Huldigingsconcert Jos. de Klerk OPRUIMING GRAMOFOONPLATEN JAKO Anegang22 DDD OPRUIMING GEKJ&UL. enorme balans-koopjes Opruiming grammofoonplaten „WGLLANA" ruimt op! DENK AAN opruiming de muurbloem telefoniste RADIO EN Hl enige bekwame lassers, bankwerkers, plaatwerkers en pijpmonteurs Henegouwen toont kunstprodukten in Grafelijke zalen in Den Haag JAN v. d. MEER P. C. Hooftprijs 1959 wordt niet verleend Jonge musici SONOR 4 Toonkunsthuldigt Jos. de Klerk Keur van oude gobelins en porcelein HUIDUITSLAG Adverteert in dit blad Muziekhandel Langspeelplaten 451. platen v.a. v.a, ƒ7,50 1,98 ZATERDAG Fa. P.J. Nachtegeller Buitenvogels! Constructiebedrijf E. de Vries VRIJDAG 15 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT FEESTELIJKE KLANKEN van een Intrada voor vijf koperblazers leidden het huldigingsconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest in, dat Jos. de Klerk ter gelegenheid van z$n vijfenzeventigste verjaardag werd aangeboden. Het was een compositie van de toonkunstenaar zelve en zij werd bij de uitvoering een stralende verwelkoming, toen Jos. de Klerk en zyn echtgenote de gemeentelijke concertzaal betraden. Een grote voldoening moet het daarna voor de heer De Klerk geworden zijn de vertolking te horen van „Haarlems Tempe", de poëtische en muzikale verheer lijking van de Haarlemmerhout van de dichter Pieter Merkman en zijn tijdgenoot de componist Jacobus Nozeman. Jos. de Klerk maakte een bewerking van dit lied, dat hij zelf wel gecomponeerd kon hebben, voor meisjeskoor en orkest en in deze aantrekkelijke klankvorm werd het onder leiding van de dirigent Marinus Adam door de zangklassen van mulo-afdeling der Maria-scholen te Haarlem en het Noord hollands Philharmonisch Orkest gaaf en met bijzondere welluidendheid ten gehore gebracht. Het is bekend, dat „Haarlems Tempe Jos de Klerk na aan het hart ligt. Evenzo is dit het geval met het derde werk, dat voor deze avond gekozen werd: het ,.Ri- cercare" van Hendrik Andriessen. Uiter aard waren het geheel andere factoren, die deze subjectieve relatie bepaald heb ben, want in de eerste plaats gold het hier een werk van rijke polyfone structuur en bovendien sprak het bijzondere persoon lijke contact van Jos de Klerk met de com ponist een belangrijk woord mee bij het tot stand komen van deze artistieke voorkeur. Inderdaad was de uitvoering speciaal be stemd voor Jos de Klerk. Maar ook voor de andere bezoekers van het concert kon zij de schoonheid schenken van een zuiver muzikaal werk, frapperend door melodi sche orde, instrumentale kleur en ontwik kelingsspanning, eigenschappen, die door een prijzenswaardige interpretatie werden geopenbaard. Waarom had Mozarts Fluitconcert in G (K.V. 313) op het programma van dit hul digingsconcert een plaats gekregen? Het antwoord op deze vraag wordt gegeven met het noemen van de fluitist, die de solo partij van dit werk zou spelen: Frans Ves- ter. Deze instrumentalist kreeg van Jos de Klerk zijn eerste lessen in het fluitspel. Zij vormden de grondslag voor Vesters kunstenaarschap en voor zijn succesrijke carrière. De uitvoering van Mozarts con cert werd nu een heel bijzonder verjaars geschenk, een manifestatie van prachtig beheerst fluitspel met een in dynamisch opzicht voortreffelijk genuanceerde klank geladen met een muzikaal-expressieve spanning. Marinus Adam zorgde met het orkest, in kleine bezetting, voor een pas sende begeleiding bij dit spel en hield de uitvoering daarmede in een kamermu- zieksfeer. In een oogwenk eranderde daarop het muzikale aspect. De sprankelende geest van de Vlaming Marcel Poot koos het Haarlemse podium tot zijn domein. Flit sende klanken schoten op, dartel sprongen zij rond; schaterlachende