Alka-Seltzer NYLONS Fa.B.A. Cassee&Zonen Bejaardencentrum „De Meerstede" in Hoofddorp is gereedgekomen T0PJAAR 1959: Roderik de tovenaar" boeide stampvolle Concertzaal ZWAAR GEGETEN MORGENZIEKTE? Nog 6000 vacatures bij het L.O. Spoor we gviaduct bij Zijl weg aanbesteed B. en W. van Haarlem naar Maastricht Reisbusbedrijfje gefinancierd met belastinggeld Een St. Nicolaas geschenk Voorbereiding duurde kwart eeuw HET GEVAAR OP DE WEG... RIJPMA Vrachtauto tegen tram: één dode HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 ONDER WIJS-SINT NICOLAASFEEST en daardoor Klaas de Vriesschool kwam Sint te hulp S. J. P. Kort hoven bij Pi gee gehuldigd Stadhuiskoor bracht hulde aan J.P.Lewis Kernen in Haarlemmer meer krijgen andere namen Koningin Juliana Studie van sanering omgeving Stokstraat Bij overlijden 25.000.— 50.000 100.000 Bij invaliditeit 50.000.— 50.000 100.000.— Daarpremie37.50 49.50 99. Verzekeringen en Financiering UIT STAD EN STREEK Half jaar geëist tegen chauffeur PHILIPS TELEVISIE TWINTIG PERCENT MEER VOOR „DE STILLE ARMEN". WERKT U MEE AAN EEN RECORD? GIREER UW GIFT OF GEEF HAAR AF AAN ONS LOKET. GIRO 275107. Haarlemmermeer wil toetreden tot gemeen schappelijke regeling Expositie grafiek bij De Boer in Amsterdam Shzwy VoJlotoyo^ H. Bos vijfentwintig jaar bij posterijen EHBO voor dieren WOENSDAG 2 DECEMBER 1959 99 De Sint Nicolaasfeesten van de afdeling Haarlem der Nederlandse Onderwijzers vereniging (N.O.V.) draaien weer op volle toeren. Dat betekent voorlopig dagelijks een stampvolle gemeentelijke Concert zaal. Al bijna een halve eeuw zijn de On derwijzers-Sint Nicolaas feesten een be grip voor de Haarlemse openbare lagere scholen. Maar ook bij vele duizenden ouderen leven zij nog voort als dierbare jeugdherinneringen. Tal van vaders en moeders wonen trouw elk jaar ten minste één keer met hun kind het massale feest in de Concertzaal bij. Misschien herken nen ze zichzelf in de jongen die geen mo ment stil op zijn stoel kan zitten of het nufje dat verstolen met haar boezem vriendin aan het fluisteren is. Maar als de zaallichten uitgaan en het daarop vol gend gejuich verstomd is is er alleen maar aandacht voor wat op het toneel gaat gebeuren. Zo was het ook gisteravond op het feest voor de zesde en zevende klassen der la gere scholen, de Nazorg, de centrale en de u.l.o.-scholen. Hoofdschotel van het programma was het toneelstuk „Roderik de tovenaar" geschreven door Fred Be- rens onder regie van Henk Bakker door het Haarlems Onderwijzers Toneel op de planken gebracht. Regisseur en spelers hebben de mogelijkheden die dit toneel- en zangspel bood naar behoren verwezen lijkt Zoals in vele sprookjes wordt ook de in houd van dit verhaal gevormd door de strijd tussen goed en kwaad. Goed is prins Eringard die het moet ODnemen tegen zijn minder sympathieke oom en voogd Rode rik. De laatste neemt al zijn toverkunsten te baat om de voor zijn neef bestemde troon voor zich en zijn eveneens lelijke dochter Aleid te behouden. Zo brengt Ro derik Eringard ertoe op zoek te gaan naar de beeldschone prinses Hilda. Eringard en Advertentie Jai Alka Saitiar verlicht da nare gevolgen ervan (maag van streek en... hoofdpijn!), want elk tablet bevat niet slechts één maar een com- tinati» van werkzame geneesmiddelenI Alka-Seltzer verlicht deze ongemakken even snel... smaakt aangenaam en ia heerlijk verfrissend! Minister Cals heeft de Tweede Kamer een tot 10 november bijgewerkt overzicht aangeboden van de cijfers betreffende vacatures, afwezigheid en plaatsvervan ging bij het lager onderwijs. Bij