Zandvoortse operette vereniging speelde „lm Weissen Rössl" Felle tegenstand van kwade wandelaar en lama „Willie" Prof. dr. K. H. Miskotte hield afscheidscollege in Leiden Margriet is nog zo heerlijk jong, zo echt een blad van déze tijd..! Nieuwe speeltuin in Haarlem-Oost Expositie van boeken in Esperanto Ir. Kerdel chef de mission voor Rome Plan boulevardcentrum in raadsvergadering DINSDAG 15 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Opening r.-k. vormschool voor kleuterleidsters Expositie Chris vanVoorst in kunstzaal „Oud Ambacht" Receptie H. J. Voors KERSTKAARTEN Boekhandel VEKO Inbraken in twee scholen in Haarlem-Noord „Gevaarlijke Bocht" voor Heemsteedse Kunstkring Dodenritdoor Haarlemmerhout „KENNEMERLAND" Burgerlijke Stand van Haarlem 1ÉOOR zwarter druk Tot en met zaterdag in Haarlem Bromfietser aangereden Kerkelijke hoogleraren zwaar overbelast ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 MARGRIET Nuld.kop.rif r#.t 20, Amit.rd.rn UIT STAD EN STREEK Prijs voor toneelcritiek VVV besprak plannen voor het voorjaar Het nieuwe schoolgebouw van de Stich ting rooms-katholieke vormschool voor kleuterleidsters, Kleine Houtweg 129, Haarlem zal woensdagmorgen om elf uur worden ingezegend en officieel worden ge opend. Op 18 december opent Theun de Vries in kunstzaal „Oud Ambacht" in Haarlem een expositie van werk van Chris van Voorst, getiteld „Acht lino's voor Whit man". De tentoonstelling die tot 11 januari zal duren is dagelijks geopend van 11 tot 17 uur, des zondags van 13 tot 17 uur. 102-jarige overleden. In Apeldoorn is overleden de weduwe G. J. van der Gron- den-Hogewey, die met haar 102 jaren de oudste ingezetene van de gemeente Apel doorn was. De voorzitter van „Bloembollencul tuur", jhr. mr. dr. O. F. A. H. van van Nispen tot Pannerden, u;enst de jubilerende heer H. J. Voors geluk. In het midden mevrouw Voors. Nadat de heer H. J. Voors uit Heemste de maandagmorgen tijdens de vergade ring van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur is gehuldigd ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband, heeft hij 's middags in het Haarlemse Krelagehuis gerecipieerd. Ve le bollenkwekers en -exporteurs zijn hem hier komen gelukwensen. Onder hen be vonden zich besturen van organisaties uit het bollenvak en van afdelingen van „Bloembollencultuur". Namens het per soneel bood mejuffrouw W. J. van der Vel de de jubilaris een filmprojector aan. Zij wees er hierbij op dat zij 36'jaar met de heer Voors had samengewerkt. Als afge vaardigde van het personeel van de keu ringsdiensten overhandigde de heer H. J. van der Laan de jubilaris het bock Gar dens of Windsor. Voorts ontving de heer Voors vele bloemstukken. Advertentie UITGEBREIDE COLLECTIE met Nederlandse. Engelse, Franse of Duitse tekst ZUlstraat 98 Telefoon 11706 Bestuur van buurtvereniging teil toetreden tot IIS.V. De mogelijkheid is groot dat binnen kort in Haarlem-Oost een nieuwe afdeling van het Haarlemse Speeltuinverbond wor opgericht. In de algemene ledenvergade ring van de buurtvereniging „Haarlem- Oost", die vrijdag 18 december 's avonds om half negen, in het gebouw van de speeltuin „Het Oosterkwartier" wordt ge houden. zal worden beslist of de buurt vereniging al dan niet wordt opgeheven en daarna zal toetreden als afdeling tot het Haarlems Speeltuinverbond. Het bestuur van de buurtvereniging heeft reeds geruime tijd geleden tot het Haarlems Speeltuinverbond het verzoek gericht hem het beheer te geven over de nieuwe speeltuin die momenteel aan de Jac. van Looystraat in aanleg is. Het H.S.V. heeft