Wïjkcomité's blijven nuttig werk doen voor bevordering van burgerzin KERKDIENSTEN Oecumenische kerkdag in juni voor essentiële problemen ONDANKS VELE NOG ONVERVULDE WENSEN grieven aan cle redactie HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Spreekuren voorzien in een behoefte Formitro!formidabel voorkomt keelaandoeningen en griep! Telefoonkabel door Stille Oceaan in 1964 gereed Haarlemse grenzen nog niet aan de beurt Tweede Kamer heeft het druk met dringender zaken Mejuffrouw mr. C. J. Krim sprak voor huisvrouwen „KERK ZONDER MUREN De verhouding tussen eenheid en apostolaat sinaasappel citroen vruchtenlimonade Om de damtitel Kerkelijk Nieuws UIT STAD EN STREEK ZATERDAG 6 FEBRUARI 1960 VELERLEI EN INGEWIKKELD zijn de problemen die het gevolg zijn van het feit dat in ons land elk jaar meer mensen op een vierkante kilometer komen wonen. Steeds vaker en dringender klinkt de kreet van de gemeente besturen om „levensruimte". In de zich naar alle kanten uitzettende steden worden woonwijken in record tempo uit de grond gestampt. Zo snel gaat deze ontwikkeling dat stedebouwkundigen, economen en sociografen maar al te vaak moeten constateren dat hun weloverwogen prognoses en schattingen steeds sneller door de feiten worden achterhaald. Een ander facet van deze problema tiek is de vraag hoe de mens zich tegenover dit alles voelt en gedraagt. Tussen duizenden medeburgers voelen vele bewoners van een grote stad zich eenzaam. Zij hebben geen of zeer weinig contact met hun omgeving en leven hun eigen leventje. Er zijn er ook die volkomen onverschillig staan tegenover het doen en laten van de overheid zolang deze hun eigen persoonlijke belangen maar niet aantast. Bestuurders van land, provincie en gemeente schijnen steeds verder weg te staan van degenen die zij besturen moeten. Bij het zoeken naar middelen om de ge meenschapszin te bevorderen ontstonden begrippen als burgerzin en wijkgedachte. In diverse grote steden werden wijkraden ingesteld, niet-ambtelijke organen, die als schakels tussen burgers en gemeentebe stuur optreden en de overheid van advies kunnen dienen bij het behartigen van de belangen der bevolking. Ook in Haarlem kent men sedert ver scheidene jaren deze wijkraden of, zoals ze hier heten, wijkcomité's. In 1950 werc* een wijkcomité voor het stadsdeel ten noorden van de Jan Gijzenvaart later wijkcomité Oud-Schoten genoemd ge ïnstalleerd. Kort daarop volgde het wijk comité Spaarndam en in 1954 trad het wijk comité Haarlem-Oost in functie. Bij het ten doop houden van het eerste wijkcomité zei burgemeester Cremers on der meer tot de comitéleden: „De uitvoe ring van uw taak zal slagen bij een goede samenwerking tussen u en het gemeente bestuur en bij een goede verstandhouding tussen u en de bevolking". In de loop der jaren zijn meer dan eens over die samen werking tussen wijkcomité en gemeente raad scherpe woorden gesproken. Dat betrof dan meestal de gevallen waarin het wijkcomitié moest constateren dat de verwezenlijking van zijn wensen uitbleef. Voor het wijkcomité Spaarndam waren deze herhaalde teleurstellingen zelfs aan leiding om vorig jaar er het bijltje bij neer te leggen. Men zag het nut van het bestaan van een wijkcomité in Spaarn- 'am niet meer in omdat, naar men zei van ^t behartigen van de belangen der taarndammers in de praktijk weinig .erecht kwam door de passieve houding van het Haarlemse gemeentebestuur. Ervaringen Over de ervaringen van de twee over gebleven wijkcomité'-s, die voor Oud-Seho- ten en voor Haarlem-Oost, hebben wij een gesprek gehad met de voorzitters van de wijkcomité's, respectievelijk de heren B. A. J. Steentjes en H. J. Loppersum. De heer Steentjes troffen we aan in het zaaltje van de Nutsspaarbank aan het Tesselschadeplein waar hij met het wijk- comitélid, de heer W. de Vos, spreekuur hield. Op de spreekuren die elke donder dag van 's morgens negen tot tien uur en 's avonds van zeven tot acht uur worden gehouden kunnen de bewoners klachten naar voren brengen met betrekking tot verkeerde toestanden of wensen uiten over bepaalde voorzieningen in de wijk. „Het is ons gebleken dat de mensen deze spreekuren op prijs stellen. Hun vragen en verlangens worden strikt vertrouwelijk behandeld. Natuurlijk kan men niet ver wachten dat alle wensen op stel en sprong vervuld zullen worden. Wij kunnen ook niet meer doen dan ze met een