RUFFINO TOPJAAR 1959 Kerstconcert in de Koningskerk ftenwood KELLER voor Programma van Volksuniversiteit CHIANTI SetterSets 7 Kerstzangdienst in de Wilhelminakerk Accountant L. J. Harms zeventig jaar Burgerlijke Stand van Haarlem Kerstconcert voor buurt vereniging Overveen &4JtSLh& verlichting Kerstwijdingsavond van de Ned. Protestantenbond Wijziging van markten in Haarlem WAT U OOK DRAAGT... Haarlemse rechtbank Kort geding tegen speelgoed verkopende loodgieter Middeleeuwse kerstspelen van Rudolf Steinerschool Kleermaker reed collega aan toosties? ...waak een blikje lis open! TWINTIG PERCENT MEER VOOR „DE STILLE ARMEN". WERKT U MEE AAN EEN RECORD? GIREER UW GIFT OF GEEF HAAR AF AAN ONS LOKET. GIRO 275107. „Mislukte levens" Twee teams van Joz. Blankenaar in finale Exame: s DINSDAG 2 2 DECEMBER 195 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De mooie, traditie ran Haarlems Christe lijk Mannenkoor, om tegen de kerstdagen een concert te organiseren in de Konings kerk aan de Kloppersingel, werd maan dagavond gestand gedaan, en wel met medewerking ran Schoten'* Christelijk Gemengd Koor en de organist Take Bijls- ma. Er is deze avond met overgave ge- tongen: en toen men aan 't slot met ver eende krachten: de beide koren, het orgel en het publiek, het bekende „Ere zy' God" ten gehore bracht, beleefde men een hart verheffende manifestatie ran eenheid in stemming en streven Het klonk ook ver rassend mooi. En dan blijft er geen ruimte voor overweging of dat lied nu zo by- zonder fraai is, omdat men de proef op de som krijgt dat het deze mensen wat zegt en de macht bezit allen in denken en voe len samen te brengen en er iets moois van te maken. Het Halleluja uit The Messiah van Han del, waarbij alle bedenkingen over al of niet mooi overbodig zouden zijn, en dat door de twee koren gezamenlijk gezongen werd mei orgelbegeleiding, kon dit effect bij lange na niet sorteren. Wat ook wel enigszins te wijten was aan een tekort aan onderling verband tussen de vocale ele- men'en en tevens tezamen met het orgel. Schotens Christelijk Koor zong onder leiding van zijn dirigent Geert de Boer een viertal toepasselijke liederen waarbij het zich wist te onderscheiden door zui vere intonatie en frisse klank. Opvallend fraai was in „Hoe leit dit Kindeken" het echo-effect van het refrein en treffend ook de melodie in de sopraanstemmen bij het eenvoudige liedje van Adr. P. Hamers. Twee keer kreeg men het bekende „Glo ria in excelsis Deo" („Engelkens door 't luchtruim zwevend") te horen: voor ge mengd koor in een bewerking van Ver heul. en voor mannenkoor in een arrange ment van een ongenoemde. Ook de organist verwerkte de melodie even in een „quod libet" die hij vóór de aanvang van het concert improviseerde. Ik hoop dat hij Donderdagavond om tien uur spreekt ds. G. Toornvliet tijdens de kerstnacht- dienst in de Wilhelminakerk aan de Ge dempte Oude Gracht in Haarlem over „Nachtlanding van de hemel". Aan deze dienst verlenen medewerking het gerefor meerd evangelisch koor „Maranatha", het christelijk gemengd koor „Crescendo" en het christelijk gemengd koor „Hosan na" uit Vijfhuizen. Voorts zal het Haar lems christelijk kinderkoor kerstliederen zingen. Het orgel wordt bespeeld door de organist Teke Bijlsma. De deuren gaan open om half tien, de samenzang begint om kwart voor tien. Dirigent is Joh. Silvis. Op 7 januari hoopt de heer L. J. Harms, accountant in Amsterdam en woonachtig in O verveen, zeventig jaar te worden. Op 1 januari houdt hij daarom van vier tot zes uur 's middags een receptie in het Apollopavfljoen in Amsterdam. De heer Harms, die een eigen accoun tantsbureau heeft, behaalde veel successen als opleider voor de