ZELF DOEN herijken ballet Veertig jaar in water jubileum Films in de kerstweek Verzorgingshuis na verbouwing heropend Inwoners tijdens kerstzang verenigd Kwart miljoen voor Fréjus Medische verzorging komende dagen Nieuwe aanvraag voor t.v.-reclame „De Hartekamp" mag worden bebouwd 6 L. Schuiten bij afscheid Koninklijk onderscheiden Lege flessen en potjes voor clubhuis Drievoudige botsing in Lisse S. v. d. Veer veertig jaar bij Sabelis Kerrebijn Mutatie in bestuur Sociale Zaken Nieuwjaarsontvangst van burgemeester Zaadhandel JAN ROOZEN Alles voor uw tuin Initiatief van NOTU' publiekbladen DONDERDAG 24 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zandvoori In tegenwoordigheid van vele genodig den, onder wie burgemeester mr. H. M. van Fenema heeft de wethouder van So ciale Zaken in Zandvoort, de heer G. Ta tes woensdagmiddag het inwendig geheel gerestaureerde gemeentelijke verzor gingshuis voor bejaarden aan het Gast huisplein officieel in gebruik gesteld. Tal rijke bloemstukken en geschenken getuig den van het medeleven van Zandvoorts burgerij met deze gebeurtenis. De aanwezigen werden welkom geheten door de directeur van Sociale Zaken, de heer B. F. Bersma, die zijn vreugde uit sprak over de grote opkomst bij deze ingebruikneming. Nadat spreker de voorgeschiedenis had gememoreerd, bracht spreker dank aan wethouder Tates, die de grote stoot gaf tot deze verbouwing. Wethouder Tates zei dat het gemeentebe stuur trots is op deze geslaagde verbou wing. Oud worden is niet erg, zei spreker, wanneer dit geschiedt in een gezonde om geving. Deze verbouwing brengt zon in het leven van de bejaarden. Dank bracht spreker aan de dienst publieke werken, die voor een geslaagde modernisering ge zorgd heeft, waarna spreker zich zeer ver rast betoonde over de vele bloemen en cadeaus die waren binnengekomen. De heer H. Hildering, voorzitter van het „Fonds Naastenliefde" verklaarde, dat dit fonds zo langzamerhand een begrip gaat worden in Zandvoort. Dank bracht spre ker aan de heer C. Kuyper die dit fonds heeft gesticht en er ook verder voor heeft gezorgd, dat door regelmatige oproepen geld kon worden bijeengebracht. Dank bracht spreker ook aan mevrouw Van der Berg, die een zeer grote gift schonk, als mede aan de burgerij van Zandvoort, die spontaan het fonds heeft gesteund. Door het wegtrekken van een doek ont hulde daarop een van de oudste inwoon sters, „Tante Tonia" het geschenk: een televisietoestel. Nadat de aanwezigen zich hadden kun nen overtuigen van de geslaagde verbou wing bracht namens de bewoners de heer Groenendijk zijn dank voor de prachtige restauratie en de geschenken. Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd sloot de heer L. Schui ten, Brederodestraat 39 in Zandvoort, dinsdag na een diensttijd van 46 jaar zijn loopbaan bij de Amsterdamse Waterlei ding af. Bij die gelegenheid heeft de direc teur van deze instelling de heer Schuiten de bronzen medaille behorende bij de orde van Oranje-Nassau opgespeld. Ir. Biemont bracht de scheldende be ambte dank voor de, naar hij zei, voortref felijke diensten die deze aan de Waterlei ding heeft bewezen. In zijn woning heeft de heer Schuiten vervolgens nog talrijke blijken van waar dering en sympathie mogen ontvangen. On der meer zond de burgemeester van Zand voort mr. H. M. van Fenema een schrifte lijke gelukwens. List* De padvindsters en kabouters van de groep Puntenburg in Lisse gaan in de week van 28 december tot en met 4 januari huis aan huis lege flessen, jampotten e.d. ophalen. Van het statiegeld willen zij aan de geldmiddelen komen om een eigen club huis te bouwen. Woensdagmorgen zijn op de Heereweg, tussen de Engelenbrug