Tientallen équipes moesten de strijd in Massif Central staken Prinses Irene maakte goede tijd bij de reuzenslalom J. W. van Dartelen overleden Samenstelling Noordhollandse teams zal nog veel zorgen baren Eerste rijders vanavond in Monte Carlo? Nederlandse kampioen schappen begonnen fijn FAAM fantastisch Helga Haase verbeterde wereldrecord in Davos Moskouse ploeg naar Nederland DONDERDAG 21 JANUARI 1960 15 Meer dan honderd teams kregen op de aanlooproutes strafpunten mm n Grootmoeders-team Van der Lans en Van der Touw wonnen in Antwerpen die lekkere drop heet KLAROPI Tamara Rylova leidt na eerste dag in Alma Ata Gjestvang reserve "ïn de Noorse schaatsploeg De Finse schaatsploeg Half percent totalisator- omzet voor Rampenfonds Jon konrads slaagde niet Xaalhandbalsters voor interland geselecteerd Om de Europese beker Rechtbank onbevoegd in kort geding tegen MVV Zwak volleybal in het Krelagehuis Tientallen deelnemers aan de 29ste Rallye de Monte Carlo hebben woensdag de strijd moeten opgeven of strafpunten incasseren nadat z|j met hun wagens over de beijzelde wegen van het Massif Central waren voortgckropcn. Woensdagavond kondigden officials aan dat ten minste 70 deelnemers de Rallye hadden opgegeven. Meer dan honderd equipes kregen strafpunten. Het Massif Central is altyd een van dc moeilijkste gedeelten van de Rallye geweest en was woensdag nog moeilijker dan anders. Vele wagens slipten en kwamen in de berm terecht. Het team van Keith Ballisat en Stuart Turner die in een Triumph in Glasgow startten, sloeg in Saint- Amand in Frankrijk over de kop. Beiden moesten in het ziekenhuis worden op genomen. Twee andere favorieten beiden vroegere winnaars van de Rallye gaven eveneens op. Het zyn de Nederlandse equipe Gatsonides en Langestraat. die in Warschau waren gestart in een Austin en bij Luik de strijd opgaven, en de equipe Marcel Bccquart en Jacques Blancet. die in Lissabon in een Triumph waren gestart. De experts waren het er in Chambéry over eens: gezien de moeilijke omstandig heden waaronder dit jaar wordt gereden is de eerste, maar toch zeer belangrijke selectie reeds op de aanlooproutes gevormd. Maar evenzeer was men het er over eens dat die 570 km tussen Chambéry en Monte Carlo de kopgroep definitief van de verdere rest van het „veld" zal gaan scheiden. Dc beslissende klassementsproef van zaterdag in de Alpes Maritimcs zal beperkte veranderingen in het klassement kunnen veroorzaken. Het is stellig niet mogelyk in de slotklassementsproef een bijna verloren positie te redden. Uiteraard was het bijzonder moeilijk om gisteravond een overzicht van de stand van zaken te krijgen, maar wel werd bekend gemaakt, dat van de Neder landse teams ook de équipes Tak-Van Eke- len, die in Oslo op een Porsche de Rallye begonnen en Megens-Van der Berg, met Volkswagen in Den Haag gestart, de strijd hadden moeten opgeven. Tevens werd duidelijk, dat de groep- Athene he grootste verliezen had gele den, want in Brescia in Italië arriveerden slechts vier van de veertien gestarte ploe gen. Verder hadden in Saint-Flour 17 van de 31 uit L is s a b o n vertrokken teams opgegeven en van de 72 in G 1 a s g o w aan de sterrit begonnen ploegen arriveerden er 19 niet in Saint-Flour. In Bourges kwamen 4 van de 7 in R o m e gestarte équipes niet aan en van de in P a- r ij s begonnen 40 wagens arriveerden er 36. De groepen uit Den Haag en Frank fort kwamen er met respectievelijk 1 en 3 uitvallers het beste af. In Luxemburg lagen van de 24 W a r- s c h a u-starters nog 22 équipes in de strijd en van de 89 O s 1 o-starters nog 80. De winnaars van de Rallye in 1959, de Fransen Coltelloni en