FRIONOR oce Chauffeur J. Hoeve gehuldigd op avond vol verrassingen Wegen in Haarlemmermeer worden van jaar op jaar onveiliger Dwarswegen -leveren meeste gevaar^-"» ankomsf toï'nget Als U weet dat U deze winter, wanneer U alles maar op zijn beloop laat, nog zeker drie maal verkouden zult worden, dan bent U degene die geregeld Aflukin-C moet nemen. Interscholair Jeugdtoernooi Haarlem 1960 komt op gang Fa. A. EVERTS iSSST^- IW „Je moet even het nieuwe uniform van de NZH demonstreren", zei men Politie oefent strenge controle uit 5 Mensenredder kreeg medaille van dr. Merens fonds en een huis in Haarlem Nu koopjes halen R. Smink 25 jaar penning meester scheidsrechters- vereniging Zaanlandse Houthandel Ir. Maas Geesteranusprijs aan Haarlemmer uitgereikt UIT STAD EN STREEK ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Dit Is Frio-Noors van het zuiverste viswater. Maar u zegt gewoon: „Jouw komst brengt vreugde". Natuurlijk want ledereen geniet van die overheerlijke Noorse vis- specialitelten van Frionor* Niet te overtreffen! Heerlijke diepvries met geen grammetje afval. A F L (J KIN-C ter voorkoming van verkoudheid en griep. Dochteronderneming van rn,° Eïïgélsfcindustrie in Haarlem gevestigd Burgerlijke Stand van Haarlem Maak snel voordelige kopieën met de secuur werkende 105 - combine VAN DER GRINTEN Twee kinderen tuimelden door wind in Leidsevaart DONDERDAG 21 JANUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT NZH-chauffeur J. HOEVE zal de avond van 20 januari niet spoedig vergeten. In de kantine van de vervoermaatschappij aan de Leidsevaart in Haarlem vormde hij het middelpunt van een huldiging, die voor de chauffeur en zijn gezin een aaneen schakeling van verrassingen is geworden. Op 11 november kwam op de Raamsingel in Haarlem een autobus van de NZHVM met een schok tot stilstand. Er sprong een man uit de cabine. Hij rende naar het water en sprong er gekleed pardoes in. Die man was chauffeur Hoeve. Hij had goed gezien: er lag een jongetje in het water en dat dreigde te verdrinken. Hij slaagde erin het kind veilig op de wal te brengen. Maar dat was niet de eerste keer dat de chauffeur zijn leven waagde voor het leven van een medemens. In de bijzondere bijeenkomst die de NZHVM in samenwerking met het dr. Merensfonds en de Haarlemse Reddingsbrigade had georganiseerd kwam naar voren dat de heer Hoeve vóór de gebeurtenis aan de Raamsingel reeds vier mensen redde. Behalve een m,edaille en het loffelijk getuigschrift van het Dr. Me rensfonds waren er enkele bijzondere geschenken voor de chauffeur. Een daarvan was de mededeling van de directeur der NZHVM, de heer J. J. Jurrissen, dat de heer Hoeve, die thans nog in Dedemsvaart woont en in Haarlem een kosthuis heeft, over enkele maanden de beschikking krijgt over een woning in de Spaarnestad. De avond in de kantine van de vervoer maatschappij begon ook op bijzondere wijze. Om kwart voor acht werd chauffeur Hoeve van zijn bus gehaald. Hij moest in het nieuwe uniform van de NZH demon streren, zei men. Even later betrad hij de kantine en de aanwezigen kregen de gelegenheid deze nieuwe mode voor de chauffeurs en de conducteurs in ogen schouw te nemen. Daarop hield de heer J. H. Bartman, redacteur van het maandblad van de maatschappij, een vraaggesprek met de heer Hoeve, waarin verscheidene episoden uit het leven van deze mensenredder naar voren traden. Vijftien jaar geleden sprong hij in Slagharen in het water omdat een man dreigde te verdrinken en de toen achttienjarige Hoeve smaakte het genoegen de drenkeling in veiligheid te brengen. Een paar jaar later schoot hij in Dedemsvaart te huip toen twee mensen in het water in levensgevaar verkeerden en weer had hij Advertentie Sportcolberts19-95 Terlenka pantalons 19.98 Overjassen 39.00 Wollen