Moeder en zoon om het leven gekomen bij autobotsing S VICTORIA WATER Twee broers sloegen na de kermis hotelhouders een „blauw" oog Een extra lichtje aan Uw Kerstboom Werktijdverkorting in de textiel Amsterdamse Beurs DINSDAG 22 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEMSE POLITIERECHTER Zij kregen zes weken geva ngen isstraf ATflX.TflXI 1.2.3.4.5 Bejaardenbijeenkomst van Leger des Heils Nieuwe verkeerslichten in binnenstad van Haarlem VOOR ZWARTER DRUK KOVbENHOMJH4 l.o HAHMrN|*NS8Rl'C TtLEJOON IH90 Henk van de Brink zong oude kerstliederen ZEVEN DODEN IN HET VERKEER Eervol ontslag voor Bergen's burgemeester Kerstwijdingssamenkomst in Treslong Openingstijden openbare diensten met de kerst Lening Wereldbank voor de VAR wordt waar schijnlijk goedgekeurd De beurs van gisteren T afelvoetbaltoernooi Verzorgingshuis is gerestaureerd Scheepvaart UIT STAD EN STREEK In de nacht van 8 op 9 oktober mishan delden twee broers uit Krommenie, te weten een 26-jarige metselaar en een 32- jarige lasser, twee inwoners van Assen delft, die daar een hotel exploiteren. De slachtoffers zijn vader en zoon. De Haar lemse politierechter, mr. H. J. Ferwerda, veroordeelde maandag de broers tot zes weken gevangenisstraf en toewijzing van de civiele vordering van dokterskosten. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had drie maanden cel en toewijzing van de civiele vordering tot maximaal 300 geëist. Op die oktoberdag was er kermis. In het hotel van de Assendelftenaren kon men van 's middags vier tot 's nachts twee uur dansen. De metselaar en de las ser waren ook in de hotelzaal. De metse laar zwaaide op een gegeven moment een stoel boven zijn hoofd en riep: „Ik ben de kampioensworstelaar en ik sla jullie alle maal de hersens in". De 68-jarige hotel houder wilde de broers buiten de deur zet ten. Hij struikelde en hij kreeg, zoals hij vertelde, in een minimum van tijd twee „blauwe" ogen. De hotelhouder zou ook zijn geschopt, maar dit stond niet vast. De 29-jarige zoon van de hotelhouder schoot zijn vader te hulp. Ook hij werd gestompt en bovendien over de straat ge sleurd, waarbij zijn kleding werd bescha digd. De zoon verklaarde als getuige dat de metselaar tevoren al met bier had ge morst op de kleding van een bezoekster. Toen een familielid van deze dame zich in het incident mengde sloeg de metselaar hem een „blauw" oog. Getuige legde twee doktersrekeningen van elk 35 over. Verder zei hij dat de schade aan zijn kle ding 75 bedroeg, maar daarvan had hij geen rekening bij zich. Bovendien zouden de hotelhouders, doordat de politie om halftwee 's nachts de zaal ontruimde, voor een half uur inkomsten hebben gederfd. De politierechter vond de opgegeven 300 gederfde nettowinst voor een half uur echter aan de hoge kant. De officier van Justitie zei'dat de broers als ruziemakers bekend staan. Zij hebben zich bijzonder ernstig misdragen en hun reputatie bevestigd. Hij eiste drie maan den gevangenisstraf en toewijzing van 300 schade. De raadsman, mr. J. O. Baron, meende dat men verdachten niet kan veroordelen naar hun reputatie, maar naar de feiten. Hij bepleitte voor de broers ?en voor waardelijke gevangenisstraf, gecombi neerd met een geldboete. Advertentie Maandagavond heeft het Leger des Heils in het Haarlemse concertgebouw de traditionele bejaardenbijeenkomst gehou den, waartoe onder meer een deel van de opbrengst van de kerstpottenactie is ge bruikt. De zaal was stampvol met bejaarden en enige chronische zieken, die hebben geno ten van een zeer gevarieerd programma, dat werd verzorgd door het muziekkorps van het Leger des Heils onder leiding van kapelmeester Berend Schut, het zang koor van het Leger onder leiding van Jo- han Bon, het Haarlems bejaardenkoor on der leiding van mevrouw H. G. Hessen- Heek en een kinderkoor van het Leger des Heils. Onder de animerende leiding van bri gadier Gerrit Cleaijs, die het concertge bouworgel bespeelde, werd met veel suc ces de samenzang beoefend. De oudste aanwezige, mevrouw M. Hovenier-Sma ling. die kort geleden honderd jaar is ge worden en zelf heilssoldate is geweest, werd op hartelijke wijze in de bloemetjes gezet. Bovendien werd het kerstverhaal in de vorm van een silhouettenkerstfilm ge bracht. Rode-Kruis-helpers