Ondanks een uitdagende kin is Habib Bourguiba een matigende factor Moeilijke positie voor iemand die rebel, dictatoriaal president en tevens een redelijk man is WERELDNIEUWS de haardoiie t Steeds beter wordend begrip tussen partijen uit Kenya Economische conferentie zal de Brusselse RTC opvolgen 3 Russisch-Chinecs verdrag van vriendschap 10 jaar SYMPATHIEK Kraamverpleegster Rowe in Buckingham Palace Chessmans advocaten geven de hoop nog niet op SCHRIJNEND Kroesjtsjev daagt Westen uit tot hulpverlening „zonder winstmotief" Veelrassige partij „Nieuw Kenya" speelt grote rol Garanties voor buitenlandse personen en activa 0/5 MAANDAG 15 FEBRUARI 1960 Bourguiba waarschuwt: de strijd tegen de misère is een heilige oorlog. LONDEN (UPI) De „onverbrekelijke eenheid" tussen Rusland en communistisch China is de meest belangrijke factor in de wereldgeschiedenis geworden, aldus een hoofdartikel in de Pravda van zondag, ge wijd aan de ondertekening van het Rus- sisch-Chinese vriendschapsverdrag tien jaar geleden. Hoe vaak, aldus de Pravda, is de eenheid van de Sovjet-Unie, de Chi nese volksrepubliek en de andere commu nistische landen reeds niet een hindernis geweest voor de oorlogszuchtigen? Of schoon er nog politici zijn in het Westen, die de Chinese volksrepubliek weigeren te erkennen, kan niemand het groeiende in ternationale prestige van dit communis tische land nog langer ontkennen. Zelfs de meest reactionaire landen moeten reke ning houden met de grote macht, die ach ter de Russisch-Chinese vriendschap staat Zaterdagavond werd in Peking een staatsiebanket ter ere van het verdrag aan gericht. Vice-premier Tsjen Yi waarschuw de hier tegen de Amerikaanse „oorlogs voorbereidingen", onder meer door middel van het onlangs besloten defensieverdrag met Japan. De Russische ambassadeur S. V. Tsjerwonenko prees de Chinese com munisten, die, naar hij zei, moeilijkheden hebben overwonnen die onoverkoombaar schenen en die de zeshonderd miljoen Chi nezen wisten te inspireren tot enthousias me en de wil te winnen. Advertentie met het hoogste rendement ZUINIG - GEEN ROET - MEER WARMTE. Bourguiba groet de Tunesische vlag. s. (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) TUNIS, februari. Voor de met rood-witte vlaggen versierde cinema staat een rood-wit geklede erewacht met kromme sabels en Ali Baba-broeken. Onder de rood-witte spandoeken komt een troep gymnasten in rood-witte trainings- fakken aangemarcheerd. Het volk achter de afzettingen de mannen met de leine, rode Tunesische fez, de vrouwen achter de witte sluier begint te juich als een grote zwarte auto, omknetterd door politiemotoren, komt aanzoeven en stilhoudt. Er stapt een kleine, grijze man in een zwarte jas uit met hard blauwe ogen en een kin, die hij manhaftig in de lucht steekt als hij tijdens het volkslied het vaandel salueert. Die doelbewuste tred, die vlammende ogen, die kin, doen even aan Mussolini denken, maar dit is een „duce" in zakformaat. „II Ducinello zegt een Italiaanse fotograaf. Het volk scandeert: Bour-gui-ba, Bourguiba". ,Bour-gui-ba, „EI chaab", het volk, is opgewonden, want Habib Bourguiba, de „opperste strijder", bevrijder en president van Tu nesië, zal vandaag de evacuatie van de Franse vlootbasis Bizerta eisen, het laat ste stukje Tunesië van vreemde smetten schoonpoetsen. Het publiek in de bioscoop zaal, dc ministers in winterjassen op het podium, glimmen van vaderlands liefde als Bourguiba achter de micro foons plaatsneemt. Dc „opperste strij der" opent dc mond tot spreken: nu komt het! Het komt niet! Bourguiba, kin in de lucht, zegt: „U denkt, dat ik over Bizer ta zal spreken, omdat ik de slag om Bi zerta heb aangekondigd. Maar een slag hoeft niet met vijandelijkheden, niet op barricades te worden uitgevochten. Fr zijn ook diplomatieke veldslagen, de strijd aan de groene tafel met woorden. En er is voor Tunesië