2.000.000 Voor de Stille Armen Conferentie in Genève strandde op „gesmoorde" kernexplosies Organisaties in geweer tegen beslissing van gerechtshof De sjah van Perzië hertrouwt vandaag MAANDAG 21 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 3 E-en vreu DUFF GORDON SHERRY Diefstal uit 1956 opgelost doordat sloot droogviel Drie gewonden van de „Oranje" naar het ziekenhuis Nog geen controle op onderaardse proeven ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Noel-Baker: Ook Rusland aanvaardt inspectie bij ontwapening Rituele slachtingen van vee verboden <=Praatótoel Ja, waar blijft ie nou? Die meneer met het goeie hart, die altijd zo begaan is met het lot van anderen, speciaal van kinderen die een vreugdeloos bestaan leiden in noodlijdende gezinnen? Waar blijft-ie nou met zijn gift voor de stille armen? Hij heeft nu de gelegenheid, te laten zien dat hij iets voor anderen over heeft. HIJ HEEFT NOG DRIE DAGEN DE TIJD OM ZIJN DEEL BIJ TE DRAGEN TOT DE KLEINE VREUGDE, DIE MET KERSTMIS AAN BEHOEI TIGEN BEREID WORDT. HIJ HEEFT LANG GEWACHT - MAAR MISSCHIEN KOMT HIJ NOG. Gijzeling van maatschappelijk werkster „Indirekte aantasting van het medisch beroepsgeheim" „Elbe" op sleeptouw naar Honoloeloe „Clyde" en Canadese sleper zorgen voor de vliegdekschepen Nieuwe gemeente Hellevoetsluis HI-LIFE NYLONS Zeven mensen uit auto geslingerd; vijf gewonden Bij onze St. Nicolaas- en kerst inkopen hebben wij wel eens gedacht: Wat kan ik nu voor hem of haar ver zinnen, dat hij of zij nog niet heeft? Men wil wat bijzonders geven en het mag toch nog worden geruild ook, dus men koopt het maar. Niets van deze moeilijkheden bij uw gift voor de stille armen. Niet nodig te verzinnen, wat men hier nog niet heeft! Uw gift komt zo precies op de plek, waar het nodig is, dat u het niet beter kunt wensen. Indien ge dan nog bedenkt, dat zij dikwijls eenzaam zijn en buiten de levensstroom zijn komen te staan en gijzelf op een warme, gezellige kring kunt rekenen, omringd door hen, die u het liefst zijn, dan zal de gift voor onze zwakkere en minder fortuinlijke mede mensen u een vreugde zijn en vóóraan staan op uw boodschappenlijst voor de Kerst. MEVR. MR. E. A. J. SCHELTEMA- CONRADI, W ethouder van Volksgezondheid en Sociale Zaken. 19e verantwoording W. J. de B. 30,—; Dr. A. S. 25,—; Dr. A. M. P. A. S. 25,—; Mevr. H. L. T. Z. 25,—; Wollana f 25,—; D. D. f 25,—; C. M. 10,—; N. P. 10,—; A. L. 10,—; N. N. 10,—; E. 10,—; Dr. G. G. B. 10,—; T. T. H. 10,—; H. T. 10,—; M. F. 10,—; G. D. 10,—; W. G. 10,—; W. J. v. B. 10; A. M. V.-N. 7,50; J. H. de R. 7,50 J. R. 6; Mevr. H. H. 5,—; J. de L. 5,—; P. K. 5,—; M. A. 5,—; C. H. v. H.-S. 5,—; J. L. 1 5,—; J. G. v. B. f 5,—; Fam. W. 5,—; C. J. 5,—; J. M. K.-B. 5,—; P. de G. f 5,—; J. de K. 5,—; v. W. 3,—; Mej. E. C. M. H. 2,70; A. W. ten G. 2,50; Me vr. C. J. 2,50; L. de G. 250;H. L. P. 2,50; J. N. 2,50; H. H.-S. f 2; H. G. T. ƒ2; Mevr. R. N.-M. 2.-C. J. v. d. B.-B. 1.50; J. V. i 2.50; Mevr. W. 10.—; M. B. 5,—; D. M. de J. /10,—; M. O. f 2,50; J. B. 2,50; N. P. V. 2,50; L. M. 5,—; N.N. 1 24; P. N. P. 2,50; J. J. M. 1.—; G. V. W. 2,50; R. B. 5,—; N. v. P. 25,—; C. C. 25,—; Rie B. 5,—; J. v. D. 10,—; W. Y. 5,—; H. J. V. 5,—; Vivian 1,—; F. D. 10,—; C. J. M. 10,—; N.N. 2,50; F. J. 2.50; G. Sch. 5,—; N.N. 2,50; H. J. L. 10,—; R. S. 2,—; C. K. f 2,50; E. v. d. B. 2,50; J. Th. K. N.V. 100,—; Annie 5,—; G. en M. 5,—; J. W. G. A. 7,50; Mevr. v. M.