examens van het Nederlands Instituut van Accountants. Niet minder dan 270 van de thans ruim 1500 leden werden via mondelinge cur sussen door hem opgeleid. Nog steeds wijdt de heer Harms zich aan de studie van kunstgeschiedenis, talen en psychologie. Hij heeft zich ook altijd op sportgebied be wogen. In zijn jeugd speelde hij in het eerste waterpolo-zevental van het IJ, dat kampioen van Nederland werd. En nu nog speelt hij geregeld tennis en cricket. Ver der schaakt hij in het eerste tiental van zijn vereniging voor de bondscompetitie. Advertentie Gehoord en gezien voor de aanstaande moeder. Zo'n énig tinneroy jakje in de mooiste Schuttersveld kwali teit. - En een nieuwe kleuren, fantastisch, o.a. warm oranje, teer cyclaam, gloedvol paars, stemmig groen. voor slechts 29.75 En voor de kleine meid een schattig plooirokje Terlenka. met zuiver wol 7.95 kl. stijging p. maat. Uitsluitend in uw speciaal zaak BEVALLEN van een z o o n 18 dec.: H. Merckens-Klepper, M. H. Verstijnen Twisk; 19 dec.: J. E. Hoogenhout-Fijlstra. A. C. Munnik-Hoogenhout C. A. van der Hulst-Smit, M. E. Remmé-Egelie; 20 dec.: M. R. Misset-Cohen, M. J. Presburg-Sla- ter; 21 dec.: B. E. M. Pekelaer-West, M. van Berloo-Van Wijk. BEVALLEN van een d o c h t e r 18 dec.: E. R. L. Steensma-Dimai; 19 dec.: H. A. G. van Daal-Luiten, E. Lubbers-Lex, W. Gerritsen-Van der Meer; 20 dec.: B. H. E. van der Borst-Bijl, H. E. Hoogerbeets- Loth. M. H. van den Berg-Lankreijer, A. J. Scheepers-Teenstra, H. J. Meijer-Van Kasteren; 21 dec.: D. Weggelaar-Groot. OVERLEDEN: 17 dec.: M. C. Kruyff- Ruygrok, 80 j., Elzenplein; 19 dec.: F. Ha- genbaumer-Huberts, 87 j., Westerhoutpark J. P. van den Broek-Ter Smitten, 78 j., Van Baerlestraat; G. Klaver, 55 j„ Gast- huisvest; 20 dec.: W. A. E. Staats-Meij- boom, 47 J., Gen. Bothastraat; L. Zuider- veld, 75 j., Semarangstraat. ONDERTROUWD: 21 dec.: H. Muller en I. J. Groen, C. van der Linden en M. Calandt. GETROUWD: 21 dec.: J. Koomen en W. Kossen. F. de Jager en E. Braafhart, S. J. C. Kemper en U. M. Romes. goed geluisterd heeft hoe beide koren de eerste en derde versregel met een dalende terts afsloten en niet met een secund, zoals een verkeerde lezing helaas aanduidt. Dirigent Bernard Verboom liet zijn Haarlems Christelijk Mannenkoor ook een aantal eigen bewerkingen van kerst liederen zingen en hij slaagde erin een vrij homogene klankverhouding te be reiken en het geheel fris op toon te hou den. Met de bariton F. Beek als solist, werd het geestelijk negerlied „Mary had a Baby" tevens een geslaagd nummer. Het, op de slotnoten (na) eenstemmig gezongen, eenvoudige „The first Nowell", maakte bij zonder veel indruk evenals het lichtjes tweestemmig ingezette en dan geleidelijk verder volstemmig gezongen „Uit hogen hemel daalt Hij neer". De organist Teke Bijlsma liet zich solis tisch horen met werk van Bach en met een „Noël" van Daquin. In zijn geïmprovi seerde inleiding tot de avond toonde hij opmerkelijke kwaliteiten van harmonisch besef, van zin voor passende klankver scheidenheid en structuur. Als bij hem de ritmische remmen behoorlijk zullen wer ken. kan hij een voortreffelijk organist worden. Jos. de Klerk Advertentie De buurtvereniging „Overveen" hield maandagavond haar laatste bijeenkomst van dit jaar in huize „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaalseweg. De avond stond in het teken van het naderend kerstfeest met een programma van koorzang, solozang, fluitspel en declamatie. Het Vocaal Dames-ensemble „Overveen" liet zich drie maal horen onder leiding van mevrouw T. Mondriaan-Ligthart. Het koortje van elf dames opende de avond met enkele oud-Franse kerstliederen in de bewerking van Léon Roques (waaronder het bekende Noël nouvelet) en trad na de pauze op met twee Engelse kerstliederen bewerkt door Mendelssohn. Ook het slot van het programma was aan het koor toe vertrouwd met drie lied2ren van J. van Buytenen en een zeer levendige „Weih- nachtstanz" van Zoltan Kodaly. Misschien was dit wel het aardigste nummer van het programma; het leek mij dat de zange ressen zelf ook plezier hadden in deze canonische vreugdesprongen en buitelin gen. In ieder geval was het een goed be sluit na het devote, ingekeerde geluid van de stemmige Westeuropese kerstmelodieën Wel was het jammer dat wegens gebrek aan studietijd de voorgeschreven fluit- obligaat in dit nummer moest vervallen. De fluitist, de heer Spaan, had zijn audi torium reeds enige compensatie geboden met de „Reidans der Zaligen" uit Gluck's ..Orpheus", waarmee hij veel eer inlegde. Hieraan voorafgegaan werd een uitvoering van het Andante uit het concert voor harp en fluit van Mozart, helaas alleen met medewerking van het klavier. Een belangrijk aandeel in het welslagen van deze bijeenkomst had voorts mevrouw C. A. J. Kroon-Kuneken, die een tiental gedichten voordroeg die alle op het kerst gebeuren betrekking hadden, en meer in 't bijzonder op de voorbereidingstijd daar toe. de Advent. Haar keuze omvatte (on der andere) verzen van Gabriël Smit. Ed. Hoornik en Ida Gerhardt. In overeenstemming met het onderwerp was haar voordracht ongekunsteld, terwijl zij toch. bijvoorbeeld in „Christus' ge boorte" van Freek v. Leeuwen en „Kerst lied" van A. J. D. van Oosten een sfeer wist op te roepen die de aanwezigen wel dadig aandeed. Tenslotte zij nog vermeld het aandeel dat de heer Marcel Dirickx, bariton, in het programma had met vier liederen, te weten van Bach, Peter Cornelius (twee nummers) en Jos. de Klerk. Alle mede werkenden bracht de voorzitter van de buurtvereniging in zijn slotwoord harte lijk dank, waarbij hij bloemen overhan digde aan de declamatrice en de leidstej van het dameskoor. Hij sprak enkele pas sende woorden tot de aanwezigen, memo reerde de prettige wijze waarop men sa men geweest was en wenste allen een ge lukkig Kerstfeest. Sas Blinde Advertentie [ZIJLSTRAAT 43 - TEL. 15778 HAARLEM In de kerstwijdingsdienst van de afde ling Heemstede van de Nederlandse Pro testantenbond, die maandagavond in het kerkgebouw der afdeling aan de Postlaan gehouden werd, heeft een kleine groep van leke-spelers een opvoering gegeven van een ongewoon kerstspel: „De vierde kwam nu" van Robert Drost. De opzet van de schrijver voor dit sPel was het afhankelijk te doen zijn van de eredienst, waarvoor het als bestanddeel zou kunnen worden gekozen. Het spel wordt dan een verrassende voortzetting van de kerst preek of liever van de inleiding daarvan, welke de voorganger in de dienst bezig is uit te spreken. De realiteit van de preek gaat plaats maken voor de symboliek en de christelijk-psychologische typering van de mens. In deze wijdingsdienst was het de voor gangster van de afdeling mejuffrouw L. A. van der Voort, die de preek-inleiding tot het kerstspel hield, waarbij uitgegaan werd van de tekst Johannes 1 vers 5: „En het licht schijnt in de duisternis, maar de duisternis heeft het niet gegrepen". Haar taak werd voortgezet door „kerkgangers". De een was het type van de wetenschap pelijke onderzoeker en zoeker naar de waarheid, de andere het type van de ver maner. Hij heette niet zonder zin: Johan nes. Beiden kwamen in contact, met Eve lien. opgewekt en objectief van gedachten en met Maria Magdalena, die zich in het spel bekend maakte als de door Jezus ge redde zondares. Gesprekken met deze vrouw, Evelien, Johannes en nog een an dere figuur: de Wijze genaamd, doen