KERKDIENSTEN Plannen voor bebouwing van „De Hartekamp" worden uitgewerkt Het Hoge Duin Verkwisting In en om de stad Mogelijkheden worden geschapen voor verpleging van 430 patiënten ShtMj V<X&oV*\<K. HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Wim Daim benoemd tot organist der Doopsgezinde Gemeente Rij inbraak 2500.» gestolen Burgerlijke Stand van Haarlem verslaat griep en verkoudheid BINNEN UUR.... Cabaret „De Steekvlam" trad op voor P.v.d.A. in Heemstede ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Rood Wit hield oudejaarstoernooi ...dus ook nu! Bloemendaalse jeugd op excursie „De Snelpost" houdt tentoonstelling LABOR A mateurtoneel Al mijn zoons Een feestje in het verschiet mevrouw Ree ontsnapt in Haarlem-Oost UIT STAD EN STREEK Wethouder Geluk onthult muurschildering BEGIN 1960 GOED! WOENSDAG 30 DECEMBER 1959 Al meer dan zeven jaar geleden is het landgoed „Eikenrode" in het zuidelijk deel van Heemstede rijkseigendom geworden. En al die tijd ligt het buiten braak en staat het grote landhuis leeg. De Konink lijke Marine kocht het indertijd aan om hier het nieuwe marinehospitaal te vesti gen. In het begin van dit jaar werden echter de plannen gewijzigd. Er zou hier geen hospitaal verrijzen, maar het land goed zou ter beschikking komen van de gewestelijke commandant der Koninklij ke Landmacht in Noordholland, kolonel J. J. C. baron Taets van Amerongen, die zich hier met zijn staf zou vestigen. Dit plan is thans nog steeds van kracht en niemand weet wanneer het zal worden uitgevoerd. Nu gaat het in dit geval wel niet om slechte helmen of ander ondeugdelijk le- germateriaal, maar hier is eveneens van een ergerlijke verkwisting sprake. Want al die jaren ligt dus dit rijkseigendom, zon der een behoorlijk onderhoud, braak. Het herstel van het landhuis, dat in deze ze ven jaar schandelijk in verval is geraakt, zal hoge kosten vergen. Een behoorlijk bedrag zou bespaard zijn als dit huis ge regeld was onderhouden en het zou zelfs nog vrucht hebben kunnen afwerpen als het constant in gebruik was geweest. Maar nee, de Koninklijke Marine kijkt zeven jaar niet naar het landgoed om en komt dan tot de conclusie dat zij het toch eigenlijk niet kan gebruiken. En hoe lang zal het nog braak liggen tot de Koninklijke Landmacht het prachtige buiten gaat be zetten? Nu hierover nog steeds niets bekend is, rijst de vraag of de Koninklijke Land macht „Eikenrode" wel zo dringend no dig heeft. Als over het antwoord twijfel bestaat, zouden de bevoegde instanties zich misschien nog eens over een andere en betere bestemming van dit landgoed kunnen beraden. Want het buiten is van waarde voor het landschappelijk schoon in Zuid-Kennemerland, waarvan verdere aantasting koste wat kost moet worden tegengegaan. ...maar VAT 69 vindt z'n gelijke niét! FINEST SCOTCH WHISKY Tot opvolger van wijlen Jacob Bijster als organist van de kerk aan de Grote Houtstraat, heeft de Verenigde Doopsge zinde Gemeente te Haarlem benoemd de heer Wim Daim, tot op heden organist van de Gereformeerde Kerk aan de Keizers gracht te Amsterdam Daim, die nu vijfen dertig jaar oud is. werd als organist opge leid doör Cor Kee. de bespeler van het orgel der oude Lutherse Kerk te Amster dam; hij verwierf het staatsdiploma voor piano en orgel. Twee maal, in 195.7 en 1959 dong Wim Daim mee naar de wisselprijs van het Haarlems Improvisatieconcours, welke poging hem dit jaar dicht bij de overwinning bracht; hij overvleugelde dit- keer, met interessante vormgeving en ver rassende registraties, zijn niet ongevaar lijke medekandidaöt de Sleeswijker Uwe Röhl en kwam als tweede op de ranglijst. Wim Daim weze welkom in Haarlem- orgelstad. d. K. Enige onbekende personen hebben