kunstgebit Plan voor groot kantoorgebouw aan Prins Bernhardlaan ITALIAANSE stijl Hoofdbode Nijenhuis verlaat gemeentedienst van Heemstede Agenda voor Haarlem en de IJmond Uitbreiding van firma Vierhand noopt tot nieuwbouw tfcJ J:. - Hotel „De Leeuwerik" sluit zondag Haarlemse Smalfilmliga met clubwedstrijd Velsen-IJ muiden Santpoort Beverwijk ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Ernstig auto-ongeluk op Delftlaan in Haarlem È'T-tr't 1 of Derde polio-prik voor Haarlemse kinderen „Wegens gebrek aan bewijs" Haarlem heeft bericht van schorsing raadsbesluit Speeltuinvereniging „Marijke" had goed jaar Ds. Van Gilst moet zich in werk beperken Opvoering in Zandvoort van „Het Hemelbed" „Balkenbrij" bij instuif Opbrengst concert aan Witte Kruis overgedragen Burgerlijke Stand van Haarlem DINSDAG 9 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voor de geregelde bezoekers van het Heemsteedse raadhuis zal het over een paar weken vreemd zijn, daar een ver trouwde figuur te moeten missen. Wie nu nog de nal van het raadhuis binnen gaat, ontmoet onvermijdelijk de heer G. Nijenhuis, de hoofdbode. Zon ont moeting is voor de bezoeker beslist niet onplezierig. Want de hoofdbode heeft de gewenste eigenschappen voor zijn functie: hij is vriendelijk, behulpzaam en volkomen beheerst. In de laatste week van februari wordt de heer Nijenhuis 65 jaar en dan gaat hij zijn plaats aan een opvolger afstaan. Ruim 35 jaar heeft hij de gemeente ge diend. Jarenlang heeft de heer Nijenhuis met zijn echtgenote in de conciërgewoning naast het raadhuis gewoond. In zijn groe ne uniform was hij 's morgens op zijn post om de bezoekers te ontvangen en verder te loodsen, 's Middags deed de hoofdbode echter zijn uniform uit. Dan ging hij de buitendienst in. Het uniform vond hij hiervoor zo opvallend, 's Avonds Advertentie drag VAN Wanneer de vorm van het mondweefsel of tandvlees zich wijzigt, waardoor Uw prothese loslaat, dient U de tandarts te raadplegen. TUSSENRUIMTEN, veroorzaakt door strompelen van het tandvlees Alleen de tandarts Is in staat het gebit weer passend te maken. Tracht dit niet zelf te doen met stoffen, die zit op het gebit vastzetten, de vorm wijzigen en de tere mondweefsels kunnen aan tasten. Indien U zit niet onmiddellijk tot de tandarts kunt wordt geheel verwijderd het stoonspoelen van Uw gebit en geeft geen zuurvorming onder •Je plaat. Het vormt een zatt, bestermend laagje tussen gebit en gehemelte en doet het gebit goed vastz;tten, zodat men even gemakkelijk kan eten, praten en laten als met natuurlijke tanden. Dus peen angst meer voor verstuiven, loszitten e. d., dot wel een gevoel van zekerheid donk zij DENTOFIX. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Concertgebouw (tuinzaal) Woensdag 20 uur: Piano-recital Ludwig Olshansky.' Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Haagse Comedie met „Sauls dood". Woens dag 20 uur: Amsterdams Ballet. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Concert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Valstrik", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Gij zult niet begeren", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „De Indische graftempel", 18 jaar. Luxor Theater Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Het meisje der zonde", 18 j. Donderdag 14 en 20 uur: „De hemel kan wachten", 18 jaar. Minerva Theater: Woensdag 14.30 uur: „Tom en Jerry festival", alle leeftijden; 20.15 uur: „La Traviata", 14 jaar. In het voorprogramma Pianoconcert van Grieg. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De moord zaak L.L.", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tanganyika", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Les quatre cents coups", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 uur: „Orfeu Negro", 14 j. TENTOONSTELLINGEN ,.In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen v. Hans Mulder. Woning Spaarndammcrdijk 100 (Spaarn- dam): Tot 21 februari dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur: Expositie van werken van Jan van Geem. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 5 februari). DINSDAG 9 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „De verlaten stad". Rex. 20 uur: Nederlands danstheater voor schooljeugd. Zaal Abelenstraat, 20 uur: Spreekuur Al coholics Anonymous. Pieter Vermeulcnirniseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „De verlaten stad". Rex, 20 uur: „Een zwak voor sex". Raadhuis, 1012 uur: spreekuur wethou der van sociale zaken. Pieter Vermculenmuseum, als dinsdag. DINSDAG 9 EN WOENSDAG 10 FEBR. Provinciaal Ziekenhuis, 1921 uur: Ten toonstelling. DINSDAG 9 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Tussen twee vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The -apten's Paradise". „Dc Opgang", 14 uur: Jaarvergadering Afdeling Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Volièrevereniging „Vogelvreugd". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Nieuw Leven. WOENSDAG 10 FEBRUARI Bioscopen: als woensdag. hield de bode met zijn echtgenote het ge bouw schoon. En in de loop der jaren werden voor de vergaderingen ontelbare kopjes koffie gezet. Een zevental jaren geleden is de heer Nijenhuis met het oog op huiselijke omstandigheden ontheven van de conciergewerkzaamheden. Hij werd benoemd tot hoofdbode en betrok een andere woning. De heer Nijenhuis is afkomstig uit Twel- lo. Als jongeman werkte hij daar op een buitenplaats. In het westen van het land werden echter zo'n veertig jaar geleden betere lonen verdiend. Daarom verliet hij Twello om als tramconducteur bij de E.S.M., thans N.Z.H., in dienst te treden. Vijfeneenhalf jaar reed hij op de tram tussen Amsterdam en Zandvoort. Intussen had het echtpaar Nijenhuis een woning aan de Zandvaartkade betrokken. Bij het huis hoorde het gebouwtje van de wijkverpleging, dat onder de goede zorgen van de tramconducteur en zijn vrouw kwam. Het werk op de tram beviel goed, maar toch had de heer Nijenhuis alle oog voor een advertentie waarin een gemeen tebode werd gevraagd. De toenmalige bur gemeester jhr. Van Doorn en de wethou ders kenden het werk van de sollicitant en diens echtgenote voor het wijkgebouw en daarom was het niet verwonderlijk dat de tramconducteur van werkkring kon ver anderen. In 1924 kwam hij bij de gemeente Heemstede in dienst. De werkzaamheden waren toen lang nog niet zo uitgebreid als thans. De laatste jaren is de heer Nijenhuis met het oog op zijn gezondheidstoestand wat werk uit han den genomen. Dat heeft hem beslist goed gedaan. De hoofdbode is best tevreden over de ruim 35 jaar dat hij in dienst van de ge meente Heemstede heeft gewerkt. „Ik heb hier altijd met genoegen gewerkt, nooit hebben zich moeilijkheden voorgedaan", zegt hij er zelf van. Twee burgemeesters, vier secretarissen en vele ambtenaren Hoofdbode Nijenhuis in het bode kamertje, waar de bezoekers bij hem om inlichtingen komen. heeft de bode in zijn werk meegemaakt. „Altijd is de verstandhouding uitstekend geweest". Na zijn afscheid gaat de heer Nijenhuis er heerlijk zijn gemak van ne men en vooral veel wandelen. Want graag mag hij „Groenendaal" doorkruisen. Op maandag 29 februari zal het gemeen- tepersoneel 's middags van half vier tot half vijf in het verversingshuis van „Groe nendaal" afscheid van de vertrekkende hoofdbode nemen. Daarna bestaat er voor iedereen gelegenheid de heer