de zoeker naar waarheid „de weg naar de stal" vinden na een langdurige innerlijke strijd. Het spel werd door de spelers met begrip en volgens een doeltreffende regie opge voerd. Kleine haperingen deden aan de indruk, die het kon maken, geen afbraak. Aan deze wijdingsavond verleenden medewerking de sopraan mevrouw J. Suyk-Schik en de alt mejuffrouw A. Dol. Zij zongen vaak met fraaie stem en goede voordracht liederen en duetten. Zij wer den begeleid door de organist P. Zwaans- wijk, die ook de begeleiding van de ge meentezang op zich genomen had. In verband met de aldaar te houden kerstmarkt is de Botermarkt in Haarlem woensdag 23 december niet beschikbaar voor de automarkt. Deze zal die dag ge houden worden op de Nassaulaan (tussen Ursulastraat en Nassaustraat), en wel uit sluitend V avonds van zes"tot tien uur. In verband met tweede kerstdag zijn de algemene weekmarkten in het centrum en in Oud-Schoten verzet haar donderdag 24 december, zodat er deze dag op drie pun ten van de stad markt zal zijn t.w. aan de Ged. Oude Gracht, de Florastraat en de Diezestraat. Advertentie Maandag heeft voor de president van de Haarlemse rechtbank, mr. F. P. E. Bloe- marts, een kort geding gediend tussen een loodgieter en een speelgoed- en kantoor boekhandelaarster in Heemskerk. De speelgoedhandelaarster heeft het geding aangespannen omdat zij meent dat de loodgieter behalve huishoudelijke arti kelen speelgoed verkoopt, waarvoor hij geen vergunning heeft. Zij zou van deze concurrentie schade ondervinden. De loodgieter heeft op grond van het vestigingsbesluit kleinhandel in huishou delijke artikelen, machines, apparaten en aanverwante bedrijven 1955 een vergun ning voor de eerste twee groepen en ge deeltelijk voor speelgoed. Hij verkoopt vol gens eiseres echter ook speelgoed, waar voor hij geen vergunning heeft. De lood gieter is geverbaliseerd, maar strafrech telijk nog niet veroordeeld Eiseres vraagt een dwangsom van 500 voor iedere dag dat de loodgieter het bewuste speelgoed verkoopt, etaleert of er voor adverteert. Voor de speelgoedhandelaarster pleitte mr. J. F. M. M. Brons uit Haarlem. Hij wees onder meer op een arrest van de Hoge Raad van 30 oktober 1959, waarin dit rechtscollege het als een onrechtmati ge daad beschouwt, indien door concurren tie van een onbevoegde aan een winkelier schade dreigt toegebracht te worden. Mr. A. A. M. Leesberg uit Beverwijk pleitte voor de loodgieter. Hij beriep zich op de historische rechten die de loodgie ter zou hebben om het bewuste speelgoed te verkopen. Pleiter stelde dat partij in fe bruari 1955. enige maanden voor het ves tigingsbesluit van kracht werd. een speel- goedhandel overnam van een winkelier die failliet was gegaan. Mr. Brons wierp tegen dat er geen con tinuïteit bestond, omdat de loodgieter van zijn historisch recht geen gebruik heeft gemaakt. De president van de rechtbank zei het voor de behandeling van de zaak een ge mis te vinden dat gedaagde strafrechte lijk nog niet is veroordeeld. Woensdagmiddag om twee uur zal mr. Bloemarts uitspraak doen. Ieder jaar voert het onderwijzend col lege van de Rudolf Steinerschool voor leerlingen, ouders en belangstellenden drie bij elkaar horende middeleeuwse kerstspelen op. Woensdagavond 23 december worden in de tuinzaal van het Concertgebouw in Haarlem opgevoerd „Het Paradijsspel en daarna „Het Christus-geboortespel". In het laatstgenoemde is de aanbidding door de herders na de geboorte van het kind het centrale moment. Op woensdag avond 13 januari volgt de opvoering van het bijbehorende „Driekoningenspel", dat een geheel andere allure heeft. Het Para dijsspel, waarin het drama van de zonde val wordt vertoond, heeft