Turnsters Leibbrand en De Wolf niet in voorlopige turnploeg voor de Spelen in Rome Quartur Spencer kan weer winnen De opstellingen Typhoons moest kort voor tijd het hoofd buigen voor Argus Toch nog oplossing mogelijk? Vijf Iandenwedstrijden vóór Spelen in Rome Ferrari niet in grote Prijs van Buenos Aires SPOR T TIJDENS HET WEEKEINDE Het trainingsprogramma voor selectieploeg ZATERDAG 13 FEBRUARI 1960 19 FLORA Frank Mijnals voor zes weken geschorst Ploeg van „Locomotief" Om persoonlijk kampioen schap van Nederland Het volleybalprogramma voor maandag De turnsters Riek Leibbrand en Rini de Wolf komen niet in de voorlopige Olym pische ploeg. Dat heeft het bondsbestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnas- tiekverbond onlangs besloten. Wij stellen hoge eisen aan de dames, die voor de Olympische turnploeg zijn aangewezen. Dat betreft niet alleen de techniek, maar ook de mentale gesteldheid, de omgangs vormen en het gedrag. Wij verwachten voorts een volledige medewerking van de turnsters tijdens de trainingen, een stipte naleving van de voorschriften en bovenal vertrouwen in de bondsleiding. Dat zei gistermiddag de heer J. D. de Jong, voor zitter van de technische commissie van het KNGV tijdens een in Utrecht gehou den persconferentie over de plannen en Inzichten van het Verbond ten aanzien van de aanstaande Zomerspelen in Rome. De heer De Jong gaf een uitvoerige uit eenzetting over de voorvallen die er toe hebben geleid dat de beide meisjes niet in de ploeg werden opgenomen. Hoewel zij destijds niet in het dames keurkorps was opgenomen, wees de heer De Jong na een gesprek waarin de basis- trainingsploeg \yerd opgesteld, Riek Leib brand op de plichten die zo'n training met zich brengt^. Zij*1kwam daar -dn -de- trah- ningsploeg voor de Europese kampioen schappen in Krakau. Daar is duidelijk ge bleken, dat zij niet begreep deel uit te ma ken van een ploeg van het KNGV, maar zich kennelijk meer individueel deelneem ster voelde". „Dat heeft er toe geleid", aldus de heer De Jong, „dat ik kort voordat op de terug reis de Nederlandse grens werd gepas seerd Riek Leibbrand over de gang van zaken in Krakau onderhouden heb. Ik heb toen gezegd dat een dergelijke houding De neer De Jong, technisch leider van het KNGV. niet kon worden geaccepteerd, hetgeen dus betekende dat zij niet meer in een verte genwoordigende ploeg zou kunnen worden opgesteld". Om een voor de buitenwereld aanvaard bare reden te vinden gaf de heer De Jong haar in overweging een briefje te schrij ven, waarin zij, gezien het teleurstellend resultaat in Krakau, de wens te kennen zou geven uit het keurkorps te worden af gevoerd. Deze brief heeft Riek Leibbrand een week later inderdaad geschreven. De heer De Jong noemde Riek Leibbrand een hypernerveus meisje met grote kwalitei ten. Helaas luistert zij alleen naar de heer Nieuwpoort en verwerpt alles wat van an dere zijde komt, waardoor zij ongeschikt is om in een ploeg onder andere leiding te staan. „Haar trainer heeft", volgens de heer De Jong, „een verkeerde kijk op het keurtürnen dames, dat gebaseerd is op elegance, sierlijkheid en beheersing. De heer Nieuwpoort staart zich blind op kunststukjes, terwijl in een landenploeg geen enkele turnster risico's mag nemen. Immers, men turnt voor de