Donner aan de kop door zege op Bouwmeester De Ruyter versloeg trage Blanc in 75 beurten De opstellingen Toch reddende zet voor Flohr: Barendregt's remise-aanbod ZB VS won van The Arrows Eindelijk weer een monté-draverij Vingerhoedt en Tiedtke leiden in finalepoule SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 18 BARENDREGT GAF WINST UIT HANDEN Nat neemt afscheid Morgen: derde prijs in in KNVB-toto Europees kampioenschap driehanden Pellenaars vormde extra sportieve combinatie ZATERDAG 9 JANUARI 1960 Wanneer Barendregt ooit een kans heeft gemist een glansrol te vervullen dan is het zeker in zijn partij met de Russische grootmeester Salo Flohr geweest tijdens de tweede ronde van het 22ste Hoogovenschaaktoernooi. Door onder nemend spel had hij een dermate gunstige stelling opgebouwd dat een totale ineenstorting van de Russische veste nog slechts een kwestie van tijd scheen. Temeer als men bedenkt dat Flohr nog slechts negen minuten bedenktijd ter beschikking had voor 23 zetten, waar tegenover Barendregt nog bedenktijd te over had. Maar Barendregt durfde niet, besloot tot remise en liet daarmee wel duidelijk blijken dat de naam van zijn tegenstander in deze beslissing een grote rol speelde. Een grote rol speel de deze ronde ook mze nationale kam pioen J. H. Donner, die in een fraaie partij Bouwmeester geen enkele kans gaf. Petrosian liet ook ditmaal weinig imponerends zien waarvan de Span jaard Toran dank baar met een remise profiteerde. Van Scheltinga moest zijn meerdere erkennen in de Deen Larsen terwijl Mata- novic in betere stelling zijn treffen met de Indonesiër Tan moest afbreken. Eerder op de dag bracht hij zijn afgebroken partij met Larsen door enkele krachtige zet ten tot een voor hem gunstige beslissing. Als gevolg van deze resultaten is nu de volgende rangschikking ontstaan. 1.J. H. Donner (Ned.) 2 1 1 1 2. Matanovic (Joegosl.) 1 11 3-6. Flohr (Rusland) 2—2—1 Larsen (Denem.) 2 1 11 Petrosian (Rusland) 2 2—1 Toran (Spanje) 2 2 1 7-8. Barendregt (Ned.) 1 1 Vs Tan (Indonesië) 1 1 Vi 9. v. Scheltinga (Ned.) 2 1 1 Vs 10. Bouwmeester (Ned.) 110 Matanovic, Barendregt, Tan en Bouw meester hebben bovendien nog een af gebroken partij. De Caro-Kann in de partij Barendregt Flohr nam een zijweg in Franse richting waarbij Barendregt een kansrijk pion offer ter tafel bracht. De strijd was in feite reeds in alle hevigheid ontbrand voordat beide spelers van een fatsoenlijke ontwikkeling konden spreken. Dit typeren de Barendregt-gevecht scheen een verras send verloop te krijgen toen Barendregt een droom-aanval op Flohrs veste kreeg. Om onbegrijpelijke reden zag hij af van een winstpoging daarmee het talrijke pu bliek een geduchte teleurstelling bezor gend nu het als het ware de Nederlandse overwinning rook. In grote getale had men zich juist op deze partij geconcentreerd. Wij laten hier het verloop volgen waar na men de eindstand aan een huiselijke analyse kan onderwerpen. Hierbij zal het elke schaker duidelijk zijn dat Barendregt nog kansen te over had waarbij een offer op g6 wel erg aantrekkelijk was. De partij verliep als volgt: Wit, Barendregt zwart, Flohr: 1. e4-c6. 2. Pe2-d5, 3. e5-c5, 4. d4- pc6 5. c3-e6, 6. a3-Db6. 7. b4-c5xb4, 8. c3xd4-a5, 9. b5-Dxb5, 10. Pec3-Db6, 11. Pb5-Ld7, 12. Pbl-c3-Dd8. 13. Dg4-a4, 14. Ld3-g6, 15. Lg5-Dc8, 16. 