Amsterdam is binnen een paar jaar volgebouwd compleet« pius 12 mineralen Frans bedrijfsleven zelf gedupeerd door beperking vrachtvervoer Surinamer pleegde aanslag op zijn ontrouwe meisje Geen regen van betekenis Parkeerverbod voor de binnenstad op den duur onvermijdelijk Prins Bernhard volgende week naar Mexico Zoon bracht vader tijdens twist dodelijke messteken toe Arrestanten van „de walletjes" in vrijheid Antilliaanse premier in Nederland 1 Korporaal veroordeeld wegens oplichting NAAIMACHINES In beroep thans zes jaar geeist In november 8636 nieuwe huizen 2 Nieuwjaarsrede van burgemeester: Twee „Friendships" naar Iran Goedkope KLM-tarieven voor toeristen bepleit Runner van Elbe stapt over zijn bezwaren heen 10 vitaminen .V. PHILIPS-DUPHAR Nogmaals 50 vergunningen beschikbaar gesteld AANSLAG IN HAAGS PARK h DONDERDAG 7 JANUARI 1960 Amsterdam is binnen enkele jaren vol gebouwd. De grootste zorg van het Am sterdamse gemeentebestuur is. dat de autoriteiten in Den Haag de hoofdstad niet zullen toestaan, de grootse uitbreidings plannen in de Bijlmermeer uit te voeren. Het is namelijk de wens van de regering, de totstandkoming van krachtige randge meenten in de Amsterdamse agglomera tie te bevorderen. Amsterdam wil in de Bijlmermeer woonruimte creëren voor honderdduizend mensen. Als dit gebied na de opheffing van de gemeente Weesper- karspel aan een andere randgemeente wordt toegewezen, zal het moeilijk zijn, een groei van honderduizend inwoners in acht jaar te verwerken. Dat is alleen mo gelijk voor een ingewerkt gemeenteappa raat, waarover een grote stad als Amster dam beschikt. Dit was het voornaamste punt dat bur gemeester G. van Hall woensdagmiddag Prins Bernhard. die op uitnodiging van de Mexicaanse regering een kort bezoek aan dat land zal brengen, alvorens deze maand een bezoek te brengen aan de West, wordt op 11 januari op het vliegveld van de stad Mexico verwacht. Hij zal daar worden begroet door de Mexicaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Manuel Tello, en andere regeringsvertegenwoor digers en door de Nederlandse ambassa deur, dr. R. Flaes. Op dinsdag 12 januari zal Prins Bern hard een krans leggen bij het onafhanke lijkheidsmonument in Mexico, waarna hij een bezoek brengt aan de Mexicaanse pre sident, Adolfo Lopez Mateos. De Prins zal de president dan een Nederlandse konink lijke onderscheiding uitreiken. Daarna biedt de president een banket aan ter ere van zijn koninklijke gast. 's Avonds is er een receptie op de Nederlandse Ambassa de. Woensdag 13 januari zal Prins Bernhard een ruiterfeest bijwonen, dat wordt gehou den door de nationalr paardensportfedera tie in Mexico, waarna hij zal lunchen met minister van Buitenlandse Zaken, Vervol gens vertrekt de prins naar Cuernavacas. een toeristenoord 70 km. ten zuiden van de hoofdstad van Mexico. De Prins zal ook een bezoek brengen aan het stadje Taxco, centrum van de zilverproduktie in Mexico en tenslotte zal hij enige dagen doorbren gen in de badplaats Acapulco, alvorens naar de Nederlandse Antillen te vertrek ken. Advertentie De twee Fokker „Friendships", gekocht door de Iraanse Aardolie-Exploratie- en Productiemaatschappij, zijn woensdag van Schiphol vertrokken met bestemming Teheran, nadat beide toestellen waren overgedragen aan vertegenwoordigers van deze maatschappij. Thans heeft Fok ker 30 van de 63 bestelde F-27 toestellen afgeleverd. De beide „Friendships" zullen in Iran worden bemand met personeel van de K.L.M., welke maatschappij ook het technisch onderhoud van deze vliegtuigen zal verzorgen. Over enkele maanden zul len ook de beide „Friendships", door de K.L.M. bij Fokker besteld, worden afge leverd. Deze toestellen worden door de K.L.M. in charter aan de Iraanse aardolie- rpaatschappij ter beschikking gesteld. Ook deze vliegtuigen zullen door K.L.M.