ploeg en niet voor zich zelf. De invloedsfeer van de heer Nieuwpoort is voor Riek Leibbrand funest en wij zijn er tot nu toe niet in ge slaagd haar tot dit inzicht te brengen" Met Rini de Wolf ligt de zaak anders. F-Iier is het een kwestie van mentale in stelling. Zij is, aldus de heer De Jong, egocentrisch ingesteld en zij is niet tot de ware ploeggeest te brengen, hetgeen voor een landenploeg onontbeerlijk is. „Deze twee meisjes opnemen in de voorlopige ploeg zou afbreuk doen aan de voorbereiding voor Rome. Hun opstelling Rini de Wolf (rechts) en Riek Leib brand tijdens een oefenuurtje in de tuin bij Rini's huis in Haarlem. zou van ontwrichtende invloed zijn op de sfeer en goede stemming", aldus de voor zitter van de technische commissie. Dat door hun niet-verkiezing de ploeg veel zwakker zou zijn werd door de heer De Jong ontkend. Hij bewonderde de onge twijfeld grote capaciteiten van de beide meisjes en zei dat het besluit berust op louter mentale gronden en dat er geen sprake is dat dit het gevolg zou zijn van lasterpraatjes. Op de vraag of er in het geheel geen kans meer is tot overeenstemming te ko men, zei de heer De Jong, dat hij die mo gelijkheid niet zag. Het zou misschien mo gelijk zijn indien de meisjes onttrokken werden aan de invloedsfeer van KDO-trai- ner Nieuwpoort van welke vereniging nu ook Rini de Wolf lid is. Vanuit de bijeenkomst werd ten |lotte nog de'suggestie gedaan een beroep temoen op de heer Nieuwpoort om de meisjes tot Boksen De twintig amateurboksers, die na de finale van de Nederlandse kampioenschap pen (op 29 februari in Den Haag) in de laatste selectieploeg voor de Olympische Spelen worden uitverkoren, wacht een druk interlandprogramma. Op 3 maart wordt in Cardiff de landen- wedstrijd WalesNederland gehouden Daarna gaat een Nederlandse ploeg op 18 maart naar Brugge voor een officiële in terland tegen België. De returnontmoeting tegen de Belgen is op 4 april in Groningen Drie weken later, op 25 april, volgt in Krasnapolsky in Amsterdam een wed strijd tegen Zwitserland en ten slotte zal half mei in Rotterdam een landenwed- strijd tegen Denemarken of Zweden ge bokst worden. Ook heeft de N.B.B. een uitnodiging ont vangen om eind maart een viertal boksers (een licht-welter, een weiter, een zwaar- welter en een middengewicht) in een groot internationaal toernooi in Wenen te laten uitkomen. Dfe wedstrijd medio mei in Rotterdam sluit de selectie voor Rome af. Dan zullen de definitieven voor de Olympische Spelen worden gekozen, die een maand vóór de Spelen in Rome in een trainingskamp worden ondergebracht, in dien althans tot uitzending van boksers naar de Spelen wordt besloten. Advertentie HONDEN- BROOD Vraagt monster en GRATIS hondenboekje bij FLORA - Postbus 28 - DORDRECHT na de Olympische Spelen los te laten. Een suggestie die door de heer De Jong aan het bondsbestuur zou worden over gebracht. Er is dus nog een mogelijkheid dat de beide meisjes in de voorlopige Olympische ploeg worden opgenomen. Naar wfj verne men zou namelijk de trainer van de beide meisjes, de heer Nieuwpoort, bereid zijn zich terug te trekken tot en met de Olympische Spelen. Het bondsbestuur van het KNGV zou dan uiteraard nog mee moeten werken door met de aan de hand gedane oplossing in te stemmen en zo