RUFFINO Raad Heemstede niet akkoord met wederinvoering schoolmelk Stagnatie in woningbouw wordt niet denkbeeldig geacht Jaarwedden van wethouders werden aanzienlijk verhoogd Woningbouwcorporaties zullen zelf voor financiering moeten zorgen CHIANTI Slachthuistarieven van Haarlem worden herzien B. en W. vragen ruim veertig mille subsidie Zilveren legpenning voor S. A. Wilson UIT STAD EN STREEK Betaling abonnementsgeld per giro B. EN W. VAN HEEMSTEDE Kruising westelijke rand weg met Julianalaan Puzzeltocht in Haarlem- Noord op 2de kerstdag Bloemendaalse begroting vastgesteld Commissie ad hoe voor bureau voor schooi en beroepskeuze Riolering in Lourens Gosterstraat gaat 23.500 kosten WINKELNIEUWS Verkoop van huizen Haarlemse modernisten met „Jazz at the B-hall" Nieuwjaarsbijeenkomst VHS tegen Residentie SC VRIJDAG 18 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de donderdagavond gehouden verga dering van de Heemateedse gemeente raad kwamen twee zaken aan de orde, waarover de raad reeds meermalen heeft gesproken en waarover het standpunt zo ongeveer bekend is. Het ging hier om de vraag, of de schoolmeikvoorziening we derom moest worden ingevoerd, zulks naar aanleiding van het verzoek van de oudercommissie der Voorwegschool. En voorts kwam de vraag aan de orde, of de Algemene Politieverordening zodanig moest worden gewijzigd dat de sigaren winkels sigaretten vla automaten zouden kunnen verkopen. B. en W. namen ten aanzien van beide kwesties een afwijzend standpunt in. De meerderheid van de raad heeft dit afwijzende standpunt onder schreven. Ten aanzien van de wederinvoering van de schoolmeikvoorziening zei mevrouw Cohen-Koster (Arb.) dat de mede werking van de overheid in deze gewenst is. Dat geleidelijk steeds minder school melk werd afgenomen, heeft zijn r in de kwaliteit van de melk. Mc Cohen wees erop dat de mening v. .e deskundigen in deze kwestie uiteenlopen. De meeste ouders van de leerlingen der Voorwegschool hebben zich echter voor verstrekking van schoolmelk of prothe- inebiscuits uitgesproken. Uiteindelijk voelde mevrouw Cohen het meest voor verstrekking van melk. De administratie en distributie hiervan zouden kunnen ge beuren door de oudercommissie, zodat de bezwaren van het onderwijzend personeel vervallen. Mevrouw Vriesendorp-De C 1 e r q (V.V.D.) achtte verstrekking van schoolmelk in een gemeente als Heemste de niet nodig. Verreweg de meeste ouders zijn namelijk in de gelegenheid hun kin deren goed te voeden. De heer V e r k o u w (Arb.) bestreed het standpunt van mevrouw Vriesendorp en de heer Zegwaart (K.V.P.) wees erop dat er nog vele minder draagkrachtigen zijn die hun kinderen soms niet de nood zakelijke en meest gewenste voeding kun nen geven. Juist voor de kinderen van de ze mensen zou de schoolmeikvoorziening goed zijn. Wethouder Corver achtte echter de ouders over het algemeen in staat hun kinderen een goede voeding te geven. Her vatting van de schoolmeikvoorziening vond hij daarom niet gewenst. Namens de fractie van de P.v.d.A. en de heren Zegwaart en Van der Lin den (K.V.P.) diende mevrouw Van der M e u len-H o u w e r (Arb.) een voorstel in om een gemeentelijke subsidie te geven voor die scholen, waar een vol doende aantal ouders prijs stelt- op ver strekking van schoolmelk. Dit voorstel werd met tien tegen acht stemmen ver worpen. Voor stemden de fractie van de P.v.d.A. en de heren Hopstaken, Kemp, Zegwaart en Van der Linden (K.V.P.) Zinloze maatregel BIJ het voorstel om de politieverorde ning ongewijzigd te laten en geen moge lijkheden te openen voor het aanbrengen van sigarettenautomaten in deze ge meente, zei mevrouw Cohen-Koster dat