-perso- neel worden bemand. voor de Amsterdamse gemeenteraad in zijn nieuwjaarsrede aansneed, hoewel hij er uitdrukkelijk aan toevoegde, dat hij persoonlijk een groot voorstander is van het bevorderen van krachtigi randge meenten. Over het verkeer in de hoofdstad zei de burgemeester, dat het parkeerpro bleem „in een grensperiode leeft". „Het is nog niet zo erg, dat wij, zoals in Londen en andere steden reeds is geschied, een parkeerverbod voor de gehele binnenstad zouden moeten instellen, maar op de lan ge duur zal het er wel wan moeten komen", zei hij. „Op het ogenblik is het zo, dat de" lange parkeerders, dat zijn de mensen die hun auto's 's morgens neerzetten en er pas 's avonds mee naar huis rijden bij na vijftig percent van de parkeerruimte in beslag nemen. Dit percentage was in 1948 nog twaalf. Indien deze auto's dus op par keerterreinen of in parkeergarages wor den ondergebracht, zou een veelvoud van de huidige zogenaamde „korte parkeer ders" geholpen kunnen worden. Parkeren gaat geld kosten. Mr. Van Hall merkte op dat het steeds verder gaande euvel van parkeren op ver boden plaatsen (de politie maakt duizen den processenverbaal per maand op) tot radikale verbodsmaatregelen zou kunnen dwingen. Hij hoopte dat de automobilisten in de toekomst meer zelfbeheersing zullen tonen. Men zal er echter mee verzoend moeten raken, dat in de nabije toekomst parkeren in de binnenstak kosten mee zal gaan brengen. Parkeergarages en -terrei nen kosten veel geld en haar middelen ver oorloven de gemeente niet deze graties ter beschikking te ;._llen. In zijn terugblik op het afgelopen jaar memoreerde burgemeester Van Hall de activiteit in de bouwsector en de uitbrei dingsplannen van vele Amsterdamse Ho tels. De gang van zaken in de haven acht te hij bevredigend; deze duidt er zelfs op dat ook Amsterdam de recessie vrijwel te boven is gekomen. Door het verleggen van de activiteit naar andere landen werd voorts de schade van verbreking der za kelijke relaties met Indonesië gelukkig reeds voor een deel opgevangen. Mr. Van Hall bracht hulde aan de activiteit die hier bij aan de dag is gelegd. In Amsterdam heeft een 25-jarige bank werker zijn 55-jarige vader tijdens een hevige vechtpartij in diens woning in de Hillegomstraat met een padvindersmes 'achttien steken toegebracht waaraan de vader later in een ziekenhuis is overleden. De vader had uit zijn eefste huwelijk twee dochters en één zoon. Kort na de oorlog liet hij zich van zijn vrouw schei den en bekommerde zich sindsdien niet meer om de kinderen. Na enige tijd trouw de hij opnieuw, maar ook dit huwelijk werd na enkele jaren ontbonden. De zoon, inmiddels volwassen geworden, vond een werkkring bij een installatiebu reau te Hamburg. Een half jaar geleden kreeg hij van zijn vader een telegram: Kom direct". Hij trof zijn vader geheel in de put aan als gevolg van het mislukte tweede huwelijk en tegenslagen in het be drijf. De zoon besloot op aandringen van de vader zich met zijn jonge Duitse vrouw in Amsterdam ten huize van de vader te vestigen en te helpen het bedrijfje op te werken, om het te zijner tijd over te ne men. Enkele maanden geleden maakte de va der Kgnnis met een 21-jarig meisje,dat hij in huis nam. Van dat ogenblik dateren de moeilijkheden. De vader, zich weer op gewassen voelend tegen het leven, kreeg spijt van de zakelijke beloften, die hij de zoon had gedaan. De verhouding werd zo gespannen, dat de teleurgestelde zoon enkele dagen gele den besloot met zijn vrouw een ander huis te betrekken en uit vaders zaak te treden. Gisteren werd de vader 55 jaar, maar de zoon en schoondochter verlieten het huis. Omstreeks half twaalf 's avonds kwamen zij terug