en helpsters onder leiding van de heer L. A. Ophuijsen, als mede diegenen, die hun auto's beschik baar hebben gesteld, hebben veel tot het welslagen van de avond bijgedragen. De kerstpottenactie heeft in Haarlem bijna drieduizend gulden opgebracht, het re sultaat van 358 wachturen bij de kerstpot- ten. De avond stond onder de algehele lei ding van de divisieofficier van het Leger des Heils, kolonel P. Deurloo. Woensdag houdt het Leger des Heils in het Minerva- theater te Heemstede nogmaals een be jaardenavond. Vanmorgen is het gemeentelijk energie bedrijf begonnen met het leggen van nieu we kabels voor de verkeerslichten aan de kruispunten Verwulft-Grote Houtstraat en Verwulft-Koningstraat in Haarlem. Na deze kabellegging zullen er nieuwe verkeerslichten worden aangebracht, waarvoor de gemeenteraad op de begro ting voor 1959 een bedrag van 50.000 heeft uitgetrokken. Men gaat tot deze vernieuwing over om dat de oude verkeerslichten versleten zijn. Van deze gelegenheid maakt men tegelij kertijd gebruik om de lichten zodanig te plaatsen, dat de voetgangers duidelijk kunnen zien wanneer zij kunnen overste ken. Voorts wordt er in de Grote Houtstraat een drempel aangebracht, die zal corres ponderen met het licht op de hoek van het Venvulft, de Grote Houtstraat en de Ge dempte Oude Gracht, waardoor de fase groen bij intensief verkeer uit de Grote Houtstraat automatisch langer wordt. Binnenkort begint men voorts aan de ver nieuwing van de lichten op de Grote Markt bij de Barteljorisstraat waarvoor een be drag van f 25.000 beschikbaar is gesteld Men hoopt het gehele karwei in het be ging van het volgend jaar te hebben vol tooid. Wat de civiele vordering betreft, vond mr. Baron het opgegeven bedrag van 300 aan gederfde inkomsten onaanne melijk. De politierechter deelde nog mee dat de metselaar twee keer is veroordeeld we gens feitelijke aanranding van de eerbaar heid en de lasser wegens mishandeling en weerspannigheid. De laatste liep tijdens de mishandeling in het hotel nog in de proeftijd van een voorwaardelijke straf. De politierechter achtte de mishandeling bewezen wat het stompen aangaat. Het schoppen oordeelde hij niet bewezen. Hij veroordeelde de broers tot zes weken ge vangenisstraf en toewijzing van de civiele vordering van de hotelhouders inzake de dokterskosten. De schade ten aanzien van de kleding en de gederfde inkomsten oor deelde mr. Ferwerda niet duidelijk genoeg aangetoond en daarom wees hij de vor deringen af. Advertentie NAAR'DIIUK'KER ZWART In een sfeervolle omlijsting van kaars verlichting en bescheiden kerstversiering heeft de Haarlemse Kring voor Kunstbe oefening maandagavond in De Waag een beperkt aantal toehoorders bijzonder aan zich verplicht met een uitstekend pro gramma dat aan het kerstgebeuren was gewijd. Voor de pauze verraste de bari ton Henk van de Brink eerst met een zui ver en soepel stemgeluid waarmee hij een drietal zeventiende-eeuwse liederen uit „Arie Antiche" „Sebben, crudele" en „Selve amiche", beide van A. Caldara, il sole dal Gange" Eveneens overtuigend Schubert-vertolkingen „Du bist die het betreuren en Scarlatti's „Gia ten gehore bracht, waren zijn drie „Gute Nacht", „Wohin" en Ruh". Misschien kon men dat de ruimte van het zaaltje te eng was om de stem van de zanger ten volle tot haar recht te doen komen, waardoor voor al de zachtgezongen passages enigermate gedrukt werden. Henk van de Brink be sloot zijn overigens, voortreffelijke voor dracht, welke een geboeide aandacht ten deel viel, met „Die Könige" en „Christ- kind" van P. Cornelius en „Nun wandre, Maria" van H. Wolff. Greet Land's aangepaste begeleiding aan de piano verdient alle lof. Na de pau ze droeg mevrouw M. A. H. Slotboom-Van Royen met haar voordracht van „De ezel en de os van de heilige stal", een gevoe lige vertelling van Jules Supervielle in de vertaling van Maurice Roelants, bij tot het slagen van deze avond. In Wateringen is een personenauto, be stuurd door de 21-jarige C. J. Mooiman, met als mede-inzittende zijn 63-jarige moeder, mevrouw M. H. Mooiman, beiden uit Kwintsheul, tegen een stilstaande vrachtauto, waarop men bermvuil laadde, gereden. Beiden waren op sla-g dood. Waarschijniyk door de lage zonnestand verblind heeft de bestuurder