en de Beekbrug, in Lisse drie auto's op elkaar gebotst. Een vrachtauto reed een inrit in bij de bollen schuur van de firma Kortekaas, hetgeen vermoedelijk te laat werd opgemerkt door de bestuurder van een personenauto die uit de richting Leiden kwam met een aan rijding als gevolg, op hetzelfde moment naderde een auto uit de richting Lisse. De bestuurder hiervan kon de beide wagens niet meer ontwijken. hoewel de drie auto's zwaar werden beschadigd deden zich wonderlijk genoeg geen persoonlijke ongelukken voor. Advertentie Kerstartikelen Verwulft 3 t'o V D Zaterdag 2 januari hoopt de directeur van de Glas- en Verfindustrie Sabelis Kerrebijn n.v., de heer S. van der Veer, de dag te herdenken, waarop hij veertig jaar geleden bij de vennootschap in dienst trad. Ter gelegenheid hiervan zal maandag 4 januari van drie tot vijf uur een receptie worden gehouden in restaurant Brink- mann. De aanstaande jubilaris is in 1920 in dienst getreden van de n.v. Kerrebijns Glashandel te Alkmaar, welk bedrijf in 1943 een fusie aanging met de firma J. Sa bel*- en Co. te Haarlem en gesticht werd de n.v. Glas- en Verfindustrie Sabelis Kerrebijn te Haarlem. De heer Van der Veer, die directeur was van het Alk- maarse bedrijf werd directeur van de naamloze vennootschap. Het hoofdkantoor werd gevestigd aan de Anthoniestraat en het Spaarne en het bijkantoor en fabriek in Alkmaar. Op bijzondere wijze leidt de heer Van der Veer het bedrijf, dat in de cember 1956 zijn honderdjarig bestaan heeft gevierd. Ter gelegenheid hiervan werd de n.v. het predikaat hofleverancier verleend. De heer Van der Veer is een geziene figuur in kringen van de glashandel en vervult vele functies. Hij is onder meer lid van het hoofdbestuur van de Neder landse bond van Glasimporteurs B.V.T., voorzitter van de afdeling Noordholland van deze bond, lid van diverse landelijke commissies en lid van de contactcommis sie van de Huisschildersbelangen. Volgens rooster zijn aan de beurt voor aftreding als bestuurslid van de dienst van Sociale Zaken in Lisse de heren E. Scholte en K. Willemstein. In de vacature van eerstgenoemde wordt door B. en W. geen tegenkandidaat gesteld, doch in de vacature van de heer K. Willemstein, die reeds meer dan 6 jaar zitting heeft, wordt als tegenkandidaat gesteld de heer A. de Moor Sr. De burgemeester van Lisse en mevrouw De Graaf-Theling zullen op vrijdag 1 ja nuari 1960 van halftwaalf tot een uur in het gemeentehuis een nieuwjaarsont vangst houden waarop een ieder in de ge legenheid wordt gesteld zijn gelukwensen aan te bieden. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Gerardus Jacobus, z. v. Th. G. v. Ruiten en E. M. C. Boekei, Koning- strat 36: Simon, z. v S. v. d. Schouw en F. W. Fassig, Ranonkelstr. 7; Franciscus Petrus Felix, z. v. L. J. v. Berkel en C. C. Th. Wassenaar, Hereweg 293; Albertus Jo- sephus Bernardus, z.v. P. Th. Kortekaas en E. M. v. Zeist, Nic. Damesstraat 59; Paula Elizabeth, d v. A. v. Rossen en L. Nieuwenhuis, Geraniumstr. 23; Robert, z. v. D. de Leeuw en H. Jungfermann, 2de Poellaan 12. GETROUWD: S. A. Boersma te Heem stede en J. M. de Jeu te Lisse; J. W. Senne te Alkemade en C. A. J. v. d. Zijden te Lisse. OVERLEDEN: Pieternella Buurman, wed. v. J. de Kooker, oud 75 jr.; Willem de Zwart, echtg. v. K. Pronk, oud 83 jr., wo nende te Den Haag. Hillefom In groten getale zijn de inwoners van Hil- legom woensdagavond naar de grote zaal van „Treslong" getrokken om zich zonder onderscheid in rang, stand of levensover tuiging gezamenlijk voor te bereiden op het kerstfeest. „Komt allen tezamen" was het motto van deze gemeenschappelijke kerstzangavond. De burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, noemde in zijn openingswoord deze zang avond zinvol. Er wordt namelijk een appèl op de goede wil gedaan. Het Christuskind stelt de mensen voor een opgave, aldus de burgemeester. Medewerking verleenden „De stem des volks", de Christelijke oratorium- en zangverenigingen „Asaf" en Zingt den Heer", de koren van St. Martinus- en St. Josephparochie, het kerkkoor van de Ne derlands Hervormde gemeente, en het Hil- legoms Dameskoor. Zij zongen onder lei ding van de heer S. P. Visser „Eng'len komt, o eng'len al". Mejuffrouw A. Fang- mann declameerde enkele kerstgedich ten, waarna alle aanwezigen „Een roze fris ontloken, uit tere wortel kwam", zon gen. Het jongenskoor van de St. Joseph parochie solieerde in „Maria die zoude naar Bethlehem gaan", waarna de heer J. List uit Jesaja 9 las. Na samenzang, met orgelbegeleiding van de heer Cor Kool, las mevrouw Veenendaal het kerst evangelie uit Lucas 2, waarna het „Stille nacht, heilige nacht" weerklonk. Dr. J. van der Grient uit Oegstgeest hield een korte kerstmeditatie, waarin hij de vrede van het kerstfeest als schril con trast tegen de dreiging van de atoombom aftekende. Gods zoon is ter aarde gekomen Wie jubelt er niet als Liefde geboren wordt. Deze Liefde zij met ons en onze vijanden, aldus dr. Van der Grient. De heer L. Zonneveld uit Lisse las enkele ver zen uit Johannes 15, waarna mejuffrouw Fangmann „De kerstster" van Boris Pas ternak declameerde. Samenzang werd af gewisseld door zang van het jongenskoor. Staande lieten alle aanwezigen tenslotte het „Ere zij God" horen. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Anie Martine. d. v. A, Groe- nenberg en A. Mosterd; Geertruida Maar- tje, d. v. J. Vonk en W. van Andel; Lid- wina Maria Cornelia, d. v. J. C. Suidgeest en C. Blom; Aaltje Roelfje, d. v. A. Al- bring en G. Wolters; Tine, d. v. T. van der Eijk en E. C. Marbus. ONDERTROUWD: J. Flobbe en C. C. Imanse; J. S. M. Schrama en S. M. Ha- meteman. GETROUWD: J. M. de Boer en E. Fort- gens; J. C. A. Parlevliet en A. C. Bulk; A. T. D. van. der Velden en J. Slinger. OVERLEDEN: J. B. Markwat, 7 jaar; A. C. Weber, w. v. F. J. van Laere, 66 jr.; J. van der Linden, e. v. A. van Giesbergen, 86 jaar. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TELEFOON 16061 Het bedrag, dat bij het Rode Kruis is binnengekomen ten behoeve van de slacht offers van Fréjus heeft vanochtend het kwart miljoen gulden overschreden. De stand van giro 22.000 was vanochtend 250.626 gulden. RECTIFICATIE Door de verkeerde plaatsing van een viertal regels in het artikel over de Neder landse Raffinaderij van Petroleumproduk- ten in ons blad van gisteren is een passage onbegrijpelijk geworden. De bewuste pas sage moet luiden: Thans staat de fabriek met haar omvang rijke vatenopslagplaatsen te midden van woonwijken, waardoor de uitbreidings mogelijkheden beperkt zijn. De jaren van de eerste wereldoorlog waren voor het jonge bedrijf moeilijk, omdat de grond- stoffenaanvoer uit de Verenigde Staten waarvan men geheel afhankelijk was stagneerde. HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, firma Mathot, tel. 11990 (uitsluitend telefonisch). Dierenartsen, vrijdag: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521; zaterdag: J. Jongkind, Kenau park 13, tel. 14524; zondag: J. Wester man. Leidsevaart 74, tel. 12111. Tandartsen, vrijdag: L. E. C. Veen. Prins Bernhardlaan 136, tel. 18012f zaterdag: J. H. A. van der Wal, Schotersingel 137, tel. 16293; zondag: O. Wiersema, Lorentz- kade 340, telefoon 20361. Apotheken: donderdag van 18 uur af, vrijdag en zaterdag (tot 18 uur) Schoter- bos-apotheek, Rijksstraatweg 19. tel. 