Zandvoortse raad juicht nieuw plan voor boulevardcentrum toe Alka-Seltzer Initiatiefnemers krijgen optie voor gronden aan kop van Zeestraat Aan meldingsfo rm ulier Jwtghani 'brieven aan de redactie Cremer" met Het Chinese Landhuis Burgerlijke Stand van Haarlem Jeugdkoor „Inter Nos" geeft kerstconcert Ir. Th. Heijblom gaat met pensioen P. W. Weeber 40 jaar bij Ned. Spoorwegen Het geheim van hen die succes hebben Faillissementen geeft ook de hoogste toon aan de geluidsband met studio-zuiver geluid! ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 K. Nederkoorn winnaar in Rolland-jeugdtoernooi Tegen SLECHTE SPIJSVERTERING en HOOFDPIJN Parijse proeforder voor Gatsometer Tien kratten met wortelen vielen van vrachtauto Minder heffingen op bloemenexport Afscheidssamenkomst voor ds. G. Polanen WOENSDAG 16 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de vergadering van de Zand voortse gemeenteraad, dinsdagavond gehouden, hebben B. en W. een uit eenzetting gegeven over de nieuwe plannen voor een zomercentrum aan de kop van de Zeestraat. Aanvanke lijk zouden hierover in een besloten zitting mededelingen worden gedaan, maar gezien het feit dat de nieuwe plannen al in de openbaarheid wa ren gekomen, bestonden tegen een openbare behandeling geen bezwaren meer. Verscheidene raadsleden heb ben het, in ons blad van zaterdag reeds gepubliceerde plan, toegejuicht. De voltallige raad ging ermee ak koord, aan de initiatiefnemers van het nieuwe plan optie voor de gron den aan de kop van de Zeestraat tot 1 januari 1961 te verlenen In een uitvoerig voorstel 'hebben B. en W. uiteengezet dat het laatste jaar van Advertentie Komt de baby al in maart Maar kind. wat kleedt die japon je dan beel dig afen wat een prachtige kleur. Heb je die speciaal laten maken? Wel nee, zo gekocht voor42.75 in de positie-afdeling van uw speciaal zaak BEVALLEN van een zoon. 14 dec.: A. van TurnhoutVan Roon; A. M. P. van EsDriessen; A. M. BurghoutSchouten; 15 dec.: W. SpanjaardRuigrok; N. A. van KetelVollebregt. BEVALLEN van een dochter, 13 dec.: G. KlungelDe Wind; 14 dec.: H. J. M. Rode Pleijhuis; 15 dec.: M. P. KlaverBee- nen; M. P. HenzenLuberti. OVERLEDEN, 12 dec.: H. C. Salverda, 74 j., Gasthuisvest; W. A. G. Pondman, 74 j., Zijlweg; 13 dec.: M. de Weers Meijer, 84 j., Kamperlaan; C. J. Rooijers, 62 j., Weth. Roodenburgstraat; A. van Workum, 81 j., Kamperlaan; J. C. W. Hee semans, 81 j., Timorstraat; 14 dec.: E. BonsmaPool, 85 j., Pegasusstraat. ONDERTROUWD. 15 dec.: E. Noach en J. H. M. Stamm; D. Hoek en R. Visser; C. P. Roeien en S. T. M. Scheefhals. GEHUWD. 15 dec.: F. Munnikhuis en T. Petri; G. Ebbeling en G. C. Koster; J. van Brummelen en J. Bros; L. Huigen en C. C. Posch; G. van der Haar en J. van Veen; W. Hendriks en A. R. Vermeulen. nan ac ..u,u van c... <nuquei,e u-erd in de Zandvoortse raadsvergadering een toelichting gegeven op het nieuwe plan voor een boulevardcentrum aan de kop van de Zeestraat. De linker pijl wijst naar het geprojecteerde hotel. De pijl rechts wijst naar het flatgebouw. de stichting „Recreatie-oord Zandvoort" niets meer is vernomen. Deze stichting had optie voor de betreffende gronden tot 1 januari 1960. Intussen hebben zich nieu we gegadigden voor de bebouwing van de braakliggende gronden gemeld, namelijk de heren N. W. Bouwes en H. Visser. De eerste had een bouwplan laten ontwerpen door het architectenbureau Jan Wils en Ottenhof. Voor de tweede gegadigde had het architectenbureau Blankespoor en De Vries een plan ontworpen. Het eerste plan wijkt af van de grondgedachte van het boulevardcentrum, zoals dat in het wederopbouwplan is vastgesteld. De ge dachte van het „ovale plein" is verlaten. Nu is een bebouwing langs