C0URV0ISIER DEMO STRATI E Drie gelijke spelen in de eerste klasse van hockeycompetitie Ruime zege voor BDHC op dames van Laren Voorzitter Roeiverbond is optimistisch Voorgestelde toto-prijs is voor KVP te laag Het CIOS in Arnhem Zandvoortmeeuwen te sterk voor WFC Winterkampioenschap voor Hairos II MAANDAG 21 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE CCn/RANT 15 Binnen 24 uur GRIEP VERSLAGEN door Ün/i(/)i/i/wie Vila'v Alex Olmedo debuteerde met nederlaag Positie NRB in FIS A aanzienlijk verstevigd Het Spaarne verwierf twee ereprijzen Dropshot is kampioen HRB hield oliehollen- puzzelwandeltocht Internaat voor opleiding van 50-tal sportleidsters IMP. OUD HAARLEM the brandy of Napoleon fait honneur a qui l'off re plaisir a qui le boit' Koensraadtbeker voor DWT-ploeg VAN ZWITSERSE KEUKEN- APPARATEN Keiler fcM.caon.ld, Schutter Jurgens kandidaat voor Olympische ploeg maak een blikje vis open! Autosportkalender Sugar Ray wil een bond van beroepsatleten Voor onze kwartaal-abonnees Haarlems Dagblad HIC dwong Zandvoort 1-1 gelijkspel af Brochure over maatschappelijk werk Zondag is de laatste volledige compe- titiedag van het jaar 1959 geweest. De eer ste klassers kwamen na afloop der wed strijden bijeen in Hamdorf in Laren om daar de rode lantaarn uit te reiken aan de aanvoerder van Dclfse Studenten, welke ploeg onderaan de ranglijst staat. De gro te verrassing van zondag was de eerste ne derlaag voor koploper SCHC, op eigen ter rein toegebracht door HH1JC. Na de rust passeerde HHIJC de Stichtsc doelverde- De hockeycompetitie diger Dorhout Mees. Het tweede bijzondere van deze competitiezondag in dit jaar is, dat de zes overige elftallen geen van alle in staat bleken tot het maken van doel punten. Zo eindigden drie wedstrijden in een nulnul stand. De ranglijst ziet er nu alsvolgt uit: Laren 10 4 5 1 13 15— 9 SCHC 9 4 4 1 12 14 7 BMHC 9 3 4 2 10 10— 8 HHIJC 9 3 4 2 10 e— 6 TOGO 10 3 4 3 10 8— 8 Amsterdam 10 2 4 4 8 6—10 Be Fail 9 2 3 4 7 10—14 Delftse Stu. 9 1 4 4 6 4—11 In Laren heeft BMHC de traditie voort gezet van na de oorlog bij Laren uit nog geen wedstrijd te hebben verloren. Ruime zege voor BDHC Bij de westelijke dames eerste klassers ging alleen de ontmoeting RBCTOGO niet door. Door in Heemstede met 10 van Alliance te winnen is Kieviten de nieuwe topploeg geworden. Gooi won van Be Fair (32) en staat nu op de tweede plaats met evenveel (14) punten maar twee wedstrij den meer gespeeld. BDHC en Alliance heb ben stuivertje gewisseld op de vierde en vijfde plaats van de ranglijst. Langzaam aan trachten de Bloemendaalse hockyers het verloren terrein te herwinnen. De stand na zondag luidt: Kieviten 9 7 0 2 14 19—11 Gooise H.C. 11 5 4 2 14 15—13 Be Fair 11 5 3 3 13 15—12 BDHC 9 5 2 2 12 20— 7 Alliance 11 3 5 3 11 11—11 Laren 10 3 2 5 8 9—17 TOGO 10 1 4 5 6 13—18 RBC 9 0 2 7 2 4—17 De voorhoede van BDHC was zondag op eigen terrein bijzonder goed op dreef en erg actief. Een vrij gering aantal toe schouwers zag een goede partij hockey, waarbij uitstekend spel bij BDHC werd gespeeld door de achterspeelsters mej. R. Vermaat, maar vooral mej. J. Brommer. Laura A. Dekker was in goede vorm in de voorhoede en maakte de Bloemendaalse aanvallen gevaarlijk. Zij scoorde drie