de vracht wagen te laat of in het geheel niet opge merkt, zodat hü er in volle vaart tegen aan reed. Op de rijksweg DordrechtMoerdijk is een verkeersongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 29-jarige mevrouw J. Casparis-Orthodoxia. Haar man, de 25- jarige K. Casparis, caféhouder in Rotter dam, twee Griekse mijnwerkers en de 42- jarige handelsreiziger J. Bleker uit Den Haag werden bij dit ongeluk gewond. De heer Casparis reed met zijn auto, waarin ook zijn vrouw en de twee mijn werkers zaten, in de richting Moerdijk. De heer Bleker kwam met zijn wagen van de Moerdijkbrug af en zwenkte door on bekende oorzaak naar de linkerweghelft, waar de wagen omsloeg. De auto van de heer Casparis botste er tegenop, waardoor mevrouw Casparis om het leven kwam De heer Casparis moest ernstig en de twee mijnwerkers minder ernstig gewona naar het ziekenhuis te Dordrecht worden ver voerd. De heer Bleker, die een zware hersenschudding en een heup- en knie- fractuur had opgelopen, werd in het Dia- conessenhuis te Dordrecht opgenomen. De heer Casparis is van Griekse nationaliteit, zijn vrouw was dat eveneens. Nabij Oirschot is de heer F. J. M. Roel- vink, dierenarts te Oirschot, bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De heer Roelvink, die per auto uit de rich ting Best naderde, heeft vermoedelijk ge tracht een personenauto, die rechtsaf wil de slaan, te passeren. Op dat ogenblik na derde echter uit tegenovergestelde rich ting een zware Duitse vrachtauto met aanhangwagen. Een hevige botsing volgde. De auto van de heer Roelvink werd aan de rechterzijde totaal vernield. Het slacht offer werd in een sloot langs de weg ge slingerd en overleed vrijwel onmiddellijk. De Duitse vrachtwagen sloeg om, doch de chauffeur bleef ongedeerd. De heer Roel vink die 60 jaar was, was sinds 1928 g'e- meenteveearts te Oirschot. Vooral in krin gen van de paardesport genoot hij grote bekendheid. Reeds verscheidene jaren was hij voorzitter van de Nederlandse Katho lieke Bond van Landelijke Rijverenigin- gen. Op de provinciale weg Amsterdam Edam nabij de gemeente Broek in Water- De werktijd voor de niet-ploegenwer- kers in de textielindustrie moet op 31 de cember 1961 zijn teruggebracht van 48 tot 45 uur. Met ingang van 1 april I960 kan de eerste fase van een uur ingaan. De tweede op 1 april 1961, terwijl per 31 de cember 1961 de inkrimping tot 45 uur moet zijn bereikt. Indien er ondernemingen zijn. die liever de drie uren tegelijk aftrekken, dan kan zulks geschieden tussen 1 april en 31 december 1961. De ploegenwerkers zullen bij het ingaan van de werktijdver korting voor de niet-ploegenwerkers in hun onderneming een compensatie in geld ontvangen en wel voor elk uur een derde deel van 3,57 voor de dubbele ploeg en een derde deel van 5,63 voor de mensen, die in drie ploegen werken. Indien de werktijdverkorting met drie uren gelijk plaatsvindt, komt er een compensatie van 3,57 of 5.63 tegelijk. De ploegenwerkers werken reeds 44 uur per week. De laatste categorie krijgt op grond van de nieuwe C.A.O. een financiële tegemoetkoming, doch geen verkorting van de werktijd, al dus is meegedeeld door de Christelijke Bond van Textielarbeiders. Unitas. land zijn twee auto's met elkaar in bot sing gekomen. Drie inzittenden werden met ernstige verwondingen naar het zie kenhuis te Purmerend overgebracht. Eén van hen, de heer J.' P. van Venrooij uit Bolsward, is daar overleden. Het ongeluk gebeurde toen een der auto's een voor hem rijdende wagen wilde inhalen. De 77-jarige heer B. Maathuis te Deven ter is in het ziekenhuis aldaar overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval. Hij wilde met zijn van een hulpmotor voorziene invalidenwagen bij een kruis punt een voorrangsweg oversteken. Daar bij werd het wagentje aangereden door een personenauto. In Hoogeveen is het 4-jarig dochtertje van de familie De Vries door een ver keersongeval om het leven gekomen. Het kind stond met een vriendinnetje op het trottoir bij de ouderlijke woning, toen een melkauto naderde. Het kind liep plotseling de weg op en werd aangereden. Het liep ernstig letsel op en overleed later in het ziekenhuis. Bij Koninklijk Besluit is thans aan dr. W Huygens met ingang van 16 december 1959 