de boulevard ontworpen. Het tweede plan houdt meer rekening met de grondgedachte van het zomercen trum. De supervisor van het wederop bouwplan, ir. G. Friedhoff, geeft de voor keur aan het tweede plan, maar acht het eerste wel aanvaardbaar. De initiatiefnemers Bouwes en Visser willen thans komen tot uitvoering van het door de architecten Wils en Ottenhof opgestelde plan.In een gezamenlijke brief vragen zij hiervoor de medewerking van de gemeente. Met het oog op de gun stige exploitatiemogelijkheden geven de initiatiefnemers ara-,het. plan Wils-Otten- hof de voorkeur. Wel zal het architecten bureau Blankespoor en De Vries bij het uitvoeren van de plannen worden inge schakeld. Hotel, flats, winkels Zoals we reeds hebben meegedeeld om vat het nieuwe plan de bouw van een ho tel aan de boulevard, ten zuiden van de Zeestraat. Dit hotel zal in vier vijf woon lagen worden gebouwd en krijgt aan de achterzijde een ruime parkeergelegen heid. Het hotel wordt neergezet voor re kening van de heer N. W. Bouwes. Haaks op de boulevard, ten noorden van de Zee straat, komt een flatgebouw van zes of zeven woonlagen met een winkelgalerij op de begane grond. Dit gebouw komt voor gezamenlijke rekening van de heren Vis ser en Bouwes. Aan het Schuitengat op de hoek van de Burgemeester Engelbertsstraat en aan de Parallelweg-hoek Zeestraat zijn bouw blokken van twee en vier wooniagen ge projecteerd. Ook in deze bouwblokken zijn winkels gedacht. Deze bouw komt voor rekening van de heer Visser. Ten slotte zijn geprojecteerd een winkelgalerij met drie lagen flats aan de Parallelweg en een paviljoen, dat aansluiting geeft op een eventuele pier, alsmede een cafetaria en een congreszaal. Naar de mening van B. en W. heeft dit plan zeer goede kwaliteiten en biedt het reële mogelijkheden voor verwezenlijking. De voorzitter, burgemeester mr. H. M. van Fenema, plaatste enkele opmer kingen met betrekking tot de berichtge ving over dit plan, die hij „overhaast en niet weloverwogen" noemde. Met name heeft de burgemeester geen contact ge zocht met een aannemerscombinatie, daar het initiatief van de heren Bouwes en Vis ser is uitgegaan. Ook is het contact niet via een raadslid tot stand gekomen. Ver der maakte de voorzitter nog enkele op merkingen over bijkomstige punten in de berichtgeving. Wethouder T a t e s zei dat ten aanzien van het plan de grootst mogelijke geheim houding is betracht. „Toen ik dan ook Advertentie Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT I 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: ZU die zich met ingang van 1 januari 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal abonnees. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen hierover zaterdag in Haarlems Dagblad een bericht las, was ik aanvankelijk ra zend. Maar ik heb waardering voor de nieuwsgaring. Als ik nog eens een detec tive nodig heb, zal ik de krant bellen". De voorzitter zei de goede hoop te heb ben dat met dit nieuwe plan spoedig resul taten worden geboekt. „Voor de kustbe- bouwing is dit thans een gewichtig plan. Vroegere plannen hebben veel tijd en veel moeite geëist, met een teleurstellend re sultaat. Het college heeft echter altijd te goeder trouw gehandeld". Toch een pier De voorzitter deelde mee dat een aan vrage voor een pier is ingediend. Deze kwestie verkeert echter nog in een zeer vroeg stadium van behandeling. Wethouder Tates zei dat bij realisering van het plan zeker van een aanwinst voor de badplaats kan worden gesproken. De toekomstige exploitanten hebben verze kerd dat de financiering „rond" is en dat zo spoedig mogelijk met bouwen zal wor den begonnen, als de vergunningen ver kregen zijn. Verscheidene raadsleden gaven