WEGGEEF ACTIE YOUR STYLE DANSSCHOOL eij£ De trieste achtergrond van de aanslag op prof. Reinders Brochure voor schooljeugd over „volk in verzet" T. GRIEK MAAS' VERFHUIS Woningruil NU VOOR DOLLE PRIJZEN Slechts enkele dagen Voor uw jongens en meisjes Heren-costuums bankwerker/lasser schaver flinke werkkrachten Werkloosheid in december met 2743 gestegen Vrije ontwikkeling in tuinbouw gewenst Plan voor „Zuiderkruis" als ziekenhuis niet van de baan Veiligverkeersactie met „mobiel teststation" Kardinaal hekelt het „gedrang" voor Kremlin RALSTON VERF MAAS'LAK Adverteert in dit blad TEXTIELZAAK NETTE MEISJES gevraagd prettige vlotte verkoopster 2de verkoopster VERHUIZER CHAUFFEUR gevraagd assistente boekhouding steno-typiste V K IJ D A G 8 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHECOURANT 4 Dader leefde in bittere geestelijke nood Felle brand in Utrecht Vragen aan minister over wegvervoer naar Frankrijk „Vox Humana" blijft bestaan Voorbereidingen 5 mei-viering Nationale herdenking in de Amsterdamse Westerkerk Campagne start maandag Cadaver van onbekend zeemonster aangespoeld Indirecte kritiek op Gronchis reisplan? plaatwerkers constructiewerkers bankwerkers aank. kantoorbediende (vr.) Verder 1001 artikelen tegen abnormale prijzen ALLEEN Kledingmagazijn Kleine Houtstraat 2A, le zaak v.a. de Anegang Telefoon 11451 HUIS EEN MEISJE MEDEWERKERS De Bulgaarse student J. L., die zaterdag avond in Wageningen mevrouw prof. dr. Reinders met een pistoolschot in de schou der verwondde, is overgebracht naar het Huis van Bewaring in Arnhem. Als ver dediger zal voor hem optreden mr. N. M. Muller te Arnhem. Het Universitair Asiel fonds, in het leven geroepen ten behoeve van studenten uit landen achter het ijze ren gordijn, blijft garant voor de kosten van de rechtskundige bijstand. Het be stuur van het Universitair Asielfonds (U.A.F.) staat deze buitenlandse studen ten met raad en daad terzijde. Zij hebben deze steun vaak bitter hard nodig, want ze moeten zich aanpassen aan geheel andere omstandigheden en studiegewoonten in een volkomen vreemd land. Het duurde bij voorbeeld in de regel één jaar eer zij de Nederlandse taal vol- Een felle brand heeft in de afgelopen nacht in Utrecht gewoed in een voorma lige dakpannenoven aan de Oude Kerk- weg, waarin thans een zestal bedrijven is ondergebracht. De brand is omstreeks half drie uitge broken in een bedrijf, waarin winkelbe timmeringen en koelmeubelen worden ver vaardigd. In korte tijd schoten ue vlammen door het dak. Surveillerende agenten kon den nog juist op tijd enkele auto's uit het brandende pand redden. Ook haalden zij twee varkens uit een opslagruimte naar buiten. De brandweer, die met groo'. materiaal uitrukte, was omstreeks kwart voor vier het vuur meester. Over de oorzaak van de brand en de omvang van de schade kon nog niets worden meegedeeld. De schade wordt door verzekering gedekt. In Noordholland In Noordholland is het aantal bü de arbeidsbureaus ingeschreven werklozen toegenomen van 6618 per eind november tot 9361 per eind december, een stijging derhalve van 2743. Het aantal openstaan de aanvragen daalde van 6335 in novem ber tot 5522 in december. De toeneming van de geregistreerde ar beidsreserve was het grootst in de land bouw en de bouwnijverheid, namelijk res pectievelijk met 1300 en 600. Het aanbod van arbeidskrachten wegens seizoenoor zaken steeg van 700 eind november tot 1500 eind december. De wrijvingswerk loosheid (werkloosheid van korte duur veroorzaakt door positieverandering e.d.l steeg van 2340 tot 3200. De structuurwerk loosheid (veroorzaakt door maatschappe lijke en economische verschuivingen) nam toe van 250 tot 1000, dit zijn voornamelijk werknemers die korter dan 8 maanden in "de landbouw hebben gewerkt. Per eind dècember bedroeg het aanbod van kan toorpersoneel 429 tegen 902 per eind december 1958. In het gewest Haarlem nam het aantal ingeschreven werklozen toe van 639 per eind november tot 842 per eind december Per eind december 1958 was de geregi streerde arbeidsreserve 1450. Eind novem ber waren bij het G.A.B. Haarlem 49 werkloze bouwvakarbeiders - ingeschre ven. Eind december was dit aantal toege nomen tot 123. waarvan 42 schilders en 9 metselaars. Er bestaat een grote vraag naar timmerlieden Het aantal geregistreer de werkloze metaalarbeiders steeg van 25 tot 36. dat van administratief personeel van 76 tot 82 en dat van ongeschoolden van 85 tot 127. Het aanbod van minder geschikten steeg van 237 tot 288. Het totaal van de vraag naar arbeids krachten daalde van 478 per eind novem ber tot 409 per eind december. Het Tweede-Kamerlid Posthumus (P.v.d.A.) heeft aan de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Wil de staatssecretaris mededelen in hoeverre berichten, als zou de Franse re gering het Nederlandse wegvervoer naar Frankrijk hebben lamgelegd, juist zijn? 2 Is het de regering bekend, welke de motieven zijn geweest, die de Franse re gering tot deze maatregel hebben bewo gen? 3. In hoeverre is deze daad in overeen stemming met de ontwikkeling van de Euromarkt, die ook de Franse regering wenst? 4. Welke stappen zijn of zullen door de regering worden gedaan om deze maatre gel ongedaan te maken? 5. Is de staatssecretaris bereid de Ka mer op de hoogte te houden van de resul taten van zijn bevindingen met betrek king tot deze zaak? Dank zij het werk van de sectie zang van de Stichting Veis r Gemeenschap, die de leden van het Santpoorts gemengd koor „Vox Humana" in staat stelde nog een maal hun stem te laten horen, blijft dit koor bestaan. De liquidatie gaat dus niet door. Op de eind december gehouden liqui datie-vergadering werd hiertoe een com missie aangewezen. Deze werd ontbonden. Een nieuw bestuur is inmiddels gekozen. De dames v.d. Eynde, Dingerdis, Holle man (penningmeesteresse) en Terpstra zullen onder leiding van de voorzitter, de heer Lampers, proberen het bijna vijftig jaar oude „Vox Humana" nieuw leven in te blazen. De heer Boutellier uit Haarlem zal als dirigent optreden. Gerepeteerd wordt in het vervolg in Gebouw Spaarn- berg aan de Wüstelaan in Santpoort. De viering van het vijftigjarig bestaan, deze zomer, zal maar bescheiden zijn, ge zien de moeilijke omstandigheden waarin het koor verkeert. Burgemeester en wethouders van Velsen hebben „Vox Humana" gefeliciteerd met het voortbestaan en het bestuur dank ge bracht voor het cultureel zo belangrijke werk dat „Vox Humana" als enig neutraal koor in Santpoort verricht. Voorzitter Lampers hoopt dat veel Santpoorters de weg naar het koor zullen vinden opdat ook in de toekomst de woorden van B. en W waar zullen zijn. doende machtig waren om de colleges te kunnen volgen en de studieboeken te kun nen lezen. In de eerste tijd na 1956 werd dan ook de uiterste coulance toegepast ten aanzien van het studieprogramma. In Wageningen stelde de senaat van de Landbouwhogeschool b.v. zes Hongaarse studenten en