kobolden kwa men om de hoek kijken en grillig waren hun bewegingen. Een ware klankenpret brak los, burlesk en dol. En dit alles werd bewerkt door de „Vrolijke Ouverture" van de Klerks Vlaamse collega in 'n waar lijk geestige en spontane uitvoering waar voor Marinus Adam en het orkest terecht hartelijke waardering mochten ontmoe ten. In 't tweede gedeelte van de avond ging een hartewens van Jos de Klerk in ver vulling. Zijn cantate „Herboren Holland" kwam tot uitvoering en hijzelf had daar van de leiding. Jos de Klerk kon beschik ken over het Noordhollands Philharmo nisch Orkest en het meisjeskoor gevormd door de reeds genoemde zangklassen van de Maria-scholen en bovendien over 't or gel, dat bespeeld werd door zijn zoon Al- bert „Herboren Holland" is een tijdsbeeld van oorlogsellende en onderdrukking, maar ook van bevrijding. De dichter Jaap Moulijn schreef de bewogen tekst en Jos de Klerk vond hierbij de muziek, eerlijk- eenvoudig, maar schoon van melodische welving en bouw, als van een vertrouwd volkslied, dat in de harten kan blijven voortleven. Zij klonk in klare eenstem migheid, maar ook in meerstemmige zang en instrumentaal spel en treffend was hierbij dan het „abastracte" timbre der meisjesstemmen en de orkestrale kleur bij het samengaan in harmonische een voud. Een rijkdom van klank was er, voor al ook toen het orgel zich daarbij voegde, zoals voor het indrukwekkende koraal „Ik sla mijn ogen op naar de bergen". De uitvoering was een aangrijpend slot van het concert de bekroning van een hul digingsavond, die voor Jos de Klerk al lereerst maar toch ook voor allen, die hier bij tegenwoordig mochten zijn, onvergete lijk zal blijven. P. Zwaanswijk Verwelkomd door het niet gering schal lende koper van de blazers van de gym nastiekvereniging Bato in de hal van het Concertgebouw trad het echtpaar De Klerk gisteravond uit de sneeuw van de Lange Begijnestraat aam voor de huldiging. Door de ongunstige weersomstandigheden had het plan om de jubilaris en zyn vrouw van huis tot het Concertgebouw door de Har monie Haarlem te laten vergezellen, geen doorgang kunnen vinden. Het weer was ook de reden dat vele genodigden van buiten Haarlem, onder wie de Vlaamse vrienden, telegrammen van verhindering hadden moeten sturen. Het enthousiasme dat de huldiging kenmerkte, zowel by het publiek, als by orkest, koor en dirigent, heeft daar echter niet onder geleden Toen de heer De Klerk tegen middernachl dankwoorden sprak, toonde hy zich dan ook tot in de grond van zyn hart gelukkig om de „lawine van enthousiasme" die hem deze avond en de laatste acht dagen ten deel Is gevallen. Na de laatste klanken van de door de heer De Klerk gedirigeerde eigen cantate „Herboren Holland" trad een vertegen- Jos. de Klerk bij het dirigeren van zijn cantate „Herboren Holland". Na kennisneming van het advies van de tury voor de staatsprijs letterkunde, de P.C. Hooftprijs. heeft de staatssecre taris van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen mr. Y. Scholten besloten, dat. overeenkomstig het hem voorgelegde rap port de staatsprys letterkunde 1959 verha lend proza niet zal worden verleend. Na uitvoerige bespreking van het werk van een aantal auteurs heeft de jury tot haar spijt moeten vaststellen, dat geen der be sproken auteurs alle stemmen of die van de meerderheid van de jury bleek te kun nen verkrijgen. Een uitweg of noodoplos sing heeft de jury niet willen voorstellen. Over de betekenis van de enige letter kundige prijs, die de Nederlandse rege ring kan toekennen, mag naar de mening van de jury geen gerechtvaardigde twij fel bestaan. Haar is dus niets overgeble ven dan de staatssecretaris te berichten, dat zij hem geen voorstel tot