Van R. verscheen kalm en beheerst voor zijn rechters mm MORGEN 0/5 de '^raatótcel PROEF DE NIEUWE Wereldnieuws J PROCES IN BOSTON BEGONNEN Jury van louter mannen gekozen 3 Vrachtvaarder „Teun" in Bilbao binnengesleept Hoessein en Saoed voor herstel Hedjaz-spoorweg Russen ontwerpen groot waterbouwproject in Irak ;r/ Weer een vrouw die zich dochter van tsaar noemt Achttien man aan mijn ramp bij Coalbrook ontsnapt DONDERDAG 11 FEBRUARI 1960 BOSTON (Reuter-AFP) De 31-jarige Nederlandse marconist W. van R. is woensdag te Boston voor de rechter ver schenen voor de openbare behandeling van zijn zaak. Zoals bekend is, wordt de marconist beschuldigd van moord op de 23-jarige Lynn Kauffman, die als passa- giere aan boord van Van R's schip, de Utrecht, was gegaan. Lynn Kauffmans lijk werd op 19 september, een dag na het vertrek van de Utrecht uit Boston, in de haven van die stad gevonden. De Nederlandse zeeman zag er uitge rust en kalm uit toen hij zich bij aan komst bij het gerechtsgebouw liet fotogra feren. Mevrouw Van R., die haar man pas twee minuten voor het begin van de zit ting zag, kuste hem en zei daarna tot ver slaggevers: „Ik ben er zeker van dat hij onschuldig is. Hij zei, dat ik nerveuzer ben dan hij is". Van R. zei tot journalis ten dat hij zich uitstekend voelt. Toen zijn advocaat Langdon Powers, trachtte zijn cliënt weg te krijgen van de fotografen en journalisten zei Van R.: „Kalm aan, wees toch niet zo zenuwachtig." De rechter Frank J. Murray vroeg bij het afnemen van de eed van elk der ju ryleden of hij of zij overtuigingen hebben die hem of haai' ervan zouden weerhou den, de beklaagde schuldig te verklaren aan een misdaad die met de dood kan worden gestraft. Als eerste legde de fabrikant Max Gel- Ier de eed als jurylid af. Twaalf-gezwo renen zullen beslissen of Van R. al of niet schuldig is. Mevromy Van R. nam in de rechtszaal plaats op twee of drie meter afstand van de zitplaats van haar man. De ochtendzitting was geheel gewijd aan de keuze van de jury uit de honderd daar toe aangewezen kandidaten. Tegen de mid dag waren acht juryleden gekozen. Na de hervatting is de samenstelling van de jury voltooid. Zij bestaat geheel uit Advertentie BILBAO (AFP) De 500 ton metende 'derlandse vrachtvaarder „Teun" is don- rdagochtend door het Panamese schip Vebala" de haven van Bilbao binnenge sleept. De „Teun" had, ten gevolge van machineschade 180 km uit de Spaanse kust ter hoogte van Bilbao rondgedreven. De verdachte Van R. (links) in gesprek met zijn verdediger W. Langdon Powers. mannen. Van R. maakte ook verder een kalme indruk. Hij ging dikwijls staan als de rechter de kandidaten voor de jury vroeg of zij de verdachte kenden. Tijdens deze procedure zei hij een keer tegen zijn advocaat: „U moet niet zo nerveus zijn." Jury naar Spectacle Island '(UPI)Aangenomen wordt dat de jury vandaag per boot naar Spectacle Is land zal gaan. waar het lichaam van Lynn Kauffman werd aangetroffen. Als voor zitter van de jury is Charles A. Carroll aangewezen, een analist bij de „New Eng land Telephone and Telegraph" maat schappij. In de tenlastelegging wordt opgemerkt dat de staat niet bij machte was, na te gaan of er bij de moord een wapen „of een ander werktuig" was gebruikt. Als doodsoorzaak van mevrouw Kauffman wordt opgegeven „verdrinking na opgelo pen verwondingen tengevolge van harde slagen." De leden van de jury zullen tijdens het proces verder geen contact meer met de buitenwereld hebben. Zij zullen wonen op de vijftiende verdieping van het gerechts gebouw van het district Suffolk in Boston, waar het proces wordt gevoerd.. Hun be waking is aan zeven politiemannen van het gerechtshof opgedragen. Onder de gekozen juryleden zijn voorts diverse kantoorbedienden een technisch ambtenaar van de marine, een handels reiziger, een fabrieksdirecteur en enkele arbeiders. Tijdens een reces van vijf minuten, na de verkiezing van de jury, werd Van R. uit de