op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Bergen (Nh.). (Zoals men weet is het aftreden van dr. Huygens een gevolg van een geschil met de gemeenteraad over de financiering van de schooltandverzorging, dat ook na be middeling van de commissaris der Ko ningin, dr. M. J. Prinsen, niet tot oplos sing kon worden gebracht). Hillegotn Het comité Bejaardenzorg in Hillegom hield maandagavond in café-restaurant Treslong een kerstwijdingssamenkomst. Ds. F. Brouwer heette de meer dan 150 aanwezige bejaarden hartelijk welkom. Nadat de aanwezigen gezang 10 hadden ge zongen voerden leerlingen van de Juliana- school een kerstspel op. Mevrouw Soete- kouw-Van Saaty las vervolgens het kerst evangelie. Het hervormd kerkkoor liet zich horen met enkele liederen. Ds. Brouwer illustreerde het kerstverhaal „De wadden wandeling van broeder Iwersen" met zwart-wit dia's. Het comité Bejaarden zorg zal aan ongeveer 280 niet-aanwezige bejaarden een kerstpakket doen bezor gen. Voorts ligt het in de bedoeling dat hét kerkkoor donderdagavond in de hal van „Sonnevanck" aan de Sixlaan enige kerst liederen zal zingen en aan de patiënten een kerstgave zal overhandigen. Het badhuis in Hillegom is woensdag 23 december geopend 's morgens van 7.30 8.30 uur en van 1011 uur, 's middags van 14.3016.30 uur en 's avonds van 1819.30 uur. Donderdag 24 december van 7.30 8.30 uur en van 1011 uur, 's middags van 14.3016.30 uur en 's avonds van 1820.30 uur. Op de beide kerstdagen zal geen huis vuil worden opgehaald. Klachtendienst gas- en waterbedrijf: voor beide kerstdagen en zondag 27 december bij de h^er J. C. de Kwaasteniet, Raadhuisstraat 4, voor het gasbedrijf, en bij de heer J. Burgerhout, Graaf Janlaan 16, telefoon 5573, voor het voor het water bedrijf. Spreekuur burgemeester: heden van 18 19 uur en dinsdag 29 december van 18 19 uur. Spreekuur wethouder W. F. van Dam: maandag 28 december van 18.3019.30 u. in de vorm van het besef, bijgedragen te hebben tot de Kerstvreugde in een arm gezin - daarvoor kunt u zorgen door uw Kerstgave voor de „Stille Armen" te storten op ons gironummer 273107 of haar te bezor gen aan een van onze bureaus. Doe het zo spoedig mogelijk I De directeuren van de Wereldbank heb ben de besprekingen voltooid over een le ning van 56 miljoen dollar aan de V.A.R. Er zijn aanwijzingen dat het krediet is goedgekeurd en dat heden de aankondiging zal worden gedaan. Verondersteld wordt dat in deze verklaring zal worden bekend gemaakt dat de directeuren de lening heb ben gevoteerd en dat de lening zal worden ondertekend. Het krediet dient om Egypte in staat te stellen het verkeer in het Suez-kanaal te verbeteren. Functionarissen van de Bank waren nog niet bereid inlichtingen te ver strekken. AMSTERDAM Het marktbeeld droeg voor de eerste dag van de nieuwe beursweek een zeer eigenaardig karakter. Philips en Unilever waren hoger, evenals Kon. Olie. AKU en aandelen Nationale Handelsbank waren flauw. Wat waren hiervoor de redenen? In Wall Street lagen de Nederlandse hoofdfondsen vrijdag zeer goed in de markt. De Amerikanen blijven doorgaan met de aankopen voor Philips en Unilever Dit was de reden dat deze papieren op hel Damrak wederom vast in de markt lagen. De handel was gering doordat de arbitrage internationaal niet veel kon uitrichten. Philips schommelde rond de 822, tegen 816)4 als slotprijs van vrijdag. De prefe rente aandelen Philips, die in de niet- officiële ochtendhandel werden verhan deld van 294 tot 305, tegen de vorige slot prijs van 290, werden op 300 tot 305 ge adviseerd als gevolg van buitenlandse aankopen. Unilever was ruim vier punten hoger op 784. Kon. Olie circa 1.50 beter AKU had bij de opening flink aanbod te verwerken op het besluit van de directie, het nog uitstaande bedrag van de vier percent converteerbare obligatielening 1956 per 1 maart I960 verplicht aflosbaar te stellen. Hierdoor verwacht de beurs te zijner tijd een flinke druk op de aandelen Dit had aanbod tengevolge waardoor de koers bij de opening op 441 werd ge steld, tegen een slotprijs van 4541/» op vrijdag. Toen het aanbod was opgedroogd begon de vraag te overheersen tengevolge waarvan de koers aantrok tot 447. De rayonaandelen verlieten de markt op circa 446. Nationale Handelsbank werd wederom