zich toegang verschaft tot een perceel in de Kerkstraat in Zandvoort, toen de bewo ners 's avonds niet thuis waren. Uit een niet afgesloten lade in een dressoir wordt een bedrag van vijf en twintig honderd gulden vermist. Nu de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid geen bezwaar heeft tegen een uitbreiding van de zwakzinnigeninrichting op „De Har tekamp" aan de Herenweg in Heem stede, zullen de plannen voor deze uitbreiding zo spoedig mogelijk wor den uitgewerkt. De Congregatie van de Broeders Penitenten kan thans haar verpleeginrichting op dit terrein handhaven. Zouden zij geen toestem ming hebben verkregen voor een uit breiding van de bebouwing, dan zou den zij „De Hartekamp" weer hebben moeten verlaten, daar thans het aan tal patiënten veel te klein is in verge lijking met de grootte van het land goed. Thans worden op „De Hartekamp" 76 zwakzinnigen verpleegd. Na uitbreiding van de verpleeginrichting zullen op het prachtige buiten langs de Herenweg niet minder dan 430 patiënten kunnen worden ondergebracht De staf bestaat nu uit acht broeders en twee lekeverplegers. Uiter- Advertentie Unp. Wilmerink Muller N.V., A öara BEVALLEN van een zoon: 24 dec.: D. Noordhoek-Veenendaal; 28 dec.: J. van der Velde-van Schravendijk; N. Steenkist- Romijn; M. J. Oosterbeek-Mobach: E. M M. Habraken-Zegwaard; W. A. Jonker- Bergacker; 29 dec.: M. M. Vermeulen-Hen- driks; G. A. van den Heuvel-van de Griendt. BEVALLEN van een dochter: 25 dec.: M. A. Olislagers-Andriessen; 28 dec.: C. M. de Zwager-Meekel; 29 dec.: L. R. van der Wolf-Walraven; 29 dec.: K. Hirs-Dijkstra: C. van Zijp-Vos. ONDERTROUWD- 29 dec.: J. de Waard en J. van Koerten; G. Ploeg en H. Dijk- kamp. GETROUWD: 29 dec.: J. M. M. Stolwijk en E. C. M. Bisschops; W. R. Giesberts en A. E. Meursing; T. J Verheiden en A. M. Geerlings; S. J. Groenland en M. M. Mö- ring; M. J. J. H. Wehnes en D. Verwaal; S. C. R. Basile en N. A. Koomen: E. L. Noach en M. L. J. de Clerck; P. J. Bakker en D. de Wolf; E. Klinge en K. A. Jak: J. A. R. de la Rambelje en Y. Boermeester; M. W. J. van Schie en T. J. Dijkzeul; T. R. Bronstring en A. P. Spruijt; M. Wories en K. C. Meijer. OVERLEDEN: 27 dec.: A. J. van Gaste- ren-Verhappen, 68 j.. Kennemerstr.; R. de Hoop, 66 j., Leidsevaart; 28 dec.: A. van Oije-Buwalda, 89 j. Westerhoutpark; M Ruijtenschildt-Takken, 59 j., All Pierson- straat; J. P. Rood, 50 j., Maerten van Heemskerkstraat; J. Broertjes, 63 j., Haze- paterslaan. aard zal ook deze staf een belangrijke uit breiding ondergaan. Voorts zal in de toe komst een medische staf worden aange steld. Thans is nog een aantal patiënten in het hoofdgebouw gevestigd. Te zijner tijd zal het hoofdgebouw, dat geheel in zijn oude toestand blijft, worden bestemd voor de huisvesting van de broeders en de me dische staf. Het ligt in de bedoeling zo spoedig moge lijk over te gaan tot de bouw van zes pa viljoens voor zestig patiënten en één pa viljoen voor dertig patiënten. Deze pavil joens worden verspreid over het beboste terrein, waarbij de bebossing niet noe menswaard wordt aangetast. De bebou wing zal trouwens aan het bosterrein wor den aangepast. Behalve de paviljoens voor de patiënten zullen worden gebouwd: een paviljoen voor de medische dienst en de observatie alsmede een gebouw voor de lekeverple gers met haaks daarop een toneelzaal Voorts zal de orangerie worden uitgebreid voor de inrichting van een kapel. De pavil joens worden veertig bij vijftien meter met een hoogte van 9 1 - meter. Ieder pa viljoen krijgt een gelijkvloerse en een bo venverdieping met terrassen en balkons. Zoveel mogelijk wordt naar een gevari eerde bouw gestreefd. Van de ruim vierhonderd patiënten die hier in de toekomst