ook de bewuste Bulgaar vrij van de propaedeuse, welk examen een selecterende functie heeft. Ook prof. Reinders heeft daaraan toen haar mede werking verleend. Intussen is één Hon gaar op tragische wijze omgekomen tij dens het zwemmen in de Rijn en een an der is teruggekeerd naar zijn land. Van de overige vier zijn de studieresultaten niet ongunstig. Een Hongaar, die al eerder te Wasgeningen was aangekomen, doch die dezelfde handicap moest overwinnen, is intussen afgestudeerd. De bewuste Bulgaar, die de studierich ting bosbouw heeft gekozen, had van het begin af aan moeite met zijn studie. Zijn fundamentele kennis bleek niet voldoende. Dit wreekte zich later toen de uitzonde ringstoestand ten opzichte van buitenland se studenten een einde nam. Het Universitair Asielfonds stippelde voor hem toen een programma op lange termijn uit voor de zeven vakken, die hij moet doen voor het gedeelte-a van het kandidaatsexamen en de negen vakken van het gedeelte-b. Voor het vak houtmeet- kunde slaagde hij. Het veel zwaardere vak plantkunde was nu aan de beurt. In mei werd hem de tijd gegeven tot janua ri. nadat de hoogleraar in plantkunde, me vrouw prof. Reinders. tijdens het tenta men zijn kennis ontoereikend had bevon den. Uit verschillende gesprekken te Wa geningen is ons duidelijk geworden, dat al die maanden de Bulgaar wanhopig moet hebben geworsteld met zijn leerstof. Hii zal zich langzamerhand bewust zijn ge worden van de mislukking van een avon tuur. dat hem uit zijn land. via Joegosla vië en Italië (los van de gebeurtenissen in Hongarije) naar ons land voerde. Aan het eind van deze martelgang doem de in zijn verbeelding de figuur op van orof Reinders. van wie bekend is dat zii hoge eisen stelt aan de examinandi. Dit beeld moet langzamerhand een obsessie zijn geworden. De docente en zijn noodlot werden in zijn geest een onverbrekelijke eenheid. Op de studentensociëteit kwam hij nauwelijks meer en vriendschappelijk contact met andere studenten zocht hij niet. Hij werd een eenzame, wrokkende figuur, waarschijnlijk ook geplaagd door heimwee Zijn geestelijke nood nam toe toen in de kerstvakantie alle studenten naar huis gingen. Hii bleef achter, want waar moest hij heen? In een zwaarmoe dige stemming moet hij de revolver heb ben gevonden, die hij uit Italië naar ons 'and had gesmokkeld. Prof Reinders mag worden geluk ge wenst dat deze aanval door een waar schijnlijk geestesziek jongmens het psychiatrisch rapport zal dit moeten uit wijzen nog zo betrekkelijk goed is af gelopen, mede door haar kordaatheid. Maar het incident heeft het menselijke probleem van de buitenlandse student nog eens schrijnend belicht Vreemde vogel. In Hengelo is dezer dagen een zwarte vogel van een onbekend soort gevangen. De vogel droeg een ring met opschrift, waaruit bleek dat het dier afkomstig is uit Moskou Produktschap Groenten en Fruit De voorzitter van het Produktschap voor Groenten en Fruit, de heer D. J. A. M. van Arcken, heeft donderdag in de eerste be stuursvergadering in 1960 een nieuwjaars rede gehouden, waarin hij de ontwikke ling van de Nederlandse tuinbouw in de afgelopen tien jaar besprak. Hij zei dat de Nederlandse tuinbouw, op eigen krachten drijvende, zich beter dan de landbouw in engere zin heeft kunnen ontwikkelen. De Nederlandse tuinbouw heeft niet een even sterke ontwikkeling gekend als het industriële bedrijfsleven en op een belang rijke buitenlandse markt is hij achterge bleven in