Hoofd technische dienst van de Haarlemmermeerpolder geh uldigd Ds. R. Bijl (Kleverparkwijk) weldra 25 jaar predikant Inkopen voor Sinterklaas-avond Auto reed in op marscolonne Groninger tuigde twee Duitsers af Sociale strijdvragen markeren begin van zijn loopbaan in veenkoloniën Toneelprijsvraag Wagen over toekenning tecltvergunningen Vier soldaten gewond VEERTIG JAAR IN DIENST Anderhalf jaar geëist Inbreker had geen belang bij de buit Oostenrijkse schoolmeisjes mogen geen maillot dragen Geen wisselende dienst voor wijkverpleging Chr. koor zingt fragmenten uit Weihnachts-Oratorium Sinterklaas-rit UIT STAD EN STREEK Gemeentebegroting 1960 van Haarlemmermeer Nieuwe ambtenaar van burgerlijke stand Padvindstersgroep in Lisse ongericht Papieren en radio uit auto gestolen Verkoop van percelen in Lisse St. Nicolaas op bezoek bij bejaarden van Lisse Op 8 januari bloedafname V R ÏJ r> A G 4 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCTfB COURANT „Of je nu Haarlemmers voor je hebt of „veenkolonialen" uit Drente of tuinders uit Friesland, het zijn allemaal mensen, die hetzelfde nodig hebben. Je roeping blijft dus dezelfde, al is er een grote sou plesse nodig om je met die verschillende mensentypen vertrouwd te maken. Maar dat is juist een van de boeiende dingen van je ambt".. Zo overziet ds. R. Bijl, predikant van wijk 3 van de Hervormde Gemeente van Haarlem (Kleverpark) de 25 jaar, die hij op 16 december als predi kant achter de rug zal hebben. Van die kwart eeuw werkt hij nu vijf jaar-in Haar lem, hetgeen een hele overgang beteken de na zijn lange dienst in de noordelijke provincies Friesland, Drente en Gronin gen. Maar hij voelt zich volkomen op zijn plaats in deze werkkring, niet in het minst om de hard werkende kern die de gehele gemeente ten goede komt, en waarin hij kan rekenen op de voortdurende mede werking van ongeveer honderdvijftig lid maten in allerlei takken van werk. Het begin van de predikantsroeping is voor ds. Bijl reeds gepaard gegaan met een verandering welke voor hem van in grijpende betekenis werd: hij is namelijk opgegroeid in een gereformeerd gezin in IJlst en deels gevormd op het gerefor meerd gymnasium in Leeuwarden. Maar toen hij een jaar student in Kampen was aan de gereformeerde theologische hoge school, werd het besef, dat zijn toekomst niet in deze kerk kon liggen zó sterk, dat hij eerst besloot zijn dienstplicht maar eens te gaan vervullen om met zichzelf in het reine te komen over de te volgen weg. Daarop volgde zijn overgang naar de hervormde Kerk. „Het was een sprong van een stevig en gericht kerkelijk milieu naar een kerk, die ook nu nog wel eens met de naam vergaarbak wordt aange duid, maar ik heb er geen ogenblik spijt van gehad," zei hij. Hij maakte toen zijn studie af in Utrecht en Groningen. Zijn eerste gemeente was Drogeham in Fries land, vanwaar hij na 2' i jaar vertrok naar Emmer Compascuum. een geméen- te, die juist in de dertiger jaren zo ern stig door de crisis werd getroffen. Hij werd daar vqak op beklemmende wijze geconfronteerd met de grote sociale strijdvragen, die voor een predikant niet te ontlopen vielen: Een aantal anarchis ten daagden hem uit op een openbaar de- bat/tnet Jo de Haas en hij nam de uitda ging aan. De tegenstellingen hadden er overigens niet die persoonlijke felheid als bij voorbeeld in de Groningse veenkolo niën, omdat noch het bezit, noch de ar beid hier door de generaties geworteld waren: de bewoners waren hier voor het overgrote deel pas kort gevestigd. Het ge meenteleven leed dan ook niet onder deze strijd. ,In 1934 vertrok ds. Bijl naar Haren bij Groningen, een typische forenzengemeen- te en vervolgens was hij van 1948 tot 1954 predikant in Berlicum, waar hij naast zijn ambtswerk ook nog tijd had voor andere