in een ruime open hoek verhan deld. Aan de hausse-stemming werd een einde gemaakt. In de ochtenduren was nog 202 voor deze aandelen betaald. De officiële beurs opende op 190 voor deze stukken, waarna een daling intrad tot 185 Bij het sluiten van de beurs werd 188 gedaan. De slotkoers van vorige week vrijdag bedroeg 197. Scheepvaarten waren over de gehele linie kalm doch vast. Cul tures ongeanimeerd en de staatsfondsen aan de betere kant. Deli Drukkerij werd op 62Vi geadviseerd, tegen een vorige slot koers van 69)4. Zoals bekend is, behoeven aandeelhouders de eerste jaren niet op een dividend te rekenen. Claims Auto mobielindustrie Rotterdam kregen een hogere adviesprijs. In de lokale sector was de handel eveneens kalm met koersver schillen die merendeels boven de vorige slotkoersen uitkwamen. Prolongatie 31/» pet. (ANP). Van een totaal van 454 verhandelde fondsen sloten 190 (41.8 percent) hoger. 168 (37.0 percent) lager en 96 (21.2 percent) gelijk. (ANP). NEW YORK In het laatste uur van de Newyorkse aandelenmarkt heeft een verkoopgolf zich losgemaakt en vele fondsen verliezen doen incasseren. Het zwaartepunt van de ver koopdruk lag op de blue chips. Allied Che mical, dat twee dollar boven zijn slotkoers van de vorige week was gekomen, moest 1 dollar weer afstaan, en ook Du Pont ver loor de helft van zijn winst. Chrysler ver loor meer dan 2 dollars, American Motors iets minder nadat het 2 dollars was opge lopen. General Motors lag vast in de markt De staalfondsen gaven weinig beweging te zien. Republic en Lukens lagen vast, Youngstown onveranderd, US Steel iets in reactie.Minnesota Mining leidde in zijn hoek met een winst van omstreeks vijf dol lar, Zenith zag een kleine winst verande ren in een verlies van iets meer dan een dollar. Allied Chemical liep bijna twee dol lar op bij het bericht van een aandelen- splitsing. Spoorwegen, oliën en vliegtuig fabrieken voor het merendeel ongeregeld De totale omzet was 3.290.001) aandelen. Van totaal 1269 verhandelde fondsen sloten 473 hoger en 555 lager. Het industriegemiddel de kwam van 676,65 op 675,92, dat van spoorwegen van 154,78 op 154,91 en open bare nutsbedrijven van 87,00 op 87,03. (UPI). Advertentie Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 )4*/» Nederl. '47 91 "A, 3 NedL 1962/64 97% Woningbouw 6 108?* Pr. A'dam '56 I.. 80 Pr. A'dam '56 II.. 89 Pr. A'dam '56 III 89)4 Pr. R'dam *52 I.. Pr. R'dam *52 II.. 89 Pr. R'dam '57.... 97)4 A.K.U 445 )4 447'/» Calvé Delft 758 Van Gelder Zonen 259)4 K. N. Hoogovens.. 793 Nederl. Ford- 403 N. Kabelfabriek. 434 gew.Philips GloeiL 822)4 823)4 Pref.PhilipsGloeiL 303 Unilever 783 >4 804)4 Wilton Fyenoord 224 162)4 Dordtsche PetroL 757 Kon. Petroleum.. 162.40 161,40 Billiton 365)4 A'dam Rubber..— 117 K.L.M- 114,50 Holl. Amer. Lijn.. 176)4 K.N.S.M 196« N. Scheepv. Unie 164'/» v. Nievelt Goudr. 149)4 Phs. v. Ommeren 261 H.V.A 156 Delimaatschappij 184,50 Amsterd. Bank 321)4 Nat Handelsbank 188 190 Ned. Handel MIJ.. 240)4 Rotterd. Bank.... 282 Twentsche Bank 256 Anaconda Copper 65% Bethlehem Steel 55)4 U.S. Steel 99 General Motors.. 54#/i, Shell Union.... - 80 Tidewater....——i 24*Vi« NATUURLIJK BRONWATER BEVAT VELE GENEESKRACHTIGE MINERALE BESTANDDELEN. BIJ GEREGELD GEBRUIK HET BESTE VOOR UW GEZONDHEID. VICTORIA WATER IS EEN NATUUR-PRODUCT DE MEEST GEVRAAGDE TAFELDRANK. De Nederlandse tafelvoetbalbond orga niseert ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de bond een landelijk toer nooi, dat in hotel Keur in Zandvoort zal worden gehouden op zaterdag 2 januari. De opening zal plaats hebben door de bondsvoorzitter, de heer Ling, 's middags om drie uur. De organisatie van het toernooi is in handen gesteld van de afdelingen Amster dam, Velsen en Zandvoort. Tot nu toe kwamen voor dit toernooi 76 inschrijvin gen binnen uit alle delen van het land. De technische leiding van de wedstrijden zal berusten bij de heren Wempe en Baas. Tijdens het toernooi zal aan het hoofdbe stuur een bondsvlag worden aangeboden namens de leden van de bond. Het gemeentelijk verzorgingshuis aan de Swaluëstraat in Zandvoort, dat in een zeer vervallen toestand verkeerde, is van gemeentewege doeltreffend gerestau reerd. Het geheel inwendig vernieuwde gebouw is dermate opgeknapt, dat