GLO, VGLO en BLO tezamen was het aantal plaatsen in het verplicht per soneel, waarvoor geen onderwijzer in vaste dienst aanwezig was 3.783; bij het ULO 488. Bij GLO, VGLO en BLO was er voor 185, bij het ULO voor 116 van deze vacatures geen tijdelijke vervanging. Het aantal plaatsen in het boventallige personeel, waarvoor geen onderwijzer in vaste dienst aanwezig was, bedroeg 1111 bij het GLO. VGLO en BLO. 359 bij het ULO. Geen tijdelijke vervanging was er voor 92 van deze vacatures bij GLO, VGLO en BLO, en oor 110 bij het ULO. De Klaas de Vries (mulo)school in Haarlem heeft er evenals andere jaren voor gezorgd, dat de kinderen van drie en vier jaar uit de Thorbeckebuurt een Sin terklaascadeautje krijgen. De leerlingen maakten iets of brachten een stuk speel goed van henzelf mee. Zo vulden ze zes grote kisten met speelgoed en boden deze de Sint aan. Op woensdag 3 december zal de goedheiligman deze gulle gaven aan de kleuters uitdelen. De heer S. J. P. Korthoven, machine bankwerker op de afdeling constructie van de Haarlemse machinefabriek voor heen gebr. Figee is dinsdag door directie en personeel gehuldigd, omdat het veer tig jaar geleden is dat hij bij het bedrijf in dienst trad. In de morgenuren bezochten de direc teur. ir. H. Hissink, de onderdirecteur, ir. W. Wnitlau, de algemene bedrijfsleider de heer B. Stroeve en de personeelschef de heer N. Th. va nder Velde de jubilaris in zijn woning aan de Graaf Willemstraat. De directeur sprak waarderend over de loopbaan van de heer Korthoven die ook vele jaren lid was van de ondernemings raad. Hij is thans nog lid van het pensioen fonds en het jubileumfonds. Ir. Hissink bood de jubilaris de zilveren legpenning van het bedrijf en een geschenk in envelop aan. Namens de 'jubileumcommissie liet de heer A. J. van der Veldt zijn hartelijke woorden vergezeld gaan van een pendule en een lamp, alsmede een bloemstuk. Des middags kwam ook de districtsbe- tuurder van de r.k. metaalbewerkers- oond St. Eloy, afdeling Haarlem, de heer D. Pzijn. zijn gelukwensen aanbieden. De heer Korthoven is namelijk 27 jaar be stuurslid van de bond geweest, waarvan veertien als penningmeester. zijn getrouwen belanden op een afgelegen eiland, waar zij Hilda en haar kamermeis jes aantreffen, dolblij met het gezelschap. Maar de vreugde verandert in droefheid als ze bemerken dat het schip van Roderik van het eiland weggezeild is. Ze begrijpen dat Roderik in deze valstrik de hand heeft gehad. Gelukkig voor Eringard komt hij in het bezit van een gouden fluitje waarop hij maar hoeft te blazen om terstond de hulp van een goede fee te krijgen. Dit to- verinstrument was na de dood van Erin- gards moeder spoorloos verdwenen. Met assistentie van de fee is het spoedig met de kwalijke praktijken van oom Roderik en nicht Aleid gedaan. Prins Eringard en zijn bruid zullen er wel voor zorgen dat in het vervolg weer geluk en voorspoed in het land heersen. Geboeid hebben de jeugdige toeschou wers het verloop van de gebeurtenissen gevolgd. Er is ook hartelijk gelachen om de malligheden van de onhandige kamer dienaar Hilperik. Kortom, het is een stuk, waarmee de schooljeugd zich best heeft vermaakt of in de komende dagen nog zal amuseren. Advertentie jOVANDA HI-LIFE - VASANA LABOR Rijksstraatweg 127 HAARLEM Veertig jaar bij Haarlemse gemeentesecretarie Dinsdag was de heer J. P. Lewis, com mies van de afdeling bevolking op het Haarlemse stadhuis, veertig jaar in dienst van de gemeente Haarlem. Na afloop van het meer officiële gedeel te van de huldiging wachtte hem des