Süjlista Nieuw gebouw van R.-k. Vormschool voor kleuterleidsters bijna klaar Nederland moet in het buitenland veel meer propaganda maken Broodstrijd geëindigd Contant geld op het juiste moment De Twentsche Bank Voorzitter Engelse groep aftreden gehuldigd bij Oud herenhuis in de Hout werd een modern en geriefelijk schoolgebouw Fa. B. A. Gassee en Zn. }U&*~ 'grieven aan de redactie Vierde V-concert van het N.Ph.O. onder leiding van Marinus Adam 7 KERST-GESCHENKEN Heemsteedse e.h.b.o-ploeg wint wisselbeker Examens GENERAAL B.D. MR. KRULS Fietser bij aanrijding ernstig gewond Medische verzorging tijdens het weekeinde verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening Bond van Bloembollenhandelaren ATAX-TAXI TWINTIG PERCENT MEER VOOR „DE STILLE ARMEN". WERKT U MEE AAN EEN RECORD? GIREER UW GIFT OF GEEF HAAR AF AAN ONS LOKET. GIRO 273107. ZATERDAG 19 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ALS OP WOENSDAG 6 januari om elf uur het nieuwe gebouw van de stichting r.k. Vormschool voor kleuterleidsters in Haarlem aan de Kleine Houtweg 129 wordt ingezegend en geopend, komt voor dit instituut aan de inivoning in de Prins Hendrik- school een einde. Het herenhuis, dat de stichting half november van vorig jaar van de zenuwarts dr. F. E. Posthumus Meyjes overnam, is van binnen en aan de achter zijde radicaal verbouwd. Er zijn behalve een directiekamer, garderobes, een keuken en een bergzolder vier lokalen ontstaan: een op de begane grond, twee op de eerste en een op de tweede verdieping. Helaas heeft de architect van het verbouwingsplan, wijlen de heer J. B. Wesselingh, het eindresultaat van z\jn schepping niet kunnen zien. Zijn collega K. J. Aanstoot uit Overveen nam het werk over, geassisteerd door de heer Van Kouteren van het bureau Wesselingh. De verbouwing is uitgevoerd door de heer P. Henneman, directeur van de aannemingsmaatschappij Noordholland. De kosten van de nieuwe school belopen met de koopsom, de verbouwing en de inrichting ongeveer twee ton. Het gebouw is door zijn centrale ligging en nabije aanwezigheid van bushalten voor de 82 leerlingen uit het gebied tussen Beverwijk, Zandvoort, Lisse, Aalsmeer en Halfweg gemakkelijk bereikbaar. Het werk van de r.k. Vormschool is in 1948 begonnen. Mejuffrouw C. M. Dekker startte toen een cursus voor de opleiding van kleuterleidsters. Enkele groepjes meis jes volgden de avondlessen in het gebouw van de St. Jozefschool aan de Herensingel. In april 1951 ontstond uit dit initiatief de stichting r.k. Vormschool voor kleuter leidsters, die yan dat moment af wordt gesubsidieerd door de gemeente Haarlem en verscheidene omliggende gemeenten. In 1956 kwam de wet op het kleuteronderwijs tot stand en in mei 1958 viel de streek school in de termen voor erkenning en subsidiëring door het Rijk. Dat het zover kwam is zeker ook te danken aan de grote ijver van mejuffrouw Dekker en haar staf van docenten. Aan de kleuterleidsters werden zwaar dere eisen gesteld en op 1 september 1958 werd het instituut een dagschool. Het bestuur, bestaande uit de dames C. C. M. Stavenuiter voorzitster en E. M. J. Roozen, secretaresse, benoemde tot di recteur de heer H. v. d. Ploeg en tot ad junct-directrice mejuffrouw Dekker, die tevens met de praktische opleiding werd belast. De gemeente stond vier lokalen in de Prins Hendrikschool af. De r.k. Vorm school ziet met vreugde terug op de sa menwerking met de leiding en de leer krachten van deze lagere school, die ook de r.k. mulo van Haarlem-Oost moest huis vesten. Op 19 mei van dit jaar had de aan besteding van het nieuwe gebouw in de Hout plaats. De school telt thans vijftien docenten, die onder meer les geven in methodiek, didactiek, zielkunde, opvoedkunde, ge schiedenis en maatschappijleer, muzikale vorming, gezondheidsleer, kinderverzor ging, handenarbeid en lichamelijke oefe ning. Er zijn vier klassen, waarvan er twee opleiden voor kleuterleidster en twee voor hoofdleidster. Het bestuur en de directie van de Vorm school zijn er van overtuigd dat het heren huis, na de rigoureuze verbouwing, zal voldoen aan de eisen. Op de voorgevel en de zijmuren na is het huis nagenoeg ge sloopt en opnieuw opgebouwd. De achter gevel is meteen ruim een meter naar ach teren geplaatst, zodat men binnen nog meer ruimte kreeg. Op de begane grond is een tuinserre, die