IcMMfatbwdj E. Vermeer besprak politieke toestand in ons land „God/ gf jjy ej, jjgf \g\efc Agenda voor Haarlem en de IJmond Fa. A. EVERTS IBSST" Oorlogsinvaliden waren te gast in Ripperdakazerne MARMITE „Vriendenkring" met „Het is nooit te laat" Uitspraken rechtbank A. Cassee wordt dinsdag zeventig jaar Firma Loots nam nieuwe fabriek in gebruik DONDERDAG 11 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Voorzitter Partij van de Arbeid had geen goed woord over voor regering V elsenA J muiden Santpoort Beverwijk Hoofdopzichter Neeskens gaat met pensioen Sillevis Smitt promoveert Coöperatie „Haarlem" had zeer goed jaar Examens UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem De voorzitter van de Partij van de Ar beid. de heer E. Vermeer, heeft op een bijeenkomst van de afdelingen Haarlem 1 en 2 van deze partij die woensdagavond in het Remonstrantenhuis in Haarlem werd gehouden de huidige politieke toe stand in ons land besproken. Zoals was te verwachten liet de heer Vermeer zich daarbij weinig vleieind uit over het be leid van het kabinet-De Quay. Achtereen volgens besprak de partijvoorzitter de de regeringspolitick ten aanzien van Nieuw-Guinca, de mammoetwet, de voet baltoto en de commerciële televisie. De heer Vemeer begon zijn toespraak met te zeggen dat men slechts zijn oor te luisteren hoeft te leggen in kringen van de regeringspartijen om te weten hoe men over de kwaliteit van de tegenwoordige regering denkt. De A.R.P.-voorzitter dr. Berghuis noemde het kabinet zwak en.is er ontevareden over De tweede voorzitter van de V.V.D., de heer Van Riel, zei dat het kabinet zwakke plekken vertoont die hoog nodig verbetering behoeven. De heer Beernink van de C.H.U. liet zich in de zelfde negatieve zin uit. Alleen in het kamp van de K.V.P. is het opvallend stil. „Komt dat misschien omdat deze partij wel weet dat de zwakke posten in de rege ring juist door katholieke ministers wor den bezet?" vroeg de heer Vermeer zich Concertgebouw: Vrijdag 20 uur: Concert N.Ph.O. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Gij zult niet begeren", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De ideale vrouw", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 20.15 uur en maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: ,.De Indische graftempel", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Sap phire, het meisje uit de tulipbar", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De hemel kan wachten", 18 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Zoals zij geschapen zijn", 18 jaar. Minerva Theater: Vrijdag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Met de kapitein aan tafel", 18 jaar. Zaterdag en woensdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Kouwe drukte", alle leeftijden Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De moordzaak L.L.", 18 jaar. Vrij dag en zaterdag 14, 18.45 en 21.15 uur, zon dag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 18:45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Tanganyika", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15. 19 en 21.15 uur: „Doorbraak bij Scapa- Flow", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Les quatre cents coups", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur. zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Het lot van een mens", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Zaterdag tot en met maandag 20 uur: „Rose Marie Nitribitt". 