mid dags in de ridderzaal een verrassing: daar stond het stadhuiskoor opgesteld, dat hem onder leiding van de heer P. Q. Wolff een hartelijke zanghulde bracht. Bovendien werd zijn echtgenote een boeket bloemen aangeboden. Met deze zanghulde wilde het koor één van zijn actieve leden eren: de heer Lewis, die in zijn vrije tijd een zeer verdienstelijk zanger is. Vroeger in de middag is de jubilaris, die was vergezeld door zijn echtgenote en drie zoons, toegesproken door de ge meentesecretaris, mr. H. E. Phaff, die in het kort memoreerde hoe de heer Lewis op 1 december 1919 in dienst van de ge meente Haarlem is gekomen naar aan leiding van de invoering van het vrou wenkiesrecht. Zijn taak was het de kie zerslijsten samen te stellen. De jubilaris heeft zich gedurende al de jaren dat hij in dienst van de gemeente Haarlem was onderscheiden door een buitengewone ijver. Hij heeft op de afdeling verschil lende taken gehad en neemt er thans een sleutelpositie in. Mr. Phaff overhandigde dt jubilaris een geschenk namens de col lega's van de secretarie. Voorts spraken nog de heer H. H. Janssen, hoofd van de afdeling burgerlijke stand en bevolking, die de prettige samenwerking met de ju bilaris schetste en namens het personeel van de afdeling een geschenk aanbood, en de heer A. Onkenhout, die namens de Al gemene Bond van Ambtenaren het woord voerde. Daarna bestond voor de collega's gelegenheid de heer en mevrouw Lewis te feliciteren. Na overleg met de desbetreffende buurt en dorpsverenigingen stellen B. en W. van Haarlemmermeer de raad voor andere na men te geven aan een aantal woonkernen in deze gemeenten. Deze naamswijzigin gen zijn als volgt: Aalsmeerderbuurt-Zuid in Rijsenhout. Hillegommerbuurt in Els- broek, Bennebroekerbuurt in Zwaanshoek Cruquiusbuurt in Cruquius, Leeghwater- buurt in Buitenkaag. Kladdebuurt in Boe- singheliede, Leimuiderbuurt in Leimui- derbrug. Weteringbuurt in Weteringbrug, Aalsmeerderbuurt-Centrum in Aalsmeer- derbrug en Aalsmeerderbuurt-Noord in Oude Meer. Advertentie Dinsdag heeft de aanbesteding plaats gehad van de bouw van het spoorwegvia duct ten noorden van de Zijlweg in Haar lem in de spoorlijn Haarlem-Zandvoort. Dit viaduct zal worden gebouwd met het oog op de aanleg van het tweede gedeel te van de westelijke randweg van Zijlweg naar Heussensstraat. Er waren zeven bedrijven, die hadden ingeschreven. Laagste was de n.v. Aan nemersbedrijf Van Welzenes te Rotter dam. Aan dit bedrijf is reeds eerder de ophoging van de spoorbaan ter plaatse ge gund. Advertentie in het goud 50ste verjaardag gedenkpenning 1959 25 mm 0. gewicht 7.776 gr goudgehalte 900''1000 (muntgoud) Verkrijgbaar bij banken en juweliers 55. Tevens uw uitmuntend geschenk voor uw buitenlandse zakenrelaties en familie Distributeurs: Fa. Drijfhout. Nes 11-15, Amsterdam Fa. Schöne, Rokin 81-63, Amsterdam Naar wjj vernemen zal het college van B. en W. van Haarlem maandag 7 decem ber een bezoek brengen aan Maastricht, waar het Haarlemse college de sanerings werkzaamheden in de omgeving van de Stokstraat in ogenschouw gaat nemen. Behalve burgemeester en wethouders nemen aan deze excursie deel de gemeen tesecretaris mr. H. E. Phaff, verscheidene hoofden van takken van dienst en het hoofd van de afdeling monumentenzorg van het bedrijf van Openbare Werken, de heer Corneille F. Jansen. Des morgens heeft een ontvangst plaats op het Maastrichtse stadhuis, waarna de directeur van het Maastrichtse bedrijf van Openbare Werken een uiteenzetting over de saneringsplannen zal geven. Vervolgens gaat het gezelschap