Regering zou Coentunnel voorrang willen geven Duitse en Belgische minister van Defensie in Den Haag Aanklager opent offensief in proces tegen Van R. en bondig Minister Marijnen acht toekomst tuinbouw gunstig Weinig neerslag van betekenis 4*» kjM" Amsterdam doet beroep op Tweede Kamer om IJtunnel te redden „Desnoods bouwen wjj zonder rijkssteun' Afbraak minimumprijzen in landbouw gewenst Arts tekortgeschoten Laat jaargrens bij de huurverhoging vervallen Loslaten straffe teeltbeheersing is in studie Verdachte produceerde alibi nog vóór de politie aan moord dacht" Marconist gaf zich voor vrijgezel uit JvdcTuvQ 2 Kerkelijk Nieuws Huiseigenaren vragen: Bespreking met minister Visser over Starfighters f. 1.20 ZATERDAG 13 FEBRUARI 1960 Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ede (5de pred.pl.) E. F. Ver- gunst te Rijssen; te Zoetermeer Jac. Ver maas te Veenendaal. Beroepen te Mole naarsgraaf (toez.) G. J. Rebel, kand. te Huizen (N.H.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Urk E. Venema te Zwijn- drecht Beroepen te Schiedam R. Slofstra te Harderwijk Geref. Gemeenten Tweetal te Dordrecht A. Elshout te Utrecht en C. Hegeman te Genemuiden van wie laatstgenoemde is beroepen; te Krab- bendijke C. Hegeman te Genemuiden en W. C. Lamain te Grand-Rapids (U.S.A.), van wie laatstgenoemde is beroepen. Be roepen te Benthuizen M. Blok te Rijssen. Advertentie Foto- en slagzinwedstrijd. Ter gele genheid van het K.L.M.-jubileum zijn een fotowedstrijd voor amateurs en een slag- zinnenwedstrijd gehouden. De prijs voor de fotowedstrijd (twee retourbiljetten voor een KLM-vlucht naar Milaan), is gewonnen door D. G. Lanting. De jeugdprijs, twee retourvluchten naar Parijs, won de 15- jarige Herman Klijn. In de slagzinnenwed- strijd werd de prijs, twee retourvluchten naar Rome, toegekend aan de heer A. P. van Eden met de slagzin „Stralend vliegt de 40-jarige KLM verder". (Van onze Amsterdamse redacteur) Terwijl het hardnekkige gerucht de ron de doet dat de regering in de Amsterdam se tunnelkwestie een duidelijke voorkeur aan de dag zou leggen voor het verlenen van voorrang aan de Coentunnel boven de IJtunnel, hebben B. en W. van Amster dam gisteravond een adres verzonden waarin de Tweede Kamer wordt verzocht, haar invloed aan te wenden opdat de af bouw van de IJtunnel eindelijk kan plaats hebben. In dat adres wordt onder meer opge merkt: 1. Op grond van studies kan het gemeentebestuur van Amsterdam een goe de afwikkeling van 't verkeer bij de bouw uitsluitend van de Coentunnel niét, bij de bouw uitsluitend van de IJtunnel wèl voor zijn verantwoording nemen. Advertentie Imp.: J.H. via den Bosch I Co.-Postbus 8054-Amsterdam Het vervult de regering met grote zorg dat reeds in het begin van de overgangs periode der E.E.G. een aantal lid-staten op meer dan incidentele wijze gebruik heeft gemaakt van de mogelijkheid tot in stellen van minimumprijzen. Zij is zich ervan bewust, dat hier thans reeds een ge vaar dreigt voor de vorming van een ge meenschappelijke markt. Er zullen methodes moeten worden ge vonden tot een geleidelijke afbraak van de minimumprijzen, zodat deze aan het ein de van de overgangsperiode slechts een minimale omvang zullen hebben. De regering draagt geen kennis van het bestaan van een geheime economische overeenkomst tussen de Bondsrepubliek Duitsland en Denemarken. Het verloop van het internationale verkeer in land- bouwprodukten met de Bondsrepubliek geeft voorshands geen aanwijzingen voor het bestaan van een dergelijke overeen komst Het afsluiten van bilaterale overeen komsten tussen de partnerlanden en der de landen, behoeft echter niet in strijd te zijn met letter of geest van het E.E.G.