hun vi sie op het nieuwe plan. Ondermeer me vrouw M o 1-Van Bellen (Arb.) en de heren Breure, Hose (VVD) en Ko- n i ng (Alg. Zandv. Bel.) lieten zich waar derend over het plan en over de activitei ten van B. en W. in deze uit. De heer Li n- d e m a n (KVP) vroeg of er nog andere gegadigden voor de betreffende grond zijn, maar kreeg hierop een ontkennend ant woord. De heer Lindeman zei dat anders animositeit tussen de gegadigden zou kun nen optreden, waarbij hij terloops „min derwaardige praktijken" van bepaalde zij de ten opzichte van een ander bouwplan ter sprake bracht. Op woensdag 23 december zal 't Jeugd koor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda een kerstconcert geven in de Bake- nesserkerk. Het koor zal Hollandse, Duit se, Franse en Engelse kerstliederen ten ge hore brengen. -Mejuffrouw Van Eden zorgt voor de begeleiding. Soliste in dit concert is de jeugdige violiste Vera Beths. Voorts zal Ans Philippo enkele kerstliederen van Peter Cornelius zingen. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 maart 1960 aan ir. Th. Heyblom op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswater staat ter standplaats Haarlem, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke door hem in die functie verrichte diensten. De heer Heijblom is op 6 februari 1895 in Middelburg geboren, zodat hij over eni ge maanden de pensioengerechtigde leef tijd zal hebben bereikt. Na zijn studie aan de Technische Hoge school in Delft, trad hij in 1919 als civiel ingenieur in dienst van Openbare Werken in Haarlem. In 1920 werd hij leraar aan de m.t.s. in Haarlem en een jaar later trad hij in dienst bij de Rijkswaterstaat, waar hij als ingenieur werd geplaatst onder de hoofdingenieur-directeur van de directie Grote Rivieren en toegevoegd aan de in genieur van het vijfde arrondissement in Hoek van Holland. In 1929 werd ir. Heij- bom belast met het arrondissement 's Hertogenbosch van de directie Noord Brabant. In 1935 volgde zijn benoeming tot hoofdingenieur bij de Rijkswaterstaat. Van 1935-'36 was hij uitvoerend hoofdin genieur bij en vertegenwoordiger van de Nederlandse Maatschappij voor Haven werken in Iran. In 1936 kwam ir. Heijblom weer terug bij de Rijkswaterstaat, waar hij werd belast met het arrondissement Haarlem van de directie Noordholland. Van 1940-1946 was hij hoofdingenieur bij de directie Benedenrivieren, daarna tot 1953 hoofdingenieur-directeur van de directie Zeeland. Sinds 1953 is ir. Heijblom hoofd ingenieur-directeur van de directie Noord holland in Haarlem. In 1950 werd ir. Heij blom benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Op 2 januari 1960 hoopt de heer P. W. Weeber uit Haarlem de dag te herdenken waarop hij veertig jaar geleden bij de Ne derlandse Spoorwegen in dienst trad. De jubilaris was van 1933 tot 1947 op het sta tion Bloemendaal werkzaam. Van 1947 tot 1958 werkte de heer Weeber op het Haar lemse station. Thans is hij chef van het station Heemstede-Aerdenhout. In de vak bond is de jubilaris evenmin een onbeken de. De laatste twaalfeneenhalf jaar is hij afdelingspenningmeester .van de Neder landse Bond van Vervoerspersoneel in Haarlem. Advertentie heet nauwgezetheid en betrouw baarheid. Maak het betrouwbare precisie-horloge van Junghans tot Uw oprechte bondgenoot op de ladder naar succes I Dit shockpro of-Junghans horloge, met metalen klem band, kost slechts I 75.- bij Uw horloger. Bij hem vindt U tientallen andere Junghans modellen, ook pendules, wekkers, keukenklokken e.d. De Haarlemse rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: J. A. Grim- minck, kruidenier, Lange Nieuwstraat 133 te IJmuiden. Rechter-Commissaris: mr. N Smits. Curator: mr. A. A. M. Leesberg advocaat en procureur te Beverwijk, Von dellaan 20. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: J. Griekspoor, aannemer van grond- en waterwerken, handelend onder de benaming J. Griekspoor Zonen, Venneperweg 749 te Nieuw-Vennep. Rech- ter-Corhmissaris: mr. H. G. Rambonnet Curator: mr. J. C. Smithuysen, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Advertentie Nu studio-geluid voor huiskamer-prijs I w PE Geluidsband POLYESTER VOORGEREKT Géén vervorming bij overmodulatie. Neem dus rustig zwaarder op dan het waarschuwingsoog toestaat Altijd schone, feil loos werkende mag neet koppen door het gladde slijtvaste op pervlak. Voorgerekt, dus volledig rekvrij. Géén speling. Géén „zwe- ven"ze!fs niet bij ,,ge- voelige"pnnomuziek! Nooit vouwen of knikken in de band. Agfa Magnetoon band voegt zich soepel naat de magneetkoppen. (Verkort weergegeven) Schilderslonen. Naar aanleiding van het verslag van uw Haagse redacteur over de vergadering van het Bedrijfschap Schildersbedrijf, waarin de voorzitter, de heer Van Lent, mededelingen deed over de schildersionen, wil ik enkele opmer kingen maken. De heer Van Lent zei dat deze mensen 160,a 170,per week verdienen. Eerder stond in uw blad dat de schilders een verlaging zouden krijgen van 40,per week en dan zouden gaan staken. Conclusie: f 120,a 130,per week vinden zij dus te weinig. De wer kelijkheid is dat volgens de c.a.o. voor Advertentie De jonge K. Nederkoorn is winnaar ge worden van het Rolland-jeugdschaaktoer nooi. Dit is de verrassende ontknoping ge worden van een wat langgerekte finale. Met 4 winstpunten uit 5 gespeelde par tijen liet hü favorieten als W. Krijnen. D G. Vonk en E. J. Petersma achter zich. Hü kwam hierdoor in het bezit van de be geerde wisselbeker van Haarlems Dag- blad/OHC. Tevens zal hü worden afgevaar digd naar de Noordhollandse jeugdschaak- kampioenschappen, die als selectiewed strijd tellen voor de nationale jeugdkam pioenschappen. De prijsuitreiking zal pas in januari plaats hebben. Dit als gevolg van een nog tweetal te spelen partijen die van invloed kunnen zijn op de bezetting van de derde plaats in de eindrangschikking. De resultaten van de finale, die onder leiding stonden van de heren G. J. Bloe men en J. W. de Munck, zijn: Eerste ronde: K. NederkoornM. P. van Overbeeke 1-0, E. J. PetersmaD. G. Vonk 1-0. W. KrijnenR. P. v. d. Kasteele re mise: tweede ronde: M. P. van Overbeeke R. P. v. d. Kasteele 0-1, D. G. Vonk—W. Krijnen remise, K. NederkoornE. J. Pe tersma 1-0; derde ronde: E. J. Petersma M. P. van Overbeeke nog niet gespeeld, W. KrijnenK. Nederkoorn remise, R. P. v. d. KasteeleD. G. Vonk 0-1; vierde ronde: M. P. van OverbeekeD. G. Vonk 0-1, K. NederkoornR. P. v. d. Kasteele remise, E. J. PetersmaW. Krij nen 0-1; vyfde ronde: W. KrijnenM. P. van Overbeeke 10, D. G. VonkK. Ne derkoorn 0-1, R. P. v. d. KasteeleE. J. Petersma nog niet gespeeld. De voorlopige eindstand luidt: 1. K. Nederkoorn 5 3 2 -4 2. W. Krijnen 5 2 3 - 3'/t 3. D. G. Vonk 5 2 1 2 2'/i 4. R. P. v. d. Kasteele 4 12 12 5. E. J. Petersma 3 1-21 6. M. P. v. Overbeeke 4 - - 4 0 nieuwbouwschilders het uurloon 1,53 is en in tarief 30 percent meer. Hiermee komt een gehuwde arbeider zonder kinderen aan een weekloon van 70.mits hij on geveer 90 100 vierkante meter schilder werk kant en klaar afwerkt. Een schilder weet wat dat betekent. Dat een onder- houdsschilder liever in „de rustige sfeer blijft werken is begrijpelijk want hij ver dient /1.60 per uur en krijgt een hogere vakantiebon. Ondergetekende verdiende in Amsterdam met hard werken 110, per week. En dan praten we nog niet over tocht, natte betonvloeren, slütage van kleding en schoeisel en andere narigheden voor