per autobus een be zoek aan de omgeving van de Stokstraat brengen. Geruime tijd geleden op 15 maart 1958 hebben wij in „Erbij" ruime aan dacht aan de Maastrichtse saneringsplan nen besteed. De economische politierechter te Am sterdam heeft de 55-jarige touringcaron dernemer F. C. van der T. uit Amsterdam veroordeeld tot acht weken gevangenis straf, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, alsmede een geldboete van 4.000 wegens het opzette lijk onjuist en onvolledig invullen van zijn aangiftebiljetten voor de Inkomstenbelas ting over 1953, 1954 en 1955. De officier had voor deze belastingfraude vier maanden geëist. De verdachte ontkende de opzet. Hij verklaarde dat hij dag en nacht voor zijn snel groeiende bedrijfje in touw was ge weest zodat hij weinig tijd voor zijn admi nistratie had overgehouden. De man zal behalve de navordering een boete van ruim 16.000 moeten betalen. De verdachte repliceerde bitter: Nou kan ik neergooien, waaraan ik jarenlang heb gewerkt. Ik moet zelfs mensen uit mijn bedrijf ontslaan." „Dan hebt u een zaak opgebouwd, gefi nancierd met gelden van de belastingen" merkte de politierechter op. De raadsman bepleitte clementie. Advertentie geleverd door WONINGINRICHTING ZIJLSTRAAT 83 - SINDS 1892 brengt vreugde in uw woning Speciaal KLEIN-MEUBELEN Advertentie Sluit een ONGEVALLEN-VERZEKERING ontstaan door een ongeval in of buiten beroep. Rio Grandelaan 53 - Overveen Tel. 52955 Hteuws tn het kort Kerststukjes maken. De Haarlemse bloemenarrangeur D. Schuijt zal dinsdag avond in het Krelagehuis in Haarlem een demonstratie en onderlinge wedstrijd lei den in het maken van kerststukjes. Dit ge beurt in een bijeenkomst van de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantenkunde, afdeling Haarlem en omstreken. Huisvrouwen. De afdeling Zandvoort van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen belegt dinsdagmiddag 15 december een bijeenkomst in het Gemeenschapshuis in Zandvoort. Het echtpaar Hinloopen- Naninga zal vertellen over zijn recente reis door Israël. Het o.m. bij de Rotterdamse rechtbank eiste dinsdagmiddag tegen een 41-jarige vrachtautochauffeur zes maanden gevan genisstraf en intrekking van het rijbe wijs voor drie jaar. De chauffeur was in de avond van 3 juni op een kruispunt in Rotterdam met zijn vrachtauto tegen een tramwagen gebotst. Bij dit ongeluk werden twee trampassa giers ernstig gewond; een moeder en een dochter. De moeder is later aan haar kwetsuren bezweken. Bij onderzoek bleek dat de remmen van de vrachtauto on deugdelijk waren en dat dit aan de chauf feur bekend was. hetgeen door getuigen verklaringen werd bevestigd. Uitspraak 13 december. Wanneer volgende week dinsdag het r.-k. bejaardencentrum „De Meerstede" in Hoofddorp officieel wordt geopend, komt een einde aan een kwarteeuw van voorbereidingen. Wat aan de stichting van het bejaardencentrum hinderpalen in de weg kon leggen, heeft dit gedaan: eerst de crisisjaren, toen oorlog en be zetting, daarna materiaalschaarste, be perkingen in de bouwsector, stijgende prijzen van materialen en lonen, gebrek aan geldmiddelen, bestedingsbeperking. Maar de organisatoren hebben door gezet. En volgende week komt de Tcroon op hun werk: de opening van een be jaardencentrum dat de trots is van de hele Haarlemmermeer. In 1937 waren er drie inwoners van Haarlemmermeer pastoor W. J. van den Berg, wijlen wethouder Koning en de heer Huisman die plannen maakten voor de bouw van een tehuis voor ouden van dagen in het centrum van de polder. Gedurende de bezettingsjaren