0-0-h6, 17. Le3- Le7 remise gegeven. Toran verdedigde zich tegen Petrosian weer zeer nauwkeurig. Hoewel de Rus sische grootmeester een licht initiatief be zat en zich zelfs over het bezit van de open a-lijn mocht verheugen vormde dit evenwel niet voldoende waarborgen voor hem om een gerechtvaardigde winstpoging te ondernemen. Het punt werd reeds vroeg op de avond na 19 zetten gedeeld waarmee Toran de beide Russen dus ieder een halve punt heeft ontnomen. Van Scheltinga trof het niet dat hij tegen een agressieve Larsen moest optornen. Larsen had namelijk in de morgenuren zijn afgebroken partij tegen Matanovic ver loren en wilde nu met alle geweld dit ver lies weer gedeeltelijk goed maken. Lange tijd wist v. Scheltinga het evenwicht te handhaven maar een tweetal druk galop perende paarden zaaide toch wel enige on rust in de Nederlandse verdediging. Er ging een pion verloren en Van Scheltinga kwam tot overmaat van ramp in hevige tijdnood. In deze fase van de strijd zette Larsen geraffineerd een matval op waar v. Scheltinga inliep. Overigens was de si tuatie toch al vrij hopeloos geworden. Bouwmeester is door Donner van meet af aan in het defensief gedrongen. In tegenstelling tot zijn spel in de eerste ron de nam Donner deze keer de partij niet te lichtvaardig op. Met onder me§r een forse doorstoot in het centrum zette hij Bouw meesters stelling onder zware druk. Deze verzette zich met de moed der wanhoop maar vocht tegen een overmacht. Met een fraai dameoffer rondde Donner de partij af. Matanovic kreeg in zijn Spaanse opening een secuur spelende Tan tegenover zich. De Indonesiër werd wat in het defensief gedrongen en moest bij het vorderen van de strijd steeds meer terrein prijsgeven. Het zag er naar uit dat de Joegoslaaf de stel ling volkomen zou dichtsnoeren maar Tan wist zich op de beperkte ruimte handig staande te houden. Op allerlei manieren trachtte Matanovic een bres in Tans ver dediging te slaan maar tot veler vol doening gaf de jonge student geen krimp. De partij werd afgebroken en staat duide lijk beter voor Matanovic. De weg naar de overwinning zal echter niet eenvoudig zijn. Toran (Spanje) Vandaag wordt in het Kennemer Thea ter in Beverwijk om 13.30 uur de derde ronde gespeeld. Zondag volgt dan op het zelfde tijdstip de vierde ronde. De uitslagen van de partijen gespeeld in de tweede ronde zijn: Invitatiegroep: ToranPetrosian remise. LarsenVan Scheltinga 10. Matanovic Tan afgebroken. BarendregtFlohr re mise. DonnerBouwmeester 10. Meester-groep: Gexeben—Perez 10. SandorLangeweg 10. BinkVan Geet remise. Bredewout—Branicki afgebroken. KramerRellstab remise. Dames-groep: JovanovicTimmer 10. VreekenSinka afgebroken. Bacic Heemskerk afgebroken. Chaudé de Si- lans—Brandler 10. Loeffler—v. d. Veen afgebroken. IA: FernandezDe Rooij remise. Stef- fersKrüger 01. AronsApking 01. DiemerBergsma 10. GorisSassen 10. IB: MatzerathSchneiders afgebroken. TsitseklisRemouchamps afgebroken. Bo- zicKeizer 10. DriesCrabbendam 10. OmellaSmit afgebroken. 2A: FerrerWissink 10. Trompert Molerovic remise. Tabe Bas—Elzerman re mise. DonkBos afgebroken. Molen broekSuiker remise. 2B: PavlovicWeering 10. De Waal Steijn remise, v. d. Berg—Inglada afge broken. v. d. GriendtBouma 01. Van TonningenVerhoeff 0—1. 3A: A. Herfst—De Vries afgebroken TingsVan Lent remise. AbrahamsHait- iema 01. KoolDe Boer 10. De Jong Monté afgebroken. 