18 jaar. TENTOONSTELLIN GEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 1022 uur: Exnositie van tekeningen v. Hans Mulder. Woning Spaarndammerdiik 100 (Spaarn- dam): Tot 21 februari dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur: Expositie van werken van Jan van Geem. DIVERSEN Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: Zandvoortse toneelvereniging „Op hoon van zegen" met „Annalize". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 5 februari). DONDERDAG 11 FEBRUARI Rex. 20 uur: .Een zwak voor sex". Thalia, 20 uur: „De man met de wassen beelden". Westerveld. 20 uur: Bijeenkomst tuin- bouwstudieclub. Raadhuis, 9.30—12 uur spreekuur wet houder van openbare werken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 1416.30 uur. VRIJDAG 12 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Hopla Connie". Thalia, 20 uur: „De slag in de koraalzee". Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag Cultureel Centrum, 20 uur: Fotokring Vel sen. Raadhuis, 11—12 uur spreekuur wethou der van financiën. DONDERDAG 11 FEBRUARI Jeugdhuis, 14 uur: Jaarvergadering huis vrouwen Santpoort. Provinciaal ziekenhuis, 1921 uur expo sitie in Musis Sacrum. VRIJDAG 12 FEBRUARI Provinciaal ziekenhuis, als donderdag. DONDERDAG 11 FEBRUARI Stadhuis Scheybeek, 19.30 uur: Openbare vergadering van de gemeenteraad. Gebouw „Grarmpy", Moensplein, 19.30 uur: Jaarvergadering Plattelandsvrouwen. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Herwonnen Levenskrahct. filmavond. VRIJDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur „Heimathloos". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Met de rug tegen de muur". YV. B. Theater, 20 uur: „De Sierabaron" Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymus". Populierenlaan 43, 20 uur: Vergadering Algemene Bond „Mercurius". af. Spreker was van mening dat de thans toegepaste vrijere loonvorming de tegen stellingen zal verscherpen tussen de ar beidende mens en de bezittende klasse enerzijds en anderzijds tussen de werkne mers onderling. Hij gaf toe dat aan de door de P.v.d.A. voorgestane geleide loon politiek ook fouten kleefden, maar de P.v.d.A. poogde hiermee tenminste een stuk sociale rechtvaardigheid te bereiken. Over de bezitsvorming merkte spreker op dat dit plan van de K.V.P. het tot nu toe niet verder heeft gebracht dan een nota- De Quay. De P.v.d.A. zal, betoogd hij, bij zonder waakzaam en critisch blijven ten aanzien van de bezitsvorming. „Het eigen huis is voor velen tot een eigen kruis geworden." Sprekend over de kwes- tie-Nieuw-Guinea zei de heer Vemeer dat steeds meer stemmen in de handel en in dustrie opgaan om het huidige beleid ten aanzien van het in ontwikkeling brengen van dit land te wijzigen. Hij voorspelde dat het niet zo lang meer zal duren of de Ver enigde Naties zullen zich in een resolutie uitspreken tegen het Nederlandse beleid inzake Nieuw-Guinea. De heer Vermeer stelde Belgisch Kongo als voorbeeld. „Ne derland zal er verstandig aan doen ten aan zien van Nieuw-Guinea geen prestige-poli- tiek te voeren maar een beleid dat erop is gericht zonder bloedvergieten dit land zijn zelfstandigheid te geven. Geen ge vaarlijk spel met brievencensuur en dis criminerende maatregelen tegen de be volking maar een versnellingspolitiek om ons van dit blok aan het been te bevrij den", aldus de heer Vermeer. Met betrekking tot de mammoetwet van minister Cals vestigde spreker er de aan dacht op dat de protestantse partijen en ook de liberalen grote bezwaren hebben tegen de nieuwe onderwijsplannen. „De „K.V.P. die er voor