dingen, die hem ter harte gingen, zoals de opleiding voor godsdienstonderwijzers, deelppming aan. vergaderingen van de sy- nodé, waardoor hij de wordingsgeschiede nis van de nieuwe kerkorde van nabij meemaakte, studie hij schreef in die tijd een commentaar op de drie brieven van de apostel Johannes en de Friese Beweging, als lid waarvan hij meditaties hield in het Fries voor de Regionale Om roep Noord en kerkdiensten met het Fries als voertaal voor het IKOR. Fedde Schu- rer kreeg in die tijd een burtdel Friese be rijmingen van de gezangen gereed, die hij met een collega destijds nog allemaal zin genderwijs heeft beproefd op hun "bruik baarheid in de gemeente! Op 27 september 1954 deed ds. Bijl zijn intrede in de Noor- derkerk aan de Velserstraat en ook om het Haarlemse deel van zijn loopbaan prijst hij zich gelukkig. Er zit leven genoeg in het wijkwerk om ook eens bijzondere din gen te doen, zoals het organiseren van een lezingencyclus in de vorige winter over de ontmqeting van het christendom en de an dere wereldgodsdiensten. Voor deze win ter staat er een op het programma over de sekten. De directie van toneeluitgeverij Maestro te Amsterdam schrijft, in overleg met de Bond van Nederlandse Toneelschrijvers, N.A.T.U. en W.K.A., een prijsvraag uit voor oorspronkelijke, in goed Nederlands geschreven avondvullende toneelwerken. Als prijzen worden uitgeloofd drieduizend gulden met een eerste prijs van 1000, en een tweede prijs van 750. Zowel kluchten, blijspelen, komedies, tragedies als detective-stukken, met een speelduur van 2 a 2V2 uur, komen voor mededinging in aanmerking. Bij de beoor deling zal rekening worden gehouden met de vraag of het stuk technisch dan wel ar tistiek geen al te zware eisen stelt aan het gemiddelde amateurtoneel, of onaanvaard baar moet heten voor enige algemeen er kende geloofsovertuiging. De speelbaarheid van het stuk zal dus een belangrijke factor zijn bij de beoordeling. De jury behoudt zich het recht voor de prijzen niet, of slechts ten dele, toe te kennen, c.q. tot splitsing van de prijzen over te gaan. in dien de kwaliteit der inzending zulks wet tigt. Op de beslissingen van de jury is geen beroep mogelijk. Indien wordt afgeweken van de hierboven gestelde volgorde en grootte der prijzen, zal de jury een toelich ting geven. Inzendingen moeten in machineschrift zijn geschreven en in drievoud worden ge zonden aan de secretaris van de jury, de heer Gerard de Lange, p a A. J. G. Streng- holt's Uitgeversmaatschappij N.V., Leidse- gracht 11 te Amsterdam. Op de inzendingen mag geen naam of adres van de auteur voorkomen. Zij die nen op het eerste blad een motto te dra gen. dat ook vermeld moet zijn op een te gelijkertijd in te zenden gesloten enve loppe, bevattende de volledige naam en het adres van "de inzender, alsmede porto of antwoordcoupon voor eventuele terugzen ding. De termijn van inzending sluit op 15 april 1960. De uitslag van de prijsvraag zal zo spoedig mogelijk aan alle inzenders worden bekend gemaakt. In de jury hebben zitting: Arend Hauer. voorzitter (N.A.T.U mr. H. A. Keuls (Ver. van Ned. Toneelschrijvers); Henk Bakker (Ver. van Ned. Toneelschrijvers); Ftits Bloemkolk (W.K.A.); A. J. G. Strengholt (Maestro). Dominee Bijl gefotografeerd in Parijs met de Pont des Arts over de Seine op de achtergrond. „Wat me in de stad wel opvalt is het griezelige gebrek aan vrije tijd hier. On danks de achturige werkdag krijgen de mensen het steeds drukker, vooral de jon geren! Een toewijding als die welke ik in de plattelandsgemeenten meemaakte is hier dan ook niet mogelijk en ik vraag me wel eens af of de stadsmens wel zo wezen lijk volgroeit in zijn individualiteit als de mensen op het platteland voor zover ik hen leerde kennen, natuurlijk. Maar hoe het