3B: v. d. Werff—Slaet remise. Bjilica— Lambrechts remise. ConradyS. Herfst 10. Maasv. Waardt 10. v. Hinte Philippe remise. De resultaten van de afgebroken par tijen uit de eerste ronde zijn: Invitatie-groep: MatanovicLarsen 10. Meester-groep: KramerGereben re mise. Dames-groep: BrandlerBaric 01. IB: KeizerTsitseklis remise. IA: KrügerDe Rooij 10. 2B: SteijnWeering 10. 3A: Monté—Kool 0—1. Twee dagen is het Hoogoventoernooi nu aan de gang. Twee dagen van avond ronden, waarvan de meeste deelnemers al lang schoon genoeg hebben. Men speelt liever 's middags en dat is begrijpelijk, want nu wordt het veelal over elven en er is dan maar weinig tijd meer om nog eens gezellig bij elkaar te gaan zitten. Voor het publiek zullen de middagpartijen wel wat moeilijker worden, althans na het weekeinde. Het is de eerste dagen behoorlijk druk geweest. Vele toeschouwers hebben zich voor de borden van de hoofdgroep opge steld en zij hebben daar niet alleen de ma noeuvres op de borden gevolgd, maar ook de reacties van de spelers. Wat dat betreft had het hoofd van Flohr gisteren veel te verduren. De voormalige Tsjech en voormalige wereldkampioenskandidaat verkeert niet vaak in gevaar. Hij weet de moeilijkheden meestal wel verre van zich te houden, en men was dan ook verbaasd, toen men zag hoe Salo Flohr tijdens de partij met Barendregt vuurrode oren kreeg. De Rus is erg grijs geworden en daardoor was het duidelijk te zien, dat zijn gezicht steeds meer kleur vertoonde. Mevrouw Flohr werd ook onrustig. Zij keek met een gespannen blik naar haar man, onheil vermoedend. Toen de moei lijkheden steeds groter werden en Baren dregt steeds dieper bver het bord boog, had mevrouw Flohr behoefte aan steun. Zij snelde naar de analysekamer, waar Ti- gran Petrosjan de situatie aan het bestu deren was. Mevrouw Flohr keek vol ver wachting naar het bord, waar de Armeen se Tijger vast wel een reddende moge lijkheid voor haar man zou demonstreren, een mogelijkheid, die dan zeker ook wel door haar echtgenoot zou worden gevon den. Petrosjan vond deze niet, integendeel. Elke keer als enige Nederlanders weer eens wat voor Flohr probeerden, wees hij even met zijn hand. En zijn misprijzende blik maakte wel duidelijk, dat hij geen kopeke gaf voor al deze reddingspogingen. Er was ook geen kopeke nodig. Baren dregt deed het zelf wel. Want toen Petros jan even later boven kwam, zag hij de heren juist in druk ge sprek met elkaar. De Nederlander had remise aangeboden, en Flohr, met een verliesstelling in opperste tijdnood, had gretig „graag" gezegd. „Zo'n verrassing heb ik nog nooit op een toernooi meege maakt", vertelde hij, „hij kon de partij zo beslissen". Mevrouw Flohr lachte ge lukkig. Ze drukte haar echtgenoot even stil de hand. En Petrosjan schudde zijn hoofd maar eens. Waarna hij ging kijken, hoe zijn echtgenote haar Beverwijkse gastheer mat zette. Petrosjan kan nooit trotser zijn geweest op een eigen prestatie dan op deze verrichting van zijn vrouw. Hij glunderde over zijn gehele gezicht. Hij is vriendelijk, deze Petrosjan, die zijn strijdlust overigens thuis schijnt te heb ben gelaten. De 34-jarige Nat. Lofthouse zal, zo meldden wij reeds, niet meer in top voetbal uitkomen en Bolton Wanderers voor welke club hij zo lang speel de zal dus geen gebruik meer kun nen maken van Nat's niet geringe capaciteiten. Ten behoeve van de foto grafen heeft de in Engeland zeer popu laire Lofthouse, die 33 keer internatio nal was en topscorer is in interland voetbal, een afscheidsplaatje