vergelijking met andere groen ten en fruit-exporterende landen. Dit noop aldus de voorzitter, tot meer krachtsont plooiing op het gebied van het natuurwe tenschappelijke en toegepast natuurweten schappelijke onderzoek en tot een inten siever gebruik van de economische hulp middelen. Uit de les van de afgelopen tien jaren tro de heer Van Arcken de conclusie dat het tuinbouwbeleid. waarbij de ondernemer in principe ten volle het marktrisico droeg kennelijk goed is geweest. Het is de vraag of het beleid daar waar het beperkingen handhaafde wel altijd het juiste is ge weest. aldus spreker. Voor de komende periode meende hij dat het beleid in de tuinbouw de vrije ontwikkeling zal dienen te bevorderen, ook al zal het belang van een bepaalde sector wel eens in het ge drang komen, zulks met het oog op het al gemene tuinbouwbelang. Hoewel de Directeur-generaal van de Scheepvaart heeft meegedeeld dat zijn voorkeur uitgaat naar een bestemming voor het ex-emigrantenschip „Zuider kruis", die waarborgt dat het schip blijft varen, heeft de gemeente Amsterdam nog geen streep gezet door het plan van de Vrije Universiteit, het schip tijdelijk als drijvend ziekenhuis in te richten. Het gemeentebestuur wil zich eerst op de hoogte doen stellen van de mogelijkhe den, die de thans in de haven gemeerde „Zuiderkruis" biedt als hospitaalschip. Valt het onderzoek gunstig uit, dan is het niet uitgesloten, dat Amsterdam zich naast de reeds bestaande belangstelling uit re derskringen zal melden om een bod te doen. Het plan van de Vrije Universiteit houdt in dat de „Zuiderkruis" wordt in gericht als ziekenhuis en wordt gemeerd aan de noordzijde van het IJ. Het mes zou hier aan twee kanten snijden: Amster dam-Noord zou de beschikking krijgen over een ziekenhuis, in afwachting van de bouw van een ziekenhuis in dit stadsdeel, en de Vrije Universiteit zou op de „Zui derkruis" een staf van medici en ver pleegsters kunnen plaatsen totdat het aca demisch ziekenhuis in Amsterdam-Zuid ge reed zal zijn. De bedoeling zou zijn dat de gemeente het schip koopt en ter beschikking stelt van de Vrije Universiteit. Twee rederijen waaronder de Maatschappij Nederland, die het schip de laatste jaren in opdracht van de regering heeft geëxploiteerd, -heb ben de wens geuit de „Zuiderkruis" als passagiersschip in de vaart te willen ne men. (Van onze Amsterdamse redacteur) In een kamertje van het Nederlands To neelmuseum aan de Herengracht 168 te Amsterdam heeft de heer Ben Groeneveld zijn intrek genomen. Hij is leider van het bureau van het Nationaal Coir. te Viering Bevrijdingsdag 1960 dat hier tijdelijk gast vrijheid is verleend. Van dit buieau uit zullen de plaatselijke feestcomité's straks tal van suggesties krijgen om van de vijfde mei een zo waardevol mogelijke herdenk ïgsdag te maken. Hier worden ook de landelijke manifes taties voorbereid en ten slotte wordt ei gewerkt aan een brochure voor de jeugd waarin de betekenis van de vijfde mei wordt uiteen gezet De onwetenaheid onder de jeugd over de toestanden ie de laatste oorlog is blijkens urgente onderzoekingen op scholen ont stellend groot. Dit heeft het comité ertoe gebracht een brochure samen te stellen onder de titel „Volk in verdrukking en ver zet". Schrijvers zijn de heren J. W Ren- gelink en I. Mug. De bedoeling is het boek je in een zeer grote oplaag te laten drukken en via de gemeentebesturen van welke een bijdrage zal worden gevraagd op de scholen te verspreiden. De