deze maatregel gezien uit het oogpunt van de volksgezondheid zinloos is. De ouders zullen allereerst moeten zorgen dat kin deren beneden veertien jaar niet roken. De gemeente dient niet alleen rekening te houden met het belang van enige tabaka- detailisten, maar met het algemeen be lang. De enquête onder de tabaksdetaillis ten heeft voor mij weinig waarde, aldus mevrouw Cohen. De heer Hopstaken (K.V.P.), zelf tabaksdetaillist, zei: „Er is een enquête geweest onder de sigarettenverkopers, de meesten zijn tegen. Het is dus democra tisch gegaan, voor mij is daarom de kous af". Mr. P1 i e s t e r (Prot.-Chr.) was ook gekant tegen de sigarettenautomaten. Hij zag aan deze automaten allerlei gevaren voor de jeugd verbonden. De heer Brink (V.V.D.) zei echter dat de argumenten van B. en W. zeer zwak zijn. De middenstand moet zoveel mogelijk vrijheid worden gelaten. Er zijn al veror deningen genoeg. Met het oog op de gees telijke volksgezondheid steunde de heer V e r k o u w het standpunt van B. en W Door in Heemstede gelegenheid te geven tot het aanbrengn van sigarettenautoma ten, werkt men namelijk het roken door jeugdigen in de hand. Mr. Rutgers (V.V.D.) noemde ech ter „het gescherm met de volksgezond heid volkomen zinloos". Het gaat er alleen om dat de middenstanders de sigaretten automaten te duur vinden. De openbare zedelijkheid komt niet in het gedrang, al dus mr .Rutgers. De heer Zegwaart zei dat niet gebleken was dat de inwoners om deze sigaretten automaten verlegen zitten Mr. Rutgers diende namens de V.V.D. een voorstel in om het verbodsartikel van de automaten in de politieverordening te schrappen. Dit Nieuws in het kort Kerstfeesten N.P.B. De Nederlandse Protestantenbond afdeling Heemstede- Bennebroek houdt Tondag 20 december om kwart over zeven in het kerkgebouw aan de Postlaan in Heemstede het kerst feest voor de kinderen van de zondags school. Op maandag 21 december om acht uur is er in hetzelfde gebouw een kerst- wijdingsavond met muziek en zang en het opvoeren van een kort kerstspel. Kerstwijding. Maandagavond 21 de cember heeft in het wijkgebouw van de Hervormde gemeente aan de Leidsestraat 20 in Haarlem de jaarlijkse kerstwijding plaats. De wijkpredikant, dr. G. Snijders, zal het woord voeren. Verder werken mee het Nieuwe-kerkkoor onder leiding van de heer P. de Jong met Arie Butter, hobo. en kinderen van de zondagsschool met een kerstspel. Anthropogenetica. De Nederlandse Genealogische Vereniging afdeling Haar lem houdt dinsdag 22 december om kwart over acht in café-restaurant Brink- mann aan de Grote Markt in Haarlem een bijeenkomst. Het lid, de heer J. A de Boo uit Hoofddo.p zal spreken over „Anthorpogenetica" (de wetenschap die zich bezighoudt met de erfelijkheid van de mens. Aan de lezing gaat een korte huishoudelijke vergadering vooraf. We gens het vertrek van de voorzitter de heer H. Ph. Callenfels, is er een verkiezing van een nieuwe voorzitter. Het bestuur heeft de heer C. Wiegel als kandidaat gesteld. voorstel werd met elf tegen acht stemmen verworpen. Voor stemden de V.V.D.-frac- tie, de dames Cohen-Koster en Van der Meulen-Houwer en wethouder Corver. Op het laatste ogenblik was er een ver zoek gekomen of de raad zich wilde uit spreken over verhoging van de wethou dersvergoedingen. De heer Zegwaart wil de de behandeling van dit punt uitstellen, daar de raad dit voorstel onvoldoende heeft kunnen bestuderen. Hij diende hier toe een voorstel in dat met tien tegen zes stemmen werd verworpen. Voor stemden de heren Zegwaart, Kemp en de fractie van de P.v.d.A. Akkoord ging de raad met een verho ging van de begrafenisrechten. De heer Rutgers zei hierbij