Alexandre zijn nog steeds vol goede moed en zij hebben hier ook reden toe, want tot nu toe gaat alles naar wens. Ook de houdsters van de Coupe des dames, de Engelsen Pat Moss en Ann Wisdom zijn nog steeds zonder strafpun ten en zij maken een goede kans om hun overwinning te prolongeren temeer omdat tal van bekende dames-teams, waaronder de Francaises Madeleine Blancoud* (win nares van de damestrofee in 1956 en 1958) -Lise Renaud de strijd hadden moeten sta ken. Het was bijzonder moeilijk officiële ge gevens over de prestaties van de 15 Neder landse deelnemers te pakken te krijgen. Vast staat echter, dat de teams Tak- Swaab, Blansjaar-Blansjaar, Rosenblatt- Butter, Poll-Bouwmeester, Bootz-Vinke, Dooyes-Veendorp en Gorris-Wiedouw woensdagavond nog een blanco straflijst hadden. Ongelukken Ook woensdag waren diverse ryders weer betrokken by ongelukken, waarvan de meeste echter goed afliepen. Van de in Pary's gestarte equipes reden de Engelsen Glenton en Proter met hun Ford te Val- meroux een winkql binnen by een poging om op de gladde weg een botsing met ee° vrachtwagen te vermyden. Een kind, dat zich in de winkel bevond, werd niet ern stig gewond. De ryders liepen geen letsel op. De auto was echter zwaur beschadigd. Een ongeluk in de buurt van het Franse plaatsje Saint Amand heeft de Britse favo rieten Keith Ballisat en Stuart Turner uitgeschakeld van verdere deelneming. De Triumph waarmee zij in Glasgow waren gestart, vloog in een reeks haar speldbochten van de weg en werd totaal vernield. Ballisat en Turner werden over gebracht naar het ziekenhuis van Saint Amand. Hun toestand is niet ernstig, Tur ner heeft een ribbenfractuur en Ballisat verschillende kneuzingen. Ook in Zuid- Frankrijk en Joegoslavië gebeurden onge lukken. Bij Dijon slipte de Renault van de Fransen Jean Morin en Pierre Labet van de weg en belandde in een veld. Beide rijders bleven ongedeerd, maar staakten de strijd. Zij waren in Rome gestart. Langs Joegoslavische wegen staan de wrakken van wat tot voor enkele uren de wagens van Luigi Villoresi en Gunnar An- dersson waren. Villoresi kreeg een aan rijding bij Sid, tussen Belgrado en Zagreb, Het kan toeval zijn geweest. Maar mogelijk ook hebben de organisatoren van de Rallye Monte Carlo een grapje willen maken met het Zweedse dames team Greta Molander-Helga Lundberg, dat als een der favorieten voor de coupe des dames wordt beschouwd. Hoe het ook zij: de Saab waarmee de dames in Oslo zijn gestart, werd in de rallyeboeken ingeschreven onder num mer 100. En Greta en Helga zijn ge zamenlijk precies 100 jaar oud... De dames Molander en Lundberg hebben het allemaal humoristisch op gevat. Want op hun wagen staat nu met forse letters: „grootmoeders-team, 100 jaar". Greta Molander rijdt haar lflde ral lye Monte Carlo; Helga Lundberg neemt voor de negende keer aan de sterrit deel. en werd daarbij gewond. De Volvo van An- dersson en Anzil botste tegen een vracht wagen. Beide inzittenden bleven onge deerd. De Nederlandse equipe Tak (rechts) en Swaab die zonder strafpunten aan het laatste traject van de Rallye begonnen. De moeilijkheden in de Rallye Monte Carlo waren weer onvoorstelbaar. Op de aarddonkere wegen van het Zuidfranse landschap heeft de reeds vrijwel uitge putte Rallye-karavaan de strijd tegen de elementen, slaap en het verlangen naar comfort vannacht met een, gezien de om standigheden, opmerkelijk succes voort gezet. Dc natuur had met hen geen me delijden: op vele plaatsen sneeuwde het w%er en op vele plaatsen waren de wegen door dc nachtelijke afkoeling spiegelglad geworden. De grootste problemen ondervonden de rijders, die in Athene, Rome, Oslo