in het souterrain, dat zij be woonden. Boven, in de woonkamer, be vond zich de vader en diens vriendin als mede een dochter uit zijn eerste huwelijk, die op verjaarsvisite was. Volgens zijn verklaring heeft de zoon wat willen inpakken voor de verhuizing. Om papier te snijden gebruikte hij een achttien centimeter lang padvindersmes. Om twaalf uur ging hij even naar boven. De vader vroeg hem of hij even in de woon kamer wilde komen. Hier bood hij zijn zoon een borrel aan, maar de jongeman, die als maaglijder geen alcohol mag ge bruiken, weigerde. De vader beschouwde dit als een belediging en er ontstond een hevige ruzie, gevolgd door een vechtpar tij. De door het dolle heen zijnde zoon trok plotseling het mes tegen zijn veel sterkere vader en bracht hem een groot aantal messteken toe. Plotseling zakte de vader bloedend ineen. De vrouwen waarschuwde de politie, die de jongeman arresteerde. Het gerechtshof te Amsterdam heeft woensdag het bevel tot gevangenhouding voor 30 dagen, dat de rechtbank op 24 de cember had gegeven voor vier van de zes door de zedenpolitie gearresteerde per sonen van de „walletjes" vernietigd met het bevel tot hun onmiddellijke invrij heidstelling. De raadsman van het gear resteerde echtpaar De V., mr. M. H. Huy- gens uit Den Haag, en de advocaat van J. van 't H. en F. K., mr. K. B. J. M. Haase, waren van de beslissing van de rechtbank in appèl gegaan bij het hof. De echtgenoten van Van 't H. en K waren reeds kort na hun aanhouding door de rechter-commissaris in vrijheid gesteld. Zoals bekend geschiedden de arrestaties destijds terzake van „het gelegenheid ge ven tot ontucht en daar een beroep van maken". De minister-president E. Jonckheer van de Nederlandse Antillen is, vergezeld van zijn minister van Justitie, R. J. Isa, woensdag op Schiphol aangekomen. Hij verklaarde, voornamelijk naar Ne derland te zijn gekomen om met de gevol machtigd minister, de heer W. F. M. Lampe overleg te plegen inzake de perso neelsbezetting van de vertegenwoordi ging in Den Haag, waarvoor voorlopige, maar nog geen definitieve voorzieningen waren getroffen. Betreffende de verhouding tussen de Antillen en Venezuela, zei de heer Jonck heer dat hij bijzonder verheugd is over het feit, dat „de ontwikkeling de goede richting uitgaat". Het voorlopige ant woord van Nederlandse zijde dient nog in een definitieve vorm te worden gegQten. Overleg op dat punt tussen de Antillen en Den Haag isnog gaande. De minister president roemde het uitstekende werk dat de Nederlandse ambassadeur in Ca racas, de heer Boon, bij het incident met Venezuela heeft verricht. „De toeristische industrie", aldus de mi nister-president, „wordt in de toekomst voor de Antillen zeer belangrijk. De plan nen daarvoor ontwikkelen zich gunstig. Belangrijk zal evenwel zijn of het lucht vervoer naar de Antillen op een zo goed koop mogelijke wijze kan geschieden en het ziet ernaar uit, dat de K.L.M. in staat is binnen de IATA-bepalingen tarieven toe te passen die een stimulans voor het verkeer naar en van Antillen zullen bete kenen". De beide Antilliaanse ministers zullen ongeveer tien dagen in Nederland vertoe- en. HONOLOELOE (UPI) De 56-jarige Rotterdammer Gerrit Vermeulen, die een paar dagen geleden in Honoloeloe mede namens vier andere runners verklaarde, dat hij zou weigeren op de twee afge dankte Amerikaanse vliegdekschepen naar Japan te varen, is van gedachten veran derd. Kapitein Arie Poot, wiens zeesleper „El be" de beide „baby-flattops" naar Harao in Japan, zal brengen heeft verteld dat hij Vermeulen een plaats als bemannings lid'op zijn schip heeft aangeboden maar dat deze besloten heeft bij de andere run ners op een der vliegdekschepen te blij ven. De „Elbe" zal de beide vliegdeksche pen tot het