gekant te zijn tegen het klasseverschil bij het begraven. Zo veel mogelijk moet daarom naar uniformiteit in de tarieven worden gestreefd. De heer Verkouw zei dat zijn fractie was geschrok ken van de drastische verhoging der ta rieven. Wethouder Corver antwoordde dat bij uniformiteit het gemiddelde bedrag belangrijk hoger komt te liggen dan de thans voorgestelde laagste tarieven. Ook bij de nieuwe tarieven zal de begraaf plaats een groot nadelig saldo boeken. Alle, in ons blad gepubliceerde voor stellen werden aangenomen. Besloten werd tot het aangaan van een lening groot 275.000 bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Bij de rondvraag bracht de heer Verkouw enkele minder prettige op merkingen ter sprake, die bij de rond vraag in de gemeenteraad van Benne- .broek aan het adres van de gemeente Heemstede zijn gedaan. Het ging hier om de aanleg van het plantsoen langs de Ben- nebroeker Dreef. De beplanting zou een mislukking genoemd zijn. Wethouder Van Lent zei dat de gemeente Heemstede hier geen enkele schuld treft, maar dat alle schuld voor rekening van de gemeente Bennebroek is. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. - Wandeltocht. Op zondag 20 december wordt de traditionele oliebollentocht van de Haarlemse Reddingsbrigade gehouden; om halfeen wordt gestart bij restaurant Spaans, Grote Markt 10 in Haarlem. Er wordt in groepen gestart. B. en W. van Heemstede hebben geantwoord op opmerkingen en vra gen, die raadsleden bij het afdelings- onderzoek van de begroting voor 1960 hebben gesteld. Uiteraard hebben de financiële positie van de gemeente en de woningbouw bij het afdelingson- derzoek en in de memorie van ant woord een ruime aandacht gekregen. In hun antwoord stellen B. en W. dat zolang het contingent woningwetwo ningen voor volgend jaar niet bekend is, geen gedetailleerde plannen kun nen worden ontworpen. Het is aller minst denkbeeldig dat verwezenlij king van het regeringsbeleid ten aan zien van de woningbouw stagnerend zal werken op de bouw van wonin gen in de gemeente. B. en W. zijn van plan maatregelen te nemen om, zodra de nieuwe regelingen voor de woningbouw bekend zijn, tot de bouw te kunnen l /ergaan. De mogelijk heden voor de bouw van woningen voor arbeiders, kleine middenstanders enz. heb ben de aandacht van B. en W. Hierbij zal echter rekening moeten worden gehouden met de samenstelling van de bevolking en de eisen, die in verband daarmee moeten worden gesteld. Het college vreest dat de bouwplannen van de regering weinig ver lichting zullen brengen in het tekort aan goedkope woningen van bijvoorbeeld hooguit een huur van honderd gulden per maand. Bij de verkoop van bouwgrond zullen B. en W. ernaar streven dat zoveel mogelijk huizen ter beschikking van in woners komen. De bouw van premiehuizen door woning bouwcorporaties zal. als de plannen van de regering doorgaan, slechts mogelijk zijn, als de bouwverenigingen zelf kunnen financieren of gelden kunnen aantrekken. De gemeenten zullen hierin niet kunnen deelnemen, omdat de woningbouwvereni ging in deze gelijk zullen worden gesteld met particulieren. Als de bouwvereni gingen zelf de premiewoningen kunnen financieren, dan hebben B. en W. geen enkel bezwaar tegen woningbouw door deze verenigingen. B. en W. zouden bereid zijn onder be woners van gemeentewoningen. geen woningwetwoningen ziinde. een enquête in te stellen naar de vraag, of zij deze wonine zouden willen kopen, als zij van een der gelijke enouête enig resultaat zouden ver wachten H«t college is er echter van over tuigd dat de meeste bewoners huurder zullen willen blijven. Financiële positie Het college heeft in zijn memorie