worden gehuisvest, zullen er minstens 250 ernstig gestoord zijn. Hiervoor zijn speciale voorzieningen nodig. De patiënten zullen worden inge deeld in groepen van vijftien, die elk hun eigen slaap- en woonruimte krijgen. Elke groep zal beschikken over een half pavil joen met een eigen ingang, was- en toilet gelegenheden, keuken, dokterskamer, verplegerskamer en bergruimte. De patiënten zullen hoofdzakelijk te werk worden gesteld in het bos, de moes tuin, en in de groentekassen. Voorts wordt overwogen in de dagzalen mogelijkheden voor arbeidstherapie te scheppen. De verpleegden zullen allen afkomstig zijn uit de provincies Noord- en Zuid-Hol land. Aan d'e uitbreiding van de verpleeg inrichting is een groot gebrek, want mo menteel is er reeds een wachtlijst van honderdveertig patiënten. Het aantal per sonen dat voor plaatsing in aanmerking komt, is echter veel groter. Ten zuiden van „De Hartekamp" heeft dc congregatie een perceel grond aan de Bijweglaan gekocht: Hier zal een uitgang worden aangebracht, zodat niet steeds van de hoofdingang gebruik behoeft te worden gemaakt. Voorts zal hier een dok terswoning worden neergezet Als de bouwplannen zijn uitgewerkt, zul len de bouwvergunning en de rijksgoed keuring worden aangevraagd. Zijn deze verkregen, dan zal onmiddellijk met de bouw in etappes worden begonnen. Advertentie De afdeling Heemstede van de Partij van de Arbeid heeft dinsdagavond in het Wapen van Heemstede de oudejaarsvie- ring gehouden. Het lekencabaret „De Steekvlam" uit Den Haag, dat het pro gramma verzorgde had de pech dat vlak voor het vertrek een medewerkster was uitgevallen en twee invallers nagenoeg on voorbereid haar taak moesten overnemen. Hoewel dit invloed had op de prestaties van het gezelschap, hebben de aanwezi gen niettemin veel plezier gehad. Hilari teit verwekte de man die als een „verbor gen verleider" van achteren uit de zaal kwam, het podium beklom en een sprbok- ie vertelde met als hoogte punt het openen van zijn koffer, waaruit een rode onder pantalon van een bekend merk te voor schijn kwam. Succes had verder de persiflage over de zangers en zangeressen van het Jordaan- lied die wel niet meer op de Leliegracht maar ergens in het Gooi zullen wonen. Een der hoogtepunten van het program ma was het houden van een bestuursver gadering van een partijafdeling in drie ver schillende versies. De eerste was hoe zo'n bijeenkomst verloopt, zoals een der och tendbladen het zich voorstelt. De in het schemerduister plaats hebbende activitei ten van de bestuursleden werden abrupt afgebroken door de komst van een bezoe ker. Toen deze zich bekend maakte vlucht te het bestuur in paniek onder het uiten van de kreet „dat de gans los was". In de tweede versie verliep de bestuurs vergadering zoals een medewerker aan het partijblad het zich voorstelt, namelijk zeer gedisciplineerd en met veel ijver om zich van de allerlei onplezierige en tijdro vende taken te kwijten. De derde opvoering liet de bestuursver gadering zien zoals die in werkelijkheid zou verlopen, met weinig animo en verward, waarbij de cabaretiers aan het eind con cludeerden dat het in Heemstede natuurlijk heel anders toegaat. In de pauze aten de aanwezigen oliebol len en hierna trad „De Steekvlam" op nieuw op. Advertentie In 1957 hield de hockeyvereniging Rood Wit voor het eerst voor jeugdelftallen een Oudejaarstoernooi, dat bij de jeugd al spoedig de bijnaam kreeg van het „Appel- flappentoernooi", die vanwege de uitge reikte porties appelflappen. Het toernooi kon wegens de slechte terreingesteldheid in 1958 niet worden gehouden. Dinsdag werd het voor de tweede keer gespeeld. Bij de jongens werd het team van BMHC voor de tweede achtereenvolgende keer