nieuwbouwschilders. Een opruimer in de nieuwbouw, die alleen maar de vloe ren aanveegt verdient ƒ80.schoon per week. Oorzaak van de strubbelingen met de schilders is het lage basis-uurloon van 1.53, dat drastisch omhoog zal moeten. J. N. NEGERMAN Advertentie Ja! Alka-Saltzer verlicht gelijktijdig Uw hoofdpijn en verbetert Uw spijsvertering, want alk tablet be vat niet slechts één maar een combi natie van werkzame geneesmiddelen! Alka-Seltzer verlicht deze ongemakken even snel... smaakt aangenaam en i« heerlijk verfrissend! Schilderij bekroond. In het kader van een tentoonstelling van hedendaagse Engelse en Franse schilder- en beeld houwkunst. die van 18 november tot 17 ja nuari in de Walker Art Gallery te Liver pool wordt gehouden, werd een prijs van 1000 pond sterling toegekend aan Patrick Heron voor zijn schilderij „Black painting red, brown and olive, 1959". De jury be stond uit prof. G. C. Argan uit Rome, prof Kurt Martin uit München en prof. A. M Hammacher, directeur van het Ruks- museum Kröller-Müller. De snelheidsmeter, die door de heer M Gatsonides uit Bentveld is uitgevonden, heeft in het buitenland een mooi succes geoogst. Na afloop van een demonstratie met zijn Gatsometer, die de heer Gatso nides dinsdag in het Bois de Boulogne voor Parijse politieautoriteiten heeft gegeven heeft het directoraat-generaal voor poli- tiematerieel van de Süreté Nationale in Parijs een proeforder bij de heer Gatso nides geplaatst voor een apparaat, waar mee omvangrijke proeven zullen worden genomen. Tezelfdertijd bestudeerde de Parijse po litie twee radar-snelheidsapparaten van Franse en Duitse makehj- Voorlopig heeft zij echter de voorkeur aan de Gat someter gegeven. De heer Gatsonides is zojuist van een reis naar Luxemburg en Frankrijk in Nederland teruggekeerd, om dat hij vanmiddag in Zandvoort met zijn snelheidsmeter een demonstratie voor de Amsterdamse politie moest geven. Twee voorbijgangers gewond Dinsdagmiddag omstreeks vier uur knapte onder het viaduct op de hoek van de Verspronckweg en het Kenaupark in Haarlem het touw, waarmee een lading wortelen in kratten op een vrachtauto was samengebonden. Tengevolge hiervan smakten tien kisten wortelen op het trot toir terzijde van de rijbaan. Een 69-jarige inwoonster van Haarlem kreeg een krat tegen haar beide onderbenen. Zij is aan vankelijk naar haar woning vervoerd, waarna zij ter behandeling naar het Dia- conessenhuis is overgebracht. Later kon zij weer naar haar woning terugkeren. Een 7-jarige schooljongen kreeg even eens een krat tegen zijn been. Hij kwam er met een paar lichte schaafwonden af. Het bestuur van het produktschap voor Siergewassen heeft dinsdag besloten, de heffing op export van bloemkwekerijpro- dukten naar West-Duitsland met ingang van 1 januari 1960 te beëindigen. Deze heffing diende voor de financiering van de „Blumenwerbung", de onpersoonlijke reclame voor bloemen in Duitsland. Zij werd voor de helft doorberekend aan de Duitse importeurs, de andere helft namen de Nederlandse exporteurs voor hun reke ning. Er is nu echter onenigheid ontstaan tussen de twee Duitse importeursorgani saties, die in de „Blumenwerbung" sa menwerkten. Reeds in oktober heeft het bestuur van het produktschap in principe besloten, zijn bijdrage per 1 januari stop te zetten als de partijen in Duitsland niet tot elkaar zouden komen. Nu dat niet ge beurd is, wordt de heffing dus inderdaad beëindigd. Het is wel de bedoeling er op nieuw mee te beginnen als men in Duits land alsnog tot overeenstemming komt. >5 Voor haar tweede voorstelling in dit sei zoen heeft „Qremer" dinsdagavond in de Haarlemse schouwburg een stokoud pa radepaardje laten opdraven, het onuit roeibare „Chinese Landhuis" van