eiland Wake alleen slepen. Daar zal de „Clyde", eveneens van L. Smit en Co., dan een vliegdekschip overnemen. Advertentie dohyfral De ideale gezondheidsdragee voor U en Uw gezin! Flacon met 100 dragees f4.20 .2 js o De krijgsraad in Den Haag heeft een ge wezen beroeps-korporaal uit Breda we gens oplichting veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar en zes maan den en ontslag uit de militaire dienst. We gens het onbevoegd in het bezit hebben van een alarmpistool met lichtpatronen werd hij bovendien veroordeeld tot een boete van 25. De ex-korporaal gaf het hem tenlaste ge legde toe. In juli had hij van een garage houder in Breda een auto gehuurd zonder de waarborgsom van honderd gulden te betalen. Hij maakte de garagehouder wijs dat hij als chauffeur van een generaal moest optreden. Toen hij de gehuurde auto bij de garagehouder terugbracht bleef hij de huur schuldig. Een in Oosterhout wo nende weduwe had hij onder valse voor wendsels bewogen tot afgifte van onge veer 1800. Hij had haar voorgespiegeld dat hij met haar zou willen trouwen. De korporaal was getrouwd en vader van drie kinderen. Ook aan andere vrouwen had hij fantastische verhalen gedaan met het doel geld los te krijgen. Hij had dit geld niet gebruikt voor zijn in min of meer kommervolle omstandigheden levend ge zin, maar voor eigen plezier. De auditeur-militair, mr. F. van der Dussen, zeide niet veel goede woorden over te hebben voor het in vele opzichten bui tengewoon unfaire gedrag van de korpo raal. De raadsman schetste de levensloop van de korporaal, die, sinds hij in Korea heeft gediend, van het rechte pad is afge weken. Advertrvtie P. hoofd-agent rijd! VOLVO topkwaliteit -nt kfe TwttUwfstu rayon Haarlem OVERVEEN TEL. K 2500 18997 55602 - 11123 (Van onze Haagse redacteur) Niet alleen vele tientallen Nederlandse wegvervoerders, maar ook vele Franse im- en exporteurs, handelaren en indus triëlen blijken ernstig gedupeerd door de beperkingen welke de Franse regering aan het Nederlandse vrachtvervoer naar en van Frankrijk in de weg legt. Woensdag hebben zich dan ook tal van Franse ver laders en ontvangers van goederen ver ontwaardigd tot hun ministerie van Ver keer gewend om te protesteren tegen het afdammen van de machtigin^enstroom. De Franse autoriteiten hebben ijlings nog maals vijftig machtigingen per vliegtuig naar Nederland gezonden na de honderd die de dag tevoren reeds waren aangeko men. Men heeft bij de thans onder hoog spanning confererende, telefonerende en telegraferende Nederlandse Internationa le Wegvervoersorganisatie (N.I.W.O.) echter geen enkele aanwijzing over de be tekenis van dit kwantum. Men weet dus in het geheel niet of het de bedoeling is dat wekelijks een honderdvijftig machti gingen zullen worden verstrekt, waarmee men het op 1 januari 1958 geldende aan tal machtigingen zou handhaven, of dat men vrij willekeurig en incidenteel te werk is gegaan. Vervoer op rantsoen Wel is woensdagmiddag reeds geblejcen, dat de Franse verladers naar de N.I.W.O. werden verwezen „omdat die nu weer over autorisaties beschikt". Maar het thans verstrekte aantal is bij lange na niet vol doende om in de behoefte aan wegvervoer te voorzien. De N.I.W.O. heeft woensdag middag met de wegvervoersorganisaties overlegd op welke wijze men de autorisa ties zal rantsoeneren. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de vervoerders van bederfelijke waren voorrang zouden krij gen en hoewel uiteraard aan dat soort ver voer steeds grote aandacht zal worden ge schonken, heeft men toch ook rekening te houden met de vervoerders van andere goederen, die daardoor in het nadeel zou den komen. In dat opzicht dient men ook rekening te houden met de belangen van de bedrijven die vaak ten koste van gro te offers met veel vasthoudendheid een vaste lijndienst op Parijs hebben ontwik keld, zoals bijvoorbeeld Overdorp in IJmuiden. Het ziet er daarom naar uit, dat de N.I.W.O. de autorisaties zal dis tribueren in verhouding tot de recente ac tiviteit der verschillende bedrijven. Daarbij kan zeker niet tegemoet wor den gekomen aan de speciale verlangens van sommige Franse bedrijven, die bij voorbeeld voorrang willen hebben voor hout en plaatijzer. Fransen zelf gedupeerd Bij de N.I.W.O. hoopt men echter, dat het Franse bedrijfsleven zijn eigen over heid ervan weet te overtuigen, dat het handhaven van het Nederlandse wegver voer ook een Frans belang is. Handel en industrie in Frankrijk hebben de Neder landse wegvervoerder immers leren ken nen als een betrouwbare en vakkundige relatie, aan wiens activiteit mede een ver beterde positie van de Franse produkten op de Europese markt te danken is. De Nederlandse vervoerder verzorgt trou wens dat deel van het Franse wegvervoer dat door de capaciteitsbeperking ten be hoeve van de Franse spoorwegen niet door eigen bedrijfsleven kan worden vervuld. De omvang van het Franse vrachtwagen park is daardoor ernstig achtergebleven bij de expansie van de Franse industrie in de laatste jaren. Valse vergelyking De directeur van de N.I.W.O., de heer E. P. W. Verbeek, heeft ernstig geprotes teerd tegen een van Franse zijde gege ven voorstelling van zaken men zie ons blad van woensdag als zou het aantal autorisaties in korte tijd zijn opgelopen van vijfhonderd tot meer dan tweeduizend. Het laatste getal heeft echter betrekking op uitgevoerde ritten. Per autorisatie worden tenminste twee ritten uitgevoerd (heen en terug), maar er worden ook wel autorisaties voor twaalf achtereenvolgen de ritten heen en terug verstrekt. Men kan zeker rekenen dat vijfhonderd autorisa ties gelijk staan met een 1200 tot 1800 rit ten per maand. Bovendien is het toenemen van het vrachtvervoer in de laatste maan den van het jaar een internationaal be kend verschijnsel, dat bepaald niet duidt op een verscherpte activiteit van het Ne derlandse wegvervoer. Tenslotte vernamen wij nog, dat het Franse antwoord op de reeds in november door Staatssecretaris Stijkel gezonden brief over de transportmoeilijkheden on derweg is. Het was woensdag echter nog niet op het ministerie van Verkeer en Waterstaat aangekomen. N.I.W.O. ontving nog vijftig autorisaties Vanochtend heeft de Stichting Neder landse Internationale Wegvervoers Orga nisatie (N.I.W.O) te Den Haag, nog vijftig vervoersautorisaties van het Franse mi nisterie van Verkeer ontvangen. Met de deze maand reeds tweehonderd gekregen formulieren maakt dat een totaal uit tot nu toe van 250. Per maand heeft men on geveer achthonderd stuks nodig, om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. De maand is evenwel nog lang, aldus de N.I.W.O. en men heeft alle hoop, dat de door het Franse ministerie van Verkeer voorgenomen contingenteringsmaatregel niet al te streng zal worden toegepast. On dertussen blijft de belemmering van het Nederlandse wegvervoer naar Frankrijk voortduren. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Ruimte maken. Ter gelegenheid van Drie koningen zijn twaalfhonderd Cubanen, die wegens niet-politieke vergrijpen in gevangenissen waren opgesloten op vrije voeten gesteld, ingevolge een al gemene amnestie welke is afgekon digd dooi de regering van Fidel Cas tro. Zes jaar gevangenisstraf, twee maal zoveel als de Haagse rechtbank had op- elegd, heeft de procureur-generaal bij et Haagse hof geëist tegen de 35-jarige Surinaamse bankwerker L. R. L. K. S., die op 25 april 1959 zijn ex-meisje in het Emmapark te Den Haag met pistool schoten levensgevaarlijk verwondde. De eis van negen jaar, die de officier