inmiddels gunstig op dit ver zoek geantwoord. De voorzitter van het verbond, de heer D. Rookhuiszen, zal tijdens de ledenver gadering van de buurtvereniging een uit eenzetting geven over het speeltuinwezen in het algemeen en de doelstellingen van het Haarlems Speeltuinverbond in het bijzonder. Geld voor schoolreis gestolen In het afgelopen weekeinde is in twee scholen in Haarlem-Noord Jngebroken. In een houten noodschool aan de P.C. Hooft- straat, een dépendance van de Elout van Soeterwoudeschool, heeft men een bureau uit één der leslokalen naar het raam ver sleept, waarna men uit dit bureautje een bedrag van twintig gulden heeft ont vreemd. die door de kinderen van de school ten behoeve van een schoolreisje zijn bijeengebracht. In de 'P. H. van der Leijschool aan de Jephtastraat is het raam van één der klas selokalen geforceerd. De bezoekers door snuffelden alle klasselokalen. In de gang werd de glazen plaat van een tafeltje ver nield en in de kamer van de concierge ?en bureautje. Er wordt niets vermist. De politie vermoedt dat het in beide gevallen kwajongenswerk betreft. De eerste toneelvoorstelling in dit sei zoen van de Heemsteedse Kunstkring, is maandag in het Minerva Theater een suc ces geworden. Het bestuur had voor deze avond het ensemble „De Speelkamer ge ëngageerd, als plaatsvervanger voor het „Théatre Comique de Paris", dat wegens een ernstig ongeval van de hoofdrolspeler Gérard Lorin zijn tournee door Nederland moest uitstellen. Het publiek zal zich ech ter niet gedupeerd hebben gevoeld. Het bekende toneelspeel „Gevaarlijke bocht", van Priestley werd gespeeld door Fien Berghegge, Anite Menist, Bé Schenk, Betsy Smeets, Frits Butselaar, Robert So- bels en Frans Vasen, onder de bekwame regie van Bert Dijkstra. Deze thriller werd destijds na de première van „De Speel kamer" uitvoerig in ons blad besproken Het publiek in de bijna uitverkochte zaal 'oonde zich enthousiast door de spelers na ïfloop staande langdurig toe te juichen. KERSTWIJDING Woensdagavond houdt de afdeling Lisse •ran de Christelijke Vrouwanbond een kerstwijding in gebouw Rehoboth. „Waardeloos heren", zei een meneer, die maandagmiddag met zijn hond door de Hout wandelde, „da s waardeloos he ren wat jullie daar doen. Niemand durft het te vertellen, maar ik weet waarom, dat allemaal gebeurt. Er moeten verkeerswe gen komen". Hij draaide zich om, mom pelde nog een keer „waardeloos" en stap te nijdig weg. De leden van de gemeentelij ke commissie van bijstand van Hout en Plantsoenen (de heren W. F. Happé, mr J. G. Bettink, H. Loerakker, A. P. N. Pie- lage, J. M. F. van Velsen en P. W. Voskui len) keken wel even vreemd op, maar het belette hen toch niet om direct weer door te gaan en enkele seconden later op aan wijzing van de directeur van de dienst Hout en Plantsoenen, de heer J. A. Dorre- steijn, het doodvonnis te tekenen over een beuk, waarvan volgens de beschrijving de stam horizontaal was gescheurd en de kop was verwijderd. De jaarlijkse „dodenrit", de tocht langs de stervende woudreuzen was in volle gang. Die kwade wandelaar en een groot aan tal bezorgde Haarlemmers kunnen echter gerust zijn. Er gaat geen boom tegen de vlakte zonder noodzaak en de beuken, kastanjes, iepen en linden, die toch geveld worden kunnen bepaald niet langer op hun soms wankele wortels staan. We hebben maandag de hele tocht, die begon bij „Dreefzicht" en die eindigde in het Frederikspark, meegemaakt en we kunnen dus uit eigen ervaring mededelen, dat de commissie van bijstand in de heer Voskuilen een waardig opvolger gevonden heeft