maal. Mej. R. Dijkstra nam twee doelpunten voor haar rekening; mei. M. Houtkoper, die nog pas enige weken in dit elftal speelt, zag een prachtige solo-doorbraak eveneens met een doelpunt beloond. Bij een achterstand van 2—1 maakte Laren het eerste en enige tegendoelpunt In dit team werd goed spel geleverd door de hidhalf. BDHC heeft door een sterk overwicht een verdiende over winning behaald. De wedstrijd van Alliance tegen Kieviten had te leiden van veel regen in de eerste helft en bovendien van £en voor dames- hockey iets te ruim en minder prettig spel van de ploeg uit Wassenaar. Alliance leidde aan de oude kwaal een licht overwicht niet in doelpunten te kun nen uitdrukken. Na de rust kreeg de Heem- Advertentie T ennis Wimbledon-winnaar Alex Olmedo, die korte tijd geleden professional is gewor den, maakte zondag in Sydney zijn de buut. Hij verloor in drie sets (4-6, 7-5, 6-2) van de Australiër Hoad. Alex Olmedo In het dubbelspel was Olmedo gelukki- ,er. Met Gonzales als partner won hij van et Australische duo Hoad—Rosewall met 6-4, 6-4. Een enkelspel tussen Gonzales en Rosewall werd door Gonzales gewonnen met 6-2, 6-4. steedse verdediging meer werk te verzet ten. Op het laatste moment heeft Kieviten met de overwinning twee punten behaald. Er werden twee korte hoekslagen genomen door Kieviten, waarvan de laatste door een onvolledig ingrijpen van doelverdedigster mej. Van Turnhout een doelpunt werd. Meteen daarop klonk het eindsignaal voor dat de middenbully genomen kon worden. De uitslag is dan ook tegen de verhou ding in. Alliance wint van SCHC Het enige doelpunt, waarmee Alliance (heren) de bezoekers van SCHC II de baas bleef werd na twintig minuten spelen in de eerste helft gemaakt door E. Bekkers. Hij kreeg de bal op de bullylijn, schoot eerst 'egen de doelverdediger op maar kreeg de bal opnieuw om deze daarna ach ter de doellijn te werken. Enkele gevaar lijke tegenaanvallen van de Stichtse strandden op de goede Heemsteedse ver dediging met Van den Broek en R. Schlat- mann als achterspelers. Technisch bleef het spel van SCHC onder de maat. Roeten Het gaat de Nederlandse Roeibond goed. Voor het eerst in de geschiedenis van de nationale roeisport bereikte de Roeibond op 1 december j.l. het respectabele aan tal van 10.0.10 leden. En bovendien wer den bij de laatste kampioenschappen in Mapon groter successen geboekt dan men in de laatste jaren van de Neder landse roeiers gewend was. De resultaten van Maqon hebben de positie van de NRB in de FISA aanzienlijk verstevigd Deze optimistische geluiden waren te beluisteren in de openingswoorden van voorzitter C. E. van der Ploeg tot de jaar lijkse algemene vergadering, die zondag in Krasnapolsky werd gehouden. De heer Van der Ploeg uitte de grote dank van de nationale roeisport jegens de K.N.V.B.