toekenning van de prijs heeft kunnen doen. Zij heeft hier aan toegevoegd, dat zij het welis waar zou betreuren, indien de staatsprijs letterkunde voor de eerste maal in zijn bestaan niet zou worden toegekend, maar dat zij het met haar verantwoordelijkheid ten aanzien van de waarde van deze prijs niet overeen heeft kunnen brengen een an der advies te geven. De jury meent zelfs, dat haar advies ertoe zal bijdragen de waarde van de prijs hoog te houden. De jury bestond uit G. P. M. Knuvelder, voor zitter, mevrouw Anna Blaman, mevrouw Emmy van Lokhorst, Jacques den Haan, en C. Rijnsdorp, leden en H. J. Michael, secretaris. Burgemeester Cremers heeft de heer De Klerk een enveloppe met inhoud overhandigd en het echtpaar geluk. woordigster van de Mariascholen, waar van acht zangklassen aan „Haarlems Tempe" en „Herboren Holland" hadden meegewerkt, op het podium om na een hartelijke speech tot leraar De Klerk een muzieklexicon aan te bieden. Mr. A. Beets sprak vervolgens namens het N.Ph.O. een met humor gekruid dankwoord, aan het slot waarvan hij op grond van de vér strekkende invloed van de critiek de hoop uitsprak dat er voor Jos. de Klerk goede recensies uit zijn huldigingsconcert zouden mogen resulteren. Mr. Beets bood een fraaie krans aan en de zaal reageerde spontaan op zyn uitnodiging tot hoera geroep. De heer De Klerk dankte hartelijk. „Na zoveel jaren zelf muziek-politie-agent te zijn geweest en zoveel mensen op de bon te hebben geslingerd, word ik nu gehul digd," zei hij. Hq memoreerde hoe „Her boren Holland" tot stand was gekomen „ik ruik de bieten nóg" en zei Haar lemmer met de Haarlemmers en Hollan der met de Hollanders te zyn geworden." Daarna volgde in de Tuinzaal een hul diging, die wegens het gevorderde uur en de leeftijden van het echtpaar De Klerk, wat de sprekers betreft, beperkt werd tot de burgemeester van Haarlem, mr. O. P F. M. Cremers. Deze memoreerde aller eerst de overstromingsellende in Amster dam. „wy kunnen niet zomaar in een feeststemming zyn," zei hy. Het programma van het concert in on derdelen volgend zei de burgemeester, die sprak in zyn functie van voorzitter van het comité voor aanbeveling van de hul diging van Jos. de Klerk, onder meer dat de jubilaris „door en door Haarlemmer is". „U leeft mee met t wel en wee van Haar lem en ons land". „Wij waarderen u, uw bonhommie. uw principiële blijheid die eigen is aan een goed mens". Vervolgens bood mr. Cremers de heer De Klerk een enveloppe aan, waarvan de inhoud het voor het echtpaar De Klerk mogeiyk maakt een grote reis te onder nemen. Gedicht De heer De Klerk dankte geroerd en liet Carel van Mander zijn tolk zijn, die ook naar Haarlem uit Vlaanderen gevlucht in een gedicht zyn dank aan Haarlems bur gervader betuigde omstreeks 1594. „Ik kan dit gedicht overnemen zei de heer De Klerk tot de burgemeester en in uw per soon richt ik mij tot héél Haarlem" Ver volgens las hij het „envoy" van Van Man ders „Lofdicht op Haarlem": „De prinsesse Haarlem wens ik dat zij hebben mag als op dezen dag een overheid wijs beraden ten tone dat zij medelijdig aanzag de ver strooide vreemdeling mistroostig belacen en hem gelijk een voedster vol genade als haar eigen kind nam in de schoot zoet God zy de lof van alle de weldaden 't Is vrolijk troost vinden, ter tijd als 't nood doet*'. Alvorens de heer en mevrouw De Klerk de gelukwensen van alle aanwezigen in ontvangst namen, deelde wethouder Geluk nog mee dat de SABAM (de Belgische BUMA) de heer De Klerk haar erepenning en diploma heeft toegekend. Voorts dankte hij solist Vester het N.Ph.O. dirigent Adam en Bato voor hun belangeloze medewer king. Bij de aanweziger merkten wij behalve de reeds genoemden onder anderen