van ex-raadslid, houtvester ir. Stof fels, want met een speciaal mesje peuter de hij verwoed in de rotte stammen en hij keek daarbij bijzonder deskundig. De eerste boom, een 200-jarige beuk, le verde al een grote hoeveelheid stof voor discussie op. De heer Happé was voor rooi en, de heer Loerakker was ronduit tegen en de overige leden twijfelden. Bij de tweede boom zei qle Ijeer Happ^.,pertinent, dat deze iep beslist niét: -langer gehand haafd kon worden, de heer Loerakker was tegen en de stemmen van de overige leden waren verdeeld. Zo schuifelde de commis sie voort door de dode bladeren, van lin de naar iep, van beuk naar kastanje en in de meeste gevallen moest de heer Dor re steijn al zijn overigens niet geringe overredingskracht gebruiken om de leden van de commissie er van te overtuigen, dat sommige bomen bijzonder gevaarlijk waren en bij het eerste het beste stormpje als luciferhoutjes zouden afknappen. De heer Voskuilen krabde in de stammetjes, de heer Loerakker zei „neen" en de bo men stonden met witte stippen op de stam men gelaten hun vonnis af te wachten. Na een klein intermezzo waarbij de heer Dorresteijn het gezelschap naar de „Napoleon-boom" bracht waarin een Advertentie OLIE COMBINATIE COOP VER U. A. RIJKSSTRAATWEG 174. TEL 02500 - 61326 HAARLEM N. HAARLEM, 14 december 1959 BEVALLEN van een zoon: 11 dec.: C. van Campenhout-van der Zwet; 12 dec.: G. J. M. Blumer-Schouten; M. J. Eijke- naar-de Munnik; A. C. de Vogel-Arentzen; M. F. van Tooren-Loerakker; 13 dec.: E. A Booij-Voogt: M. Groenestein-van Loon; M. A. Does-Milatz; 14 dec.: J. Monrooij- Visser. BEVALLEN van een dochter: 12 dec.: A. K. van der Kamp-van der Leeden; T Meinen-Mulder; C. Mol-Webster; 13 dec.: C. A. Kloek-de Waal Malefijt; A. T. Met selaar-Rademaker; J. H. Holtkamp-Kra- mers: C. J. P. Hegman-Swets. OVERLFDEN: 11 dec.: N. Bausch- Takes. 79 j.. Ripperdanark; 12 dec.: H S Hijlkema. 69 j.. Aelbe»-tcbergstraat; J van Waard. 63 j.. Wouw®- - mstraat; 13 dec.: A van .Srhaïk. 57 i.. Kamperlaan. ONDER TP OUWD: 14 dec.: J. G. G. van Ieeuwen en C M K-«m^en: J. Schaap en A. G W»sterhoud; J. Zonneveld en E. Schreudcr. zijn zich maarschalk een 150 jaar geleden naam gegrift zou hebben, zette men aan de koffie. De heer Dorresteijn bewaar de zorgvuldig een suikerklontje, dat hij even later in de hertenkamp aan een enorme hertebok offreerde. Op een wat on gewone manier, want de bok haalde het klontje tussen de lippen van zijn direc teur vandaan. n Daarna moest er weer gewerkt worden tot ongenoegen overigens van lama „Wil lie", die kwaad spuwend in de buurt van de commissie bleef en die het speciaal voorzien bleek te hebben op de groene mi litaire jas van de heer Pielage. „Laat die boom maar staan", riep de heer Pielage wegvluchtend, „die boom hoeft niet om". Maar de lama was pas echt tevreden toen alle commissieleden verdwenen waren en hij het rijk weer alleen had. De „doclenrit" liep ten einde. In de Oos- terhoutlaan werd nog een linde tot omhak ken veroordeeld en in het Frederikspark zullen twee beuken gaan verdwijnen. Toen was het gedaan. In ruim drie uur tijd wa ren ongeveer vijftien doodvonnissen gete kend. ,,'t Is jammer maar het moest", zei de heer Happé, „die dode bomen zijn gevaar lijk. We mogen geen risico nemen", auto's van de commissieleden de Hout En de bomen ruisden mismoedig toen de uitreden. Advertentie NAAR DRUKKE R ZWART KOl'DEfJHOHN H 1 'o HAHMXVJ ANSBRUG - "TELEfOON 12200 Viering Zatnenhof-jaar Vandaag is het honderd jaar geleden dat de schepper van het Esperanto, de Pool se arts dr. L. L. Zamenhof werd