laten ma ken waarbij hij heel treurig kijkt naar de voetbalschoenen die hem zo lang gediend hebben. Van zondag af zal er in de KNVB-pool een derde prijs worden opgenomen. De derde prijs zal alleen dan worden gegeven als er een deelnemer het maximaal aantal te behalen punten heeft behaald. Is er niemand met het maximaal aantal punten, dan zal de derde prijs bij de tweede prijs worden gevoegd. De eerste prijs zal gaan bestaan uit 50 percent van het beschikbare prijzenbedrag, de tweede en derde prijs elk 25 percent. Komt de derde prijs te vervallen, dan wordt de tweede prijs dus gelijk aan de eerste. Koersen in Hilversum Na een lange onderbreking wordt zon dagmiddag in het Hilversumse Sportpark weer eens een monté-draverij gehouden, waarvoor niet minder dan 15 paarden zijn aangegeven. Hieronder bevinden zich de oude cracks Peterhof en Norton Williams. Indien Peterhof, die debuteert, een be kwame ruiter op zijn rug krijgt, staat deze van alle markten thuis zijnde hengst lang niet kansloos. Maar daar ondanks vele pogingen daartoe de rijkunst van de monté-rijders ver beneden de maat blijft, zal Peterhof slechts als een mogelijk out sider mogei) worden aangeduid. Hetzelfde geldt voor de Franse import Karani D, die in Frankrijk reeds meerdere koersen in dit genre won. Indien hij zijn normale vorm benadert zal hij winnen In dit vol komen open nummer is het wellicht juister de voorkeur naar Norton Williams te doen uitgaan, gevolgd door Sador B. Quartus Spencer staat in het amateurs nummer opnieuw op een winnende post, als zijn rijder zijn kansen echter niet met voortijdige aanvallen om hals brengt. Doet hij dat wel, dan zullen Ugoldman K en Victrix V met hun grotere uithouding de rollen kunnen omdraaien. In het stayersnummer zal Walter Hol- landia ongetwijfeld weer vele aanhangers tellen, maar wie hartkloppingen met dit zeer riskante paard wil voorkomen, doet er beter aan zijn gulden op de sterke Tilda O te zetten. Voor de in grote vorm lopende Vico B S dreigt in de Pauwstaart- prijs slechts gevaar van Viola Sunshine en de vooruitgaande Wilschot. Outsider is Yvaluna Norton. In de autostartkoers om de Postduif- prijs heeft Urania de beste kansen, daar Sjakie Scott over zijn beste vorm heen schijnt. De grote favoriet Wilster S krijgt het in de andere autostart door zijn slech te positie aan de start zeer moeilijk tegen Unemdé, die, indien'hij geen fouten maakt, niet alleen de favoriet, maar bovendien Wodan naar de plaatsen kan verwijzen. De laatste keer bleek Vaut Mieux K geen lucht voldoende te hebben om 2400 m uit te lopen. Hij zag zich gepasseerd door Vera Hollandia en William Z, die dit nu ook weer zullen doen. Ook voor Wanita van Barke lijkt de afstand te ver. In een vrij onaantrekkelijk basketbal programma heeft ZBVS gisteravond twee kostbare punten tegen Arrows in de wacht gesleept door met 6756 te winnen. In het bijprogramma was alleen de nederlaag van de Aurora-dames tegen HOC 2 met met 2921 opmerkelijk. Dit verhoogt nu de spanning aan de top van de overgangs klasse. Weinig publiek bij een strijd die een half uur te laat begon, kon de toch al kille sfeer in het Krelagehuis bepaald niet op voeren. Arrows kwam met het minimum aantal spelers uit Rotterdam, namelijk vijf, en daarbij ontbrak hun crack v. d. Ree. In het begin hebben de Rotterdam- De bos het bole om petitie mers het tempo laag kunnen houden. Na negen minuten spelen