Horen en zien Misdaad ooi een erfenis IPSO EN DE TOVERRING r uw gulden een daalder waard! Kort en bondig i Agenda voor Haarlem Staatssecretaris verbiedt de film „Kringloop" voor televisievertoning DERsAM 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN ,The Maggie Een Sisley gestolen De radio geeft donderdag T elevisipbrnprnrnma Rechtbank sprak geen faillissementen uit Nieuwe r.-k. jongensschool In Hoofddorp W. F. Hermans maakt scenario voor speelfilm Leuke tweede akte van Coppélia door Het Amsterdams Ballet De negen muzen Subandrio: Chinese politiek schadelijk ROMAN VAN JANE ENGLAND WOENSDAG 30 DECEMBER 1959 De hoofdfilm van het dinsdagavond programma mogen wij als bekend ver onderstellen. Men zag weer eens een gees tige Engelse komedie geregisseerd door de grote Mackendrick, ditmaal over een Ame rikaan en een niet zeewaardig scheepje „The Maggie". Vooraf ging het tweede deel van het filmverslag over de viering van Statuutdag. Geen mosterd na de maaltijd, want het onderwerp blijft veelzijdig en interessant Beeldschermer De film „Kringloop", de voorlichtende film van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming zal niet voor de tele visie worden vertoond. De VARA, die ver plicht was hiertoe een verzoek in te die nen daar het een film voor personen boven de 18 jaar betreft, heeft een weigerend antwoord van de staatssecretaris van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. Y. Scholten ontvangen. De film is goedgekeurd met het predikaat „Cultureel" door de Centrale Film keuringscommissie en tevens door de Katholieke Filmkeuringscommissie voor personen boven 18 jaar. Het verbod tot vertoning van de staats secretaris is vergezeld van een uitvoerige motivering. Zo deelt de staatssecretaris mede, dat hij waardering heeft voor de wijze, waarop de film is opgezet; dat hij van mening is, dat de film een bijdrage vormt voor de sexuele voorlichting. Via de Een Japanse fabriek van elektronische apparatuur heeft een draagbare tele visie-ontvanger ontworpen, welke eenmaal in massaproduktie onge veer zeshonderd gulden zal kosten. Het toestel wordt gevoed door een batterij. Alle buizen zijn vervangen door tran sistors en dioden. De afmetingen van het kastje zijn 16 i 20,6 x 24,4 centi meter. De gevoeligheid van de ont vanger zou vijf maal sterker zijn dan die van een normaal televisietoestel. In 1961 zal de export beginnen. Snelwerkende dieven hebben dinsdag uit 'n museum in het hart van Parijs een schil derij van de impressionist Alfred Sisley gestolen. Het doek. voorstellende een ge zicht op de Seine uit 1873, heeft een ge schatte waarde van ruim twintigduizend gulden en is gevat in een bewerkte Louis XV lijst van hout Tijdens het ogenblik van de diefstal was geen toezicht aan wezig. De politie kijkt uit naar twee man nen die kort voor de roof in de buurt van het museum gesignaleerd waren. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 10 00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00 NCRV. 0.30—2.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 850 Voor de huisvrouw. 9.35 W aterstanden. 9 40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 1030 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 12 00 Middagklok - noodklok. 12.03. Gram 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Zang en gitaar. 12.50 Act. 13 00 Nieuws 13.15 De zonne wijzer. 13 20 Lichte muziek 13.40 Gevar. muziek. NCRV: 14 00 Pianoduo 14.25 Oude muziek. 14.50 Filharm.orkest en solist. 15.35 Vocaal ens. en sol 16.00 Verkenningen in de Bijbel, lezing. 16.20 Ge wijde muz. 17 00 Voor de jeugd. 17 30 Gram. 17.45 Gram. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gram. 18.20 Pol. lezing. 1830 Het muziekkorps onder de loep, mu zikale lezing. 18.50 Nieuws en weerbericht. 19.00 Oudejaarsavondkerkdienst. 