Eindje sigaret verdween uit Lynn Kauffman's hut Soldaten bij felle kou op open auto's vervoerd |WFl Chefarine ,4 Zandvoorters maken bezwaar tegen bouw in duin langs boulevard Griep? Chefarine„4" doet wonderen in één woord: fantastisch! Alan Carter verlaat Amsterdams Ballet Ruime keus in 7 HET PROCES-VAN R. Mevrouw Spector in de getuigenbank Zeven doden in het verkeer „Vrije boeren" willen in Den Haag demonstreren Kamermuziekavond wegens ziekte afgelast Oefeningen als deze zijn nodig zegt staatssecretaris Calmeyer De Nubische tempels Twee man al weken in ziekenhuis Leeuwarden wil een universiteit Beoordeling van de spijtoptanten Adres aan Gedeputeerde Staten Haagse kunstsubsidies WOENSDAG 17 FEBRUARI 1960 BOSTON (UPI) In het proces tegen de Nederlandse marconist Van R. is dins dag de 15-jarige Chinees-Amerikaanse middelbaar scholier Pat Lee Yewkah als getuige gehoord. Hij vertelde dat hij Van R. op de bewuste avond had uitgenodigd met hem en de familie Spector het diner te gebruiken, dat tegen half zeven 's avonds plaats zou hebben. Van R. had echter geweigerd „omdat hij over een mi nuut of tien nog wat werk had te doen" Pat Lee is de beschermeling van de fa milie Spector die van plan is, hem te adop teren. Zijn verklaringen stemden overeen met die van Stephanie Spector, dat Van R op de fatale avond walgde van zichzelf „Ik vroeg hem om een foto, maar hij zei dat hij er geen een had. Hij zei dat als hij een foto van zichzelf zou zien, hij erop zou spuwen", verklaarde de jongen. „Hij zei ook dat hij misselijk was van zichzelf." „Denk aan uw vrouw Mevrouw Brown, een passagiere van de Utrecht, het schip waarop Van R. voer verklaarde als getuige Van R. aan boord verweten te hebben dat hij teveel aandacht aan een knappe opvarende besteedde. Me vrouw Brown zei, Van R. aan zijn vrouw herinnerd te hebben en aan haar foto in zijn hut. Van R. had geantwoord: „Wat heb ik aan een foto. Kan ik hem eten?" Dit gesprek had plaats gehad tijdens de verjaarspartij van mevrouw Spector aan boord op de avond voor de aankomst van het schip in Boston. De man van deze getuige, sergeant A Brown verklaarde dat Van R. Lynn Kauff- man een beetje had geplaagd op het par tijtje. „Lynn droeg toen een jurk van Chi nese snit met een stijve kraag en een split aan iedere kant van de rok", aldus Brown Van R. had toen volgens hem tegen Lynn gezegd: „Lynn, trek andere kleren aan. Je maakt ondeugende gedachten in mij wak ker". Brown bevestigde ook het getuige nis van zijn vrouw betreffende het portret van Van R.'s vrouw. De gezagvoerder van de „Utrecht", kapi tein A. J. de Bruin verklaarde dat Van R. op 18 september, de dag waarop Lynn Kauffman de dood vond, van 18.00 tot 20.00 uur vrij was geweest. De vermissing van Lynn werd om 21.20 uur ontdekt. De „Utrecht" vertrok die dag uit Boston naar Brooklyn zonder weerbericht, hoewel het de taak van Van R. was hiervoor te zorgen. Rechter Murray weigerde een vraag van de verdediger, Powers, toe te staan over de verhouding tussen prof. Spector en Lynn Kauffman. „Is het u ooit opgevallen dat uw man op fysieke wijze uiting gaf aan zijn vriendschap voor Lynn Kauffman", vroeg Powers mevrouw Spec tor. Zij behoefde niet te antwoorden, maar merkte wel op dat hij vriendelijk voor haar was, „zoals wij allemaal". Later tijdens haar verhoor gaf mevrouw Spector toe dat zij en Lynn Kauffman „meningsverschillen" hadden gehad tijdens de bootreis van een maand. Vervolgens ondervroeg de verdediger mevrouw Spector over het betreden van de hut 's avonds te 9.20 uur, toen Lynn Kauffman niet in haar nut aanwezig bleek te zijn. Een 70-jarige vrouw is in Groningen met haar arm tussen de deuren van een trolleybus beklemd geraakt en door de bus meegesleurd. Haar 2-jarig kleinzoontje, dat zij op de arm droeg, kwam daardoor te vallen en werd door de bus overreden. De kleine was op slag dood. De vrouw droeg haar kleinzoontje op de linkerarm, waaraan zij