KOU o GEVAT/, ITALIANO Tweede Kamer betreurt dat het overleg is uitgesteld K.V.P. wenst bouw van meer goedkope arbeiderswoningen Nog geen afsluiting van de Lauwerszee 1 de lekkere en bondig Kans op regen neemt toe Integrale plan zou 116 miljoen vergen Duitse gevangenen ontvlucht Nederlands schip op de Rijn gezonken N.V.V. bereid tot nader overleg met NOV Oude man met hamer doodgeslagen Regering wil wachten totdat de sfeer is verbeterd EERSTE KAMER P. v. d. A. is tegen nieuw subsidieplan SS Borneo in nood in Zuidehinese Zee WOENSDAG 27 JANUARI 1960 2 Regering geeft voorkeur aan goedkopere oplossing Opvarenden in veiligheid Concert in Amsterdam voor Rampenfonds Koningin in Delft 19 cent per rol. DE LONEN DER BUSCHAUFFEURS Geen overleg onder druk Kerkelijk Nieuws S In een dinsdag verschenen nota aan de Tweede Kamer over de plannen tot afslui ting en inpoldering van de Lauwerszee heeft de minister van verkeer en water staat medegedeeld dat hij meent, in deze zaak thans nog geen beslissing te moeten nemen. De regering, zo zegt hij, heeft zich namelijk tot taak gesteld eerst meer klaarheid te krijgen in de omvang van het totaal der uitgaven voor de eerstkomen de jaren en anderszijds in de financiële en economische mogelijkheden. Het plan tot afsluiting van de Lauwers zee, aldus de nota vraagt een investering van 96 miljoen gulden. De waterstaatbelangen, waarin noodza kelijkerwijs moet worden voorzien ter verhoging van de veiligheid van de water kering en verbetering van de afwatering van het omliggende gebied, kunnen ech ter ook worden behartigd door een aantal werken van uiteenlopende urgentie, die te zamen een belangrijk geringere investe ring vragen, namelijk 53 miljoen. Zou de minister op dit moment moeten beslissen, dan zou deze beslissing nega tief moeten zijn, gezien de overvloed van noodzakelijke en urgente werken, die in de komende jaren moeten worden uitge voerd. Afsluiting in twee fasen Sinds 1920 is om drieërlei redenen op nieuw de aandacht op de bedijking van de Lauwerszee gevallen. Deze redenen zijn de afwatering van Friesland en Groningen welke verbetering vraagt, de onvoldoende hoogte van de huidige dijken gezien het stormvloedpeil en de deltanormen en ten slotte de reeds in de jaren voor de laatste oorlog aangevangen landaanwinningswer- ken in de Lauwerszee. De rijkswaterstaat heeft daarom een plan tot afsluiting en inpoldering van de Lauwerszee uitgewerkt, dat in twee fasen kan worden uitgevoerd. Advertentie Dinsdagochtend om zes uur is in de ge vangenis Nieuw-Vosseveld te Vught ont dekt, dat twee delinquenten ontvlucht waren. Een door de Vughtse politie inge steld onderzoek heeft uitgewezen, dat zij omstreeks drie uur in de nacht ontvlucht moeten zijn, daarna in het dorp gesigna leerd zijn en zich in de richting van Lim burg bewogen. Beiden waren wegens dief stal en inbraak tot gevangenisstraffen ver oordeeld. Het zijn twee 21-jarige Duit sers, W. H. P. uit Aken en J. H. te Her- zogenrath. De 249 ton metende Nederlandse rijn aak „Lina" uit Groningen is te Keulen in aanvaring gekomen met een Duits schip en gezonken. Schipper Huizing en zijn vrouw sprongen overboord en konden ge red worden. Zij waren de enige opvaren den. De aak, die met plaatijzer geladen de Rijn opvoer, kwam in aanvaring met het Hamburgse m.s. „Transporter 16," dat juist de haven van Keulen verliet. Een tweede motorschip, de „Rhenus 41" uit Mannheim kwam eveneens in aanvaring met de Lina, maar liep slechts lichte scha de op en kon de reis voortzetten. De Lina is ter hoogte van de Mühlheimerbrug te Keulen gezonken. Het dak van de stuur hut steekt nog boven water uit. De eerste fase houdt in het maken van de afsluitdam met toebehoren en het in cul tuur brengen van de als gevolg van de afsluiting duurzaam drooggevallen gron den. De tweede