van antwoord allereerst aandacht geschonken aan de opmerkingen over de financiële po sitie van de gemeente. Gesteld wordt dat het begrotingstekort van f 350.000 nergens als uitgangspunt is genomen voor een be oordeling van de tegenwoordige en toe komstige financiële positie van de ge meente. B. en W. hebben dit tekort als feitelijk gegeven aanvaard. Zij ontkennen niet dat de hogere winsten van de bedrijven het tekort zo beperkt mogelijk hebben ge houden. Het college is bereid zodra de nieuwe financiële positie rijk-gemeenten in het staatsblad is opgenomen de raad in te lichten over de financiële consequentie* van deze regeling. Pas dan zal kunnen worden bezien of en in hoeverre er speel ruimte is voor de financiering van be paalde kapitaalswerken. Het college koestert allerminst de illusie dat dan een belangrijk deel van de in het overzicht van urgente werken dadelijk ter uitvoering zal kunnen komen. B. en W delen mee dat zii de aanvragen om subsi dies critisch hebben bezien. Dit blijkt on der meer uit voorstellen tot afwijzing van een aantal nieuwe «uhsidie-aanvragen Ten aanzien van de sinds laren toegekende sub sidies hebben B. en W. in een enkel geval tot intrekking van de subsidie geadviseerd Wat betreft de tarieven voor gas en elek triciteit wordt gesteld dat deze opnieuw onder de loep kunnen komen, als de nieuwe financiële verhouding de gemeente wat meer armslag geeft. Meegedeeld wordt dat de architect H. Wesselo uit Bussum opdracht is gegeven een kostenbegroting voor het nieuwe zwembad aan de Sportparklaan op te stel len. Het schetsplan van de architect is voorgelegd aan het adviesorgaan voor bad en zweminrichtingen, welk orgaan door de Vereniging voor Nederlandse Gemeen ten is ingesteld. Dit adviesorgaan heeft rapport uitgebracht en er hierin rekening mee gehouden dat het zwembad ook ge bruikt zal kunnen worden door inwoners van Bloemendaal, Haarlemmermeer en Bennebroek. B. en W. achten geen termen aanwezig om zich nogmaals te beraden over de stichting van een bad in „Meer en Berg". Ten aanzien van de verbetering van het woonwagenkamp, delen B. en W. mee dat thans een aannemer bereid is gevonden voor een redelijk bedrag het eerste ge deelte van het werk uit te voeren. De levertijd van de materialen duurt echter lang, zodat waarschijnlijk met het werk niet voor het begin van volgend jaar kan worden begonnen. Nu bestaat er hoop dat het hele project binnen redelijke tijd kan worden afgewerkt. Een enquête onder bejaarden achten B. en W. zonder zin. Het uitblijven van parti culier initiatief in deze bevestigt onze mening, aldus B. en W. Verwacht wordt dat binnen afzienbare tijd tot verbetering van de Lanckhorstlaan moet worden overgegaan. Deze laan zal voorlopig nog als verbindingsweg moeten worden gehandhaafd. Enige leden hebben by het afdelings- onderzoek het ernstige auto-ongeluk op de Leidsevaart, waarbij vier broers zjjn ver dronken, ter sprake gebracht, zy hebben gevraagd of hier van de züde der gemeente geen maatregelen moeten worden getrof fen. B. en W. antwoorden dat de toestand van de weg niet zo slecht is, als wordt gesuggereerd. Onaanvaardbaar achten zy het te stellen dat het ongeluk uitsluitend of goeddeels een gevolg is van de toestand van de weg. Het berijden van de smalle, langs het water lopende weg met grote snelheid blijft gevaarlijk. Inmiddels heeft het col lege opdracht gegeven ter plaatse waar schuwingsborden neer te zetten. Hoewel de verlichting daar niet overdadig is. moet dit van weinig betekenis worden geacht daar de auto's hier met grote lichten rijden Advertentie IMP. OUD HAARLEM Bij de gemeenteraad van Bloemendaal is een brief