Tegen losarbeider voor inbraken twee jaar gevangenisstraf geëist KELLER voor DONDERDAG 31 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Actie Stille Armen 1959 Nieuwe rayonamhtenaar voor Haarlem-Oost Drie vertegenwoordigers namen afscheid van Droste n.v. Burgerliike Stand van Haarlem Ir. L. N. M. de Weerd nam afscheid bij Enschedé Finales-schoolbasketbal Voetballende wielrenners in „v. d. Aartsportpark" HAARLEMSE RECHTBANK Uitspraken rechtbank Voorwaardelijke straf voor Haarlemmer die met Amerikanen vocht verlichting W. Krijnen winnaar van schoolschaaktoernooi Schoolbasketbaltoernooi in Haarlem begonnen Dissonanten op eerste dag Jeugdkoor Inter Nos naar Leverkusen Voor onze kwartaal-abonnees Haarlems Dagblad Medische verzorging op Nieuwjaarsdag Examens zwemmend redden 'rafelvoetbaltoernooi in Zandvoort Nagekomen kerkdiensten De totale opbrengst van de Actie „Stille Armen" 1959 bedroeg 27.946,79 Het comité spreekt zijn grote dank baarheid uit voor het vele werk dat is verricht om dit buitengewone resultaat te bereiken. Hieraan heeft in grote mate meegewerkt de actie van de plaatselijke pers. Meer dan 1000 mensen ontvingen een kerstgave. Aan alle geefsters en gevers onze op rechte dank. Namens het Comité Mr. A. Beets Mr. J. M. Wicherink Nagekomen giften- Mevr. P. 2.50; H. M. v. S. ƒ10.-; L. S-G. ƒ10.-; Dames C. 5,Jo en Ko 25—; v. G. f 2,50; P. G. f 2,50: W. F. K. f 5,—; M. M. 10,—; mei. W. E. S. 2,50 W. v. D. f 1,—; S. K. 10,—; L. V. O. f 12,50; G. M. 10.—; L. H. f 2,—; A. H. K. 10,—; mevr. J. Ph. D. f 2,50; B. v. A. f 5,—; P. J. N. 20,—; S. E. V. I. 20,—; S. J. 50,—; H. A. K. M. 10,—; N.N. 100,—- P. P. 2,50; M. A. 5,—; A. de V. 100.—; Bridgeclub „Haarl. Bridge Vrienden" 60,N.N. 1,50; N.N. 5,Barbara 1.60; H. H. 5,P. C. A. P. f 25,—; G. 2,50; N. O.? 10,—; D. S. 1.50: K. L. f 2.50; J. D. 10,—; T. R. J. 10,—; J. H. B. 10,—; van T. f 2.De Jokerpot van Y 3,50; Fox 'f 2,50; wed. W. C. B. E. 5,—; N.N. 2,—; J. K. W. 5,50; A. Q 5,—; K. F. 5,—; J. K. i,—mevr. R. v. T.-Sch. 2,50; kerstwijding P.E.N. 47,N.N. 2,50; Vermaat n.v. 100,t. H. 5,P. D. R. f io,batig saldo kerstconcert op 22-12-59 35,—; H. G. S. f 25,—; ir. J. C. v. H. 20,—; Benjo 10.—; Ph. H. H. 10,—; F. J. B 5,—; W. H. v. P. 5,—; C. C. M. 5 H. W. 5,—; M. K. 2,50; mevr. O. 2.50; H. A. W. 2,50; G. L. M. 1,— Koezie f 40,Chinees f 15,A. B. io.K. M. 10,— fa. Brantjes 10,—; E. C. R.-M. B. 10—; firma K. 10,—; J. v. C. f 5,—; G W T. 5,—; J. Vr. 5,-; C. M. v. 't W. 5,—; mej. A. C. 2,50; N.N. f 5,—; A. R. f 2,50; P. C. T. 2,50; M. I. V. f 2,35; R. S. 10,—. Totaal van deze lijst: 1056,85. Alleen bij ons blad is in totaal dus f 24759,04 binnengekomen. Met het oog op zijn benoeming tot bri gadier zal de rayonambtenaar voor Haar lem-Oost van de Haarlemse politie, de heer M. Vermeulen, met ingang van het nieuwe jaar niet meer als zodanig optre den. Met ingang van 4 januari is aangewezen tot rayonambtenaar voor Haarlem-Oost de hoofdagent R. O. van der Schaaf, Hannie Schaftstraat 6 I. De heer Van der Schaaf heeft thans nog geen telefoonaan sluiting. Zodra deze zal zijn tot stand ge komen zal het telefoonnummer worden bekendgemaakt. Dezer dagen hebben drie vertegenwoor digers van Droste's cacao- en chocolade fabrieken n.v. te Haarlem afscheid geno men wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Het waren de heren J. S. Bles sr. verte genwoordiger voor Noordholland, T. F. P. Ermers, vertegenwoordiger voor Den Haag en F. W. Plet, vertegenwoordiger voor Haarlem en omstreken. In de toonkamer van het bedrijf werden de scheidende personeelsleden toegespro ken door de voorzitter van het "jubileum fonds van Droste, de heer C. A. Guit, waarna in restaurant Brinkmann een lunch