behelst het inpolderen van zoveel mogelijk gronden binnen het afge sloten gebied en het in cultuur brengen daarvan. In ronde cijfers kan de voor de eerste fase benodigde investering op 96 miljoen gulden worden gesteld. Voor de uitvoering van de tweede fase is nog eens ca. 24 mil joen gulden nodig. De netto voor cultuur beschikbaar ko mende oppervlakten grond zouden, indien de eerste fase werd uitgevoerd 3950 hec tare bedragen en na uitvoering van de tweede fase 6600 hectare. Tegenover de kosten ad 96 miljoen gulden voor fase I en 120 miljoen van fase II, kunnen de baten worden gesteld op rond 70, respec tievelijk 90 miljoen. In deze laatstgenoem de bedragen is echter niet de bate van de aangewonnen cultuurgrond begrepen Aangezien het rijk als meerdere bate slechts de pacht zou kunnen genieten, zou het voor het rijk uit privaat-economisch oogpunt voordeliger zijn, indien het pro ject niet verder zou worden uitgevoerd dan volgens plan I Toestand der dijken Wat de waterkering betreft, wordt in de nota opgemerkt, dat de dijken om de Lau werszee sterk variëren in waterkerend vermogen, hetgeen betekent, dat verho ging van sommige plaatsen urgent is, van andere evenwel niet. Het waterke- rende vermogen van de kunstwerken vraagt geen voorzieningen op korte ter mijn. Gezien in het verband van de krachtens de Deltawet uit te voeren dijk verhogingen in het gehele land, betekent dit, dat van die om de Lauwerszee slechts gedeelten voor zeer spoedige uitvoering in aanmerking komen (waarmede een be drag van 5 a 10 miljoen gemoeid zou zijn), terwijl de verhoging van de overige dijk vakken niet behoeft voor te gaan bij dijk verhogingen elders in het land. Geringe winst Ook het vraagstuk van de afwatering in Friesland en Groningen naar de Lau werszee is niet in die mate urgent, dat daarvoor beslist terstond maatregelen ge nomen moeten worden, o.m. omdat in een eerste belangrijke verbetering van de af watering van Frieslands boezem reeds wordt voorzien door de voorgenomen bouw van een krachtig gemaal bij Staveren, waarin het rijk subsidieert. Indien men niet zou overgaan tot uit voering van het Lauwerszeeproject, doch zou volstaan met verhoging van de be staande zeeweringen en de verbetering van de afwatering door stichting van ge malen, zou het overigens reeds gerin ge voordeel ten aanzien van de werk gelegenheid nog minder worden, aldus de nota. Het lijkt echter waarschijnlijk, dat de werkgelegenheid in de betrokken stre ken meer door het industrialisatiebeleid van de regering dan door het uitvoeren van een project als het onderhavigezal worden gediend. De verklaring van de Nederlandse On derwijzers Vereniging van 24 januari heeft het dagelijks bestuur van het N.V.V. aan leiding gegeven het volgende mede te de len: Het hoofdbestuur van de N.O.V. heeft na haar congres van einde december 1959 tot 18 januari jL op geen enkele wijze contact gezocht met het dagelijks bestuur van het N.V.V. Op 18 januari heeft het N.V.V. de N.O.V. mededeling gedaan van de door het ver- bondsbestuur genomen besluiten. Na ont vangst van deze brief vroeg het hoofdbe stuur van de N.O.V. om een onderhoud met het N.V.V., dat zou worden gehouden op 22 januari 1960. Op 22 januari kwam het hoofdbestuur van de N.O.V. terug op dit initiatief en zegde het gevraagde on derhoud af. Het verbondsbestuur ziet na de duidelij ke afwijzing van de aansluiting bij het N.V.V. door het congres van de N.O.V. weinig perspectief voor een aansluiting v onderwijzers bij het N.V.V. via de N O.V. Uit dien hoofde acht het verbondsbestuur het niet langer verantwoord de toetre ding van de onderwijzers tot het N.V.V. onmogelijk te maken. Teneinde echter de geringe kans op een bevredigend compromis niet uit te sluiten, heeft het verbondsbestuur besloten, onder wijzers vooralsnog tot de