rechtszaal naar een nevenvertrek geleid. Toen dat gebeurde, stak de be klaagde even zijn hand op om zijn vrouw te groeten. De Nederlandse consuf, de heer K. He- bert. zat achter mevrouw Van R. Hij zal het proces als „waarnemer" bijwonen. AMMAN (Reuter) Koning Hoessein van Jordanië en koning Saoed van Saoe- di-Arabic hebben besloten dat de beroem de Hedjaz-spoorweg, die tüdens de eer ste wereldoorlog door de beroemde „Brit se Arabier" Lawrence was gesaboteerd, in de strijd tegen de Turken moet worden hersteld „in het belang van de Arabieren en de Islam". Op de lijn wordt met verouderd mate rieel gereden tot Ma'an, maar vandaar naar Medina ligt een enkele spoor van ongeveer 800 km. lengte in de vervallen toestand zöals het door Lawrence is ach tergelaten. De Turken legde de militaire spoorlijn van Damascus naar Medina in Saoedi- Arabië aan zogenaamd voor het vervoer van pelgrims naar Mekka. Er is reeds ver scheidene jaren sprake van herstel en ver lenging van de lijn tot Mekka en misschien tot de Golf van Akaba. Koning Hoessein bracht een bezoek van twee dagen aan Saoedi Arabië en de vors ten verklaarden na afloop van de bespre kingen in een communiqué, waarin boven genoemd besluit werd bekendgemaakt, dat zij zullen helpen het handvest van de Arabische Liga te ontwikkelen tot een ac tief instrument voor het tot stand brengen van de Arabische eenheid. Zij zullen steun verlenen aan de strijd der Algerijnen en de rechten der Arabieren in Palestina en stelling nemen tegen huidige ideologiën, die onverenigbaar zijn met het Arabische nationalisme en de geest van de Islam. MOSKOU (Reuter) Russische des kundigen werken aan plannen voor de bouw van een 110 meter hoge stuwdam in de Tigris, waarbij een krachtstation komt. Ook onderzoeken zij de mogelijk heid om door de aanleg van een binnen zee in een natuurlijke terreinverzinking het waterpeil van de Tigris en de Eufraat verder te regelen. Ten slotte wordt ge werkt aan een plan voor de aanleg van een kanaal van 510 km. tussen beide ri vieren, waarlangs het door de riviermon dingen binnenstromende zoute water zou kunnen worden afgevoerd. Dit zou het mo gelijk maken ongeveer drie miljard vier kante kilometer land droog te leggen. Advertentie MAGGI UIENSOEP MILAAN (AFP) Er heeft zich een nieuwe complicatie voorgedaan in de zaak Anastasia-Anna Anderson. Niet Anas- tasia, maar een andere dochter van tsaar Nicolaas II zou in 1918 aan de executie door de bolsjewisten zijn ontsnapt: de oud ste prinses, grootvorstin Olga. Dit althans beweerde een vrouw, Marga Boodts, die thans in een villa te Menaggio aan het Comomeer woont, in een vraaggesprek met het Milaanse weekblad Le Ore. Zij zou haar werkelijke identiteit geheim ge houden hebben als de laatste ontwikkelin gen in het proces-Anastasia voor de Ham- burgse rechtbank niet een gunstige wen ding voor Anna Anderson leken te gaan nemen door de anthropologische argumen ten van een Duitse hoogleraar. „Ik moet voorkomen, dat iemand die zich voor mijn zuster uitgeeft onze naam onteert. Zelf heb ik Anastasia's lichaam in de kelder zien liggen." Volgens het blad beschikt Marga Boodts over verscheidene docu menten, die haar beweringen staven en zijn op haar hoofd nog littekens te zien, die Olga bij haar geboorte door chirur gisch ingrijpen opliep. Vlak voor de moord op het tsarengezin had Olga onder haar moordenaars een jonge man herkend, Di- mitri, en hem aangesproken. Deze had haar in de algemene verwarring een klap met zijn pistool gegeven, haar zo met be wusteloosheid sparend voor de kogels, die haar familieleden weldra stervend over haar heen deden tuimelen. Twee dagen la ter was Dimitri teruggekeerd en had Ol ga in een zak hooi ontvoerd. Voor haar in de plaats had hij het lijk van een andere vrouw gelegd. In Wladiwostok ontving Ol ga een document waarin haar ware iden titeit werd vastgelegd, waarna zij onder de hoede van keizer Wi^ielm II van Duits land werd