- verdrag, zolang de gemeenschappelijke politiek ten opzichte van derde landen nog geen feit is en mits zulks geen beletsel vormt voor de uitvoering van de bepalin gen omtrent de verruiming van de han del tussen de E.E.G.-partners en de tot standkoming van het gemeenschappelijk landbouwbeleid, aldus deelt minister Ma- rijnen in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer bij de landbouwbegro ting 1960 mee. Het Medisch Tuchtcollege te Amsterdam heeft uitspraak gedaan terzake van een klacht die een huisarts had ingediend tegen een arts van de G.G. en G.D. aldaar. De klager had gesteld dat deze arts een van zijn (klagers) patiënten na een ongeval eerste hulp had verleend en deze daarop had meegedeeld dat hij ook verder onder be handeling van hem, de G.G.D.-arts, diende te blijven en zijn huisarts er buiten diende te houden. De aangeklaagde arts heeft een en an dermaal met nadruk doen uitkomen zo overwoog het Medisch Tuchtcollege dat tussen hem en de patiënt geen woord is ge wisseld over dat, waarvan hij thans be schuldigd wordt. De vraag of de aangeklaagde zich schul dig heeft gemaakt aan handelingen die het vertrouwen in de stand der geneeskundigen ondermijnen beantwoordt het college dan ook ontkennend. Overigens heeft de aangeklaagde niet de richtlijn in acht genomen die verlangt dat een ondernemingsarts, in geval van nood zakelijke verdere behandeling (na een on geval) thuis, de getroffene uitdrukkelijk aan het bestaan van vrije artsenkeuze herinnert. Hij is dus aldus het college in dat opzicht medisch-ethisch tekort ge schoten. 2. Met het oog op een goede ontwikke ling van de stedelijke gemeenschap ach ten B. en W. het niet verantwoord, dat de directe verbinding tussen Amsterdam ten zuiden en ten noorden van het IJ door mid del van een IJtunnel nog langer achterwe ge blijft. 3. Gezien het feit dat de omstandigheden die tot de stopzetting van de IJtunnelwerk- zaamheden hebben geleid (de bestedings beperking red.) niet meer aanwezig zijn en het verlangde overleg is afgesloten, mag naar het oordeel van B. en W. het door het regeringsbesluit van 22 mei 1957 ge schapen beletsel voor afbouw van de IJ- verbinding hun billijk blijft voorkomen. 4. Indien de regering zou menen thans geen bijdrage in de kosten van de IJtun nel in het vooruitzicht te kunnen stellen zullen B. en W. de gemeenteraad van Am sterdam voorstellen de bouw van deze tunnel zonder rijksbijdrage voort te zet ten, hoezeer ook een redelijke bijdrage van het rijk in de totale kosten van deze verbinding hen billijk blijft voorkomen. Hoewel de regering officieel nog niets van een ingenomen standpunt heeft laten blijken, menen ingewijden te weten, dat 't kabinet in feite reeds een standpunt heeft ingenomen, te weten het laten prevaleren van de Coentunnel. Het is de vraag of mi nister drs. H. A. Korthals bij de verdedi ging van zijn begroting volgende week in de Kamer, een beslissing zal bekendma ken. Sommigen verwachten deze in april, anderen in het najaar vanwege de finan ciële onzekerheden waarmede men te kam pen heeft in verband met o.a. het Lau- werszee-project, dat steeds grotere aan dacht krijgt. Haast behoeft de minister overigens niet te maken want de rijksbe groting 1960 vermeldt geen cent voor tun nelbouw. Omdat B. en W. meenden dat zij meer belangrijke argumenten hebben aan te voe ren, hebben zij besloten, hun