Nijenhuis de hand te drukken. De firma Vierhand, die een fabriekshal van de voormalige Holland Nautic in huur heeft en voorts beschikt over twee panden aan het Spaarne in Haarlem, heeft thans plannen voor een nieuw kantoorgebouw, dat is geprojecteerd op de westelijke hoek van de Prins Bernhardlaan en de Amsterdamsevaart, op een terrein dat reeds in eigendom van de firma is. De Amsterdamse architect ir. F. J. E. Dekeukeleire, die ook de gevels van Vierhand aan het Spaarne heeft ontworpen, heeft voor het nieuwe pand een ontwerp gemaakt, dat voorziet in een torengebouw met vyf mogelyk zes verdiepingen, omgeven door een gedeelte zonder verdiepingen. Het plan is zodanig opgezet, dat op laatstgenoemde laagbouw zonder bezwaar een verdieping kan worden gebouwd, als dit in de toekomst mogelyk mocht worden. De plannen voor deze nieuwbouw zijn ontstaan, toen bleek dat het bedrijf, dat reclamediensten onder meer het ver spreiden van drukwerken verricht, uit zijn huidige behuizing groeide. De groei heeft zich door zulk een hoog tempo geken merkt, dat de 1700 vierkante meter vloeroppervlak waarover men thans be schikt, niet meer voldoende zijn voor de 150 man personeel. Dit ondanks het feit dat het nog slechts een paar jaar geleden is dat de vernieuwde panden aan het Spaarne in gebruik genomen zijn. Het nieuwe project zal, als de voorgeno men bouw van een kelderverdieping door- gan vindt, een vloeroppervlakte van 5100 vierkante meter krijgen. Zonder kelder zal dit 3100 vierkante meter zijn. De hoog te van de nieuwbouw zal vierentwintig meter bedragen. Het front van het gebouw komt aan de Prins Bernhardlaan te liggen, waar ook enige parkeerhavens zijn geprojecteerd. Rondom het gebouw komt een groen strook. Het torengebouw bestaat uit par terre en vijf verdiepingen. Momenteel denkt men hieraan nog een zesde verdie ping toe te voegen. In dit gebouw, dat de entree tot Haarlem van de kant van Am sterdam voor een belangrijk deel zal mar keren, komen de administratieve afdelin gen van de firma. Beneden is een ruime hal gedacht, die van boven af door een vernuftige glasconstructie van vier zijden licht ontvangt. De directie van Vierhand heeft het plan in deze hal van tijd tot tijd exposities te houden. In het midden van het torengebouw komt het trappenhuis met liftschacht en voorts alle andere lei dingen. Op iedere verdieping van het ge bouw zijn de tussenmuren volledig ver plaatsbaar, zodat de ruimte ingedeeld zal kunnen worden naar behoefte. Het laagbouwgedeelte van het com plex zal de mechanische afdelingen van het bedrijf omvatten. Hier komen de pons kaartenafdeling, de mechanische adres- seerafdeling, de postsorteerafdeling, een huisdrukkerij, de afdeling postafwerking, de afdeling voor mechanisch werkende schrijfmachines, een pakkamer, een auto- reparatiewerkplaats, een kantine en ver der ruimten voor magazijn en opslag. De voorkant van het gebouw bestaat uit een aluminiumgevel met grote glasra men, voorzien van markiezen. Het project verkeert thans nog in een pril stadium. Dit jaar hoopt men alle te kenwerk voor de aanvrage van de rijks goedkeuring gereed te hebben. Als de rijksgoedkeuring zou worden verleend kan men onmiddellijk met de bouw ervan be ginnen. Men hoopt het nieuwe pand te kunnen betrekken op 15 mei 1962, als Vier hand zijn tienjarig bestaan viert. Voor de eigenlijke bouw denkt men ruim een jaar nodig te hebben. Ook na de voltooiing van de nieuwbouw denkt de firma Vierhand haar huidige gebouwen aan het Spaarne aan te houden. Advertentie Op de Delftlaan nabij de Orionweg in Haarlem heeft zich maandagmiddag om twee uur een verkeersongeval voorgedaan tengevolge waarvan twee personen wer den gewond en twee auto's ernstig