was het 88. Ruud Poll bracht toen wat meer leven in het spel en twee minuten voor rust was het 2417. De laatste twee minuten voor het basketwisselen voerde ZBVS het tempo op en eindigde bij de rust met een 3121 voorsprong. Hoe goed de taktiek van Arrows was geweest, bleek wel in het midden van de tweede helft. De ZBVS-voorsporng, die op een gegeven moment 4330 bedroeg, werd langzaam ingelopen. Het was maar goed dat bij ZBVS Fred Knap regelmatig een bezoek aan de basket van Arrows bracht en daar met welgerichte schoten scoorde, anders was de zege nog in gevaar ge komen. Vier minuten voor het einde be droeg de voorsprong van de Haarlemmers nag maar vier treffers 5551 door uit stekend spel en vier doepunten van Knap in de eindfase kwam de eindstand op 67 56 voor ZBVS; een zege, die gezien het spel, zeker verdiend genoemd mocht worden. De uitslagen waren: Heren, hoofdklasse: ZBVSArrows 67 56; eerste klasse: Antilopen 2The Ty phoons 2 32—24; tweede klasse: SC Haar lem 4Antilopen 3 2523, HOC 3White Stars 2 36—11. Dames, overgangsklasse: AuroraHOC 2 2129; tweede klasse: SC Haarlem 3 HOC 4 1225; Rapiditas 2Aurora 2 56. VOETBAL. Sparta blijkt in Schotland onverwacht vele supporters te hebben. Het bestuur heeft verscheidene kerst- en nieuwjaarsgroeten ontvangen van sup porters van Celtic, de grote concurrent van Glasgow Rangers, waartegen Sparta in maart uitkomt voor de Europa-beker. Steeds waren de Celtic-groeten vergezeld van de aansporing en wens: „Beat the Rangers". Voor de Spanjaard Fontova en de Deen Soegaard was het toernooi om het Euro pees kampioenschap driebanden vrijdag middag afgelopen. Fontova leed een ver rassende nederlaag tegen Blanc en Soe gaard kreeg volgens de verwachtingen geen kanis tegen Rudolph. Beiden eindig den in hun poule op de onderste plaats en werden niet tot de eindronden toegelaten Bovendien kwamen de door Fontova en Soegaard gespeelde partijen te vervallen, hetgeen voor sommige spelers een mee vallertje en voor anderen een kleine te leurstelling betekende Henny de Ruyter bijvoorbeeld had zijn eerste vier partijen met een algemeen ge middelde van 0.904 gespeeld. Na aftrek van de partij tegen Soegaard steeg zijn algemeen gemiddelde echter tot 0.934. Voordat de eerste ronde van de finale poule begon, werd dus een nieuw klasse- sement opgemaatot, waarin Vingerhoedt en Tiedtke, die vrijdagmiddag hun partijen tegen Scherz en Boulanger in winst om zetten, ongeslagen de leiding hebben. Henny de Ruyter kan tegen de Zwitser Blanc niet spelen. Zo was het een jaar geleden in Hilversum, toen De Ruyter na een marathonpartij van 88 beurten met slechts drie caramboles won en zo was het ook weer vrijdagavond in Düsseldorf. De Waalwijker zat zich op zijn stoel te ver bijten, als de Zwitser op een opgelegde stoot een paar minuten stond te turen en raakte de kluts kwijt. De Ruyter was vrij goed begonnen, speelde na 19 beurten nog precies met één en ook zijn totaal van 28 punten in 30 beurten was nog altijd een zeer goed re sultaat, ook in dit bijzonder sterke gezel schap, waarin Blanc als enige niet thuis hoort. Daarna ging het snel bergafwaarts. De Nederlandse kampioen lette meer op het boeiende duel tussen Hanoun en Scherz op de andere tafel dan op zijn eigen spel en scoorde in de volgende dertig beurten slechts 11 punten. Blanc was hem inmiddels juist voorbij geglipt (40-39). Toen de strijd tussen Ha noun en Scherz