ook zij, ik heb gelukkig ook hier het sterke gevoel tot mijn taak als boodschap per van God geroepen te zijn en de zorg van wat er uit voortkomt is niet aan mij", ïldus ds. Van der Bijl. Het Tweede-Kamerlid Borst (CPN) heeft aan de minister van landbouw en visserij schriftelijk gevraagd goedkeuring te ont houden aan het besluit van het bestuur van het produktschap voor Siergewassen de bestaande regeling voor jonge, pas be ginnende kwekers bij uitbreiding van het teeltrechtareaal voor bloemkwekerijpro- dukten de handhaven. Voorts vraagt de heer Borst onder meer: is de minister be reid zijn medewerking te verlenen aan een royaler toekenning van teeltvergunning aan beginnende en jonge kwekers door hun een belangrijk gedeelte van genoem de uitbreiding te verschaffen? Is de minis ter bereid hieraan tegemoet te komen en daardoor: a) de speculatie in teeltvergun ningen zoveel mogelijk te beperken, waar door deze op den duur zou verdwijnen; b) de jonge en beginnende kwekers de moge lijkheid te bieden hun bedrijf levensvat baarheid te verschaffen? Een militaire colonne, die te voet on derweg was van de Harskamp naar de le gerplaats Wittenberg, is gisteravond om streeks vijf uur aangereden door een per sonenauto. De vier achterste soldaten, die door de auto geraakt werden, liepen ver wondingen op. Drie hunner, de 20-jarige dienstplichtig soldaat C. Althof uit Zut- fen en zijn kameraden de 21-jarige N. Hartog uit Amsterdam en de 21-jarige Spakenburger W. van der Geest zijn in het militair hospitaal te Arnhem opgenomen. Voor geen van hen bestaat levensgevaar. De vierde soldaat kon, na ter plaatse ver bonden te zijn, naar de legerplaats ver voerd worden. De militaire colonne behoorde tot het 108ste Verbindings-Bedieningsbataljon en keerde terug van een schietoefening in De Harskamp, toen het ongeluk gebeur de. De bestuurder van de personenauto, de heer N. S. uit Kootwijk, moet volgens het onderzoek van de Marechaussee door een tegenligger verblind geweest zijn. Hij week daardoor teveel naar rechts uit en raakte de vier achterste soldaten van de colonne. W. J. Ossewaarde een mooie serie grammofoonplaten aan. De jubilaris sprak tenslotte een dank woord. Voor de jubilaris en zijn familie, het dagelijks bestuur van de polder, de adjunct-secretaris en penningmeester volgde hierna een diner in restaurant „Aviorama". In het polderhuis in Hoofddorp is de heer W. J. Ossewaarde, hoofd van de technische dienst van de Haarlemmer- meerpolder, donderdagmiddag gehul digd ter gelegenheid van het feit dat hij dinsdag veertig jaar in dienst van de polder werkzaam was. Op verzoek van de bescheiden ambtenaar heeft de hul diging in besloten kring plaatsgehad. De heer Ossewaarde heeft kunnen consta teren hoe hoog zijn werk wordt aan ge* slagen. ■'Wegens zijn vele verdiënsten voor de polder is hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Ossewaarde kwam in 1919 op 23-jarige leeftijd als opzichter in dienst van de polder, toen hij werd belast met het toezicht op de bouw van een huis. Ver volgens was hij onder meer opzichter in de afdeling Cruquius en de Lijnden. In de laatste functie was hij ook opzichter voor speciale diensten. In 1940 werd hij van technisch ambtenaar bevorderd tot hoofd ambtenaar. In 1956 volgde zijn benoeming tot hoofd van de technische dienst in de rang van ingenieur. Hij heeft zich door zelfstudie vee! kennis vergaard en mede daardoor een gezaghebbende naam als deskundige verkregen. Haast al zijn be schikbare tijd heeft hij aan zijn werk en studie besteed. In zijn jonge jaren ontwik kelde 'hij zich al tot een specialist in be tonconstructies. Hierover schreef hij arti kelen in vakbladen. Tijdens de huldiging in het polderhuis waren onder meer aanwezig de echtgeno te en kinderen van de