20.00 Gram. 20.15 Luis terwedstrijd 21.00 Jaaroverz. 22.00 Gram 22 30 Nieuws. 22.40 Aan de grens, toespraak. 23 00 Ka merorkest. 23 30 Gram 23.50 Korte kerkdienst. KRO: 030 Nieuwjaarstoespraak. 0.35—2.00 Ge varieerd programma. HILVERSUM II 298 m. 7 00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00 VPRO. 20.55 AVRO 030-2 00 VARA AVRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek 7 20 Gram VPRO: 7 50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.9 00Gymn 9 10 De groenteman 9.15 Gram. 940 Morgenwijding. 10.00 Gram. 1050 Voor de kleuters 11.00 Voor de vrouw. 11 15 Gram. 11.45 De Nederlandse atlas in de loop der eeuwen, le zing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouw- meded 12 33 Lichte muz 12.50 Uit het bedrijfs leven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13 20 Lichte muz. 13 55 Beursber. 14 00 Kamermuz. 14 30 Gram. 15.15 De vijftiger Jaren, terugblik. 15.45 Viool en piano. 16.15 Voordr. 16.35 Voor de jeugd. 17.20 Jaz7mu7. 1750 Suriname en de Nederlandse Antillen in 1959. lezing 18 00 Nieuws. 18 15 Amus - muz. 18.45 Dossier 1959. reportages. VPRO: 19.30 Hervormde kerkdienst 20 45 Dit jaar, lezing 20.55 AVRO: Nieuws. 21.00 Gevar. muziek. 21 45 Gevar. progr 23 20 Nieuws en beursber. van New York. 23.30 Gram. 2350 Orgelconc., voordracht en klok gelui. 24.01 Gram. VARA 0.30 Nieuwjaarstoespr 0.40 Lichte muz. 1.102.00 Gram. RKUSSEI.. 324 m. 12.00 Gevar. muz 12.30 Weerber. 12 35 Gevar. muz. 13.00 Nieuws 13 15 Kamermuz. 13.45 Gram. 14 00 Lichte muz. 15.00 Geestelijke cantates 16.06 Franse les. 1631 Geestelijke cantates. 17 00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 18 15 Gram. 18 20 Voor de soldaten 18.50 Sportkroniek 19 00 Nieuws 19 40 Gram. 20 00 Gevar muz. 22.00 Nieuws en oude- jaarsavondtoespr. 22 15 Amus.muziek. 23.00 Show 1.00 Sluiting. VOOR DONDERDAG NTS 20 30 Jaaroverz van het journ KRO: 21.00 Terugblik op het sportjaar 1959 21.25 Gevarieerd progr. NTS: 22.30 Jaaroverz. van het journ. 23 00 Eurovisie: Gevar. progr. vanuit Italic 23 45 Het laatste kwartier, overdenking 24.00—0.15 Pauze. 0.151.00 Populaire liedjes. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag geen failissementen uitgesproken. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is het faillissement ge ëindigd van: Joachim Bakker jr. koopman in metalen, Gover Flinckstraat 39 te Zaan dam. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator mr. J. A. M. Thijssen, West zijde 144, te Zaandam. televisie echter zou deze film in de huis gezinnen van verschillende leeftijden en van beiderlei kunne komen en ook zou de film gezien kunnen worden door groe pen, wier enige binding is, dat zij hetzelfde café bezoeken. Al zou door middel van het omroepblad en vóór de uitzending gewezen worden op de verantwoordelijkheid der ouders, dan nog vreest mr. Scholten, dat de waarschuwing de kijkers niet voldoende en niet tijdig zal bereiken en hij meent tevens, dat een waarschuwing als zodanig een ongezonde belangstelling voor de film zou kunnen wekken. De staatssecretaris besluit dan, dat uitzending per televisie zeer gemakkelijk het resultaat zou kunnen hebben, dat de film juist beoogt tegen t° gaan en dat hij op al deze gronden zijn toestemming niet kan geven. (Het hier bovenstaande en dus ook de samenvatting van het schrijven van de staatssecretaris werden ons toegezonden door het hoofd bestuur van de N.V.S.H.; red.) Het hoofdbestuur van de N.V.S.H. schrijft in een commentaar dat men in Nederland censuur slechts toepast om het publiek of jongeren te beschermen tegen schadelijke invloeden. Hiervan is, zoals de staatssecretaris in zijn schrijven erkent, bij ..Kringloop" geen sprake. Integendeel, de '.aken worden omgekeerd en de film wordt m bescherming genomen tegen een mo gelijke, onjuiste instelling van een deel van het publiek, aldus het bestuur