en Lis sabon zijn gestart, vooral van de groepen Athene en Rome handhaafden er zich slechts weinigen op de Zuidfranse wegen. Het contigent uit de Noorse hoofdstad daarentegen werd gedund op het par cours tussen de Nürburgring en Gerard- mer. Alleen al in Luik werd meer dan tweederde van de deelnemers bestraft wegens tijdoverschrijding. Volgens de laatste gegevens zouden thans nog onge veer 218 equipes aan de Rallye deelne men, slechts enkele ploegen zijn nog zon der strafpunten. De Noorse damesequipe Greta MolanderHelga Lundberg be hoort waarschijnlijk tot deze ploegen. De eerste rijders worden vanavond in Monaco verwacht. Sommigen zijn al aan het laatste traject, de gemeenschappelij ke route van Chambéry naar de hoofd stad van het kleine vorstendom, begonnen. De weersverwachting voor Zuidoost- Frankrijk is gunstig. Het kwik staat bo ven het nulpunt, maar dat heeft weer tot gevolg dat de smeltende sneeuw het boch tige parcours, dat met gemiddelde snel heden tussen 55 km/u en 60 km/u moet worden afgelegd, glad zal worden of juister: glad zal blijven. De vele geheime controleplaatsen, die de organisatoren hebben ingevoegd, maken de problemen voor de rijders nog groter. De aankomst in Monaco betekent ove rigens nog niet voor alle deelnemers rust. De 90 best-geklasseerden zullen elkaar namelijk vrijdagnacht in de Maritieme Alpen nog de ere-prijzen betwisten. De klassementsproef gaat over 650 km en werd door de insiders als „verschrikke lijk" gekwalificeerd. Het was een staaltje van „Grand Prix- oitchwerk" van de eerste orde. Nauwe lijks was de Citroën van Goris en Wie- douw donderdagmorgen vroeg bij de con trole te Chambéry tot stilstand gekomen, of de cricks waren al geplaatst, de spat- Het troepje Nederlandse supporters borden al verwijderd, heeft voortreffelijk werk geleverd in deze startplaats voor de gemeenschappelijke route van de 29ste Rallye Monte Carlo. In nog geen vijftien minuten waren de spijkerbanden gemonteerd, de benzine tank gevuld en de „bemanning" voorzien van eten en drinken. Op de eerste dag van de Nederlandse skikampioenschappen, die gisteren in Lcch am Arlberg in Oostenryk met prinses Irene onder de deelnemers begonnen, wa ren de omstandigheden, waaronder de deelneemsters en deelnemers in een ex tra nummer, een reuzenslalom moeten uitkomen, niet bepaald gunstig. In de och tenduren stak een sneeuwstorm op. Het zicht was slecht en de 200 meter lange piste met 22 poortjes (hoogteverschil 250 meter) was verre van effen. Mej. Stevens en Gaby dc Boer moesten de strijd bij de dames staken, terwijl ook Waring en Jan Boon, meervoudig ex-kampioen, bij de he ren de finish niet bereikten. Na een ernstige ziekte is te Heemstede op 65-jarige leeftyd overleden de heer J. W. van Dartelen, een bekende figuur in damkringen, wiens verdiensten zyn erkend door het aanbieden van het erelidmaat schap van de Koninklijke Nederlandse Dambond en van de Noordhollandse Dam- bond. In december van het vorig jaar w&s de heer Van Dartelen veertig jaar werk zaam bij de Noord Zuid Hollandse Ver voermaatschappij. Op zyn ziekbed in het Sint Elisabeths Gasthuis werd hem de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, aangeboden. De naam Van Dartelen had de afge lopen halve eeuw een bekende klank in Nederlandse en buitenlandse damkringen. gekregen. In 1918 werd de thans overledene lid van het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Dam bond. Deze functie verwisselde hij in 1920 met die van ad ministrateur van hei tijdschrift behartigd een groot aantal ja ren heeft hij de be langen van 't bonds- tijdschrift behartigd. Op publicistisch ter rein verwierf