was er uiteraard geen sprake van bouwen, maar na de oorlog op 7 november 1949 wer den de plannen weer opgevat. Men kwam tot de oprichting van de R.K. Stichting voor bejaardenzorg Haarlemmermeer on der voorzitterschap van jhr T. W. M. van Grotenhuis van Onstein in Hoofddorp. De plannen werden gemoderniseerd: er moest een bejaardencentrum komen in Hoofddorp. In februari 1950 werd aan het architec tenbureau De Koning en Siezen opdracht gegeven de plannen uit te werken en de bouw voor te bereiden. Op 19 mei 1952 kreeg het bouwplan de gemeentelijke goedkeuring. Pas vijf jaar later, in april 1957, ontving men van het ministerie van Volkshuisves ting de premietoezegging. De aanbesteding vond plaats op 12 mei 1958 en op 25 augus tus van dit jaar stelde de heer J. G. Rans- dorp, de toenmalige wethouder van sociale zaken, de heimachine in werking, die met forse slagen de eerste paal van het be jaardencentrum in de kleibodem van de polder dreef. Imposant bouwwerk Dank zij de milde winter van 1958 op 1959 kon men vlot doorwerken en thans is het centrum aan de Prins Bernhard- straat in Hoofddorp gereed. Het hoofdgebouw is een imposant bouw werk. Het biedt plaats aan vierentachtig bewoners. Daarenboven is er ruimte voor vijf zieken, tien personeelsleden en heeft het twee logeerkamers. De kamers voor de bewoners zijn verdeeld in zesenzestig voor één persoon en negen voor twee per sonen. De moderne, maar toch stemmige kleuren der beschildering geven het een stijlvol aanzien. Het vele glas schenkt aan het exterieur een vriendelijke aanblik, terwijl hierdoor het interieur overal vro lijk en licht is. Advertentie f695.— Grote Houtstraat 174 Haarlem Tol. 14754 Philips Betalings Service Het hoofdgebouw van het r.k. bejaar dencentrum „De Meerstede" in Hoofd dorp, dat volgende week dinsdagmid dag wordt geopend. Achter de monumentale ingang van het hoofdgebouw ligt de ruime hal. In het ver lengde hiervan ligt de conversatiezaal. Deze is door verplaatsbare bloembakken van de hal gescheiden, zodat eventueel de zaal met de ruimte van de hal kan wor den uitgebreid. De achterwand van de conversatiezaal wordt geheel ingenomen door een abstracte schildering in blauw, rood en zwart van de jonge Amsterdam se kunstenaar Arnold Hamelberg. De kamers hebben elk een eigen balkon, keukentje en toilet. Op verscheidene plaatsen wordt de kamerrij onderbroken door zitjes die een fraai uitzicht geven op de aan te leggen tuin, het dorp en het pol derlandschap. Op de derde woonlaag is de bibliotheek gevestigd. De bovenste woon laag is bestemd voor het personeel. Hun kamers komen uit op een doorlopend ter ras met pergola, terwijl een groot dakter ras onbeperkte mogelijkheden biedt om van de buitenlucht te kunnen genieten. Rechts van de ingang zijn de officiële af delingen (kamers voor directrice, nacht zuster, administratie en de ziekenafdeling). Hier zijn de gangen geschilderd in een rustgevende, zachtgroene tint en vindt men de ziekenkamers, spreek- en onder- zoekkamer voor de doktoren, diëetkeuken, badgelegenheden (waarin als nieuwig heid in ons land een „badlift" is aange bracht, die één zuster in staat stelt een hulpbehoevende patiënt te baden). Deze vleugel wordt afgesloten door de kapel. Links van het hoofdgebouw is de moder ne keukenafdeling met de bijbehorende provisiebergplaatsen, was- en strijkka- mers enz. Bungalows in aanbouw Het aantal van vier en tachtig bejaar den. dat in het hoofdgebouw wordt onder gebracht, zal in de toekomst nog belang rijk worden vergroot. Op het terrein zijn namelijk twaalf bungalows