jubilaris, de bur gemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, de colleges van heem raden en noofdrngelanden. de administra tieve en technische staf van de polder en enige werktuigkundigen van gemalen. De dijkgraaf, mr. K. J. G. baron van Har- denbroek van Bergambacht huldigde al lereerst de jubilaris en schetste diens gro te verdiensten. Met waai'dering sprak hij. over de wijze, waarop de heer Ossewaar de zich door studie en in de praktijk heeft bekwaamd tot een deskundige met een ge zaghebbende naam. Dank zij deze deskun digheid wordt het oordeel van de heer Os sewaarde door deskundigen hoog aange slagen. De dijkgraaf memoreerde dat onder toezicht van de jubilaris gemalen zijn ver nieuwd en wegen zijn verbeterd. Onder meer is in deze periode de brug over de Ringvaart bij Halfweg tot stand gekomen. Een groot aandeel heeft de heer Osse waarde in de totstandkoming van de nieu we brug bij Hillegom. Een plan is voorts in voorbereiding voor een nieuwe brug over de Ringvaart bij Sloten. Namens de polder bood mr. Van Har- denbroek een geschenk onder couvert aan. De leden van het dagelijks bestuur lieten hun waardering vergezeld gaap van een grammofoon. De burgemeester, mr. G. C. van der Wil ligen. zei dat over de deskundigheid van de heer Ossewaarde geen twijfel bestaat. Wie nog niet zo lang in Haarlemmermeer is, zal van deze deskundigheid gauw ver nemen. De burgemeester deelde mee dat de jubilaris benoemd was tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, waarna hij de onderscheiding opspeldde. De heer P. K. Kistemaker voerde het woord namens de hoofdingelangen Hij wees op het grote belang van goede pol dertochten en -sloten. Spr. liet uitkomen dat de heer Ossewaarde met diens werk de gehele landbouw in de polder heeft ge diend. De adjunct-secretaris van de polder, de heer C. Meeuwig, wilde na de ernstige toespraken een meer luchtiger en persoon- lijker woord spreken Hij zei dat men van de heer Ossewaarde geen enkel kwaad woord zou kunnen zeggen. .We kunnen echter ook niet zeggen: wat heeft ie ons altijd laten lachen". De heer Meeuwig gaf de jubilaris als goede wenk wat meer te lachen. Namens het personeel bood hij De officier van justitie bij de Groningse rechtbank heeft tegen een inwoner van Groningen die in de nacht van 18 op 19 september van dit jaar bij een ruzie twee Duitsers had mishandeld, een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëist. De twee Duitsers waren personeelsleden van het circus Krone. De een was door de verdachte in het gezicht geschopt terwijl hij op de grond lag. Hij liep daarbij een gebroken neusbeen op. De verdachte had de Duitsers in zijn auto van het ene café naar het andere laten rijden en vroeg voor een uitzonderlijk kort ritje een behoorlijke prijs, waartegen de Duitsers bezwaren maakten. Daarop was de vechtpartij ont staan. Verder was hem ten laste gelegd dat hij zich schuldig had gemaakt aan vernieling van de linnen kap van een auto. die toe behoorde aan de broer van zijn vroegere geliefde, die hem in de steek had gelaten De verdachte ontkende beide tenlasteleg gingen. Uitspraak over veertien dagen. Twee inwoners van Utrecht, G. van den B. en A. N., die op 30 juni in een fabriek in Breda een inbraak pleegden, waarbij zij voor f 12.000 mica buit maakten heb ben voor de rechtbank aldaar terechtge staan. Van den B. was ook medeplichtig geweest aan een poging tot inbraak in het belastingkantoor in Utrecht. Leden van de Amsterdamse onderwereld hadden die inbraak willen plegen. Van den B. zorg de voor een auto, snijbranders en een scherm ter voorkoming van ontdekking tijdens het opensnijden van de brandkast Hij bleef zelf op 60 meter afstand van het gebouw staan wachten met zijn auto. De officier eiste tegen hem 2jaar gevange