wer den beschadigd. Een truck met oplegger moest stoppen omdat de weg versperd was. De daarach ter rijdende personenwagen stopte even eens, maar de daar weer achter komende auto reed door. De middelste wagen werd tegen de truck aangeschoven en werd daarbij volkomen vernield. Een der inzit tenden, een 44-jarige Katwijkse reder, klaagde over pijn in het been, maar wei gerde zich onder doktersbehandeling te stellen. De bestuurster van de laatste personen auto, een 36-jarige Santpoortse, moest met een ernstige wond aan de onderkaak en met klachten over hoofdpijn en pijn in het been naar het Marinehospitaal in Overveen gebracht worden. De voorzijde van haar auto werd zeer ernstig bescha digd. 1~ tH "1 De uoor2tjde van het nieuwe gebouw i het gebouw is vierentwintig meter van de firma Vierhand aan de Prins hoog en omvat vijf verdiepingen. Het Bernhardlaan. Het hoge gedeelte van is waarschijnlijk dat hier nog een zesde etage aan toegevoegd wordt. Zondatr zal het hotel „De Leeuwerik in de Kruisstraat te Haarlem voor het laatst geopend zyn. Zondagavond zal het voorgoed sluiten, waarmee in enkele jaren tyds het derde hotel uit Haarlem zal zyn verdwenen. Vermoedelijk zal daarna wor den overgegaan tot de verkoop van de in ventaris. Het staat thans wel vast, dat in het gebouw geen hotel meer zal worden gevestigd. Voor het gebouw is namelijk door be middeling van de Haarlemse makelaar S. L. Mok een voorlopig koopcontract ge tekend door n.v. Priba-Nederland, voor een nader te noemen lastgever. Priba behoort een Belgisch concern, dat in België en Zuid-Nederland een aantal warenhuizen exploiteert. Uiterlijk 3 mei moet het voormalige ho tel „De Leeuwerik" leeg worden opge leverd. Thans is men reeds bezig met het bestuderen van het beschikbare vloer oppervlak en de aanwezige ruimte. Van het resultaat van dit onderzoek zal het afhangen, of in het gebouw aan de Kruis straat een warenhuis komt en zo ja van welke categorie. Mocht het gebouw niet geschikt zijn voor de onderbrenging van een warenhuis, dan Bestaat ook nog de mogelijkheid dat er een kantorencomplex in gevestigd wordt. Van de zijde van de gemeente Haarlem bestaan er te dezen aanzien geen beper kende voorschriften, omdat het gebouw niet aan bestemmingsvoorschriften is onderworpen. Voor een eventuele verbouwing heeft men te zijner tijd wel een bouwvergunning nodig. In de week van 15 tot en met 20 februari zullen in Haarlem opnieuw inentingen tegen kinderverlamming plaatshebben. In deze week zullen uitsluitend derde injec ties worden gegeven en wel aan die kin deren, die in het voorjaar van 1959 twee maal werden gevaccineerd. De inentingen hebben plaats in het gebouw van de ge meentelijke geneeskundige en gezondheids dienst aan de Nieuwe Gracht 124, in het gebouw van de speeltuinvereniging „Het Oosterkwartier" aan de Bernard Zweers- straat 2 en in de Albert Schweitzerschool aan de Rijksstraatweg 245. In het begin van de maand april zullen de polio-vaccinaties worden voortgezet. Dan komen aan de beurt de in 1959 ge boren kinderen en de kinderen die in 1959 hadden moeten worden ingeënt, maar die door ziekte of om andere redenen verhin derd waren. Tot twee uur 's nachts zijn dezer dagen de leden van de jury voor de clubwedstrijd van de Haarlemse Smalfilmliga bezig ge weest met hun verantwoordelijke arbeid: het vaststellen van de rangorde van prijs winnaars uit een zestiental inzendingen. De Haarlemse Smalfilmliga kan bogen op een enthousiast en toegewijd ledental, dat zich graag bezighoudt met de problematiek van de filmkunst in de praktijk en het filmen beoefent als een vrijetijdsbesteding, waarvoor het zich helemaal inzet. Ruim honderdzestig belangstellenden waren in Brinkmann