in aanbouw, die ook nog acht en twintig personen kun nen huisvesten. Zodra hiervoor bouwvo lume beschikbaar is, zullen daarenboven nóg twaalf bungalows worden gebouwd, waarmee het centrum overeenkomstig de plannen voltooid zal zijn. Wat de bewoners betreft wordt uiter aard in de eerste plaats gedacht aan gega- digden uit Haarlemmermeer; het centrum staat echter open voor ieder, ongeacht woonplaats en gezindte. Het grote tuin complex zal niet alleen een waardige om lijsting voor de gebouwen vormen, maar tevens een sieraad zijn voor dit gedeelte van Hoofddorp. De plannen, die door de gemeentelijke tuinarchitect, de heer De Roode. werden ontworpen, zijn intussen door het bestuur der stichting goedge keurd. De tuin, die een narkachtig aan zien zal krijgen, zal bestaan uit gazons, la ge boom- en heesterpartijen en kleurige bloembedden. Pakistan - Hoofddorp Wat het personeel betreft, dat in het be jaardencentrum werkzaam zal zijn, heeft ..De Meerstede" nog een unieke bijzon derheid. In Pakistan werkt namelijk een groot aantal verpleegsters, die als leken missionarissen zijn verenigd in de Con gregatie van Sint Theresia. Het was voor hen noodzakelijk om in Nederland een opvangcentrum te hebben. Velen van haar hebben geen familie meer in ons land of kunnen bij hun familieleden geen onder komen vinden als zij naar ons land komen. Daarom wordt contact opgenomen met de Katholieke Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg. Het gevolg is dat het be jaardencentrum in Hoofddorp tevens de functie gaat vervullen van „opvangcen trum" voor de verpleegsters, die in Pakis tan hun krachten aan het medische mis siewerk hebben gegeven. Twee van de leidende personen van het bejaardencentrum zuster Moormann, de directrice, en zuster Meyer hebben daarom het tropische Pakistan verwisseld voor het vlakke polderland van de Haar lemmermeer om hun werk in dienst van de medemens in het bejaardencen trum in Hoofddorp voort te zetten. Volgende week dinsdagmiddag zal de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, het bejaarden centrum officieel openen. In de ochtend uren van die dag wordt het ingezegend door deken G. P. A. Alkemade. Ter gelegenheid van de opening zal in de conversatiezaal van het hoofdgebouw een expositie worden gehouden van het werk van de kunstschilder Arnold Hamel berg. die de wandschildering in deze ruimte heeft verzorgd. Deze tentoonstel ling zal gedurende twee weken te bezich tigen zijn. Taalzuivering Het bureau voor de Franse woordenschat, een particuliere in stelling die waakt voor de zuiverheid van de Franse taal. wil een nieuwe aktie on dernemen om buitenlandse woorden uit te bannen. Er is een prijs uitgeloofd voor de Franse krant die het kleinste gebruik van on-Franse woorden of termen maakt en men wil, evenals vorig jaar, ook in 1960 weer een congres organiseren. Vleeskeuring Burgemeester en Wethouders van Haar lemmermeer hebben de raad voorgesteld om met ingang van 1 januari 1960 onder bepaalde voorwaarden alsnog te doen toe treden tot de gemeenschappelijke regeling voor de vleeskeuring zoals deze is aan gegaan door de gemeenteraden van Haar lem, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort. Het Haarlemse gemeentebestuur heeft begin vorig jaar een aantal omliggende gemeenten een definitieve gemeenschap pelijke regeling aangegaan betreffende de vleeskeuring, de exploitatie en instand houding van het openbaar slachthuis in Haarlem en de destructie van ondeugde lijk materiaal van dierlijke herkomst. Het gemeentebestuur van Haarlemmermeer meende