de heer Van Dartelen naam; hij was de auteur van twee bekende stu dieboeken voor het damspel en dertig jaren was hij dammedewerker van Haar lems Dagblad. Zijn arbeid werd bijzonder gewaardeerd. Met de Haarlemse Damclub waarvan hij sedert 15 februari 1915 lid was heeft hij vele successen geboekt, onder meer kampioenschappen van de hoofdklasse en ook behaalde hij in internationale toer nooien goede resultaten. Doordat hij zich meer en meer gaf aan organisatorische werkzaamheden, trok hij zich uit toer nooien terug. Van de Haarlemse Damclub was de heer Van Dartelen vele jaren voorzitter; in 1940 werd hem het erelidmaatschap aan geboden, in 1948 het erevoorzitterschap en toen hij in 1955 veertig jaar lid van de club was, ontving hij het erekruis. Bij deze gelegenheid ontving hij ook de on derscheidingen van de K.N.D.B. en van de Noordhollandse bond. Veertig jaar was de heer Van Dartelen werkzaam bij de N Z H.. de laatste tijd als hoofdafdelingschef. Wegens 't bereiken van de 65-jarige leeftijd was hem op 1 januari j.l. pensioen verleend. De begrafenis is bepaald op zaterdag middag op de begraafplaats Westerveld, na aankomst van trein 12.03 uur. Jammer was het dat Marian Tjeenk, die bij de dames de snelste tijd noteerde (2.01.7), een poortje verkeerd nam waar door diskwalificatie volgde. Winnares werd Barbara Burgerhout met een tijd van 2 min. 9,7 sec. Prinses Irene, die het parcours in 2 min. 12,3 sec. aflegde, volg de op de tweede plaats. Een fraaie pres- Skiën tatie. indien men bedenkt, dat zij even voor de finish ten val kwam. Zij herstel de zich echter onmiddellijk. Pieter Kerdel zegevierde bij de heren in de goede tijd van 1 min. 36,8 sec. Hij liet daarbij Peter Lukowsky achter zich (1.48,9). De uitslagen van de reuzeslalom waren: Dames: 1. Barbara Burgerhout 2.08.7, 2. Prinses Irene 2.12.3, 3. Olga Lukowsky 2.22.5, 4. Nanny Strengholt 2.47.4, 5. Anne- lies Krom 3.07.5, Marian Tjeenk werd ge diskwalificeerd omdat zij een poortje ver keerd nam. Heren: 1. Pieter Kerdel 1.36.8, 2. Peter Lukowsky 1.48.9, 3. Schreuder 2.03.6, 4. Van Marle 2.04.5, 5. Gosselin 2.05.2, 6. Van der Schaar 2.09.9. W ielrennen De Nederlanders Van der. Lans en Van der Touw hebben woensdag tijdens wed strijden in het sportpaleis in Antwerpen een koppelwedstrijd voor amateur» ge wonnen. Zij legden de 20 km af in 25 min. 6 sec. De Belgen De Rieck en Gilberg Maes werden tweede. In een 10 km wedstrijd voor professio nals achter Dernv-motoren eindigde onze landgenoot Moolenijzer in de tweede serie als derde. Rentmeester finishte als vijfde. De Belg Storms won in 10 min. 37 sec. Peeters (België) bracht de eerste serie op' zijn naam met een tijd van 10 min. 36 sec Daan de Groot bezette de derde plaats. Advertentie Voet hal Schaatsenrijden Op de tweede dag van de internationale schaatswedstrijden in Davos heeft de Oostduitse Helga Haase de 1000 meter ge wonnen in 1.38-6 en de 3000 meter in 5 min. 31 sec. Daarmee bracht ze haar punten totaal op 202.834, hetgeen een verbetering betekent van het wereldrecord voor dames over vier afstanden in een wedstrijd (500, 1000, 1500 en 3000 meter). Dit stond op naam van de Russin Galina Romanowa, die in 1958 in Alma Ata tot een totaal van 203.299 punten kwam. Onze landgenote Rie Meijer verrichtte ook woensdag weer uitstekende prestaties. Zij werd tweede op de 1000 meter in 1.42.6 en derde op de 3000 meter in 5.32.4. In het klassement over vier afstanden bezette zij de tweede plaats met 209.367 punten. Bij de heren won Kuhnert zowel de 1500 meter als de 10.000 meter. Colin Hickey, die op de 1500 meter als tweede eindigde, zegevierde op de 5000 meter. Beiden wer den eerste in het eindklassement. Kuhnert in dat over 500, 1500, 5000 en 10.000 meter met een totaal van 189.975 punten en Hickey in de rangschikking over 500. 