nisstraf. De verdediger wees er op, dat Van den B. door achteruitgang in zaken op het slechte pad was gekomen. Ook werd hij bedreigd door de onderwereld. N., die al eens eerder was veroordeeld maar de laatste tien jaar goed oppaste had zijn vriend Van den B. willen helpen Daarom ging hij met hem in Breda inbre ken. Van de buit wilde hij geen cent heb ben. Tegen hem was de eis 1' j jaar gevan genisstraf. De rechtbank veroordeelde Van den B tot een jaar en drie maanden gevangenis straf en N. tot 12 maanden, waarvan maanden voorwaardelijk, beide met af trek van voorarrest. (Van onze correspondent in Wenen) Evenals in Engeland is het ook op en kele Weense meisjesgymnasia tot moei lijkheden gekomen tussen schooldirectie en ouders, die hun dochters in strakke lange broeken of in wijde hoepelrokken naar school laten gaan Na een geani meerde discuss ie. op een ouderavond heeft nu het merendeel van d»1 ouders zich aan gesloten bij de opvatting van het school bestuur. dat de omstreden kleding niet toe laatbaar is, omdat zij afgunst voor de minderbedeelde scholieren zou opwekken Slechts een enkele vader blijf* hard nekkig zijn dochter verdedigen, maar hij is fabrikant van maillots. Rennebroek Door het vertrek van zuster A. G. Haags- ma uit Bloemendaal zijn met ingang van heden de wisselende diensten voor wijk verpleging in Bennebroek vervallen. In woners van Bennebroek. Vogelenzang en omgeving en leden van het „Witte Kruis" dienen zich in het vervolg ook 's zondags te wenden tot zuster W. Stuiver, Zwarte- weg 65. tel. 02502-6618. Hillegom Morgen is het 5 decem ber. Vanavond zullen al de kinderen voor het laatst hun schoentje zetten, zal Pietermanknecht voor de laatste keer over de daken klimmen en zullen jong en oud nog vlug inkopen gaan doen, om voor familieleden, kennissen en vrienden ca deautjes te kopen. Gistermiddag zijn we achter al die mensen aan gelopen. eerst door de klei ne straatjes, later door de Grote Houtstraat om mèt hen langs de etalages te wandelen, winkel in-winkel uit te schieten, om tenslotte het grote warenhuis in te gaan. Eerst beneden, langs de nylonkousen, de zeep. de parfum en de nagellakken. Alles werd snel verkocht, de vakken werden steeds leger, maar kort daarop weer aangevuld. Later gingen we met de lift naar boven. Er was een groot gedrang om erin te komen, moeders met kinderen, oma's met kleinkinderen, giechelende schoolmeisjes, opgeschoten jongens. Alles stond dicht tegen elkaar aangedrukt. Het was warm en be nauwd, maar het duurde maar even. Want deze dag had de lift-boy eigenlijk al leen maar bij twee etages te stoppen, op de tweede, waar de speelgoedafdeling gevestigd is en helemaal boven, op de vijfde, waar Sinterklaas en twee Pieten onvermoeibaar tussen de tafeltjes liepen, om al die kindertjes een hand te schudden. Ook wij zijn eerst bij de tweede etage uitgestapt, bij de speelgoedafdeling. Er was een vrolijk lawaai en tientallen moeders met tientallen kinderen liepen langs de bouwdozen, de plastic autootjes, de fiets jes. de spoortreinen, de poppen, de petticoats, de strijkbouten, de paraplu's en parasolletjes. Maar zoals ons een verkoper vertelde bleven dit jaar de meeste mensen staan bij het volautoma tische speelgoed, bij de tractors en de politiewa gens. die zich door middel van twee batterijen in be weging zetten en overal tegen aan kunnen botsen. Een grote witte politie motor met een in blauw ge stoken politieagent erop werd ons gedemonstreerd. En we hebben werkelijk verbaasd staan kijken naar dat ding, waarvan de kop lampen brandden en waar van het stuur alle kanten kon worden opgedraaid door de politieagent, die- bovendien voortdurend waarschuwend op zijn fluitje blies. Al de kinde ren, die eveneens waren komen kijken, konden rus tig blijven