pullovers 14.95 No-iron overhemden 7.95 Gen. Cronjéstraat la - lb In een bijeenkomst van de Haarlemse Scheidsrechtersvereniging is de heer R. Smink gehuldigd in verband met zijn zil veren jubileum als penningmeester van deze vereniging. Namens het bestuur van de C.O.V.S. werd de heer Smink toegesproken door de voorzitter, de heer Th. Hoogeboom, die hem de gouden speld overhandigde van de C.O.V.S. Vrijwel het gehele H.V.B-bestuur was bij deze huldiging aanwezig en ook de afdeling Haarlem liet de jubilaris om zijn verdiensten niet onbeloond. Voorzitter van Turnhout onderscheidde de heer Smink met de zilveren speld van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. De leden van de H.S.V. schonken hun ju bilerende penningmeester een scheerap- paraat. Twee bestuursleden van de Haar lemse Scheidsrechtersvereniging. de he ren G. W. H. de Korte en J. W. Koelman, resp. voorzitter en secretaris, deelden in de vreugde; Zij waren beiden 20 jaar als zodanig in functie en werden eveneens verrast met een fraai geschenk. De kleine Peter van Exel kijkt hoog op naar zijn redder, de NZH-chauffeur J. Hoeve die het middelpunt was van een op bijzondere wijze verlopen huldiging. succes. En daarna redde hij in de buurt van Zwolle een vrouw het leven, die het slachtoffer was van een aanrijding en dreigde dood te bloeden. Hoeve legde een noodverband aan en de vrouw bracht er het leven af. De chauffeur zei gisteravond niet veel over deze reddingen. Hij bevestigde meer hetgeen de heer Bartman er van vertelde. Volgens hem sprak het allemaal vanzelf. Teen stapten een man en een vrouw met een klein jongetje op de heer Hoeve af. Dat waren de tweejarige Peter van Exel, het tweejarige drenkelingetje uit de Lange Lakenstraat en zijn ouders. De peuter over handigde zijn redder een cadeau en zijn vader en moeder maakten een praatje met de chauffeur. Zelf kreeg Peter uit handen van een vrouwelijk personeelslid van de NZH een prachtige hijskraan, waar hij onmiddellijk mee ging spelen. De volgende verrassing voor de chauf feur stond toen bij de ingang van de kan tine al te wachten. Men had de echtgenote en het oudste van de twee kinderen van de heer Hoeve uit Dedemsvaart laten overkomen en zij stonden nu onverwachts voor hem. Mevrouw Hoeve kreeg een nrachtig boeket bloemen en de kleine jongen ook een stuk speelgoed. Na dit ongebruikelijke begin sprak de heer Jurrissen een welkomstwoord. Hij memoreerde de redding van chauffeur Hoeve op die novemberdag. „U komt dan wel niet in aanmerking voor een medaille van het Carnegie-heldenfonds blijkbaar meent dit dat iemand die te water springt om een mens te redden zelf niet in levens gevaar is maar we hebben hier het Dr. Merensfonds, genoemd naar een arts die een vurig propagandist voor de zwemsport is geweest", aldus de directeur. Vervolgens reikte de voorzitter van het Dr. Merensfonds. dokter D. Heijmans, de medaille en het getuigschrift aan de.heer Hoeve uit. „U hebt het karakter van iemand die zichzelf niet op de voorgrond stelt. In deze tijd. waarin het egoïsme hoogtij viert, doet dat goed", aldus de voorzitter. De voorzitter van de Haarlemse Red dingsbrigade. de heer F. Lodder, bood de chauffeur een jaarlidmaatschap aan („Dan kunt u zich oefenen om het diploma zwem mend redden te behalen") en een gratis cursus eerste hulp bij ongelukken bij de brigade. De heer J. Schmidt, secretaris van het Dr. Merensfonds, oud-directeur van het Sportfondsenbad en oud-voorzitter van de HRB, overhandigde de heer Hoeve een wat hij noemde „tien-ritten-kaart" voor het Sportfondsenbad. De grootste verrassing voor het gezin Hoeve kwam na de pauze. Toen deelde de heer Jurrissen mee van de gemeente Haarlem de mededeling te hebben ge kregen dat hij een extra woning aan een personeelslid mochl toewijzen. De