tekst zal van illustraties worden voorzien. Op de mor gen van de vijfde mei wordt voorts bij het Nationaal Monument op de Dam een jeugdappèl gehouden, waaraan jongeren tussen veertien en drieëntwintig jaar zul len deelnemen. Het comité is bijzonder in genomen met de medewerking, die alom wordt ondervonden bij de pogingen, het derde lustrumjaar waardig te vieren. Zo als bekend is, deden zich aanvankelijk nogal wat moeilijkheden voor. Vrijaf op 5 mei Nadat een aantal groeperingen zich tot de regering had gewend met het verzoek extra aandacht aan dit lustrumjaar te be steden bevorderde de regering de instel ling van het nationale comité, waarin tal van instellingen op cultureel gebied en uit verzetskringen zijn vertegenwoordigd on der voorzitterschap van de Haagse burge meester mr. H. A. M. T. Kolfschoten. Tij dens een bespreking tussen de minister president, de minister van Sociale Zaken, het comité en de werkgeversorganisatie, werd besloten, de vijfde mei vrij af te ge ven. Het rijk gaat voor door de rijksamb tenaren die dag vrij te geven en de scho len te sluiten Het comité zal ondei andere de nationa le, groots opgezette herdenkingsbijeen komst te Amsterdam organiseren Daar de Grote Kerk niet beschikbaar is wegens restauratiewerkzaamheden wordt over wogen deze bijeenkomst te houden in de Westerkerk Deze herdenking die s avonds tussen vijf en zes uur gehouden wordt zal door de televisie uitgezonden worden. Overwogen wordt voorts, een prominent Nederlander een herdenkingsrede te laten uitspreken. De komende maanden zal het nationaal comité op vel^ plaatsen <n het land oriënta- tiebijeenkomsten houden met de thans reeds in oprichting zijnde of reeds opge richte locale comité's. Plaatselijke comi- té's moeten komen tot een uitwisseling van gedachten orr de feestviering op de vijfde mei zo goed mogelijk te doen slagen. Het Verbond voor Veilig Verkeer begint binnenkort een propaganda-actie. Propa- gandawagens zullen het gehele jaar, uitge zonderd de- vakantiemaanden, het land doorkruisen om overal de verkeersveilig heid te propageren in nauwe samenwer king met de gemeentebesturen en met de plaatselijke politie-autoriteiten. De ac tie omvat filmvoorstellingen voor volwas senen en kinderen uit de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen, ritten met geluidswagens en openstelling voor het publiek van een verplaatsbaar proefsta tion. dat voorzien is van zintuig-testappa raten. Onder meer is in de testwagen een nieuw soort controle-apparaat opgesteld, dat het mogelijk maakt de ogen op nacht blindheid te onderzoekefi. Men verwacht dat dit apparaat sterk de aandacht zal trekken, ook van oogartsen. Het mobiele teststation, zoals men de wagen noemt, zal maandag 11 januari in Dordrecht zijn verkeersveiligheidstour- nee beginnen. ARCACHON (AFP) Op het strand op de uiterste punt van Cap Ferret is het cadaver van een onbekend zeemonster aangespoeld. Het had een blauwgrijze kleur, was vier meter lang en woog een paar ton. De platte kop had enorme oren en de twee meter lange poten waren voor zien van zwemvliezen. De onder-directeur van het Marien-bio- logisch instituut van Arcachon in de Gi- ronde, Amanieu, zal ter plaatse een onder zoek instellen om te pogen het dier „thuis te brengen." ROME (UPI) Kardinaal Alfredo Ot- taviani, het hoofd van de belangrijke con gregatie van het heilig officie, heeft don derdagmorgen scherpe kritiek geoefend op de westelijke staatslieden „die staan te dringen om premier Kroesjtsjev als eerste de hand te drukken, en daarbij te kennen geven, dat het Vaticaan bij een eventueel bezoek van de Russische pre mier aan Rome „niet thuis" zal geven, evenals destijds bij het bezoek van Hitier aan Mussolini. „Zo lang Kain zijn broeder Abel kan doodslaan zonder dat iemand er zich iets van aantrek' zolang de serie doodvonnis sen tegen zovele Hongaarse arbeiders en studenten, wier enige schuld is dat zij te veel hielden van de vrijheid, kan aanhou den zonder aat iemand er zijn stem tegen verheft, zolang kan men niet spreken van werkelijke vrede, maar slechts van een politiek' van berusten en oogluikend toe staan van massamoord", aldus de kardi naal. Toen Hitier vóór de oorlog naar Rome kwam, zo zei hij verder, ging Paus Pius XI naar zijn zomerresidentie om hem niet te behoeven te ontmoeten. ..En de men sen zeiden, dat hij hier goed aan deed" De kardinaal zei dit in een preek tijdens een mis opgedragen voor de „kerk der stilte" achter het ijzeren gordijn en bijge woond door grote groepen vluchtelingen en talrijke diplomaten. In rooms-katholieke kringen in Italië is veel kritiek geoefend op de reis, die presi- den Gronchi gaat maken naar Rusland en die misschien gevolgd zal worden door een bezoek van premier Kroesjtsjev aan Italië. Velen achten het niet passend voor een christen-democraat en hoofd van een katholiek land „om op zulk een wijze om te gaan" met de leider van een land. waar de kerk vervolgd wordt. Kardinaal Ottaviani heeft ook in het verleden vaak discussie veroorzaakt met rechtlijnige en harde uitspraken, zoals bij voorbeeld he' vorig jaar in een kranten artikel. waarin hij de linkse christen-de mocraten „in de sacristie wonende com- munisties" noemde. Breng vreugde uw Z woning Een nieuwe kleur in kamer of keuken geeft warmte, licht, levensvreugde! Kom eens praten bij: t/o Stadhuis, Koningstraat 9, Pieter Kiesstraat 33 Koop RALSTON bü Maas' Verfhuis! TE KOOP Aangeb. wegens ziekte en ;een opvolger een i Baby-, Kleuter- en Dames node. Direct te aanvaarden net overname inventaris en goederen tegen factuurprijs. Winstgevend bedrijf en voor litbreiding vatbaar. Groot voonhuis met 6 grote ka- ners. keuken en kelder. Grote plaats 72 m2. Te bevragen: IJmuiden, Telef. 02550-7765 Aangeboden in Dordrecht: een VRIJ HUIS met kamer en suite, op bovenver dieping 4 slaapkamers, keuken, badkamer, zolder en kelder, centrale verwarming en voor- en achtertuin Te ruilen met gelijksoortig huis in Bloemendaal Brieven te richten aan: Technisch Bureau TH. G. MAAS N V., Zomerzorgerlaan 27, Bloemendaal voor diverse afdelingen. Wasserij A. EVERS Zn., Brouwersvaart 58-60 N.V. MACHINEFABRIEK „IJMUIDEN" vraagt: en voor spoedige indiensttreding: Mondelinge of schriftelijke sollicitaties aan de le Industrie dwarsstraat 4. IJmuiden. In schoenenzaak in het luxere genre is plaats voor een 18—25 jaar, met het vak bekend 1825 jaar. vakkennis geen vereiste. Zij, die belangstelling hebben voor de mode om onze cliëntèle te adviseren, vinden hierin een interessante werkkring Brieven onder no. 1678 aan het bur. v. d blad In het ROODE KRUIS ZIEKENHUIS, Vondellaan 13 te n -^rwijk kunnen Ie en 2e jaars LEERLING-VERPLEEGSTERS worden geplaatst, ter opleiding voor het diploma Ziekenverpleging A. Salaris en reiskostenvergoeding volgens rijksregeling tegemoetkoming in de kosten van eerste aanschaf dienstkleding. Sollicitaties te richten aan de