ook een vrij grote tas had hangen. Met haar rechterhand hield zij de stang bij het trapje vast. Die hield zij nog vast toen zij nog op de rijweg stond en de chauffeur de deur Sloot. Haar arm raakte tussen de deur beklemd. De bus reed weg en de vrouw werd vier meter meegesleurd. Het kind werd door een der achterwielen overreden. Op de kruising van de provinciale weg en de rijksstraatweg te Loenersloot is een ongeluk gebeurd, dat aan de 70-jarige heer S. uit Amsterdam het leven heeft gekost en waarbij zijn 29-jarige dochter ernstig werd gewond. Mej. S., die de wagen be stuurde, naderde het kruispunt en reed plotseling de linkerweghelft op. De be stuurder van een bestelwagen kon een botsing niet meer vermijden. Waarschijn lijk heeft mej. S. te lang naar een weg wijzer gekeken en is zij zo op de linker weghelft gereden met de fatale botsing als gevolg. De heer S. was vrijwel op slag dood. Mej. S. zat beklemd in de wrak stukken van de auto. Zij is naar een zie kenhuis in Amsterdam overgebracht. In Woudenberg reed de heer E. Moes bergen met z'n auto achteruit uit de garage. Zijn 4-jarig dochtertje dat bij de garage speelde, kwam onder een van de wielen. Het kind was onmiddellijk dood. Een 42-jarige juwelier uit Vlissingen, de heer Van den Hemel, is dichtbij Roosen daal met zijn auto tegen een stilstaande vrachtwagen gereden en op slag gedood. Vermoedelijk heeft hij in een sneeuwstorm de achterlichten van de geparkeerde vrachtauto te laat of niet gezien. De heer Van den Hemel was gehuwd en vader van vier kinderen. Een dergelijk ongeluk gebeurde te Lent bij Nijmegen. Daar reed tijdens een sneeuwstorm de 27-jarige ongehuwde marechaussee P. M. Looy, gelegerd te Groesbeek en afkomstig uit Ellewoutsdijk in Zeeland, met zijn motor tegen een langs de weg geparkeerde, met stenen beladen vrachtauto. Hij was op slag dood. De on verlichte vrachtauto stond op de parkeer- strook. In Barneveld is de 51-jarige heer H. J. van Doorn uit Putten om het leven ge komen, toen zijn auto slipte. De wagen draaide een volle slag om en botste tegen een boom. De bestuurder was op slag dood. In het ziekenhuis te Sittard is overleden de 49-jarige heer J. P. Peerbooms uit Guttichoven. Enkele dagen geleden sloeg hij met zijn auto op de weg Sittard-Lim- bricht drie maal over de kop, toen hij moest uitwijken voor een bromfiets. Hij werd daarbij zwaar gewond. Hij was ge huwd en vader van drie kinderen. Purser Van Oosten was een sleutel gaan halen en mevrouw Spector had getuigd, dat zij op zijn terugkeer wachtend, ont dekte dat de deur niet gesloten was, de deur had geopend maar toch de purser het eerst had laten binnengaan, toen deze met de sleutel naderde en haar zei dat hij „een gek gevoel had wat mevrouw Kauffman betreft". Van Oosten wilde, dat zij met hem samen de hut van Lynn Kauffman zou binnengaan. Ze deden zulks en vonden de hut leeg. Mevrouw Spector zei dat Van Oosten gezegd had eerder in de hut twee sigaret teneindjes in een asbak te hebben gezien, een met lippestift en een zonder. Zij zei dat zij gehoord had dat Van R. de politie had meegedeeld „Ik moet de sigaret daar later hebben neergelegd", namelijk toen hij in de hut kwam op verzoek van zijn on dervragers. Vraag aan mevrouw Spector: „Hebt u die sigaretten nog teruggezien?" Antwoord: „De ene met de lippestift wel, de andere was verdwenen, toen de politie mij later in de hut ontbood. Mevrouw Spector vertelde voorts dat Lynn Kauffman, toen het schip in Boston lag gemeerd een hooggesloten gele orlon sweater droeg met shorts en blauwe pan toffels. Deze sweater is nooit teruggevon den. Toen Lynn's lichaam werd gevonden droeg ze alleen maar de shorts en de pan toffels. Toen de officier van Justitie mevrouw Spector vroeg of zij het dode lichaam van Lynn had gezien, barstte mevrouw Spec tor in tranen uit. „Ja", snikte ze. Vraag: had ze enig letsel op haar arm of voorhoofd? Maar er kwam geen ant woord want mevrouw