directeur zei dat de heer Hoeve en zijn gezin deze woning in maart of april kunnen betrekken Dp heer Schmidt, die propagandist van de Koninklijke Neder landse Bond tot het redden van Drenke lingen is, vertoonde enige films over hef werk van de Bond. waarbij de aanwezigen een indruk kregen van de vele hulpmid delen die worden toegepast bij het zwem mend redden. Advertentie SCHUTTINGPALEN en -DELEN SCHERINGPALEN TOCHTBAND en -STRIP HOGERWOERDSTRAAT 8-16 bij de Kleverlaan HAARLEM-N. Telefoon 51456 Woensdagavond is aan één der leerlin gen van de bedrijfsople Jing van de werf Conrad en Stork-Hijsch n.v. te Haarlem de ir. W. Maas Geesteranus-prijs uitge reikt als onderscheiding voor één der tien best geslaagde kandidaten van bedrijfsop leidingen in Nederland. Het was de heer P. F. M. du Maine, die tijdens een geanimeerde avond werd ge huldigd en gefeliciteerd. De directeur van Conrad en Stork-Hijsch, ir. C. H. Holgen, sprak een kort welkomstwoord, waarna de personeelschef, de heer A. H. W. Pel len, een korte uiteenzetting gaf van de be tekenis van de vakopleiding. De voorzitter van het ir. Maas Geeste- ranusfonds, de heer J. Willemse, schetste de geschiedenis van de instelling van de jaarlijkse prijs. Wijlen ir. W. Maas Gees- teranus was directeur van Werkspoor n. v. en heeft een grote naam verworven als leider en technicus èn als voorvechter van een deugdelijke vakopleiding. In 1948 werd het naar hem genoemde fonds inge steld, dat tot doel had het bevorderen van de vakopleiding door het verstrekken van studietoelagen en het elk jaar toekennen van een prijs voor de tien beste kandida ten. Mevrouw L. H. Maas Geesteranus-Van Dam reikte de prijs, bestaande uit een diploma, een bronzen penning, een tech nisch vademecuum en nuttig gereedschap met enige welgekozen woorden aan de heer Du Maine uit. De avond werd besloten met enige schetsjes en een film over een Zuidpool expeditie. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: C. M. A. Witzel-van de Sande, z. ONDERTROUWD: J. Groot en S. J. Stel- ma. GETROUWD: B. J. Pontier en E. J. van Benthem Jutting. OVERLEDEN: Wed. J. F. M. Dammers- Zürcher, 85 j. Nieuws in het hort „De Straalpijp". De feestavond van de Heemsteedse vereniging voor brand weerlieden „De Straalpijp" is uitgesteld tot woensdag 3 februari en wordt dan in het verversingshuis van „Groenendaal gehouden. Gestolen auto. Naar uit een door de Haarlemse recherche ingesteld onder zoek is gebleken is de auto, die in de Haar lemmerhout onbeheerd is aangetroffen, in Amsterdam ontvreemd door twee jongens van zestien en vijftien jaar, die ontvlucht waren uit een inrichting in Baarn. De jon gens zijn aangehouden. Israel. In de „Wereldreizigers-cyclus van het Minerva-theater in Heemstede zal professor dr. M. A. Beek dinsdagavond spreken over „Aspecten van het oude en het nieuwe Israel". De causerie wordt met kleurendia's geïllustreerd. Storm in Bloemendaal. Tijdens de storm in Bloemendaal zijn zeven bomen die langs wegen en op particuliere terrei nen stonden omgewaaid. Op vele plaat sen lagen takken. Door de storm was het woensdag niet mogelijk de vuilnisbelt langs de Zeeweg te bereiken. Daarom is het vuil elders opgeslagen. Vuilnis van de belt woei weg en vandaag is men bezig de omgeving schoon te maken. IJken in Bloemendaal. Op woensdag 10 februari zal voor belanghebbenden uit de wijken Bloemendaal, Overveen, Aer- denhout en Duinlustpark gelegenheid be staan tot herijken van maten en gewich ten in een lokaal van het raadhuis te Over veen en op maandag 22 februari in het ge bouw van de Katholieke Volksbond aan de Schoollaan te Bennebroek voor belangheb benden uit Vogelenzang. Schoolmuziek. Op 18 en 19 februari zal de heer F. Hesselink voor leerlingen van de lagere scholen