wordt ingericht als praktijkkamer. „We hadden voor die twee ton een heel nieuw gebouw kunnen hebben, maar dan hadden we misschien nog tien jaar moeten wachten", zegt mejuffrouw Stavenuiter. „In de stad is het zeer moeilijk grond te krijgen en een school buiten de stad is nu eenmaal minder goed bereikbaar. Boven dien is de toestemming van bouwtoezicht en allerlei andere instanties er ook niet één, twee, drie", aldus de voorzitster. Daarom zijn bestuur, directie, docenten en leerlingen erg blij met dit prachtig ge legen gebouw in de Hout. Van binnen is alles licht geschilderd en inrichting, ver lichting en meubilair zijn zeer geriefelijk. Voor de r.k. Vormschool voor kleuterleid ster heeft het woord „scholennood" de schrikwekkende klank verloren. Advertentie GROTE KEUZE o.a. PLAIDS VOETZAKKEN BEDKRUIKEN KLEIN-MEUBELEN eni. Woninginrichting Zijlstraat 83 - Sinds 1892 - Zijlstraat 83 In gebouw „Nieuw Berkenrode" in Heemstede, werden vrijdagavond de jaar lijkse onderlinge wedstrijden in eerste hulp bij ongelukken gehouden, waar tel kens aan wordt deelgenomen door twee ploegen van de katholieke e.h.b.o.-ver- enigingen „Sint Camillus" uit Vogelen zang, „Sint Bernardus" uit Haarlem en „De Barmhartige Samaritaan" uit Heem stede. Het resultaat hiervan was dat „Sint Camillus", die de wisselbeker verleden jaar heeft gewonnen, thans als derde ein digde en „De Barmhartige Samaritaan" deze trofee nu als tijdelijk bezit verover de. Als wedstrijdopgave gold het verlenen van eerste hulp aan twee verkeersslacht offers. De jury bestond uit de artsen H. A. M. Botter uit Haarlem, G. Hoolwerf uit Vogelenzang en R. J. P. Muller uit Heem stede. Als centrale jury fungeerden de heren J. Saasen, vice-districtsvoorzitter, J. Ederveen en A. Warmerdam. Na afloop van de wedstrijden, die de ge hele avond in beslag hebben genomen, maakte de heer G. Hoolwerf de volgende uitslag bekend: 1. „De Barmhartige Sama ritaan" 2, Heemstede, 180 pnt., met 40 punten voor de commandant; 2. „Sint Ber nardus" 2, Haarlem, 170 pnt., met 40 pun ten voor de commandant; 3. „Sint Bernar dus" 1, Haarlem, 165 pnt., met 24 punten voor de commandant. Vóór het bekend maken van de uitslag had de heer R. J. P. Muller nog een uit voerige bespreking aan deze wedstrijden gewijd, waarbij hij de deelnemers wees op de fouten. Nadat de prijzen aan de diverse winnaars waren uitgereikt, sprak de heer N. Out, als voorzitter van de organiseren de vereniging („De Barmhartige Samari taan") nog een kort slotwoord. Hij be dankte hierbij in de eerste plaats de drie artsen, die de jury hadden gevormd. De achtergevel van het gebouw is geheel nieuw. Hij steekt wel af tegen de gevels er naast, maar van de straat af ziet men dit niet, zodat tegen deze moderne vormgeving geen bezwaar bestond. Advertentie MaSuuXiWouatlK?, iti. SS&éSj i/aaftfan. Amittrd&m. Vrije Univ. Propaedeutisch exa men theologie: mr B. C. Carp. Haarlem. Docto raalexamen natuurkunde: D. Dijkstra. Haarlem. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: H. Landkamp.Bloemendaal; J.E. Evendljk. IJmuiden. Amsterdam. Gem. Univ. Doctoraalexamen ge neeskunde: J. W. Delleman, Halfweg. Delft Kandidaatsexamen civiel ingenieur: C. Blaauwboer, IJmuiden. Advertentie moderne interieur verzorging binnenweg 95 - heemstede tel. (02500) 59470 Voor het departement Haarlem van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft mr. H. J. Kruis, generaal b.d. en adviseur van de directie der K.L.M., vrijdagmiddag in café-restaurant Brinkmann in Haarlem een causerie gehouden over: „Internatio naal toerisme en Holland promotion". Mr. Kruis zei dat op onvoldoende wijze in het buitenland propaganda voor ons land wordt gemaakt. Er zouden veel meer gelden beschikbaar moeten komen om, met de samengebundelde krachten van bedrijfsleven en overheid, de naam van Nederland een nog betere klank te geven. De directie-adviseur van de K.L.M. gaf een ontkennend antwoord op de vraag of wel voldoende wordt gedaan om ons land voor het internationale toerisme een gro tere bekendheid te geven. Uiteraard gaat het hierbij niet om het massa-toerisme. Het toerisme als economisch verschijnsel is onderschat. „De aantrekkelijkheid van ons land wordt onvoldoende verkocht," zei generaal Kruis. Met name is verzuimd tij dig een uitbreiding van de hotelaccommo datie onder ogen te zien. Dat