bekerhouder. Bij de meisjes werd beker houdster BDHC versjagen door de ploeg van dc organiserende vereniging Rood Wit. In het restaurant van het sportpark heeft dinsdagmiddag na afloop van de wedstrijden de voorzitter van Rood Wit- de heer ir. H. Kepper, de prijzen aan dé aan voerders der winnende jeugdelftallen uit gereikt. Aan het toernooi namen acht meisjes- en zeven jongenselftallen (Pinoké-jon- gens had op het laatste ogenblik afgezegd) deel. Er werd in twee poules gespeeld. Bij de jongens won BMHC in de poule van Alliance, HGC en Victoria. Strawberries bleek in poule II sterker dan Zandvoort en Rood Wit. De finale tussen BMHC en Strawberries werd door de Bloemendaal- se hockeyers met 1-0 gewonnen. DONDERDAG 31 DECEMBER 1959 en VRIJDAG 1 JANUARI 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. Donderdag. 19.30: Ds. A. J. van Rhijn. Vrijdag. 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk. Velserstraat. Don derdag. 19: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomcr- kade Donderdag. 19.30: Ds. W. M. van Aspe- ren. Bakenesserkerk. Vrouwestraat. Donder dag. 19.30: Dr. G. Snijders. Medewerking van Tine van Raalte. sopraan. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. Donderdag. 19: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum. Emmakade, ingang Van Merlenstraat. Don derdag. 19: Ds. N. van Egmond. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. Donderdag. 19.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel. Jansstraat 36. Donderdag. 19: dhr. F. H. Geursen. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Donderdag. 19.30: Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Gemeinde. Waalse Kerk, Begijnhof. Vrijdag. 19.30: Pfarrer Plantiko. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Donderdag 19.30: bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. Donder dag. 19.30: Eerw. heer M. de Vos. Zuider kapel Zuiderstraat 15. Donderdag. 19: dhr. J. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. Vrijdag 10 uur geen dienst. Vrijdag. 15 en 19.30: Jeugdsamenkomsten o.l.v. Jaap Pol derman en Theo Dikkes. Vertoning van de filmstrip ..Martelaren van de 20ste Eeuw". 17.30: Broodmaaltijd met getuigenissen. Broedergemeente. Parklaan 34. Vrijdag. 10.30: Nieuwjaarspreek. Ds. H. Schutz. Apostolische Gemeente. Jacobijnestraat 15. Donderdag. 19: Godsdienstoefening. Vrijdag. 10.30: Gods dienstoefening. Vrije Evangelische Gemeente. Lange Herenstraat 6. Vrijdag geen dienst. Ver. Doopsgez. Gemeente, Grote Houtstraat 43. Donderdag. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Evang. Luth. Kerk, Witte Herenstraat. Don derdag. 19.30: Ds. D. Solinger. 19.30: Ds. G. Kroes. Rustoord. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. Donderdag. 19.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged Oude Gracht 61. Donderdag. 20: Drs, G. R. Visser, van Amsterdam. Vrijdag. 11: Begroe tingssamenkomst. Zuid-Oosterkcrk, Richard Holkade 125. Donderdag. 20: Ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula, ingang van Merlenstraat. Donderdag. 20.30: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. Donderdag. 20: Ds. J P. Geels. Vrijdag. 10: Ds. J. P. Geels. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. Vrijdag. 10: leesdienst. O.R.G. Centrum. Westerhout park IA. Donderdag. 19.30: Ds. A. R. de Jong. Volle Evangelie Gemeente (Pinkster gemeente). Elim Kapel. Paul Krugerstraat 36. Donderdag. 20: Oudejaarsdicnst. Heilig Avondmaal. Vrijdag. 10.30: Openbare samen komst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. Donderdag. 19.30: dhr. v. Ingen. bed. H. A. Vrijdag. 10.30: dhr. v. Ingen. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. Donderdag. 