werd gegeven, waarbij alle verte genwoordigers aanzaten, alsmede de da mes van de _drie scheidende, employé's. Hier heeft de heer M. W. Savrij Droste op gevoelige wijze de verdiensten van de drie vertegenwoordigers geschetst. HAARLEM, 30 december 1959 BEVALLEN van een zoon: 27 dec.: W. Scholten-Kok; 28 dec.: W. M. Vosse- van Kipshagen; J. C. van Steijn-van Heel; A. Leeuwenberg-Brunt; 29 dec.: J. M. van Waard-van Rooden; M. Driessen-Ver- meulen; 30 dec.: H. G. van der Putten Peters. BEVALLEN van een dochter: 28 dec G. H. de Jager-Mes: 29 dec.: W. E. Terwal- Zaagmans; C. C. Rijnbeek-van der Lans- 30 dec.: H. M. Martens-Vosse. OVERLEDEN: 29 dec.: C. A. Kroon van Dienst-Timmers, 73 j., Schotersingel; S Koekkoek-Makkelie, 62 j., Amsterdam straat; D. de Vries-Mitscheli, 82 j., Tromp straat; W. Haanstra, 88 j.. Maerten van Heemskerkstraat; J. Schaart, 82 j.. Ro molenstraat; E. Jansen. 80 j., Vergierde- weg: E. A. M. van der Weiden, 65 j.. Van der Vinnestraat; J. A. Twijsel. 59 j., Gast- huisvest. ONDERTROUWD: 30 dec.: C. O. Hoede- man en C. M. A. Elshof; A. T. W. Tromp en M. T. L. van der Valk: N. Beemsterbopr en G. K. Klooster; H. D. de Lanoy Meijer en F. L. Lucassen: W. J. Duijn en J. Ver kerk; T. J. Kamsma en M. M. T. Schoone- beek; H. A. J. van Kimmenaede en M. A Lammers; B. Grim en H. O. Valk; P. W Voskuilen en W. Stok: P. C. Hoogreef en J. C. J. van den Berg; J. J. M. Smolenaer® en J. Schipper; W. Robbemont en G. W Burgstra; E. F. Bruttekreef en J. H. Koe'- man; J. W. Kan en A. M. Heiligenberg; P. A. Koning en T. Riksten; P. A. W. Onne- kes en E. G. van Batenburg. GETROUWD: 30 dec.: D. Pronk en J. de Waal; W. Blesgraaf en J. L. M. Spierings- T. Schaap en A. G. Westerhoud; J. M. M. van Goor en E. G. M. Sengers; M. P. Kos- 'er en G. M. Kaptein; J. Spaargaren en v P. J. van den Bos; A. R. van der Graaf ■>n J. van Roon; H. A. van Haren en C M Touthaan: R. Wijtman en H. A. van Lev W. Stuart en P. Logemann; J. de Haan a H. M. van der Veldt; J. G. G. var "euwen en C. M. Kamoen: R. H M Beu en en E. van Turnhout: D. F. Berkholst n P. T. P. Schardijn; K. Das en J M "hidejans; J. H. Bergkamp en M M Nips agen; C. P. Roeien en S. T. M. Scheefhals Woensdagmiddag heeft tijdens een bij eenkomst van directie- en stafleden, ir L. N. M. de Weerd afscheid genomen van het bedrijf van Joh. Enschedé en Zonen. De president-directeur, de heer B. F. En schedé, bood bij die gelegenheid de heer De Weerd de gouden legpenning van het huis Enschedé aan als blijk van grote waardering voor de diensten aan de ven nootschap gedurende bijna veertig jaren bewezen. Bij het afscheid was ook aanwezig ir. N. E. Servatius, hoofd van de technische adviesafdeling van de Nederlandse Bank. De heer De Weerd trad in dienst bij Enschedé in juli 1921 als chef van het la boratorium, een functie welke hij ruim dertig jaar vervulde. Nadien werd hij be noemd tot technologisch adviseur van de directie. Gedurende zijn lange ambtsperiode wijdde de heer De Weerd zich in het bij zonder aan de studie van de beveiliging van geldswaardige drukwerken, zoals bankbiljetten, aandelen, chèques, enz. en de toepassing van de daarmede verkregen inzichten in de praktijk. Door zijn grote kennis van de grondsla gen van de druktechniek van bankbiljet ten heeft ir. De Weerd steeds waardevolle expertises verricht ten behoeve van het departement van Justitie, ter bestrij ding van falsificaten. Voorts was hij mede oprichter en de eerste voorzitter van het instituut grafische techniek T.N.O. Katholiek Vrouwengilde. De Heem- steedse afdeling van het Katholiek Vrou wengilde houdt maandag 4 januari in het parochiehuis „Anno Santo" aan de Achter weg haar eerste ledenbijeenkomst van het nieuwe