50155; firma Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495: Teyler-apotheek, Teyler- plein 79, tel. 17946. BLOEMENDAAL Artsen: H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, tel. 57753 (beide kerstdagen en zondag); Overveen: W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalse- weg 223, Overveen, tel. 50158 (beide kerstdagen) en C. R. Post, Gilles School meesterlaan 2. Haarlem (post Overveen), tel. 42630 (zondag); Aerdenhout: J. Tjak- kes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout. tel. 42884 (eerste kerstdag); W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 40404 (tweede kerstdag), en J. Reurink. Aerdenhoutsduinweg 8, Aerdenhout, tel. 42962 (zondag). Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 (eerste, tweede kerstdag en zon dag); zuster H. J. G. Lugthart. Anjelie- renlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119 (eerste kerstdag); zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 42177. b.g.g. 41919 (tweede kerstdag); zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119 (zondag). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen beide kerstdagen tot en met tweede kerstdag 18 uur voor spoed eisende gevallen geopend zijn: de Els- wout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 025608249 en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197. Op zondag 27 december tot zaterdag 2 januari 18 uur: de Bloemendaalse Apotheek, Bloemen daalseweg 85. Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42. Santpoort-Noord, tel. 025608284 en Apotheek Schotman, Binnenweg 206 208, Heemstede, telefoon 38320. SANTPOORT Artsen, 25 december: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort-dorp. telef. 8510. 26 en 27 december: Ph. J. Haselager, Hoofdstr. 135. Santpoort-dorp, tel. 8570. Apotheken. 25 en 26 december (tot 18 uur) Santpoortse Apotheek, Bloemen daalsestraatweg 145, Santpoort-zuid. tel. 02560-8249; 26 december (van 18 u. af) en 27 december: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort-noord, tel. 2560—8284. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: vrijdag, zaterdag en zondag: J. A. H. Bult. telefoon 6320. Nieuw-Vennep: vrijdag en zaterdag: dokter Nugteren. telefoon 220; zondag: dokter Van der Weg. telefoon 280. Zwanenburg: vrijdag en zaterdag: P. W. Sinnege, Oranje Nassaustraat 27, tel. 4820; zondag: D. A. Rijnders. Amster damsestraatweg 60, Halfweg, tel. 4593. HEEMSTEDE Artsen, vrijdag: A. L. C. van Lier, Pie- ter Aertzlaan 6, telefoon 39875 en L. Wijnberg, Beethovenlaan 36. tel. 35734. Wijkverpleegster: zuster G. F. Verduyn, Meer en Boschlaan 23. telefoon 39509. Apotheken: Heemsteedse Anotheek. Bin nenweg 98. telefoon 38197. Eveneens ge opend tweede kerstdag tot des middags zes uur. Artsen, zaterdag: K. I.. Kout. Johan de Wittlaan 23. telefoon 38411 en G. S. Nout, Camplaan 20, telefoon 38763. Wijkverpleegster: zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389. Bij geen gehoor, eventuele bood schappen in de bus. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208. telefoon 38320. Ge opend van des middags zes uur af. Artsen, zondag: J. J. van Luin, Bron- steeweg 7. telefoon 34445 en R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6. telefoon 36550. Wijkverpleegster: zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13) telefoon 39818. Tevens tot en met donderdag 31 december, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Anotheek Schotsman. Bin- nenwee 206—208. telefoon 38320. Tevens tot en met donderdag 31 december, des avonds na zes uur. ZANDVOORT Artsen: Van donderdag 24 dec. 12 uur tot zaterdagmorgen 26 dec. 8 uur: P. Vijl- brief, Hogeweg 