doende Riek Leibbrand en Rini de Wolf alsnog in de ploeg op te nemen. Het lijkt ons daarbij evenwel wel noodzakelijk dat in dat geval alle betrokkenen de hierboven reeds beschreven moeilijkheden rustig met elkaar bepraten om eventuele wrijvingen in de toekomst te voorkomen. Van beide kanten zal men daarbij iets toe moeten geven. Kan men evenwel met een openhar tig gesprek tot overeenstemming komen, dan zal dat tot destemeer voldoening stemmen. Vooral ook omdat men.iec1dan in zal slagen de inderdaad sWrkttë fdoég naar de Spelen af te vaardigen. Na op alle zes koerszondagen, die er dit jaar al in Hilversum hebben plaats gevon den, te hebben gewonnen, gaat de wel haast onoverwinnelijke Quartus Spencer ook deze week weer op de zege af. Even als de vorige week ontmoet hij in de inter nationale draverij de beide vertegenwoor digers van stal Hollandia, Skymaster en Lord Scotch op zijn pad en evenals toen zal Quartus vooropgesteld, dat hij weer goed van start gaat de overwinning kunnen behalen, op de voet gevolgd door Skymaster. Koersen in Hilversum Een tweede draver, die dit jaar al goed in vorm is, moet als favoriet voor de ama teurdraverij worden genoemd. Het is Vis- uil S, die reeds twee keer als eerste de eindpaal passeerde en die nu ook in de amateurdraverij, met zijn eigenaar Gerard van der Wal op de sulky, vóór haar grote concurrente Xetra zal zegevieren. In het openingsnummer zal Geersen on getwijfeld trachten met Xirene Hollandia revanche te nemen op de nederlaag van vorige zondag tevenover Xercs. Laatstge noemde heeft nu 20 meter belasting en dit kon ditmaal het voordeel wel eens ten gunste van Xirene doen overslaan. Van het zevental 4- en 5-jarigen, dat in de eerste autostart in de baan verschijnt, zal de oudere jaargang de winst in de wacht slepen. Whip Bird van Permit en Winny Cliff, vorige week eerste en tweede, kunnen nu op dezelfde wijze eindigen. De direct daarop aansluitende tweede auto-start-draverij brengt weer een kans- paard uit stal Geersen naar voren, n.l. Ville France, die echter de concurrentie van Vaut Mieux K en Xerophyt heeft te vrezen. Thea Drabbe schijnt nu toch werkelijk serieuze plannen te hebben. Zondag was zij vierde en ook deze keer mag zij bij de voorste paarden worden verwacht. Een kwade tegenstander zal echter Unemdé zijn, die nu weer in handen van Jan van Leeuwen een beste koers liep. Zijn zwakke punt is echter de start en het succes in de afgelopen draverij werd behaald bij een autostart. Dit stemt dus ditmaal wel tot enige voorzichtigheid. Urma Norton is de vermoedelijke win nares van de zevende draverij, waarvoor zich ook maar zeven deelnemers hebben aangemeld. Na haar moet met Roi d'Or en Sjakie Scott rekening worden gehouden. In het slotnummer spreekt de afstand in het voordeel van Upper Ten. Na hem moet aan Wiebeline Wip worden gedacht, die echter de kortere afstand prefereert. De laatste verrichting van Trekduif S viel tegen en Troubadour houdt meer van een zware baan dan van het te verwachten harde pad. Voetbal De Elinkwijk-speler Frank Mijnals heeft gisteren van de KNVB bericht gekregen dat hij naar aanleiding van het incident in de wedstrijd tegen MVV voor zes we ken geschorst is. Aangezien Mijnals door zijn eigen vereniging al vier weken op non- actief werd