1500, 3000 en 5000 meter met 189.267 punten. Klaas Kalis zorgde met een derde plaats op de 5U00 meter in 8.49.8 sec. voor de beste Nederlandse prestatie. Do uitslagen: 1500 meter: 1. Kuhnert (O.-Dld.) 2.14.7; 2. Hickey (Australië) 2.19.2; 3. Jan Ver meulen (Ned.) 2.27.- 5000 meter: 1. Hickey 8.34.5; 2. Schmidt (O.-Dld.) 8.44.1; 3. Kalis (Nederland) 8.49.8; 4. Klaas Blokker (Nederland) 8.52.2. 10.000 meter: 1. Kuhnert 17.21.5. De wereldkampioene schaatsenrijden Tamara Rylova heeft na de eerste dag van de Russische kampioenschappen in Alma Ata de leiding genomen. Zij vergaarde na twee afstanden, de 500 en de 1500 meter, een puntentotaal van 96.100 punten. Op de 500 meter was zij ongenaakbaar in 46.- sec. voor Klara Guseva in 46.5 sec. en Nataliya Dochenko in 47.3 sec. Op de 1500 meter werd Tamara Rylova derde in 2 min. 30.3 sec. Deze afstand werd gewonnen door Valenta Stenina in 2 min. 30.1 sec., gevolgd door Klara Guseva in 2 Ttm. 30.2 $«C. ry De Noorse Schaatsbond heeft Knut Jo- hannessen, Roald Aas. Torstein Seiertsen, Fred Maier en Nils Aanes aangewezen om hun land op 23 en 24 januari in Oslo tij dens de Europese schaatskampioenschap pen te vertegenwoordigen. Alv Gjestvang, die in Cortina in 1956 de bronzen medaille won op dc 500 meter, is reserve. De verkiezing van Aanes boven Gjest vang als ploeglid is door de schaatsbond gemotiveerd met de verklaring dat men dc beste all-rounder naar Oslo wil zenden. Deze rijder is het afgelopen weekeinde als vijfde gerangschikt in het algemeen klas sement van de Noorse schaatskampioen schappen. De Finse Schaatsbond heeft deze ploeg aangewezen voor de Europese schaats kampioenschappen, die komend week einde in het Bislet-stadion in Oslo worden gehouden: Toivo Salonen, Leo Tynkkynen, Juhani Jaervinen en Keijo Tapiovaara. Het bestuur van de Stichting Draf en Rensport heeft besloten om van de totali- satoromzet, die zondag bij de koersen in Hilversum bereikt wordt, een half percent af te staan aan het nationaal Rampen fonds. Een spelmoment uit het duel tussen Noordholland (op de voorgrond) en een Haarlemse stedenploeg. De ex- RVC'er en oud-international Dick de Vries smahst de bal langs een Haar lems blok, rechts van hem De Haas (Castricum) en links Van der Horst uit Hoorn. Ab Visser dekt het Haar lemse blok. Zwemmen De Australische zwemmer Jon Konrads is er tijdens de kampioenschappen van Nieuw Zuid Wales niet in geslaagd het wereldrecord op de 440 yards, dat met 4 min. 19 sec. op zijn naam stond, te "ver beteren. Hij liet 4 min. 20.5 sec. afdrukken. Eerder had de trainer van Konrads, Don Talbot, laten weten dat de jonge atleet zowel op de 440 yards als op de 400 meter nieuwe wereldrecordtijden zou bereiken Het wereldrecord op de 400 meter staat sinds 26 juli 1959 met 4 min. 16.6 sec. op naam van de Japanner Yamanaka. Handhal Met het oog op de interland zaalhandbal wedstrijden Nederland-Frankrijk (dames en heren), die op 7 februari in de Apollo- hal in Amsterdam worden gespeeld, heeft bondsoefenmeester Boere een voorlopige selectieploeg bekend gemaakt. Het zijn voor de dames: Gien van Maa- nen (Athleta). Mien de Neef. Carla Olden burg en Henny de Jong (allen Hygiea), Jeanne Overbruggen en Nel van Hooff (beiden W.L.C.), Bep de Groot en Tilly Hoogerhuis (Zeeburg), Annie Kuster (R. K. V. en L.). Tjitske de Groot (Sparta Gr.) lesje van der Velden (Athene), en Ria Ga- ken (P.S.V.). Op 30 januari komt de ploeg, waarvan er twee zullen afvallen en nog een reser- vekeepster zal worden aangewezen weer bijeen. Het staat thans definitief vast, dat Feyenoord op 17 maart in Rotterdam zal uitkomen tegen het stedelijk elftal van Moskou. Dit elftal zal nl. in Nederland een drietal wedstrijden spelen, de eerste in Rotterdam en de tweede op 22 maart in het Groninger stadspark tegen GVAV. Voor de derde wedstrijd is nog geen de finitieve tegenstander gevonden, doch ge bleken is dat hiervoor in België en Duits land gegadigden zijn. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat Amsterdam in deze derde wedstrijd geïnteresseerd is, doch dan zal de hoofdstad spoedig een be slissing moeten nemen. Het ligt voorts in de bedoeling dat Feyenoord in Rusland een drietal wedstrij den zal spelen in de periode van 18 tot 30 juli 1960 en als vermoedelijke plaatsen voor die ontmoetingen staan op het pro gramma Moskou, Leningrad en Odessa. Dc Europese Voetbal Unie heeft woens dag in Bern bekendgemaakt dat een even tuele beslissingswedstrijd tussen het Rot terdamse Sparta en de Schotse kampioens- ploeg Glasgow Rangers op 23 maart' in Londen zal worden gespeeld. Als data voor de eerste twee ontmoetingen waren reeds vastgesteld 9 maart (Rotterdam) en 16 maart (Glasgow). De president van de Maastrichtse rechtbank, mr. W. Hustinx, heeft bij ver vroeging een beslissing genomen in het kort geding dat dinsdag 12 januari voor hem diende en waarbij de Kon. Ned. Pa pierfabriek in Maastricht per 1 juli de ont ruiming eiste van het hoofdspeelterrein der eredivisieclub MVV aan de Bosch poort in Maastricht. Mr. Hustinx verklaarde zich onbevoegd om van dit geding op korte termijn ken nis te nemen en uitspraak te doen. Zulks enerzijds in verband met de ingewikkeld heid van de zaak met afweging van econo mische belangen en maatschappelijke be hoeften. anderzijds omdat de kwestie van al of niet aanvaardbaarheid van het Kim- briaveld als vervangend speelterrein voor MVV, gezien de zeer uiteenlopende con clusies in de deskundigen-rapporten, geen verantwoorde uitspraak op korte termijn wettigt. Als voorbereiding voor het districten- kampioenschap van de NeVoBo dat zaterdag 30 januari in het Krelagehuis in Haarlem gehouden wordt speelden de teams van het dis trict Wgst I (Xoordholland zonder Amster dam en Het Gooi) oefenwedstrijden tegen de Haarlemse stedenploegen. Het was zeker geen groots volleybal waarop de toeschou wers onthaald werden en alleen de Haar lemse dames hebben zich van hun beste zijde getoond. Hun tegenstandsters speel den vooral defensief uitermate zwak en daar de verdediging bij volleybal de basis voor de aanval vormt, bleef men aan Noordhollandse zyde van verstandig spel verstoken. D° herenontmoeting mag niet slecht genoemd worden, maar was sfeer loos van het begin tot het einde en zonder hoogtepunten. De dames v. d. Haar. Andrea, v. Calmt- hout. Leeuwenberg en Wieske bleven voor het Noordhollandse team gereserveerd, zo dat de Haarlemse technische commissie slechts een bescheiden keuze had. Toch is men er in geslaagd om met de dames Loes Jansen en Joke Smit (HBC). Joke (MHBS) en Thea v. Putten (Die Raeckse). Lydia Baa.v (Die Raeckse). Gerda Cammenga en Ria Rooiiers (Eclecta). een oittig spelend team te fomrren. In df eerste set ontving de verdedic'ng aan Hanriemce ziide nog weinig aandacht en won Noordholland met 1510. Doch in de tweede set was de si tuatie tegengesteld en toonde Joke v. d Putten met strakke serves de kwetsbaar heid van de Noordhollandse verdediging en serveerde Haarlem van een grote ach terstand naar een 128 voorsDrong HaaHem bleef buiten bereik en won met 15—9. Voor dc Noordhol'*»nd«;c dames volgdp een debacle in de