van de N.V.S.H., dat voorts zegt zeer erkentelijk te zijn voor de bezorgdheid van de staats secretaris; „dat deze mogelijk verkeerde instelling het gevolg is van een gebrek aan goede sexuele voorlichting, is de staatssecretaris wellicht ontgaan". Na uit voerig intern overleg heeft men terwille van het gehele Nederlandse volk, het be sluit genomen, de vertoning van „Kring loop" voor de televisie aan te vragen, rekening houdende met dezelfde omstan digheden, die de staatssecretaris in zijn schrijven noemt. Juist omdat de televisie doordringt in kringen, die anders voor in stanties, die de geestelijke volksgezond- ne'd dienen, zijn afgesloten, en omdat in deze kringen sexuele voorlichting zo nod-'g is, zou met deze televisie-uitzending een groot belang gediend zijn, aldus het hoofd - bestuur van de N.V.S.H. Tegenover de stelling, dat de inhoud van deze film niet is afgestemd op huiskamer en café, stelt het N.V.S.H.-hoofdbestuur de vraag, waar men een geschikter plaats kar vinden dan de beslotenheid van de huiskamer om een zo intiem onderwerp als sexuele voorlichting te behandelen. „Wat de cafés betreft, willen wij op merken, dat wij onze voorlichting zeker niet zullen afstemmen op de daar gelden de normen. De film zou zijn voorafgegaan door een inleiding van een ter zake kun dige arts, terwijl maatregelen waren ge troffen eventuele vragen van kijkers op te vangen. Het hoofdbestuur acht het op merkelijk, dat mr. Scholten in zijn ant woord de gebruikelijke waarschuwing ten oDzichte van jeugdige kijkers nu voor „Kringloop" onvoldoende acht en daarbij vreest voor het wekken van ongezonde be langstelling. „Wij vragen ons af. waarom ^flannelling in dit geval meej op gezond zou zijn dan in alle andere ge- Het r.k. schoolbestuur van de parochie van de H. Joannes de Doper in Hoofddorp heeft bij het gemeentebestuur van Haar lemmermeer een verzoek ingediend om medewerking te verlenen voor de bouw van een nieuwe lagere jongensschool op een terrein tussen de J.C. Beetslaan en de vroegere spoordijk. De nieuwe school zal het bestaande ruim veertig jaar oude ge bouw aan de Kruisweg moeten vervangen. B. en W. stellen de raad voor de gevraag de medewerking te verlenen. De lector aan de Groninger universiteit, dr. W. F. Hermans, werkt op het ogen blik aan een scenario voor een nieuwe Nederlandse speelfilm. Willem Frederik Hermans, wiens laatste roman „De don kere kamer van Damocles' unaniem is ge prezen, heeft als onderwerp de woning nood gekozen. De officiële opdracht hier toe van het produktiefonds voor de Neder landse speelfilm een instelling waarbij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de Nederlandse Bios coopbond zijn betrokken is W. F. Her mans reeds in september verstrekt. Hij heeft, zo vertelde hij ons, bijzonder veel plezier in het schrijven van dit scenario, hoewel hij nog een afwachtende houding aanneemt ten aanzien van de uiteindelijke realisering. Prinses Beatrix voornemens galaconcert bij te wonen Prinses Beatrix is voornemens op zater dag 16 januari het gala-concert bij te wo nen dat gegeven zal worden door het Ne derlands Jeugdorkest onder auspiciën van de Lionsclub Amsterdam in het kader van het vluchtelingenjaar. Het concert wordt gegeven in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. 