- J. 10,—; Mej. B. 10,—; C. S. 1,20. Dagtotaal 720,90. In het geheel is thans verantwoord een bedrag van f 19597,79. Giften kunnen worden afgegeven aan onze kantoren Grote Houtstraat 93, Flores- straat 1, Haarlem en Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden of worden overgeschreven op postgiro 273107 ten name van Haarlems Dagblad/Opr. Haarl. Crt., onder de ver melding „Voor de Stille Armen". Vermeldt vooral onder welke aanduiding de verant woording moet plaats hebben (volle naam, initialen, pseudoniem enz.). Advertentie imp. WUmerink Mulkr N.V.. A dam Een diefstal te Zeerijp (Groningen) uit 1956 is door de droogte opgelost. Er kwa men talrijke sloten rond de boerderijen in Groningen droog te staan. Zoals vele an deren maakte ook een landbouwer in Zee rijp daarvan gebruik om de sloot een goe de beurt te geven. Daarbij stiet hij op een geldkistje. Uit het onderzoek door de poli tie bleek, dat het in 1956 was gestolen bij de predikant in Zandeweer (Gr.). Het geld was eruit verdwenen, maar de waardepa pieren, die voor de dief blijkbaar van geen belang waren zaten er nog in. Zij waren grotendeels vergaan. De rijkspoli tie ging opnieuw aan het speuren en kwam ten slotte op het spoor van een inwoner uit Appingedam, die bekende de diefstal destijds gepleegd te hebben. Drie gewonde passagiers van de „Oran je" zijn in Melbourne van boord gebracht. Het zijn de verpleegster M. F. Jones, die gebroken polsen en ribben heeft, me vrouw B. M. Karpe met gebroken ribben en een beschadiging van de wervelkolom en mevrouw R Westwood met een ont wrichte heup. Zij zijn in een ziekenhuis opgenomen. Tijdens de storm zijn meer dan 200 stoe ien en tafels, 900 glazen en een vleugel vernield. „Het was allemaal in twee minu ten voorbij. Twee grote golven sloegen met een klap van achteren op het schip. Het maakte een slagzij van 44 graden en kwam toen weer in zijn normale stand te rug," zo vertelde hoofdpurser G. W. Nu- bé. Door de grote schade aan het meu bilair en het serviesgoed hebben de pas sagiers zich op het laatste gedeelte van de reis vóór Melbourne moeten behelpen. In Melbourne is de schade zo goed moge lijk hersteld en zijn het meubilair en het serviesgoed aangevuld. De „Oranje" zal door het gebeurde geen vertraging on dervinden. GENèVE (AFP) De conferentie in Genève over een verbod van kernwapen proeven is tot 12 januari verdaagd na de ontvangst van het rapport van de techni sche werkgroep. Dit rapport, dat gepubli ceerd zal worden, is door de deelnemen de delegaties aan haar regeringen over handigd. De deskundigen hebben naar ver luidt geen overeenstemming kunnen berei ken over middelen voor het ontdekken en opsporen van mogelijke „gesmoorde" ondergrondse kernproeven in grote onder aardse grotten. De Sovjet-afgevaardigde Tsarapkin ver klaarde zaterdag dat de Amerikaanse ge leerden deze kwestie van „gesmoorde" explosies alleen maar hebben opgeworpen om te verhinderen, dat er vorderingen ge maakt worden. Als zij niet met hun theo rie waren gekomen hadden wij het ver drag in een week kunnen voltooien, meen de hij. Niettemin moeten de drie delega ties volgens de Rus hun inspanningen om spoedig tot een verdrag te komen voort zetten. Het is al zo moeilijk om met zijn drieën een verdrag op te stellen, hoeveel groter zullen de moeilijkheden niet zijn als er nog méér atoommogendheden ont staan, die bij het overleg moeten worden betrokken, zo zei hij. Een vertegenwoordiger van de UNO naar de conferentie achtte het zaterdag mogelijk dat de regeringen de deskundigen een nieuwe opdracht zullen geven. Het eni ge, waarover de deskundigen tot op he den overeenstemming schijnen te hebben bereikt, is naar verluidt een aanbeveling voor nieuwe seismologische middelen ter verbetering van een controle op naleving van een verbod op