-toto. „Dankzij een belangrijke toezegging kunnen wij een eigen botenwa- gen met trekker in stand houden en kun nen wij met peperdure boten (een twee- riems giek met voorin liggende stuurman) experimenteren. De bondsvoorzitter sprak de hoop uit, dat ten aanzien van de komende nationale voetbaltoto „de min derheid van ons volk zich zal neerleggen bij de wens inzake een hoofdprijs van de meerderheid". Inzake de komende Olympische roei- wedstrijden zei de heer Van der Ploeg, dat de verwachting gerechtvaardigd is, dat Nederland een kleine maar kwalitatief goede ploeg op het water zal kunnen bren gen. De roeizaken werden snel door de ver gadering afgehandeld Alleen ecu verzoek van Argo om dispensatie van de verplich ting om kamprechters in volgboten mee te laten varen, ontlokte de nodige discussie. Het betreft een experiment van de Wa- geningse studenten, die 30 juni of 1 julie (op een weekavond) op de Bosbaan sprint wedstrijden willen houden. Het plan van Argo is de series drie minuten na elkaar te laten vertrekken. Op deze wijze hopen de Wageningers een nieuw publiek aan te trekken. Maar om zo kort na elkaar te kunnen starten zou men de deining veroorzakende motorboten willen uitbannen. Het idee van Argo dat zelfs denkt aan een „roei- pool" op de bewuste avond kreeg veel instemming maar niet genoeg om de door het bestuur geëiste tweederde meerder heid bij de stemming te behalen. En dus zal Argo nu toch de kamprechters in de volgens het reglement voorgeschreven „snelvarende motorboten" moeten accep teren. De overige punten van de agenda wer den zonder discussie aanvaard. Daaron der bevond zich een voorstel van het be stuur en de jeugdcommissie om het jeugd- roeien te stimuleren door het uitschrijven van wedstrijden in nieuwe boottypen. Er werd besloten, de eerstvolgende na tionale jeugdkampioenschappen te doen verroeien tijdens de wedstrijden, die „Het Spaarne" op 2-3 juli 1960 t.g.v. het 75-jarig bestaan zal houden op de Bosbaan, in sa menwerking met de gelijktijdig jubileren de vereniging „De Delftsche Sport". Op de zondag in Amsterdam gehouden jaarvergadering van de N.R..B zijn tal van onderscheidingen toegekend en uit gereikt. De oud-voorzitter van „Viking", ir. J. I. Planjer, kreeg de zelden toege kende erepenning in goud van de roeibond De bronzen erepenning was reeds uitge reikt aan twee jubilerende bootslieden: Rein Muurling van De Hoop en B. van de Wetering van de Zwolse Roei- en Zeilver eniging. De ter herinnering aan de na de laatste Varsity bij een ongeval om het leven ge komen dokter Marres ingestelde „A. A. J. H. Marres-prijs" voor de beste coach van het jaar werd voor het eerst uitge reikt aan de oud-skiffeur Henk van der Meer, die dit jaar met zoveel succes onze scullers voor Ma<;on voorbereidde. Aan „Het Spaarne" werd voor de vierde achtereenvolgende maal en voor de elfde maal in totaal de wisselprijs toegekend voor de beste resultaten bij de vaardig- heidsproeven. Een dergelijke gebeurtenis is uniek in de Nederlandse roeisport. Met 184 punten wegens afgelegde proeven staat „Het Spaarne" op eenzame hoogte. De daarop volgende vereniging („Nautilus uit Rotterdam) behaalde slechts 80 punten. De Ir. Th. P. Trompbeker werd aan „Het Spaarne" uitgereikt wegens de beste verrichtingen in het roeien zonder stuur man. Badminton Door een 53 overwininng op Nijmegen heeft Drop Shot (Den Haag) zaterdagavond het clubkampioenschap van Nederland badminton op zijn naam.gebracht. Mr. Van Doorn sprak te Heerlen „Laat Limburg nu toch Rotterdam de hand reiken," zei mr. H. van Doorn, par tijvoorzitter van de K.V.P., vrijdagavond tijdens een vergadering te Heerlen. „De vestiging van nieuwe hoogovenbedrijvcn in de Europoort bij