7071. Boven, op de golfjes, dreef het bootje van de visser. Die zat rustig naar z'n dobber te kijken en wachtte. Hadaar ging plotseling het dobbertje onder; hij voelde z'n hengel bewegen. Mooi, ik heb beet, mompelde de man verheugd en hij probeerde de hengel omhoog te zwaaien. Maar dat ging niet zo gemakkelijkhij trok met kracht aan de hengel, doch de dobber bleef onder water. Nou dat moet een kanjer zijn, die ik nu beet heb, dacht de visser verheugd. Hij zette zich schrap en probeerde z'n hengel omhoog te zwaaien Het Amsterdams Ballet onder artis tieke leiding van Mascha ter Weeme, met de Engelse choreograaf Alan Carter als adjunct-directeur is in snel tempo bezig een voorlopig repertoire te vormen, in af wachting van de mogelijkheid (althans ho pen wij) tot het inslaan van een karakte ristieke koers. Dat men in eerste instantie gebruik maakt van de zich tot prolongatie lenende werken, die behoren tot de in breng van de thans ge/usioneerde groe pen, het Ballet der Lage Landen en het Ballet van de Nederlandse Opera, is be grijpelijk. Via de televisie heeft men verleden week reeds de tweede akte van „Het Zwa- nenmeer" laten zien, die binnenkort ook ten tonele zal verschijnen. Dinsdagavond vertoonde het gezelschap in de Amster damse Stadsschouwburg vier premières, in wezen evenzovele reprises in versterk te bezettingen. Met de „Mouvements sym- foniques" op de negenendertigste van Jo seph Haydn, een proefwerk van Hans van Manen, zou ook bij een beter verzorgde uitvoering geen eer te behalen zijn ge weest. Destijds bij de eerste vertoning reeds heb ik moeten vaststellen, dat de structurele organisatie vaak averechts en doorgaans weinig interessant is. Men wordt achter deze studies in ruimtelijk verkeer geen moment een creatieve, dwin gende persoonlijkheid gewaar. Voor de volledigheid vermeld ik dat Maria Sylvai- ne, Alexandra van Rhijn, Chris Toren bosch en Philip Kaesen de solistische par tijen vervulden. „Kringloop" van Robert Kaesen heeft in 1958 de eerste prijs voor choreografie op het toen gehouden vierd^ Nederlandse Dansconcours verworven, een tamelijk re latieve onderscheiding. Ook dit probeersel jn,de„§tijl der expressionistische allegorie, met veel pantomimische trekken, is vroe ger reeds in deze kolommen besproken. Het' 'wërd over het algemeen verdienste lijk verdedigd, maar het verloor de strijd tegen het critisch normbesef. „Straatspel letjes" van Walter Gore (op muziek van Jacques Ibert, aangekleed door Kenneth Rowell) mag er wat mij betreft als sluit stuk van een weinig pretentieus program ma wel wezen, al hoeft het niet. Een echt plezierige verrassing was het weerzien van de fameuze tweede akte van „Coppélia" op muziek van Léo Deli- bes, in de versie van Jack Carter naar de bewerking door Lev Ivanov van de oor spronkelijke zetting door Arthur Saint-Lé- on (1870). Natuurlijk, men. heeft in deze revue van geanimeerd speelgoed te doen met een decadente uitwas van de ballet cultuur, die ten onrechte tot de „klassie ken" wordt gerekend. Maar dankzij een speelse behandeling in alle gelederen van zowel het anekdotische als het vaktechni sche materiaal kón men deze bezwaren thans met een lichtzinnig hart vergeten. In Angela Bayley beschikt men qua type over een ideale soliste voor de rol van Swanilda, vermakelijk en virtuoos. Haar variaties waren briljant en met veel iro nie in de situatie opgenomen. Johan Mit- tertreiner was als de voor zijn zelfverheer lijking gestrafte poppendokter leuk zonder meer; Ben de Rochemont een joviale min naar. Gelukkig gebruikte men niet de over dadige toneelbouw, die Nicolaas Wijnberg jaren geleden voor de Nederlandse Opera maakte, maar het eenvoudige decor met de fleurige kostuums van Norman McDo well uit de boedel van het Ballet der Lage Landen, zodat in dit onschuldige tijdver drijf de humor vrij spel had. Wim de Soet en Antón Dijkman verzorg den op twee vleugels de begeleiding van deze voorstelling, die door het publiek met veel waardering werd ontvangen. David Koning .?f*n Henderikse. De Delftse kunste naar Jan Hendrikse heeft een uitnodiging ontvangen om in de zomer van I960 deel te nemen aan de Triënnale van Milaan, een tentoonstelling van werk van beel dende kunstenaars van de gehele wereld beneden de dertig jaar. DJAKARTA (Reuter) De Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Su bandrio heeft in een onderhoud met „An- tara" verklaard, dat de huidige politiek van communistisch China ten aanzien van landen, die een onafhankelijke buitenland se politiek bedrijven, „schadelijk is voor ons allen". Hij zeide verder: „Eerlijk gezegd achten ik en vele ande re staatslieden in Azië de houding van de Chinese volksrepubliek raadselachtig. Haar politiek wekte in het verleden de indruk, dat zij zich in haar uitingen in de eerste plaats richtte tot landen, die poli tiek gezien de derde weg bewandelen, het geen niet veel verschilde met de politieke houding van de Chinese volksrepubliek zelf Advertentie VERTROUWENSNAAM ANEGANG HOEK L VEERSTRAAT v tot 15 januari staat bij ons uw gulden ongekend-hoog genoteerd! én u profiteert van deze voordelige koers in ALLE afdelingen! 10. Een ogenblik later hoorde zij voetstappen op haar hut toekomen. Zij keerde zich met de borstel in de hand om. Rob zette een kan water binnen de deur en zei: Zie daar, lieveling. Als je gekleed bent, kom dan eens rondkijken. Als je mij zoekt, ben ik achter je hut bij de schuur. Waar is de hond? vroeg Julie achterdochtig. Rob grinnikte vriendelijk. Vastgebondenterwille van jou! Ik zal je aan hem voorstellen als een lid van het gezin en dan zul jij je nergens meer ongerust over behoeven te maken In gedachten twijfelde Julie hier wel enigszins aan, maar zij wuifde vrolijk met haar borstel naar hem. Akkoord, zei ze. Binnen een kwartier ben ik. bij je. Dan zal ik je over drie kwartier verwachten, zei Rob een beetje spottend. Er was iets in die opmerking, dat haar onaangenaam trof. Dat, dacht Julie, is een speciaal ergerlijke eigen schap in iedere man: die zogenaamde humor met be trekking tot vrouwen, die uren nodig heten te hebben om zich te kleden. Dat kon in de middeleeuwen zo ge weest zijn en misschien was het voor een kleine min derheid tegenwoordig nog wel waar. maar voor de meerderheid neen Kijk eens even naar mannen, die zich voor een diner moeten kleden. Gesteven overhemden, witte dassen, overhemdsknoopjes, manchetknopen, scheren. Ze doen er zeker tien maal zo lang over als een vrouw en maken dan ook tienmaal zo veel omslag. Kind dacht ze op eens houd nu alsjeblieft je mond. want je bent in een onaangename, kritische stemming. Zij keek eens met een schuin oog naar de z.g. kapta fel en dacht:— Ik wens mijn borstels en kam niet op dat ding neer te leggen! Ik kan er ook mijn mooie sjaal niet opleggen. De gedachte aan de sjaal deed haar glim lachen. Het ding moet eerst eens stevig ifgeschrobd worden en dan geverfd, maar ik geloof niet. dat ik daar al onmiddellijk om kan vragen. Misschien kan >k Rob eens een wenk geven Enfin, ik kan me nu beter gaan kleden en dan naar buiten gaan. Misschien kom ik nog wel op een goed idee. En dus gooide zij haar kamerjapon en pyjama uit en rommelde even in haar koffer, waaruit zij geschikte kleding te voorschijn haalde. Toen zij de vorige avond begeleid door Rob en Isabelle naar haar slaapkamer was gebracht, had zij geen flauw idee kunnen krijgen van de ligging van de boerderij. Maar nu zij gekleed in een roze linnen jurk naar buiten kwam, zag zij dat er een zestal hutten stonden, die een halve cirkel vormden. Er was geen tuin, alleen maar een schoon gemaakte harde plek grond voor de hutten en achter dat stuk grond was een zwart gebrande strook van ongeveer zeven meter breedte. Kleine sprietjes groen gras schoten uit de verkoolde grond omhooê en het zou niet lang duren, of ze zouden zich ontwikkeld hebben tot taaie gele graspollen. Verder naar achteren was een zee van geel gras, die zich uitstrekte tot een donker en somber lijkend struik gewas. Naast het karrespoor, dat naar de hutten leidde, stond een korte dikke doornboom, die donker en hard tegen de serene blauwe zijde van de hemel afstak. Ach ter de boom lag een stuk dicht struikgewas en daarach ter op een kleine