staan, want hoe wel de motor tegen hun schoenen op reed was hij toch uit zichzelf door een snelle beweging van de bestuurder in een wip weer verdwenen. Het zelf de gold voor de oranje trac tor. Ook die reed in het wil de weg over de afdeling. Later hebben we nog even met iemand van de sportafdeling gepraat, die vertelde dat dit jaar op merkelijk veel sleeën en kunstschaaten met hoge schoenen werden verkocht Maar niet alleen kostbare cadeaus vinden veel aftrek, ook de goedkope, de fluit jes, de kralen en de krijtjes werden aan de lopende band verkocht. Overal ston den mensen te kijken, te roepen, te wijzen, te praten en te kopen. Maar nog niets verge leken met deze drukte, was de volte boven. Daar was geen tafeltje onbezet, en op alle stoelen hier en daar had men er een paar bij gezet zaten moeders met hun kinderen. En steeds weer kwamen er nieuwe kinderen met ouders uit de lift. Het hield niet op. Maar daar boven was dan ook de goedheiligman. Met zijn knechten liep hij van tafel tje naar tafeltje, streek Anneliesje eens door haar haar, maakte met Jan een praatje en zei tegen Dikkie dat hij beter eten moest. En steeds weer moest de oude man met de fluwelen mantel en de gouden staf Sinterklaasliedjes aanho ren, steeds maar weer en steeds dezelfde. En steeds vond hij het wéér mooi, zijn glimlachen vas onvermoeibaar. Een poosje later zijn we weer naar de lift gegaan. Dit keer stapten we niet meer uit bij de tweede etage, maar gingen we rechtstreeks naar parterre Weer liepen we langs de nylonkousen, de zeep en de oarfum, maar we bleven niet meer staan. We gingen onmiddellijk naar de draai deur. Ons hoofd nog vol van Sinterklaas. Maar daar werd abrupt een einde aan gemaakt, want voor we nog jén stap in de Grote Hout- straal hadden gedaan, riep <Jen verkoper: „Nieuwjaars kaarten, twee voor een kwartje. Donderdag 17 december voert de Chr. Zang- en Oratoriumvereniging „Zingt den Heer" in Hillegom gedeelten uit het Weih nachts-Oratorium van J. S. Bach uit. Het geheel staat onder leiding van de diri gent de heer Goesse Kroezen en wordt uit gevoerd in het kerkgebouw der Hervorm de Gemeente. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Marcellus Wilhelmus Maria, z. van F. J. M. Zandbergen en M. J. Ifouter; Anne Mieke, d. van H. van Duijn en L. Regelink; Hubertus Petrus Maria, z. van S. J. van Maris en C. P. M. Kroon; Maria Louise, d. van J. G. Beelen en A. L. Da- men. ONDERTROUWD: C. van Dijk en L. A. van Huis. GETROUWD: D. Verkerk en G. M. van Houten; H. de Vos en K. W. A. van Rijs wijk. OVERLEDEN: P. van der Linden, man. oud 90 jaar. Zandvonrt Zondag houdt de motorclub ..Zand- voort" weer de traditionele jaarlijkse ,.St. Nicolaas-rit". De lengte ervan bedraagt 65 km. en gaat over uitsluitend goed be rijdbare wegen zowel voor auto's als mo toren. De gemiddelde snelheid is 36 km. per uur voor alle deelnemers. Een groot aantal prijzen werd voor deze rit weer beschikbaar gesteld. De start heeft plaats van een uur af bij het clubhuis .Pavil joen de Vijverhut", alwaar men zich van twaalf uur af voor deze rit kan laten in schrijven. BURGERLIJKE STAND ZANDYOORT GEBOREN: Erik Wim, z. - J. W. S. de Vlieger en M. C. C. Schravemade; Hen- riëtte Mathilde, d. v. R. G. Geijsen en E M. Koolhaas; Jacquelinie Maria, d. v. A. J. J. B. van Huijstee en E. A. Hoefgeest: Hendrika, d. v. P. Berkhout en A. M Schoorl; Erik Nicolaas, z. v. K. Paap en G Brouwer; Patricia Esther, d. v. G. J. A. van Driel en S. J. van Duijn. GEBOREN buiten de gemeente:Erik Fokko Kunst, Mr. Troelstrastraat '21; Lucia van Nassauw, VondeUaan 26; Niels Christiaan Wortman. de Fayaugeplein 33; Willem van Veelen, Brederodestraat 26 A; Eric van Veelen, Brederodestraat 26 A. ONDERTROUWD: J. P. Groeneveld en Joh. A. Volgers. OVERLEDEN: A. Meijer. 