A.B.V.A. (Alge mene Bond van Ambtenaren) toe te laten tegen een symbolische bijdrage en hun te adviseren lid van de N.O.V. te blijven. Zou dit overleg niet tot een bevredigend resultaat leiden, dan zou het N.V.V. pas de stap van de oprichting van een vak groep „onderwijzers" bij de A.B.V.A. ne men.' Pas later zou dan besloten worden tot de definitieve organisatievorm. Op dinsdagavond 9 februari zal in het Concertgebouw te Amsterdam het Concert gebouworkest optreden ten bate van het Nationaal Rampenfonds voor het over stroomde Tuindorp Oostzaan. De vice-voorzitter van het Nationaal Rampenfonds de heer W. F. Schokking, heeft meegedeeld dat honderd getroffen Tuindorp-bewoners gratis toegang krijgen. Het orkest wordt gedirigeerd door Bernard Haitink. Na een ouverture van Johan Strauss staan onder meer een door Erna Spoorenberg gezongen wals van Strauss en een aria uit Tosea door Hans Kaart op het programma. Na de pauze volgt een ouverture van Verdi. Erna Spoorenberg zingt een aria uit La Traviata en Kaart een uit Turandot. De avond wordt met een muzikale uitsmijter" besloten. In de pauze zullen vijfduizend loten worden verkocht. Kaarten zijn bij het Con certgebouw te krijgen en in alle winkels in Amsterdam waar aanplakbiljetten van het concert zijn opgehangen. Koningin Juliana heeft gistermiddag in cognito een bezoek gebracht aan de ten toonstelling van schilderijen en tekenin gen van Prins Eugene (1865-1947) van Zweden in het gemeentemuseum „Het Prinsenhof"' te Delft. Woensdagmiddag omstreeks een uur heeft de 34-jarige mejuffrouw A O. in de Van Spilbergenstraat 155 te Amsterdam de 76-jarige heer J. Obbes, met een hamer de schedel ingeslagen. De man was op slag dood. Zowel de daderes als het slachtoffer was onderhuurder in dit perceel. In het poli tiebureau aan de Lodewijk van Deyssel- straat, waar zij werd verhoord, verklaar de zij, dat de oude man haar treiterde. Hij zou haar o.a. geregeld, maar ten on rechte, verweten hebben dat zij een ver houding met de hoofdbewoner onderhield. Ook gisteren was er ernstige onenigheid tussen het tweetal ontstaan. Op een gege ven moment haalde de vrouw een hamer uit een andere kamer en sloeg de oude man, die in zijn eigen kamer op bed lag, de schedel in. Pas geruime tijd later ontdekte de hoofd bewoner, die omstreeks kwart voor twee thuis kwam, wat er gebeurd was. Hij ren de zijn huis uit en waarschuwde de poli tie. Agenten troffen mejuffrouw O. nog thuis aan. De politie acht het niet uitge- slote, dat zij in een vlaag van verstands verbijstering heeft gehandeld. Advertentie EEN PRODUKT VAN KING* EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK D. Verzijden overleden. In Naarden is op 57-jarige leeftijd onverwacht overleden de heer D. J. G. Verzijden, landelijk secre taris van de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars cn secretaris van de raad van beheer van het Maandblad voor de Filatelie. Geestelijken by Oorlog. Bij de Twee de Kamer is ingediend een wetsontwerp betreffende pensionering van de geestelijke verzorgers bij de krijgsmacht In de toe lichting wordt gezegd dat de geestelijke verzorgers, die veelal in dezelfde situaties zijn komen te verkeren als de militairen, ook wat hun rechtspositie betreft meer met dezen moeten worden gelijkgescha keld, onder meer door hen onder de wer kingssfeer van de militaire pensioenwetten te brengen. Patroon opgelicht. Een radiohandelaar in Rotterdam is door een van zijn verko pers, de 35-jarige J. van W., in anderhalf jaar tijd voor bijna f 16.000,benadeeld. Behalve Van W. zijn nog twee elektro- monteurs wegens diefstal en verduistering gearresteerd. Twee andere monteurs, die diefstallen op kleine schaal hadden ge pleegd, kregen een proces-verbaal. Het rijdend personeel van de West- landse Stoomtram Maatschappij (W.S. M.), die