jaar. Pastoor H. A. J. Drost zal een uiteenzetting geven over de betekenis van de Drie Koningen voor deze tijd. Aan de voet van de Westertoren te Amsterdam zijn enkele oude huizen gesloopt, waardoor men nu vanaf de straat het Anne rrankhuis kan zien. Het achterhuis, det geheel gerestau reerd wordt, is hier op de voorgrond zichtbaar; de pannen zijn van het dak, waafvan de binten ook. gecontroleerd en zo nodig gerept reerd of vervangen worden. Zaterdag 2 januari zullen in het Krelage- huis de schoolbasketbalfinales beginnen. Om zes uur beginnen de verliezersronden. Om half zeven komt de finale van de win naars. Het volledige programma is: Verliezersfinales: jongste meisjes, 18 uur: Marnix 2—Lorentz; oudste meisjes, 18 uur: Jac. P Thijsse Lyceum 1Hildebrand- school 2; jongste jongens, 18.45 uur: Prin ses Irene 1—Triniteits Lyceum 1; oudste jongens, 18.45 uur: Prinses Irene 1Lo rentz Lyceum 1. YVinnaarsfinales: jongste meisjes, 18.30 uur: Klaas de Vries 1Marnix Lyceum 1; oudste meisjes, 18.30 uur: Lourens Coster 1 Marnix Lyceum 1; jongste jongens 20.15 uur:-Mendel College 1—Marnjx Lyceum 1; oudste jongens, 21 uur: Rijks Kweekschool 1Lourens Coster 1. De uitslagen waren woensdag: Jongste meisjes: „Lorentz Lyceurri. Kennemer Lyceum 1 2—12. Kenrferrier ge diskwalificeerd. ongerechtigde speelster. Oudste meisjes: Da Costa Kweekschool 1 Lourens Coster Lyceum 1 718, Jac. P. Thysse Lyceum 1Christelijk Lyceum 1 12—4, Hildebrandschool 1Ketelaerschool 1 82, Jac. P. Thysse Lyceum 1Jac. P. Thysse Lyceum 2 19—0, Marnix Lyceum 1 Kennemer Streekschool 1 117, Jac. P. Thysse Lyceum 2—Marnix Lyceum 2 165, Da Costa Kweekschool 2—Klaas de Vries 1 014, Hildebrandschool 1Klaas de Vries 1 6—5. Jongste jongens: Marnix Lyceum 2 LTS 3 305, Gerhardschool 1Klaas de Vries 1 36. Triniteits Lyceum 1Mr. Bruchschool 1 21—6, Prinses Trenschool 2 Lourens Coster Lvc. 1 631, Marnix Ly ceum 2Mendel College 1 1016. Lourens Coster Lyceum 1—Prinses Ireneschool 1 1618. Marnix Lyceum 3Mendel College 1, 7—18. Louise de Coligny 1—Prinses Ireneschool 1 7—19. Klaas de Vries 1— Marnix Lyceum 1 19—21, Triniteits Ly ceum i—Lourens Coster Lyceum 2 36—8. Oudste jongens: Kennemer Lyceum I— Jac. P. Thijsse Lyceum I 20-37; Da Costa Kweekschool 2—Prinses Ireneschool I 0-2, Da Costa niet opgekomen; Triniteits Ly ceum I—L.T.S. I 51-6: Rijkskweekschool I Da Costa Kweekschool I 31-4; Marnix Lyceum IMendel College I 41-9; Louise de Coligny I—Jac. P. Thijsse Lyceum I 6-29; Lorentz Lyceum I—Triniteits Ly ceum I 19-18; Rijkskweekschool IH.T.S I 37-10; Jac. P. Thijsse Lyceum I—Prinses Ireneschool I 14-15;Louise de Coligny I Lourens Coster Lyceum 3 2-0: Lourens Coster niet opgekomen; Rijkskweekschool 2 Lourens Coster Lyceum 2 12-17; Klaas de Vries ILorentz Lyceum I 8-14; Mar nix Lyceum 2—Lourens Coster Lyceum 4 2-0. Lourens Coster niet opgekomen; Chris telijk Lyceum I-j-H.T.S. I 11-14: Lourens Coster Lyceum IMarnix Lyceum 3 64-7; Lourens Coster Lyceum 2Prinses Irene school 1 P-22: Marnix Lyceum 2—Gerhard school I 27-5; Marnix Lyceum I—Lourens Coster Lyceum I 16-30; Marnix Lyceum 2 Lorentz Lyceum I 23-24. De wielrenners en bestuurders van het Haarlemse „De Kampioen" en die van „Olympia" uit Amsterdam, zullen op Nieuwjaarsmorgen weer tegen elkaar gaan...... voetballen in het „Van der Aartsportpark" te Haarlem-Noord. Tal van bekende wielrenners zal men daarbij als voetballer in actie kunnen zien. De op stelling van het Haarlemse renners-elftal luidt: doel: H. Jansen; achter: Th. Ma thot en W. Blommaert; midden: A. Stra- ver, H. Koger en F. Vaars; voor: C. Piers, E. Riethoff, P. Steenvoorden (aanvoer der), B. Gieske en M. Bouma. De bestuurders en oud-renners van ..De Kampioen" komen met het