Osman en Corbet, dat al meer dan een kwart eeuw repertoire houdt bij het amateurto neel en nog altijd in de smaak schijnt te vallen. Ik heb nooit begrepen waarom, want naar mijn smaak schiet deze „ko loniale thriller" zelfs als pretentieloos amusement in vrijwel ieder opzicht te kort De intrige te overbekend om hier opnieuw gereleveerd te worden wordt gevormd door een afgezaagd driehoeks melodrama, de tekst is slap en pathetisch en er wordt bijzonder inefficiënt met de personages omgesprongen. De enige „at tractie" is de sfeer van oriëntale ge heimzinnigdoenerij waarmee de auteurs hun Landhuis omhangen hebben, maar ook die sfeer berust in hoofdzaak op ge ijkte toneeltrucjes en belichtingseffecten. Echt lékker griezelen is er niet bij en het enige, dat men ervan meeneemt is de we tenschap, dat die Chinezen toch zo èn- ders zijn dan wij; huiveringwekkend ang stig zelfs maar toch wel nobel en cul tureel, als u begrijpt wat ik bedoel.... Al deze handicaps in ogenschouw ne mend, hebben de Letterlievende Creme- rianen het er zeker niet slecht afgebracht Arie Mourik verraste door een gladde, goed-volgehouden typering van de ondoor grondelijke oosterling Yan Sing, die zelfs zijn onwaarschijnlijke metamorfose van verfijnde erudiet tot geraffineerd-wrede „Nervenspieler" tot op zekere hoogte aanvaardbaar wist te maken. Uitstekend, fel-contrasterend tegenspel kreeg hij van Nelliëtte Vis-Mooy, die met een benij denswaardige rijkdom aan nuances^ gestal te gaf aan de overspelige blanke echtge note. Willy Witte-le Fèbre kon na een aar zelend begin zeer wel overtuigen als de begrijpende oudere zuster, terwijl ook de decoratieve, bevalligheupwiegende ba boe van Lucie Rinkel gezien mocht wor den, al speelde zij in deze ondergeschik te bijrol wel wat erg nadrukkelijk „op het publiek". Wim Rijke's vertolking van de rechtschapen Britse planter kon over het algemeen voldoen, maar in zijn bewo gen uiteenzetting met Yuan Sing in het laatste bedrijf, waar hij een heel scala van tegenstrijdige emoties als woede, be rusting, wanhoop en paniek kreeg waar te maken, kwam hij echt wel wat tekort Minder gelukkig was Hans van Belle, wiens typering van de losbollige echtbre ker het gemak van bewegen en de flair van zulk een verwende jonge plezierzoe- ker miste. Aad Stroman moest ditmaal genoegen nemen met het miniatuurrol letje van de Maleise boy, waarvan hij echter, ondanks zijn veel te „Europese" postuur, een bijzonder leuk type maakte. De beide Chinese bedienden ten slotte wa ren karikaturale marionetten, wier hou terig bewegen meer lachlust dan span ning wekte. Maar dat is dan ook het enige verwijt, dat men regisseur Henk Bakker voor de voeten kan werpen. Voor het ove rige zorgde hij voor een althans in uiterlijkheden zeer aannemelijke voor stelling. waarbij ook de kleinste détails de volle aandacht kregen. De decors van to neelmeester Voskuilen en bovenal zijn tropische binnenhof waren juweeltjes van sfeer. Herman Croesen Advertentie Imp. Wilm«rink Muller N.V.. A dam De negerpredikant ds. G. Polanen, voor ganger van de Broedergemeente te Para maribo, die gedurende een half jaar in ons land vertoefd heeft, keert 1 januari weer terug naar Suriname. Hij heeft tijdens zijn verblijf hier en in Duitsland in vele bijeenkomsten en vergaderingen gespro ken, onder meer op de Kirchentag te München. Ook heeft hy aan radio uitzendingen en televisie-programma's medegewerkt. Nog eenmaal zal ds. Pola nen vóór zijn vertrek in Haarlem spreken en wel op zondag 20 december des mid dags om vijf uur in de Zuiderkapel, na af loop van welke dienst er gelegenheid zal zijn persoonlijk afscheid van hem te ne men. i

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5