bij de rechtbank had gesteld, achtte de procu reur-generaal te hoog. Het rechtbank- vonnis vond hij, ondanks alle verzach tende omstandigheden, te laag. De offi cier was van dit vonnis in appèl gegaan. Evenals destijds voor de rechtbank ver klaarde de verdachte, ruim vier jaar een intieme verhouding gehad te hebben met het meisje. Hij wilde met haar trouwen. Doch de laatste maanden kwamen er moeilijkheden tussen hen. Toen hij het „uit" maakte, kwam zij echter bij hem terug en vond er een hartstochtelijke ver zoening plaats. Het feit dat zij kort daar na met een ander uitging was een zware slag voor hem. Hij had haar die nacht staan opwachten voor haar woning. Drie uur na middernacht kwam zij pas, achter op de scooter van een jonge man. Zij ne geerde de verdachte en de man op de scoo ter maakte bovendien een smalende op merking over diens huidskleur. Twee schoten gelost De volgende ochtend wachtte de Suri namer zijn meisje op om het „uit te pra ten". Met zijn hand aan haar fietsstuur liet hij haar naar het Emmapark rijden, waar beiden afstapten. Het meisje wilde weer wegrijden, maar hij hield haar fiets vast. „Er valt niets te praten", zei zij. Verdachte haalde het pistool te voor schijn. Het meisje zei: „doe dat gekke ding weg". t'LZiai Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in novem ber 8636 nieuwe woningen opgeleverd. Dit aantal werd nog nimmer in november be reikt. In november 1958 werden 8263 nieu we woningen voltooid. In de eerste elf maanden van 1959 kwa men 73.997 woningen gereed, tegen 80.641 in de overeenkomstige periode van 1958. Van de in november voltooide woningen werden er 1081 als systeemwoning ge bouwd. In de eerste elf maanden van 1959 kwamen 8075 systeemwoningen gereed. Gerekend tot en met november 1959 wer den sedert de bevrijding 759.592 nieuwe woningen gebouwd. In november 1959 werd begonnen met de bouw van 6255 woningen (november 195 met 6958 woningen). In de eerste elf maanden van 1959 werd begonnen met de bouw van 80045 woningen de bouw van 6255 woningen (november 1958 met 77.295 woningen. Doordat het aantal woningen dat in no vember 1959 gereed kwam, groter was dan het aantal dat in aanbouw werd ge nomen, liep het aantal woningen in uit voeringterug tot 90.110 op 1 december 1959 Op 1 december 1958 waren 86.430 wonin gen in aanbouw. Van dat moment af herinnert verdach te zich niets meer. Hij kwam pas tot zijn positieven, toen het meisje gillend op straat lag. Zij bloedde uit twee wonden. Toen richtte verdachte het vuurwapen op zijn hart en haalde de trekker over. Het schot trof hem niet dodelijk Hij is inmiddels volkomen genezen. Het meisje niet. Zij lijdt nog dagelijks pijn. Een nier en haar galblaas moesten worden verwij derd. Haar ingewanden en longen werden beschadigd. Slachtoffer getuigt Als enige getuige werd door het hof het 21-jarige meisje gehoord, dat thans werk zaam is in Engeland. Haar verklaringen waren op verschillende punten tegen strijdig aan die van de verdachte Zo zou de verdachte haar voortdurend geprest hebben om tegep haar wil met hem om te gaan. Hij had gedreigd zelfmoord te zullen plegen, indien zij hem in de steek liet, zo verklaarde zij. Toen bepaalde aspecten van de verhou ding tussen haar en verdachte behandeld zouden worden, liet de president de deu ren sluiten. Requisitoir De procureur-generaal zei in zijn requi sitoir onder meer dat de tragedie zich heeft toegespitst door verdachtes bijzonde re karakter, dat mede-beïnvloed is door zijn ervaringen als „commando" in de Prinses Irene-brigade (hij hielp ons land bevrijden) en door zijn latere ervaringen in ons land, die niet altijd even gelukkig waren. In de verhouding tussen verdachte en het meisje waren wrijvingspunten, die ver zachtende