kernproeven. De leider van de Amerikaanse delega tie, Wadsworth, betreurde uiteraard, dat de deskundigen niet meer overeenstem ming hadden kunnen bereiken, maar het zoeken naar een betrouwbare controle op een verbod van kernproeven zal worden voortgezet, zo zei hij. Controle-experimenten In de Verenigde Staten is men nog steeds bezig nieuwe gegevens over onder grondse explosies te verzamelen. Deze week is op 250 meter diepte in een zout mijn bij Winfield (Louisiana) 45 kilo TNT tot ontploffing gebracht. Ook in Engeland is men begonnen met een serie ondergrondse ontploffingen, om na te gaan in hoeverre kleine ondergrond se kernproeven ontdekt kunnen worden. De eerste Britse proef is zaterdag geno men bij Glenridding (Westmorland). Er werden .gewone explosieven gebruikt. (UPI) 1Volgens welingelichte kringen zullen de Westelijke vertegenwoordigers nu hun voorstel, dat zij al eerder hebben ingediend ten aanzien van de stopzetting, opnieuw ter tafel brengen. Dit voorstel hield de stopzetting van alle proefexplo sies behalve de ondergrondse in. Controle op de ondergrondse explosies moet, in tegenstelling tot bovengrondse ontploffingen of die in de ruimte en onder water, in het land waar deze geschieden worden uitgeoefend. Dit betekent dat in- spectiegroepen permanent op de grondge bieden van de Sovjet-Unie, Ei.geland, en Amerika aanwezig moeten zijn. Alle an dere ontploffingen kunnen met electroni- sche en mechanische middelen worden ontdekt. Een en ander heeft ook de hoop op suc cesvolle ontwapeningsbesprekingen doen verminderen, welke volgend jaar in Ge nève beginnen. Bij de conventionele ont wapening spelen immers de inspectiegroe- pen ter plaatse een nog veel grotere rol dan bij de controle op ondergrondse ex plosies. WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse „Raadgevende Democratische Raad", een organisatie, waarin vooraan staande democraten als oud-president Truman, de vroegere minister van bui tenlandse zaken Acheson en oud-gouver neur Stevenson zitting hebben, heeft za terdag een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt dat de Verenigde Staten de kernproeven in de dampkring niet dienen te hervatten zolang de Russen het niet doen. De ondergrondse kernproeven zouden voorlopig opgeschort moeten blijven, op voorwaarde, dat er spoedig met de Rus sen overeenstemming wordt bereikt over een stelsel van internationale inspectie. Advertentie NEW YORK (AFP) Philip Noel-Ba ker, de Brit, die de Nobelprijs voor de vrede heeft gekregen, heeft zondag in een vraaggesprek voor de televisie te New- York verklaard, dat hij ervan overtuigd is, dat de Sovjet-Unie bereid is tot volledi ge ontwapening, gepaard gaande met een afdoende inspectiesysteem. Hij zei, dat hij na zijn talrijke gesprek ken met Kroesjtsjev tot de overtuiging was gekomen, dat de Sovjet-Unie akkoord zal gaan met een inspectiesysteem, dat alle wapens omvat. Naar zijn mening zal elke akkoord over de ontwapening echter ge vaarlijk kunnen zijn zolang communistisch China niet bij de overeenkomst wordt be trokken. Hij was voorts van oordeel, dat het gemakkelijker zal zijn om tot een overeenkomst voor algehele en algemene ontwapening te komen dan tot een akkoord over een gedeeltelijke ontwapening, omdat elke overeenkomst, die bepaalde wapens uitsluit, het tot stand komen van een doeltreffend inspectiesysteem moeilijk zal maken TEHERAN (Reutdr) De 40-jarige Sjah van Perzië treedt vandaag in Teheran in het huwelijk met de 21-jarige Farah Diba, de dochter van een kapitein van het Per zische leger, die onlangs haar studies in Parijs heeft afgebroken om zich op haar koninklijke