derde set. De Haarlemse oloeg sloot voortreffelijk, sneelde zonder franje maar zeer direct, nam ook aan serve geen risico en liep Noordholland volkomen onder de voet. Loes Jansen profiteerde aan opslag van het falen van Jannic Turkstra (Castricum). leidde Haarlem naar 50 en haar voor beeld werd gevolgd door haar teamge noten. die zonder consideratie met de Noordhollandse dames, die geen van allen hun clubniveau bereikten, Haarlem naar een 150(!) zege voerden. Noordholland gebrand op een revanche ging in de vierde set iets feller spelen en bracht door lastige serves Haarlem op een ruime achterstand, 122. Coach Uijl onderbrak en niet zonder resultaat. Haar lem verkreeg de serve en liep uiteindelijk in tot 1210. Toen voorkwam Noordhol land erger en besliste dit duel met 15—10 in een 22 gelijk spel. Het zal de districts- technische-commissie gebleken zijn dat men nog veel begrip en verband in de ploeg moet brengen om met kans op succes de meting met de andere districten aan te Volleyhal Van het herenduel valt weinig te ver tellen. Noordholland speelde aanvallend veel sterker dan Haarlem, doch kon overi gens ook door gebrek aan samenhang weinig imponeren en Haarlem kon het verschil in de score schappelijk houden. Dick de Vries, oud-RVC'er, excelleerde in de Noordhollandse ploeg. Noordholland won de eerste drie sets met 1513 (48, 6—9. 10—13 en 13—13). 15—10 (7—7, 7—9 en 129) en 158. De vierde set won Haarlem met 1614. De competitie In eigen huis heeft leidster HBC, na een vrij redelijk duel, met een gelijk spel nog meer gekregen dan het verdiende. Want Eclecta verzorgde de opbouw van de aan vallen aanmerkelijk beter dan de Berken rode-combinatie, met als gevolg een ster ker netspel. Vooral het onder de bal komen van Gerda Cammenga dient vermelding en toonde dat men ook een minder ge makkelijk te spelen bal de gewenste zuiver heid kan geven. Eclecta nam de leiding met een beschei den setzege (1014) maar moest in de tweede set via 73 met 1511 de voor sprong weer prijsgeven. Maar de derde set wonnen de gasten overtuigend. Ria Rooijers kreeg de bal van haar teamge noten enkele keren op een presenteer blaadje en sloeg de bal hard tussen de HBC-verdedigsters en op een 1310 voor sprong rondde mej. Kooomans met twee goede tennisserves de zaak af: 1510. Ec lecta nam genoegen met twee gewonnen sets en gaf HBC, waarbij alleen Loes Jan sen excelleerde, veel vrijheid. Met 156 konden de zwartwitten de eerste neder laag voorkomen. De dames van HVS ver schenen in Heemstede niet op volle kracht, maar stelden niettemin teleur door van de HBC-reserves in drie sets met 1511, 158 en 1614 te verliezen. Die Raeckse 2 won de eerste set van Gios liefst met 150(!) en begon wat te roekeloos aan de tweede set. Dit kostten de roodwitten een winstpunt: 015, 157, 6—15 en 15—10. OVRA zettq een streep onder de overwinningenreeks van de Velox-dames met 515, 159, 1511 en 15—10. Bij de heren bood Die Raeckse 2 leider CIOS kranig partij maar kwam aanvallend nog te veel te kort: 159. 1510 en 159. Zoals uit de setstanden blijkt heeft het treffen tussen HBC en PSCB een sum mum aan spanning opgeleverd. HBC won met 1614. 1513 en 1614. Heren: PSCB—HBC 0—3. Die Raeckse 2—CIOS 0—3. CIOS 3—FES 3—1. Al lianceCIOS 4 30. Die Raeckse 3—WIK 2—2. Energie—WIK 3 0—4. Velox 2— Tonccore 0—3 PWN 3—OVRA 4 0—3. 3—Raniditas 1—3. Dames: VeloxOVRA 13. GiosDie Raeckse 2 2—2. Se» TTp 3—De Rlinkert 3 1—3. Eclecta 2—SSO 2—2 OSS 2-Vesmia 0—3. De Blinkert 7—OSS 1—3 Eclecta 3—Set Up 2 3—1. THB 2—DSS 0—3 Die RaeeVcn 4Topseo-e 0i PWN 2OG 3 7—2. HBC 2—HVS 3—0. HBC-Eclecta 2—2.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15