toevlucht te nemen tot het bovengenoemde adres aan de Kamerleden. In dit adres herinneren B. en W. aan de door de oud-minister Algera op 16 maart 1955 genomen beslissing, dat aan bouw van de IJtunnel geen enkele verhindering in de weg zou worden gelegd, waarbij de minister de wens uitsprak dat Amsterdam met de meeste spoed ertoe zou overgaan, dit plan te verwezenlijken. Amsterdam heeft sindsdien ruim 22 miljoen gulden in de IJtunnelbouw geïnvesteerd. De eigen lijke tunnelbouw is bestek-klaar, terwijl de aanbesteding heeft plaatsgevonden. B. en W. wijzen er vervolgens op dat het technische overleg met rijkswater staat door de regering noodzakelijk ge acht voor de subsidieverlening heeft ge leid tot overeenstemming. Vervolgens heeft Amsterdam zijn mede werking gegeven aan het door de regering verlangde rentabiliteitsonderzoek van IJ- en Coentunnel. Na het desbetreffende rap port van het centraal planbureau menen B. en W., dat geen verdere vertraging kan worden aanvaard. Het adres vermeldt uiteraard niet, dat de tegenzin waarmee Waterstaat zich ten slotte met de techni sche details van het IJtunnelplan heeft verenigd, algemeen bekend is en dat men ten departemente een duidelijke voorkeur ten opzichte van de Coentunnel aan de dag heeft gelegd. Na de Coentunnel zou dan de IJ- dan wel de Hcmtunnel (spoortun nel) aan de beurt kunnen komen. De financiële kanten Bij de voorkeur der regering schijnen vooral financieel-economische overwegin gen een rol te hebben gespeeld. De kosten van de IJtunnel bedragen 130 miljoen gul den en die van de Coentunnel worden ge raamd op 64 miljoen plus 30 miljoen voor het naar de tunnel leidende wegennet met bijbehorende kunstwerken. Het rapport dat het Centraal Planbu reau heeft uitgebracht, gaf als conclusie dat de rentabiliteit van de IJtunnel gun stiger uitvalt dan die van de Coentunnel. Belangrijk is echter wat de minister heeft neergelegd in de Memorie van Ant woord op zijn begroting. Hij stelde de bouwtijd van de Coentunnel op vier jaar terwijl deze mogelijk nog met een half jaar kan worden bekort. De bouw van de meer gecompliceerde IJtunnel zou vol gens de minister waarschijnlijk langer du ren. Voorts heeft minister Korthals mee gedeeld dat men in de Coentunnel de eer ste vier jaar gemiddeld 23,5 miljoen moet investeren, daarna gemiddeld 32,5 mil joen voor de IJtunnel en 2U miljoen voor de Hemtunnel. Begint men daarentegen met de IJtunnel dan moet er de eerste vier jaar gemiddeld 40 miljoen worden uitge trokken en daarna gemiddeld 16 miljoen voor de Coen- en 20 miljoen voor de Hem tunnel. Dit overzichtje pleit wel heel dui delijk voor het verlenen van prioriteit aan de Coentunnel. Maar die Memorie van Antwoord geeft geen antwoord op alle vragen. Hoe wil, om maar een voorbeeld te noemen, de minister de Coentunnel en vooral de toeleidende wegen situeren als men nog niet definitief heeft vastgesteld wat het tracée zal zijn van de Hem-spoor- wegtunnel? Wat denkt de minister van de moeilijkheden met de onteigeningen van huizen en fabrieksterreinen die ruim baan moeten maken voor de bouw van de Coentunnel kan worden aangevangen? En hoe denkt de minister het verkeer in het westelijk deel van Amsterdam te verwer ken? Het zijn vragen waarop tot dusver van de zijde van de regering geen ant woord is gekomen. Misschien dat de mi nister volgende week hiertoe alsnog wordt gedrongen door de Kamer. En als dat ge beurt, zal men in Amsterdam althans de indruk hebben dat het verzenden van het adres niet vergeefs is