toekomst voor te bereiden. Het is het derde huwelijk van de sjah. Hij is vap zijn tweede vrouw, prinses Soraya, ge scheiden omdat hun huwelijk kinderloos bleef. Een vertegenwoordiger van het Parijse modehuis Dior, waar de bruidsjapon is gemaakt, is naar de Perzische hoofdstad gereisd om zonodig het gewaad dat voor ruim 150.000 gulden is verzekerd precies op maat te maken. Uit Parijs kwam de mo dekapster Carita over om Farah Diba's haar voor de grote dag op te maken. (UPI) De sjah heeft dé rituele slach ting van dieren, ter ere van zijn huwelijk van maandag verboden. De voornaamste reden is dat zijn bruid geen bloed kan zien. Tal van verzoeken waren ontvangen om deze slachtingen te mogen uitvoeren langs de route, die Farah zou nemen van haar huis naar het paleis. De sjah heeft dit verzoek niet willen inwilligen uit consi deratie voor zijn bruid. Persoonlijk is hij echter ook gekant tegen elke vorm van bloedvergieten op zijn trouwdag. Op een persconferentie heeft de sjah met groot enthousiasme over zijn voorge nomen huwelijk gesproken. Hij zeide, dat zij „uit het gewone volk van Perzië is". Als zodanig is zij persoonlijk op de hoogte met wat van hem gevergd wordt en kan zij hem zo helpen bij zijn werk. Ongetwij feld is dit iets waar de sjah grote prijs op stelt, want al vroeg tijdens zijn regering heeft hij gezegd vastbesloten te zijn hon ger, ziekte en armoede uit zijn land te ver drijven. Steeds heeft hij geijverd voor ver gaande sociale hervormingen. Advertentie 0p de GIRO 273107 TEN NAME VAN HAARLEMS DAGBLAD/OPR. H. CRT - MAAR HIJ KAN OOK TERECHT AAN ONS LOKET. HET WACHTEN IS OP HEM! Naar aanleiding van de uitspraak van 17 december 1959 van het gerechtshof te Am sterdam waarbij de gijzeling werd bevo len van een maatschappelijk werkster, die als psychiatrisch-sociaal werkster ver bonden is aan het Medisch-opvoedkundig Bureau te IJmuiden, na haar weigering om te getuigen in een civiele procedure, is te Amsterdam een vergadering gehouden van vertegenwoordigers van maatschap pelijk werk-organisaties. Deze organisaties zijn: de Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksge zondheid, de Nationale Raad voor Maat schappelijk Werk, de Nederlandse Fede ratie van Medisch-Opvoedkundige Bu reaus, het Centrum van Katholieke Me- disch-opvoedkundige Bureaus, de stich ting voor de Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland, de Nederlandse Bond van Maatschappelijke Werkers, De Ka tholieke Vereniging van Maatschappelijke Werkers „Dr. Ariens" en de Nederlandse Vereniging van Psychiatrisch Sociale Werkers. De vergadering sprak unaniem haar ernstige bezorgdheid uit over de jurispru dentie ten opzichte van het verschonings recht, dat naar haar mening een groot ge vaar inhoudt voor de juiste uitoefening van het maatschappelijk werk. De verga dering achtte het een zaak van groot alge meen belang, dat die leden van de samen leving, die hulp nodig hebben, ongehin derd gebruik kunnen maken van de diens ten van het maatschappelijk werk. Dit zal slechts dan het geval kunnen zijn indien de vertrouwelijkheid is gewaarborgd van hetgeen uit hun persoonlijke levenssfeer in verband met de hulpverlening bekend wordt aan de maatschappelijk werker. Met alle begrip voor het feit dat een goede rechtsbescherming een voorzichtige han tering van het verschoningsrecht vraagt was de vergadering niettemin van mening dat hier een onjuiste afweging van belan gen heeft plaats gevonden. Dit geldt te meer, daar de beslissing van het gerechts hof betrekking heeft op een psychiatrisch sociaal werkster, die haar functie vervult in voortdurende samenwerking