in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan, in gebouw Domi te Over veen en in de Vondelschool te Aerdenhout een muziekles' geven. St. Elisabeths Gasthuis. Voor het kraamexamen, dat in het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem werd gehouden zijn geslaagd de zusters M. M. Belterman, A. J Dijkman, J. Groenendal, Th. M. Huiting, T. Kruk, M. A. A. M. Lubberink, H. Spier, H. Tirtohoesodo, D. de Wilde en J. T. Worp Verdronken. In Delft is de 68-jarige J. van Boven, wonende aan de Nassaulaan bij het Oostplein in de Delfgauwsevaart geraakt en verdronken. Het is niet bekend, hoe de man te water is geraakt. Advertentie De verkeersonveiligheid in Haarlem mermeer is de laatste jaren belangrijk toegenomen. Van een gunstige kentering als gevolg van het invoeren van de maxi mum snelheid is nauwelijks sprake. Vol gens gegevens van de KNAC staat Haar lemmermeer met het aantal ernstige ver keersongelukken ver bovenaan in verge lijking met andere gemeenten van dertig tot vijftigduizend inwoners. Deze feiten ba ren de korpschef van politie in Haarlem mermeer, mr. C. Barends, uiteraard zor gen. Hij is van oordeel dat een strenge controle op de weg noodzakelijk is om aan het aantal verkeersongelukken paal en perk te stellen. In 1957 hadden in deze uitgestrekte ge meente acht verkeersongelukken een do delijke afloop. Dat is een betrekkelijk klein aantal. Een jaar later waren er in het verkeer echter dertien doden te betreuren. En vorig jaar was dit cijfer opgelopen tot 21. Het totaal aantal botsingen en aanrij dingen liep in twee jaar op van 710 in '57 tot 938 in '59. Het aantal ernstige ongeluk ken met dodelijke afloop of zwaar licha melijk letsel steeg van 215 in 1957 tot 238 in '58. „De politie zal streng moeten optreden. We kunnen nu eenmaal niet altijd tolerant zijn; want waarschuwingen helpen dik wijls weinig", aldus de korpschef. Dank zij het invoeren van de maximum snelheid gebeuren er in de bebouwde kom men minder ongelukken dan voorheen. De intensieve, kilometers lange wegen liggen echter bijna geheel buiten de bebouwde kom, zodat het verkeer met ongelimiteer de snelheid kan rijden. En hoe groter de snelheid, hoe ernstiger de gevolgen van aanrijdingen. In verhouding is daarom het aantal lichte aanrijdingen in Haarlemmer meer niet zo groot. De meeste ernstige ongelukken komen voor op de dwarswegen, zoals de Schip- holweg en de Kruisweg. Deze wegen wor den zeer intensief gebruikt. Er wordt met grote snelheid gereden, omdat de automo bilisten zo snel mogelijk van de ene stad in de rndere willen komen en het weg gedeelte in Haarlemmermeer in de kortst .R>pg£li,jke tij,achter zich willen laten. De politie heeft dus voornamelijk te maken -biet weggebruikers van buiten de ge- 'meemrc en ^afmaakt de voorlichting v bijzonder moeilijk. Daarom ook wordt een krachtige controle gezien als een moge lijkheid om de verkeersonveiligheid te doen verminderen. Uiteraard gebeuren ook op de secundai re wegen in de polder aanrijdingen, maar deze zijn over het algemeen minder ern stig, omdat deze wegen hoofdzakelijk lo kaal verkeer hebben te verwerken. Hier zijn dikwijls bejaarden en bromfietsers het slachtoffer van onvoorzichtigheid of van een verkeersfout. Vele bejaarden zijn niet meegegroeid met het intensievere verkeer en zijn veel gauwer het slacht offer van een verkeersongeluk dan de kinderen, die op de scholen verkeerson- derricht krijgen en zich veel gemakkelij ker op de steeds drukker wordende we gen kunnen bewegen. Voorlichting Een strenge controle alleen is niet vol doende en daarom wordt ook getracht de mensen tot goede weggebruikers op te van de vereniging voor Veilig Verkeer, waarvan de korpschef van politie voorzit ter is, organiseert met goed succes cur sussen voor b.v. bromfietsers en be