19.30: Lof v. Oudejaarsavond. Vrijdag. 10: Hoogmis. Stadsevangelisatie ..Pro Deo", Breestr. 19. Vrijdag. 10.30: Nieuw- jaarsdienst. Soefi Beweging. Donderdag. 19.30: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. Donderdag. 19: Preek. Vrijdag. 11: Men sen wijdingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Donderdag. 19.30: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. Donderdag. 19.30: Ds. G. Koch. Vrijdag 1 jan. 11: Nieuwjaarsbijeen komst in de Wijkzaal, Van Egmondstraat 5, Herv. Kapel. Eenhoornstraat 29 en Kleuter school. Colensostraat 13. Sionskerk, Ekster- Advertentie JOVANDA NYLONS KERKO en ELMI OVERHEMDEN Advertentie Leden van de Jeugdnatuurwacht te Bloe- mendaal hebben dinsdag hun eerste ex cursie gemaakt, waarvoor grote belang stelling bestond. Het bezoek gold het strand en de Kennemerduinen. Honderd jongens en meisjes verzamelden zich bij de wa tertoren en daarna werd langs de Zeeweg naar het strand gewandeld. Op het strand vonden de kinderen vele voorwerpen die door de storm van de laatste dagen waren aangespoeld. De directeur van de Stich ting De Kennemerduinen, ir. E. C. M. Ro- derkerk, die de leiding van de excursie had, vertelde allerlei bijzonderheden, on der meer over de gevonden schelpen. In „Parnassia" aten de kinderen hun meegenomen boterhammen op en daar werd de tocht voortgezet, waarbij ook een bezoek werd gebracht aan het vogelmeer. Ondertussen had ir. Roderkerk gelegen heid wat te vertellen over de duinen en het vogelleven. De jeugd was tevens ijverig aan het zoeken naar strikken en er wer den vele gevonden en verwijderd. De eerste excursie is voor de leiding van de Jeugdnatuurwacht te Bloemendaal een succes geworden en ongetwijfeld zal zij op de ingeslagen weg voortgaan. Op zaterdag 2 en zondag 3 januari houdt de Haarlemse postduivenvereniging „De Snelpost" in het gymnastieklokaal van de broederschool aan de Nagtzaamstraat in Haarlem-Oost een tentoonstelling, waar ongeveer vierhonderd duiven, verdeeld in 14 klassen, aanwezig zijn. Er zijn specia le klassen voor vitesse- en fondvliegers. De keuring is op zaterdagmorgen tussen negen en twaalf uur. De tentoonstelling is zaterdag van drie tot tien en zondag van tien tot vijf uur geopend. Aan het eind heeft de prijsuitreiking plaats. RIJKSSTRAATWEG 127 De amateur-toneelvereniging, welke tot opvoering besluit van Arthur Millers be kende „Al mijn zonen", moet wel over een aantal bijzonder goede hoofdrolspe lers en een knap regisseur beschikken, om van dit ongemeen boeiende toneelspel een enigszins redelijke voorstelling te kunnen geven. De r.-k. toneelgroep „Lu- damus", die het stuk dinsdagavond in de Stadsschouwburg voor het voetlicht bracht, bezit zowel de talentvolle spelers als de voor zijn taak berekende regisseur Bij de desbetreffende voorstelling kwam echter één nadeel duidelijk aan het licht Laszló Bubenik had de regie gecombineerd met het spelen van Joe Keller, een der hoofdfiguren in dit stuk. Deze overbelas ting had ten gevolge, dat de regisseur zijn macht over de spelers verloor; in het bij zonder ten opzichte van de mise en scène De vaste lijn ontbrak en het leek, alsof geen enkele positie in het manuscript was vastgelegd. De figuren bewogen zich dan ook dikwijls over het toneel op een maniej-, die op geen enkele wijze in over eenstemming met de tekst kon worden ge bracht. Onlogische spelverplaatsingen dus, welke waarschijnlijk voorkomen zouden zijn, indien de regisseur zich niet tussen doch vóór de spelers had bevonden. Ook Bubeniks rolkennis was verre van feil loos, al toonde hij zich geroutineerd ge noeg, 'om dit gebrek technisch zoveel mogelijk te camoufleren. Het karakter van de self-made