gesteld, die haar weer toever- Trouwde aan barones Elisabeth von Ese- beck Schaevenbach. Ook van haar ontving Olga een persoonsverklaring. De naam Boodts had zij overgenomen van een over leden vrouw wier paspoort zij kreeg. JOHANNESBURG (UPI) Achttien Afrikanen van wie men had aangenomen dat zij bij de mijnramp bij Coalbrook wa ren omgekomen, blijken op het laatste nip pertje vlak na de eerste instorting en vlak voor de tweede te zijn ontsnapt. Men heeft hen pas nu in wijd verspreide delen van het land opgespoord. Dit is vandaag door functionarissen van de mijn meegedeeld. Hierdoor wordt het aantal slachtoffers van deze mijnramp teruggebracht tot 417. Onderzoek I 9Dfl9fllO>l 91) IIÉV ansvm COALBROOK (Reuter) De Zuidafri- kaanse regering heeft woensdag een spe ciale commissie opgericht, die zonder ver wijl een onderzoek moet instellen in mij nen. waar men twijfelt aan de veiligheid. De commissie bestaat uit drie mijninge nieurs In zijn boek „Den Göttern Gleich"*) levert de Duitse auteur D. Stolze een „wereld beeld van morgen", dat de argeloze lezer als een losge broken stuwmeer van ijskoud bergwater op het lijf valt. Want wie in een verloren uurtje een brokje interessante en amusante „science fiction" denkt te genieten en dan ge confronteerd wordt met een nuchtere, gedocumenteerde en op feiten berustende beschou wing over wat de wereld en de mensen te wachten staat aan wetenschappelijke en technische veranderingen, ont wikkelingen en toepassingen, voelt de ijzige greep van een stalen, elektronisch bestuurde klauw om zijn eigen leven sluiten om zijn eigen Ik. Dit boek kondigt absurde dingen aan. Met fatalistische onbewogenheid omschrijft het de komende dictatuur van het duo Wetenschap-Techniek over levensomstandigheden en mensen en leidt het de onont koombare opperheerschappij dezer twee giganten af uit de feiten, ontdekkingen en toe passingen van vandaag. De automatic zal een twee daagse werkweek noodzakelijk maken, Robots nemen alle taken over, die de mens zou kunnen verrichten en zullen de kunstmatige arbeiders van de toekomst worden. En niet alleen de arbeiders, doch ook de bedrijfsleiders want op dit moment reeds worden grote Amerikaanse bedrijven door elektronische breinen be stuurd. Terwijl de verouderde machines enkel vervangings versterkingsmiddelen van menselijke spierkracht waren, zullen de moderne automaten de functies van zintuigen, zenuwstelsel en her senen der mensen overnemen en tenslotte het gehele pro- duktieproces leiden en contro leren. Menselijke arbeids kracht zal geen sociaal goed meer zijn, doch de mens zal zonder bezigheid ronddwalen in een automatisch produ cerende wereld, in de hoop dat de een of andere barmhartige robot hem misschien een paar uur per week zal laten werken of de Alle beroepen, ambachten en vaardigheden zullen samen smelten in die éne specialiteit van elektronentechnicus, tot ook deze laatste zichzelf over bodig maakt door de delving, aanvoer en verwerking van grondstoffen en de daaropvol gende vervaardiging der ro bots zelf eveneens te automati seren. Dan is de kringloop ge sloten en is de mens van ver vaardiger gedegradeerd tot verbruiker. Alle morele maatstaven, voortvloeiend uit de arbeid en alle sociale wetten, opgetrok ken op de toepassing van die arbeid, zullen vervallen. En in plaats van „bidt en werkt" zal de moderne mens „bidt en verbruikt" worden toegeroe pen. met de toevoeging: „Maar verbruiken is belangrijker". Wie menen mocht dat de wetenschap en de techniek dit resultaat als einddoel voor ogen staat, vergist zich echter. Er is veel méér, er is alles in dit leven te veranderen, te verbeteren, te vervolmaken. De gebrekkige natuur met haar onvolkomenheden, haar onbestendige materialen, haar aan bederf onderhevige voe dingsmiddelen, haar ziekten, haar verschillen in menselijke intelligentie en lichamelijke krachten moet geheel en al worden uitgeschakeld en ver vangen door een technisch