geweest. De Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren heeft zich tot de Tweede Kamer gewend in verband met de wets ontwerpen tot wijziging van de grondbe lasting en de Huurwet. Wat de huurverhoging voor woningen be treft, vraagt de bond zich af waarom wo ningen, tot stand gekomen vóór 1918, aan een andere procedure onderwerpen zou den moeten worden dan woningen, die na die datum tot stand gekomen zijn. De bond dringt erop aan elke jaargrens te laten vervallen, echter met toepassing van de bij algemene maatregel van bestuur vast te stellen richtlijnen inzake gebreken aan en verwaarlozing van woningen, on geacht de datupi van de totstandkoming. Voorts vragen de huis- én grondeigena ren een werkelijk algemene huurverhoging met handhaving van het klaagrecht van de huurder en een dienovereenkomstige wijziging in de werkwijze van de huurad viescommissies, analoog aan die als thans gebruikelijk bij de op te heffen gemeen telijke huurcommissies. De bond geeft de Tweede Kamer ook in overweging het als nog mogelijk te maken van beroep op de beslissing van de kantonrechter. Ook voor bedrijfsruimten zou een huurverhoging van 20 pet. alsnog mogelijk moeten zijn. Ten slotte vraagt de bond het terugbren gen van de huurgrenzen voor bedrijfspan den waarboven vrije huren mogelijk zijn, van 5000.-, 3500.- en f 2500.- tot res pectievelijk 3600.-, 2500.- en 2000.- en afwijzing van de voorgestelde verhoging van de grondbelasting. In het gebouw van het ministerie van Defensie hebben gisteravond de Bel gische, de Duitse en de Nederlandse ministers van Defensie geconfereerd over de aanschaffing van Starfighter- straaljagers. Links: minister Gilson (België), minister Visser (Nederland) en minister Strauss (Duitsland). In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer bij de landbouwbegroting 1960 deelt minister mr. V. G. M. Marij nen mee. dat vooral de toekomstige afzet mogelijkheden de verdere ontwikkeling van de tuinbouw bepalen. Deze worden gunstig geacht. De voortgaande verhoging van het welvaartspeil en de bevolkings toeneming in West-Europa blijken welis waar van weinig invloed te zijn op de om vang van het verbruik van groenten en fruit maar doet de consumptie van de fij ne tuinbouwprodukten en de betere kwa liteiten toenemen. Bij de sierteeltproduk- ten blijkt de grotere welvaart zonder meer tot een grotere vraag te leiden. Bij ver dergaande liberalisering van het handels verkeer zijn met name voor die produk ten, waarnaar internationaal vraag be staat en die in Nederland in goede kwa liteit, tegen concurrerende prijzen en in perioden van relatieve schaarste kunnen worden voortgebracht, (zoals snijbloemen, bloembollen, fijne groenten, goede kwa liteit fruit) de perspectieven gunstig. Een uitbreiding van de teelt van de De Duitse bondsminister voor Verdedi ging, Strauss, en de Belgische minister voor Landsverdediging, Gilson, hebben vrijdag een bezoek gebracht aan de Ne derlandse minister van Defensie, ir. S. H. Visser, voor overleg betreffende de geza menlijke aanschaffing en de produktie van de F 104 g-Starfighter voor de lucht machten van de drie landen. Onder meer is van gedachten gewisseld over de meest economische wijze waarop de produktie zou kunnen plaatshebben. Aan de besprekingen werd onder meer 'SeêTgënómén door de Nederlandse staats secretaris van Defensie voor land- en luchtmacht, luitenant-generaal b.d., M. R. H. Calmeyer, de staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, dr. H. R. van Houten, de chefs van de Belgische en van de Neder