fabrieksdirecteur, die liever ondeugdelijk materiaal aan de luchtmacht leverde, dan een belangrijk orderverlies te riskeren, werd door hem over het algemeen zeer natuurlijk uitge beeld, met een juist inzicht in situatie en conflict. In Joop Seignette trof hij een in telligent tegenspeler, die op een waarlijk ontroerende wijze zijn desillusie over de misdadige houding van zijn vader tot uit drukking wist te brengen. Onverklaar baar was het, dat de grote scène tussen Chris en Joe, aan het slot van het twee de bedrijf, niet geheel tot haar recht kwam. Waren er misschien coupures in de tekst aangebracht? Dan heeft men de auteur tekort gedaan, want Miller heeft de handeling juist met een bewonderens waardig talent en grote vakkennis naar deze climax toegeschreven. Bijzonder goed was ook Tyl Overmeer als Ann, een gedistingeerde toneelver schijning, die zich met een prima ver zorgde articulatie, expressief en vol allu re een dergelijk belangrijke rol volkomen waardig toonde. Ans Swart ontroerde door een gevoelig gespeelde moederrol. De verdere rollen werden door Hans Ka reis, Paula de Prez, Ben Schoonebeek, Dolly Schouten en Hans Geerding over het algemeen bevredigend vertolkt. Zij bewoog zich tussen een uitstekende Sue Bayliss (Paula de Prez) en een onvol doende Frank Lubey. Het publiek, dat de ze voorstelling met intense aandacht volg de, toonde zich bijzonder vertederd door het optreden van Jan-Jaap Bubenik. Te recht, want deze knaap speelde in het eer ste bedrijf zijn rol even parmantig als guitig. J. v. D. straat (Spaarndam-West). Donderdag. 20: Ds. J. Kroon. Vrijdag. 10: Ds. G. H. van der Woord. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noortier- kapel, Indischestraat. Donderdag. 19.30: Ds. S. M. A. Daalder. Nederl. Protestanten Bond, Berkenstraat 10. Donderdag. 19.30: Dra. E. Schneider-Vijlbrief. Geref. Kerk. Koning kerk. Kloppersingel. Donderdag. 20: Ds. H. W. Wierda. Vrijdag. 10.30: Begroetingssa menkomst. Goede Herderkerk, Spaarnrijk- straat. Donderdag. 20: Ds. J. A. van Arkel. Vrijdag. 10.30: Begroetingssamenkomst. Sionskerk, Eksterstraat. Donderdag. 18.30: Ds. P. de Ruig. Vrijdag. 10.30: Begroetings samenkomst. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. Donderdag. 20: Ds. J. C. Maris. Vrijdag. 10.30: Ds. J. J. Rebel. Gecombineerde dienst met Santpoort. Zuiderkapel afd. Noord. Gebouw Speeltuin „Vondelkwartier", einde Vergier- deweg. Donderdag. 19.30: Jaarsluiting. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk Wilhel- minaplein. Donderdag. 20: Ds. van Dijl. Vrij dag. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vreden- hof. Donderdag. 20: Ds. Oskamp. Vrijdag. 10.30: Ds. L. Cannegieter. Aula Chr. Lyceum. Donderdag. 19: Ds. van Egmond. Vrijdag. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Vrijdag 1 jan. 10.30: Nieuwjaarsreceptie Jeugdhuis, Heren weg 111. Kapel Irene. „Meer en Bosch". Donderdag. 19: Ds. Bethe. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. Donderdag. 19.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". Donderdag. 19.30: Ds. C. Soutendijk. Gereformeerde Kerk. Koediefslaan. Donderdag. 20: Dr. A. Don- dorp. Vrijdag. 10.30: Dr. A. Dondorp. Pink sterkerk. Camplaan. Donderdag. 20: Dr. P. J. Richel. Vrijdag. 10.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. Donderdag. 20: Ds. C. P. Plooy. Vrijdag. Ka pel Nieuw Vredenhof. 10: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned Herv. Kerk. Ad- ventskerk. Donderdag. 19.30: Ds. J. E. Drost Vrijdag. 11: Ontmoetingssamenkomst. Reli gieuze Kring, Eikenlaan 5. Donderdag. 19.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. Doops gezind. Haarlem. BENNEBROEK. Ned- Herv. Kerk. Don derdag. 19: Ds. H. S. J. Kalf. Vrijdag. 