is moet maar niet al te veel op de steun van de socialisten re kenen". Over de voetbaltoto zei de heer Vermeer dat de sport als maatschappelijk verschijn sel niet meer zou functioneren zonder de inkomsten uit de toto. Spreker hekelde het, zoals hij 't uitdrukte, „gehannes" over het vaststellen van de toto-prijzen. „Dit is dirigisme van het ergste soort". Sprekertd over de plannen tftt invoering van commerciële televisie zei de heer Vermeer dat hij op grond van ervaringen in het buitenland commerciële t.v. voor ons land niet minder dan een ramp zou vinden. Volgens hem zouden alleen de grootste bedrijven hierdoor worden be voorrecht. „De N.T.S. kan dan wel op sterk water gezet worden". De heer Vermeer wees er ten slotte op dat de regeringspartijen het huidige kabinet met angst en zorg om ringen opdat het niet zal vallen. Hij waar schuwde voor de z.i. niet denkbeeldige ge varen die een land met een zwakke rege ring en de democratie kunnen bedreigen, waarbij hij herinnerde aan de recente ge beurtenissen in Algiers. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 BADKAMERS DOUCHECELLEN Ongeveer 120 militaire oorlogsinvaliden uit de districten van de MOVEO Amster dam, Haarlem, 't Gooi en Leiden zijn woensdagavond de dankbare gasten ge weest van de Ripperdakazerne in Haar lem. Het was weer eens zo'n gelegenheid waarbij de mensen van de Aan- en Af- voertroepen hun devies „Nihil nobus ab- surdum" in de praktijk konden omzet ten. De vrije vertaling „Niets is ons te dol" heeft voor de uitgenodigde oorlogs gewonden een bijzonder plezierige klank gekregen. Behalve de A.A.T.'ers hebben echter nog vele anderen meegewerkt om deze ex-militairen een prettige avond te bezorgen. Omstreeks vijf uur arriveerde de colon ne door menslievende automobilisten be stuurde auto's bij de kazerne. In de ge zellige, met kaarsen verlichte recreatie zaal ontmoetten de uit tientallen plaatsen komende oorlogsinvaliden, velen verge zeld van hun vrouw, elkaar bij een dronk die de inleiding was tot een uitstekend diner. „Een klein bewijs van naastenliefde", zei de kazernecommandant luitenant-ko lonel J. Renkema eenvoudig. Maar na mens het hoofdbestuur van de MOVEO gebruikte mr. C. Nicolai wel wat meer woorden om uiting te geven aan de er kentelijkheid voor wat deze militaire oor logsslachtoffers werd geboden. En hij noemde daarbij, behalve overste Renke ma, kapitein J. M. A. de Coninck en luite nant R. de Vlugt die een groot aandeel in de organisatie van deze ontvangst heb ben gehad. Verder de hofmeesters en de messbedienden, het keukenpersoneel, de „Pitstores" die belangeloos de tafelmu- ziek verzorgden, de automobilisten voor het vervoer van de invaliden, de com missaris van de NOVEO in het district Haarlem ir. J. Colijn en de commissaris sen van de andere districten, en de heer Ophuijsen, welke laatste het initiatief tot dit evenement in het leven van de invali den heeft genomen. Na het diner vertrok het gezelschap naar de Stadsschouwburg waar het de voorstel ling van het Amsterdams Ballet bij woonde. HET VIJFTIGJARIG SCHOTEN In ons verslag van de receptie ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan van Schoten vermeldden wij dat de heer J. Klein, die door de heer Egberts namens de KNVB werd onderscheiden, een van de oprichters was van Schoten. Dat bleek evenwel niet juist. De heer Klein heeft grote verdiensten gehad voor zijn vereni ging. maar was geen oprichter. De op richters waren de heren Coolen, Meenhorst en Hubers. respectievelijk voorzitter, pen ningmeester