43. telefoon 3355. Van zaterdagmorgen 26 dec. 8 uur tot zondagavond 27 dec. 8 uur: J. F. Zwer ver, Julianaweg la, telefoon 2499. Van zondagavond 27 dec. 8 uur tot maandagmorgen 28 dec. 8 uur: H. K. van Es. Kostverlorenstraat 4. telefoon 2058. Dienst wijkverpleegsters, vrijdag: zus- tpr M. E. Niezen, v. Lennepweg 42, tel. 23B2: zaterdag: zuster M. A. C. Hoogen- bosch, Julianawee 25. tel. 2826; zondag: zuster S. M. de Wilde, Zeestraat 67, tel. 2720. Verloskundige: beide kerstdagen en zon dag: zuster G. Bokma, Tolweg 6, telef. no. 2816. Dierenarts, vrijdag: J. Hagedoorn, Heem steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521; zaterdag: J. Jongkind. Kenaunark 13. Wqqrlom. telefoon 14524; zondag: J. Wecfprman. Leidsevaart 74. Haarlem. ♦«Woon 12111. Dien«t anotheken: Van zaterdag 26 dec. ftweede kerstdag) tot en met vrijdag 1 ianuari (nieuwjaarsdae) na 6.30 u. 'sav.: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zee- straat-anotheek. M. J. Kerkhoven-Nieu- wenhuis. Zeestraat 71, telefoon 3073. Arisen, vriida»: H. A. HolV Veldhorst- straat 50. tel 3156: zaterdae; N. Bet. Nassannnrk 43, telefoon 3996: zondav: A. J. Duvmaer van Twist, Heereweg 295. telefoon 3134. BENNEBROEK Artsen, vrijdag: F. de Graaf, Rijksstraat weg 53. tel. 025025300: zaterdag en zondag: G. Manschot. Rijksstraatweg 54, telefoon 02502—6430. HALFWEG Artsen, vrijdag en zaterdag: P. W. Sin- ninga, Oranje Nasaustraat 27, tel. 4820; zondag: D. A. Rijnders, Amsterdamse straatweg 60, Halfweg, telefoon 4593. Van Mensen en Dingen Voor vele alleenstaanden heeft het „Sterhuis" in Haarlem al vanouds een goede naam. Wie zo om streeks zes uur langs de Nieuwe Gracht 100 loopt, ziet er een dikke rij fietsen staan, die op stille en onaan doenlijke wijze ervan ge tuigen, dat hun eigenaars en eigenaressen daar ergens binnen moeten zijn. Oninge- wijden denken misschien dat er catechisatie of een cursus steno- of machineschrijven wordt gegeven, maar die genen, die iets meer op de hoogte zijn, weten dat er binnen gegeten wordt. In de zaal, die op de eerste ver dieping van het huis van voor- tot achterzijde loopt, zitten omstreeks etenstijd zo'n dikke dertig jongeren aan lange tafels geschaard te genieten van de maal tijden, die de staf onder lei ding van mejuffrouw Roelf- sema iedere dag weer op nieuw met veel liefde en toewijding en met zo mo gelijk nog meer vakman schap bereidt. Aan die grote zaal man keerde zo op het eerste ge zicht niet veel. Er stonden degelijke tafels en degelijke stoeltjes en dat het behang er wat verschoten was: och, wie zou daar op letten. De sfeer werd er tenslotte niet door bepaalii. Daar zorgden de eters en eetsters zelf voor en zij stonden er borg voor dat die sfeer goed was, ook al kregen sommigen wel eens wat te dikwijls naar hun zin rode kool of bieten in het winterseizoen, als de groen ten schaars en duur zijn. En er zou ook nooit iets ten nadele van de zaal zijn gezegd, als er kortgeleden Behangers in het Sterhuis niet eens twee H.T.S.'ers waren komen eten, die bouwkunde studeerden en die tegen mejuffrouw Roelf- sema zeiden: „Wij kunnen die zaal zelf met weinig geld toch veel aantrekkelijker maken?" Dat was het begin. Toen er eenmaal op gewezen was keek iedereen opeens met andere ogen naar de zaal, die men voorheen toch nooit ongezellig had gevonden. Nadat de opmerking een maal gevallen was, kostte het nog maar een ogenblikje om van plannen naar de realiteit over te stappen. Mejuffrouw Roelfsema gaf „carte blanche" en van dat ogenblik af ging iedereen aan het werk. De H.T.S.'ers gingen aan het ontwerpen en verscheidene meisjes hielpen bij het kiezen van een aar dig behangetje. Toen