vergaderd om de resultaten van het creatieve werk der clubleden in ogenschouw te nemen. Het was het hoogte punt van het seizoen 1959-60, dat werd ge kenmerkt door vele gevarieerde bijeen komsten, waarin deskundigen de praktijk van het filmen toelichtten en de leden zelf in onderlinge discussies hun ervaringen uitwisselden. De wedstrijdfilmavond vorm de het grandioze sluitstuk. De inzendingen golden een verplicht onderwerp „De ontmoeting" en vrije on derwerpen. Men onderscheidde zwart-wit films, kleurenfilms, films met en zonder geluid en 18 en 16 mm-films. De jury, be staande uit mevr. J. Boon-Vermeer uit Utrecht, de heer C. A. Regensberg de Mooij uit Den Haag en de heer P. A. Hakvoort uit Amsterdam kwam tenslotte met de volgende uitslagen uit de bus. De eerste- en wisselprijs voor de heer C. W. Mandersloot voor zijn „Ontmoeting met,..." Eveneens een eerste prijs voor zijn film „Ik werd 16". De tweede prijs voor „De ontmoeting" van F. Huyse. Derde prijzen voor „Fatum" van mevr. J. M Keppler-Linde en de heer J. Franken. „Bloemenmannetje" van L. v. d. Broek en „Hoe was het in Noorwegen?" van F. Huyse. Een eervolle vermelding tenslotte voor K. de Vries met „Wielerwedstrijd Zandvoort". De oekroonde film van de heer Mander sloot was een speelfilm. Zijn film „Ik werd 16" een familiefilm. De inzendingen be vatten alle genres, het gehalte was in door snee goed. De avond mocht gelden als een voorbeeld van de grote activiteit, welke de Haarlemse Smalfilmliga ontwikkelt, een bewijs ook van de prettige en harmonieuze samenwerking, ondanks alle rivaliteit, die door het wedstrijdkarakter werd verwekt en voor een steeds hoger stijgende span ning zorgde. Amateurtoneel Het Haarlemse toneelensemble „De Verenigde Spelers" is, na een periode van stilzwijgen, maandagavond in hotel „De Leeuwerik" weer in het licht der publici teit getreden. Dit geschiedde met de op voering van „Wegens gebrek aan bewijs", een toneelspel in zes taferelen door Pame la Llewelyn. Zoals de titel reeds doet ver onderstellen, heeft de intrige betrekking op een proces, waarin de moord op een jong meisje aan de orde is. In tegenstelling tot andere detectivespelen, is het publiek ditmaal geen getuige van de pogingen der politie de ware dader op het spoor te ko men. De schrijfster heeft namelijk de ori ginele gedachte gehad, zich te bepalen tot het dramatiseren van de reacties in de om geving van de verdachte, die alleen wegens gebrek aan bewijs is vrijgesproken. Deze verdachte, Nicholas Challen, keert als een nerveus en geschokt mens uit zijn voorarrest terug. Zijn ouders geloven rotsvast in de onschuld van hun zoon en hebben zich practisch geruïneerd voor het honorarium van een bekwaam advocaat. Elisabeth, zijn echtgenote, is eerst dezelf de mening toegedaan. Nicholas, geïrri teerd door zijn vergeefse pogingen weer een geschikte betrekking te vinden, gaat zich echter te buiten aan drank, jalouzie en onredelijke achterdocht. Bij een twist brengt hij Elisabeth in een vlaag van woe de bijna om het leven en dan is bij haar de maat vol. Zij begint aan zijn onschuld te twijfelen en besluit hem voor goed te verlaten. Tot zover is het de schrijfster behoorlijk ge lukt haar ideeën in vijf boeiende taferelen onder te brengen. Voor het slottafereel had zij echter te weinig spanning in re serve gehouden, waardoor het stuk vrij abrupt wordt afgesloten, namelijk met het bezoek van een politieman, die Nicho las' onschuld komt aankondigen, waarop dan direct de door niets gemotiveerde ver zoening van het echtpaar volgt. Onder regie van Ab Abspoel hebben de spelers een dankbaar gebruik gemaakt van de vele mogelijkheden, welke door de schrijfster in de eerste vijf taferelen wer den