evenals het her dersspel een diepe ernst, die echter veel humor toelaat. Zij zijn van een bijzondere inhighei(T.""Het drieköningenspel \yordt op gevoerd in de spanning tussen licht" en donker. De prachtige gpstalten van de drie koningen, die reizen en trekkërPén het kind aanbidden, staan tegenoveT de boós- heid van Herodes en zijn trawanten. De Rudolf Steinerschool maakt het tot een traditie deze spelen in Haarlem ieder jaar te brengen. Maandagavond om kwart over zes heeft een 64-jarige Haarlemse kleermaker op het kruispunt Kleverlaan-Schoterweg- Kloosterstraat een voetganger aangere den. Dit bleek een 69-jarige collega van de kleermaker te zijn. De voetganger werd met een hersenschudding en een hoofdwond in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. De auto van de ene kleermaker ging in zuidelijke richting en reed met onvermin derde snelheid door het rode licht van een door een politieman bediende verkeersin- stallatie. Hij kon zijn collega die juist over stak, niet ontwijken. Deze viel met boven genoemd gevolg. Zojuist is verschenen het programma van januari tot mei van de Volksuniversiteit voor Haarlem en omstreken, waarin op genomen de Haarlemse Kunstgemeen schap. Donderdag 28 januari treedt in de stads schouwburg het cabaretgezelschap Luc Lutz op met een programma getiteld: „Twee paar schoenen onder bed". Dit nieuw gevormde cabaretgezelschap be staat uit Jules de Corte, Dini de Neef en Albert Vogel en staat onder leiding van Luc Lutz. Voorts wordt een groot aantal aparte avonden in het Frans Halsmuseum gegeven. Ad den Besten laat op 20 ja nuari, 3 februari en 2 maart kennisma ken met drie levende dichters, te weten Hans Andreus, Hella S. Haasse en dr. J. W. Schulte Nordholt. Op woensdag 27 januari geeft ir. H. H. Badings een cur sus met demonstratie over elektronische muziek. Mevrouw H. T. Klinkhamer-Ste- ketee spreekt op 2 februari over „Het be dreigde kind en het onbegrepen kind" en dokter A. C. van Swol houdt op 8 februari een verhandeling over „Hoe wapenen wij ons tegen hernia?". De heer Simon Kos ter spreekt op 24 februari over „De Ame rikaan en zijn krant" en mr. H. E. Phaff geeft op 11 maart een causerie over „Het interieur van het stadhuis van Haarlem". Op 28 maart spreekt dr. A. Melchior over ..De Sint Bavo of Grote Kerk te Haarlem". Onder leiding van de heer H. B. E. War- naars wordt zaterdagmiddag een wande ling door oud-Haarlem met een bezoek aan de hofjes gehouden en onder leiding van dr. A. Meesters volgt op 7 en eventueel op 14 mei een wandeling in de Kennemer- duinen. Onder auspiciën van het Haarlems Co mité voor Kamermuziek worden, eveneens in het Frans Halsmuseum, vier kamer muziekavonden gegeven. Op 14 januari tre den op Cora Goedhart, sopraan en Ton Hartsuiker, piano, op 4 februari Aya Snel len, fluit, Joan Ruijs, piano en Pim Land heer, piano, op 25 februari Jeanne Com- panjen, sopraan en Joh. Jansonius, piano en op 10 maart de Amerikaanse violiste Anka Marie Moravek. Voorts zijn er regelmatig avonden voor „De Twintigers", alsmede een drietal filmavonden. Op 21 januari is in het Frans Halsmuseum de première van de film „Het medium" van Gian-Carlo Menotti. Tot slot zij vermeld, dat ook in het nieuwe jaar vele cursussen worden gege ven. Hiervan noemen wij twee voordrach ten van dr. C. P. Gunning over Wereld- federalisme op 25 januari en 1 februari, twee lezingen over ruimtevaart door ir. A. Lopes Cardozo op 10 en 17 februari, twee voordrachten van dr. M. J. Adriani over het conflict mens-natuur, twee cau serieën door prof. dr. P. Hendrix over de oude kerk in het nieuwe Rusland, twee voordrachten van Dick Boer over kleuren fotografie op 4 en 25 maart, met een ex cursie op 5 maart, drie voordrachten door dr. C. J. Schuurman over de psychologie van het huwelijk op 7. 