gesteld, mag hij dus nu nog twee wedstrijden niet spelen. Wielrennen Acht renners zijn gecontracteerd voor de ploeg van „Locomotief", die dit jaar zal deelnemen aan wedstrijden in binnen- en buitenland, namelijk Martin van der Borgh, Jaap Huissoon, Jaap Kersten, Piet Rentmeester, Piet Steenvoorden, Bram van der Sluis, Gerrit Voorting en Huub Zilverberg. In Nederlandse wedstrijden zullen ook de nationale kampioen Piet Damen en C°en Niesten voor „Locomotief" uitko men, voor het buitenland werden deze renners gecontracteerd door het Italiaan se extra-sportieve merk „Molteni". Ploegleider van „Locomotief" is ook dit jaar de Limburger Jefke Janssen. Automobilisme Ferrari zal niet uitkomen in de zondag te verrijden autorace om de Grote Prijs van Buenos Aires, die wordt gehouden op het circuit van het park Sarmiento in Cordoba. Uit het deelnemersveld vallen hierdoor weg de Brit Cliff Allison, de Amerikaan Phil Hill en de Duitser Wolf gang von Trips. Het is bovendien twijfel achtig of de wereldkampioen 1959, de Australiër Jack Brabham, aan de start zal verschijnen. Daar Stirling Moss reeds eerder te ken nen heeft gegeven, niet aan deze race volgens de vrije formule deel te nemen, heeft de wedstrijd veel aan belangrijkheid ingeboet. De Argentijnse automobielclub beschul digt Ferrari van contractbreuk en heeft de Internationale Automobielfederatie in een officieel protest verzocht, maatregelen tegen Ferrarj te nemen. Ferrari motiveert Dammen In Utrecht zijn vrijdag de eerste par tijen voor de 10e ronde gespeeld van het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland. De uitslagen waren: Gordijn- Van Dijk 11; HuismanDe Jong 11. Verder is deze week nog de uitgestelde partij voor dé zesde^ronde tussen De Jong en De Vries gespeeld. De Jong won. Het heeft maar weinig gescheeld of The Typhoons had in de basketbalcompetitie de volle winst op Argus kunnen boeken. Een aantal zwakke momenten kostte ech ter zoveel achterstand, dat men net adem te kort kwam. Argus won met 69—73. Flamingo's 2 hielp White Stars door de medegegadigde voor de titel, SC Haarlem, met 6159 te verslaan. De basketbalcompetitie Met een snelle start werd Argus duide lijk gemaakt, dat The Typhoons fel op winst speelde. Na anderhalve minuut prijkte er al 62 op het scorebord Typhoons ging door. Hooyveld maakte er 82 van en prachtige combinatie tussen Argeloo en Halewijn had 102 tot resul taat. Nu was de beurt aan Argus. Langzaam verplaatsten de Hagenaars het spel Typhoons verwaarloosde meer dan nodig was de dekking, en via 147, 1615, 18 15 en 2017, was het na tien minuten 20 20. De strijd werd boeiend. Typhoons her stelde zich. Van 2124 werd het 2424 28—24, 30—30 tot de ruststand 32—32. In deze periode maakte de bekwame schutter Halewijn enkele zeer fraaie doel punten. Het was jammer dat Typhoons ook na de rust zo siecht zijn krachten ver deelde. Argus kwam met 3440 voor te staan. Weer veerden de Haarlemmers op Na vier minuten was het 4040. Het werd 4450 en even later 5051. Zeventien minuten. voor - tijd - had Typhoons een haast hopeloze achtèrstand door een nieuwe inzinking 5969. Veertig seconden voor tijd stonden de VOETBAL VSV heeft de kansen nog in eigen han den in de eerste divisie. Dat wil zeggen, met goed voetbal bestaat er nog alle kans dat