landse luchtmachtstaf en deskundigen op materieel en financieel gebied. Het is te verwachten dat in de toekomst meer van dergelijke besprekingen zullen worden gehouden. Aan het overleg van gisteren namen geen afgevaardigden deel van de Lockheed-vliegtuigenfabriek, die de F 104 g-Starfighter ontwerpt, noch van Belgische, Westduitse of Nederlandse vliegtuigenfabrieken. Naar wij menen te weten is bij dit over- BOSTON (Reuter-AFP) De openbare aanklager in de zaak van de Nederlandse marconist W. van R., die te Boston te rechtstaat op verdenking van moord, heeft Van R. er vrijdag in de rechtzaal van beschuldigd, zijn verhouding met de 23-jarige Amerikaanse Lynn Kauffman te hebben beëindigd door haar te slaan tot hulpeloos was en haar vervolgens in de haven van Boston overboord te werpen. De openbare aanklager, Mc Auliffe, zei tot de jury dat de 31-jarige Van R. zich als vrijgezel had voorgedaan, niet alleen om een verhouding aan te kunnen knopen met Lynn Kauffman maar ook met andere meisjes aan boord van zijn schip, de „Utrecht". De namen van deze meisjes zullen nog de jury worden meegedeeld, aldus onthulde hij. Volgens Mc Auliffe begon de romance tussen Van R. en Lynn Kauffman op 14 augustus toen de „Utrecht" al tien dagen onderweg was van Singapore naar Bos ton, een reis van 44 dagen. Lynn Kauff- mann, een gescheiden vrouw, had een jaar in Singapore gewerkt. De bijzonder heden en de aard van de verhouding tus sen van R. en Lynn Kauffman zullen de jury worden meegedeeld. Hun relatie duurde tot 18 september. Op die dag, na het vertrek van de „Utrecht" uit Boston, bracht Van R. zijn laatste noodlottige be zoek aan de vrouw. De beklaagde sloeg haar tot zij hulpeloos was en „wierp haar toen over de muur houdt die uitdruk king in gedachten wierp haar over de muur of wierp haar over de reling", aldus Mc Auliffe. Hij zei verder dat Van R. over zijn ver houding met Lynn Kauffman heeft ge zegd: „Ik heb veel tegen haar gezegd, maar ik heb haar niets verteld". Stille getuigen Voorts wees Mc Auliffe er op dat Van R. na de ontdekking van Lynn Kauffman's lijk op Spectacle Island de eerste van alle scheepsofficieren was, die ongevraagd met een alibi kwam en dat zelfs vóór de politie er zich van bewust was, dat Lynn Kauffman's dood iets met een misdaad te maken kon hebben." De aanklager sprak over iets dat Van R. in de avond van de 18-de september in de hut van de passagiere heeft achtergela ten. Aangenomen wordt, dat dit slaat op zijn officiersjasje dat na haar dood in de hut is gevonden. Mc Auliffe kondigde voor „later in het proces" een getuigenis aan, waaruit zou blijken dat Van R. de vrouw heeft aange vallen en zich bewust was van de ernst van de verwondingen die hij haar heeft toegebracht. Uit bewijsmateriaal zal blij ken dat Lynn Kauffman gezond was, maar dat haar lijk tekenen van zware mishandeling vertoonde. De verwondin gen zijn onder meer geconstateerd aan hoofd, gezicht, oog, hersenen, en borst. Een getuige-deskundige zal hierover bij zonderheden meedelen. Misleidende boodschappen? Mc Auliffe zei voorts dat ook Van R.'s gedrag de avond van Lynn Kauffman's dood zal worden beschreven, alsook de ra dioboodschappen die hij die avond heeft uitgezonden. Deze boodschappen hadden, zo zei hij, ten doel degenen die naar de vrouw zochten, te doen zoeken waar zij niet gevonden zou worden. De eerste getuige charge was de re chercheur Thilman, die foto's aan boord van de „Utrecht" had genomen na Lynn Kauffmans dood. Hij gaf toelichting bij acht foto's van het intérieur