en secretaris. Advertentie alles smaakt veel lekkerder I» de basis voor een gezonde en smakelijke voeding Vraag vandaag nog de receptenbrochure „Toverspreuken uit de Keuken" /yft aan bij Marmite, Hooikade 58, Den Haag Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd gaat maandag de heer G. Neeskens de dienst van de gemeente bedrijven in Heemstede verlaten. Op 7 augustus 1911 kwam hij als jeug dig werkman van zestien jaar op de fitte- rij, waar hij zich tot een bekwaam gas- en waterfitter wist op te werken. Nadat hij de verschillende rangen tot en met voorman-vakman had doorlopen werd hij in 1950 opzichter wegens zijn grote vak kennis en verdere kwaliteiten. Hierdoor kwam hij onder andere bij de inspectie van binneninstallaties in contact met de loodgieterspatroons. Zijn jarenlange prak tische ervaring was daarbij voor beide par tijen van zeer groot nut. In 1957 werd hij benoemd tot hoofdopzichter. Maandag om elf uur zal het officiële afscheid plaats hebben in restaurant „Groenendaal". 's Middags tussen drie en vijf uur zal de heer Neeskens te zijnen huize, Iepenlaan 14 recipiëren. Luitenant ter zee der tweede klasse o.c. K.M.R., P.A.E. Sillevis Smitt promoveert hedenmiddag om vier uur aan de Gemeen telijke Universiteit tot doctor in de genees- kinde, op het proefschrift, getiteld: „Enige klinische en bacteriologische aspecten van de gingivitis ganggraenosa" (vaak voor komende tandvleesontsteking.) De heer Sillevis Smitt, die Haarlemmer is van geboorte, heeft prof. dr. M. Hut als promotor. Hij is de eerste tandarts, die aan de Ge meentelijke Universiteit tot doctor in de geneeskunde promoveert. De coöperatieve verbruiksvereniging „Haarlem" u.a. heeft blijkens haar zojuist verschenen jaarverslag een bijzonder goed boekjaar 19581959 achter de rug. De om zetten stegen met ruim een half miljoen gulden van f 8.404.900 tot 8.913.700. Het overschot nam na aftrek van de te betalen vennootschapsbelasting op korte en lange termijn toe van 274.412 tot 310.195. Het totaal der inkopen steeg van 6.361.485 tot 6.588.951, dat der verkopen van 8.566.518 tot 8.913.628. De "iering van het zestigjarig bestaan in 1959 stond geheel in het teken van de jeugd en van het maatschappelijk en so ciaal werk. Belangrijk was ook de uitbrei ding van het werkgebied met IJmuiden en Velsen te zuiden van het Noordzeekanaal. Twee kruidenierswinkels werden tot zelf bedieningswinkels verbouwd nl. die aan de Hagelingerweg in Santpoort en die aan het Van Zeggelenplein in Haarlem-Oost. Op 28 auglstus had de opening plaats van de bonneterie- en textielzaak „Rainbow" aan de Anegang in Haarlem. De prijsverlaging van vijf cent per brood tijdens de broodoorlog in oktober 1959 be tekende voor het bakkersbedrijf van de coöperatie een verlies van 3000 per week. De resultaten van het kruideniersbedrijf waren uitstekend ondanks de hevige con currentie, hetgeen ook gezegd kan worden van het modehuis Rainbow in de Anegang. De investeringen hebben belangrijk meer bedragen dan op 1 september 1958 werd verwacht. De investeringen in vaste activa bedroegen 327.350, door afschrijving kwam vrij 185.180. De netto ledenwinst bedroeg 1029. De Haarlemse toneelvereniging „Vrien denkring" speelde gisteren in hotel „De Leeuwerik", Felicity Douglas' amusante komedie „Het is nooit te laat", een van die pittige Engelse blijspelen, met een hoogst uitzonderlijke familie als gees tig waargenomen middelpunt Het is de familie Hammond, bestaande uit een even luie als laconieke echtgenoot, een lastige oma en een stel