autobusdiensten onderhoudt tussen Rotterdam, Delft en Den Haag of niet via het Westland, heeft dinsdag een 24-uurs staking gehouden om de loon eisen kracht bij te zetten. Een beeld uit Den Haag: komt er nog een bus ri oanovt irnrr r 'in r| nhotitid (Van onze parlementaire redacteur) Hangende het overleg over een loonsverhoging, dat vandaag zou worden afgesloten, hebben maandag buschauffeurs van de N.B.M. gestaakt. Het was een wilde staking, waar de bona fide vakverenigingen niet achter stonden. Voor de regering is die stakingsactie aanleiding geweest het overleg van vandaag uit te stellen tot maandag. De regering is bü de onderhandelingen betrokken in verband met de tarieven. In de Tweede Kamer heeft de Pv.d.A. gisteren een motie ingediend, waarin de regering in overweging werd gegeven het overleg heden alsnog te laten doorgaan. De motie werd met 42 tegen 61 stemmen verworpen. Tegen stemden K.V.P., V.V.D., C.H.U. en A.R. (met uitzondering van de heer Van Eibergen). Vóór stemden P.v.d.A., P.S.P. en de communisten, alsmede de heer Van Eibergen (A.R.). In antwoord op vragen van de heren Van der Ploeg (K.V.P.) en Burger (P.v.d.A.) had minister Van R o o y (Sociale Zaken) verklaard dat de staking kon worden uitgelegd als een actie om de regering onder druk te zetten. Men mag het conflict niet verkleinen, want het be treft een onderneming die per dag 100.000 mensen vervoert. Bovendien hebben de stakers getracht bij andere busonder nemingen soortgelijke acties te ontketenen. Voor overleg is echter een rustige sfeer vereist en daarom is het overleg op heden (27 januari) uitgesteld. Maar de regering hoopt de besprekingen in het begin van de volgende week te kunnen houden. Dan is men iets verder verwijderd van wat gebeurd is. In de Kamer werd het algemeen be treurd dat door het uitstel, als gevolg van een wilde staking, de bona fide vakorga nisaties worden gedupeerd, terwijl hun niets te verwijten valt Dat is onbe vredigend. Staatssecretaris R o o 1 v i n k merkte op, dat de besprekingen van heden een voort zetting geweest zou zijn van het overleg, dat was gevoerd op 19 januari. In die tus sentijd heeft de regering zich beraden. Wanneer nu twee dagen voor de voort zetting van het overleg een staking uit breekt en uit het overleg een resultaat te voorschijn zou komen, dat beter is dan wat op 19 januari mogelijk bleek, dan zou men ongetwijfeld beweren dat dit aan de gevoerde actie te danken zou zijn. Tijdens overleg mag er geen druk worden uitge oefend, niet op de bona fide vakorganisa ties en niet op de regering, die daarom tot uitstel heeft besloten, maar die het over leg zo spoedig mogelijk wil hervatten als de sfeer weer goed is. Indien er sprake zou zijn van een staking onder leiding van de vakbonden, zou het overleg ook maan dag niet kunnen worden voortgezet. Door het uitstel wordt niemand gestraft, want de datum van ingang van de loonsver betering ligt vast. Nadat de heer Burger (P.v.d.A.) zijn motie had ingediend drongen de heren Van der Ploeg 'K VP.) en Oud (V.V.D.) er bij de regering op aan. contact op te nemen met de bona fide vakorgani saties om het overleg zo spoedig mogelijk te hervatten. ..Nog Hptp week", wenste de heer R e e r- n i n k (C.H.U.). „Onverwijld", zei de heer Van Eibergen (A.R.). Minister V a n R o o ij, die meedeelde dat ook bij de W.S.M. in het Westland werd gestaakt, antwoordde dat de regering met de bona fide vakorganisaties contact zal houden en als blijkt dat het klimaat snel verbetert, houdt de regering het voor mogelijk dat het overleg over lonen en tarieven wordt bespoedigd. Uit deze verklaring begreep de heer Van der Ploeg (K.V.P.) dat de rege ring nu zal nagaan of de sfeer goed is om het gesprek voort te zetten. Onder die om standigheden had hij geen behoefte aan de motie, die met 42 tegen 