geboren. Ter gelegenheid hiervan is in de r.k. lees zaal aan de Nieuwe Gracht in Haarlem een tentoonstelling ingericht van boeken, die in deze wereldtaal verschenen. Men kan de expositie bezichtigen tot en met zaterdag 19 december van 10 tot 17 uur (behalve donderdagmiddag) en boven dien woensdag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. De Zamenhofdag-1959 wordt over de he le wereld gevierd. De Nederlandse Espe rantistenvereniging „La Estonto Estas Nia" heeft in een speciaal nummer van haar maandblad „Nederlanda Esperantis- to" talrijke artikelen aan het leven en het werk van dr. Zamenhof gewijd. Men krijgt hierin een indruk van de veelzijdigheid van zijn persoonlijkheid. Deze in Bialy- stok in Litauen geboren zoon van een Jood se leraar in vreemde talen leed als kind onder vijandige verhoudingen die er on der plaatsgenoten met hun verschillende talen bestond. De gedachte dat een ge meenschappelijke taal de scheidsmuren van onwetendheid en misverstand tussen de volken zou kunnen wegnemen liet hem later in Warschau, waar hij het gymna sium bezocht, niet los. Hij was diep doordrongen van de funda mentele eenheid van de mensheid niette genstaande de verschillende verdeeldhe den. Hij legde de nadruk op dat bewust zijn in zijn latere dichterlijke werken, want hij had een poëtische en vooruitzien de geest. Zijn overtuiging leidde hem niet alleen tot een taalkundig, maar ook tot een litterair initiatief en dat heeft zonder twij fel vleugels aan de Esperantobeweging gegeven. Een der artikelen in het specia le nummer van Nederlanda Esperantisto" belicht dr. Zamenhof als linguist, verta ler en denker. In een artikel dat in april van dit jaar in ons blad werd gewijd aan de honderdste geboortedag van de samensteller van Es peranto vestigden wij aandacht op de oroeven die in ons land en ook in Haarlem bij het onderwijs met deze wereldhulp taal worden genomen. Een der manifesta ties die in Haarlem ter gelegenheid van het Zamenhof-jaar werden gehouden was het Benelux-Esperanto-congres, dat met Pinksteren plaats had. Zondagavond heeft bij de derde Poel laan in Lisse op de Rijksweg een ernstige aanrijding plaats gehad. Een bromfiets rijder uit Sassenheim stak met de brom fiets aan zijn hand de Rijksweg over en lette niet voldoende op het verkeer, waar door hij door een personenauto werd aan gereden. De bromfietsrijder moest per auto naar zijn woning worden vervoerd en werd maandagmorgen naar een ziekenhuis in Leiden overgebracht. Onder zeer grote belangstelling hield prof. dr. K. H. Miskotte, hoogleraar van wege de hervormde kerk in de dogmatiek, theologische ethiek, kerkrecht en zen dingswetenschap aan de Leidse Universi teit maandagmiddag zijn afscheidscolle ge wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Onder de aanwezigen bevonden zich de rector magnificus, prof. mr. J. E. Jonkers, de president-curator, dr. ^J. E. baron de Vos van Steenwijk, vrijwel alle leden van de theologische fa culteit en vele andere senaatsleden bene vens theologische studenten en oud-alum ni. Van 1930 tot 1938 was prof. Miskotte predikant in Haarlem. Het ligt in het voornemen prof. Miskotte op zijn verjaardag in september van het volgend jaar een door collega's, leerlingen en vrienden samengestelde bundel opstel len aan te bieden, zo werd tijdens de toe spraken na afloop van het afscheidscol lege medegedeeld. Prof. Miskotte begon het afscheidscol lege, waarmee hij zijn in 1945 aanvaarde ambt neerlegde, met te constateren, dat speciaal in de dogmatiek de kerkelijke hoogleraren tegenwoordig zwaar overbe