met en on der medische verantwoordelijkheid van de arts. De vergadering was van oordeel dat der halve in feite sprake is geweest van een indirecte aantasting van het medisch be roepsgeheim. De leidinggevende verant woordelijkheid van de medicus zou onmo gelijk worden indien zijn directe mede werkers, in dit geval psychiatrisch sociale werkers, tot het afleggen van getuigenver klaringen zouden kunnen worden ver plicht. Afgezien van deze bijzondere over weging was de vergadering ervan over tuigd, dat in het algemeen voor het maat schappelijk werk een beroep op het ver schoningsrecht gedaan moet kunnen wor den. Gezien de gecompliceerdheid van dit vraagstuk meende de vergadering zich hierover thans niet nader te moeten uit spreken, temeei omdat zij ervan over tuigd is dat de bij deze aangelegenheid be trokken ministers hieraan bijzondere aan dacht zullen besteden. Bovendien is het be kend dat de Nationale Raad voor Maat schappelijk werk onlangs een studiecom missie heeft ingesteld, die zich speciaal met het beroepsgeheim en het verscho ningsrecht zal bezighouden. De beide bon den van maatschappelijk werkers hebben reeds een voorontwerp van wet op de titel- bescherming gereedgemaakt. Juist in verband hiermede wordt het des te meer betreurd dat het gerechtshof ge meend heeft het tot deze uiterste dwang maatregel te moeten laten komen. De Amerikaanse marinesleepboot „Moctobi" heeft zaterdag de op 1500 mijl ten westen van Honoloeloe hulpeloos rond drijvende sleepboot „Elbe" bereikt en vastgemaakt. De sleep is onmiddellijk op weg gegaan naar Honoloeloe, een reis van naar schatting tien dagen. De te hulp sto mende sleepboot „Clyde" kan vandaag aankomen bij de beide baby-flattops, die nog steeds stuurloos ronddrijven. De laat ste telegrammen melden, dat het weer nog steeds slecht is maar dat allen aan boord in goede welstand verkeren. De Clyde zal een van deze schepen aan de tros nemen en naar Japan slepen. Morgen komt er hulp voor het andere schip. Dan wordt de aan komst van de Canadese sleepboot „Sud- burry II" verwacht, die met zijn sleep eveneens koers naar Japan zal zetten. Of de Elbe, nadat de manillarekker uit de schroef verwijderd is, met de achtergela ten sleep van de Clyde op weg zal gaan naar Japan is nog niet ^eker. Een beslis sing over deze beide in Honoloeloe liggen de vliegdekschepen zal later worden ge nomen. Met ingang van 1 januari worden de ge meenten Nieuw Helvoet en gedeelten van de gemeente Nieuwenhoorn opgeheven. Zij zullen een nieuwe gemeente Hellevoet- sluis vormen. Met ingang van 1 januari is benoemd tot burgemeester van de ge meente Hellevoetsluis jhr. T. A. J. van Eysinga, die burgemeester was van Helle voetsluis en Nieuwenhoorn. Jaarlijkse flauwigheid Er is een Londense juffrouw Eve Per- rick is de naam die ieder jaar aan het dagblad Daily Mail laat weten wie zij de lelijkste tien mannen van het jaar vindt. Dit jaar heeft zij De Gaulle nummero 1 staan en onder de andere negen bevinden zich de toneelschrijver Brendan Behan, India's Krisjna Menon, graaf Bertrant Rus sell en filmster Victor Mature („bij me neer Mature is alles gekruld: zijn haar, zijn lippen, zijn neusvleugels, zelfs zijn handen"). De heer Kroesjtsjev prijkt niet op haar vernietigende lijst. Maar Eve maakt wel een kanttekening op hem: „als Salvador Dali een sluwe uitdrukking zou schilderen op een niervetpudding, zou het resultaat niet ongelijk zijn aan het uiterlijk van Nikita". Zoals altijd bij zulk soort lijstjes van positieve of negatieve superlatieven het geval is, kunnen zij mij niet overtuigen, want de bePerricktheid ligt er dik bo- ven op: Wie garandeert mij dat Eve de heer Luns of ons aller oud-maarschalk Staf be keken heeft? Ik ben er bovendien zeker van dat in Beetsterzwaag en Zwaagwest- einde mannen wonen, die nóg lelijker zijn dan Bertrand Russell en dat er van Hel mond tot Den Helder nog wel een paar kereltjes rondlopen, die gekruider zijn dan de heer Mature. Maar waar heeft zo'n zotte juffrouw plezier in! Schenkt het voldoening een man als De Gaulle, die eerlijk in de weer is om er iets van te maken, verdriet te doen door zulk een onbeschaamde kwalificatie? Ik heb zo'n idee dat, wanneer Karei Appel een sardonische lach zou tekenen op een flensje, het resultaat niet ongelijk zou zijn aan het uiterlijk van juffrouw Perrick. Wat verbeeldt zo'n mens zich eigenlijk wel? Gelukkig is de mannelijke lelijkheid een weinig belangwekkende factor. Vrouwen (zo is, helaas, mijn persoonlijke ervaring trappen niet in knappe mannen. De grote Don Juans zijn vrijwelaltijd onmooie mannen, Landru en Orson Welles waren veel grotere sjanzers dan welke beeld schone man ook. Vrouwen laten heel andere kwaliteiten gelden: geestigheid, algemene ontwikke ling, attentheid, het bezit van een Rolls Royce en allerlei andere ideële kwaliteiten meer. Juffrouw Perrick moest maar eens met die jaarlijkse flauwiteit ophouden. Het heeft geen zin. Het slaat op niets. En het doet pijn. Overigens laat het mij om het Eve. Floris Flaneur Advertentie Het 2 milloenste paar Is verkocht.* De koopsters van de laatste 12 paar wachtte een bizonder prettige ver rassing! De namen van 2 daarvan zijn ons nog niet bekend, maar hier zijn de namen van de 10 overig© gelukkigen: Mej. E Wünands. DubbelrUm. Gekocht bij: J. F. Busoh' Modemagazijnen N.V. - Dor drecht. Mej. L. Versluys, Gapinge. Gekocht bu: Magazijn "Form" - Middelburg. Mevr. H. J. H. L. Strübos, Weert. Gekocht bij: N.V. Gebr. van Erp - Weert. Mej. Th. v.d. Heuvel, Nijmegen. Gekocht bij: Kousenhuis "Spe ciaal" - Nijmegen. Mevr. N. Smits-Schous. Haarlem. Gekocht bijJ. Th. Kort N.V. - Haarlem. Mej. Jeanne Ketelaers, Venlo. Ge kocht bij: Fa. Guus Timmermans - Venlo. Mevr. W. Blom-Ring, Doetinchem. Gekocht bij: Fa. A. Denunink - Doetinchem. Mevr. M. Haalstra, Grüpskerk. Gekocht bij: N.V. Modemagazijnen Gebr. Zwartsenberg - Gro ningen. Mevr. H. Heineken-de Vries, Am sterdam. Gekocht bijFa Hlrsch Cie. N.V.- Atnsterdam. Mevr. E. StntUn, Hilversum. Gekocht bij: N.V. J. Goemaat - Hilversum. Inmiddels ii dit 2.061.000 paar geworden. Door tegenligger verblind Bij een botsing op de rijksweg Amster- dam-Velsen, nabij zijkanaal c. zijn zon dagavond vijf mensen gewond, van wie één vrij ernstig. Door de botsing ontstond er een grote verkeersopstopping. Nabij het zijkanaal werd de bestuurder van een bestelauto, gaande in de richting Velsen, verblind door het felle licht van een tegenligger. De bestuurder hiervan dimde niet. De bestuurder van de be stelauto zag daardoor niet dat een zw»r- te personenauto langzaam een bocht nam naar een zijweggetje. Het gevolg was een botsing, waarbij de zeven inzittenden uit de bestelauto werden geslinger. De bestuurder liep een bloeding op en beschadigde een halswervel. Hij is in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden opgeno men. Zijn vrouw liep ontvellingen aan beide benen op. Een veertienjarig meisje kreeg een bloeduitstorting in het hoofd. Een achtjarig dochtertje verwondde zich zodanig aan de mond, dat vier tanden door de lippen drongen. Een andere vrou welijke inzittende kreeg een snijwond bo ven een der ogen. De beide auto's werden met een kraan wagen weggesleept

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3