jaarden. Hiervoor en voor de verkeers- films, die in de diverse dorpen worden vertoond, bestaat een ruime belangstel ling. Voor de intensieve controle dag en nacht heeft de politie een goede outillage ter beschikking. Deze is zeer nodig, want de politie moet in het uitgestrekte en moei lijk te bewerken gebied snel kunnen op treden. Door dit snelle handelen kunnen de nadelige gevolgen van ernstige aanrij dingen dikwijls zo beperkt mogelijk wor den gehouden. Ter bevordering van de verkeersveilig heid zal, behalve een scherpe controle en een goede verkeersopvoeding, steeds wor den bezien of wegverbeteringen noodza kelijke en mogelijk zijn. Op dit punt is de laatste jaren al veel goeds tot stand ge bracht. Mede met het oog op de vele ar beid, die de intensieve verkeerscontrole met zich brengt, wordt getracht de perso neelssterkte van het thans twee jaar be staande korps gemeentepolitie verder uit te bouwen. Advertentie 'n produkt uit de wereldmerkenserie van Interfrosta Advertentie Tjjdens een persconferentie ten stadhuize onder voorzitterschap van wethouder D. J. A. Geluk heeft het Haarlems Interscholair Comité enige mededelingen gedaan over de aanstaande vijftiende Interscholaire, het uit de in 1945 ingestelde hulpactie „Beter één kamer ontruimd, dan het gehele huis in puin" ontstane Haarlemse jeugd toernooi in voordracht, toneel en dans; muziek en tekenen, handenarbeid, hand werken en fotografie. Mevrouw M. H. de VaalMuller deelde mee dat er nu al een vrijwel gelijk aantal aanmeldingen voor Voordrachten is als als vorig jaar, namelijk tweeëndertig. Voor de sector Dans zijn er elf aanmeldingen, waarvan vijf door groepen. In de sector Toneel zijn er 6 aanmeldingen, waarvan een voor goochelen en een voor panto mime. Dr. J. R. H. de Smidt was verheugd over de sector Muziek te kunnen meedelen dat van de acht zich aangemeld hebbende or ganisten er zes geplaatst zijn na proefspel in de Bakenesserkerk. Van de vijfendertig aanmeldingen voor solistisch optreden dat is weinig, er zijn er wel eens tachtig geweest heeft de jury (Didi Sanders, Marinus Adam en P. Vincent) er tweeën dertig geplaatst, maar hun gehalte is hoger dan dat van vorig jaar. Er zijn negen pia nisten, zes organisten, vijf violisten en twee fluitisten. Bij de aanmeldingen voor ensemblespel zijn bijzonder aardige com binaties, zoals fluit, cello en gitaar. Er zijn twintig koren geplaatst en voor de orkest afdeling is er één aanmelding, waaruit ge constateerd kan worden dat het initiatief om in Haarlem tot oprichting van een af deling van „Jeugd en Muziek" te komen (zie elders op deze pagina) bijzonder zin vol is. De heer E. de Kat deelde mee dat wat de sector Tekenen betreft de invloed van vorige interscholaires voelbaar is. Het werk is beter, méér van boven af door leraren beïnvloed, waardoor pr minder kinderlijk ongekunsteld, vrij en onbevan gen werk is, wat toch ook een specifieke aantrekkingskracht had. Deze maand heeft Winthrop Products Ltd een Engelse maatschappij op het ge bied van geneesmiddelen, een dochteron derneming Winthrop N.V. gevestigd te Haarlem, aldus wordt ons door de Nederlandse maatschappij medegeeeld De Engelse maatschappij behoort op haar beurt tot het Amerikaanse „Sterling drug concern". Het Nederlandse bedrijf, waarvan het geplaatste kapitaal in handen is van de Engelse maatschappij, zal voorlopig uit sluitend zes nieuwe medische preparaten, dij in bulk worden ingevoerd en hier wor den verpakt, op de Nederlandse markt brengen. Mogelijk worden deze gevolgd door enige andere nieuwe geneesmiddelen. Het ligt niet in de bedoeling de andere artikelen van het Engelse bedrijf, dat in Newcastle over een fabriek beschikt waar in ruim duizend mensen werkzaam zijn, in Nederland in de handel te brengen. In ver band met de