moeilijk te hanteren doch ters, die het als de gewoonste zaak van de wereld zijn gaan beschouwen, dat ma ma (Laura) de gehele zware last der huis houding torst. Ondanks het feit, dat op de ze wijze praktisch elke minuut van haar tijd druk is bezet, ziet Laura zowaar nog kans een best-seller te schrijven, welke roman voor haar onverwacht een periode van vrijheid schijnt in te luiden. Want aangemoedigd door dit succes, besluit Laura zich in een soort ivoren toren terug te trekken, waar zij rustig nieuwe mees terwerken kan voorbereiden. Doch Laura's inspiratiebron blijkt in haar eenzame flat niet meer te willen functioneren, zodat zij door haar opgetogen familieleden in triomf naar de rommelige huiselijke haard wordt teruggeleid. Al suggereert het geestig ge vonden slot dan ook, dat het oude lieve leven niet lang meer op "rich zal laten wachten. Deze even originele als amusante ko medie heeft van „Vriendenkring" precies de vertoning gekregen, waar een derge lijk stuk om vraagt, vlot en met een speel se allure. Dit moet ongetwijfeld opnieuw voor een groot deel worden toegeschre ven aan de vakkundige regie van Jan Wiertsema, die het manuscript als uit gangspunt nam voor een schier onafge broken reeks amusante tafereeltjes. Bo vendien wist hij hier talrijke originele vond sten als geestige details aan toe te voe gen. Van niet minder belang was, dat de spelers over het algemeen in staat zijn gebleken dergelijke indicaties te realise ren op een manier, welke in totaal een meer dan verdienstelijke blijspelvertoning ten gevolge heeft gehad. Met een verras send goede Laura Hammond van Rie Bi- lars als centrale figuur, die de lichte toets voortdurend met vaart en charme be speelde en zich daardoor een dergelijk belangrijke rol volkomen waardig toonde. Amusant was ook Jaap Plas als haar fleg matieke echtgenoot. Lien Clydesdale en Willy Plug speelden met flair de beide turbulente dochters, waarvoor Bert Bei der en Bram Oud laatstgenoemde voor al de vermakelijke partners bleken. Co- by Valk was als oma beslist te jeugdig, voor de betreffende speelster dus een pret tig idee en bij de kleinere rollen excelleer de Henk Bilars nog als de sympathieke uitgever. Voor „Vriendenkring" dus op nieuw een goede beurt, welke voor de toekomst stellig verplichtingen oplegt. Strafzaak verschoningsrecht sociaal werkster aangehouden De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 34-jarige metaalbewerker veroor deeld tot een gevangenisstraf van acht maanden waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tijdens wel ke periode hij zich orfder toezicht moet stellen van het Leger des Heils in Rotter dam. Verdachte had zich aan een, reeks diefstallen en verduisteringen schuldig ge maakt. Onder meer stal hij van een in woner van Haarlem die hem uit medelij den in zijn huis opnam een kostuum, twee overhemden, ondergoed en 45. Voorts verkocht hij een radio en een fiets die hij in huurkoop had. De officier van Justitie had veertien dagen geleden een jaar ge vangenisstraf gevorderd, waarvan vier voorwaardelijk en drie jaar onder toe- zichtstelling van het Leger des Heils. Een achttienjarige accumonteur uit Alk maar werd veroordeeld tot drie weken hechtenis en hem werd de rijbevoegdheid voor vijf jaar ontzegd wegens het door grove schuld veroorzaken van een ver keersongeluk met dodelijke afloop. Op 14 november had verdachte op de provincia le weg in Zaandam met zijn bestelauto een daar lopende zestienjarige schilders knecht aangereden. Het slachtoffer over leed kort daarop