14 en 21 maart, drie voordrachten over binnenhuisarchitectuur door de heer H. de Wijs op 9. 16 en 23 maart, twee voordrachten over Spanje door de heer P. van 't Zelfde op 22 en 29 maart, vier voordrachten over de kunst schatten van het Frans Halsmuseum door de heer H. P. Baard op 10. 17, 24 en 31 maart. Voorts zijn er werkcursussen in tekenen naar levend model, het zelf maken van een voudige sieraden en de ontwikkeling van de persoonlijke smaak. In het Minerva- theater in Heemstede spreekt Kees Hana op 5 februari over de Franse Alpen, de heer A. L. C. A. van Nijnatten over Zwit serland op 26 februari en 4 maart en drs. Johan van Dyck over Zweden op 18 maart. De „Willemstad" arriveerde in Am sterdam met een detachement mili tairen uit Suriname. Bepakt en bezakt verlaten de militairen het schip, in het prettige vooruitzicht de kerstdagen thuis te kunnen doorbrengen. Advertentie A mateurtonéel Met „Postaal Genoegen" is de arbei derstoneelvereniging „Herman Heijer- mans" in Haarlem het laatste amateur ensemble geweest, dat het nieuwe winter seizoen nog moest openen. Maandaggvcmd heeft echter ook deze vereniging aan haar verplichtingen voldaan. Niet in de Stads schouwburg waar „Postaal Genoegen" optrad de recensie d'aarvan kaf#' men nog tegemoet zien doch ditmaal in ge bouw ..Sint Jan" aan het Teylerplein. In het gebruikelijke openingswoord heeft de voorzitter zijn niet geringe spijt betuigd over een dergelijke achteruitgang, welke verminderde belangstelling van de zijde der donateurs hij meende te moeten toe schrijven aan het nog steeds toenemend aantal televisie-toestellen. Evenmin was hij bijzonder te spreken over het feit, dat in een stad als Haarlem met ruim 160.000 inwoners, behalve de Stadsschouwburg strikt genomen geen enkele zaal een ama teurvereniging een enigszins behoorlijke accommodatie biedt. Hoe dit ook zij, het stuk dat maandag door „Herman Heijermans" werd opge voerd, kon mede door zijn kleine bezetting in deze betrekkelijk gelimiteerde ruimte gemakkelijk op de planken worden ge bracht. Wellicht heeft deze factor bij de keuze de doorslag gegeven, want de ge speelde boerentragedie in drie bedrijven „Mislukte levens" auteur Johan Schmidt is van een tamelijk ouderwetse melo- dramatiek. De schrijver heeft weinig be heersing getoond bij het toepassen van de sterkste toneeleffecten, zodat de spelers elkaar in elk bedrijf herhaaldelijk met een hooivork, een stoel of de vuisten naar het leven staan. Het conflict wordt dan ook dermate toegespitst, dat een aanne melijke oplossing niet meer mogelijk is. De opvoering was echter in vele opzich ten zeer verdienstelijk. Regisseur W. Bol had met de kostuums en het gebezigde dia lect niet alleen een passende lokale sfeer van het platteland bevorderd, maar hij wist bovendien te voorkomen, dat de spe lers de melo-dramatische registers te wijd opentrekken. Cor Peper bevond zich opnieuw in de voorste gelederen, omdat zij de zo zwaar door het leven beproefde Jane een even temperamentvolle als natuurlijke gestal te gaf. Zij werd hierbij door Jan Leuven, als de rondborstige en sympathieke Al- bert knap terzijde gestaan. Aart Koster speelde do onmenselijke Donk. Weliswaar was hij voor een dergelijk martiale fi guur te jeugdig, hetgeen door de kapper onvoldoende werd gecamoufleerd, doch in stem en allure kwam hij deze domineren de figuur een heel eind tegemoet. Truus Korenman en Rie Prinsen speelden als vrouw Donk en grootmoeder Mieke een paar zielige boerenvrouwtjes, welke type ringen prima bij dit milieu werden aan gepast. Met Ati Petersen, Eep Schiffer en Lex