binnengekomen van Gedepu teerde Staten van Noordholland, houden de nadere toelichting omtrent het gevoer de overleg met betrekking tot de kruising van de westelijke randweg met de Julia nalaan. De brief is voor kennisgeving aan genomen in de donderdag gehouden ver gadering van de gemeenteraad. De vergadering heeft voorts besloten tot het instellen van een sportraad en tot het aanstellen van een gemeentearts. Als zo danig zal benoemd worden de heer D. K. Heeringa te Overveen De raad. besloot tot uitbreiding van het duinmeer in het Wethouder Van Gelukpark en tot de bouw van een paviljoen Het is de bedoeling het park in de loop van het volgend jaar te openen De vergadering stelde een kre diet beschikbaar ten behoeve van de aan schaffing van een orgel voor de aula op de algemene begraafplaats. De Stichting „Haarlem-Noord" houdt zaterdag 26 december (tweede kerstdag) een puzzeltocht door Haarlem Noord. Iedereen van zestien jaar en ouder kan aan deze puzzeltocht deelnemen. Het maxi mum aantal deelnemers is vastgesteld op honderd. Voor diegenen met de hoogste punten- aantallen worden geld- en/of waardeprij- zen ter beschikking gesteld. Het inschrijf geld bedraagt 0,60. De gehele route, waarop deelnemers zich door familieleden of kennissen kun nen laten vergezellen, duurt, voor zover zij te voet wordt afgelegd, vijf kwartier. De start is van twee uur tot kwart voor drie op de Zaanenlaan/hoek Orionweg. De finish sluit om half wijf. De prijsuitreiking volgt om vijf uur in de aula van het Mendelcollege. Inschrij vingen kunnen reeds plaats hebben bij de firma Boxs, Soendaplein 35, firma Van Balen, Schoterweg 40 en de heer F. Pijn akker, Duinoordstraat 36 en voor zover mogelijk aan de start op tweede kerst dag. Bij deze puzzeltocht zijn oplettend heid, accuratesse en slimheid factoren voor een goede kans op een prijs. De gemeenteraad van Bloemendaal heeft donderdagmiddag de gemeentebe groting voor het jaar 1960 vastgesteld. Er kwamen enkele wyzigingen in de uitga ven. De Jaarwedden van de wethouders werden van 3950 op 4800 gebracht, de post straatverlichting werd verhoogd met 3200 en aan het openluchttheater werd een subsidie verleend. De post onvoorzie ne uitgaven werd verlaagd. In de middagvergadering heeft ir. Van der Laan (WD) nog een financiële be schouwing gehouden en opgemerkt, dat de rekeningen der gemeente meestal gunsti ger zijn dan de begrotingen. In 1956 werd een tekort geraamd van f 100.000 en het werkelijke tekort bedroeg 46.000; een jaar later was 'n tekort van 390.000 ge raamd en het saldo bedroeg 41.000; in 1958 was de begroting sluitend en het re sultaat tenslotte een saldo van f 72.000 Hieruit concludeerde sprker dat er nog wel mogelijkheden zijn voor het jaar 1960 De heer Van der Laan hield vervolgens een pleidooi ten gunste van 't Openlucht theater. In de afgelopen tien jaar ontving de gemeente aan vermakelijkheidsbelas ting ongeveer 50.000 en verder een be drag van t 15.000 voor terreinhuur. Spreker verzocht B. en W. te bevorde ren, dat de exploitatie var. „Caprera" ook aan het bestuur der stichting wordt opge dragen. Burgemeester d r. D. H. Peere boom Voller onderstreepte wat de heer Van der Laan gezegd had over het Openluchttheater en hij deelde mee, dat het de bedoeling is de exploitatie van Ca prera aan het Openluchttheater op te dra gen. Straatverlichting. Wethouder mr. H i j s z e 1 e r (Prot. Chr. Gr.) deelde mee dat er een brief was binnengekomen van het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf te Bloemendaal over het langer laten branden van de straatverlich ting. Sinds 1 oktober is de Wegenverkeers wet gewyzigd en de automobilisten moe ten