61 stemmen werd verworpen. Advertentie U HEEFT HET ZO TE PAKKEN! Kri*b«lhoest. keelpijn, opkomende ver koudheid, verdrijf ze tnel met Potter'e Linie. Duizenden vinden er daeelijki beet bij I In handige platte doosjet d 55 cent i*'. ui unit Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Heeze P. Land weer, kand. te Ammerzoden. Beroepen te Nigtevecht P. Landweer, kand. te Ammerzoden. Bedankt voor Veen (toez.) P. de Jong te Kootwijkerbroek. Geref. Kerken Benoemd tot predikant op Curagao voor de tijd van 1 jaar A. L. Janse de Jonge te Oostvoorne. Bedankt voor Aduard W. J. de Ruiter te Idskenhuizen. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar 's-Gravenmoer C. van der Zaal te Harlingen. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Leeuwarden G. Bron- gers te Groningen-Zuid. (Van onze parlementaire redacteur) Het kabinet-De Quay wil trachten particulieren in sterkere mate dan totnutoe tot de bouw van woningen voor de lagere inkomensgroepen te brengen. Met ingang van 1 april zal daarom een nieuwe subsidieregeling in werking treden. Evenals voor de met overheidssubsidie gebouwde woningwetwoningen zal voor particuliere huur woningen een aflopende jaarlijkse bydrage in de exploitatielasten worden verleend, plus een afkoopsom, die bedoeld is alle risico's op te vangen, die niet door een jaarlijkse bijdrage kunnen worden weggenomen. Een grote meerderheid van de Tweede Kamer kan zich in beginsel met de plannen van de regering verenigen, al zijn de verwachtingen niet groot. Maar de P.v.d.A. is tegen het nieuwe subsidieplan. Dat bleek gisteren bij de behandeling van de begroting van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. De K.V.P. wil blijkens de rede van de heer Andriessen in ieder geval de bouw van het aantal goedkope arbeiders woningen met 5.000 uitbreiden. Overwo gen wordt een motie in te dienen met die strekking. De heer Van Vliet (K.V.P.) wil de gemeenten toestaan zich garant te stellen voor leningen van woningbouw verenigingen, indien deze willen bouwen volgens de subsidievoorwaarden in de particuliere sector voor goedkope arbei derswoningen. Ook hij overweegt de in diening van een motie. De laatste jaren was het bouwprogram ma van de regering gericht op 80.000 wo ningen per jaar, waarvan 40.000 woning wetwoningen, die geheel voor risico van de overheid worden geëxploiteerd. Dit aantal wil minister Van Aartsen verlagen fdf 37.500, In de verwachting dat de nieuwe subsidieregeling voor particuliere exploi tatie tot gevolg zal hebben dat particulie ren meer arbeiderswoningen zullen bou wen. Tegen die beperking tot 37.500 woning wetwoningen had de heer B o m m e r (P.v.d.A.) ernstig bezwaar omdat het grootste woningtekort juist te constateren is in de categorie van de arbeiderswonin gen. Daarom vond hij 40.000 woningwet woningen per jaar al te weinig. Overigens merkte hij op dat de huur van particu liere arbeiderswoningen vele guldens per week hoger is dan van woningwetwonin gen. De jaarlijkse bijdragen aan particu lieren bevorderen dus hogere huren. Er komt daardoor ook een blijvende subsidie regeling bij, terwijl het kabinet altijd be toogd heeft te streven naar afschaffing van subsidies. De particuliere bouwers voelen niets voor die nieuwe subsidierege ling en men moet dus maar afwachten of particulieren meer arbeiderswoningen zul len bouwen. Niemand voelt iets voor het nieuwe subsidieplan. De minister moet op deze weg niet voortgaan, zei de heer Bom- mer. Ook de heer Andriessen (K.V.P.) betoogde dat de behoefte aan betaalbare arbeiderswoningen nog groot is. Daarom wil hij het contingent woningwetwoningen verhogen van 37.500 tot 42.500, waardoor het woningbouwprogram totaal 85.000 wo ningen zou moeten omvatten. Zelfs als het niet mogelijk zou zijn het totaal aantal nieuwe woningen per jaar