last zijn. De dogmaticus behoeft zich te genwoordig weliswaar niet met de evolu tieleer en andere natuurwetenschappelij ke problemen bezig te houden, maar des te meer met de resultaten van aanver wante zelfstandige vakken van zijn facul teit. Het is daarbij onvermijdelijk, dat hij dilettant blijft op dat terrein, hoezeer hfe zich ook op de hoogte blijft stellen. Toch moet hij streven naar het bereiken van een synthese. Ook in andere vakken ziet men een der gelijke behoefte aan een centraal integra- tiepunt, in welk opzicht de moderne dog maticus als dilettant-dirigent optreedt. Dit is beklemmend gezien de verantwoorde lijkheid, die met een ontoereikende uit rusting moet worden gedragen, vooral in een tijd als deze, waarin de literatuur zich diepgaand bemoeit met theologische the- mata zoals bij Maurice, Eliot en Graham Greene. Tegen deze gunst van de omstan digheden weegt op het verzet tegen de heilswaarheid, een verzet, dat in ons allen van nature leeft en zich slechts sterker voordoet in de zogenaamde „secularise ring", de verwereldlijking. Prof. Miskotte ging vervolgens in het kort de uitwijkende bewegingen na, die de mens van heden bewust en onbewust uit voert om aan de hem gegeven vrijheid te ontkomen, die in de waarheid meegegeven is. Bijzondere aandacht wijdde hij voorts aan het werk van de predikant, wiens ba zuin in het theologisch orkest geen onzeker geluid mag geven. Verschillende sprekers voerden na het college het woord om te getuigen van de grote verdiensten van prof. Miskotte op theologisch, kerkelijk en menselijk ter rein. Namens de generale synode der her vormde kerk sprak dr. A. A. Koolhaas. Advertentie voorts namens de theologische faculteit de wante zelfstandige vakken van zijn vacul- mens de kerkelijke hoogleraren prof. dr. A. J. Rasker. Namens de theologische stu denten sprak de praeses van de faculteit de heer P. Magré. In de ontvangstzaal van de academie werd tot slot een zeer druk bezochte receptie gehouden. Advertentie Vanmorgen tijdens een in Wassenaar gehouden persconferentie heeft generaal C. F. Pahud de Mortanges, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, mede gedeeld. dat ir. Kees Kerdel is benoemd tot chef de mission voor de Nederlandse Olympische ploeg, die in 1960 naar Rome gaat. De heer Kerdel was in 1956 voor de Olym pische Spelen in Melbourne ook als zo danig aangewezen. De heer Pahud deelde tlvens-VjfïkTc? flat Rlaifc Schenk is benoemd t<)t chef d'equipe voor de Nederlandse ploeg in Squaw Valley, waar Piet Zwanen burg zal optreden als coach voor de hard rijders en Anton Gerschwiler voor de kunstriidsters. Het N.O.C. heeft inmiddels de kunst rijdsters Sjoukje Dijkstra en Joan Haan appel definitief aangewezen om ons land in Squaw Valley te vertegenwoordigen In het vrijwel geheel uitverkochte thea ter Monopole gaf de Zandvoortse operet tevereniging maandagavond een eerste uitvoering van de operette „lm weissen Rössl" van Benatzky. Onder de aanwe zigen bevonden zich burgemeester mr. H. M. van Fenema en echtgenote. Ondanks tekortkomingen boden de amateurs vele momenten, waarin het werk, dat tot een der meest geliefde op het operette-reper toire mag gerekend worden, alle eer werd aangedaan. Dirigent H. Kerkhoven kon niet voorko men, dat het contact tussen koor, solisten en orke'st nog al eens zoek was, terwijl het koor, in sommige gedeelten goed op dreef, ook momenten had dat een juiste intona tie ver te zoeken was. De opstelling van het Haarlemse operette-orkest in een or kestbak van nog geen meter breed was hiervan mede oorzaak. De grote