een kwartier na zonsondergang tot 'n kwartier voor zonsopgang hun voertui gen verlichten. Het P.E.N. wil nu ten be hoeve van de automobilisten de straatver lichting eerder ontsteken en later doven. Voor de gemeente Bloemendaal zijn hier van de kosten 3200 per jaar extra. Enkele leden waren van mening dat er van een verplichting van langere verlich ting geen sprake is en verzochten contact op te nemen met het P.E.N. Besloten werd het bedrag van 3200 voorlopig op de begroting te plaatsen. Vergunningen huisvesting Aan het einde van de vergadering gaf mr. Hijszeler in antwoord op vragen van ir. Van der Laan een beschou wing over het verlenen van een huisves tingsvergunning indien niet-Bloemenda- lers een huis kopen in Bloemendaal. De wethouder deelde mee dat dikwijls guns tig op dergelijke verzoeken wordt be schikt, omdat er tenslotte voordelen ten behoeve van Bloemendaalse woningzoe kenden bereikt worden. In 1958 zijn hon derd woningen door niet-Bloemendalers gekocht en de gemiddelde koopprijs be droeg 50.000, Tot nu toe zijn in 1959 95 woningen gekocht voor een gemiddelde prijs van 42.000. Doordat de kopers in het bezit waren van woningen in andere De begroting van het openbaar slacht huis in Haarlem voor de dienst 1960 wijst een geraamd nadelig saldo aan van 46.676. Dit is, aldus B. en W., enerzijds het gevolg van kostprijsverhogende facto ren en anderzijds van extra lasten van ren te en afschrijving veroorzaakt door een vroeger plaats gehad hebben herwaarde ring van de gebruikswaarde van het open baar slachthuis. B. en W. zijn thans van mening, dat de slachthuistarieven kostendekkend dienen te zijn en zij hebben daartoe een herzie ning van de tarieven voorbereid, waar door het nadelig saldo kan worden opge heven. Het college van B. en W. van Haarlem heeft tijdens de laatste begrotingsbehan deling toegezegd preadvies uit te brengen omtrent een commissie van bijstand voor het gemeentelijk bureau voor school- en beroepskeuze, op de instelling waarvan door verscheidene raadsleden is aange drongen. B. en W. stellen de raad voor een com missie ad hoe te benoemen, omdat een ge wone commissi' voor een bureau van be perkte omvang met een min of meer spe cialistisch karakter, volgens B. en W als te zwaar van opzet moet worden be schouwd. Voorts stellen B. en W. voor deze com missie uit zes personen te doen bestaan en het voorzitterschap te doen bekleden door de voorzitter van de raad. gemeenten kon tot ruiling worden overge gaan ten gunste van Bloemendalers. Bij de rondvraag deelde de burge meester mee, dat hij zich in verbinding zal stellen met vervoerders van zand uit de Kennemerduinen en de Amsterdamse Waterleiding met het verzoek de ladingen met zeil te overdekken. De zandvervoer- der uit het in aanleg zijnde Wethouder van Gelukpark houdt zich aan het verzoek. Door een defecte zekering in het plaat selijk laagspanningsnet van het P.E.N. moest de raad korte tijd in het donker ver gaderen. Sociale zorg in Parkwijk B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om een aanvullende sub sidie 1959 en 1960 uit te trekken voor de stichting bijzondere sociale zorg en maat schappelijk buurtwerk Haarlem ten bate van haar werk in Parkwijk. Deze subsidie zal in het totaal 43.318 moeten bedragen. In Parkwijk zal een complex van 62 wo ningen voor gezinnen afkomstig uit de oude binnenstad worden gebouwd. Van het begin af is het daarbij de bedoeling geweest de stichting bijzondere sociale zorg in te schakelen bij de selectie van de voor deze woningen in aanmerking komen de gezinnen. Reeds thans is een maat schappelijk werkster met dit werk be zig en voor 1959 is er nog een subsidie