omstandigheden opleveren voor de verdachte. Dit blijkt ook uit het psychiatrisch rapport, waarin staat, dat hij waarschijnlijk handelde in een sche mertoestand. Desondanks achtte de pro cureur-generaal het vonnis van de recht bank te laag. „Puur legende" „Er is gesuggereerd dat verdachte de lastige, vasthoudende minnaar was, die op alle mogelijke manieren het meisje probeerde vast te houden, dat zich aan hem trachtte te ontworstelen. Dit is puur een legende", aldus de verdediger, mr. E. W. baron de Vos van Steenwijk. „De verhouding duurde al vier jaar. Zij, met haar ervaring, was best in staat een las tige minnaar van zich af te schudden. Hij, de verdachtt, was een 35-jarige serieuze en ambitieuze man. Zij bedroog hem, maar wilde niét van hem af. Toen hij een schei ding voorstelde, wilde zij er niet van ho ren. Toen hij het per brief „uit" maakte, was zij dezelfde avond al bij hem, om de hele nacht te blijven. Al haar latere verhalen over pressie, die hij op haar zou hebben uitgeoefend, zijn verzinsels. Zij haat hem nu en probeert hem voortdurend in een kwaad daglicht te stellen. De verdachte pleegde het feit in een ver warde geestestoestand, waarin hij niet ra tioneel kon denken. Hij heeft oprecht be rouw. Hij houdt nog steeds van het meisje en zegt, nooit meer van een ander te kun nen houden. Er is geen enkele noodzaak het vonnis van de rechtbank te verzwa ren". aldus de raadsman. In zijn repliek sprak de prccureur-generaal met beslist heid tegen dat het meisje een kwaadwil lige getuige zou zijn Het hof zal op 20 januari arrest wijzen. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied boven Engeland nam de laatste 24 uur in omvang af en veranderde weinig van plaats. Aan zijn flank handhaaft zich op de Noordzee een noordwestelijke stroming, die nog tame lijk zachte lucht naar Nederland voert. Een kleine storing trok over Zuid-Noor- wegen en Denemarken naar het zuidoos ten. Zij veroorzaakte voornamelijk in Duitsland enige regen. Het koufront van de storing, waarachter droge en koudere continentale lucht voorkomt, dringt lang zaam in zuidwestelijke richting op en kan morgen het noordoosten van het land be reiken. Het is echter niet waarschijnlijk, dat het front over geheel Nederland zal vandaag. WFF.R RAPPORTEN Vrijdag 8 januari Zon op 8.47 uur, onder 16.46 uur. Maan op 13.27 uur, onder 3.22 uur. Maanstanden 14 januari 0.51 uur volle maan 21 januari 16.01 uur laatste kwartier 28 januari 7.16 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 7 januari Hoog water 10.30 en 23.08 uur Laag water 5.50 en 18.19 uur. Vrijdag 8 januari Hoog water 11.40 en uur. Laag water 7.01 en 19.30 uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-teniperalureii 00 c Sri binnen- en buitenland a*» d 2B Neerslag laatste 24 uur 38 S Den Helder geheel beu nnw 7 0 Vpenburg regenbui nw 8 0,3 VI i ss In gen onbewolkt wnw 8 0 Eelde regen w 7 0,6 De Bilt zwaar bew w 8 1 Twente zwaar bew wnw 7 1 Eindhoven zwaar bew. w 8 0 '.d Limburg geheel beu wzw 6 0,2 Helsinki geheel bew nno -0 5 Stockholm geheel beu nnw 2 1 Oslo onbewolkt zzo 4 0 Kopenhagen onbewolkt n 6 0 Aberdeen licht bew. wzw 7 0 Londen mist windst. 7 0 Amsterdam zwaar bew w 8 0,6 Brussel onbewolkt wzw 8 0,2 Luxemburg geheel bew w 4 0 Parijs mist no 6 0 Bordeaux onbewolkt no 12 0 Grenoble licht bew zzw 10 0 Nice onbewolkt n 14 0 Berlijn regen wnw 6 5 Frankfort geheel bew wzw 6 0 München sneeuw w 2 1 Zürich onbewolkt wnw 6 0 Genève onbewolki ono 7 0 Locarno onbewolkt ono 2 0 Wenen geheel beu w 5 1 Innsbruck geheel bew. windst. 5 0,5 Athene zwaar bew no Rome onbewolki no 12 0 Ajaccio onbewolkt ono 13 0 Madrid onbewolkt windst. 15 0 Mallorca licht hew nno 17 0 Lissabon mist nno 18 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2