aan zijn verwondingen. De accumonteur beriep zich er op dat hij op het moment van de botsing door de laagstaande zon was verblind. Uit het pro ces-verbaal van de politie bleek dat de voorruit van de bestelauto zo vuil was dat men er vrijwel niet door heen kon zien. AI of niet verschoningsrecht De uitspraak in de zaak tegen een 30- jarige sociaal werkster uit Amsterdam, die geweigerd zou hebben als getuige een verklaring af te leggen in een echtschei dingsprocedure, werd aangehouden tot 8 september omdat de rechtbank eerst de uitspraak in de civiele zaak wilde afwach ten. De sociaal werkster is namelijk in zg. derden-verzet gegaan tegen het arrest van het gerechtshof in Amsterdam, waarbij de erkenning door de rechter-commissa- ris in de echtscheidingsprocedure van het beroep dat de sociaal werkster op het ver schoningsrecht, afgeleid van het medisch beroepsgeheim had gedaan, ongedaan ge maakt werd. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie voor de Haarlemse rechtbank mr. J. J. Bredius, tegen de sociaal werk ster f 200 boete en twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd gevorderd. De officier was van oordeel dat er geen wettelijke grond was voor het beroep van sociaal werkster op het verschoningrecht. Haar raadsman mr. H. Jonker, verzocht de rechtbank de uitspraak in de civiele zaak af te wachten en stelde dat de weigering van zijn cliën te een getuigeverklaring in de echtschei dingsprocedure af te leggen met een be roep op het verschoningsrecht wel dege lijk wettelijke grond heeft. Amsterdam Gem. Univ. Bevorderd tot arts: J. M M. Bijvoet, F. J H. M. van Liebcrgen. J T. Borggreve en J. A. Roorda. allen te Amsterdam. Artsexamen eerste gedeelte: mej. J. G. Koppe. Santpoort; A. A. J. Kole, Amsterdam en J. H C. Morsch. Bussum. Advertentie Dit is Frio-Noors van het zuiverste viswater. Maar u zegt gewoon: „Fijn dat je er weer bent". Natuur lijk, want iedereen thuis geniet van die overheer lijke Noorse visspeciali- teiten van Frionor. Heerlijke diepvries met geen gram metje afval. FRIONOR n produkt uit de wereldmerkenserie van Interfrosta A. Cassee en Op dinsdag 16 februari hoopt de heer Adriaan Cassee, een bekende figuur in Bloemendaal en een goed kenner van de geschiedenis van die gemeente, zeventig jaar te worden. Zowel in de gemeente Bloemendaal, als in sportkringen en in het maatschappelijk leven heeft de heer Cassee belangrijke functies bekleed. De heer Cassee werd op 16 februari 1890 in Bloemendaal geboren. Van 1927 tot 1948 was hij lid van de gemeenteraad, aanvan kelijk voor de Vrijzinnig Democratische Bond. sedert 1946 voor de Partij van de Arbeid. Van 1939 tot 1946 bekleedde de heer Cassee tevens de functie van wet houder van Onderwijs en Sociale Zaken met een onderbreking in de oorlogsjaren, omdat hij weigerde samen te werken met de N.S.B.-autoritei- ten. Uiteraard maak te hij in die tijd ook deel uit van verschei dene raadscommis sies. Zo was hij sedert 1954 lid van de ge meentelijke Sport- commissie, sinds 1947 voorzitter van de Vorderingscommissie Woonruimtewet, sinds 1939 onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand en in de jaren 1948 tot 1955 ambtenaar voor de Sport Lichamelijke Opvoeding. Ook in tal van sportcommissies heeft de heer Cassee zit ting gehad. Zijn verdiensten werden er kend door de toekenning van het bonds- onderscheidingsteken, de gouden speld van de Haarlemse Voetbalbond. In 1898 heeft hij de voetbalclub „Bloemendaal" mede helpen oprichten, van 1907 tot 1937 was hij bestuurslid, van 