niets meer aan de oude toestand herinnert. Het benedengedeelte van het tehuis, bo ven is de restauratie nog niet geheel vol tooid zal woensdagmiddag door de wet houder van Sociale Zaken, de heer G. Ta- tes, officieel in gebruik worden gesteld. Tevens zal dan het televisietoestel wor den aangeboden, dat dank zij de actie van een plaatselijk blad door giften van de in woners kon worden aangeschaft. Aagtekerk pass. 21 Kp. Villano n. Lissabon. Aalsdijk 21 te Lake Charles v Beaumont. -• Abida verm. 22 v. Ornskoldsvik n Gefle. Achilles 20 v. Antofagasta n. Valparaiso. Aegis 22 te Georgetown. Amstelmeer 21 v. Dagenham n. Aruba. Akkrumdijk 22 te Stockton. Alamak 2 2te Adelaide. Albireo 21 te Bremen. Algol 21 185 m. o. St. Vincent n. Las Palmas. Alioth 21 v. Rotterdam, 22 te Amsterdam. Alkmaar 21 dw. Cochin n. Abadan. Alpherat 21 50 m. z.o. Recife n. Rio de Janeiro. Amalie B 21 v. Goa n. Aden. Ameland 21 16 m. z.w. Dungeness n. Liverpool. Amstelkroon 22 te Mormugoa. Amstellaan 21 300 m. n.w. Puerto Rico n. Aruba. Annenkerk 22 te Dar Es Salaam. Arendskerk 21 270 m. w.n.w. Walvisb. n.: K'stad. Ares 21 te Le Havre. Argos 21 35 m. w.z.w. Istanbul n. Rotterdam. Arkedijk 22 v. Belawan n. Colombo. Asmidiske 21 750 m. w.n.w. Kp. Finist. n. R'dam. Attis 22 v. La Guaira n. Mobile. Banggai 20 v. Philadelphia n. New York. Bantam 21 te Genua verwacht. Bengkalis 21 v. Djibouti n. Penang. Beninkust 22 te Freetown. Billiton 23 te Singapore verwacht. Pintang 22 v. Hamburg n. Houston. Blitar 21 700 m. w.n.w. Azoren n. Genua. Boskoop 21 16 m. z.z.o. Lizardhead n. Antwerpen. Breda 20 1000 m. n.o. Barbados n. Brake. Camerounkust 22 te Freetown. Camitia verm. 23 v. Rotterdam n. Curacao. Caltex Delfzijl 21 v. Holtenau n. Fredericia. Caltex Gorinchem 21 te Odense. Caltex Leiden 21 v. Suez n. Abadan. Caltex Nederland 21 110 m. o. Kaapst. n. Durban. Caltex Pernis 21 20 m. o.z.o. Degalitons n. Pernis. Calt. Rotterd. 21 348 m. n.o. L. Marques n. Durban. Caltex Utrecht 22 te Cochin verw. v. Karachi. Cartago 21 te Armuelles. Castor 22 te Milazzo. Charis 21 650 m. n.w. Kp. Verd. eil n. Madeira. Cinulia 21 700 m. w. Ascension n. Durban. Cleodora 28 te Singapore verwacht. Concepcion 20 600 m o. St. Helena n. Rio de Jan. Crania 21 21 m. n.o. Colombo n. Calcutta. Dahomevkust 21 80 m. z.o. Monrovia n. Lagos. Dalerdijk 21 v. Gravesend n. Bremen. Daphnis 23 te Willemsstad verwacht. De Eerens 21 100 m. o. Ras Fartak n. Ummsaid. Diemerdijk 21 v. Portland n. Oakland. Dongedijk pass. 21 Fayal, 25 Liverpool verwacht. Dorestad 21 140 m. z.o. Laedalus n Pernis. Doris 21 v. Galveston n. New Orleans. Eemland 21 100 m. w. Oporto n. Las Palmas. Ena 23 te Rotterdam verwacht. Esso Nederland 21 te Suez. Esso Rotterd. 21 40 m. n.n.w. Mokka n.Rastanura. Gaasterland 21 te Vitoria verwacht. Geertje Buisman 21 te Londen. Groote Beer 21 100 m. z. Djeddah n. Aden. Guineekust 20 v. Pointe Noire n. Lobito. Hathor 21 90 m. w. Algiers n. Lissabon. Heelsum 21 te Galveston v. Lake Charles. Helena 21 130 m. z.w. Landsend n. Vlaardingen. Hera 21 290 m. n.w. Paramaribo n. Paramaribo. Hersilia 21 450 m. w.z.w. Landsend n. San Juan. Hilversum 22 te Savannah. Hispania 22 in Kielerkanaal n. Antwerpen. Holendrecht 21 100 m. z. Monrovia n. Luanda. Hoogkerk 21 380 380 m. w. Sabang n. Singapore. Hydra 20 v. Curasao n. Puerto Ordaz. Iberia 21 v. Leningrad n. Rotterdam. Ivoorkust 22 te Duala. Johan van Oldenbarnevelt 21 320 m. w.z.w. Oues- sant naar Southampton. Joseph Frering 21 v. Monrovia n. IJmuiden. Jupiter pas. 20 Ouesant n. Lissabon. Kaap Hoorn 21 150 m. n. Semarang n. Singapore Kabylia 21 v. Cardon n. Buenos Aires. Kalinga 22 te Wilmington verwacht. Kalydon 21 120 m. z.z.w. Dakar n. Port Harcourt. Karachi 21 v. Tunis n. Marseille. Karimata 19 te Ilo Ilo n. Biak. Karimoen 21 v. Hamburg n. Bremen. Katelysia 21 te Balikpapan verwacht. Keizerswaard 21 150 m. z.o. Monrovia n. R'dam. Kenia 22 v. Beyrouth n. Istanbul. Kertosono 21 te Kuwait. Kon .waard 21 310 m. w.z.w. Bermuda n. N. York Koratia 21 te Sydney. Korendijk pass. 21 Vlissingen n. New York. Korovina 23 te Curacao verwacht. Kreeft 21 60 m. w.n.w. Stavanger n. Rotterdam. Kryptos 22 te Mena. Langkoeas 21 60 m. w. Sabang n. Singapore. Laurenskerk pass. 21 Algiers