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. bevestiging ouderlingen en diakenen. Geref. Kerk. Donderdag. 20: Ds. W. Bos. Vrijdag. 10: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. Donderdag. 19: Oudejaarsavondlof. Vrijdag. 6.45. 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur LISSE. Ned. Herv. Kerk. Donderdag. 19.30: Ds. G. Pettinga. Vrijdag. 10: Ds. G. Pettinga. Geref. Kerk. Donderdag. 19.30: Ds. K. Schou ten. Vrijdag. 10: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. Donderdag 19.30: Ds. D. H. Biesma. Vrijdag. 10: Ds. D. H. Biesma. Geref. Ge meente. Donderdag. 19.30: Ds. H. van Gilst. Vrijdag. 10: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Donderdag. 10.30: Ds. J. J. Verleur. Vrijdag. 10: Ds. J. J. Verleur, Oud Geref. Gemeente. Donderdag. 19.30: lees dienst. Vrijdag. 9.30 en 15: leesdiensten. Ned. Prot. Bond. Donderdag. 19.30: dhr. J. P. Hulsbos. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. Donder dag. 19.30: Ds. F. Brouwer. Vrijdag. 10.30: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. Donderdag. 19.30: Ds. A. K. Krabbe. Vrijdag. 10.30: Ds A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. Donderdag 19.30: Drs. A. H. Schippers. Vrijdag. 10.30: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Don derdag. 18: Ds. S. M. A. Daalder, van Haar lem. Vrijdag geen dienst. Rooms Kath. Kerk. St. Joseph. Donderdag. 19 uur. Vrijdag. 7, 8.15, 9.30: Hoogmis en 11.15 uur. St. Mar- tinus. Donderdag 19.30 uur. Vrijdag. 7. 8.30, 10: Hoogmis en 11.30 uur. Maranathabijeen- komst. Donderdag 19.30 uur in het Nutsge- bouw. v. d. Endelaan 52. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Don derdag. 19: Dr. J. H. Stelma. Vrijdag. 11: Ont moetingssamenkomst in Maranatha. Nederl. Prot. Bond, Potgieterweg 4. Donderdag. 19 Ds. F. W. Boers. Ned. Herv., Bergen. Geref. Kerk, Vijverweg 14. Donderdag. 19.30: Ds. G. Toornvliet. Vrijdag. 10.30: Ds. G. Toorn vliet. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. Donder dag. 19: Predikatie en H. Lof. Vrijdag. 10.30: Gezongen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. Donder dag. 19: Dr. Ch. de Bèus. Vrijdag. 11: Ont moetingssamenkomst in Irene. Geref. Kerk. 19: Ds. D. Ringnalda. Vrijdag. 10.30: Ds. D. Ringnalda. Begroetingssamenkomst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. Donderdag. 19.30: Ds. J. C. Remijn Vrijdag. 11: Ds. G. H. v. Willenswaard en Ds J. C. Remijn. Adventskerk. Donderdag. 19.30: Ds. G. H. v. Willenswaard. Geref. Kerk. Geref. Kerk. Donderdag. 20: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Vrijdag. 11: Ontmoetingssamen komst in het Jeugdhuis. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 20: Ds. J. J. Rebel. Vrijdag. Ge combineerde dienst te Haarlem-Noord. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. Donderdag. 20: Ds. J. S. Hartjes. Vrij dag. 10: Ds. J. Kroon. Advertentie Advertentie en natuurlijk wilt u graag de „ster" van de avond zijn. Komt u dan bij modehuis Rainbow in de Anegang eens kijken naar de collectie COCKTAIL-ENSEMBLES. U vindt er beeldige rokkèn in een grote verscheidenheid van modellen en stoffen, allercharmantste BLOUSES en AVONDJUMPERS. De lange winteravonden lenen zich bij uitstek voor allerlei festiviteiten en een vrouw is nu eenmaal een vrouw; zij wil er toch altijd op haar best uit zien U weet toch. dat wij goed gesorteerd zijn in kleine-, midden- en grotere maten Anegang 26 Telefoon 10645 In Haarlem-Oost loopt sinds enkele da gen een ree los rond. Het dier ontsnapte zondagmorgen met drie soortgenoten uit zijn verblijf in de kennel Haerlem aan de Amsterdamsevaart 320. Drie herten kon men nog achterhalen, maar het vierde ging