advies aan het gemeentebestuur voor te leggen", zegt de heer Steentjes. Hij is niet ontevreden over hetgeen mede door het wijkcomité aan verbeteringen in Oud-Schoten tot stand is gekomen. „Heel veel mensen, vooral zij die hier pas zijn komen wo nen weten echter niet van het bestaan van het wijkcomité af, laat staan welk doel en nut het heeft. En toch moeten wij het van 'Advertentie Kleding Artintique KLEEDT U MAGNIFIQUE AmiUrdamslr.al 62 - J4AARLEM Tal. 11430 DE SPECIAALZAAK VOOR HET BRUIDSPAAR (Verkort weergegeven) Visserijbedrijf. Naar aanleiding van hetgeen de heer Van de Vlasakker, hoofd redacteur van de „Visserijwereld", in dit Vakblad voor het Nederlandse Visserijbe drijf heeft geschreven over vermeende misstanden in het bedrijf, welk artikel in uw krant van 2 dezer werd gesignaleerd, zou ik, nu de vuile was buiten gehangen is, het volgende willen opmerken: Als je zul ke ernstige beschuldigingen durft uiten, dan heb je ook de plicht precies te zeggen waar en door wie deze ontoelaatbare din gen worden bedreven. Na een serie alge meenheden er verder maar het zwijgen op toeleggen, vind ik even verwerpelijk. De hoofdredacteur van de „Visserijwereld" heeft het bedrijf bepaald niet gediend met zijn m.i. dwaze beschuldigingen. Als ook maar een deel ervan waar zou zijn, dan zouden de geëigende instanties hieraan on middellijk en radikaal een einde moeten maken. Ondergetekende heeft niet de min ste behoefte recht de praten wat krom is, maar hij meent te moeten opkomen tegen insinuaties, die de goede naam van het be drijf, waaraan hij verbonden is, aantasten. Laat daarom de heer Van de Vlasakker maar eens waar maken wat hij heeft ge schreven en het is mij om het even of de waarheid aan het licht komt door middel van justitie, commissie van onderzoek of dies meer. Als het maar de waarheid is. J. v. d. VEER Havenkade 45, IJmuiden het persoonlijk contact met de mensen hebben willen we weten wat er onder de bui-gei-ij leeft". Als voorzieningen in Oud-Schoten die in de afgelopen jaren op advies van het wijk comité werden gerealiseerd noemde de heer Steentjes o.a. de weekmarkt aan de Diezestraat, het plaatsen van brievenbus sen en telefooncellen, de verbetering van de verlichting in verschillende straten, het aanstellen van wijkagenten, het stichten van een postagentschap aan de Geuseves- perstraat. Voorts adviseerde het wijkco mité bij het vaststellen van nieuwe bus routes en werd aangedrongen op vergroting van de verkeersveiligheid op diverse we gen, zoals de Rijksstraatweg, Muiderslot- weg en Slaperdijk. Uit de aard der zaak krijgt het wijkco mité op de spreekuren er houden steeds twee leden op toerbeurt zitting te ma ken met allerhande onderwerpen. Toen wij er waren was juist iemand bezig een plan uit te leggen voor de bouw van een aantal autoboxen aan de Kanariestraat. Een an dere „klant" deed de suggestie aan de hand in Oud-Schoten en Delftwijk een jeugd- Op het spreekuur krijgen de leden van het wijkcomité Oud-Schoten te maken met de meest uiteenlopende zaken. Hier geeft een bezoeker (mid den) een nadere toelichting op zijn bouwplan voor garageboxen. Zittend links voorzitter B. A. J. Steentjes en rechts het wijkcomité W. de Vos. Staande secretaris J. Kampman. natuurwacht op te richten ter bescherming van bomen en plantsoenen. Een reeds jaren gekoesterde wens van het wijkcomité is het bezit van een wijk centrum voor het houden van allerlei bij eenkomsten, tentoonstellingen e.d. „In een woongebied met ruim 25.000 mensen mag een dergelijk gebouw toch eigenlijk niet ontbreken. Misschien dat deze wens nog eens in vervulling gaat wanneer de nood schoot aan de Jan Prinslaan ontruimd wordt. In ieder geval is het gebouw voor ons gereserveerd", aldus de heer Steen tjes. De heer Loppersum deelde ons mee dat het in de bedoeling ligt dat het wijkcomi té Haarlem-Oost binnenkort weer eens per maand spreekuur gaat houden. Naar zijn mening heeft het wijkcomité zijn reden van bestaan zeker bewezen. Vorig jaar heeft het wijkcomité Haarlem-Oost een urgen tieprogram samengesteld dat gunstig door B. en W. is ontvangen. Ook de heer Lop persum meende dat nog teveel mensen de weg naar het wijkcomité niet weten te vin- de. Dat vindt hij jammer omdat op die manier vaak vele uitstekende suggesties uit de burgerij achterwege blijven. Mede door toedoen van het wijkcomité werden verbeteringen aangebracht aan een aantal wegen en pleinen en kwam er o.a. een postzegelautomaat, op het Van Zeggelen- plein. Verder organiseerde het wijkcomi té enkele malen de intocht van Sinter klaas. De heer Loppersum stelde er prijs op nog te verklaren dat de verstandhouding tussen het wijkcomité en het Haarlemse gemeentebestuur steeds van bijzonder prettige aard is geweest. „We hoeven maar te bellen en de burgemeester of een van de wethouders fs direct bereid ons te woord te staan." Nog steeds zijn taak en bevoegdheden van de wijkcomité's in Haarlem niet in de wet vastgelegd. In het rapport dat de staatseornm.