no dig van 2712. - o Voor 1960 zijn de begrotingscijfers ge grond op ervaringen opgedaan bij het werk in het Thorbeckekwartier. Naast het aanstellen van het personeel is gere kend op de huur van een woning, in te richten als wijkbureau, en op de huur van een woning, in te richter als wijkbureau en op de inrichting van een voormalige directiekeet als voorlopig buurthuis. Van het rijk mag. aldus B. en W„ weer 40 per cent in de exploitatielasten worden ver wacht, waardoor voor rekening van de ge meente nog een bedrag van 40.606 over blijft. Verder verzoeken B. en W. om aan de stichting „Kinderbewaarplaatsen Haar lem" voor het jaar 1959 een extra subsidie toe te kennen tot maximaal 1 4600 ten be hoeve an de algemene loonsverhogingen voor haar personeel. Tenslotte vragen B. en W. voor de afde ling Haarlem van de algemene Nederland se invaliden bond een verhoging van de subsidie voor de loopschool van 1450 tot f 2200. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om voor het vernieuwen van de riolering in de Lourens Coster- straat een krediet van 23.500,- ter be schikking van B. en W. te stellen in welk bedrag mede begrepen zijn de kosten van het omleggen van kabels en leidingen van het gemeentelijk energiebedrijf en het ge meentelijk waterbedrijf. Opening reisbureau. Zaterdag zal in de Kruisstraat in Haarlem het reis-en passagebureau „Centouri" worden geopend Een voormalige comestibleszaal op num mer 15 is grondig verbouwd en gemoderni seerd. In het smaakvolle interieur is veel hout verwerkt; een Fins bankstel neemt een opvallende plaats in. Aan de verlich ting en de opstelling van de prospectussen enz., is veel zorg besteed. De kelder onder de winkelruimte wordt ingericht als film- en instructiezaaltje; het is een sfeervolle ruimte met enkele nissen, waar zitjes wor den ingericht. Het reis- en passagebureau staat onder directie van de heer T. Jansen, die tevens directeur is van de aan de overzijde van de Kruisstraat gevestigde C.T.I.-vliegrei- zenorganisatie. Dezer dagen heeft ..Cen touri" een erkenning gekregen van de I.A.T.A., de organisatie van de officiële luchtvaartmaatschappijen. Het reisbureau kan door deze erkenning optreden als agent voor alle officiële lijndiensten. Het reisbureau ls vijf jaar geleden op gericht Twee jaar geleden werd tevens begonnen met de organisatie van vliegrei zen voor vakantiegangers, zakenlieden enz De belangstelling voor de geheel verzorgde vakantiereizen per vliegtuig Kroeit in een bijzonder snel tempo Dit jaar werden ruim vierduizend vakantiegangers per vliegtuig naar zuidelijke landen vervoerd. Voor vol gend jaar wordt op een verdubbeling van dit aantal gerekend. Vakantiereizen per vliegtuig worden onder meer georganiseerd naar Spanje. Italië, Griekenland, Egypte en Oost-Afrika. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller overhandigt de heer S. A. Wil son de legpenning der gemeente Bloe mendaal in zilver ter erkenning van de vele diensten aan Bloemendaal be wezen. Ter erkenning van de verdiensten als se cretaris van de commissies van toezicht op het lager en van het middelbaar onder wijs, als voorzitter van de commissie tot verfrissing van het onderwijs en van de commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Bloemendaal, welke func ties de heer S. A. Wilson met ingang van 1 januari 1960 zal neerleggen, besloot de gemeenteraad van Bloemendaal donder dagmiddag de aftredende de legpenning der gemeente in zilver uit te reiken. In de toelichting tot het voorstel was meegedeeld, dat de heer Wilson in al deze commissies een lange reeks van jaren zit ting heeft gehad. Hij heeft in al deze func ties zijn diensten aan het onderwijs in al zijn geledingen op voortreffelijke wijze bewezen. Buiten het werk in deze commis sies kunnen nog genoemd worden het in de belangstelling brengen van de schoolbios coop bij de leerlingen der lagere- en u.l.o.