er na eerst een sloot „genomen" te nebben, snel vandoor. De ree duikt dan hier en dan daar in het oostelijk stadsdeel op, nu eens op de vuilnisbelt, dan weer aan de Zomervaart of de Prins Bernhard- laan, maar het heeft zich nog niet laten vangen. De eigenaar van het dierenverblijf meent dat op een gegeven moment het verlangen naar de soortgenoten de ree te machtig zal worden en het dier uit zich zelf zal terug komen. Dieren en de jaarwisseling Met het oog op het vuurwerklawaai, waarmee de jaarwisseling gepaard pleegt te gaan, wijst de Vereniging tot bescher ming van dieren er op dat het wenselijk is honden en katten dan zoveel mogelijk binnen te houden. IMP. OUD - HAARLEM Nieuws in het kort Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van volkshuisvesting en economi sche aangelegenheden, de heer J. A. Schippers, zal donderdag geen spreekuur houden. Dit geldt ook voor de Bloemen daalse wethouder van publieke werken mr. J. C. C. W. Hijszeler. Trouwe dienst. De Nederlandse ver eniging van huisvrouwen heeft aan me juffrouw J. van Dok voor haar 12'/ï-jari- ge trouwe dienst bij de familie Dijkhuis, Kempstraat lOrood in Haarlem de me daille met oorkonde uitgereikt Negentienduizendste lid. Het leden tal van de afdeling Haarlem en omstre ken van het Nederlandse Rode Kruis neemt nog steeds toe. Dezer dagen noteer de men mevrouw Lagerwaard-Siertsema Ripperdapark 22 in Haarlem als 19.000ste lid. Het bestuur van de afdeling bood haar twee Rode-Kruislepeltjes aan. Oudejaarsmarkt. Op donderdag 31 december wordt op de Botermarkt in Haarlem een oudejaarsmarkt gehouden die tot 's middags vijf uur geopend is. Postduiven. Op zaterdag 9 en zondag 10 januari houdt de postduivenvereniging „Haarlem-Noord" haar jaarlijkse kam pioensshow in het clubgebouw van de speeltuinvereniging DVS aan de Vondel- weg. Behalve voor de prijswinnaars van de diverse wedvluchten zal ook een plaats ingeruimd worden voor jonge duiven en late jongen. De tentoonstelling is zaterdag geopend 's avonds van zes tot tien uur en zondag van 's morgens negen uur tot 's avonds acht uur. De nieuwe directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Haarlem, de heer K. van 't Zet, thans plaatsvervangend directeur van het G.A.B. te Utrecht. Aanwinst voor Articapress In het kantoor van het foto- en filmbu reau Articapress, gevestigd Raamvest 55 in Haarlem, wordt een der wanden ge heel in beslag genomen door een moder ne, decoratieve vlakvulling van de hand van de Haarlemse kunstenaar Levinus Tollenaar. Dinsdagmiddag heeft de wet houder van Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, tijdens een korte plechtigheid de ze muurschildering onthuld. De kunstenaar heeft in deze wandversie ring de fotografie gesymboliseerd met een hand die het licht omvat, daarmee de wil van de fotograaf om het licht te beheer sen tot uitdrukking brengend. De wethouder onthulde het kunstwerk door het voorhangsel van allerlei kran ten, aan welke Articapress regelmatig persfoto's levert, te laten vallen. Hij complimenteerde de heren Keesman en Pennaerts met hun initiatief de kunste naar de mogelijkheid te bieden een ar tistiek verantwoorde bijdrage te leveren tot het interieur van hun bureau. Volgens de heer Geluk zou het meer inschakelen van beeldende kunstenaars bij de totstand koming van bedrijfsruimen slechts toe te juichen zijn. Namens de pers getuigde de heer J. H. Bartman vervolgens nog van de aangename samenwerking met Arti capress. Advertentie Nieuwjaarsdiner in restaurant met optreden van het bekende duo ANS EN JAAP DANIELS Speciaal menu 10.— en k la cart® Reserveer uw tafel WIJK AAN ZEE - tel. 0 251T - 322 - 341

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7