n. Rotterdam. Leeuwarden 21 v. Panamakanaal n. Pto. Bolivar. Leiderkerk 21 te Band. Shapour verw. v. Kuwait. Lelykerk pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Lemsterkerk 21 90 m. z. Kreta n. Port Said. Liberty Bell 21 200 m. z.z.o. Kp. Cod n. Portland L. Vrouwekerk 21 126 m. n. Banghasi n. Le Havre. Lindekerk 21 v. Khorramshahr n. Bushire. Lissekerk 21 285 m. z.o. Karachi n Karachi. Loenerkerk 21 te Aden v. Port Said Lutterkerk 21 v. Suez n. Aden. Maasdam 21 v. New York n. San Juan. Maaskerk 21 260 m. o. Madras n. Rangoon. Maaslloyd 19 v. Calcutta 20 te Chalna verwacht Mariekerk 21 te Bremen v. Hamburg. Maron 21 te Baltimore. Mataram pass. 22 Aden n. Suez. Mentor 21 740 m. z.w. Flores n. St. Lucia. Merseylloyd 22 te Aden. Merwede 21 te Monrovia verwacht v. Freetown. Merwelloyd 21 te Singapore. Mirzam N 10 m. n. Burlings n. Nantes. Mitra 21 te Curacao verwacht. Mohamed Reza Shah 21 80 m. z.w. Kreta n. L'end. Molenkerk 21 53 m. z.o. Valencia n. Marseille.. Moordrecht 21 v. Little Aden n. Abadan. Musilloyd pass. 21 Suez n. Aden. Mijdrecht 21 te Delawarecity. Naess Commander 21 60 m. n.o. Masira n. Fawley Naess Tiger 22 te Suez. Nanusa 22 v. Khorramshahr n. Abadan. Nestor 21 te New York verwacht v. Baltimore. Nias 20 v. Guayaquil n. Paita. Noordwijk 21 50 m. z.z.w. Dakar n. Las Palmas Notos 21 te Rotterdam. Nijkerk 21 v. Aden n. Akaba. Oostkerk 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ootmarsum 22 te Hamilton verwacht. Oranje 21 te Melbourne n. Sydney. Or. Nassau 20 220 m. n.n.w. Finist. n. Barbados Oranjestad 21 v. Fort de France n. Barbados. Orion pass. 21 Cherbourg n. Rotterdam. Nieuws in het kort Feestmiddag. De Zandvoortse Be- stuurdersbond van het N.V.V. organiseert voor dinsdag 29 december een feestmiddag voor de kinderen van de leden, welke zal gehouden worden in theater „Monopole". Geslaagd. De heer F. Broekman in Zandvoort behaalde de akte maatschappe lijk werker bij de „Stichting Opleiding Maatschappelijke "."'erkers" in Haarlem. Reddingsbrigade. De leden van de Zandvoortse reddingsbrigade mejuffrouw H. van Steenis en de heer H. Rietberg be haalden het strandwachtdiploma A. Onbewoonbaar. B. en W. van Lisse stellen de raad voor de woningen Beatrix- straat 1 en 3 en Kanaalstraat 131 onbe woonbaar te verklaren. Aanbesteding. Maandag is door het gemeentelijk bedrijf van Openbare Wer ken van Haarlem het vernieuwen van de riolering in de Spionkopstraat aanbesteed. Er waren negen inschrijvingen. Laagste was die van de firma W. Jansen uit Haar lem voor 24.500. De gunning volgt later. Langer onbewoonbaar. B. en W. van Lisse stellen de raad voor de termijn van ontruiming van de onbewoonbaar ver klaarde woning Kanaalstraat 98 met zes maanden te verlengen tot 7 juni 1960. Films over stukadoren. De werkcom- missie ten behoeve van een dagcursus stu kadoren aan de lagere technische school in Haarlem houdt dinsdag 5 januari des avonds om acht uur in café-restaurant Brinkmann in Haarlem een voorlichtings avond met geluidsfilm. Vertoond worden de films „Blijf op uw „stuc" staan", de steengaasfilm „Sterk en soepel" en „Zo vol als een ei, zo glad als een spiegel". Een vertegenwoordiger van de Stichting Vak opleiding geeft een toelichting. Tegen verkeerszuil gebotst. Maandag avond om half acht is op het kruispunt Raaksbrug-Brouwersbrug-Zijlsingel een 31-jarige Haarlemse journalist met zijn auto tegen een verkeerszuil gebotst, toen hij uitweek voor een fietser. De zuil werd ontzet. De fietser reed door. Kruimelinbraak. In het weekeinde is opnieuw ingebroken bij een bloembollen- bedrijf aan de Zijlweg in Haarlem Laden werden doorzicht en met een puntig voor werp probeerde men tevergeefs de brand kast te openen. Vermist worden een paar kistjes sigaren, enkele pakjes sigaretten, een blik suiker, vier flessen koffiemelk, een blik poederkoffie en postzegels. Totale waarde 70. Gatsometer. De Haarlemse politie heeft maandag tussen kwart voor een en één uur op de Bloys van Treslongweg in Haarlem met de Gatsometer de snelheden van het verkeer gecontroleerd. Drie auto mobilisten kregen een bekeuring. Twee hunner reden negentig en de derde 105 kilometer per uur, terwijl op de weg ze ventig kilometer maximaal is toegestaan. „Kerkbouw Nu". De