de plaats aan de top van de ranglijst ka'n worden ingenomen. De Velsenaren zijn de laatste tijd wat afgezakt en staan nu zondag voor de grote krachtproef in de uitwedstrijd tegen Alkmaar, een van de felle concurrenten. Ook Alkmaar is een zeer wisselvallige ploeg, maar komt tegen sterk te achten tegenstanders vrijwel steeds tot goed spel. Daarom ook gaat VSV een uitermate zware strijd tegemoet, waar bij de volle winst zeer moeilijk in de wacht te slepen zal zijn. Een gelijkspel lijkt ons een waarschijnlijk resultaat. In dezelfde afdeling heeft ook RCH het zwaar. De Racing staat onderaan de rang lijst en speelt zondag in Den Haag tegen SHS. In de thuiswedstrijd verloren de Haarlemmers met 4-2 en ook morgen zou ons een dergelijke uitslag niet verwon deren. In de andere afdeling van de eerste di visie heeft Stormvogels een thuiswedstrijd tegen 't Gooi, dat er verre van best voor staat. De Hilversummers zullen dan ook alles geven om een zo goed mogelijk re sultaat te bereiken, maar het lijkt ons toch toe dat de IJmuidenaren aan het langste eind zullen trekken op Schoonenberg. De standen zijn: G V A V 20 33 Leeuwarden 21 29 Vitesse 20 29 Alkmaar 20 27 BW 20 28 VSV 21 26 N O A D 20 27 D F C 20 25 Wageningen 20 26 Z F C 21 25 K F C 20 20 Heracles 21 24 H V C 19 19 D H C 20 23 Stormvogels 19 19 A G O V V 20 22 Helmond 19 18 H D V S 21 22 Volewijckers 20 17 Go Ahead 21 22 Veendam 20 16 Eindhoven 21 19 SVV 20 15 SHS 21 19 Excelsior 20 14 Graafschap 21 17 't Gooi 20 13 Helmondia 21 15 Rigtersbleek 20 12 Limburgia 19 12 Fortuna (VI.) 19 10 RBC 19 11 RCH 20 10 In de tweede divisie heeft Haarlem noch EDO een wedstrijd morgen. AM A T EU RVO ET BAL In de eerste klasse amateurs zal HFC, dat op eigen veld nog ongeslagen is, met inspanning, van alle krachten wel van Spartaan kunnen winnen. Al dient men wel te bedenken dat de Amsterdammers verrassend goed uit de hoek kunnen ko men. Zoals bijvoorbeeld in de eerste match tussen beide teams, die in een 4-1 zege voor Spartaan eindigde. De stand is hier nu: Gouda 17 24 H F C 16 17 Laakkwart. 18 22 Quick (Hg.) 16 16 D C G 17 19 S V W 16 16 U V V 16 18 Emma 17 13 Unitas 17 18 D W V 17 12 Spartaan 18 18 O S V 15 7 In de tweede klas hebben HBC, DEM en VVB thuiswedstrijden tegen respectieve lijk Purmersteijn. West-Frisia en WFC. De wedstrijd Schoten—Kennemers, die aan vankelijk voor zondag werd vastgesteld is van het programma afgevoerd. In de derde klasse worden onder an dere gespeeld: BeverwijkEgmondia, ZAP ADO '20, MeervogelsWijk aan Zee DTSVelsen, CSV—Alkmaarse Boys ZVVNAS, VVSBLisse, Ripperda— Voorburg, WilhelmusTYBB. In de vierde klasse zijn vastgesteld KinheimEHS, BloemendaalWaterloo TerrasvogelsGVO, DIOOFC, Rivalen— Hoofddorpse Boys, ETOFokke. Te Wer- ve—Hillegom, Lenig en Snel—Geel Wit, ConcordiaDOSR en THBAltior. HOCKEY Het programma van de KNHB vermeldt een aantal inhaalwedstrijden. Bovendien wordt er nog wat „gebekerd", maar ook in de bekercompetitie wordt het aantal deelnemende teams steeds kleiner. Alleen Strawberries (dames) komt op eigen ter rein voor de Amsterdam-Beker in het veld tegen Pinoké. In de eerste klasse wordt alleen bij de dames gespeeld. In Bilthoven worden dan voor de heren selectiewedstrijden gespeeld waaraan uit Bloemendaal wordt deelge nomen door