Euromarkt en omdat van eigen organisaties betere resultaten ver wacht worden, zijn door Winthrop Products Ltd in zeven andere Europese landen iden tieke dochtermaatschappijen als de Neder landse opgericht of in oprichting. Winthrop n.v. heeft een kantoor en opslagruimte ge vestigd in een pand in de Maarten van Heemskerkstraat, waarin tevens het Neder lands Bijbelgenootschap is ondergebracht Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem -Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel.12730 COMPLETE KEUKENINRICHTING BEVALLEN van een zoon: 19 jan.: J. P. Rezel-Jousma; W. T. Froeling-Hil- brant: A. M. van der Veen-Bultman; L. M. Nobels-van Nimwegen; M. A. Bootsman van Wijk: L. Lokman-Ducro; C. M. Smee- man-Slenders; C. Farla-Bottelier. BEVALLEN van een dochter: 18 jan E. A. Rethmeier-de Vries; 19 jan.: J. Rodts- Hooglugt; B. E. Sas-Eijkhoudt; 20 jan.: A. Bos-van der Wulp; C. J. J. Mulder-Kroes. ONDERTROUWD: 20 jan.: A. M. Duijn en M. van Norden; D. Thomasse en M. de Gruijter; H. F. van Eis en M. E. Gerritsen; P. de Nieuwe en B. van der Laan; H. J. de Leeuw en W. E. van Kleef; R. Stoop en G. H. Gouwenberg; N. Schoenmaker en C. J. M. Mens; W. Kooiman en M. F. ter Beek, W. A. van Es en H. M. Ufkes; H. G. M. Eliëns en J. de Leeuw; J. B. T. Geerlings en H. L. P. Spijkers; B. Bakker en P. Beu- mer; J. W. Timmer en A. P. van Kesteren: A. Kuijer en E. C. van Slooten. GETROUWD: 20 jan.: H. E. Selhorst en A. A. van Splunter: J. Korsuize en M. J. W. Dollé; W. Robbemont en G. W. Burg stra; J. Does en J. G. Maret; J. van Vliet en A. Schager. OVERLEDEN: 18 jan." G. Klijn-Tuin- man, 78 j. Zomerkade. B. Meijer-van Wa- veren, 83 j., Jordensstraat; J. van Norden. 64 j„ Solostraat; J. C. J. Muijlaert, 81 Rijksstraatweg; 19 jan.: J. A. Hoekstra- Zethof, 77 j., Edisonstraat; G. van Ros- sum-Leunk, 76 j. Minahassastraat; W. van den Berg-Bakker, 74 j., Gasthuisvest. Mej. A. Zwemstra Handenarbeid en Handwerken had twaalf aanmeldingen voor de shows en was er derhalve nog niet zeker van of die wel doorgang kunnen vinden. Wat de jazz betreft deelde dr. De Smidt nog mee dat uitsluitend groepen zullen worden toegelaten die goed op elkaar zijn ingespeeld. Voorzitter Geluk legde er de nadruk op dat dit jaar alleen deelnemers uit Haar lem, Heemstede, Bloemendaal en Zand- voort worden toegelaten en niet zoals vorig jaar ook uit Haarlemmermeer en Velsen. Van de Interscholaire 1959 zijn via de radio zeventien uitzendingen door de NCRV gegeven. Wethouder Geluk besloot met een harte lijk woord van dank aan het comité, dat zich vrijwillig zoveel moeite getroost om de Interscholaire telkens weer te doen sla gen. Advertentie op aanvraag wordt de folder „Maak het u lichter- Tover met licht" u graag toegezonden doori Ahrend N.V. N.V. Blikman Sartorius en door de fabrikant: Chemische Fabriek L. van der Grinten N.V* te Venlo of haar servicekantoor Staten laan 126, Den Haag VENLO DENHAAQ De storm, die gisteren woedde heeft, zoals wij reeds meldden, ook in Haarlem aanzienlijke schade veroorzaakt. Talrijke ramen, schoorstenen, televisie-antennes en bomen moesten het ontgelden. Om tien minuten voor half een werd de tienjarige Gerrie van Gennep met fiets en al in het water van de Leidsevaart geblazen. De 21- jarige PTT-monteur A. de Rode uit Hille- gom sprong de jongen na en met behulp van de 47-jarige vertegenwoordiger P. de Haan uit de Sterrebosstraat in Haarlem slaagde hij erin de jongen op de kant te brengen. Twintig minuten later waaide de zes tienjarige gezinshulp P. Otte bij de NZH- garage in de Leidsevaart. Zij zwom naar de kant en klauterde met de hulp van de 25-jarige bloemist P. Warmerdam uit Haarlem en de 27-jarige chauffeur J. Koe man uit Warmond op het droge.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5