op wet houder Happé van Haarlem, vele raads leden. Jo Vincent. Guus Hoekman, deken Zijlstra. ihr. mr. J W Roëll, griffier van de Eerste Kamer en dr. Jos. Smits van Waesberghe. IN DE REEKS kamermuziekavonden in het Frans Halsmuseum had de Volksuni versiteit ditmaal gelegenheid geboden aan een drietal debuterende musici om zich te laten horen. Op de kop af vijftien personen heben in de Renaissance-zaal van het mu seum het concert bijgewoond dat voor de eerste helft gegeven werd door de mezzo sopraan Cora Goedhart, met haar bege leider Henk van Overeem, terwijl de pia nist Ton Hartsuyker het gedeelte na de pauze voor zijn rekening had genomen. De jonge zangeres Cora Goedhart, leer linge van Ruth Horna, opende de avond met vier liederen op Engelse tekst van Haydn in de stijl van de toenmalige opera buffa. Nadat zij zich hiermee wat ingezon gen had en zich aangepast aan de handi cap van een vrijwel lege zaal, toonde zy in vijf liederen van Schumann over meer dan middelmatige mogelijkheden te be schikken: een niet grote maar reeds goed geëgaliseerde stem wist zij op genuanceer de wijze te gebruiken, zoals met name bleek uit het slot van „der Nussbaum" en uit haar voordracht van het laatste lied: „Widmung". Na vier korte liederen van Wolf-Ferrari, „Rispetti" (complimenten) genaamd, snaaks en amoureus, daarbij enigszins verwant aan Puccini, speelde de zangeres haar hoogste troef uit met vijf nummers uit de cyclus „de Kinder-kamer" van Moussorgski die zij volgens de oor spronkelijke tekst (van de hand van de componist) in het Russisch zong. Zij deed dit met een opmerkelijk gemakven gaf een in vele opzichten bewonderenswaardige uitbeelding van deze tafreeltjes uit het kinderleven die verbluffend zijn om het aanvoelingsvermogen waarmee de compo nist-tekstdichter de voorstellingswereld van beginnende meisjes heeft weten te be waren. Henk van Overveen gaf aan de piano kundig partij al had men zich iets meer beweeglijkheid in de wisseling en de karakterisering der stemmingen kunnen voorstellen. De pianist Ton Hartsuyker opende de pauze met twee „Sonates" van Scarlatti en kwam met een voordracht van Chopin's vierde Ballade voor den dag, waarin hij, op solide technische basis, een opmerke lijk gevoel voor romantische stuwingen bleek te bezitten. Zijn veelzijdige muzika liteit bewees hij vervolgens met „Sechs Klavierstücke" opus 19 van Schönberg. Deze uiterst breekbare, vrijwel in staat van ontbinding verkerende muziek, bena derde hij met een reeds zeer gedifferen tieerde aanslag en met de vereiste zorg vuldigheid van expressie. Zijn uitvoering van Pyper's pianosonate leek me minder gelukkig: hiervoor is zijn aanslag én is zyn muzikaliteit (nog) niet „lenig" genoeg. Evenals de zangeres van de avond, was deze pianist in ieder geval een talent aan wie het besteed is dat hem de mogelykheid tot optreden geboden wordt, en daarmee tot het opdoen van de noodzakelijke po dium-ervaring. Sas Bunge Op zaterdag 16 januari, 's middags 4.15 uur, zal de heer Jos. de Klerk als oud- leraar van de Muziekschool van de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst (Nieuwe Gracht 41) ter gelegenheid van zijn vyfenzeventigste verjaardag gehul digd worden. Oud-leerlingen en zij, die op 14 januari verhinderd waren de heer De Klerk hun hulde te betuigen, kunnen dat op deze middag doen. VAN 27 JANUARI tot 10 februari zal in de grafelijke zalen in Den Haag een ex positie worden gehouden onder de titel „Henegouwen in Den Haag". Deze ten toonstelling zal de bezoekers de produk- ten van edelambacht tonen, waardoor Henegouwen zo vermaard is geworden: tapijten, porcelein, edelsmeedkunst, glas en boekbanden. De tentoonstelling zal naast oude museumstukken