navolgende elftal in het veld: doel: C. Bijster; achter: C. van Egmond (aanvoerder) en F. van Zomeren; midden: J. Rijneveld. P. Pe ters en J. Hoogland; voor: W. Asma. A. Riethoff sr., J. van Slooten, H. Aanholt en J. Rooyers. De belangstelling van de Haarlemse wielrenners om te voetballen is zo groot, dat men ook nog een onderling wedstrijd je laat spelen tussen een B- en C-elftal. Na de wedstrijden die om tien uur begin nen is er in het clublokaal „Kennemer- land" aan de Rijksstraatweg een geza menlijke „snertfuif. Twee jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. H. Lagerwaard, van morgen geëist tegen een 32-jarige los ar beider uit Haarlem. Hij stond terecht voor twee inbraken in november, de een bij een Haarlems bedrijf (buit 210) en de ander in een school aan de Nic. van der Laanstraat, waar 25 verdween. De president, mr. H. J. Ferwerda, wees verdachte er op dat hij al vaak heeft ge zegd zijn leven te zullen beteren. Hij is acht keer wegens diefstal veroordeeld. Hij is ter beschikking van de regering ge steld en na een verblijf van eeneneenkwart jaar in een inrichting met proefverlof ge zonden. Toen zijn vrouw ziek werd ging hij weer inbreken. De officier van Justitie schetste verdachte als een man die de weg van de minste weerstand kiest. De raadsvrouwe, mejuffrouw mr. J. Brinkmann, zei dat haar cliënt vermin derd toerekeningsvatbaar is en zij bepleit te een korte gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering. - Tegen een 52-jarige Amsterdamse verte genwoordiger eiste de officier van Justitie mr. J. Wiarda zes weken gevangenisstraf en tweè jaar ontzegging van de rijbevoegd heid, omdat hij op 6 oktober 's nachts om kwart voor twee in Haarlemmer- liede en Spaarnwoude onder invloed een aanrijding zou hebben veroorzaakt en zonder zich bekend te maken, zou zijn weggereden. Verdachte ontkende gedronken te heb ben en zei alleen maar een „licht klikje" gehoord te hebben. Als getuige vertelde een Haarlemse was- industrieel een heel ander verhaal dan de vertegenwoordiger. Hij zei dat verdachte met zijn auto geheel links rijdend op hem aï kwam. ..Ik reed de berm in. raakte een paaltje en werd daarop door de tegenlig ger aangereden. Ik ben de wagen uitge gaan maar meneer reed weg met zijn lich ten uit." aldus getuige. Deze vertelde ver der dat hij verdachte achterna is gegaan. De 31-jarige Haarlemse monteur, die op de avond van 6 juli van dit jaar in een Zandvoortse bar slaags raakte met twee in West-Duitsland gelegerde Amerikaan se soldaten, waarbij een van de Ameri kanen een schedelbasisfractuur opliep, is vanmorgen door de Haarlemse rechtbank wegens zware mishandeling veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. Het handgemeen in de bar was begon nen tussen de twee Amerikanen, die flink dronken waren, en de portier. De aan leiding was een fles whisky die de mili tairen hadden meegebracht en „soldaat" wilden maken, waartegen een kelner be zwaar maakte. Toen een van de Amerika nen een mes trok was de vrouw van de portier naar buiten gerend. Zij riep de hulp in van de Haarlemse monteur die juist enkele mensen met een auto zou wegbrengen. De monteur, een vriend van de belaagde barportier, had zich toen eveneens in het strijdgewoel geworpen met als gevolg dat de twee Amerikanen even later naar buiten waren gewerkt. Bij een van hen was dat zo hardhandig ge beurd dat hij met een schedelbasisfrac tuur in een ziekenhuis moest worden op genomen. De officier van Justitie mr. J. Wiarda had veertien dagen geleden tegen de Haarlemmer vijf maanden gevangenis straf, waarvan twee voorwaa'.