Spector was op nieuw in tranen uitgebarsten. Er werd daarom tijdelijk van haar verder verhoor afgezien. Koekoek roept In een te Doornspijk gehouden openba re vergadering van het „Anti-ruilverka- velingscomité Noordwest Veluwe", heeft de heer H. Koekoek, lid van het hoofdbe stuur van de Landelijke vereniging voor bedrijfsvrijheid in de Landbouw (B.V.L.) zijn misnoegen uitgesproken over de he dendaagse ruilverkaveling en over de mo nopolieheffing op enkele landbouwproduk- ten. Hij vertelde dat men zich in tal van vergaderingen heeft uitgesproken voor een massale protestdemonstratie in Den Haag, voor welk doel men 1000 auto's wil charteren, waarin boeren uit het gehele land een plaats zullen vinden. Men zou volle melk en eieren willen meevoeren om deze in Den Haag aan de man te bren gen. De melk zou men willen verkopen voor 28 cent per liter, de eieren voor 9 cent per stuk. Bij het ministerie zal, zo zei de heer Koekoek een onderhoud wor den aangevraagd. Uit een schriftelijke stemming bleek dat slechts vier percent der aanwezige boeren voor ruilverkave ling is. Wegens ziekte van de violist André van Aalst kan de reeds aangekondigde kamer muziekavond van de Heemsteedse Kunst kring in het Minerva Theater op maandag 22 februari geen doorgang vinden. De conservator van het Bisschoppelijk Mu seum. drs. H. J. A. M. van Haaren, is bereid gevonden op deze avond een lezing met lichtbeelden te houden over de Neder landse beeldhouwkunst in de Middel eeuwen. De aanvang van deze lezing is gesteld op 20.15 uur. Afgewezen. Een tribunaal te Rome heeft gratie voor de voormalige S.S.-officier Herbert Kappler afgewezen. Hij werd tot levenslang veroordeeld omdat hij tijdens de oorlog 335 Italiaanse gijze laars had vermoord. 99 Advertentie uymm. superontvanjcr 53 em f 995.- Typ« 53 T 582 A: ld«m - 4-$ystem«n ontvangar f 1265.— maarprija voor autief-poten f 25.- De secretaris-generaal van de UNO, Hammarskjoeld, heeft toegestemd zitting te nemen in de commissie ter bescherming van de monumenten in de Nubische vallei, die door het project van de Asoeandam worden bedreigd. Koning Gustaaf Adolf van Zweden is voorzitter van deze com missie. Advertentie In antwoord op schriftelijke vragen van het C.PN.- Tweede-Kamerlid Bakker over bevriezingsverschijnselen bij militairen tij dens een oefening in Brabant, heeft de staatssecretaris van Defensie, de heer Cal meyer, geantwoord van mening te zijn dat oefeningen niet alleen bij gunstige, maar ook bij ongunstige weersomstandigheden moeten plaatsvinden. Slechts dan kan er varing worden opgedaan, hoe de troep zich hiertegen kan en moet beschermen. In dit licht bezien, hebben dergelijke oefeningen zijn instemming, waarbij moet worden opgemerkt, dat de oefening in kwestie geruime tijd tevoren was opgezet. Het zou niet de instemming van de staats secretaris hebben gehad, indien de inge vallen koude aanleiding zou zijn geweest om de oefening af te gelasten, aldus de heer Calmeyer. Voor de deelnemende militairen moeten alle voorzorgen worden getroffen, die mo gelijk zijn. De heer Calmeyer heeft de in druk, dat aan deze eis bij de oefening in kwestie over het algemeen is voldaan, doch dat hierbij enkele tekortkomingen zijn voorgekomen. Het is hem gebleken, dat dit ook reeds onderkend is door de chef van de generale staf en dat deze hieraan uiting heeft gegeven op een wijze, die de instemming van de staatssecretaris heeft. Te weinig dekens Omtrent de toedracht van het gebeurde deelt de heer Calmeyer mede: Na een oefening van de 12de gevechtsgroep, waar aan ongeveer 2650 militairen deelnamen en die in Brabant plaatsvond, zijn twee militairen opgenomen in het centraal mili tair hospitaal te Utrecht wegens bevrie zingsverschijnselen aan de voeten. Zij worden aldaar thans nog verpleegd. Dertien militairen zijn tijdens de oefe ning achtergebleven in een kwartierzieken- verblijf. Zes hunner hebben alsnog verder aan de oefening