die uit vroe gere tijden gespaard bleven, een keur van de huidige produkten tonen. De manifes tatie is bedoeld als een aanloop. Er be staan namelijk plannen om binnen afzien bare tijd een groter opgezette tentoon stelling van het edelambacht van België langs enkele Nederlandse steden te laten reizen. Wat de wandtapijten betreft, zal men op de expositie kunnen bewonderen een toneel uit de Romeinse geschiedenis, „De val van Jeruzalem" geheten. Het tentoon gestelde fragment stelt voor keizer Vespa- sianus die zijn zoon Titus opdracht geeft het beleg van Jeruzalem voort te zetten De anderen delen van het tapijt bevinden zich in het Metropolitan Museum te New York en in het Museum für Kunst und In dustrie te Wenen Dit werk wordt toege schreven aan de werkplaatsen te Door nik, en is gemaakt tussen 1460 en 1475. Voorts is er het tapijt „De geschiedenis van Hercules". Dit is een deel van de se rie „Geschiedenis van Hercules", naar al le waarschijnlijkheid besteld bij de ate liers te Doornik door kardinaal-aartsbis schop Karei van Bourbon tussen 1476 en 1488. Het wandtapijt illustreert enkele passages uit de „Recueil des histoires de Troie" dat Philips de Goede in 1464 door zijn kapelaan Raoul Lefèbvre, liet schrij ven. Het laat zien hoe Hercules over zee naar Hesperia vaart, het schapeneiland verovert, Philotes overwint en diens ge zel doodt Ook is er een heraldisch wand tapijt met het wapen van De Croy-Melun. waardoor men dit stuk heeft kunnen date ren. Op de boord aan de zijkant ziet men de wapenspreuk van De Croy „Plus en sera". Voorts is er een tapijt van Door nik voorstellende Koning Willem I van Nederland te paard die het standbeeld van Willem de Zwijger groet. Op de tentoonstelling zullen ook vee) voorbeelden van porcelein worden geëxpo seerd, waardoor speciaal Doornik be roemd is geworden. Een van de meest be kende kunstenaars was daar de schilder Jozef Mayer, die het beroemde servies op bestelling van de hertog van Orléans in 1787, ontwierp en decoreerde. Een ander servies, met een decor van vogels werd uitgevoerd op bestelling van Karei van Lorreinen in 1772 Doornik bezit nog een deel van het servies, dat werd ontworpen voor graaf De Mérode-Westerloo, toen hij in 1788 tot ambassadeur van Oostenrijk te 's-Gravenhage was benoemd. Na de hereniging in 1815 bestelde ko ning Willem I een mooi servies met bre de band in koningsblauw, bezet met een gouden keten. Een ander koninklijk ser vies werd vervaardigd voor de prins van Oranje. In het midden heeft het een vo gel naar Buffon, een dubbele gouden band omsluit een mooie blauwe rand. Ingevol ge de verwikkelingen van 1830 werd dit ser vies nooit afgeleverd. In verband met deze expositie zijn er nog de volgende ontvangsten: op 28 janua ri te 11 uur ontvangt de burgemeester van Hilvarenbeek de pers, in verband met de Benelux-affichetentoonstelling. Te 11.30 uur ontvangt de Belgische am bassadeur de organisatoren van de ten toonstelling In de middag biedt het provinciaal be stuur van Henegouwen een lunch aan en later zal dit bestuur met de Belgisch- Luxemburgse Kamer van Koophandel in de rolzaal belangstellenden uit handel, nij verheid en administratie ontvangen. Na de begroeting zal P. Herinckx een referaai houden over de kunstnyverheid, waarna de gasten zullen worden rondgeleid. Aan de recepties zal een speciaal Hene «ouws karakter worden gegeven. Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeiba re D.D.D. dringt tot diep onder de huid, zuivert de poriën, ontsmet en ge neest. f 1.20 per flacon- geneest uw huid VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP XRS FORD ANGLIA '57. pracht auto 3200— JiORGWARD 1800 '54. prima onderhouden auto 1850.- OPEL RF.KORD '56. 