een belangrijker veldslag: de strijd tegen de ellende, te gen de werkloosheid, tegen de honger". De man, die een van de beste sprekers is uit de Arabische wereld, waar spreken een zeer grote kunst is, heeft de toonaard aangegeven voor zijn discours van twee uren. een symfonie van woorden, die fluis tert en davert, woorden die als trage re gendruppels vallen of staccato ratelén. Bourguiba gebaart met zijn handen, die de lucht aaien, ranselen en waarschuwend doorprikken. Maar hij zegt zéér verstan dige en kordate dingen, vooral nu Rama dan nadert, de vastenmaand waarin mo hammedanen overdag niet mogen eten en bijaldien ook niet werken. Bourguiba zegt en de haren van orthodoxe islamieten rijzen te berge „Het moet maar eens uit zijn met de vasten. Haal die vasten maar in als gij gepensioneerd zijt. Het mag van de koran: daarin staat, dat tij dens de „Jihad" (de heilige oorlog) niet gevast hoeft te worden. Welnu, dit is de heiligste aller heilige oorlogen: de strijd tegen armoe en achterlijkheid". De Moefti van Tunis wiebelt ongemak kelijk in zijn stoel, maar hij durft niets te zeggen want het volk juicht en de mi nisters werpen knipoogjes naar de buiten landse journalisten: Bourguiba heeft weer een van zijn stoute stukjes uitge haald. De vurige rebel, president (of eigenlijk: dictator)' vah een land met 150.000 werklozen op drie miljoen inwo ners, heeft achter zijn omhaal van woor den een aanzienlijk stuk redelijkheid weg gegeven. Wat was het geval! Bourguiba en de Neo-Des'our, Tunesie's eenheidspartij, hadden op 18 januari besloten, dat de Franse vlootbasis Bizerta niet meer paste in het onfafhankelijke Tunesië, dat er geen enkele zeggenschap over heeft en lij delijk moet toezien hoe de basis wordt ge bruikt voor de Algerijnse oorlog. Op 25 ja nuari kondigde Bourguiba aan. dat hij vóór 8 februari een bevredigend Frans antwoord op zijn eis verlangde. De militanten van de Neo-Destour werden gemobiliseerd voor manifestaties in Bizerta, een civiele blokkade van de basis. Maar inmiddels brak de opstand van Algiers uit. Bourgui ba, begreep, dat De Gaulle het zich niet kon veroorloven aan hem. Bourguiba, sinds jaren doelwit der afschuw van alles wat in Frankrijk extreem-rechts is, op dit pers over zich heen gaan. Bij de coalitie der fatsoenlijken, die zich in de moeilijke dagen om de voeten van Frankrijks Caesar schaarde, voegde zich de man die door de Franse activisten als een symbool van Frankrijks afgang werd beschouwd. Wanneer men Bourguiba's moeilijke po sitie ziet. krijgt men sympathie voor zijn uitdagende kin. Hoewel er officieel alleen Algerijnse vluchtelingen in Tunesië heten te zijn, zit er een Algerijns rebellenleger van 15.000 man, dat sterker is dan het Tu nesische weermachtje. Hoewel Bourguiba geleidelijk aan ook enige communistische hulp begint te aanvaarden, onderhoudt hij ogenblik toe te geven. Hij haalde elegant angstig formalisme hun ministerstitels, maar, onbeschermd door werkelijke er kenning, steekt hen toch voortdurend de afgunst, wanneer zij Tunesische ministers en diplomaten door de wereld zien evo lueren. Zij vinden het bitter, dat Tune sië zijn onafhankelijkheid in de schoot ge worpen kreeg, terwijl zij er zo buitenspo rig hard voor moeten vechten. In de schoot geworpen? In zijn presi dentieel paleis glimlacht Bourguiba daar om. Dat paleis staat in Carthago. Phoeni- ciërs, Romeinen, Arabieren hebben er eeuwenlang civilisatie aangesleept. Uit de neerslag ervan heeft Bourguiba ruim schoots geput bij zijn strijd ondanks de fanfares, de rood-witte vlaggen en de uit dagende kin van de „opperste strijder" is er geen fanatisme, wel wijze gemoede lijkheid in de oude stad, waar onder de rommelige oppervlakte de ezeltjes, de vliegen op de geroosterde schaapskoppen, de stoffige verveloosheid, de morsige theglazen ondanks veel energiek mo dernistisch pogen, veel mediterranese