kwam er een tijdlang, dat men 's avonds na het eten overalls aan ging trekken, de tafels terzijde schoof en de verf kwast ter hand nam. Vrij willigers krabden het oude behangetje eraf en anderen plakten de nieuwe dessins op de kale muren. Eters met timmermansbegaafd heden voorzagen de ouder wetse deuren van een mo dern omhulsel van board en schilderden dit in frisse, variërende kleuren. Terzijde werd een bar in elkaar ge timmerd en het geheel werd met fleurige ver* bestreken. Mejuffrouw Roelfsema was enthousiast en zegde een vernieuwing van meubilair en lampen toe. En zo is dan nu het moment aangebroken, dat de goede sfeer niet meer Voor de gemeente Haar lem (uitgezonderd Spaarn- dam) zal de herijk van maten en gewichten in 1960 plaats hebben in de Lorentzsdiool aan het Leidseplein 33. „Eer ste lokaal rechts begane grond", schrijven B. en W. van Haarlem er in hun mededeling nauwkeurig bij. Voor verkopers van nieuwe maten en gewichten, voor apothekers, goud- en zilversmeden, alsmede voor bezitters van grote partijen zal dit gebeuren op 5 ja nuari van 1 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur; op 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14 en 15 ja nuari van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor de overige herijk- plichtigen hebben de keu ringen plaats op 18, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28 en 29 januari en op 1, 2, 3, 4, 5 en 8 fe bruari van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur; op 9 februari tenslotte van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15 uur. Voorts wijzen B. en W. er op, dat de maten en gewich ten schoon en roestvrij moe ten worden aangeboden om onderzocht te worden en dat de ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd die nen te zijn. De koperen ge wichten moeten zijn afge wassen en ook de gaten moeten zijn gereinigd; de ijzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna zijn ingewreven met gekookte lijnolie. Ook in Haarlem heeft het ballet ln het vormingswerk onder jongeren een steeds omvangrijker plaats Inge nomen. Te vaak echter kent men het onderscheid niet tussen de gevaarlijke beun haas en de vertrouwde peda goog en daarom houdt de Haarlemse Raad voor de Jeugd in de eerste maanden van 1960 een cursus „bewe gingsscholing" voor mede werkers en belangstellenden van het Haarlemse jeugd werk, clubhuiswerk en de speeltuinen. De eerste les heeft plaats op donderdag 14 januari en men kan zich voor deze cur sus opgeven bij het secre tariaat van de Raad voor de jeugd aan de Kleine Hout weg 47 in Haarlem. Op 4 januari wordt bij Peek en Cloppenburg n.v. te Haarlem het 25-jarig dienst- jubileum gevierd van me juffrouw M. W. W. Stokman. De jubilaresse, die werk zaam is als huishoudster en kantinejuffrouw, heeft ge durende de afgelopen kwart eeuw een onnoemlijk aantal kopjes koffie gezet en rond gebracht en hoe dankbaar de mensen van P. en C. daarvoor zijn zal op 4 ja nuari ongetwijfeld tot uit drukking gebracht worden. Op 31 december a.s. hoopt de heer H. Th. van den Berg, meester-machinist bij het gemeentelijk waterbedrijf van Haarlem en wonende Zeeweg 17 te Overveen, zijn 40-jarig jubileum te vieren in dienst van dit bedrijf. De jubilaris die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd met ingang van 1 januari wordt gepensio neerd, is op 1 januari 1920 bij het Haarlemse waterbe drijf in dienst gekomen als machinedrijver op het pomp station te Overveen. Na ongeveer 10 jaar werk zaam te zijn geweest in het ketelhuis heeft de heer Van den Berg in de machine kamer van het pompstation Overveen de bediening van de stoompompen tot zijn taak