geboden. Dit geldt in het bijzonder voor Theo Verhulst, die als Nicholas Chal len voornamelijk de accenten plaatste op het agressieve in dit karakter, een enigs zins eenzijdige belichting van deze figuur, ofschoon deze opvatting de gehele avond knap werd volgehouden. Hiernaast zette Jo Cats een sensitief gespeelde Elisabeth, prima vertolkt. Op het tweede plan excel leerde Anita Schoon met een voortreffe lijke typering van een barmeisje met een groot verantwoordelijkheidsgevoel. Marij ke Hom was een gedistingeerde Grace, Bob Blok een sympathieke Peter en Cor Blom een menselijke politie-inspecteur. Ben Wassenaar was in dit ensemble als William zwak. Voor de boeiende voorstel ling, die bij het publiek terecht een dank baar onthaal heeft gevonden, had men het toneel van een fraaie aankleding voorzien. Jammer was het echter, dat het moderne interieur door een foeilelijk markt-schilde- rij werd ontsierd. Krelagehtiis Dezer dagen is bij B. en W. van Haar lem de officiële brief binnengekomen, waarin werd meegedeeld dat de Kroon het besluit van de Haarlemse gemeente raad om gedurende veertig jaren vijfen dertigduizend gulden per jaar bij te dragen in de exploitatie van het te moderniseren en uit te breiden Krelagehuis als zetel en beurs van de Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur, heeft vernietigd. Zoals wij in ons blad van 20 januari berichtten, heeft de Raad van State zich in een voltallige vergadering voor vernietiging van het reeds sinds 16 mei 1959 geschorste raadsbesluit uitge sproken. Lisse Maandagavond was er in de Witte Zwaan grote belangstelling voor de jaarvergade ring van de speeltuinvereniging „Marijke en achter de bestuurstafel was men prettig gestemd. Na jaren van veel moeite en zor gen kon men nu eens op een goed geslaagd jaar terugzien. Zeven jaar heeft men ge ploeterd en gesjouwd en dit jaar heeft men gezien hoe de kinderen in de speeltuin, die in het voorjaar geopend werd, hebben ge noten van spel en vermaak. De hele zomer is er een druk bezoek geweest. Men onder vond veel medewerking, in het bijzonder van de zusters van de r.-k. kleuterschool aan de Achterweg en niet te vergeten mevrouw Witteman. „We moeten nu houden wat we hebben en zullen nog meer moeten gaan uitbrei den", zei de voorzitter Er moet beslist goed toezicht blijven; daarom is het zo noodzakelijk dat er dames gevonden wor den die de jeugd willen helpen bij het spel en daaraan leiding willen geven. De secretaris, de heer G. Lubbers, had over de goede gang van zaken een pracht verslag in dichtvorm. De penningmeester, de heer M. van Waveren, had kans gezien om een kleine 700.over te houden on danks vele en vaak grote uitgaven. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Medegedeeld werd, dat het speeltuin werk zal worden uitgebreid en de dieren- hoek met een konijnenberg zal worden verrijkt Men ziet nog geen kans om de jeugd 's winters ook bezig te houden. Daarvoor heeft men een gebouw nodig en dat kost niet minder dan 10 000. Met een gevarieerd filmprogramma werd deze gezellige jaarvergadering besloten. Ds. H. van Gilst, predikant bij de Geref. Gemeente in Lisse, moet zich op medisch advies in zijn ambtswerk voorlopig beper ken. Om deze reden zijn in ieder geval de donderdagavondbijbellezingen voor dit seizoen verder afgelast. Zandvoort Onder auspiciën van de Stichting „Cul turele kring 't Helm" in Zandvoort heeft de Radiostad Comedie maandagavond in restaurant „Zomerlust" een kostelijke op voering gegeven van het toneelspel van Jan de Hartog: „Het hemelbed". De op voering geschiedde door Jetty Cantor en Maarten Kapteijn. Er -vas voor deze uitvoering een verheu gende belangstelling. Onder de aanwezigen bevonden zich