Krabbebos i.. kleinere rollen zijn dan alle namen der medespelenden ver meld. ACCORDEON-AVOND Het accordeon-orkest „Haarlem-Noord" gaf onder leiding van Jan Doornbosch zaterdagavond een geslaagde leerlingen- uitvoering in hotel „De Leeuwerik". De voorzitter, de heer Hartman, opende de avond en kondigde het accordeon-orkest aan dat met een mars begon die werd ge dirigeerd door de gast-dirigent Cor Rack- witsz. Vele leerlingen van het orkest kwamen naar voren voor het leveren van solistische bijdragen. Enkelen kwamen amper boven hun instrument uit. Het overige deel van de avond werd verzorgd door het Do Valo Verde Kwartet, de Hon gaarse violist Lajos Kis, het duo „Wij" en het showorkest „The Thornwood Players" met zang van Hilda Schilpzand en de 15- jarige Nellie Balk met een Cowboy-Show. Tot slot werd er gedanst. De damcompetitie Het eerste en het tweede tiental van damclub Joz. Blankenaar (Amsterdam) hebben zich geplaatst voor de finale van de damcompetitie hoofdklasse, afdeling Noordholland. Het tweede tiental van Ge zellig Samenzijn (Amsterdam) degradeert naar de eerste klasse. Dat zijn de belang rijkste resultaten van de sluitingsronde van de voorwedstrijden. In afdeling A bereikte damclub IJmui- den de tweede finaleplaats door een 12—8 overwinning op damclub Oostzaan. GS II en DCG ontmoetten elkaar in een wed strijd welke beslissend zou zijn voor degradatie van een van beide tientallen. Het werd een enerverende strijd, waaruit DCG met een 119 score zegevierend naar voren kwam. Na een reeks van jaren zijn fyggfdkla^^chep "Sèt succes te hebben verdedigd, fty, QS. li het volgende seizoen zijn kansën irt de eerste klasse moeten proberen. DDD (Alkmaar) boekte in een thuiswèdsfnjd tegen DWW (Wormerveer) zijn vijfde gelijke spel. De eindstand afdeling A luidt: 1. Joz. BI. I 7 7 0 0 14 91—49 2. DCIJ 7 5 1 1 11 84—56 3. HDC 7 2 3 2 7 75—65 4. DDD 7 1 5 1 7 71—69 5. Oostzaan 7 2 3 2 7 68—82 6. DCG 7 1 2 4 4 62—78 7. DWW 7 1 2 4 4 60—80 8. G.S. II 7 1 0 6 2 49—91 In afdeling B toonde Joz. Blankenaar II op overtuigende wijze zijn uitstekende vorm door DSTO met 164 te kloppen. Damclub St. Bavo trok naar de Zaanstreek om damclub Zaandam te bekampen. Bij een 9—7 score in het voordeel van Zaan dam moest de wedstrijd worden afgebro ken. Bij analyse is gebleken dat de eind uitslag vermoedelijk een 1010 gelijkspel zal weergeven. Damclub 't Oosten kwam in zijn wed strijd tegen St. Canisius eveneens tot een 1010 gelijkspel. Zoals werd verwacht verloor damclub Aris de Heer ook zijn laatste wedstrijd, welke ging tegen GS I De ontmoeting eindigde in een 128 winst voor GS. Na een jaar in de hoofdklasse te zijn uitgekomen moet Aris de Heer het volgende seizoen weer een toontje lager zingen. De eindstand in afdeling B vertoont het volgende beeld: 1. G.S. I 7 7 0 0 14 94—46 2. Joz. BI. II 7 5 1 1 11 86—54 3. St. Bavo 7 3 2 2 8 7664 4. DSTO 7 3 0 4 6 68—72 5. 't Oosten 7 2 2 3 6 62—78 6. Zaandam 7 2 1 4 5 72—68 7. St. Can. 7 2 1 4 5 56—84 8. A. de Heer 7 0 1 6 1 46—94 Gezellig Samenzijn I, Joz. Blankenaar I en II en damclub IJmuiden zullen elkaar in de finale de eer van de titel bestrijden. De finalisten ontmoeten elkaar eenmaal. Advertentie IMP. OUD HAARLEM Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: E. J. Ph. JonKhoff, Haar lem: K. G. Eveleens. Aalsmeer (met lof). Amsterdam. Nutsseminarium voor pedagogieK. Geslaagd voor het diploma kunstpedagogiek mei. A M. Bos. Ae.rdenhout. Utrecht. Examens m.o. staathuishoudkunde en statistiek D. Wieringa. Haarlem- Utrecht. Doctoraalexamen rechten eerste deel K. Mesdag. Rloemendaal. Tandartsexamen: A. C. Goedhart. Overveen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7