*sie-De Quay in 1955 uit bracht over de bestuursvorm van grote gemeenten wordt het voorstel gedaan door een wijziging van de gemeentewet de mo gelijkheid te openen de adviserende be voegdheid van de wijkraden uit te brei den tot zelfstandige bestuursbevoegdhe den, waarbij aan de wijkraden verorde nende bevoegdheid zou kunnen worden toegekend. Of het ooit zover in Haarlem zal komen? Advertentie Formitrol tabletten op basis van formaldehyd werker^ sterk antiseptisch en desinfecterend! een produkt van Dr. A. Wander A.G. - Bern LONDEN (Reuter) Groot-Brittannië heeft vrijdag zijn fiat gegeven voor de aanleg van een kabel voor televerbindin- gen tussen Vancouver en Nieuw-Zeeland en Australië. Via de kabel, die men in 1964 hoopt te hebben aangelegd, zullen tege lijkertijd tachtig gesprekken kunnen wor den gevoerd. De kosten zullen ongeveer driehonderd miljoen gulden bedragen. Het is een aangelegenheid van het Britse Ge menebest. De kabel wordt over een af stand van 14.500 kilometer gelegd, op som mige plaatsen op een diepte .van vier mijl. ZONDAG 7 FEBRUARI 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt, ingang Oude Groenmarkt. 10: Ds. W. M. van Asperen. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de Consisto riekamer, Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. van der Wiel. 19: Ds. I. P. van der Waal, van Den Haag. Jeugddienst. Noorder- kerk. Velserstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 uur: Ds. N. van Egmond. 19: Lezing door Ds. W. Glashouwer. Onderwerp: „De Pinksterbewe ging". Oosterkerk, Zomerkade. 10: Dr. G. Snijders. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Spaans. 10.30: geen dienst i.v.m. Jeugddienst in de Nieuwe Kerk om 19 uur. Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. A. M. P. Hörchner. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heem stede. Jacobskerk (Vrjjz. Ilerv.), Jacobstraat. 10.30: Dr. A. van Biemen, van Bentveld. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. A. J. van „Rhijn. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: dhr. K. van Willigen- burg.- West, Leidsestraat. 10: dhr. S. Fokkc- ma. Centrum. Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Alle Dag Kerk. Gedurende februari geen dienst. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pente costal Filadelfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. Zondag 10 uur: dienst (ook Maleise dienst). Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondagmiddag 15 uur: dienst met H. A. Donderdag 19.30 uur: bidstond. Nederl. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. Zondag 10 en 17 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. Zondag 10 uur: dhr. J. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. 17 uur: dezelfde, H. A., vrij voor alle gelovigen. 20 uur: Jeugd- samenkomst o.l.v. Jaap Polderman. Dinsdag 9 februari 20 uur: bidstond. Opwekkingssa menkomsten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 11 febr. 20 uur: Rev. G. Davies, uit Bristol, vertelt over het werk van de Dorothea-Zending in Donker Afrika, met films. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30. 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdam straat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Apostolische Gemeente, Jacobijncstraat 15. 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30 uur: Ds. .G. Kroes. Evangelische Broedergemeente, Parklaan 32. 10.30 uur: Preekdienst. Ds. H. Schutz. Vrije Evangelische Gemeente, Lange Heren straat 6. 10: dhr. Dolman. 18.30: Voorganger H. Raven. Remonstrantse Gemeente, Oranje kade 1. 10.30: Ds. J. J. van Hille, van Am sterdam. Dinsdag 9 febr. 14 uur: Vrouwen contact. Vereenigde Doopsgez. Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Souten- dijk. 10.30: Jeugddienst o.l.v. W. Dorrepaal. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. J. Nawijn, van Schie dam. 17: Ds. G. Rang. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds: J. Nawijn. Lyceum Aula, ingang v. Merlenstr. 9: Ds. G. Rang. 17: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Woensdag 10 febr. 20 uur: Ds. J. P. Geels. Lezing. Orde des Heils. Geref. Ge- (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen zal het nog geruime tijd duren voor de Tweede Kamer voorlo pig verslag zal uitbrengen over het wets ontwerp tot opheffing van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude en de wijziging der gemeentegrenzen van Haar lem en Haarlemmermeer. Deze^ vertraging de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken van de Kamer bezocht immers reeds begin december het betrokken gebied —is niet het gevolg van bijzondere complicaties bij het onderha vige voorstel, maar van de noodzaak om binnen redelijke termijn de voorlopige verslagen met de opmerkingen van de Ka merleden over een aantal belangrijker wetsontwerpen uit te brengen, zoals die voor de regeling der voetbalpools, de huurverhoging en de aanpassing van de loongrenzen voor de sociale verzekerin gen. Voor de leden van de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse vereni ging van huisvrouwen hield mejuffrouw mr. C. J. Krim, hoofdinspectrice van poli tie te Haarlem, vrijdagmiddag in de stampvolle aula van het gymnasium aan het Prinsenhof een lezing over „de kinder politie", waarin zij uitging van het stand punt, dat de jeugd allereerst beschermd dient te worden tegen de buitenwereld en vervolgens tegenover zichzelf. Mejuf frouw Krim besprak vervolgens de straf bepalingen, die op het kind betrekking kun nen hebben en vervolgens weidde zij uit voerig uit over de taak van de politie, en speciaal dan van de kinderpolitie, in dit op zicht. Spreekster illustreerde haar betoog met het geven van talloze voorbeelden uit de praktijk waarbij zij een groot aantal brie ven van opgroeiende jongens en meisjes voorlas, waaruit steeds weer bleek, dat een groot gedeelte van de jeugd „zoekend" is en niet weet bij wie men dient aan te kloppen. Mejuffrouw Krim wees er tenslotte op, dat in Nederland niet minder dan 40.000 kinderen niet in het ouderlijk huis worden opgevoed terwijl men nog steeds dringend behoefte aan nieuwe pleeggezinnen heeft. De oecumenische kerkdag, die het week einde na Pinksteren van dit jaar, namelijk op 11 en 12 juni in de gebouwen der doops gezinde kerk te Haarlem gehouden wordt, zal met een voor de kerken en de oecumene zeer essentiële problematiek te maken krijgen, waarvan de betekenis wel het best wordt gekenmerkt doordat zij kort na het pinksterfeest gehouden wordt. Het gaat namelijk om de verhouding tussen aposto laat en eenheid en in de aankondigings- brief van het voorbereidende comité wordt hierover onder meer gezegd: „Onweer staanbaar dringt zich in onze tijd de ge dachte op, dat het zelfstandige leven der kerken naast en vaak ook tegenover elkaar een grote schuld is voor het aangezicht van Christus, het Hoofd der kerk, waar door voor de mensen om ons heen de blik op hun heil wordt verduisterd en de gees telijke verwarring nog groter wordt ge maakt. De muren, die de kerken confessio neel van elkander gescheiden houden, zijn tegelijk ook de muren, waardoor de Evan gelieverkondiging niet tot allen kan door dringen". Zoals bekend zijn in de oecumenische raden de meeste protestantse kerken ver tegenwoordigd, behalve de gereformeerde kerk, die ook niet bij de Wereldraad is aangesloten (waarvan de oecumenische ra den plaatselijke afspiegelingen zijn). Niet temin hebben ook aan de vorige oecume nische kerkdagen vele gereformeerden deelgenomen en niet het minst tot hun vreugde zal dit jaar een bekend gerefor meerd predikant, ds. G. Toornvliet be kend om zijn werk voor radio-Bloemen- daal in een deel van het programma meewerken. Het is niet onwaarschijnlijk dat voor deze kerkdag ook van rooms- katholieke zijde belangstelling zal worden getoond. Met leiders en rapporteurs voor de ge spreksgroepen zal weer vooraf een studie middag belegd worden onder leiding van ds. A. van Biemen en mejuffrouw ds. W. H. Buijs, namelijk op 4 juni in de Doops gezinde gemeentezaal. Op de deelnemers, die zich kunnen mel den bij het Bureau Oecumenische Kerk