echter in een voor beiden dik verdiend onbeslist (60 in 59 beurten) was geëindigd en alle belangstelling nood gedwongen op de zich voortslepende par tij tussen De Ruyter en Blanc richtte, schudde De Ruyter zijn loomheid af en trad alsof hij een fris bad had ondergaan, als herboren naar de tafel. Met een vlot heid van een Tiedtke joeg de Waalwijker de ballen in het rond en in 16 beurten was het nu met Blanc gedaan (48-60 in 75 beurten). „Ik ben blij dat deze partij erop zit," zei De Ruyter, toen hij zijn keu opborg, „want ik was bang, dat het weer 88 beur ten zouden worden." Inmiddels is door dit matige resultaat echter het algemeen ge middelde van De Ruyter gezakt van 0.934 tot 0.893. De strijd om het Europees kampioen schap driebanden kwam op de derde dag een heel eind dichter bij de ontknoping, waarin Vingerhoedt en Tiedtke wel weer de hoofdrollen zullen vertolken. Vinger hoedt won zonder enige moeite van zowel Scherz als zijn landgenoot Boulanger, van wie de laatste tevoren ook al tegen Tiedtke kansloos was geweest. In zijn partij tegen Rudolph had Tiedtke het minder gemak kelijk en het duurde tot de 47ste beurt, eer hij zich definitief van zijn landgenoot kon losmaken. Achter dit tweetal komt onze landgenoot De Ruyter, die de eer volle derde plaats bezet Henny de Ruyter De uitslagen van de eerste ronde van de finalepoule luiden: Hanoun 60 59 4 1.016 Scherz 60 59 7 1.016 Blanc 48 75 8 0.640 De Ruyter 60 75 4 0.800 Rudolph 50 58 6 0.862 Tiedtke 60 58 7 1.034 Vingerhoedt60 51 6 1.176 Boulanger 42 51 5 0.823 De stand: pnt. alg. gem. 1. Vingerhoedt (Belg.) 8 1.126 2. Tiedtke (Did.) 8 1.057 3. De Ruyter (Ned.) 6 0.893 4. Boulanger (Belg) 4 1.014 5. Scherz Oost.) 3 0.899 6. Hanoun (Fr.) 3 0.803 7. Rudolph (Did.) 0 0.774 8. Blanc (Zwits.) 0 0.639 Wielren Kees Pellenaars, sedert enkele weken contractueel verbonden met een Belgische bierbrouwerij die o.m. in Nederland en België een Duits limonadeprodukt verte genwoordigt, is inmiddels gereed gekomen met zijn extra-sportieve combinatie. Pellenaars trof o.m. een overeenkomst met de rijwielhandelaar W, Buitendijk in Rotterdam. De ploeg, tien of twaalf ren ners, zal onder de naam „W. B. R. Sinai- co" uitkomen in wedstrijden in binnen- en buitenland. Bovendien voert hij op het ogenblik onderhandelingen met een ban denfabriek in Nederland. Het is zeker dat de nieuwe ploeg zal deel nemen aan de Ronde van Duitsland. Voorts verzochten de organisatoren van de Ron de van Italië Pellenaars naar Milaan te ko men voor een bespreking. De definitieve samenstelling van de nieu we ploeg zal binnenkort bekend worden. VOETBAL VSV is nog steeds niet over haar inzin king heen, dat is zondag jongstleden tegen SHS gebleken. Nu komt er morgen een geduchte concurrent naar Sportpark Schoonenberg, AGOVV, en dus wordt het hoog tyd dat er weer eens de volle winst wordt behaald. De Apeldoorners hebben een wedstrijd minder gespeeld en twee punten minder en hebben dus het aller grootste belang by een overwinning Toch hebben wy wel vertrouwen in de VSV- ploeg en een gelykspel lijkt een aanneme lijk resultaat RCH, dat de laatste weken haar pun- tenaantal aardig heeft verhoogd, maar dat toch nog slechts drie punten op de staart- club voor staat, krijgt ZFC op bezoek in Heemstede en staat dus voor een zware opgave Winst lijkt ons uitgesloten tegen deze hoog geplaatste club, maar over een gelijkspel zouden wij ons niet