Zandvoorts burgemeester mr. H. M. van Fenema en de gemeente secretaris de heer W. M. B. Bosman met hun echtgenoten. Op boeiende en geestige wijze wisten de beide uitvoerenden dit spel van een ge lukkig huwelijk over het voetlicht te bren gen en het publiek mee te doen leven in de ups en downs van het huwelijksleven. Een grootse ovatie viel hun dan ook ten deel toen het doek voor de laatste maal ge vallen was en de voorzitter van ,,'t Helm", de heer E. R. Koerselman aan Jetty Cantor een fraai boeket bloemen schonk. Het resultaat van deze avond zal ,,'t Helm" ongetwijfeld stimuleren om dit voor Zandvoort zo belangrijke culturele werk voort te zetten. JAARVERGADERING VAN HANDELS VERENIGING De Zandvoortse Handelsvereniging houdt haar jaarvergadering op maandag 15 fe bruari in restaurant „Zomerlust". De agenda vermeldt onder meer een bestuurs verkiezing. De periodiek aftredende heren H. Hildering, voorzitter en J. Kroon secre taris hebben zich herkiesbaar gesteld. Het Sint Nicolaas actie-comité zal in deze ver gadering verslag uitbrengen van de ge houden actie in 1959. Om het bezoek aan de vergaderingen te stimuleren, heeft het bestuur besloten deze voortaan niet later te laten eindigen dan om half elf. Elke vergadering zullen onder de aanwezigen drie fraaie prijzen worden verloot. Tussen de hervormde instuif „De Sneeuwbal" in Heemstede en de instuif „De Vliegende Schotel" in Zandvoort is een goede samenwerking ontstaan. Enige leden van de Heemsteedse instuif zijn zaterdag avond in Zandvoort op bezoek geweest. De groep „En-En" voerde in het hervormde jeugdhuis aldaar onder de titel „Balken brij" een programma van liedjes, sketches, limericks en patomimes op. Het vlotte pro gramma, dat onder leiding van Piet Hart stond, werd zeer gewaardeerd. Halfweg Vele medewerkenden aan het gezamen lijk concert, dat op 23 januari in Halfweg werd gegeven, waren maandagavond in de zaal van „Tivoli" bijeen om de overdracht van de opbrengst van dit concert aan het Witte Kruis mee te maken. Namens de musicerende verenigingen sprak de heer R. van Smeerdijk, die wees op het belang van de muziekmanifestatie. Hij overhan digde de voorzitter van de afdeling Half- weg-Zwanenburg van het Witte Kruis, de heer P. H. van Essen, een bedrag van 233.47, het resultaat van het gezamenlijk concert. De heer Van Essen sprak een dankwoord. Hierna kon men een bandop name van het concert beluisteren. Advertentie ?n HOLLANDSE degelijk heid gaan samen in de nieuwste KOELSTRA wandelwagen. U vindt bij ons de mo dernste kleuren in 4 ver schillende modellen, vanaf 39.75 Alleen in uw Speciaal zaak BEVALLEN van een zoon 4 febr.: B. A. M. Dekker-De Weers; 5 febr.: H. E. H. E. Ramsey-Fransen; 6 febr.: M. J. van der Brugge-Krijntjes, B. B. Kokkelkoren- Remerink; 7 febr.: H. Cuperus-Anema. M. M. van Norden-Van Leeuwen, M. A. Tuijn- Nieuwenhuizen, A. C. Nuijten-De Veer (2 zns), J. B. Koot-Van Kleeff, I. G. Klei-De Koster, M. E. de Beus-Struijk, T. M. Kwak- man-Slewe, C. Braas-Van Kampen; 8 febr. E. H. Buis-Van der Wijden. BEVALLEN van een dochter: 4 febr. G. M. Zondervan-Van der Meer; 6 febr.: A. Hirs-Doorgeest, N. Coppens-Mohr, A. M. Schuddeboom-Van Wingerde, A. M. Holt- kamp-Frederiks; 7 febr.: M. Goede-Yama- moto, M. R. S. de Bruijn-Arkesteijn. OVERLEDEN: 5 febr.: J. A. D. Maas, 68 j., Altenastraat; A. J. Kruining, 64 j.. Am sterdamsevaart; 6 febr.: J. H. de Vos-Hen driks, 79 j., Oosterstraat; A. Consent-War- naar, 64 j., Reitzstraat; J. Termes, 67 j., Hazepaterslaan; M. H. C. P. de Vos, 52 j., Talmastraat. ONDERTROUWD: 8 febr.: J. W. van den Berg en M. W. Divendal. GETROUWD: 8 febr.: J. Warmerdam en J. M. M. Visser.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7