te vergroten tot 85.000, zou de heer Van E i b e r g e n (A.R.) toch het aantal wo ningwetwoningen willen uitbreiden tot 42.500. Overigens geloofde hij niet, zoals de heer Bommei, dat de subsidieregeling voor de goedkope particuliere arbeiders woningen dertig jaar zal lopen. Dat is veel te somber gedacht. De jaarlijkse bij dragen zullen geleidelijk verminderen, maar ook s ïl naarmate huurverhogingen tot stand komen. In beginsel betuigden de heren Van der Peijl (C.H.U.), Van Eibergen (A.R.) en Kodde (S.G.P.) hun instem ming met het voornemen van de regering de bouw van volkswoningen in de particu liere sector te bevorderen. Zij waren er dankbaar voor dat de regering van de 37.500 woningwetwoningen voor 5.000 wo ningen een extra bijdrage van twee gul den per week wil verlener, ten behoeve van de minst draagkrachtigen. Of inderdaad door de nieuwe subsidie regeling particulieren veel goedkope ar beiderswoningen zullen bouwen, betwij felde de leer Van Vliet (K.V.P.). Daarom schonk het hem voldoening dat de minister zich bereid had verklaard het aantal woningwetwoningen met 2.500 te vermeerderen indien zes maanden na het begin van de nieuwe regeling zou blijken dat het aantal van 40.000 arbeiderswonin gen per jaar niet zou worden gehaald. Mevrouw Kuiper - Struijck (V.V.D.) waarschuwde dat de „volkhuis- vesters" in hun streven naar verbetering van het woonpeil niet hun doel economisch voorbij moeten schieten doordat de huren niet meer te betalen zijn. Voor een spreiding van de bevolking buiten de randstad Holland pleitte de heer Westerhout (P. v.d. A.). Het uitblij ven van beleidsmaatregelen in dit opzicht veroorzaakt toenemende moeilijkheden. Vandaag wordt het debat voortgezet. SINGAPORE (UPI) Het Nederlandse s.s. Borneo heeft vannacht om hulp ge seind. Het gaf als positie op: bij de Prince of Walesbank, ongeveer 900 km. ten noord oosten van Singapore in de Zuidehinese Zee. Nadere identificatie van 't schip was niet mogelijk. Er zijn drie Borneo's geregis treerd. alle drie Nederlandse schepen. Het schip seinde: „Lek in ruim en in ge vaarlijke toestand". I nde nacht en ochtend trok een zwakke rug van hoge luchtdruk over ons land. Na bij Spanje bevindt zich een depressie, die zich de komende 24 uur in de richting van het Kanaal zal verplaatsen. In verband met het naderbijkomen van deze storing neemt de kans op enige regen tijdelijk weer toe. De temperatuur zal zich daar bij op ongeveer hetzelfde niveau kunnen handhaven. Een hogedrukgebied afkom stig van de poolstreken breidt zich over het no den van Europa uit. Samenhan gend daarmee wordt het in Scandinavië weer kouder en keert de vorst er terug. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland Neerslag, laatste 24 uur. Donderdag 28 januari Zon op 8.28 uur, onder 17.18 uur. Maan op 8.11 uur, onder 18.03 uur. Maanstanden 28 januari 7.16 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 27 januari Hoog water 2.43 en 15.03 uur. Laag water 10.45 en 23.07 uur. Donderdag 28 januari Hoog water 3.37 en 15:53 uur. Laag water 11.38 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Osloi Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca onbewolkt mist mist mist licht bew. motregen sneeuw regen zwaar bew. mist geheel bew zwaar bew. geheel bew mist mist zwaar bew. geheel bew. regen geheel bew. geheel bew. mist mot regen mist regen mist onbewolkt zwaar bew licht bew. regen zwaar bew. licht bew. BO vj SS ei UI UI SE aa O 7 0,1 O 7 0 O 6 0,4 no 6 1 0 6 0,1 ozo 6 2 ono 6 0,2 ozo 7 0,2 n 1 0,1 nno 3 1 wnw 1 0,5 w 3 4 windst. 3 0 ono 6 0 ono 7 1 windst. 7 0 ozo 5 2 o 7 0,5 zo 12 0.2 zzw 13 0,2 n 11 24 w 9 0 windst. 9 3 wzw 6 0 nnw 6 0 windst 6 8 windst. 3 25 windst. 1 1 w 9 0 windst. 14 z 15 0 ono 14 0,1 z 10 31 nno 16 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2