üelijk met drie jaar proeftijd, gevorderd. Een 49-jarige boekenverkoopster uit Loenen aan de Vecht werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van het haar ten laste gelegde feit, het rijden in een auto onder invloed van sterkedrank. In die staat zou de verdachte op 24 augustus in Driehuis-Velsen een aanrijding hebben veroorzaakt. Toen een politieman pro ces verbaal opmaakte had zij op een vraag van deze geantwoord: „Ja, ober" Veertien dagen geleden had de officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman tegen de verdachte een maand gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. naast de auto is gaan rijden, de bestuur der door het open portierraam heeft toe geroepen te stoppen en dit later, ter hoog te van Sloterdijk heeft herhaald. Toen stemde verdachte er mee in naar de po litie te gaan, maar hij reed naar de Zee dijk en maakte daar veel „trammelant". Toen de wasindustrieel de politie ging ha len en tien mjfiuten later terugkwam, was verdachte verdwenen, zei getuige. De officier van Justitie achtte het onder invloed rijden bewezen. „Verdachte was bang voor de bloedproef, omdat hij dan zijn rijbewijs kwijt zou raken", aldus mr Wiarda, die er op wees dat verdachte on samenhangend sprak, onvast ter been was en tevoren slingerend heeft gereden. De vertegenwoordiger hield staande niet te hebben gedronken. Hij zei dat zijn wagen tje altijd wat slingerde, doordat een veer enigszins anders dan normaal is aange hecht. De rechtbank zal op donderdag 14 janua ri om half tien uitspraak doen. v Advertentie ZIJLSTRAAT ft) - TEL. IS778 rZZZ=Z HA AR LE Zijn naam wordt als 26ste in de wisselbeker gegraveerd Het toernooi van de Haarlemse School- schaakbond heeft een spannende finale ge kregen. De twee sterkste schakers van de hoofdgroep, de Triniteitslyceïsten W. Krijnen en K. Nederkoorn, gaven efu idr in de laatste partij geen duimbreed toe. Het werd na twee uur remise en de wed strijdleiding besloot de beslissing door het spelen van „vluggertjes" van tien minu ten te laten vallen. Zij stelde het aantal vast op vier. De eerste partij werd remi se, de tweede was voor Krijnen en toen hij ook het derde „vluggertje" won, was de stand 2'/«-,/i. Krijnen had de favoriet van het toernooi, de winnaar van het Hol land Jeugdtoernooi verslagen. De heer J. Lankamp, voorzitter van de Noordhollandse Schaakbond, reikte de prijzen uit. Hij bood de toernooiwinnaar de wisselbeker van de HSSB en als eerste prijs een zilveren beker van het Haarlem se gemeentebestuur aan. Hij mag nu mee dingen naar de jeugdschaaktitel van Noordholland. K. Nederkoorn kreeg de tweede prijs van de HSSB, R. v. d. Kas- teele de derde prijs, een medaille van de gemeente Heemstede en H. Mostertman de vierde prijs, een medaille van de ge meente Bloemendaal. In totaal waren er voor het hoofd- en bijtoernooi 23 prijzen, die behalve uit bekers en medailles be stonden uit schaaklitteratuur. De ongelukkigste speler van het toernooi J. Schellaart, werd de gelukkige bezitter van een prachtig zakschaakspel. Zoals wij reeds eerder schreven, verspeelde hij door een fout in de slotfase van een wedstrijd het kampioenschap in zijn groep.^ Weer competitie? De heer Lankamp dankte de oudscholie ren Van Overbeeke en Vonk voor het ini tiatief dat zij hebben genomen om het toer nooi opnieuw te houden. Zij hebben een nieuw bestuur gevormd en dit wil de HSSB die eigenlijk alleen nog maar be stond bij de gratie van het scholieren schaaktoernooi nieuw leven inblazen door weer een competitie te organiseren. Ten slotte zei voorzitter Vonk dat er nog een prijs uit te reiken was, die gedeeld moest worden door de twee minst spor tieve spelers. Dat waren twee scholieren die hadden moeten schaken voor de der de en vierde prijs in het hoofdtoernooi. Zij hadden al heel wat partijen