Rotterdam zal im mers de mogelijkheid scheppen om te ko men tot vermindering van de kolenvoor- raden: de staalindustrie is en blijft een grote afneemster van kolen en cokes". Mr. Van Doorn becijferde aan de hand der prognoses van ie Hoge Autoriteit dat de staalbehoefte binnen de K.S.G. de komen de decennia sterk zal stijgen en daarmee de staalproduktie. De kolenproduktie zou tot vier miljoen kunnen stijgen met alle gunstige consequenties daarvan voor ons volk. Inzake de toto-kwestie verklaarde mr. Van Doorn, dat het voorgestelde prijspla- fond van 25.000 gulden voor de K.V.P. te laag is. Daaraan voegde hij toe: „maar ik geloof er niets van, dat de verbeterin gen die er in dit opzicht moeten komen, zullen leiden tot een kabinetscrisis, al stoken de socialisten wel in die richting. De verhouding tussen de K.V.P. en de pro testantse politieke partijen varieert nu van goed tot zeer goed en we denken er niet aan deze verhouding te laten versto ren. ook al zouden de socialisten dat graag willen". Hij nam ook de merkwaardige opposi tiemethoden van de P. v.d. A. onder de loupe in verband met de vrijere loonpoli tiek en wees er op, dat de verbetering in de totale loonsom als gevolg van het nieu we loonbeleid wel eens hoger kon worden dan de loonsom van de door het N.V.V. voorgestelde 4 percents loonsverhoging, „daarom poogt nu al het Vrije Volk het so cialistische straatje bij voorbaat schoon te vegen door te verklaren, dat als de socia listen geweten hadden, dat de conjunc tuur zich zo verbeteren zou, zij wel meer dan 4 percent zouden hebben voorge steld." W andelsport Ondanks het regenachtige weer is er zondagmiddag voor de jaarlijkse oliebol lenpuzzel-wandeltocht van de Haarlemse Reddingsbrigade grote belangstelling ge weest. Behalve vele leden van de organi serende brigade namen leden van red dingsbrigades uit Akersloot, Bloemen- daal, Rotterdam, IJmuiden en Zandvoort deel. Akersloot verscheen met 28 leden, het grootste aantal, en mocht daarom voor een jaar de wisselbeker in ontvangst ne men. Rotterdam kreeg als de van verst komende brigade een medaille. De tocht voerde door de binnenstad van Haarlem. Bij een controlepost werd aan de deelne- mers(sters) een oliebol uitgereikt. Het zeer oude buitengoed „Angeren- stein" in Arnhem, dat in oude kronieken van 1487 al wordt genoemd, is thans ge wijd aan de praktijk van een modern insti tuut. Sinds september van dit jaar wor den in dit, te midden van een zeer fraai park gelegen gebouw, sportleidsters ge kweekt. Dit „Centraal Instituut voor de opleiding van Sportleidsters" zou men een dochterinstituut kunnen noemen van het C.I.O.S. in Overveen, dat al sinds 1948 sportleiders opleidt. De resultaten van het C.I.O.S. in Overveen en de kansen, die daar de geslaagden in de maatschappij kregen, heeft de afdeling lichamèlijke op voeding in de sport van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen ertoe gebracht te erkennen dat een dergelijke inrichting voor de opléiding van vrouwelijke krachten zeker verantwoord zou zijn. Zoekend naar een geschikte gele genheid vond men deze in Arnhem, waar de gemeente grote medewerking verleen de door het beschikbaar stellen van het landgoed Angerenstein. Dit gebouw, dat de laatste jaren uiteen lopende