deelgenomen. De overigen zijn later naar de kazerne teruggevoerd. Het vervoer vond in geheel of gedeelte lijk open wagens plaats. De temperaturen varieerden gedurende de nacht van 12 op 13 en van 13 op 14 januari van -3 C. tot -10 Celsius. De deelnemende militairen waren gelegerd in schuren, boerderyen. tenten en voertuigen. Over het algemeen beschikten zij over 3 tot 4 dekens. By één compagnie werden ten onrechte slechts 1 tot 2 dekens meegevoerd. Sommige onder delen beschikten over slaapzakken. Gedurende de gehele oefening zijn elke dag warme maaltijden verstrekt, zij het op onregelmatige tijdstippen en soms niet voldoende warm. Op 12 januari is bij een compagnie de warme maaltijd niet aangekomen. Deze De commissie tot onderzoek naar de mo gelijkheid en wenselijkheid van hoger on derwijs in Friesland heeft haar tweede rapport gepubliceerd, waarin zij tot de conclusie komt, dat het streven gericht zal moeten blijven op de vestiging van een universiteit in Leeuwarden, doch dat ter voorbereiding daarvan de oprichting van een atheneum, waaraan een pre-kan- didatenopleiding van zoveel mogelijk fa culteiten verzorgd zal worden, zeer aan trekkelijk zou zijn. Zo'n atheneum zou zeer geschikt zijn voor het in het leven roepen van baccalaureaatsopleidingen die voorzien in de toenemende behoefte aan verkorte universitaire studies. Een dergelijk atheneum in Friesland zou in een filiaal-verhouding moeten staan tot een of meer van de bestaande instellin gen van hoger onderwijs, waarbij de ge dachten uitgaan naar samenwerking zo wel met een rijksuniversiteit, bijvoor beeld die in Groningen, als met de stede lijke universiteit en de Vrije Universiteit in Amsterdam. kon pas de volgende morgen verstrekt worden. De divisiecommandant, die gedurende twee nachten de oefening heeft bijge woond, heeft op 14 januari 1960 om 7 uur de oefening voortijdig beëindigd, met het oog op de weerstoestand en niet omdat het aantal bevriezingsverschijnselen een on rustbarend karakter kreeg. Van bevrie zingsverschijnselen en voetklachten ston den hem op dat ogenblik nog geen gegevens ter beschikking. Wynand Fockink ZEER OUDE GENEVER Wynand Fockink - Anno 1679 (Vervolg van pagina 1) Bij een beoordeling van het vraagstuk van de spijtoptanten, meende de minister dat het noodzakelijk is, het Nederlandse belang in het oog te houden. De minister ontkende dat hij de dood van twee spijt optanten aan wie laat een visum zou zijn verstrekt, op zijn geweten heeft. De Kamer besefte dat er in deze veel agitatie wordt gevoerd. De minister ontkende dat er voor de spijtoptanten in Indonesië een algemene noodtoestand zou heersen. Het repatrië ringsbeleid is uitzonderlijk gunstig en rui mer dan de werkloosheidsregeling hier te lande eigenlijk gedoogt. Minister Beerman wees de Kamer op de consequenties van een ruimer toelatingsbeleid, zoals de kos ten van overtocht, de voorschotten, de kosten van de contractpensions, de huis vestingsmoeilijkheden. Lang niet alle spijt optanten zijn ook geschikt voor arbeid meende de minister. Het gaat er om, dat Nederland, dat een zeer kostbaar emigra- tiebeleid voert, dat de hoogste belastingen in West-Europa heeft en dat voorop wenst te lopen bij het verlenen van steun aan onderontwikkelde landen, „niet alles kan doen". Prof. Diepenhorst (A.R.) vertolkte wel de algemene mening van de Eerste Kamer toen hij zei van oordeel te zijn dat wel tot een ruimer toelatingsbeleid van de spijt optanten zou kunnen worden gekomen. Hij verklaarde zeer teleurgesteld te zijn, dat de minister op dit punt geen toezegging had gedaan. Het gaat hier om een kwestie van zedelijkheid en recht, meende prof Diepenhorst, die overigens verklaarde geen behoefte aan een motie te hebben, die ook niet werd ingediend. Andere kwesties Minister Beerman heeft de Kamer voorts uitvoerig tetmtwoord op een aan tal opmerkingen, welke de vorige week waren gemaakt bit de behandeling van de