dag, Van Egmondstraat 2, Haarlem, wordt een beroep gedaan op een intensieve gees telijke voorbereiding, waartoe de korte in leidingen op de te behandelen onderwer pen zo spoedig mogelijk ter beschikking worden gesteld van kerken en groeperin gen. Voor de voorbereiding van de kerk dag wordt voorts het gebed om de eenheid der Kerk van Abbé Couturier dat ook gebeden werd op de grote ontmoeting van roomskatholieken en protestanten in het Concertgebouw te Haarlem op 18 januari jongstleden in de aandacht aanbevolen. Zaterdagmiddag 11 juni om drie uur wordt de kerkdag geopend door de voor zitter van de Oecumenische Raad in Haar lem, ds. W. M. van Asperen. Vervolgens spreekt dr. G. van Zoest over het onder werp „De kerk in onze samenleving". 's Avonds na de broodmaaltijd spreekt ds. J. van Dam over het onderwerp: „De gemeente in het Nieuwe Testament" en na de discussie wordt door ds. Kroes de dagsluiting geleid. Zondagmorgen is er een oecumenische dienst in de Grote Kerk, waai-in prof. dr. W. F. Dankbaar voorgaat. Daarna volgt er een ontvangst in de doopsgezinde gemeen tezaal. 's Middags volgen er in de doops gezinde kerk twee referaten over „De boodschap van de kerk", namelijk van ds. J. A. de Klerk, die zal spreken over „Het Woord" en van een andere inleider, wiens naam nog niet vaststaat, over „De daad". Alle genoemde inleidingen worden in dis cussiegroepen besproken, die deze middag vervolgens gezamenlijk verslag zullen uit brengen. De sluiting van de kerkdag ge schiedt door ds. G. Toornvliet. meente, Ridderstraat 29. 10 cn 17 uur: lees- dienst. Woensdag 10 febr. 19.30 uur: Ds. J. W. Kersten. Geref. Gemeenten in Nederland, Nassauplein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30: lees dienst. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30 uur. H. Mis. 0.R.G. Centrum, Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Ned. Christen Gemeen- schapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Kou den horn 46A rood. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Ds Mensenwijdingsdienst. 11.15: Doop. Donderdagmorgen 11 febr. 8.30 uur: De Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. Bediening van het H. A. Spr. dhr. J. Versteeg, Voorganger te Amsterdam. 19: Opwekkingssamenkomst met verschillende sprekers. Donderdag 11 febr. 20 uur: Ge meentelijke jaarvergadering. Pinksterge meente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: dhr. J. Verwoert, van Rhenen, bed. H. A. 10: Zondagsschool. 19.30: dhr. J. Verwoert. Woensdag 20 uur: Jeugddienst. Donderdag 20 uur. Bidstond. Pinkstergeloofsgemeen schap, Wolstraat 7. 10 en 19.30: samenkom sten. Verschillende sprekers. Woensdag 10 februari 20 uur: bidstond. Schotersingel 99. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10 uur: samenkomst (brood- breken). Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Je/.us Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: kerkdienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur: samenkomsten. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssa menkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlossingssamenokmst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Soefi-Beweging. Universele Eredienst om 11 uur in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondag 10 uur. Vrijdag 12 febr. 20 uur: bij belstudie. Voor de Jeugd: Zondag 12 uur en woensdag 14.15 uur. Dinsdag 19.30 uur: Meisjesvereniging „Tabitha". Vereniging „De Vrije Gemeente", Restaurant Brinkmann. 10.30 uur: Voorg. Dr. H. Jansen. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedienings- school en praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Kamerling Onnes- straat 83. Zondag 16.30 tot 17.30 uur: Wacht torenstudie. Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur: Theo cratische bedieningsschool cn praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. JulianakerkL Kloosterstraat. Zaterdag 19.30 uur: Avondgebed. Zondag 10 uur: Dr. G. Ph. Scheers, bed. Heilige Doop. 19 uur: Dr. H. van der Loos. Immanuëlkerk, Van Egmond straat. 10: Ds. G. Koch. Herv. Kapel, Een hoornstraat 29. 19: Ds. G. Koch. Jeugdkapel, Jeugdhuis, Schoterweg. 10: dhr. P. Zunder- man. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10 uur: beide kerken. Zondagsschool. 12 uur: Mar- nixschool, Herv. Kapel, Eenhoornstraat en Kleuterschool. Colensostraat. Sionskerk, Ek sterstraat. (Spaarndam-West). 