koorom- vang veroorzaakte op het toneel bij volle bezetting een rommelige en rumoerige situatie. Ferry Zeivers studeerde de balletten in. Henny Petrovitch was als Josepha, de waarin van het berghotel, een figuur, die De initiatiefnemers van de nieuwe plan nen voor een boulevardcentrum aan de kop van de Zeestraat in Zandvoort hopen zo spoedig mogelijk tot bouwen te komen. In ons blad van zaterdag heeft men uit voerig over deze plannen kunnen lezen. Belanghebbenden zijn het bouwbureau Hot Visser in Den Haag en de heer N. Bou- wes, eigenaar van hotel Bouwes in Zand voort. Het bouwbureau zal de flatbouw voor zijn rekening nemen. De heer Bouwes wil aan de kop van de Zeestraat nog een ho tel van driehonderd bedden laten verrij zen. In het nieuwe plan voor een boule vardcentrum zijn enkele amusementsge legenheden geprojecteerd. Reeds enige tijd is tussen de gemeente Zandvoort en de initiatiefnemers overleg gaande. Dit wordt voornamelijk gevoerd door de wethouder van publieke werken, de heer G. Tates. Ook burgemeester mr. H. M. van Fenema. is zeer geïnteresseerd bij de plannen. Te verwachten is dat in de vanavond te houden raadsvergadering hierover in be sloten zitting nadere mededelingen zullen worden gedaan Als de raad met de voor lopige plannen akkoord gaat, zullen deze op korte termijn worden uitgewerkt. (Dit bericht is gisteren al opgenomen in een deel van onze edities). veel respect afdwong. Gratieus en char mant, was zij niet alleen in haar acteren bewonderenswaardig. doch bovendien voortdurend boeiend door haar fraai ge schoolde mezzo-sopraan, die echter het operette-volume mist. Chris Overweg, als oberkellner Leopold, bleek nog niets van zijn operette-kwaliteiten te hebben inge boet. Zijn fraaie tenor en geroutineerde ac- teerkunst, stempelen hem nog steeds tot een uitstekend amateur-operettezanger. Wim van der Moolen bracht de fabrikant Willem Gieseke op uitermate sympathie- k wijze en bleek weer een onmisbare kracht in het solisten-ensemble. Henny Jansen als zijn dochter Ottilie bleek over een goede stem te beschikken, maar zal in het acteren nog de nodige routine die nen op te doen. George Stigter als advo caat Dr. Siedler bleek in het ensemble een belangrijke aanwinst te zijn; een wellui dende tenor die prettig acteert. Een koste lijk trio vormde Henk Bol als Sigismund, Piet Bol als professor Hinzelman en Rita Boonstra als diens dochter Klarchen. Wil Water was als de bedrijvige piccolo on overtrefbaar en het bestuur zal er goed aan doen, extra aandacht te besteden aan Atie Aris. die in de kleine rol van post bode Kathie niet alleen door haar zang een openbaring werd, maar in haar gehe le optreden een kennelijk operettetalent ten toon spreidde. Voorzitter C. Schaap, die het welkomst woord sprak, vele solisten na afloop van de voorstelling onder bloemen bedolf van dankbare bewonderaars, nam namens de vereniging aan het slot van het tweede be drijf afscheid van regisseur Kick Steen- kist, die door drukke werkzaamheden de ze functie niet langer op zich kon nemen. Spreker memoreerde, hoe de heer Steen- kist van de oprichting der vereniging af niet alleen als bekwaam'regisseur de ver eniging had terzijde gestaan, doch boven al de vertrouwensman van bestuur en le den werd en de vereniging bracht tot de hoogte, waarop zij nu staat. Mevrouw Steenkist, in deze huldiging betrokken, ontving fraaie bloemen, terwijl de heer Steenkist tot erelid der vereniging werd benoemd en namens bestuur en leden een fototoestel in leren foudraal ontving. Een uitermate dankbaar en enthousiast publiek beloonde