2 kleuren ƒ3150— V.W. DE LUXE '57. als nieuw 'ƒ3500— COMMER BESTEL STATIONCAR 55 1500- GOGGOMOBILE '57—'58. 18 000 km ger. 2450— Genegen in te ruilen Betaling zeer gemakkeiyk te regelen. Prinsengracht 296 (café), tel. 37654. A'dam. Grammofoonplaten Vanaf 1.98 De beste Drums ter wereld. Duurzaam en Klankrijk voor veel eisende Drummers hoek Damstr. Telef. 14663 Ook voor Grammofoonplaten Klassiek - populair - modern jazz opera enz. HAARLEMS OUDSTE MUZIEKZAAK Oude Groenmarkt 28 Telefoon 14273 Anti Reuma 2-pers. O 99 FLANELLEN LAKENS van 7.90 voor Ob Zwanedons DAMES PYAMA'S C 98 fantasie dessin van 9.90 voor Wi Winter Interlock DAMES 1 38 MFMDFN of DIRECTOIRES maten 44 tot 52 van 2.25 voor JL Helanca Mousse NYLON MAILLOTS kindermalen, van 5.98 voor3.98 qrote meisjesmaten v 7 90 voor 4 98 damesmaten van 9.90 voor5.98 HAARLEM TEL 19743 ALLóóN 78 toeren platen, vanaf 25 ct. 45 toeren Populair, vanaf 98 ct. 53 toeren Langspeel, vanaf 8.95 Platenspelers 45. WASCOMBINATfE van 560 voor 298.— WASMACHINES van 218.voor 148.50 GASFORNUIZEN 199.50 - GEYSERS 126 GASCOMFOREN 7.50 - KOELKASTEN 195.— Verder 1001 KOOPJES Keizerstraat 9 - Tel. 12797, na 18 u. 20584 Ie. RESTANTEN WOL zeer laag geprijsd; 2e. GEBREIDE MODELLEN tegen spotprijs; 3e. Serie get. en ged. gebord. ONTBIJTLAKENS uitzonderlijk voordelig Tempeliersstr. 68 Haarlem GASTHUISVEST 17a-19 Haarlem Telef. 18505 Kunstledematen. Orthopaed. instrumenten. Korsetten en Bandages. Steunzolen en elastieken kousen. Loopstennen en Krukken. Gedipl. Pedicure. Vraagt inlichtingen ovet onze moderne opvouw, bare Amerikaanse Invaiidewagens voor gebruik binnen- en buitenshuis, met vele mogelykheden Vetbollen Buitenstrooivoer Ongebrande pinda's Gehalveerde cocosnoten Uitgebreide sortering Vogelvoederstandaards wat tevens een decoratie voor uw tuin is GEBR. VEENINGA NATURALISTEN Ged. Oude Gracht 62 Jacobynestraat 10-18 morgen 9 uur zaalberg potterie stoffen en coupons onder de oude sint-bavo N.V. Aannemersbedrijf voorheen Firma T. DEN BREEJEN VAN DEN BOUT vraagt voor haar Hoofdkantoor te Aerdenhout een met opleiding P.T.T. en ervaring in het internationaal verkeer, in het bezit van diploma typen. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk denhoutseduinweg 1, Aerdenhout. aan het kantoor. Aer- Wat boffen zy (en dat zyn er jaarlijks meer dan 10.000!) die ondanks de beweringen dat je alleen een gezellig mens bent als je kolen stookt, toch een HOENSON OLIEHAARD met Gerichte Warmte heb ben gekocht. Alleen al om het gemak is een oliehaard on betaalbaar! En dan het extra voordeel dat een Hoenson U biedtnooit last van koude voeten of sterke roetvorming en bovendien een besparing van circa 25% aan brand stofkosten. Géén ander merk geeft dit! Al de eerste de beste dag spaart U dus aan brandstof. Met recht zegt men dan ook dat een Hoen son zichzelf binnen enkele jaren terugbetaalt. En wist U dat alléén Hoenson U een oliehaard levert met 10 be langrijke schriftelijke ga ranties. U neemt dus géén enkel risico. Breng een be zoek aan de HOENSON showrooms aan de Keizers gracht 296 te Amsterdam, geopend van 9-12 uur en 2-5 uur. Daar kunt U kennis maken met de uit 8 werke- lyke gezellige modellen be staande collectie Hoenson oliehaarden - reeds verkrijg baar vanaf 198.—. Daar kunt U de Hoenson zién en vooral ook voélen branden. En U zult er meteen en- thousiast ove»- zyn! PHILIPS BLAUPUNKT TELEFUNKEN Radio- en Televisiespel-taalzaak Gen. Croniéstraaf 4 Haarler., Tel 55429 Erkende Philips service Eigen antenne'uouwers Narcissenstr. 6-8 - Santpoort - Tel. K2560- 7041 vraagt per omgaande Aanmelden dagelijks van 8 tot en met 6 uur aan het bedrijf

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4