achter de rug en de animo was niet groot meer. Weet je wat, we nemen remise en beslissen met vluggertjes, besloot het tweetal. Zo ge beurde en nu kregen ze allebei een rol drop. Niet omdat zij zo onsportief waren geweest, maar wel het minst sportief van alle deelnemers. Dit was dan het luchtige slot van het drie daagse scholierentoernooi, waarin men over spanning niet te klagen heeft gehad. Het uitstekende werk van de school- basketbalcommissie in Haarlem, die een perfecte organisatie heeft opgezet om de schooljeugd tijdens de kerstvacantie op sportieve wijze de vrije tijd te helpen be steden, wordt door deze jeugd blijkbaar niet helemaal gewaardeerd. Op de eerste dag van het toernooi, waarbij negenenzes tig teams in het veld kwamen, heeft men in het Krelagehnis een toilet volkomen vernield. Voorts bleek dat enkele ploegen nog niet van sportiviteit hadden gehoord. Sommige teams zijn van dusdanige kwa liteit dat bij voorbeeld de eerste wedstrijd wel gewonnen kan worden, maar dat men de tweede of derde ronde niet meer over leeft. Dit is een normale gang van zaken. Enkele van deze ploegen hebben nu op zettelijk getracht de eerste wedstrijd te verliezen, en zich niet ontzien om zelfs strafworpen tegen zich te organiseren, waardoor een achterstand ontstond. Op deze wijze hoopt men in de verliezersron de te komen en daar wel een eventuele fi nale te halen. Natuurlijk waren er ook heel goede wed strijden en die overheersten gelukkig. Na de eerste wedstrijddag tippen wij als favo rieten voor de winnaarsfinale; bij de jongste meisjes de Klaas de Vries 1 en het Marnix Lyceum 1, bij de oudste meisjes het Lourens Coster Lyceum 1 en het Mar nix Lyceum 1; bij de jongste jongens zijn er wel drie gegadigden, namelijk Klaas de Vries 1, Mendel College 1 en het Marnix Lyceum 1; bij de oudste jongens geloven wij in een finale tussen Rijkskweekschool en Lourens Coster Lyceum 1. Overigens zijn verrassingen niet uitgesloten. De uitslagen waren: Jongste meisjes: Prinses Irene IKlaas de Vries I 9—15; Marnix Lyceum 2Jac. P. Thysse I 56; Ketelaarschool IPrin ses Irene 2 242; Lorentz Lyceum I— Marnix Lyceum I 411; Klaas de Vries IKennemer Lyceum I 156; Ketelaer school I—Marnix Lyceum I 3—13; Prin ses Irene IMarnix Lyceum 2 56; Prinses Irene 2Lorentz Lyceum I 216; Jac. P. Thysse IKlaas de Vriesl 019. Oudste meisjes: Marnix Lyceum I Jac. P. Thysse I 1413; Chr. Lyceum I— Kennemer Streekschool 219; Jac. P Thysse 2Kennemer Lyceum 210; Rijks kweekschool ILorentz Lyceum I 102; Da Costa Kweekschool IHildebrand I 105; Lourens Coster Lyc. IKetelaer school I 242; Da Costa Kweekschool 2 Prinses Irene I 3—8; Marnix Lyceum I Klaas de Vries I 1512; Kennemer Streekschool IKennemer Lyceum I 13 4; Rijkskweekschool IDa Costa Kweek school I 89; Lourens Coster Lyceum I— Prinses Irene I 264. Jongste jongens: Marnix Lyceum 2— Prinses Irene 2 27-3; Marnix Lyceum 3— Lorentz Lyceum 1 32-9; Prinses Irene 3 L.T.S 3 6-20; Mendel College ILourens Coster Lyc. I 13-9; Gerhardschool I—Tri- niteitslyceum 2 15-3; Ketelaerschool I— Prinses Irene I 9-6; Klaas de Vries I— Louise de Colligny I 11-7; L.T.S. 2Marnix Lyceum I 1-62; Marnix Lyceum 2Klaas de Vries 2 17-12; Marnix Lyceum 3Mr. Bruchschool I 33-6; L.T.S. 3Triniteits Ly ceum I 14-10; Mendel College IMarnix Lyceum 4 37-0; Gerhardschool IL.T.S. I 18-9; Prinses Irene-®Prinses Irene 3 18-6 Klaas de Vries I—Lourens Coster Lyc. 2 22-2; Lorentz Lyceum ILourens Coster Lyc. I 7-24; Triniteitslycëum 2Louise de Colligny I 7-20; Klaas de Vries 2—L.T.S. 3 10-24; L.T.S. ILourens Coster Lyc. II-19; Prinses Irene I—L.T.S. 2 44-0; Mr Bruchschool I—Marnix Lyceum 4 6-5; Ke telaerschool IMarnix Lyceum I 8-37. Oudste jongens: Rijkskweekschool 