19J7 tpt 1937, voorzitter en van 1937 tot heden erevoorzitter van die vereniging. In de jaren 1918 tot 1928 was hij bestuurslid-vice-voorzitter van de Haarlemse Voetbalbond. Na de oorlog maakte de heer Cassee deel uit van de zuiveringscommissie van de KNVB. Tot de functies die de heer Cassee in het maatschappelijk leven heeft gehad be horen onder meer zijn mede-oprichter schap van de Bloemendaalse Midden standsvereniging, waarvan hij eerst secre taris en daarna tot 1941 voorzitter is ge weest; lid van het bestuur en dagelijks be stuur van de Volkscredietbank; lid van het bestuur van het Kennemer Borgstellings fonds voor de Middenstand en van het Haarlems Borgstellingsfonds; voorzitter van de commissie ter beoordeling van de kredieten van de Volkscredietbank. Tot 1 januari 196 was hij als vice-voorzitter lid van het Centrale Oranje-comité. Op het ogenblik is de heer Cassee onder meer nog vice-voorzitter van de Buurtver eniging ..Bloemendaal". Ook maakt hij nog deel uit van de Commissie voor Bijzondere Noden in Bloemendaal. Met zijn grote hobby, de historie van de gemeente Bloemendaal, houdt de aan staande zeventigjarige zich nog immer bezig en talloos zijn de lezingen die hij over dat onderwerp heeft gehouden, zo wel in Bloemendaal als daarbuiten. Voor al heeft hij zich een grote kennis ver worven van de geschiedenis van de oude buitenplaatsen, waarover hij aan de hand van lantaarnplaatjes op boeiende wijze weet te vertellen. De heer Cassee zal op zijn verjaardag geen receptie houden. Nieuws in het kort Zuivelprodukten op straat. Woensdag morgen omstreeks half negen is op de Ver- gierdeweg in Haarlem-Noord een zoge naamde „mechanische trekhond" een gemotoriseerde melkwagen gekanteld, tengevolge waarvan 12u liter losse melk. 135 flessen melkprodukten en 240 eieren op de straat kieperden. Een negenjarige jongen had bij de tijdelijke afwezigheid van de melkboer het motortje op gang ge bracht. waardoor de wagen van het trot toir reed en kantelde. Carnaval. Zaterdagavond komt de Maastrichtse carnavalsprins Emaljanius Peter de XI met zijn gezelschap naar „Treslong" in Hillegom om daar een on vervalste zuidelijke carnavalsstemming te ontketenen. Pelikaan-eiland. Volgende week dins dag speelt de toneelgroep „Puck" in „Tres long", Hillegom, het blijspel in drie be drijven „Pelikaan-eiland" van J. B. Priest ley. Advertentie Gerf!*/)! Met een drukbezochte receptie heeft de limonadefabriek van de Gebr. Loots woensdagmiddag aan de Izaak Enschedé- weg op het Haarlemse industrieterrein in de Waarderpolder de ingebruikneming van een nieuw fabrieksgebouw gevierd. Ongeveer vijfendertig jaar geleden heeft de huidige directeur van het bedrijf, de heer L J. van Schie, een toendertijd nog bescheiden fabriek van de gebroeders Loots in de Pieterstraat te Haarlem over genomen. Later verhuisde het bedrijf naar de Meester Cornelisstraat, waar het jaren lang gevestigd was. De produktie en conservering van li monades, gazeuses, appelmoes en vruch- tenprodukten heeft echter een dermate grote omvang genomen, dat uitgekeken moest worden naar de mogelijkheden van een nieuwe huisvesting. Deze heeft men gevonden op het industrieterrein, waar in mei van het vorige jaar begonnen werd met de bouw van een ruim opgezette fa briek met een vloeroppervlakte van 3600 vierkante meter. Een groot gedeelte daarvan wordt in be slag genomen door magazijn- en opslag ruimte. Verder zijn er afdelingen voon de produktie van limonades en gazeuses, waar in grote kookketels suikeroplossin gen klaargemaakt