82 jr., geh. gew m. J. W. van Petegem; Cath. Deknop, 77 jr. geh. gew. m. M. A. J. v. Dest; H. B. C Beekman, 76 jr., geh. gew. m. Joh. Beek man. OVERLEDEN buiten de gemeente: E. Ko ning, 69 jr., geh. gew. m. S. M. van der Mije; J. Schurink. 80 jr., geh. gew. m. Joh Tuijten. - 5> Nieuws in het hort Haarlemmermeer De raad van Haarlemmermeer zal don derdag 17 december in openbare vergade ring bijeenkomen ter behandeling van de gemeentebegroting voor 1960. Het aan- vangsuur der besprekingen wordt nog na der bekend gemaakt. In zijn vergadering van donderdagmid dag heeft de raad van Haarlemmermeer met ingang van 1 december 1959 de heer C. A. Schotborgh te Rijswijk benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER GEBOREN: Lida, d. v. P. Guldemeestei en C. Pecht; Gerda, d. v. J. v. Eenennaam en T. Feeleus; Petronella Catharina. d. v N. G. J. van der Riet en C. A. Verdel Gerarda Engelina Hendrika, d. v. Th. G Pijpers en G. E. Hofman; Pauline, d. v. J v. Driel en J. E. Deelman; Johanna, d. v E. H. W. v. Loevesijn en F. Kagchelland: Pirn, z. v. P. de Bruin en K. Moen; Marian ne Cornelia, d. v. K. J. Salentijn en J M Borst: Wijnanda, d. v. T. Wilderom en M J. Vermeulen; Jansje Gcsrtruida, d. v. K Korthals en C. Sneeuw; Johanna Adriana Maria, d. v. P. Blom en C. PL A. Warmer dam. ONDERTROUWD:G. C. Kroon en C. C van Nieuwburg. J. W. Leenknegt en W Sack; A. T. D. van der Velden en J Slin ger; G. P. J. van Hazebroek en C. M. van der Veldt. T. Milatz en C. A. Harding; J C. A. Parlevliet en A. C. Bulk; E. Joustra en E. Boon. GEHUWD: D. van Hout en J. G. F. Arts; M. van de Polder en M Zegstroo; J. van Splunter en J. Hoetmer; J. van Andel en B. A. de Rijk; J. N. Pecht en W. B. den Dekker. OVERLEDEN: G. Veer, w. v. G. v d. Kraats, 77 jaar. A.R.-forum. De Anti-Revolutionaire kiesvereniging Lisse houdt maandag 7 de cember 's avonds om acht uur een forum avond in De Witte Zwaan. In het forum hebben zitting de heren D. Algera uit Noordwijk, M. Montagne en F. van Pijpen, beiden uit Amsterdam. Bloembollencultuur. De afdeling Lisse van Bloembollencultuur belegt maandag avond 7 december een vergadering in De Witte Zwaan. Geslaagd. Voor het diploma maat schappelijk werkster zijn in Utrecht ge slaagd de dames A. A. Soesbergen, A. de Rijk en C». Reemers te Haarlem. Contactavónd. De Unie van Perso neelsverenigingen voor Kennemerland houdt maandagavond 14 december in de Bilderdijkzaal van restaurant Brinkmann te Haarlem haar jaarvergadering. Na af loop hiervan wordt een contactavond ge geven, waarbij het bestuur van de Unie onder meer voorstellen zal doen aan de besturen van de aangesloten personeels verenigingen om te komen tot een nauwere en veeb'iildiger samenwerking. Inbraak. Tussen donderdagmiddag kwart voor zes en vanmorgen zeven uur is ingebroken in een metaaldraaierij aan de De Witstraat in Haralem. Men vermist 85 kilo bronsdraaisel ter waarde van on geveer 150. Ontslag. De raad van Haarlemmer meer heeft eervol ontslag verleend aan mevr. A. H. Maarse-Machielsen als lerares aan het gemeentelijk lyceum in Badhoeve dorp. aan mei. A. Kroon als onderwijzeres van de openbare school in Nieuw-Vennep en aan mevr. C. J. Gijrath-de Zoete als onderwijzeres aan de openbare school voor b.l.o. in Hoofddorp. Feestmiddag. Zaterdagmiddag 5 de cember om twee uur houdt de buurtver eniging Haarlem-Oost in de zaal van de speeltuinvereniging „Het Oosterkwartier'' een feestmiddag, waaraan een bekende goochelaar zal meewerken. Vooraf spreekt de heer G. A. Wassink een openingswoord. Op het programma staat voorts de verto ning van een film, terwijl uiteraard ook Sint Nicolaas en Piet op bezoek komen om geschenken uit te reiken. Li tsse In Lisse is een padvindstersgroep op gericht die onder leiding staat van mej