verhoging in het terrein een groepje hutten, waar de kaffers sliepen, die op de farm werkten. Deze hutten zagen er minder slordig uit dan de hutten van de boerderij zelf. Julie stond te kijken en vroeg zich af, hoe ter wereld iemand in een land als Rhodesia met een dergelijk deso laat aspect van het landschap genoegen kon nemen. Het was immers zo gemakkelijk om bloemen te kweken en een tuin aan te leggen. Uit een der hutten kwam een kaf fer, die een stoffer en stofdoek in de hand had. Hij droeg een smerig vest. dat enorme gaten vertoonde en rafeli ge kakishorts. Hij slenterde naar de keuken, die Julie kon herkennen aan de uitstalling daar buiten van aller lei potten en pannen en schalen en door de pluim rook, welke uit de hut opsteeg. Iedere andere hut leek nog in een ondoordringbare afzondering van slaap te zijn ge huld. Terwijl zij daar stond, vroeg zij zich af, welke hut die van Isabelle zou zijn en welke van mevrouw Tim- ball. Op haar horloge kijkend en ziende, dat het half acht was, vroeg zij zich af, waarom er nog niets van Isabelle te zien was. De vorige avond had zij zeer be slist het idee gekregen, dat Isabelle zo'n beetje in de po sitie van huissloof gedrongen was. Maar dan zou mevrouw Timball (die ontzagwekkende dame) er toch wel op staan, dat het meisje lang voor half acht op was. Zij haalde even haar schouders op. Het was ten slotte haar zaak niet. MaaT zij wou toch wel, dat alles niet zo verontrustend en geheimzinnig zou zijn. In haar geest zag zij weer de Ferndales. Om deze tijd zou me vrouw Ferndale uit haar slaaphut komen, gapend, maar opgewekt, met haar grijze haar in eén krullende ver warring, terwijl zij naar de hut van Ann toeliep om die te wekken. De huisjongen zou alles al in orde hebben en alle ramen zouden geopend zijn, terwijl de kamers doordrongen zouden zijn van de prikkelende morgen lucht. John Ferndale zou zich bij de stallen ophouden en David Baxter... David Baxter zou op vier van de zeven dagen zeker de laan komen oprijden om met hen te ontbijten. De herinnering deed haar pijn en zij hield even haar adem in. Toen wendde zij zich weer af van die kale hutten, waar mevrouw Timball en waarschijnlijk ook Isabelle sliepen en ging om haar eigen hut heen naar de plek, waar Rob zich achter de schuur bevond. Deze schuur was een lang stenen gebouw, dat met Ijzeren golfplaten was afgedekt en voorzien was van een lange smalle stoep. Rob leunde tegen een van de pilaren, die het hellende dak van de veranda steunden. Er waren drie kaffers, die bezig waren met het vullen 'an zakken. Rob stond zachtjes fluitend naar hen te kijken. De hond, waar zij zo'n hekel aan had, lag aan zijn voeten en toen zij dichtprbij kwam, hief hij zijn g olfachtige kop op en gromde. Stil, Bully, zei Rob. Nog gromde de hond en trok dreigend zijn lippen van zijn tanden terug. Stil, Bully, zei Rob nogmaals en schopte hem ach teloos in de lendenen. Dit is goed volk en hoe eer der je dat weet, des te beter voor jou. Hoe zeer zij ook een hekel aan de hond had, toch deed Robs achteloze onverschilligheid, toen het beest jankte van pijn, haar niet prettig aan. Hallo, zei hij. Kom eens hier en sluit vriend schap met dit heerschap. Goed, gaf zij ten antwoord en liep naar de stoep. (Wordt vervolgd) Nieuwe gemeentegrenzen. Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben aan de gemeenten Domburg. Oostkapelle, Veere en Vrouwenpolder op Walcheren een kaart gezonden, waarop zij de voorgestelde nieuwe gemeentegrenzen na de herinde ling hebben aangegeven. Hieruit blijkt, dat een groot deel van het grondgebied van Gapinge en een deel van het grondgebied van Serooskerke bij de nieuwe gemeente Veere-Vrouwenpolder wordt gevoegd. ,Het nieuwe Veere zal hierdoor een gemeente worden van ruim 2400 inwoners. Advertentie VUURWERK? Verwulft 3 t/o V en D Oudjaar open tot 9 uur Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur- Concert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Kluchtig en luchtig", alle leeftijden. Don derdag 14, 16.15 en 19 uur en vrijdag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 16.15 uur: „Tarzan en zijn vijanden", 14 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „White Christmas", alle leeft Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 "ul^.."Het meisje zonder pyjama", alle leeftijden. Donderdag gesloten. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en -1.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Bittere rijst", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn", alle leef tijden. Donderdag 14. 16.15 en 19 u. en vrij dag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „De man met de was sen beelden", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrij heren van het woud", alle leeftijden. I.uxor Theater: Vandaag 20, donderdag en vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Opstand der gladiatoren", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Anna", 14 jaar. M'nerva Theater: Vandaag 20.15 uur- „Even afrekenen heren", alle leeftijden. Donderdag gesloten. Vrijdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, zaterdag 14.30, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het ver boden leven van Walter Mitty". 14 jaar. Maandag tot en met woensdag 14 30 uur* ..Robinson Crusoë Co, alle leeftijden Maandag en dinsdag 20.15 uur: „De rode Pimpernel", 14 jaar. Woensdag en don derdag 20.15 uur: „De glorie van het moe derschap", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De levensroman van Joseph -Schmidt", alle leeftijden. Donderdag 14. 16.15 en 19 uur. vrijdag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: Op de Plaat(s)rust", alle leeftijden. Zonde? 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leef tijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur „De laatste vuurstoot", 14 jaar. Donderdag 14 30 en 19 uur. vrijdag en zaterdag 14 30 19 en 21 15 uur en zondag 14. 16.15. 19 en 21.15 uur: .Als moordenaar gebrandmerkt". 14 jaar Maandag tot en met donderdag 14.30. 19 en 21.15 uur: „Straaljager in nood". 14 laar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. donderdag 14.15 en 19 uur, vrijdag en zaterdag 14.15. 19 en 21.15 uur. zondag 14. 16 15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Orfeu negro", 14 jaar. Zondag 11 uur: „La Traviata". 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Incognito", 18 jaar. Donderdag gesloten. Vrijdag 14 30 uur: „Rin Tin Tin en de vluchteling", alle leeftijden: 20 uur: „Odongo", 14 iaar. Zaterdag tot en met donderdag 19 30 uur: ..Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. Zondag 14 30 uur: „Vlammen over de nrairie". alle leef- TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (.Tansstraat 79): Tot 11 januari dagelijks van 10 tot 17 uur (bovendien vandaag van 19 tot 21.30 uur) en zondags van 13 tot 16 uur: Expositie ..Kerkbouw nu". Frans Halsmuseum: Tot 11 januari dagelijks van 10 tot 15 en zondag van 13 tot 15 uur: Expositie „Kunst In het klein, de schoonheid van oude tegels". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 januari dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van George Rueter. Kunstzaal „Oud Ambacht" (Omvals- poort): Tot 11 januari dagelijks van 11 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur: Ex positie van werk van Chris van Voorst. Museum „Het Huls Van Loov" (Kamper- laan): Tot 18 januari dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. zondags 14 tot 17 uur: Kerstexpositie van werken van leden van de Hollandse AquarelMstenkring. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van donderdag 24 december).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 4