J. Berkman en C. Dekker (bei den BMHC). Er zijn twee dameswedstrijden vastge steld. RBC ontvangt TOGO, een ontmoe ting belangrijk voor het bezetten van de onderste plaats. Op Aelbertsberg is BDHC gastvrouwe van de Wassenaarse ploeg Kieviten, die thans bovenaan de ranglijst staat. BDHC zal moeten winnen om de positie van Kieviten te verzwakken en haar eigen positie te verstevigen. Als in de promotieklasse-heren BMHC II op eigen terrein van Hilversum III kan winnen, is de kampioenstitel voor de Bloe- mendaalse hockeyers nabij. BMHC III neemt het thuis op tegen Adelborsten. Bij de dames hebben Rood Wit en BDHC II uitwedstrijden tegen respectieve lijk Groen Geel (welk team afgelopen zondag afdelingskampioen werd) en tegen HDM. De winstpunten lijken ons toe te komen aan de twee thuisspelende elftallen. KORFBAL In de Energiehal in Rotterdam wordt zondag het kampioenschap van Nederland microkorfbal gespeeld. Uit Noordholland nemen o.a. deel Blauw Wit. Rohda en Ro- da. W atervliet krijgt bij de veldkorfballers be zoek van staartploeg MEO en zal onge twijfeld de zege behalen. Veel moeilijker is de taak van Aurora en O'kwartier. Eerstgenoemde speelt tegen topploeg Swift en O'kwartier gaat op bezoek bij BEP. In de derde klasse krijgt Sport Vereent bezoek van Oosterpark en kan wel een ge lijk spel behalen. Oosthoek speelt reeds hedenmiddag tegen het zwakke Huizen, hetgeen dus op een Haarlemse zege wijst. In de reserve-klassen zijn nog vastge steld Roda 2O'kwartier 2 (2-4 uur) Haarlem 3—Archipel 3 (aanvang 2.15 uur) en O'kwartier 3—Aurora 2 (2-4 uur). HANDBAL Zaterdag en zondag worden voor de zaalhandbalcompetitie van het district west A de laatste wedstrijden gespeeld Voor de Haarlemse herenploegen van Concordia en De Blinkert, die elkaar in de veilinghal in Alkmaar ontmoeten, is de laatste wedstrijd van bijzondere beteke nis. Dit plaatselijk treffen kan beslissend zijn voor de toekomst van de Haarlemse hand ballers, die het volgend seizoen in Haar lem zaalhandbal kunnen spelen. De Blin kert kan met een gelijkspel de plaats in de tweede klasse behouden, maar winnen de Concordianen dan eindigen beide ploegen in gezelschap van Achilles (Utrecht) met een gelijk aantal punten en moeten enkele beslissingswedstrijden de doorslag geven. Voorts speelt nog een aantal Haarlemse teams uit de afdeling in de veilinghal in Alkmaar zaalhandbal: Enige afdelings- ploegen zullen trachten de veldhandbal- competitie voort te zetten. TAFELTENNIS In de tafeltenniscompetitie .staat TYBB zondat weer een belangrijke wedstrijd te wachten. In de gymnastiekzaal van de Broedersschool aan het Teylerplein ont vangt men om 7 uur Disnie uit Hoorn. Dit team werd door de Haarlemmers in de eerste helft met 6-4 verslagen, maar ge zien de slechte positie van de Hoornse ploeg zal men er goed aan doen te reke nen op een tegenstander die alles op alles zal zetten om te winnen. Desondanks ge loven wij echter, dat TYBB de punten in huis kan houden. Op hetzelfde tijdstip begint in de H. Hartschool aan de Galgenweg in Bever wijk de semi-plaatselijke ontmoeting Ra pidityTogido 2. Ook deze teams hebben heel hard wat punten nodig. De eerste maal won Togido met 7-3, maar in de re turnwedstrijd zal Rapidity zeker hogere ogen gooien. Togido immers is bepaald niet sterker