Droces dat geen fouten kent. Biologen en genetici zijn koortsachtig bezig methoden uit te denken tot beheersing en besturing van natuurkrach ten: door middel van radio activiteit is het mogelijk, kunstmatige mutaties te ver wekken bij plant, dier en mens. Amerikaanse botanici kweken met behulp van stra ling voedingsgewassen met een maximum aan voedings waarde, die immuun zijn tegen bederf of rotting en tegen iedere parasiet, waardoor zij een onbeperkte duurzaamheid verwerven. In 1957 is het de Fransman Bénoit gelukt, een kunstmatig eendenras te fok ken dat nog nooit op de wereld had geleefd. Een geheel geautomatiseerde fabriek zal algenculturen fabriceren, die alle noodzakelijke voedings stoffen bezitten en in duizen derlei variaties van kleur en smaak kunnen worden voort gebracht. Over enkele decen- nia zal van landbouw nauwe lijks meer sprake zijn. De elektronische en biologische wetenschap zal de boer doen uitsterven. Er zullen fotosyn- thetische voedselfabrieken ont staan, die het omzetten van zonne-energie in koolhydraten bewerkstelligen en op die wijze de plant als voedsel- voortbrenger overbodig zullen maken. Ge denkt aan het menselijk geluk? En ge vreest dat het verpletterd zal worden tussen de stalen grijparmen der ro bots en verstikt in de razende automaten? Niets daarvan. Want ook dat menselijke geluk heeft de aan dacht der wetenschap. Met koelbloedige eenvoud heeft zij vastgesteld, dat geluk een bio logisch verschijnsel is een min of meer van toevallige factoren afhankelijke toestand, die in hersencellen tot een be wuste beleving wordt ge maakt Welnu. De wetenschap is bereid en werkt er reeds aan om in te grijpen in de intiemste functies van het menselijke leven. Een kleine ingreep is voldoende om het angstige, ongelukkige schepsel te bevrijden van zijn rem mingen en het een beleving van geluk te schenken in de omstandigheden waarin het leeft. Als de wetenschap en de techniek die omstandigheden bepalen door het steeds ver- derschrijdend proces van kunstmatige verandering, heb ben zij aldus menen de ge leerden ook de plicht het menselijke individu te ver hinderen, opdat het zich in die nieuwe omstandigheden „aan gepast", dus gelukkig zal voelen. Zo krijgen de mensen der toekomst hun kunstmatig ge luk van de laboratoria der medici, biologen, chirurgen, genetici, psychiaters, stralings deskundigen, chemici; de wetenschap heeft besloten, het paradijs tot werkelijkheid te maken. De mens der toekomst zal goed zijn, niet kunnen zon digen, zich gelukkig voelen omdat hij daartoe door de wetenschap zal worden ge dwongen. Hij zal zelfs op che mische wijze tot een heilige kunnen worden gemaakt, al dus heeft een van 's werelds grootste wetenschapsmensen, Rostand, verklaard. Dit alles is geen fantasie meer. Het is een toekomstige werkelijkheid, die steunt op de werkelijkheid van heden en op de onvermijdelijke conse quenties van het menselijk in grijpen in de natuur, dat er gens in het verleden is begon nen en waarvan geen weg terug bestaat. Over deze onvermijdelijk heid van het voortgaan is de wetenschappelijke wereld het volkomen eens. Er is geen grens; geen stilstand, noch terugkeer, is mogelijk. Geen wet, noch moraal, staat deze ontwikkeling in de weg. Dat is het angstaanjagende van deze gehele toekomstver wachting: door mensen, on danks mensen, over de mens heid heen marcheert dat leger van onweerstaanbare revo lutionairen naderbij. En over al ter wereld zijn mensen be reid. tot het uiterste van hun weten en hun kunnen te gaan. Alles wat binnen het machtsbereik van de mens ligt, zal worden nagestreefd en bereikt. Daaraan hoeft men niet te twijfelen met hoop op verantwoordelijkheid, morele remmen of eenvoudig angst voor de gevolgen bij hen, die streven. Het heeft geen zin, de evolutie in de weg te treden en op te. roepen tot bezinning. Want ook al treedt hier en daar een man der wetenschap terug, elders zul len anderen zijn gegevens