gekregen. alléén van de bezoekers af hankelijk is. Het „zelf doen" van eters en eetsters resulteerde in een gezellig eetzaaltje en het zou ons niets verbazen als het „Sterhuis" binnenkort te klein zal zijn om alle gasten te herbergen. Onlangs werd het stoom- bedrijf op het pompstation echter buiten werking ge steld waarna men is over gegaan op geheel elektrische aandrijving van de pompen. Hierdoor loopt de taak van de jubilaris ten einde en wordt eigenlijk met de pen sionering van H. Th. van den Berg een stuk geschie denis van het Haarlemse Wa terbedrijf afgesloten. Vooral in de laatste oor logsjaren heeft de jubilaris zich onderscheiden, toen tij dens zeer moeilijke omstan digheden. mede door zijn werk, de watervoorziening van Haarlem betrekkelijk normaal kon doorgaan. De jubilaris die sedert vele jaren namens de alge mene bond van ambtenaren zitting heeft in de mede zeggenschapscommissie van het gemeentelijk waterbe drijf, is tevens lid van het bestuur van de afdeling Haarlem van deze organi satie. De huldiging en het af scheid zullen plaatshebben op 31 december om 14 uur in het kantoorgebouw Kamper singel 4. De luchtige toon overheerst in de Haar lemse bioscopen gedurende de kerstdagen. De film in Cinema Palace is daarvan het letterlijk bewijs. De titel: „Kluchtig en Luchtig". De medespelenden: Laurel en Hardy. Pretentieloos amusement voor jong en oud met twee meesterlijke komieken, die het opdienen. Bepaald luchtig doet ook Enige grote uitgeversmaatschappijen uit de groep van de zogenaamde „publiek bladen" van de Nederlandse Organisatie van Tijdschriftenuitgevers NOTU (dit zijn onder meer de geïllustreerde fa miliebladen, de vrouwenweekbladen en en kele „opiniebladen") die tezamen meer dan twee miljoen abonnees bedienen, heb ben een aanvrage tot zendvergunning bij het departement van O. K. en W. inge diend om, indien het tot reclame in de te levisie mocht komen, de exploitatie van deze reclame-uitzendingen te verzorgen. Het ligt in de bedoeling van deze uitge vers, in zeer nauwe constructieve samen werking met de bestaande omroepvereni gingen en met eventueel andere belang hebbenden tot een hiertoe dienstige ex ploitatiemaatschappij te komen. Dit wordt medegedeeld in een naar aanleiding van de zendtijdaanvrage uitgegeven commu niqué. In de aanvrage hebben de betrok ken uitgeversmaatschappijen duidelijk doen weten, dat zij reclame in de televi sie niet noodzakelijk en zelfs ongewenst achten. „Het is in Amerika en Engeland geble ken, dat juist de „publiekbladen funeste gevolgen van televisiereclame ondervin den, zelfs zo dat vele van dergelijke bla den ten gronde zijn gegaan," aldus 't com muniqué. „Indien echter de regering on verhoopt toch reclame in de televisie in voert, achten de uitgeversmaatschappij en de bestaande omroeporganisaties, c.q. de Nederlandse Televisie Stichting, naar haar aard aangewezen om de exploitatie van deze uitzendingen mede te verzorgen, te meer daar naar hun mening eventuele opbrengsten van deze televisiereclame voor een belangrijk deel ten goede moeten kunnen komen aan de financiering van de televisieprogramma's ln het algemeen." de titel van de in Frans Hals draaien de film „Het meisje zonder pyama" aan. Dat sluit een nachtjapon evenwel niet uit. De filmkeuring gaf deze film vrij voor alle leeftijden. Zoveel heeft ze dus niet om het lijf. Wanneer Norman Wisdom weer op dreef is, kan men het treffen met „En dat we toffe jongens zijn" in Li do. Voor alle andere toffe jongens en voor wie van Normans dwaasheden houden! Ook in Minerva is het allemaal zonder proble men. Tot en met 27 december doet Cate- rina Valente haar woord gestand met „Hier bin ich