verbazen. Stormvogels gaat naar Wageningen, dat in negen thuiswedstrijden nog niet heeft verloren. Ook Stormvogels zal wel iets van de winst moeten afstaan tegen deze vooral ook verdedigend sterke ploeg. De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A: Eerste divisie B: Alkmaar 18 25 G V A V 17 28 VSV 18 24 B V V 17 26 Leeuwarden 18 23 Vitesse 17 25 AGOVV 17 22 Wageningen 17 24 ZFC 18 22 N O A D 17 21 D F C 18 21 K F C 17 20 Heracles 18 20 Helmond 16 16 H D V S 18 19 H V C 16 15 D H C 18 19 Stormvogels 16 14 Eindhoven 18 18 Veendam 17 14 Go Ahead 18 17 Volewijckers 17 13 SHS 18 17 SVV 17 13 Graafschap 18 12 Excelsior 17 12 RCH 17 11 't Gooi 17 11 Helmondia 18 11 Fortuna(Vl.) 16 8 Limburgia 16 9 Rigtersbleek 17 8 RBC 16 8 In de tweede divisie A is Haarlem op- geklommen tot de vierde plaats. Zondag speelt men in Dordrecht tegen EBOH, dat een plaats hoger staat en thuis nog niet heeft verloren. De roodbroeken zouden dus wel verrassend goed voor de dag moe ten komen om de volle winst te behalen, maar een gelijkspel zit er toch wel dege lijk in. EDODe Valk is, zoals men weet, uit gesteld. De stand is op het ogenblik: EDO 16 22 U V S 14 16 Roda Sport 14 19 L O N G A 15 14 EBOH 14 18 NEC 16 14 Haarlem 16 18 O N A 15 10 De Valk 16 18 De Baronie 13 8 Wilhelmina 14 16 Xerxes 13 3 A MATEURVOETBAL In de eerste klasse van het amateur voetbal is er heel weinig krachtsverschil en zo is het mogelijk dat er tussen Laak kwartier, dat bovenaan staat, en Emma, dat de op een na onderste plaats bezet, slechts acht punten verschil is. HFC staat in de bovenste helft van de lijst en krijgt zondag een uitwedstrijd tegen een ploeg van gelijke kracht, UW. Een gelijkspel ligt, dunkt ons, voor de hand. De stand is: Laakkwart. 15 20 Unitas 15 15 Gouda 14 18 S V W 15 15 D C G 15 17 Quick (Hg.) 14 14 U V V 15 17 D W V 15 12 HFC 14 15 Emma 15 12 Spartaan 15 15 O S V 14 6 In de tweede klasse ligt een nederlaag voor Zandvoortmeeuwen in de uitwed strijd tegen Purmersteijn in het verschiet. Voor de derde klasse worden o.a. gespeeld: Wijk aan ZeeADO, VelsenEgmondia, CSVDTS, HSVBeverwijk, Zaandijk— NAS, TYBBLisse en DHL—Ripperda. In de vierde klasse zijn vastgesteld: Wa terloo—Zaanlandia, GVO—EHS, OFC Bloemendaal, DIO—Terrasvogels, VVZ— Kinheim, ETOVDO, Tonegido—Hille- gom, Geel Wit—Onze Gezellen, THB Lenig en Snel. HOCKEY BMHC heeft zondag een thuismatch tegen Delftse Studenten, dat onderaan staat. De Bloemendaalse hockeyers mogen dan wel op de derde plaats staan, het krachtsverschil tussen de eersteklassers is dit seizoen zeer klein. BMHC zal moeten winnen om verder te blijven meespreken. De Bloemendaalse dames ontvangen de Gooise hockeyclub, dat de tweede plaats bezet. In deze ontmoeting van twee on geveer even sterke elftallen zou men van het op eigen terrein spelend BDHC een overwinning mogen verwachten. Alliance moet in staat zijn in het Heemsteedse Sportpark te winnen van RBC, de degra datiekandidaat. Voor de overgangsklasse heren speelt Alliance op eigen veld tegen HGC. Op Schoonenberg in Driehuis spelen Straw berries en Eechtrop een Kennemer strijd, waarbij de thuisclub de beste kansen heeft. Amsterdam III en IV zijn te gast bij HBS en van BMHC III. Bij de dames is er een plaatselijke pro- motieklassestrijd in Heemstede tussen Rood Wit en de reserves van BDHC. Een gelijk spel ligt hier in de lijn der verwach tingen. KORFBAL Oosterkwartier krijgt