1 Louise de Colligny 1 39—7, Da Costa Kweekschool 1Lourens Coster Lyc. 1"8, Triniteitslyceum 1Kennemer Ly ceum 1 14—8, HTS 1Jac. P. Thijsse" 1 14—12, Marnix Lyceum 1—Rijkskweek school 2 385, Mendel College 1Lourens Coster Lyc. 2 1812, Lourens Coster Lyc. 1 —Da Costa Kweekschool 2 758, Prinses Irene 1—Marnix Lyceum 3 1622, Rijks kweekschool 1—Klaas de Vries 1 37—5, Da Costa Kweekschool 1Lorentz Lyceum I 2917, Triniteitslyceum 1Chr. Lvceum 1 5—25. HTS 1—LTS 1 61—0, Marnix Ly ceum 1—Marnix Lyceum 2 45—21, Mendel College 1Lourens Coster Lyceum 4 20 Lourens Coster Lyc. niet opgek. Lourens Coster Lyceum 1—Gerhardschool 1 73—11. Vrijdagmorgen 1 januari gaan tachtig meisjes en jongens van het Jeugdkoor „In- ter Nos", dirigent Jan Booda, naar Lever kusen (bij Keulen) waar zij zondagavond 3 januari een concert geven dat begeleid zal worden door mej. Emmy van Eden. Dins dagavond 5 januari komt het gezelschap weer in Haarlem terug. Voor het komende jaar staat een concert reis op het programma naar Eisteddfod in Wales op 4 juli en verder een reis naar Grenoble in Frankrijk. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL ONDERTROUWD: M. T. C. M. Inder- furth en M. J. T. Warmerdam. GETROUWD: R. W. Naumann en J. M A. T. van den Eerenbeemt; A. M. van der Geest en W. C. van Galen; T. H. J. v. d Kallen en M. E. B. Nieuwenhuijs; H. A Deur en C. J. M. Alessie. BEVALLEN: P. C. M. Wilmering-Vep- heijen, d.; C. M. van der Putten-Veelenturf, z.; J. van der Woude-Klein, z. en d.; H. C. M. Zwart-Verhoeven, d. OVERLEDEN: E. Huisman, 60 j.G Beun, 82 j.; H. L. M. Jassen-Spee, 66 j.: W. Verburg, 75 j. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: H. Th. Nunnink en H. M. van der Hulst. GETROUWD: H. J. Odink en W. Rom- bout: H. F. Hellenberg en C. H. Wiggerts- Th. N. van der Prijt en C. V. M. Schouten: C. J. Schoenmakers en C. W. G. Kroft. Th. J. Jansen en H. Weber; H. J, M Spruijt en E. Flapper; J. Kollen en F. C. A Vasen. GEBOREN: Christiaan Jacob, z. van J. C. Vrolijk en L. de Vries; Anke, d. van C. de Jong en H. J. van der Linden; Jose- nhine Gertrudis Matthea, d. van J. van Rijt en F. A. L. Jonckbloedt; Cornelis, z. van H. de Bruin en W. M. van Manneke® Theodorus, z. van Th. Bruin en G. Plat Monica Frnncisca Maria, d. van J. S. Rus man en C. G. Breukels. OVERLEDEN: Mevr. A. H. Duindam-van Deursen. 57 j.; P. Stelling. 86 j.; Wed. H Welters-Luif. 89 j.: E M. Barnhoom 3 maanden (meisie): P W. Casander. 74 j Wed. J. J. van Dort-Roosdorp. 75 j. bestaat de gelegenheid, het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze te laten over schrijven. De voordelen hiervan zijn: le. Aanbieding van kwitantie komt te vervallen, dus geen incassokosten. 2e. Giro-biljet behoeft niet meer ieder kwartaal te worden uitgeschreven. 3e. Geen kosten voor overschrijving. Indien u hiervan gebruik wilt maken, verzoeken wij u een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Beyers, Raamsingel 28, tel. 13164. Tandartsen: H. 'I. A. M. Eysvogel, Wa genweg 26. Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel 11793; apotheek Centraal Apotheek, Gr. Houtstraat 78, tel. 10500; Bos- en Vaartapotheek. Bos- en Vaart straat 26, telefoon 13290. HEEMSTEDE Artsen: A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, telefoon 35008 en P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903. Wijkverpleegster: zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 9. tel. 34673 (bij geen gehoor nummer 35235). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206—208, telefoon 38320. ZANDVOORT Medische verzorging tijdens oudejaars avond en nieuwjaarsdag: Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27, telefoon 2791. Verloskundige: zuster G. Bokma. Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Beyers, Raamsingel 28. Haarlem, tel. K 250013164. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telefoon 6430. HILLEGOM Artsen: C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, telefoon 5771. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg 6. telefoon 3134. HALFWEG Artsen: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 85. Zwanenburg, telefoon 4454. H\ ART EMMERMEER Hoofddorp: dokter Roemeling Frlma. telefoon 6220. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg. telefoon 280. Zwanenbnrg: A. Hoektsra, tel. 4454. Badhoevedorp: dr. Nijzink, tel. 2664. SANTPOORT Artsen: 1 januari: J. Stoffel. Hoofdstraat 165. Santpoort-Doro, tel. 8310; 3 januari: D. R. Mansholt. Vinkenbaan 23. Sant poort-Station, telefoon 8320. Apotheken: 1 ianuari: Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Noord, tel. 02650—8284; 3 januari: Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145. Santpoort-Zuid, tel. 025608249. In het Sportfondsenbad in Haarlem gaf woensdagavond het district Noordwest van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen gelegenheid tot het afleggen van examen. De examencom missie bestond uit: Mevrouw A. Perry- Meijer, mevrouw S. C. Dijkstra-van Baren en de heer H. Vos, die na afloop de uit slag bekend maakte. Van de Heemsteedse Brigade slaagden de dames A. en M. van Houten en de heer A. Borst; de heren W. J. van Keulen en H. L. Rietberg van de Zand voortse Reddingsbrigade en de dames M. Martin, B. Nieboer en de heer E. v. d. Pol van de Bloemendaalse Reddingsbrigade. In hotel Keur te Zandvoort wordt zater dag van 15 tot 22 uur een lustrumtoernooi gehouden ter gelegenheid van het vijfja rig bestaan van de Nederlandse Tafelvoet balbond. Hieraan zullen 84 spelers deel nemen, alleen lid van de NTVB en af komstig onder anderen uit de afdelingen Boskoop, Musselkanaal, Arnhem, Velsen. Zandvoort, Haarlem, Amsterdam, Leiden Den Haag, Delft, Rotterdam, Schiedam. De finalepoule zal om ongeveer half zeven beginnen. Er wordt gespeeld op zeventien tafelvoetbalvelden. De organi satie is in handen van de samenwerken de afdelingen Zandvoort, Amsterdam en Velsen. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 31 dec. 19.30: Ds. D. C. van Wijngaarden. 1 jan. 10: Ds. D. C. van Wijngaarden Doopsgezinde Gemeente. 31 dec. 19: Ds. M. Keyser. Geref. Kerk. 31 dec. 19.30: Ds. M. Ros. 1 jan. 10: Ds. M. Ros. Chr. Geref. Kerk. 31 dec. 15: dhr, Schipaanboord. van Leiden. 1 jan. 10: leesdienst. Geref. Gemeente. 31 dec. 19.45: Ds. G. Salomons. 1 jan. 10: Ds. G. Salomons. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 31 dec. 18.45: Ds. J. C. J. Bronsgeest. 1 jan. 9.30: Ds. J. C. J. Bronsgeest. Abbenes. 31 dec. 18.30: Ds. H. Brons. 1 jan. 9.30: Ds. H. Brons. Pniël. 31 dec. 20: Ds. H. Brons. Bethelkapel. 31 dec. 20: Ds. J. C. J. Bronsgeest. Geref. Kerk. 31 dec. 19.30: Ds. C. W. Thijs. 1 jan. 9.30: Ds. C. W. Thijs. Chr. Geref. Gemeente. 31 dec. 19: Ds. Floor. 1 jan. 9.30: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 31 dec. Ds. L. C. Baljé. 1 jan. onbekend. Geref. Kerk. 31. dec. 19.30: Ds. G. Rang. 1 jan. 10: Ds. G. Rang. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerkplein. 31 dec. 19,30: Ds. C. de Ru. 1 jan. 10.30: Be groetingssamenkomst in het Jeugdhuis. Geref. Kerk, Julianaweg. 31 dec. 19.30: Ds. A. de Ruiter. 1 jan. geen dienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 31 dec. 19: Dr. A. van Biemen. van Bentveld. 1 jan. geen dienst. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. 31 dec. 19.30: Oudejaarsavond-lof. 1 jan. dien sten als op zondag.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9