instanties tot huisvesting diende bij voorbeeld in' de oorlog aan de Duit se „Ortskommandant" en daarna aan de provinciale waterstaat bleek te kunnen worden getransformeerd in een aan mo derne eisen voldoend internaat, waar een vijftigtal meisjes een cursus tot sportleid- ster kunnen volgen. Er zijn thans 27 meis jes in opleiding. Volgend jaar hoopt de di recteur, de heer H. J. van den Hoek. de cursus te hebben volgeboekt. Er wordt in een opleiding die twee jaar duurt, les gegeven in vakken als opvoed kunde en psychologie, de theorie van de lichamelijke opvoeding en sport, de ken nis van het menselijk lichaam en daar naast in turnen, zwemmen, atletiek, ten nis, sportmassage, allerlei spelen, enz. Tijdens een ront' eiding werden hand baloefeningen en ritmische gymnastiek gedemonstreerd door sportieve meisjes, die hopen binnen niet al te lange tijd een leidende rol te kunnen vervullen in de tak van sport, waaraan zij hun hart hebben verpand. Naast het hoofdgebouw is er in het voor malige koetshuis gelegenheid weekeind- cursussen te organiseren voor speciale doeleinden. Zo heeft het Nederlands Hand bal Verbond dezer dagen een weekeinde gewijd aan speciale training van handbal- sters met het oog op de komende wereld kampioenschappen. Angerenstein beschikt over recreatiezalen, massagekamers en vertrekken voor theoretische lessen, maar voor praktische gymnastieklessen moe ten de leerlingen zich begeven naar een gymnastieklokaal in de omgeving. Daar enboven is er gelegenheid tot praktische oefeningen in de open lucht op de hand- balvelden aan de naburige Vondellaan en op het Vitesse-terrein. Door deze opleiding in Arnhem hoopt het C.I.O.S. vrouwelijke leerkrachten te kunnen opleiden op het gebied van de lichamelijke opvoeding en de sport, die na volbrachte studie haar arbeidsveld vinden bij verenigingen enz., dus buiten schoolverband. Advertentie Na felle strijd tussen het Maastrichtse Kimbria en DWT uit Haarlem hebben de Haarlemmers in Breda de fraaie Mgr Koensraadtbeker veroverd. Bekerhouder Raket uit Delft moest nu met een derde plaats genoegen nemen. De eindstand werd: 1. DWT Haarlem 92 pt.; 2. Kimbria Maas tricht 85 pt.; 3. Raket Delft 48 pt.; 4. Baro nie Breda 27 pnt. en 5. Wilskracht Utrecht 8 pt. De belangrijkste uitslagen waren: Dames: 100 m. vrije slag: T. van Sybillen Kimbria 1.10; 2. M. Goffin Kimbria 1.16.5. 100 m schoolslag: I. Klein Kimbria 1.31.9; 2. v. d. Linden Wilskracht 1.34.6. 100 m rugslag: T. van Sybillen Kimbria 1.20.4, 2. T. Wassenberg DWT 1.21.. 100 m vlinderslag: C. Lamkin Kimbria 1.31.6; 2. M. Vertommen Kimbria 1.36.2. 4 x 50 m estafette wisselslag: 1. Kimbria 2.32.4; 2. 2. DWT 2.37.3; 3. Kimbria 2 2.41.4. Heren: 100 m vlinderslag 1. P. Smit DWT 1.15.8; 2. J. Eichhorn DWT 1.18.3; 100 m. schoolslag: 1. J. Eichhorn DWT 1.20.8; 2. M. van Lijf Kimbria 1.124.4. 100 m vrije slag 1. G. Westerman DWT 1.06.00; 2. G. van Peppen Raket 1.06.4. 100 m rugslag: 1. J Eichhorn DWT 1.14.1; 2. J. Knijnenburg Raket 1.^1.00. 4 x 50 m wisselslag estafette DWT 2.15.2, 2. Baronie 2.20.5; 3. Raket 2.26.2. DWT verbeterde 5 clubrecords, de 100 m. rugslag dames en heren door Tonny Was senberg en Jan Eichhorn, de 100 m. vlin derslag door Peter Smit en de beide wis selslagestafettes. SQUASH. Het Nederlandse squash-team heeft in Brussel met 32 gewonnen van België. Advertentie f, v«*-i.