de K.L.M. de bouw van Hiltonhotels heeft gesteund, moet ondermeer worden gezien als een po ging een deel van het internationaal ver keer via Schiphol-Amsterdam te leiden. De spreker was van oordeel dat bij gro te reisbureaus in Amerika de bereidheid bestaat het vervoer naar Europa via ons land aan te bevelen. Ons land moet voor de ontvangst van buitenlandse toeristen geschikter worden gemaakt. Dit dient een onderdeel van een totaal-plan te zijn om ons land een grotere faam in het buitenland te geven, waarbij het voornamelijk gaat om verbe tering van de economische betrekkingen. Wil ons land zijn goede naam in de we reld handhaven, dan zal het de buiten landse economische activiteiten moeten uitbreiden. Mr. Kruis was van mening dat deze activiteiten moeten worden onderno men door een organisatie of stichting, waarin bedrijfsleven en overheid samen werken. Met name kan de betekenis van ons land voor de im- en export, als we tenschappelijk en cultureel centrum, als vestigingsgebied voor de buitenlandse in dustrie en als plaats voor internationale congressen onder de aandacht worden ge bracht. Hiertoe dienen zoveel mogelijk krachten te worden samengebundeld waarbij de afzonderlijke activiteiten be slist niet opgegeven behoeven te worden De K.L.M. zou bereid zijn dit propagan dawerk in het buitenland te steunen. De Nederlandse economie zal hiermee ten zeerste gebaat zijn. Voor dit werk kan geprofiteerd worden van de ervaring die verscheidene bedrijven en instellingen hiermee in het buitenland reeds hebben opgedaan. De Haarlemse wethouder D. J. A. Ge luk onderschreef het betoog van mr. Kruis en zei dat veel meer geld beschikbaar moet komen voor de representatie in het buitenland. Jhr. mr. B. W. F. van Riems dijk meende dat bij deze activiteiten de nadruk moet worden gelegd op de verbe tering van de exportpositie van ons land De voorzitter van het departement Haar lem, mr. L. van Nouhuys, leidde mr. Kruis in en sprak tot slot een dankwoord. Advertentie Vermaat's Bakkerijen, Coöperatieve Ver- bruiksvereniging „Haarlem" U.A., Carels Electrische Luxe Broodfabrieken en Schaper'! Luxe Brood- en Banketbakkerij, hebben in gezamenlijk overleg besloten, met ingang van maandag 21 december a.s. het brood weer tegen de normale, vastgestelde prijs te ver kopen. Fietser bij aanrijding ernstig gewond Vrijdagmiddag omstreeks één uur is een 57-jarige gemeente-ambtenaar op de hoek van de Cronjéstraat en de Kloosterstraat in Haarlem ernstig gewond bij een aanrij ding met een bestelauto. Op dit kruispunt zou de fietser volgens de politie geen voor rang hebben gegeven aan de auto. Hij viel en is met schaafwonden en een zware her senschudding ter verpleging in het zieken huis St. Joannes de Deo opgenomen. HAARLEM Artaen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg no. 51, telefoon 13174. Tandartsen: N. A. Beets, J. Boslaan 5, Heemstede, telefoon 34441. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ek sterstraat 100, tel. 51959; Stations-apo theek dr. J. J. Hoff, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek Van Rijn, Kleine Hout weg 15, telefoon 10539. BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Z. Stations weg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Over veen: D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Overveen, tel. 56409. Aerdenhout: J. Reuring, Aerdenhoutsduinweg 8, Aer denhout, telefoon 42962. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 42177, b.g.g. 41919. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen voor spoedeisende geval len geopend zijn: de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 025608249 en de Heemsteed se Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, telefoon 38197 (ook voor Aerdenhout). SANTPOORT Arts: In spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkebaan 23. Santpoort- Station, tel. 8320, te raadplegen. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, telefoon 02560—8249. HEEMSTEDE Artsen: W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606 en J. Laeijen- decker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103. Wijkverpleegster: zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818. Tevens in de week van zaterdag 19 tot en met donderdag 24 december, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197. Tevens in de week van zaterdag 19 tot en met don derdag 24 december, des avonds na zes uur. ZANDVOORT Artsen: C. F. M. Robbers. Koninginne weg 34, telefoon 2813. Wijkverpleegsters: zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51. Haarlem, telefoon K 250013174. Apotheken: Van zaterdag 19 tot en met vrijdag 25 december (1ste kerstdag) na 6.3Ó uur 's avonds: avond-, nacht en zondagsdienst de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon no. 2389. Echter uitsluitend voor recep ten en spoedgevallen. De diensten wis selen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. BENNEBROEK Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53 telefoon 02502—6300. Advertentie f 'lU tSÉf Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling FK, Postbus 407, Amsterdam. 160 kantoren in Nederland De voorzitter van de Engelse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren, de heer A. Warnaar, heeft vrijdagmorgen in een huishoudelijke vergadering afscheid genomen van zijn bestuursfuncties bij de bond. Vijfentwintig jaar geleden werd hij voor het eerst in een van de besturen ge kozen en sindsdien heeft hij met slechts zeer korte onderbrekingen achter een van de bestuurstafels gezeten. Hij meende nu echter aan het einde van deze zittings periode definitief ermee te moeten stop pen. Bij de aanvaarding van de voorzitters hamer had hij beloofd alles in het werk te stellen om de liberalisatie in Engeland te bereiken. Het was nu zover en het zal wel langer duren dan een jaar. De heer War naar zou graag jongere mensen een kans geven om nu een bestuursfunctie te krij gen en er het beste van te maken. Hij waarschuwde de leden om voorzichtig te zijn bij de verkoop met het oog op de zeer kleine voorraad. De verkiezing van de nieuwe voorzitter liet aan duidelijkheid niets te wensen over, Advertentie 1.2.3.4.1 (Verkort weergegeven) Plantsoen Bennebroek. In de rond vraag van de raadsvergadering in Benne broek zijn enkele opmerkingen gemaakt over de toestand van het plantsoen aan de Bennebroeker Dreef. Met belangstelling heb ik de totstandkoming van verschei dene objecten in Bennebroek gevolgd en gezien wat een zorg daaraan wordt be steed. Ook in gesprekken met bewoners bleek dat zij vol lof waren over de aanleg van het plantsoen. Met stijgende verwon dering en ergernis heb ik bemerkt dat in de grote droogteperiode door de daar aan wezige dienst niet is gesproeid. Hoe het wel moet heeft bijvoorbeeld het personeel van de Sparrenbosschool ge toond, dat de in hetzelfde voorjaar aan gelegde tuin zelf ging besproeien, waar door het gazon en de beplanting er de ge hele zomer goed uitzagen. In Heemstede, waar de structuur van de grond over het algemeen slechter is, zijn de meeste ga zons en de beplanting dank zij regelmatig en intensief sproeien in de droogteperiode behouden gebleven. Mevr. D. M.-S. de heer J. Teegelaar zal gedurende een periode van drie jaar de voorzittershamer hanteren. De Bondsvoorzitter, de heer F. J. van der Kolk, dankte de heer Warnaar voor zijn werk in de Bond, de heer A. H. Bergman deed dit namens de groep. Geheel heel tegen de gewoonte in had het bestuur besloten een geschenk aan te bieden. Niet omdat de heer Warnaar aftrad, maar voor zijn aandeel in de liberalisatie, dat hem in Engeland oude relaties heeft gekost. Een gouden polshorloge met de inscrip tie Liberalisatie Engeland 1959 zal de pols van de heer Warnaar sieren. Er blijkt niet veel enthousiasme te le ven onder leden om een centraal incasso bureau te stichten. Men betaalt in Enge land behoorlijk, wil nooit en te nimmer een kwitantieloper aan de deur hebben en dus wilden vele leden hun klanten die schande niet aandoen. De betaling binnen zestig dagen hoopt men te bereiken door Advertentie DE EERSTE* COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING ZIJLWEG 63 TILIFOON.14141 (2 LIJNEN» Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.— per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid de inkorting van de kredieten. De leden, die wel aan het bureau willen meedoen kunnen het bestuur een kaartje zenden en dan zal het project nog eens in studie worden genomen. De secretaris mr. F. B. M. Nederveen gaf een uiteenzetting over de kleine vrij handelszone van de zeven. Deze zeven lan den kunnen elkaar volgens dit verdrag voorrechten toekennen, waarbij vooral de kwestie van een autonome regeling van de invoerrechten ten opzichte van derden zeer eigenaardige situaties kan scheppen. Er wordt zeer weinig gezamenlijk geregeld, maar men zal alleen trachten voor 1970 alle contingenteringen en invoerrechten onderling af te breken. De kleine vrijhan delszone wordt niet zo'n ingewikkelde ge schiedenis als de Euromarkt. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest stond tijdens het vierde vrijdagavond concert onder leiding van Marinus Adam. Deze liet de avond openen met het zesde tweedelige orkestwerk „Printemps" van Debussy, een jeugdwerk gecomponeerd in de villa Medicis te Rome tijdens zijn ver blijf aldaar als laureaat van de Prix de Rome, de traditionele hoogste onderschei ding voor compositie-leerlingen aan het Parijse Conservatoire National. „Prin temps" is hoofdzakelijk boeiend omdat het van Debussy is, waarmee ik wil zeggen dat wij het nu horen met een gevoeligheid die gescherpt is door de klankmagie van zijn latere werken die voor ons de werke lijke Debussy zijn. Men kan het oeuvre van een componist zien als een plant die met zijn wortels in het verleden reikt in dit geval Wagner en Massenet doch waarvan men weet dat zij eens haar be kroning zal vinden in een bloei die de sa menstelling van de voedingsbodem en de betrekkelijke ongevormdheid van het „klein beginnen" tot een toevallige nood zaak zullen maken, een bijkomstigheid van biologische aard als het ware. In het licht van de verder gerealiseerde mogelijkheden krijgt zo'n begin dan pas betekenis, omdat het latere werk er alsnog zin-gevend op afstraalt. Wat „Printemps" betreft kan men horen dat het een gistende muziek is waarin van alles beweegt, naar boven dringt, zich wil manifesteren, op uitbotten staat de titel is géén bijkomstigheid in dit geval. Ik zeg dit omdat men zich zou kunnen afvragen waarom een dergelijk, ongetwijfeld talent vol en historisch gezien oorspronkelijk werk nog op een programma geplaatst wordt. Tenslotte heeft Debussy ons een aantal orkestwerken nagelaten die nog steeds onuitputtelijk zijn in hun persoon lijke echt vrije benadering van de muziek en waarom kiest men dan een stuk dat het lijkt paradoxaal toch maar in zeer betrekkelijke zin van Debussy is? Men weet dat Marinus Adam een sterke affiniteit heeft met de sfeer der Franse romantiek (waar „Printemps" nog goed deels toe te rekenen valt) en men heeft de twee lente-tafrelen dan ook in de volle maat van hun joviale kleurenvreugde kun nen beluisteren. Hierop volgde het „Ricercare" van Hen drik Andriessen, een ééndelig orkestwerk waarin fugatische elementen een vrij be langrijke rol spelen zoals de titel reeds doet weten die betrekking heeft op zes tiende eeuwse streng meerstemmige in strumentale vormen. Daarnaast treft voor al een hymnische toon die aan Diepen- brock verwant is, die dus in de geest van de maker een conversatie voert met de oude Sweelinck. Helaas kwam in de uit voering de vlakheid (die voor mijn oren de zwakke kant van deze partituur is) te veel op de voorgrond. Ik geloof wel dat er een typische Hollandse binnen-lyriek in het stuk schuilt, maar dat het spoedig wat verlegen klinkt als men de contouren niet strak genoeg houdt. Cor de Groot, tijdelijk in zekere zin één- armig, zoals men weet, trad als solist op met Ravel's Pianoconcert voor de linker hand. Hij behaalde hiermee een ovationeel succes. De pianist wist het instrument su perieur „naar zijn hand" te zetten. De Groot, die een uiterst kundig podium artiest is die zijn zaken kent, bracht dit- keer bepaald méér dan de geroutineerde stijl waarom men hem kan bewonderen maar niet altijd liefhebben. Hoewel het contrast tussen klagende vertedering en felle verontwaardiging nog groter had kunnen zijn. was het toch een sprekende, allerminst alleen maar briljante uitvoering, waartoe zeker ook de orkestbegeleiding onder Adam het nodige bijdroeg. Tenslotte na de pauze nog „Shéhérazade" van Rimsky-Korsakoff; het bonte, maar wat lang-dradige sprookjestapijt met oos terse motieven wist bij tijd en wijle nog te bekoren. Maar eigenlijk moest men het nu toch maar laten liggen voor de jeugd- concerten. Bovendien was het kwalitatieve verschil ten opzichte van het aangrijpende opus van Ravel wel zeer opvallend. Sas Bunge

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7