cultuur bewaard is gebleven. In de blanke elegantie van Sidi Bou Saids koele Arabi sche huizen, in de wereldwijze oogopslag van de koffiedrinker in het straatcafé. En Tunesië is er sinds zijn onafhankelijkheid economisch niet eens op achteruit ge gaan. Ook niet vóóruit, maar het paart aan zijn armoe althans het genoegen van eigen beheer. (Van onze correspondent in Londen) De zestigjarige kraamverpleegster van koningin Elizabeth, Helen Rowe, heeft zondagmiddag haar intrek genomen in Buckingham Palace. Dit betekent echter niet dat de bevalling voor de deur zou staan. Reeds enkele dagen geleden was afgesproken dat zuster Rowe zich gedu rende het weekeinde in het paleis zou in stalleren. Het ziet er wel naar uit dat het derde koningskind deze week zal worden geboren, misschien nog vandaag. Zuster Rowe zal worden bijgestaan door de der tigjarige kraamverpleegster Annette Wilson, die in een van de Londense aca demische ziekenhuizen werkt. Koningin-moeder Elizabeth heeft de ko ningin zondagmiddag een kort bezoek ge bracht. Ondanks de gure wind stonden de hele zondag talrijke nieuwsgierigen voor de hekken van het paleis. Pas bij het in vallen van de duisternis, toen het tevens hard ging regenen, verspreidde de menig te zich. Inmiddels is er ook in Auckland (Nieuw- Zeeland) loos alarm geweest. Twee oor logsschepen. die elkaar met saluutschoten groetten, ontketenden een lawine van te lefoontjes van mensen die dachten dat de saluutschoten een koninklijke baby ver welkomden. SAN QUENTIN (Reuter) Caryl Chessman, de 38-jarige Amerikaan, die nu al elf jaar voor zijn leven vecht, zal vandaag weer een poging doen om aan zijn terechtstelling in de gaskamer, die op vrijdag is vastgesteld, te ontkomen. Zijn advocaten zullen het Californische hof van beroep verzoeken het besluit van de op perrechter die op 8 februari een beroep van Chessman heeft verworpen, te vernie tigen. Als dit verzoek mocht worden afge wezen, zullen Chessmans advocaten zich wenden tot het Hooggerechtshof om de executie te voorkomen. Dit hof heeft za terdag geweigerd de terechtstelling nog langer uit te stellen. De presidentiele erewacht van Tunesië. bakzeil, suste zijn militanten, liet bedaard het triomfgehuil van Frankrijks rechtse nog geen diplomatieke betrekkingen met communistische landen en is hij zo uit gesproken pro-westelijk, dat Cairo hem dagelijks voor „verrader van de Arabische wereld" uitmaakt. Hoewel hij een pan- Afrikaanse conferentie naar Tunis uitno digde, predikte hij er dagelijks redelijk heid en matiging. Hoewel hij» het beste deel van zijn leven in Franse gevangen schap doorbracht, de Franse oorlog in Al gerije verfoeit en Bizerta terecht als een doorn in zijn zijde voelt, schikt hij zich zon der morren in uitstel van zijn verlangens, om De Gaulle te steunen. Op den duur het nuttigst, hoewel tot nu toe vruchteloos, kunnen zijn adviezen ach ter de schermen aan Ferhat Abbas' voor lopige Algerijnse regering blijken. De Al gerijnen, die alle complexen van een re- gering-in-ballingschap met zich meedragen raken soms geprikkeld door Bourguiba's raad. Zij hebben in het comfort van Tu nis schuldgevoelens jegens hun strijden de troepen in de kou van de Algerijnse bergen, willen vooral niet zachter lijken dan hun „Moujahids", vrezen voortdurend de aansluiting te verliezen. Er groeien ja- loezietjes onder hen. Zij koesteren met BHILAI, INDIA (UPI) Premier Kroesjtsjev heeft de Westerse landen uit gedaagd de onderontwikkelde landen hulp te verlenen zonder winst. Hij noemde het „ongelooflijk" dat kapitalistische landen hulp v ouden verlenen zonder te worden ge leid door het winstmotief. De Russische premier sprak op een banket in Bhilai, een centrum van staalfabrieken dat met Rus sische hulp is gebouwd. Als socialistische staat kan de Sovjet- Unie onderontwikkelde landen hulp ver lenen zonder aan winst te denken. De ka