van Lynn Kauffmans hut en het dek in de omgeving ervan. (UPI) Van R's vrouw, voor wie een plaats gereserveerd is op de eerste rij van de kleine publieke tribune, woonde de ge hele rechtszitting van vrijdag bij. Zij maakte een zeer beheerste indruk en toonde ook geen sporen van opwinding, toen de aanklager zijn onthulling deed over de toenaderingspogingen van haar man tot „andere meisjes" aan boord van de „Utrecht". leg nog niet vastgesteld hoeveel Star fighters België en Nederland zullen aan schaffen. Zoals bekend is, gaat het echter om een totaal voor beide landen van ver moedelijk een driehonderdvijftig toestel len, welke door vliegtuigfabrieken in de Duitse bondsrepubliek, België en Neder land zullen moeten worden gebouwd. Het is waarschijnlijk dat Nederland tweehon derd zal bestellen en België honderdvijftig. Daarnaast komt er nog een aantal twee persoons uitvoeringen, dat kant en klaar uit de Verenigde Staten zal worden be trokken, waarschijnlijk een twintigtal. Voorts menen wij te weten dat de con tracten welke de levering van de Star- fighter-straaljagers mogelijk moeten ma ken, nog niet zijn getekend. Verwacht kan worden dat Zwitserland, dat ook voor de keuze staat nieuwe straal jagers aan te schaffen, zijn keuze door de beslissing van Nederland en België even eens op de Starfighter zal laten vallen. Een beslissing daarover is echter niet eerder te verwachten dan in de herfst van dit jaar. De ministers Strauss en Gilson waren omtreeks halfzes met eigen vliegtuigen op Ypenburg, gearriveerd. De besprekingen werden gehouden in het gebouw van het ministerie van Defensie aan het Plein in Den Haag. Zij begonnen tegen zes uur en waren omstreeks half- acht ten einde. Daarna werd in een restau rant aan het Lange Voorthout de maaltijd genuttigd. Het was. voor zover bekend is, voor het eerst na de tweede wereldoorlog, dat de Duitse minister Strauss besprekingen in Den Haag voerde. Minister Visser heeft zijn ambtgenoten op Ypenburg uitgeleide gedaan. thans veel gevraagde produkten kan ver antwoord worden geacht. Bij het loslaten van de straffe teeltbe heersing zijn moeilijkheden te verwachten bij de grove groenten, die gemakkelijk op landbouwbedrijven kunnen worden ge- teeltd, evenals bij de snijbloemen, die in de verwarmde kassen, waarin thans groenten worden geteeld, zonder verdere investeringen kunnen worden aangeplant en snel in produktie gebracht. Ook in de andere sectoren van de tuinbouw kunnen bedrijven, die onder minder gunstige om standigheden moeten werken in toenemen de mate moeilijkheden gaan ondervinden, omdat areaaluitbreiding een druk op de prijzen en de rendementen zal uitoefenen. De minister zal zich over dit moeilijke vraagstuk in de komende maanden bera den en hoopt in overleg met het bedrijfs leven na ernstige afweging van voor- en nadelen tot een beslissing te komen. Minister Marijnen acht het de taak van de centrale overheid een gunstig klimaat te scheppen voor de vestiging van tuin bouwbedrijven. Sedert verscheidene jaren bestudeert zijn departement de vestigings factoren voor de tuinbouw, zulks met me dewerking van de Stichting voor bodem- kartering voor de bepaling van de ge schiktheid van de grond, van het K.N.M.I. voor de vaststelling van de invloed van het klimaat op de gewassen, en van het Landbouw-Economische Instituut voor de sociaal-economische vestigingsfactoren. Thans wordt in het bijzonder studie ge maakt van het Delta-gebied, het noorden des lands en Noordholland. Een belemmering bij het verkrijgen van goede grond