expositie „Kerk bouw Nu" in het Bisschoppelijk Museum aan de Jansstraat in Haarlem is in plaats van op de donderdagavonden 24 en 31 de cember geopend op de woensdagavonden 23 en 30 december, van zeven tot half tien. Ossendrecht 21 40 m. z.w. Landsend n. Baltimore. Osiris 21 120 m. z.o. Puerto Rico n. Mobile. Ouwerkerk 22 te Amsterdam. Pendrecht 21 200 m. n. Benghazi n. Banias. Philidora 27 in Suezkanaal verwacht n. Gibraltar. Philine 21 dw. The Brothers n. Perzische Golf. Polydorus 21 v. Aden n. Suez. Prins Alexander 21 140 m. n.w. Corfu n. Piraeus. Prins der Nederlanden 22 te Port of Spain. Prins Willem George Frederik 21 teRotterdam. Pr. Will. II 21 240 m. w.z.w. Bishoprock n. Halifax. Prins Willem III 21 6 m. n. Terschelling n. Antw. Prins Willem V 21 900 m. w. L'end n. Le Havre. Purmerend 22 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Rempang 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Roeoat 21 v. Manilla te Bacolod. Rotti 21 te Rastanura verwacht v. Khorramshahr. Rijnkerk 21 190 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Salatiga 22 te Djibouti verwacht v. Colombo. Scheldelloyd 22 te Sandakan. Schie pass. 21 Gibraltar n. Hamburg. Schouten 21 v. Newcastle n. Auckland. Senegalkust 22 te Kakoradi. Sloterdijk 20 v. Philadelphia n. New York. Sommelsdijk 22 te Antwerpen. Stad Alkmaar 21 30 m. o. Las Palmas n. Dakar. Stad Amsterdam 21 35 m. w. Casquets n. L. Palm. Stad Arnhem 21 dw. Majorca n. Livomo. Stad Delft 23 New York verwacht. Stad Gouda 21 129 m. n.n.o. Finisterre n. Melilla. Stad Leiden 21 150 m. z. Bermuda n. N. Orleans. Stad Rotterdam 21 10 m. n. Tanger n. Rotterdam. Statendam 21 te Le Havre v. Southampton. Statue of Liberty 21 100 m. o. Gibralt. n. P. Said. Straat Clement 21 v. Amsterdam rede Vlissingen. Straat Johore 21 dw. Timor n. Brisbane. Strat Magelhaen 22 te Port Swettenham. Straat van Diemen 21v. Vitoria n. Kaapstad. Sunetta 22 te Miri verwacht. Tabian 21 283 m. n.o. Malta n. Genua. Tabinta 21 34 m. n.o. Ouesant n. Marseille. Tahama 22 te Antwerpen verwacht. Tamara 23 te Finnart verwacht. Tegelberg 22 te Kobe verwacht v. Manilla. Thelidomus 25 te Curacao verwacht. Themis 21 v. Georgetown n. Paramaribo. Tibia 21 te Port Louis MauriUus. Tjisadane 22 te Hongkong verwacht v. Kobe. Togokust pass. 21 Ouessant n. Freetown. Towa 21 te Santos verwacht. Triton 21 te Rotterdam. Tweelingen 21 v. Narvik n. Rotterdam. Van der Hagen 22 te Matadi. Van Linschoten 22 te Hongkong. Vasum 22 te Algiers verwacht n. Philadelphia. Vlieland 23 te Gibraltar verwacht v. Berre. Vlist 21 te New York v. Bremen. Waal pass. 21 Ouessant n. Lissabon. Waterman 21 te Curasao verwacht v. Rotterdam. Westerdam 21 250 m. w. Bishoprock n. N. York. Westland 21 110 m. z. Recife n. Las Palmas. Wieldrecht 21 te Puerto La Cruz. Willemstad 21 te Amsterdam. Woensdrecht 21 250 m. n.o. Socotra n. Takoradi. Woltersum 21 140 m. n.n.o. Bermuda n. Le Havre. Wonosobo 21 te Rotterdam. IJssel 21 te Saloniki. Zaankerk 21 v. Hamburg n Antwerpen. Zonnekerk 21 190 m. o. Sicilië n. Genua. Zonnewijk 21 54 m. w.z.w. Ouess. n. G. v. Mexico. Zuiderkerk 21 720 m. n.w. Fremantle n. Aden. Zuiderkruis 21 v. Port Said n. Amsterdam. Zwijndrecht 21 360 m. o.z.o. Kp. Race n. R'dam. KLEINE VAART Admiralengracht 19 te Kotka. Alcetas 21 5 m. n.o. Royalsovereign n. Oran. Areas 21 20 m. n.w. Mesina n. Messina. Atlas 21 25 m. n.o. Casquets n. Antwerpen. Bab T 18 v. Hudiksvall n. Zaandam. Bloemgracht 19 te Mantyluoto. Elsa 18 v. IJmuiden n. Karskaer. Flevo 21 70 m. n.o. Villano n. Rotterdam. Ilias 21 15 m. z.w. Casquets n. Lissabon. Insp. Mellema 21 10 m. n.o. Outergabbart naar Londen. Kaap Falga 19 v. IJmuiden n. Karskaer. Kaap St. Vincent 18 v. Rotterdam n. Wondelgem. Manto 21 25 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Midas 20 v. Tarragona n. Valencia. Nero 21 25 m. n.o. Ile de Bas n. Bilbao. Pavo 19 v. Holmsund n. Domsjö. Phidias 21 v Famagusta n. Limasol. Ponza 19 v. IJmuiden n. Norrköpnig. Strabo 21 10 m. w. Ouesant n. Tanger. Tilly 18 v. Antwerpen n. Ornskoldsvik. Westerdok 21 te Kp. d'Antifer n. Rotterdam. SLEEPVAAR i Friesland 19 200 m. w.n.w. Fayal n. Nederland. Noordholland 19 700 m. w. Honolulu n. Japan.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9