justitiebegroting. Hij zeide te betwijfelen of een wet tot het tegengaan van licht vaardige echtscheidingen (wel door het parlement aanvaard, maar nog niet in werking getreden) het euvel zal bestrijden Over de bestrijding van de verkeers onveiligheid was de minister kort. Van de „ademproef" moet men niet veel verwach ten. Over eventuele toepassing van de bloedproef zal de minister zich nog eens tot de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst wenden, die haar medewer king tot nu toe heeft geweigerd. Een commissie van vier deskundigen zal een rapDort uitbrengen over het stakings recht, een kwestie, waarover de drie grote vakcentralen hadden geadresseerd. Met spoed zal een wetsontwerp, regelen de de wettelijke aansprakelijkheid, worden ingediend. De walletjes Het is, naar de minister- verder ver klaarde. een illusie te hopen dat het kwaad van de prostitutie langs de weg van straf baarstelling kan worden bestreden. Tegen over souteneurs is wellicht iets te bereiken door een meer efficiente strafbaarstelling. Uitvoerig heeft de minister de houding van de president van de Amsterdamse rechtbank in het kort geding tussen het studentenblad Propria Cures en Elsevier verdedigd. Met ODmerkingen, zoals door die president bil de gelegenheid gebezigd, kan de gerechtigheid zeer wel gediend worden, meende de minister, die overigens zeide „zelden zulke godslasterlijke taal te hebben gelezen als in dat blaadje". Op vallend was dat de minister geen enkele keer Propria Cure9 met name noemde. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I E!k tablet Chefarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld beroemd ïijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen (alen. 4 BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaroi. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f3.50 Het bestuur van de stichting Het Am sterdams Ballet deelt mede dat Alan Car ter aan het bestuur heeft verzocht ontsla gen te worden van zijn verplichtingen bij het Amsterdams Ballet om een hem aan geboden positie in het buitenland die hem belangrijk voorkomt te gaan bezetten. Na overleg met de leiding heeft het bestuur besloten dit verzoek in te willigen. Een aantal inwoners van Zandvoort kan zich niet verenigen met het prin cipebesluit van de Zandvoortse ge meenteraad, waarin aan de heren A. Karseboom in Bloemendaal en G. C. Hellemond in Den Haag een duin terrein aan de Boulevard Barnaart in erfpacht wordt gegeven voor de stichting van een recreatiecentrum. Dit terrein, ongeveer vijfhonderd meter lang en tweehonderd meter breed, ligt achter en naast het cara vankamp van de heer A. Pomper. De gemeenteraad besloot op 26 januari met negen tegen vijf stemmen het verzoek van de beide heren in te willigen en de be treffende gronden in erfpacht te geven. Hiermee was een principebesluit genomen daar bij uitvoering van de plannen de dui nen zullen worden ontsloten en mogelijk heden zullen gaan bieden voor actieve re creatie. De heren Karseboom en Helle mond willen in het duingebied onder meer een kampeerterrein inrichten, een motel met restaurant bouwen en sportvelden met een zwembad aanleggen. Zij willen hun plannen in verscheidene fasen reali seren en later nog een luxer vakantiever blijf stichten. Ben zevental inwoners heeft hun onge rustheid over deze plannen tot uitdrukking gebracht in een brief aan Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarin zij dit coUege verzoeken goedkeuring aan het raadsbesluit te onthouden. De adressanten wijzen erop dat de te genstanders van de plannen in de raads vergadering reeds ernstig hebben ge waarschuwd tegen een commerciële ex ploitatie van deze terreinen. Zij stellen dat het duinterrein in het streekplan voor Zuid-Kennemerland wordt gezien als een soort „duinpark", doorsneden met wan del-, fiets- en ruiterpaden en voorzien van enkele inrichtingen ten behoeve van de re creatie, onder welke