Van Dam, hoofdleidster van de hervorm de kleuterschool. Haar adres is Here- weg 133, Lisse. Een ingezetene van Lisse. die met een auto van een Hillegomse firma in Duits land was. kwam in Keulen tot de ontdek king dat de auto verdwenen was. waarop hij aangifte deed bij de politie. De auto is weer terecht, maar de papieren en de radio bicken verdwenen. Verleden week werden bij opbod ver kocht de percelen Kanaalstraat 135 en 137 en het winkelpand Hereweg 168 in Lisse. die recpectievelijk opbrachten 6.600, 5.400 en 45.000. Donderdagmorgen wer den deze panden bij afslag verkocht Er werd echter niet hoger geboden dan vo rige week. De heec J. W. Maarschalk in Noordwijkerhout kwam voor 12.000 in het bezit van de percelen aan de Kanaal straat. Het winkelpand werd voor 45.000 opgehouden. JDe hervormde jeugdverenigingen: „De Jonge Ketk," do J.M.V. en de C.J.M.V. in Lisse hebben de bejaarden der her- voffricft? gemeetffe een' gezèllige: Sf.J Nico- laasavond bezorgd. Donderdagavond wa ren de bejaarden in „Rehoboth" genodigd en velen hadden aan de uitnodiging ge hoor gegeven. Zij die moeilijk ter been wa ren werden per auto afgehaald. De heer Vijfhuizen, de voorzitter van „De Jonge Kerk" en jeugdouderling der hervormde gemeente sprak een hartelijk welkomst woord. De bejaarden werden gezellig be zig gehouden met schetsjes, zang en het oplossen van raadsels. Sinterklaas en zijn trouwe knecht ontbraken ook niet op het feest. De Sint kende nog heel wat „jon gens en meisjes" van vroeger en wist zich nog veel uit het verleden te herinne ren. Zwarte Piet had voor iedereen drie verrassingen in petto. Het was de bejaar den aan te zien dat zij deze avond bijzon der op prijs hebben gesteld. J. v. d. Wolf kwart eeuw hij Lisser Automobielbedrijf Donderdag herdacht de heer J. v. d. Wolf het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van het Lisser Automobielbe drijf n.v. In de loop der jaren heeft hij zich opgewerkt'tot procuratiehouder. Tij dens de huldiging werd de jubilaris waar derend toegesproken door de directeur jhr. Teding van Berkhout, die hem een enve loppe met inhoud schonk. De president commissaris, de heer A. D. de Koster, overhandigde de heer v. d. Wolf de zil veren medaille van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid. Ook namens het personeel werden geschenken aangeboden. Concert Het Bartimeus-koor komt op 15 decem ber onder leiding van Mees van Huis zin gen in de Hervormde kerk van Lisse. De zangeres D. van Oenen verleent aan dit kerstconcert medewerking. Het concert is bedoeld voor de gehele bollenstreek. In overleg met het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst in Amster dam heeft het Rode-Kruisbestuur in Vijf huizen thans de datum vastgesteld, waar op weer bloed zal worden afgenomen. Dit zal plaatshebben op vrijdag 8 januari in de openbare lagere school aan de Spiering weg. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Johannes Gerardus, zn. van G. P. v. Zwet en J. C. M. Onderwatei Julianastraat 101; Hubrecht, zn. v. J. dt Kooker en N. Goudkade, Hereweg 187 Willem Arie. zn. v. W. Munnik en E. de Jong, Kanaalstraat 62; Martinus Wilhel- 1. us, zn. v. C. B. H. Duineveld en H. B Rotteveel. 3e Poellaan 99. ONDERTROUWD: J. W. Senne te Alke made en C. A. J. v. d. Zijden, Lisse. S. A Boersma te Heemstede en J. M. de Jeu, Lisse. GETROUWD: H. J. van der Berg en M. B. P. de Jeu: J. Faas en N. Vnrmeij, L. K. van der Lee en G. Landman A. C. Schalk en G. de Vries. OVERLEDEN" Wilhelmina Gijsbertha Hendrika Overeem. wed. van F. Slottje. oud 87 jaren, Kanaalstraat 165 •Theodorus Kraan, echtg. van E. J. MÖllei. oud 61 ja ren, Stationsweg 182; Cornells Schenk, wed. van M. C. Breed, oud 88 jaren, Here weg 368.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5