niet aan de regeling te kunnen deelnemen omdat ondermeer onoverkome lijke bedenkingen bestonden tegen de wens van het Haarlemse gemeentebestuur om het openbaar slachthuis een onlos makelijk bestanddeel van de gemeen schappelijke regeling te doen uitmaken. Op grond van een tussen regeling met de gemeente Haarlemmermeer verzorgde de Haarlemse vleeskeuringsdienst echter ook in Haarlemmermeer alle vereiste keurin gen. onderzoekingen en inspecties. Uit een enquête onder de plaatselijke slagers is het gemeentebestuur van Haar lemmermeer gebleken dat de in het zuide lijk deel van deze gemeente gevestigde slagers geen gebruik maken van de dien sten van het Haarlemse slachthuis. Deze slagers verzorgen ongeveer 13.280 inwo ners, circa 31 percent van de totale be volking. B. en W. van Haarlemmermeer achten het daarom redelijk dat deze ge meente bij een mogelijk toetreden tot de gemeenschappelijke regeling slechts voor tweederde deel betrokken wordt bij de financiële resultaten van het Haarlemse slachthuis. B. en W. van Haarlem hebben hierop meegedeeld dat een toetreden van Haar lemmermeer tot de gemeenschappelijke regeling, te rekenen van 1 januari 1958 af, alsnog kan worden aanvaard, indien voor de berekening van het aandeel van Haar lemmermeer in de exploitatie-uitkomsten van de vleeskeuringsdienst en het slacht huis in Haarlem het inwonertal van Haar lemmermeer wordt bepaald per 1 januari 1958 op 70 percent van het werkelijke aan tal, per 1 januari 1959 op 75 percent van het werkelijke aantal, per 1 januari 1960 op 80 percent van het werkelijke aantal, per 1 januari 1961 op 90 percent van het werkelijke aantal en per 1 januari 1962 op 100 percent. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de raad voor onder deze voorwaarden tot de gemeenschappelijke regeling toe te treden. Van 4 tot 24 december wordt bij kunst handel M. L. de Boer in Amsterdam een expositie gehouden van etsen, litho's en tekeningen van Roger Chailloux, G. van den Eerenbeemt, Henk Huig, Metten T. Koornstra. Harry op de Laak, J. R. Men- singa, Hans van Norden, A. J. Veldhoen en Nicolaas Wijnberg. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Zandvoort Dinsdag heeft de heer H Bos, die als lo ketambtenaar werkzaam is op het post kantoor in Zandvoort, het feit herdacht dat hij vijfentwintig jaar geleden bij de P.T.T. in dienst trad. In tegenwoordigheid van het bijna voltallig personeel van het postkantoor werd de jubilaris in zijn wo ning, Grote Krocht 32a gehuldigd. De di recteur, de heer Buysman, sprak als eer ste de heer Bos waarderend toe. Hij her innerde eraan dat de heer Bos als tele grambesteller is begonnen en na in zijn vrije tijd het mulo-diploma te hebben be haald, opklom tot employé eerste klasse. De heer Buysman overhandigde de jubi laris vervolgens de gebruikelijke gratifi catie en het jubileuminsigne. Daarna heb ben nog het woord gevoerd de heer L. v.d. Werff uit naam van het personeel en de heer L. Cohen namens de afdeling Zand voort van de A.B.V.A. Beide sprekers bo den geschenken aan. Ook van de zijde van het „publiek" mocht de heer Bos vele blijken van sympathie ontvangen. Met ingang van 1 december zijn de E.H.B.O.-posten voor dieren in Zandvoort als volgt: Brederodestraat 79 (uitsluitend voor vogels), Dr. Smitstraat 7, telef. 2697; De Ruyterstraat 2 flat 8 telefoon 2968: Emmaweg 10 telefoon 2844: Dr. C. A. Ger- kestraat 137 telefoon 2563; Dr. C. A. Gerke- straat 139 telefoon 2486. Alle vorige adressen zijn hiermee ver vallen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7