geworden sinds die eerste wedstrijd. Een gelijk spel ligt dus wel in de lijn der verwachtingen. BADMINTON Vanmiddag zijn in het Krelagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem de internatio nale badmintonkampioenschappen be gonnen, waaraan wordt deelgenomen door een groot aantal spelers en speelsters van wereldreputatie. Wij willen hier van noe men de sterke Engelse John Best, H. Find- lay en P. Waddell en de dames Holborn en Audrey Marshall, de Denen Björn Holst Christensen, Poul Christensen, J. Hageman, A. Rasmussen en J. Sorgensen De Indonesiër Ferry Sorineville start als favoriet. Voorts vindt men naast een groot aantal deelnemers uit ons eigen land nog De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (uit tegen SHS): Van der Voort; Honout en v. d. Brink; van der Klugt. Rooders en Biesbrouck sr.; Peper. Kruyer, Nanai, Biesbrouck jr. en Van der Lippe. Stormvogels (thuis tegen 't Gooi): De Graaf; Van den Oever en Janssen sr.; Van der Lugt, Pirovano en Tol; De Boer, Van Wooning, Janssen jr., Snoeks en Luppens. VSV (uit tegen Alkmaar): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Brederveld, Spaans en Brom; Farenhorst, Male- Steyn, Uniken, Van der Heyden en Van Leeuwen. Amateurs HFC (thuis tegen De Spartaan): Van der Lee; Dekker en Winter; Bijvoet. Molijn en Wijkhuizen; Geerling, Bouwman, Jansen, Molenaar en Moolenaar. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Hollan dia): Ter Wolbeek; A. Stokman en Oosterbaan; Jansen, Koper, en Water; Visser, Jacobs, Michels, Heyne en Halderman. DEM (thuis tegen West-Frisia): Aar denburg; Spanjaard en Beentjes; Scheerman, Starmans en Niesten; Stelder, Goderie, Vessies, Zonjee en C. van Lieshout. deelnemers uit Malakka, Thailand en Duitsland. Vandaag speelt men tot elf uur; zon dag begint men reeds om negen uur. Dit uitstekend bezette toernooi wordt beslo ten met de eindstrijden, die over de zon dagmiddag verdeeld worden en om onge veer twee uur zullen beginnen. ZWEMMEN Zondagmiddag wordt het Sportfondsen- bad in Haarlem in beslag genomen door DWT, één van de grootste zwemvereni gingen in Nederland, die dan een kinder- zwemfestijn houdt en gelegenheid geeft tot het afleggen van de zwemproeven tot het behalen van de diploma's geoefend zwem ster en zwemmer. WA TERPOLO De reserves van DWT en Haarlem ope nen vanavond acht uur het waterpolopro- gramma in het Sportfondsenbad in Haar lem, waarna de dames van HVGB uitko men tegen HPC. De Haarlem-dames- ploeg, die verleden week in DWT de meerdere moest erkennen, krijgt nu Ne- reus tegenover zich. De reserves van NVA staan hoog genoteerd voor de strijd tegen HPC 4. DWT zal in de laatste wed strijd van de avond wel alles in het werk stellen om de eerste winst te behalen te gen DWR. cijfers 6769 op het scorebord. Met nog twintig seconden te spelen was het 69—71. Toen maakten de gasten het winnende doelpunt: 69—73. Voor Typhoons scoorden Argeloo 2—14, Halewijn 13—6, Hooyveld 12—4 en Van Elk 511. Bij de Haagse gasten kwamen Pouw tot 8—8, Melis 8—13 en Tideman tot 4—12. Flamingo's 2 heeft White Stars op ver dienstelijke wijze geholpen door van de grootste concurrent voor de bovenste plaats in de eerste klasse met 6159 te winnen. SC Haarlem leidde met de rust met 2224. De strijd bleef spannend