hier bleib ich". Zij zingt en danst. Dinsdag en woensdag gaan Paul Hörbiger en Hans Moser ons zo'n echte Weense klucht voorspelen met „Even af rekenen heren". Dat gebeurt in R o x y op een andere manier. Audie Murphy geeft dan het volle pond in „Tot de revolvers zwegen". Van zondag tot donderdag blijkt al het kruit nog niet verschoten. „De laat ste vuurstoot" bewijst het. Nu worden wij ernstiger. De film „De levensroman van Joseph Schmidt" in Rembrandt is ge wijd aan een populaire voor-oorlogse zan ger, die snel carrière maakte, maar niet erg gelukkig was. Als jood opgejaagd door dc bedreiging van Hitiers anti-semietisme week hij uit naar Nederland, later naar Frankrijk, om verarmd en vereenzaamd in Zwitserland te sterven. In Studio gaat „Orfeu negro" de tweede week in. Wie een bijzondere film wil zien met een fascinerend in beeld gebrachte ritmische orgie als het carnaval in Rio moet dit In tieme theater zeker niet vergeten te be zoeken. Tenslotte L u x o r. Hier keren wij onze eeuw der atomen de rug toe en zoe ken het in de Romeinse keizer-tijd met „Opstand der gladiatoren", een historisch spektakelstuk, dat vrouwelijke schoon heid, mannelijke kracht en geschiedkun dige aspecten in een romantische ver toning verenigt. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: E. SchiphorstWinkels, z. ONDERTROUWD: B. J. Pontier en E. J. van Benthem Jutting; H. W. A. Haeck en E. Flesseman; H. J. Minderman en H. H. Kramer. GETROUWD: H. Wentink en J. M. Vriend; R. op den Orth en M. C. Cohen Tervaert; W. de Vries Robbé en A. H. Bienfait; L. Koning en A. A. Vromans; A. M. Molenaar en M. M. Hulsbosch; F. W. Hoogerbeets en A. A. van Wijk. OVERLEDEN: Mw. T. Winters, 61 jaar; Wed. A. W. Visse., 92 jaar; Mej. A. M. G. van der Sluijs, 80 jaar. Minister maakt geen bezwaar (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen heeft de minis ter van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid aan Gedeputeerde Staten van Noordholland meegedeeld dat geen bezwaar zal worden gemaakt tegen de uitbreiding van de r.-k. ver pleeginrichting voor debiele kinderen van de Congregatie der Broeders Penitenten op „De Hartekamp" in Heemstede. Van de zijde der natuurbescherming is tegen het plan, waarbij oorspronkelijk niet minder dan negen grote paviljoens zouden worden bij gebouwd op het tot nu toe bijzonder gaaf gebleven terrein ten westen van de Herenweg, hardnekkig ver zet geboden. Ook bij de Rijksdienst voor het Nationale Plan, die de minister in deze heeft geadviseerd, bestond de overtuiging dat het behoud van „De Hartekamp", welk landgoed op de lijst van natuurmo numenten voorkwam, van grote land schappelijke betekenis zou zijn. De minister heeft echter, naar hij schrijft, zorgvuldig de belangen van de volksgezondheid en van het natuurschoon en de recreatie tegen elkaar afgewogen. Daarbij heeft hij veel aandacht geschon ken aan het argument dat binnen redelij ke termijn geen alternatief voor de Broe ders Penitenten te vinden is. Hij heeft daarom gemeend dat in dit geval de be langen van de zwakzinnigenzorg de voor rang moesten hebben boven de belangen van de recreatie en van het behoud van „De Hartekamp" als buitenplaats. Wel geeft de minister de verzekering dat deugdelijk zal worden toegezien dat de ge projecteerde bebouwing wordt aangepast aan de omgeving. Gedeputeerde Staten van Noordholland hadden reeds in maart van dit jaar om dit advies van de minister gevraagd. Advertentie Kerstartikelen Verwulft 8 fo V D Geen spreekuur. Mej. dr. M. E. Nolte, wethouder van Onderwijs van Bloemen daal zal maandag 28 december geen spreekuur houden.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6