-vYv Van maandag 21 tj mr dectmbtr door p tn morgens tot o uu de zaak van on^ffal*. ROTEL (HOLLAND) N.V. Amsterdamse Veerkade 6A, Den Haag, Tel. K70 - 11.06.05 Via een 3-0 zege op WFC, heeft Zand voortmeeuwen het gevaar voor de onderste plaats voorlopig afgewend. De Zandvoor- ters waren in deze ontmoeting hun zwak spelende tegenstanders duidelijk de baas. In de eerste helft slaagden de Wormer- veerders er in stand te houden. De gasten dankten dat vooral aan hun doelman De Graaf, die goed op dreef was en enkele schoten van Michels op onnavolgbare wij ze onschadelijk maakte. Het begin van de tweede helft bracht slecht voetbal. De Zandvoorters konden evenals WFC weinig goeds doen met de bal. Na 25 minuten maakte de thuisclub hier echter radicaal een einde aan. Een snelle aanval werd opgezet en hoewel De Graaf uitlopend redding tracht te te brengen, gelukte het hem niet het harde schot van Halderman te achterha len (1-0). Zandvoortmeeuwen gaf de bezoekers geen gelegenheid tot herstel, want twee minuten later schoot Visser de bal via de WFC-spil Andrea voor de tweede maal in de touwen. De WFC'ers waren de kluts vol komen kwijt en nauwelijks van de schrik bekomen, keken de mannen uit Wormer- veer tegen een achterstand van 3-0 aan. Ditmaal was Michels, die een prachtige wedstrijd speelde, de maker van het doel punt. Een voorzet van Halderman kopte de oud-Ajacied met een „snoekduik" ach ter De Graaf. Zandvoortmeeuwen speelde daarna een gewonnen partij. De Koninklijke Vereniging van Neder- landsche Scherpschutters heeft het Neder - landsch Olympisch Comité voorgesteld de kleiduivenschutter Jurgens naar de Olym pische Spelen in Rome af te vaardigen. De heer Jurgens, die in Hamburg woont, nam aan de Spelen van 1948 in Londen deel. Hij was ook aangewezen voor Hel sinki 1952, doch moest toen wegens een armbreuk van deelneming afzien. Omtrent de uitzending naar Rome zal het NOC deze zomer een besluit nemen aan de hand van de resultaten, die de heer Jurgens in inter-* nationale wedstrijden boekt. Koersen in Hilversum De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Offenbachprijs (2000 m.) eerste afdeling, met autostart: 1. William Erebus S 1.30.8; 2. Wings: 3. X Van Paula BH Winn. I 5.00: pl. 1.30. 1.50, 150: gek 4 80: cov 7.90. Hofman's Vertellingenprijs i2O40 m): 1. Xeno- craat 1.33.5: 2 Welti; 3. Walnut Hall. Winn. 2.70. pl. 1.80. 6.20. 5.40: gek. 3.80; cov. 17.10. Humperdinrkprijs (2020 m.): 1. Xerophyt 1.28.5; 2 X Goudenrijder; 3. X Norton. Winn. 4.10; pl. 3.00. 2.90. 5.40: gek. 2.30: cov 6.60. Hans en Grletjeprijs (2020 m.): 1. Xissy Norton 1.30.3; 2. Winston Hanover; 3. Walter Hollandia. Winn.: 5.70; pl. 1.80, 2.70. 2.10; gek. 8.80; cov. 5.80 Paul Abrahamprijs (2400 m.): 1 Vorstin Kitty 1.30.8: 2. Tombola; 3. Sylvia Hanover. Winn. 7.40; pl. 3.30. 6.70. 3.20; gek. 8.80; cov. 23.60. Hilversum's Winterkampiocnschap (2400 m.): 1 Hairos II 1.23.4: 2. Theo Messiro: 3. Typhoon. Winn. 1.10: pu. 1.10. 1.10. 1.10: gek. 1.60: cov. 1.90. Der Vogelhaendlerprys '2400 m 1. Valensia 1.29.-: 2. Troubadour; 3. Sofien B Winn. 4.00: pl 1.40. 2.20. 