pitalistische landen daarentegen zouden graag „de ziel bezitten" van landen als India en Indonesië", zo zei hij. Terwijl de socialistische landen steeds sterker worden doen de kapitalistische staten krampachtige pogingen de onafhan kelijke landen in hun kamp te krijgen, aldus Kroesjtsjev. De Russische regering wil, dat de vol keren van de in opkomst zijnde landen zelf hun maatschappelijk stelsel kiezen. Kroesjtsjev zeide van de gouverneur van de staat Madras te hebben gehoord, dat India hulp wenst voor de consumptie goederen-industrie, niet voor de zware in dustrie. Kroesjtsjev zei te hebben geant woord dat zijns inziens India het accent wél op de zware industrie moet leggen, zodat werkgelegenheid wordt geschapen en het land „self-supporting" wordt. LONDEN (UPI) De Britse minister van Koloniën, Iain Macleod, heeft vrij dag enkele nieuwe voorstellen gedaan om de impasse op de conferentie over de toe komstige grondwet van Kenya te door breken. Over de inhoud werd officieel slechts meegedeeld, dat het „bepaalde suggesties waren betreffende de princi pes, die de leidraad zouden moeten zijn voor de samenstelling van de wetgevende vergadering, voor het stemrecht en de sa menstelling van de ministerraad". De mi nister heeft zich in zijn voorstellen geba seerd, zo werd verder gezegd, op het „steeds beter wordend begrip" dat tij dens het overleg tussen d e verschillende partijen deze week gevoerd werd. Dit overleg ging in hoofdzaak tussen de Afri kaanse groep en de veelrassige partij „Nieuw Kenya". Dit overleg is na toena dering op verscheidene punten gestrand op de eis van de Afrikanen, dat uit de wetge vende raad alle „speciaal gekozen leden" verwijderd worden. Deze speciaal gekozen leden zijn vier Europeanen, vier Afrika nen, drie Aziaten en een Arabier, die aan de raad werden toegevoegd na een ver kiezing door de andere raadsleden, uitge- BRUSSEL (Reuter-AFP-UPI) Een Belgische woordvoerder heeft verklaard, dat naar men verwacht over enkele we ken in de Belgische hoofdstad een tweede rondetafelconferentie zal worden gehou den, die geheel aan economische en fi nanciële kwesties zal zijn gewijd. De lo pende RTC heeft zaterdag besloten dat de voorlopige zetel van de Kongolese con stituerende vergadering zal worden ge vestigd in Loeloeaburg, de hoofdstad van de provincie Kasai in Midden-Kongo. De ze vergadering, die in april en mei zal worden gekozen, zal op 30 juni de volle dige onafhankelijkheid en soevereiniteit van Kongo uitroepen. De Belgische minis ter voor de economische en financiële za ken in Kongo, Scheijven, heeft verklaard dat de Belgische regering haar steun ge geven heeft aan de eenstemmige beslis sing van een speciale commissie dat het toekomstige Kongolese parlement volle dige wetgevende bevoegdheden zal heb ben. De Rondetafelconferentie hield zon dag een speciale bijeenkomst ter behan deling van een economisch rapport van minister Scheijven. Hij zei, dat Kongo, ondanks zijn enorme hoeveelheden grond stoffen, alle kenmerken van een onderont wikkeld gebied vertoont. Volgens hem zou Kongo zijn economische vooruitzichten aanzienlijk moeten verbeteren, wil het zijn bevolking, die nu dertien miljoen zie len telt maar die naar men verwacht, bin nen tien of twintig jaar het dubbele aan tal inwoners zal tellen, kunnen voeden. Op de R.T.C. is zaterdagavond eenstem mig besloten in de „fundamentele wet" van de onafhankelijke staat Kongo waar borgen op te nemen voor niet-Kongolese personen en activa. Deze waarborgen zul len het respect voor de menselijke rech ten en vrijheden, alsmede beveiliging van de bezittingen van alle inwoners omvat ten. Ook werd besloten dat de samenwer king tussen België en Kongo geregeld zal worden door middel van overeenkomsten die in vrije onderhandelingen tussen de twee regeringen tot stand zullen komen. zonderd de Afrikanen, die de verkiezing boycotten, aangezien