worden om als basis voor de eindprodukten te dienen. Via af tapinstallaties komen de produkten in fles sen, die staande op lopende banden, wor den gevuld en geëtiquetteerd. Een grote hal dient als emballageruim te voor de opslag van kratten en kisten, die vandaar worden verladen. De inrichting van het nieuwe fabrieks gebouw, waar 35 man werkzaam zijn, is zodanig, dat een vloeiend roulatieschema is verkregen van grondstof tot eindpro- dukt en van fabricage tot verlading. BEVALLEN van een zoon: 9 febr.: R. Meringa-Smit, A. Heeren-Dahar, H. W. Woninck-Kusters. H. J. M. van der Velde- Van Kampen, J. M. Repko-Klomp; 10 febr. J. A. van 't Hoff-Tool. BEVALLEN van een dochter: 8 febr.: H. M. de Beer-Buijs; 9 febr.: W. A. H. Ver- brugh-Leferink, C. M. H. Twisk-Essen- berg. C. G. E. Boxelaar-Balm; 10 febr.: M. J. Warmerdam-Vertuin, M. van der Molen -Koppen, L. Heems-Ockeloen. OVERLEDEN: 8 febr.: D. de Jonge, 57 j., Delistraat; J. C. Slag, 70 j., Duvenvoorde- straat; 9 febr.: J. Snel, 63 j., Glasblazer straat. 10 febr.: J. L. Korpos en E. van Bree, K. Tisza en V. Schot, W. H. van Essen en D. Jacobs, A. C. Wijkhuijzen en M. K. Spanjer, M. C. C. Versteeg en C. Theil, J. B. Heemskerk en J. P. de Jong, G. C. Bak ker en W. J. van Tunen, C. G. M. Blom en R. Janserr, R. J. Seegers en M. Wensing, R. Molkenboer en E. C. Schipmölder, K. F. Bos en C. A. Medenblik. R. van Leeuwen en C. A. van den Rotten, J. T. Eggink en A. M. S. Doornbosch, B. Tuijn en H. M. van Vegchel. A. J. Rohling en I. Bijkerk. GETROUWD: 9 febr.: C. J. Weg en L. Tomaszewska. A. M. Muntjewerff en I. Bos, A. J. Fontijne en T. van Woesik; 10 febr.: G. B. Francissen en A. H. H. Camp- fens, D.J D. Hovenier en J. M. Nales, H. G. M. Eliëns en J. de Leeuw, J. J. Com missaris en C. A. W. Nelemaat. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE. ONDERTROUWD: J. W. Schuurman en F. W. van de Grampel; T. M. Groen en W. Bruinsma; H. B. de Wolff en J. M. Th. van Empelen; J. H. A. M. yan Balen en M. J. Suerink; G. Koopman en E. J. C. van Veen: W. de Hoop en P. Koopman. GETROUWD: P. Jansen ei» M. Bosch; H. G. F. Weersink en D. S. Moorman; A. V. Kaagman en H. H. van Kuyl. GEBOREN: Marco, z. v. S. Koole en C. Meulmeester: Anita Wilhelmina Eveline Maria. d. v. J. N. M. van der Asdonk en H. M Janus; Nicole Anastasia Francisca, d. v. L. Kors en J. M. J. Smit; Mathilde Petronella. d. v. N. M. Nooij en M. A. A. Mooren; Ingrid. d. v. J. A. Neeskens en E. van der Weijden: Johanna Carola, d. v. K. Pauw en A. Kollen; Andreas Antonius Maria. z. v. F. J. Kubatz en E. P. M. Schutter. OVERLEDEN: A. Lemei, 87 jaar; Mevr. P. B. B. SchippersVan der Voort van Zijp, 68 jaar; Mej. A. van Bree. 70 jaar. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: S. A. WijkmansKlooster Muelink, z.; T. Th. M. UlriciDe Jonge, d.; C. C. M. van TongerenKersten, d.; J. SmitsRooijakkers, z.; W. M. Staleman Suijk, d.; A. M. Th. ZwieteringDe Jong, d. GETROUWD: J. Groot en S. J. Stelma; P. C. Blankevoort en M. A. C. van Dorp. ONDERTROUWD: L. N. van der Werff en P. A. Dekker. OVERLEDEN: W. A. Stoutenbeek—Ver zijl, 80 j.: Wed. A. van AkenGebel. 77 j.; Wed. E. Stam—Prins. 84 j.: Wed. J. M J. MeijerBuhse, 56 j.; A. van der Velde, 64 jaar. Joco-beker. De nederlaagwedstrij- den van de biljartvereniging „Hof van Holland" om de Joco-beker zijn woensdag \-oortgezet. ,,'t Centrum" uit Heemstede leed een 84 nederlaag en Rloemendaal" trok met 102 aan het kortste eind tegen de ^rganiserende vereniging.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9