zondag bezoek van topploeg Groen Geel en kan, gezien zijn huidige vorm, wel in staat worden geacht voor een verrassing te zorgen. Haarlem gaat naar de tweede gegadigde voor de kampioenstitel, DTV, en zal het ongetwijfeld niet gemakkelijk krijgen. In de derde klasse staat voor Animo Ready de lastige uitwedstrijd tegen De Tovers op het programma, krijgt Oosthoek bezoek van OBZB en speelt Sport Vereent tegen Zaandam Zuid. In al deze wedstrij den zijn de Haarlemmers favoriet voor de zege. Of Nieuw Flora revanche zal nemen voor de 97 nederlaag tegen DSV in Haarlem, is nog een geheel open vraag JUDO Zondagochtend aanvang elf uur worden in de dojo van de heer Nauwe- laerts de Agé in Overveen selectiewed strijden gehouden in verband met plaat sing van judoka's in de centrale trainings- ploeg. Uit deze ploeg worden dan later weer de deelnemers gekozen aan de Euro pese kampioenschappen in Amsterdam. In Overveen zullen zondag alle prominente judoka's de strijd aanbinden. WA TERPOLO Het eerste gedeelte van het waterpolo- programma, dat vanavond (aanvang acht uur) in het Sportfondsenbad in Haarlem wordt afgewerkt, vermeldt twee dames wedstrijden: NjordDWT 5 en HPC DWT 3. Dan volgt DWRDe Vest voor de heren bekercompetitie KNZB. Het Zwet is vervolgens te gast bij de HPC-reserves. Waarna de reserves van DWT hun krach ten meten met HPC 3. ZAALHANDBAL In Utrecht speelt de herenploeg van De Blinkert zondag tegen Achilles en zal de noodzaak moeten inzien om met beide punten huiswaarts te keren. De Utrechte naren behoren met De Blinkert en Concor dia tot de „staartgroep". Concordia speelt tegen de reserves van Aalsmeer en is vrijwel kansloos. In Alkmaar zijn voor de dames van De De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (thuis tegen ZFC): Van der Voort; Schoonenberg en Honout; Lief hebber, v. d. Brink en Biesbrouck; Kruyer, Krist, Peters, Brouwer en Hoogendoorn. VSV (thuis tegen AGOVV): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Brederveld, Spaans en Brom; Van Dolder, Van Deursen, Farenhorst, Malesteijn en Van der Heyden. Stormvogels (uit tegen Wageningen): De Graaf; Van den Oever en Jans sen sr.; Van der Lugt, Pirovano en Tol; De Boer, Janssen jr., Bakker, Wooning en Snoeks jr. Haarlem (uit tegen EBOH): Keesman; Maas en Oepkes; Boom, Sybrandi en Berendregt; Vreeken, Goedhart, Doornebos, De Graaf en Groeneveld. Amateurs HFC (uit tegen UVV): Van der Lee; Dekker en Winter; v. d. Maesen, Mo- lijn en Wijkhuizen; Geerling, Bouw man, Jansen, Molenaar en De Nijs. Schoten (uit tegen VVB): Kessens; Van Veen en Hogendijk; Dinkelberg, Warmerdam en Van Elk; Van der Meer, Geurts, Koppen, Wijkhuizen en Ottcn. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Purmer- steyn): Ter Wolbeek; A. Stokman en Oosterbaan; Jansen, Koper en Water; Visser, Jacobs, Michels, Heyne en Halderman. De Kennemers (thuis tegen Vitesse): Groot; Lejeune en v. d. Sluis; Van den Outenaar, Horeman en Huis man; Telkamp, Kops, Zwanenburg, Tervoort en Mosk. DEM (thuis tegen HRC): Aardenburg; Spanjaard en Van Lieshout; Niesten, Starmans, Beentjes; Stelder, Golderie, Vessies, Scheerman en Kleef. Blinkert de duels met Tonegido (2.30 uur) en AOG (5 uur) van belang. Voorts ont moet Full Speed in de Alkmaarse veiling hal IJmond 2 en De Blinkert 2 en spelen De Blinkert 2 en IJmond 2 nog tegen GSV, Alkmaar en SHC.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 18