overnemen en verder gaan. Het is moeilijk te zeggen wat hen drijft. Misschien is het een macht buiten henzelf, die hen dwingt tot het binnen treden van het onbekende tegen hun eigen wil. Misschien ook is het het eeuwig kinder lijke, dat hen brengt tot een voortdurend en nieuwsgierig onderzoeken van de mogelijk heden in hun spel. Er is geen macht ter wereld, die de wetenschap kan doen ophou den aan een algemeen gestel de grens. Want voor elk mens, voor elke natie ligt die grens in een andere verte, omdat zij getrokken wordt door een samenstel van krachten die verschillend zijn en werken onder verschillende over wegingen. Wat betekent een grens van religieuze vrees voor de godloze? Hoe kan het leven eerbied inboezemen, als men het beschouwt als een biologisch-mechanisch proces? Als in een klas van twintig jongetjes er negentien gehoor zamen aan de gemotiveerde regels van de onderwijzer, zal de twintigste deugniet stie kem. onder de bank, zijn spel voortzetten. En wat hij be reikt, zal daags daarna ge meengoed van de hele klas zijn. Er is geen halt reeds nu zijn regeringen en partijen af hankelijk van elektronenbrei nen en robots, van psychologi sche experimentators en ana listen. Hoe zal een parlements lid in de toekomst kunnen argumenteren met een elek tronisch ingenieur of een Ein stein? Er rest de individuele mens niets anders, dan af te wachten en zich te wapenen in zijn vesting van persoonlijk leven, in de hoop dat hij de aanval zal kunnen afslaan of weerstaan en in de stellige verwachting dat. kome wat komen zal. in ieder tijdperk en in iedere omstandigheid ergens in de onbekende uit hoeken van zijn ziel de krach ten aanwezig zullen blijven die hem de zelfstandigheid van zijn IK zullen doen be houden en redden. Want zoals virussen en in secten in de massale verdel ging die de wetenschap hen aandeed, de tegenkrachten hebben ontwikkeld die hen sterker maakten en bestand deden zijn tegen uitroeiing, zo zal de mens misschien ook in de bedreiging van wetenschap en techniek de antistoffen des geestes kunnen verwerven, die hem doen uitgroeien boven de waannachten van morgen. ■)D.Stolze: „Den Gottern Gleich" (Ons Leven van morgen Uitg. J. M. Meulenhoff Mij niet gezien Alle bisschoppen van de Dominicaanse Republiek hebben een brief van hun kansels gelezen, waarin zij dictator Tru- jillo gewezen hebben op de eisen der de mocratie. Generalissimo Rafaël Trujillo y Molina, Libertador, Benefactor del Pa- tria (bevrijder en weldoener des vader lands; zo noemt hij zichzelf en laat hij zich noemen) heeft namelijk een samen zwering tegen zijn leven ontdekt en de gevangenissen van zijn mooie land zit ten, op het ogenblik dat u dit, lekker in uw warme huiskamer leest, voller dan ooit en dat wil heel wat zeggen. Ik kan u verzekeren, dat het in uw huiskamer heel wat gezelliger is. Warmer ook. En het is een plezierige gedachte dat u zodra u daar lust toe gevoelt een ommetje zoudt kunnen gaan maken. Ik ben eens een dag of wat in het land van de Generalissimo geweest, heb gezel lig door de hoofdstad Ciudad Trujillo ge slenterd en heb ook wat van het platte land gezien. Een mooi land. Anderhalf maal zo groot als Nederland. Als je ooit een land met eigen ogen gezien hebt, blijf je je er je hele leven voor interesseren. Tenminste, zo vergaat het mij, en ik her inner mij er nog allerlei details van. Bij voorbeeld, dat ik er her en der, op fontei nen en dergelijke, in steen gebeiteld „D io y T r u j illo" las: „God en Trujillo". Wel een beetje blasfemisch, maar het was niet anders. Een stukje dic tatoriale propaganda. Ik geloof dat de Generalissimo de langst levende dictator ter wereld is. Hij is al meer dan dertig jaar aan het bewind. Een mannetjesputter. Hij heeft aan veel stor men het hoofd geboden. Zijn politie-appa- raat is perfect. Zijn kleine, felle leger is voortreffelijk uitgerust. Hij zal, denk ik, in zijn ijzeren vuistje gemeesmuild heb ben om