adjunct-directrice. Zijlweg 49 Tel. 14441 Haarlem Dagelijks inschrijven van nieuwe leerlingen voor beginners, gevorderden, Tango, Rumba en Jive. - Alle leeftijden. - Privéles ieder gewenst tijdstip. AANVANG DER NIEUWE LESSEN 10 JANUARI Sportcolberts vanaf 9.75 Colberts, nieuwste dessins 24.50 Perion pantalons reeds voor 12.98 Terlenka pantalons, rood etiket24.98 AaBe Duffelcoats, leeftijd 14, 16, 18, 20 jaar NU 29.75 Regenjassen nu reeds v a19.75 Winterjassen en Demies v a29.75 w.o. nieuwste dessins en coupe reeds v.a57.50 Bromfietsjekkers, geheel gewatteerd nu voor 59.50 Zuiver woll. Herenvesten m. rits en knoopsluiting v.a. 19.75 HAAST U HAAST U KOOP IN DE MORGENUREN N.V. STAMPWERK „HAARLEM" vraagt: voor haar BANKWERKERI3 voor haar STAMPERI3 Aanmelden: dagelijks tussen 2 en 4 uur Nijverheids- weg 40, Haarlem. Te koop gevraagd voor zelfst bewoning Haarlem-Z. of Heemstede Minstens 6 kamers, c.v., tuin. liefst garage. Br. No. 1669 bij voorkeur met Diesel- ervaring VAN OPPEN CO., N.V. v/h ENWO Aanmelden: Wagenweg 21 - Haarlem op zaterdagmiddag tussen 1 en 2 uur Door de snelle verkoopstij ging in ons bedrijf gaan wy onze kantoorstaf uitbreiden en zoeken hiervoor een en thousiaste medewerkster als Leeftijd J8-22 jaar Accurate kracht, die bekend is met doorschrijfsysteem Tevens een Nederlands- Engels/Duits 'Hot kunnende opnemen en uitwerken. Eventueel in be zit van diploma's steno typen en talen. Wij bieden een plezierige, afwisselende werkkring in een aangename sfeer en een goede salariëring. Richt uw brieven aan de Firma E. van Vliet Ezn., v. Breestraat 185, Amsterdam (Iedere sollicitante ontvangl antwoord). In het Roode Kruis Zieken huis te Beverwijk wordt gevraagd een HUISHOUDKUNDIGE Dipl. huishoudkundige voor inrichtingen of LNAS -opl strekt tot aanbeveling. Soil aan de adjunct-directrice. Üp ons atelier wordt gevraagd: enigszins bekend met machinenaaien. Geboden wordt: een gezellige werkkring en een goed salari? Inlichtingen de gehele dag bij: W. C. BERGISCH ZOON Bandagisten Nieuwe Gracht 33 - Haarlem N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken v/h BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA vraagt voor haar Researchlaboratorium te HAARLEM enige voor werkzaamheden in haar werk groep Pharmacologie, verband hou dende met de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen. Voorkeur genieten zij, die reeds eerder als zodanig of in een over eenkomstige functie werkzaam zijn geweest. Het examen leerling-analyst der KNCV is voor een enkele functie gewenst voor de overige niet di rect vereist. Schriftelijke sollicitaties dienen gericht te worden aan het Researchlaboratorium Brocades, Gonnetstraat 26 te Haarlem. Wegens voortdurende uitbreiding kunnen bij EXCERP- TA MEDICA. Uitgeverij van Internationale Medische Tijdschriften, geplaatst worden: a JONGE VRL. KRACHTEN ter opleiding tot correctrice. Gymnasium- of H.B.S.-B-opleiding, alsmede goede kennis van het Engels vereist. b GEROUTINEERDE TYPISTES met enige kennis van het Engels. - JONGE MEDEWERKSTERS voor de volgende afdelingen: Redactie-administratie. Leeftijd plm. 21 iaar. Productie Ten minste U.L.O.-opleiding ver eist. Administratie Vertaaldienst. Voor deze va cature is opleiding M M.S. vereist. Orderafdeling. M.M.S.- of H.B.S.-opleiding 5-daagse werkweek. Brieven met volledige inlichtingen aan de Personeels afdeling. Kal verstraat 111, Amsterdam-C.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4