en aantrekkelijk door het scoreverloop. Na het eindsignaal bleek de stand 61—59 voor Flamingo's 2 te zijn. Voor SC Haarlem scoorden Van Bree 10—5, Ausma 5—8, Jansma 3—10 en Kaart 2—8. Voor Fla mingo's waren de cijfers Dekker 910, v. d. Gevel 1—15 en Jole 2—8. De dames van SC Haarlem hadden geen moeite met White Stars 2. De uitslag werd 418. Fenna Blauw scoorde 105, Joke van Dijk 6—2 en Corrie Nijhuis 4—6. De uitslagen waren, Heren, hoofdklasse: The Typhoons—Argus 69—73; eerste klas se: Flamingo's 2—SC Haarlem 61—59; tweede klasse: The Typhoons 3Rapidi- tas 4526, SC Haarlem 3Antilopen 3 23—33. Dames, overgangsklases: White Stars 2 SC Haarlem 841; tweede klasse: HOC 4—HOC 3 12—10, Rapiditas 2—SC Haar lem 3 16—9. Handbal Voor wereldkampioenschappen In een donderdagavond in Utrecht ge houden bijeenkomst van bondsbestuur- ders, leden der technische commissie en afgevaardigden van de hoofdklassers van het Nederlands Handbal Verbond, is het trainings-programma voor de selectie ploeg voor de dames wereldkampioen schappen veldhandbal bekend gemaakt. Op 5 en 6 maart komen de speelsters in Den Haag bijeen. Op 26 en 27 maart en 9 en 10 april worden eveneens week-ends georganiseerd. In mei zijn oefenwedstrij den tegen buitenlandse ploegen te ver wachten. Daar de hoofdklasse dames vrijwel is uitgespeeld, wordt een na-competitie ge houden, waarbij in twee poules wordt ge speeld. In de ene poule zullen spelen Zee burg, Niloc, Hygiea en Athene, in de an dere PSV, WLC, UDI en Olympia. Het wordt een halve competitie, aanvangende 3 april. De poule-winnaars spelen met de bondsploeg ten slotte nog weer een com petitie. In deze na-competitie zullen zo no dig de clubs het zonder de speelsters moe ten stellen, die opgenomen zijn in de cen trale training. Het schema van de selectie-ploeg om vat op deze wijze eerst een gewone trai ning, vervolgens oefenwedstrijden tegen hoofdklasse elftallen en daarna oefenwed strijden tegen buitenlandse ploegen. Men verwacht op deze wijze het Nederlands elftal zo goed mogelijk voor de wereld kampioenschappen te kunnen voorberei- Voor de heren van Die Raeckse vermeldt het volleybalprogramma voor maandag een belangrijke ontmoeting met het IJmuiden- se VCIJ. Door een zege kunnen de Haar lemmers op de ranglijst een welkome pro motie maken. De dames van De Blinkert ontmoeten voor de overgangsklasse het Castricumse Smash, waarin Jannie Turkstra pas aan de centrale training toegevoegd zo'n be langrijke rol speelt We houden het niet temin op een zege voor De Blinkert Voor de eerste klasse wint CIOS van Die Raeck se 2, delen Eclecta en HVS 2 de punten, evenals de damesteams van Die Raeckse 2 en OVRA. Leidster HBC zal weinig moei te hebben met HVS. Het programma luidt: Dames, overgangsklasse: De Blinkert— Smash (8 uur). Eerste klasse: Die Raeckse 2OVRA (7 uur), HVS—HBC (9 uur). Tweede en derde klasse: PWN 2OG 3, MHBS 2Die Raeckse 3, Die Raeckse 4 OSS 2 en Velox 2—WIK. Heren, overgangsklasse: Die Raeckse VCIJ (9 uur). Eerste klasse: CIOS—Die Raeckse 2 (7 uur), Eclecta—HVS 2 (8 uur). Tweede en derde klasse: Alliance CIOS 4, Gios 2—PWN, Rapiditas—HBC 3, Spaarnestad—CIOS 2, PWN 2—WIK 2, Die Raeckse 3—DSS 2, PWN 3—De Blinkert 3, Gios 4—CIOS 3 en OSS 2—FES.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 19