2.10; gek. 12.00: cov. 7.30 Offenbachprijs (2000 m.) tweede afdeling, met autostart: 1. Xaisine 1.34.-; 2. Xelinotte; 3. Wit voet. Winn. 1.90: pl. 1.30. 2.00. 2.00; gek. 4.40: cov. 5.40. Bloemen van Hawaiprljs (2020 m.) voor ama teurs, eerste afdeling: 1. Quartus Spencer 1.27.9: 2. Sonja Zora; 3. Tarzan Hollandia 9. Winn. 1.30; pl. 1.10. 1.30. 2.10; gek. 2.20;cov. 2.40. Bloemen van Hawaiprljs (2020 m.) voor ama- tcurrijders, tweede afdeling: 1. Trudi Trothan 1 27.5: 2. Quatrieme Poulain; 3. O Lapize K. Winn. (7.60; pl. 2.90. 4.50. 2.10: gek. 7.20: cov. 11.90. Totalisatoromzet 168.131. Advertentie TAFELTENNIS. Voor de wedstrijd om de Limburg-coupe, die zondag 3 januari in Zaandam wordt gespeeld, zijn de tien beste dames van Nederland uitgenodigd. Het zijn Ursula Artz (Den Haag), Els van Etten (Den Haag), Lucette Marijnissen (Tilburg), Marjan Perton (Amsterdam), Agnes Simon (Rotterdam), Ineku Tessensohn (Huizen). Nellie Visser (Rotterdam), Toos Vrijmans (Nederweert), Cissy Werkhoven (Amster dam), Bep de Wit (Amsterdam). Automobilisme De contactcommissie van de KNAC, de regionale automobielsport clubs en de Ned. Autorensport Vereniging, heeft dezer dagen de nationale autosport kalender voor 1960 vastgesteld. De belangrijkste evenementen zijn: 23 april; 17de Brabant-grensrit (RAC zuid). 2324 april: 12de Pijlen-rit (RAC oost). 17 mei: 12de int Tulpenrallye (RAC west). 1314 mei: 11de drie Provincierit (RAC noord). 28 mei: Radio Rallye (RAC zuid). 56 Juni: Beneluxronde (RAC zuid). 6 juni: Grote Prijs van Nederland, mee tellend voor het wereldkampioenschap cou- reus I960 (KNAC). 911 juni: 9de Scheveningen-Luxem- burg-Scheveningen rit (RAC west). 18 juni: Damesrit (KNAC). 16—17 september: Heuvelklim (KNAC). 2425 september: Sauerland-rallye (RAC oost en ADAC). 1516 oktober: 12de West Nederlandrit (RAC west). 1819 november: Herfsttocht KNAC. Boksen Sugar Ray Robinson, die in de staten New York en Massachusetts wordt erkend als wereldkampioen middengewicht, heeft aan reporters verklaard dat hij aan een plan werkt om beroepsatleten in alle tak ken van sport te verenigen in één bond. Hij voegde eraan toe, dat het een bond moest zijn, die „alle atleten uit alle spor ten, dus niet alleen boksers, zou omvat ten. Deze bond moet er komen en hij zal er komen". „Atleten verdienen het meer geld te ont vangen uit de opbrengst van wedstrijden waaraan zij deelnemen, dan zij nu krij gen. En als zij zich verenigen in een bond is dat mogelijk", aldus Robinson. „Een atleet moet zijn geld verdienen als hij aan de top staat. Niemand zal zich over hem ontfermen als zijn hoogtepunt voorbij is". bestaat de gelegenheid, het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze te laten over schrijven. De voordelen hiervan zijn: le. Aanbieding van kwitantie komt te vervallen, dus geen incassokosten. 2e. Giro-biljet behoeft niet meer ieder kwartaal te worden uitgeschreven. 