de sukkelaars Hitler en Mussoli ni, die het zoveel korter hebben uitgehou den dan hij. Er is eens een boek over hem verschenen, waarin u over dit leven en dit bewind kunt lezen. Het is in New York ver schenen en heet „Blood in the Streets". Als u last van nachtmerries hebt, moet u het liever niet lezen. En zeker niet voor het slapen gaan. Wat ik zo verwonderlijk vind is, dat zulk een heer eY al-maar niet genoeg van krijgt. Meer dan dertig jaar zit hij nu op de bok-van-staat, een gespannen en voort durend bedreigd leven; hij is om en bij de zeventig, en al heb ik nooit in zijn spaarbankboekje gekeken, ik verzeker u dat hij een paar honderd miljoen bezit, waarvan het grootste deel in lief koop krachtige dollars op Amerikaanse ban ken staat. Ik zou hem niet kunnen zijn. Maar als ik hem was, was ik al lang in een vlieg tuig gestapt om rustig ergens te gaan wonen. In Florida. Of in Zwitserland. Of ergens in de buurt van m'n vrindje Juan Perón in Spanje. Lekker in een grote villa met een tuin in de zon. Het eigenaardige van macht is, dat zij de mens onverzadigbaar maakt ten koste van een heleboel plezier. Het verveelt blijkbaar niet, almaar benefactor en li bertador te zijn, ondanks de mensen, die er ufiOïtdurend op.uitMjp je. overhoop te schieten. Ik zou liever diakenhuismanne tje of burgemeester van Vrijhoeve-Ca- pelle zijn. Hij niet. Hij moet het zelf maar weten, met nu die bisschoppen óók al. Floris Flaneur Kijkje. President Eisenhower heeft van daag voor het eerst een bezoek ge bracht aan de lanceerinrichting voor raketten en projectielen op Cape Ca naveral. Tijdens dit bezoek van enke le uren, werd geen lancering uitge voerd. Op de centrale controlepost werd een lange uiteenzetting gegeven. De pers werd daarbij niet toegelaten. Bekentenis. Een jonge Duitser van 19 jaar, Herbert Rademacher, heeft woensdag bekend, dat hij de bran den gesticht heeft, die het laatste half jaar voor duizenden marken schade aanrichtten in Lüneburg. Bij deze branden, twaalf in totaal, werden on der meer een zestiende-eeuws „Kauf- haus", het stadhuis en de stadsbiblio theek beschadigd. Rademacher werd zoals wij bericht hebben op 21 janua ri gearresteerd. Migratie. Woensdagavond herdacht de Internationale Commissie voor Euro pese Migratie haar achtjarig bestaan te Salzburg. In een herdenkingsrede deelde de voorzitter Marcus Dalu mee, dat sinds de oprichting van de I.C.E.M. er ongeveer 965.000 Europea nen, van wie 426.000 vluchtelingen door deze organisatie zijn geholpen bij hun emigratie overzee. Sneeuwstorm. Boven het Midden-Westen der Verenigde Staten heeft een stevige sneeuwstorm gewoed, die 22 mensen levens heeft gevergd. Verscheidene steden zijn vrijwel van de buitenwe reld afgesneden. Honderden scholen en fabrieken moesten worden gesloten. Polaris. Woensdag is van de lanceerbasis te Kaap Canaveral, in de Amerikaanse staat Flordia. een „polaris"-raket ge lanceerd. De eerste indruk is, dat de lancering geslaagd is. De acht meter lange raket, die bestemd is om van on derzeeboten te worden afgevuurd die hiervoor niet aan de oppervlakte behoeven te komen moet een af stand van ongeveer 1.440 kilometer af leggen. Elfhonderd jaar. Een radiostation van New York meldt, dat een Cubaanse militaire rechtbank woensdag 104 Cu banen schuldig heeft verklaard aan samenzwering tegen het bewind van Fidel Castro. De 104 beklaagden wer den te zamen tot meer dan elfhonderd jaar gevangenisstraf veroordeeld. Er werden straffen uitgedeeld van drie tot dertig jaar opsluiting. In het zuiden In Spanje heerst opnieuw een koudegolf. Sinds dinsdag komen in Madrid sneeuwbuien voor en in de pro vincie Castellon de la Plana aan de Middellandse Zee zijn een vijftig dor pen door sneeuw geïsoleerd. Te Reino- sa in de provincie Santander vroor het woensdag dertien graden celsius. Ook in geheel Italië heerst sinds enige da gen een koudegolf.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3