voor glasteelten in het wes ten des lands is, dat door 'n aantal gemeen tebesturen in toenemende mate op gro te oppervlakten van het voor agrarisch grondgebruik bestemde gebied, een bouw- verbod voor kassen wordt gelegd. De mi nister zal zich hierover met zijn ambtge noot van volkshuisvesting en bouwnijver heid verstaan. Bestudeerd wordt of op groter schaal en in meer gevallen de georganiseerde ves tiging van tuinbouwbedrijven in kernen of centra van enkele honderden bedrijven, ter hand moet worden genomen. Voorde len hiervan zijn, dat de tuinders gezamen lijk het probleem van de verkrijging van de grond ter hand kunnen nemen en daar na het nieuw verworven land opr*de voor het betreffende bedrijfstype beste wijze kunnen ontsluiten en inrichten (waterbe heersing en percelering). Advertentie maand tampons het vertrouwde merk geen verband - geen gordel. Veilig hygiënisch. 10 tampons Zonder inbreng systeem f.L- Okapi geboren. In Blijdorp te Rotter dam is een okapi geboren. Dit is voor het eerst in ons land, de vierde maal in Euro pa en voor de zesde keer ter wereld, dat een okapi in een dierentuin is geboren. Het K.N.M.I. deelt mede: Over het Groenlandse plateau is een ac tieve depressie getrokken, die vanmorgen in een groot gebied tussen Noorwegen en Groenland luchtdrukdalingen veroorzaak te. Het depressiegebied zal zich morgen over het noordelijke deel van de Noord zee kunnen uitbreiden, maar vermoedelijk zal de invloed ervan nog niet tot Neder land kunnen doordringen. Dit zal ook niet het geval zijn met een oud lagedrukge bied boven het Kanaal, dat zich langzaam naar Frankrijk verplaatst. Ons land blijft in een gebied, waar de luchtdruk- verschillen tamelijk klein zijn. Er kan dan ook op talrijke plaatsen mist voorkomen, maar de kans op neerslag van betekenis is niet groot. In de temperatuur is slechts weinig verandering te verwachten. WEERRAPPORTEN Zondag 14 februari Zon op 8 uur, onder 17.50 uur. Maan op 20.09 uur, onder 8.32 uur. Maandag 15 februari Zon op 7.58 uur, onder 17.52 uur. Maan op 21.20 uur, onder 8.58 uur. Maanstanden 20 februari 00.48 uur laatste kwartier. 26 februari 19.24 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 13 februari Hoog water 4.26 en 16.34 uur. Laag water 0.03 en 12.23 uur. Zondag 14 februari Hoog water 4.57 en 17.06 uur. Laag water 0.38 en 12.55 uur. Maandag 15 februari Hoog water 5.31 en 17.40 uur. Laag water 1.10 en 13.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen ao M 2 8 binnen- en buitenland. tj«2 d w 3 Neerslag: laatste 24 uur. So 4) SC sa Den Helder geheel bew ozo 2 0 Ypenburg geheel bew. ono 3 0,3 Vlissingen mist zzo 4 3 Eelde mist windst 1 0 De Bilt mist O 3 0 Twente mist O 1 0 Eindhoven mist windst 3 0,6 Zd Limburg geheel bew. z 5 3 Helsinki mist windst.- -12 0 Stockholm licht bew. no -4 0 Oslo onbewolkt windst. -5 0 Kopenhagen sneeuw nno 0 10 Aberdeen half bew. n 0 1 Londen sneeuw no 4 9 Amsterdam geheel bew. O 2 0 Brussel licht bew. zzw 6 0,2 Luxemburg geheel bew. windst 2 1 Parijs geheel bew zzo 5 0 Bordeaux weerlicht zzw 9 13 Grenoble geheel bew nno 6 6 Nice onweer nnw 13 4 Berlijn sneeuw w 3 0.3 Frankfort zwaar bew. zzw 2 2 München zwaar bew zw 2 4 Ztirich half bew. windst. 4 5 Genève zwaar bew wzw 4 6 Locarno zwaar bew windst 1 17 Wenen zwaar bew ozo 9 0 Innsbruck mist windst. 8 4 Athene zwaar bew zo Rome zwaar bew zw 15 3 Ajaccio weerlicht zzw 14 6 Madrid regenbui zw 7 1 Mallorca licht bew. wnw 14 0 Lissabon zwaar bew. w 13

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2