- scholen en de samenstelling van de „Be knopte geschiedenis van Bloemendaal" voor de lagere schooljeugd. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler heeft de heer Wilson in de openbare raadsvergadering toegesproken en hem dank gebracht voor de vele arbeid in de loop der jaren verricht De heer Wilson dankte voor de hem ver leende onderscheiding en zeide dat het voor hem een voorrecht was geweest het werk ten dienste van de gemeente te ver richten. Gaarne had hij zijn taak willen voortzetten, maar zijn gezondheidstoe stand had hem genoopt zijn werk neer te leggen. De uitslag van de donderdagmiddag ln het Notarishuis te Haarlem gehouden vei ling van huizen luidt: Voorzorgstr. 82 zw. en rd. 7000,—, makelaar D. de Vries; Scheeperstraat 43 3410,C. Keur; Brou werstraat 95 5350,—, J. Hogenes; Frans Halsstraat 63 zw. en rd. 7300,—, H. N. Ofeigssen q.q.; Gen. de la Reijstraat 56 3905,H. I. v. Goor q.q.; Bakenesser- gracht 36 4200.— n.n.; Essenlaan 15, Bloemendaal, niet geveild; Schoolstraat 8. Zandvoort, niet geveild; Brouwersplein 27 zw. en rd. 11.000,—, C. Keur q.q. De Haarlemse modernistensociëteit „Jazz Youth 60" houdt op zaterdag 19 december in gebouw St. Bavo in Haarlem een groot Jazz-festival, waaraan meewerken, „The western Jazz Group" onder leiding van Hans IJzerdraad, „The Hard-bop combo" van Chris Curly, „Het Calypso Trio" van Paul Leeflang, het trio van Mischa Men gelberg, het kwartet van Jan van Wijk en het boogie-woogie kwartet van Rob Hoeke. Om ongeveer half twaalf begint het bal, waarby de Dixie Sailors voor de muziek zullen zorgen. De Haarlemse Sportraad, de Haarlemse Raad voor de Jeugd en de Stichting Kin dervakantiekampen houden op 8 januari 'l avonds om acht uur, een gezamelijke nieuwjaarsbijeenkomst in het nieuwe clubgebouw op het Sportterrein aan de Kleverlaan in Haarlem. De dames Schellekens en Van den Boo gaard voeren een cabaretprogramma op. Voorts worden de films .,De rode ballon" en „Crin blanc" vertoond en zal er een kor te beschouwing over het onderwerp sport en jeugdwerk worden gehouden. De schaakclub VHS trekt zondag voor de KNSB-competitie in de eerste klasse naar Den Haag om de strijd aan te binden met de Residentie Schaakclub. De Haar lemse club neemt op het ogenblik een fraaie tweede plaats op de rangschikking in en zal er goed aan doen deze positie te handhaven om een serieuze poging te kun nen ondernemen de hoogste landelijke af deling te bereiken. Daartoe zal dan in elk geval de Residen tie schaakclub overwonnen moeten wor den. De Haagse schakers nemen geen beste positie in, maar zijn daarom juist zeer ge vaarlijk. De schaakclub Dordrecht weet erover mee te praten. VHS zal het in deze ontmoeting zonder I. Mostertman moeten stellen, maar heeft met R. Mol in de gelederen nauwelijks aan kracht ingeboet. P. Brommer en P. A. van Driel spelen reeds zaterdag hun party vooruit. Wanneer VHS van meet af aan de strijd met volle inzet voert, voorzien wy een ruime zege. Nu de uitslagen van de derde ronde vol ledig zyn geworden door de resultaten LSGVHS 1%—8% H. Chr. SV—Res. SC 5%4 en DordrechtDD II 64 geeft de ranglijst een overzichtelgk beeld: 1. VAS II 3 3 0 0 6 227% 2 VHS 3 2 0 1 4 19%—1014 3 Bussum 3 2 0 1 4 18 —12 4 Dordrecht 3 2 0 1 4 15%—14 V2 5 H. Chr. SV 3 2 0 1 4 14%—15% 6 Res. SC 3 1 0 2 2 11%—18% 7 DD II 3 0 0 3 0 11 —19 8. LSG 3 0 0 3 0 7%—22%

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9