de speciaal gekozen leden naar hun oordeel niemand vertegen woordigen. De partij „Nieuw Kenya" kan het aftre- <~Pracitótoel Comprimeren! Moet u ook altijd zo hartleijk lachen om mensen die gewone lange boeken lezen? Vindt u hen die zich door ellenlange ro mans worstelen of die een avond spende ren aan een dichtbundel ook van die ho peloze figuren, Geeft u ook liever voorkeur aan een licht en dun misschien ook wel voddig, maar nou ja.boekske om te gebruiken tijdens die tien minuten pér dag die 'u hebt uitgezuinigd voor uw daagse geestelijke voer? Dan bent u een mens van de tijd, een dynamisch brokje leven en geeft u te kennen dat u weet wat er van u als modern mens gevraagd, wat zeg ik, geëist wordt. U wenst uw Shakespeare niet in zeven kloeke delen. U wenst „Othello" ingekort op vijf pagina's met alleen de moorden, de lekker spannende stukjes, de minne scènes. En niets van al dat gekles-er-tus- sen-in, want dat kan iedereen missen. U wenst uw „Joseph in Dothan" kort en bon dig en zonder tierelantijnen. En waarom zouden we geen dichtbundels hebben met alleen maar de rijmwoorden, veertig ver zen op één velletje papier? Wat een be sparing van inkt, drukkosten, papier, kar ton. garen, lijm, tijd en boekenkasten! Deze en nog veel meer andere progres sieve gedachten schoten door mijn brein- van-modern-mens toen ik uit de brieven bus een fraai drukwerk viste. Want daar in werd me een heerlijke en voor mij uiter mate voordelige aanbieding gedaan. In de eerste plaats was er een tijdschrift, dat me beloofde in zeer korte en begrijpelijke zinnetjes mijn reeds zo grote eruditie tot een onbeschrijfelijk peil op te voeren. Er stond ook iedere keer een totale roman op vier pagina's in. En bovendien ontving ik een ECHT boek met daarin vier ge comprimeerde romans, een soort eipoe- der van lectuur, om mijn geest te ver strooien. Kijk, dacht ik, kijk, dit is het nu. Hier hebben we altijd naar gezocht. Waarom slaan we niet aan het comprimeren? Het maakt alles immers veel eenvoudiger. De krant op één pagina, al die tijdschriften die er in Nederland verschijnen samen op een dubbel velletje. Het centraliseren van alle B.B.-stof met of zonder baby van al die fraudulenten, romances en breipa- tronen, recepten en lelijke geborduurde kleedjes kan net zo goed op één vel als per twintig tijdschriften plaatshebben. Het is alleen natuurlijk wel wat sneu voor de mensen die een bestaan vinden in die overbodige papiermassa's. Maar wat de schrijvers betreft, die gaan er reu ze op vooruit. In één avond tikken ze een roman en op één dag een machtige tri logie voor zwaarmoedige helden en zeer zuivere heldinnen. En al die dichters, die toch al zoveel korter van stof zijn, lieve deugd, die brave borsten moeten zich dan geen raad weten met hun vrije tijd! Als ze dan maar u weet dat het notoir rare snoeshanen zijn, die verzenmakers! als ze dan in vredesnaam maar weten ran een veranticoorde aanpak van hun vrije tijdsbesteding. Sporry den van alle speciaal gekozen leden moei lijk aanvaarden, aangezien haar eigen lei der, Michael Blundell. een speciaal gekozen lid is en „Nieuw Kenya" bovendien veel steun ontvangt uit de gelederen van de speciaal gekozen leden. Men verwacht, dat de conferentie haar werk tegen eind volgende week beëindigt. Als er maandag nog grote meningsver schillen bestaan, zo wordt van bevoegde zijde vernomen, zal er een rapport worden uitgegeven met een overzicht van de pun ten waarover overeenstemming en die waarover verschil van mening bestaat Dit rapport wordt dan voorgelegd aan de Brit se regering. Enkele afgevaardigden op de conferentie beschouwen de suggesties die minister Macleod vrijdag gedaan heeft als een prelude op de grondwet, die hij aan Kenya zou willen opleggen. Van betrouw bare zijde wordt echter vernomen, dat de minister dit niet bedoelde, maar slechts een weg wilde wijzen waarlangs