10: Ds. J. Kroon, bed. H. Doop. 19: Ds. G. H. van der Woord. Kapel Sionskerk. Geen Jeugdkerk 1.v.m. Jeugddiensten. 10: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat), Charl. de Bour- bonschool (Jan Prinslaan). 10.30: Elout van Soeterwoudeschool (Muiderslotweg). Kleu- terdienst (4-6 jaar). 10: Kon. Emmaschool. Rooms Kath. Kerk. H. H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraat weg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraat weg. 6.30, 7.30, 8A5: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. van der Horst, Haarlem. Doopsgezinde Gemeente. Noorderkapel In- dischestraat. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin „Vondelkwar tier", Vergierdeweg. Zondag 10 uur: dhr. E. Andriessen, evangelist te Heelsum. 19.30: Jeugdsamenkomst. Woensdag 10 febr. 20.15 uur: Opwekkingssamenkomst. Spr. dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden. Zusterkring dinsdag 9 februari 19.45 uur: Maasstraat 8. Zondagsschool voor kinderen tot 12 jaar, elke zondagochtend van 10-11.30 uur in het lokaal Vergierdeweg 225. Geref. Kerk. Ko ningkerk, Kloppersingel. 10: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. H. W. Wierda. Goede Herder kerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. J. A. v. Arkel. Sionskerk, Eksterstr. 11.30: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. P de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. J. Rebel. 17: Ds. J. C. Maris. Jehovah's Getui gen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15 tot 16 uur: Wachttorenstudie. 16 tot 17 uur: Prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. Donderdag 20.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool. Berkenstraat 10. Zondag 18.30 tot 19.30 uur: Wachttoren studie. Woensdag 19.30 tot 21.30 uur: Theo cratische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). Zondag 10 uur: Heiligingssamenkomst. 19 uur: Openluchtbijeenkomst (Gen. Cronjé- straat). 20 uur: Opwekkingsamenkomst. Alle bijeenkomsten o.l.v. Kapiteins Verhagen. Dinsdag 14.15 uur: Vrouwenvereniging. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minapleiii. 10: Ds. Oskamp, H. A. 19: Ds. van Dijl, H. A. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. R. Bijl, van Haarlem. 19: Ds. van Nieu wenhuijzen, H. A. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. H. Bethe. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. Mr. D. G. Hoe vers, Vrijz. Luth.. Den Haag. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40" Hoogmis. O. L. Vr. Hemelvaart. 6.45, 7.45 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Advertentie Vrijdagavond zijn in Utrecht enkele partijen voor de achtste ronde van het persoonlijk damkampioenschap van Neder land gespeeld. De resultaten waren: Bergsma—Huisman 2-0, Van Dijk—Edink 1-1. Geref. Kerken Beroepen te Berlicum A. Corporaal te Edam. Geref. Gemeenten Beroepen te Gorinchem M. Blok te Rijs- sen. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. A. Dondorp. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp 17.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Herenweg 111. 930 en 17. Ds. C P Plooy. Jehovah's Getuigen, Crayenes- tersingcl 7. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeen schappelijke bijbelstudie. Ir. Lelylaan 63. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Kinderdienst om 10.30 uur in de Adventskerk, voor kinde ren van 5 tot 12 jaar. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. J. Snaayer, Doops gezind, Haarlem. Rooms Kath. Kerk. Sint Antoniusparochie. 7.30, 9: Hoogmis en 11 u. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 15 uur in van Ver- schuer-Brantsstichting en 17 en 19 uur in de kerk Heilig Avondmaal. Geref. Kerk. 10: Ds W Bos. 17: Ds. A. de Ruiter, van Zand- voort. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoog mis en 11 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 19: Ds. A. G. H. Kroneman, van Utrecht. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: onbekend. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16 uur: Ds. H. van Gilst. Donderdag 11 ferbuari 19.30 uur: Ds. H. van Gilst, bij bellezing. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15: leesdiensten. Donderdag 11 febr. 19.30: leesdienst. Ned. Prot. Bond. 10.30. Ds. C. Hoekema, van Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. II. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. 11 uur. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Zondag 14.30-15.30 uur: Wachttorenstudie. Dinsdag 9 febrauri 20-22 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Veenendaal. 17: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Dr. Goudoever, van Leiden. Evangelisatie-samenkomst om 15 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Mik, evangelist te IJmuiden. Maranatha- bjjeenkomst. Woensdag 10 febr. 20 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. J. Polderman, van Haarlem. Onderwerp: „Martelaren der 20e eeuw", toegelicht met kleurendia's. Rooms Kath. Kerk. St. Mar- tinus. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 6.30, 7.45 en 9 uur: Hoogmis en HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. M. Keyser. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Woensdag 10 februari 19.45 uur: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontvangen. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons. 19: Ds. Breeuwsma, van Zevenbergen. Jeugddienst. Bethelkapel. 10: Ds. Bronsgeest. 19: Ds. G. Alma. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. Geen op gave ontvangen. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 16.30: Vic. Schot, van Rotterdam. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. Geref. Kerk. 10 en 15: Prof. Meulenman, H. A. en dank zegging. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. O. Norel. 11: Ds. J. Eekhof, van Wijk aan Zee. Contactdienst. Jeugdkapel om 9.30 uur in Maranatha. Zondagsschool. 11 uur: Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mevr. Dr. J. W. Vinke- Herfst, Remonstr. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9: Hoogmis en 11 u. Geref. Kerk, Vijverweg 14. 9.30 en 15.30: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Vrij Kath. Kerk, Popellaan I. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. 12 uur: Wijkgebouw Irene. Julianakwartier 10.15: Kon. Wilhel- minaschool, Dompvloedslaan. Marine Hospi taal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ring- nalda, voorbereiding H. A. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. C. Remijn, Heilige Doop. 19: Ds. A. A. Wildschut, van Amsterdam. Adventskerk. 10: Ds. G. H. van Willens- waard, Heilige Doop. Jeugdhuis. 10: dhr. G. Offerhaus, van Beverwijk. Doopsgez./Remon- strantse Gemeenten. Gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 75. 10.30: Ds. P. J. van Schayck. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 10: Ds. J. C, Maris. 16: Ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. G. H. van der Woord. Jeugddienst. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Jeugddienst in het Jeugdhuis. Voorg. Ds. A. Schneider, pred. te Amsterdam. Jeugdkapel. 10.30 uur in het Jeugdhuis. Spr. dhr. J. E. van Epen. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, Ned. Herv. pred. te Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Rui ter. 17: Ds. W. Bos, van Bennebroek. Rooms Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. 7.30 en 11 uur: H. Mis. 9 uur: Hoogmis. 19 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 9 februari n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spreker dhr. J. W. van Zeijl. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 9 fe bruari n.m. 8 uur: Gemeenteboekstudie in het Gemeenschapshuis (ingang Willemstr.). Nieuws in het kort Donker Afrika. Rev. G. Davies uit Bristol zal op donderdag 11 februari des avonds om acht uur in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat 15 in Haarlem een lezing houden over het evangelisatiewerk in donker Afrika. Hierna worden twee films en een aantal kleurendia's vertoond. Jaarvergadering. Op vrijdag 12 fe bruari zal de buurtvereniging „Overveen" in „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaal- se\tfeg 158 de jaarlijkse algemene leden vergadering houden. Na de pauze vertoont de heer L. A. N. Bijvoet een aantal an sichtkaarten over Perzië, Zuid- en West- Afrika. Drankweer. Op dinsdag 16 februari houdt het Centraal Drankweer Comité Haarlem een opstel-, teken- en kleurwed- strijd voor de schooljeugd. Nadere inlich tingen kan men verkrijgen bij het secreta riaat: Hedastraat 14, Haarlem, telef. ;2934

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 8