de uitvoerenden met een spontaan en langdurig applaus, een uit voering van een dankbare operette, waar van wij sterk wisselende indrukken mede namen. Nieuws in het hort Feestavond. Ter gelegenheid van 't veertigjarig bestaan organiseert de Heem steedse Reddingsbrigade een feestavond, die zaterdag 19 december wordt gehouden in het verversingshuis van het wandelbos „Groenendaal". Voor deze feestelijke ge legenheid zal een opvoering worden ge geven van de cabaret-revue „Bellen bla zen", door het Noordhollands Cabaretge zelschap, onder leiding van Maartje en Jan Buisman. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wgthouder van Huisvesting mr. J. C. C. W. Hijszeler zal vanavond geen spreekuur houden. Mr. Heszeler zal bovendien in zijn functie van wethouder voor Publieke Wer ken, donderdag geen spreekuur houden. Bijeenkomst voor bejaarden. De afde ling Haarlem van de Algemene Bond van Ouden van Dagen houdt woensdagmiddag 16 december om twee uur in Gebouw St. Bavo in de Smedestraat in Haarlem een bijeenkomst, waar de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer F. Rippen, het woor zal voeren. Hij zal tevens hem gestelde vragen beantwoorden. Alle bejaarden van 55 jaar en ouder zijn welkom. De Rotterdamse Kunststichting heeft be sloten de Pierre Baylé-prijs (critiekprijs) in 1960 toe te kennen aan hem of haar die op het gebied van het toneel stelselmatig en op litterair niveau gedurende verschei dene jaren zijn of haar bemiddelende cri- tische taak opbouwend en gezagafdwin- gend heeft verricht. De jury, die belast is met de uitvoering van deze toekenning, bestaat uit de heren W. Ph. Pos, B. Ver hoeven, K. Guttmann en G. Zalsman. Als secretaris is toegevoegd de heer W. Hof man. H ill e gom Maandagavond heeft de V.V.V. in Hille- gom in café-restaurant „Treslong" verga derd. De voorzitter, de heer L. Burg graaf, memoreerde in zijn openingswoord dat de neringdoenden in het bollenseizoen dit jaar veel nadeel hebben ondervonden van de verkeersomleidingen. Het be stuur zal bij de rijkspolitie in Leiden aan dringen op een betere regeling. De demonstratietuin is door enkele dui zenden mensen bezocht. Velen hebben weer deelgenomen aan de prijsvraag: Welke tulp of hyacint vindt u de mooiste in haar soort? Negen prijswinnaars onder andere in Canada, Duitsland, Frankrijk en Italië hebben een pakket bloembollen ont vangen. Het secretariaat ontving vijfhon derd brieven, er gingen ongeveer zeven tienhonderd poststukken uit. Volgend jaar zullen elke dag tot 's avonds tien uur en 's zondags de gehele dag in het informatie kantoor inlichtingen worden gegeven. Overwogen wordt de vlaggenversiering volgend voorjaar uit te breiden. Op de nieuwe Van den Endelaan en aan het be gin van de Mariastraat zullen vlaggen- combinaties worden geplaatst Grote vlag gen zullen in de Hoofdstrat komen te han gen. Getracht zal worden in het komende bollenseizoen een wedstrijd in schoolmo- zaïeken te organiseren. De tekeningen hiervoor kunnen worden tentoongesteld. Voorts zal een fotowedstrijd worden geor ganiseerd, met als onderwerp de demon stratietuin „Treslong". Vermoedelijk zul len op zaterdag 7 en zondag 8 mei de tra ditionele wandeltochten worden gehouden. Niet zo rooskleurig is de financiële po sitie van de vereniging. In het voorjaar zijn echter vele nieuwe leden toegetre den, wat noodzakelijk is om de vereniging een bredere financiële basis te geven. De voorzitter deelde tot slot mee dat hij op doktersadvies zijn werkzaamheden zal moeten beperken.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13