verdere overeenkomst zou zijn te bereiken. Terechtgesteld. In de centrale gevangenis van Pretoria (Zuid-Afrika) zijn zater dag dertien inheemsen terecht gesteld die in verschillende delen van het land wegens moord ter dood waren veroor deeld. Schatgravers. In West-Berlijn wordt een onderzoek ingesteld naar een verklaring van een 74-jarige kleermaker, die zegt te weten dat op een terrein in West-Ber lijn, waar na de oorlog een Amerikaan se kazerne is gebouwd, door de S.S. kis ten met goud en andere schatten, ver moedelijk afkomstig uit Frankrijk, zijn begraven. Ongezond. Voktor Kroemin, die in mei 1958 werd ontslagen als vice-premier van de Sovjet-republiek Letland is in die functie hersteld. Deze benoe ming volgt op een reeks wijzigingen in de regering en het partijbestuur van Letland wegens „ongezond na tionalisme" aldus meldt het blad Sov jet-Letland. Leest. Het onderwijs in Hongarije zal ge heel op Russische leest geschoeid wor den. Alle leerlingen van veertien jaar en ouder zullen, na de hervorming, een dag per week in de Hongaarse industrie moeten werken, of op een collectieve boerderij. Enkele honderden Hongaarse scholen voor voortgezet en middelbaar onderwijs hebben dit systeem als proef al geruime tijd geleden ingevoerd. Verzet. Negers en enkele blanken hebben zaterdag in de negerwijk van New York. Harlem, gedemonstreerd tegen de lunchroom-apartheid in het zuiden van de Verenigde Staten. De „passieve verzetsbeweging" begon enkele weken geleden in twee zaken in Greensboro toen negerstudenten weigerden weg te gaan van een serveerbar waaraan geen negers werden bediend. Ruil. Groot-Brittannië en de Malediven, die een Brits protectoraat vormen, heb ben zondag te Male, de hoofdstad van de eilandengroep, een verdrag getekend waarbij het eiland Gan voor dertig jaar een RAF-basis wordt in ruil voor een rechtstreekse gift van 100.000 pond ster ling en economische hulp ter waarde van 750.000 pond sterling. De basis komt in de plaats van de bases die de Britten vroeger op Ceylon hadden. Ongeluk. Bij Diamantina, in Brazilië is zondag een vrachtauto met arbeiders in het ravijn gestort; 26 inzittenden kwa men om het leven en acht werden ge wond. Branden. Te Martin, in de Amerikaanse staat Tennessee, zijn zaterdagavond zes kinderen bij een brand om het le ven gekomen. Te Fort Worth in Texas verloren vier bejaarden het leven door een brand, die een pension in de as leg de. Op verzoek. Op verzoek van de weduwen der 435 omgekomen mijnwerkers in de rampmijn van Clydesdale in Zuid-Afri ka, zal men opnieuw een gat boren om te zien of er een mogelijkheid is de lij ken te bergen. Het werk is nu in han den van de regering. Overval. Zaterdagavond zijn drie man nen binnengedrongen in het huis van de ambassadeur van Chili bij de UNO te New York, Daniel Schweitzer. Nadat zij zich meester hadden gemaakt van tweehonderd dollar vroegen de over vallers Schweitzer of hij Jood was. Toen deze bevestigend antwoordde, werd hij gedwongen driemaal „Heil Hit- Ier" te roepen en de fascistengroet te brengen, waarna het drietal zich uit de voeten maakte. Vernield. Het grootste luchtschip ter we reld de ZPG-3W. dat 120 meter lang is, is zaterdag op de marinebasis. South Weymouth in de Amerikaanse staat Massachusetts vernield toen het naar de hangar werd gedirigeerd. Door een rukwind braken de kabels waaraan het vast zat en het luchtschip kwam daarop tegen de muur van de hangar en ver volgens op de grond terecht. Onder water. Het Jordaanse kabinet heeft zijn goedkeuring gegeven aan een nieu we poging tot het terugvinden van de verloren bijbelse steden Sodom en Go- morra in de Dode Zee. De onderzoekin gen naar de resten dezer steden zullen volgende week beginnen op dezelfde plaats waar een ploeg van Amerikaans- Canadese duikers in december 1959 haar naspeuringen begon.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3