3e. Geen kosten voor overschrijving. Indien u hiervan gebruik wilt maken, verzoeken wij u een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hockey in Zandvoort Er werden slechts vier thuiswedstrijden op „Duintjesveld" gespeeld. De uitwed strijden van dames I tegen HBS II en van heren II tegen SV '35 werden beide afge last. In de wedstrijd tegen HIC heeft het eer ste herenclftal van de Zandvoortse hockey club van kort na het begin van de wed strijd af tot tien minuten voor tijd met 10 achter gestaan. Het ging er op lijken, dat de koploper, het nog ongeslagen Zand voort, de eerste nederlaag tegemoet ging. Dit kon Carl Broekhuyzen echter voorko men, toen hij op fraaie wijze gelijk maakte. Zandvoort's derde herenelftal moest in de ochtenduren reeds de strijd aanbinden tegen de goede, sterke en ongeslagen ploeg HBS V. Voor de Bloemendaalse hockeyers bracht Piet van Liemt de ruststand op 10. Van de beginbully af bij het begin van de tweede speelhelft liep dezelfde spe ler door de Zandvoortse verdediging heen en verschalkte doelverdediger A. Bakels. HBS, dat beslist sterker was en een over winning zeker verdiende, bracht de eind stand op 30 door C. Koker. Wedstrijden Onderbond Zandvoort II dames en Zandvoort IV heren speelden voorlopig hun laatste wed strijd. De competitie in de Onderbond Noordholland zal namelijk bij wijze van proef worden stil gezet tot in de tweede helft van februari. Alleen zullen enkele inhaalwedstrijden worden gespeeld, opdat elk elftal tien wed strijden heeft gespeeld. Na februari moe ten de elftallen dan nog vier wedstrijden spelen. Voor de spelers van beide elftal len verwachten we dat het bestuur van de Zandvoortse hockeyclub in de komende weken vriendschappelijke wedstrijden zal vaststellen. Zandvoort II dames boekte op Alliance VI een magere overwinning van 31. Vooral vóór rust was de thuisclub sterk in de meerderheid, maar onproduktief spel van de voorhoede en het teveel op elkaar staan in het veld leidden slechts tot drie doelpunten. Zij werden gemaakt door de dames E. van Vessem (2x) en D. Vrugt- man. Na de rust redde Alliance de eer door een tegenpunt te maken. In deze helft was Zandvoort nergens meer. Het Zandvoortse vierde herenelftal bracht het er heel wat beter af. Tegenstan der Alliance VII, waartegen de uitwed strijd was verloren, werd met 90 gesla gen. De ruststand was reeds 40. Het goede resultaat werd bereikt door prach tig werk van het gehele elftal, in het bij zonder de beide achterspelers Molenaar en Kuipers Wentink. In de reeks doelpunten deelden Ben Oldenborgh (4x), F. D. Tates (2x), Leo Groenenstein, Wim Broekhuyzen en Jack van Vessem, elk 1 x. De stand in deze afdeling is: Strawberries V 9 8 1 0 17 44— 4 Fver Swift II 9 6 1 2 13 26—17 Zandvoort IV 10 6 1 3 13 36—16 Eechtrop V 9 4 1 4 7* 20—19 Alliance VII 9 2 2 5 6 14—39 Rood Wit III 7 1 3 3 5 6—11 Scheybeeck III 9 1 3 5 5 13—32 HBS VII 10 1 2 7 4 12—34 2 verliespnt wegens n.o. De nationale raad voor maatschappelijk werk heeft een brochure het licht doen zien onder de titel „bekwaam om te hel pen". Het doel van deze brochure, die op ruime schaal zal worden verspreid, is abituriënten van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, die belangstel ling hebben voor een functie in het maat schappelijk werk, nader hierover te oriën teren. Door de nationale raad worden in nauwe samenwerking met de scholen en academies voor sociale arbeid, enkele initiatieven ontplooid om de toestroming van leerlingen naar deze opleidingsinsti tuten te bevorderen. In het kader van deze initiatieven past deze brochure.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15