enkele theehuizen en „zelfs eventueel een restaurant". Blijkbaar, aldus de adressanten, wil het streekplan ten aanzien van de bebouwing niet verder gaan dan enkele eenvoudige inrichtingen, waar een wandelend en fiet send publiek kan uitrusten en verversin gen kan gebruiken. Naar de mening van adressanten gaat het hier om een onge rept duingebied, rijk aan uniek natuur schoon met een bijzondere fauna en een zeldzame flora, waarin het een voorrecht is te kunnen zwerven en van een verruk kelijk landschap te genieten. Verwezenlijking van de plannen bete kent, aldus de adressanten, vernietiging van het natuurschoon. Zolang de nood zaak tot een uitgebreide bebouwing niet volkomen vaststaat, menen de adressan ten zich met kracht hiertegen te moeten verzetten. Tenslotte zijn zij van oordeel dat uitvoering van de plannen slechts kan gebeuren na wijziging van het streekplan. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat naast de eenvoudige poplin en de stijlvollere gabardine regenmantels, de originele zijden regenmantels, die met tienduizenden uit Italië geïmporteerd werden, de enige soorten waren, die ons tegen een fikse regenbui beschermden. Na de oorlog heeft de regenkledingin- Aparte poplin regenmantel met los bovenjasje, dat net even boven de brede ceintuur uitkomt. dustrie een hoge vlucht genomen en mede door allerlei procédés, waarmee vrijwel Iedere stof waterdicht gemaakt kan wor den, is een ruime variatie ontstaan. Men kan zelfs van een geheel eigen mode op dit gebied spreken en waar kan men dan beter terecht dan in Amsterdam, het centrum van onze vaderlandse confectie, om zich te oriënteren over de diverse mo gelijkheden voor het komende seizoen? Zo langzaamaan zijn we het „gevaarlijkste" gedeelte van de winter doorgesukkeld en hebben we niet al te veel echte kouperio des meer te verwachten. We gaan dan ech ter de storm en maartse buien tegemoet. En we dienen daar goed tegen gewapend te zijn. Als u weet, dat de keuze onuitputtelijk is voor jong en oud en er zeer modieuze en flatteuze modellen op u liggen te wach ten, zal dit de pil zekér vergulden. Het is zelfs zo dat men ernaar streeft de regen jas ook het aanzien van een zomerman tel te geven, zodat men niet alleen op een buitje hoeft te wachten om dit kleding stuk te gebruiken. De zijden stof is nu ver vangen door een Enkalon weefsel met wa terdichte „coating". Deze mantels zijn zeer licht in gewicht. Het meest voorkomende materiaal blijft poplin in diverse kwaliteiten. Naast felle uitbundige kleuren zien we ook veel zach te pasteltinten, vooral in lila, bleu en geel. Streepdessins zorgen voor een sportieve toets en men weet aardige effecten te be reiken met ceintuur en zakkleppen, die de streep onderbreken. Zeer praktisch is een „step-in"-regenmantel met geheel ge sloten, en dus niet openwaaiende, rok, waarvan het bovendeel met een rits geslo ten werd. Jeugdig zijn de geel-groen-bruin katoenen streep en de sportieve 7/8 regen mantel in blauw wit geribde katoen, met capuchon kraag. Ook ruiten blijven veel vrouwen beko ren en geen wonder, want naast de steeds favoriet blijvende „black watch"-ruit en Prince de Galles, zagen we prachtige, rus tige, gedekte ruiten in warme tinten. Ook de structuurweefsels lenen zich uitstekend voor de regenkleding. Ze zijn er als hele fijne crêpe en raffia, maar ook in zeer grove uitvoeringen, zoals bij voorbéeld een op ruw vlechtwerk gelijkende raffiastof in zwart-wit beige. Zeer geschikt voor de wat oudere vrouw zijn de effen en stemmig bedrukte nylon jasjes en voor wie ervan houdt de op ouder wets behang lijkende damasten stoffen. Een vaste mode-lijn in deze regenkle ding kunnen we niet vinden, wel veel rech te modellen met öf grote zakken öf een ceintuur en vaak een knoopgarnering achter. De algemene indruk is in ieder geval, dat we flatteus gekleed een regen buitje tegemoet kunnen gaan. Katy Op de ontwerp-begroting van Den Haag voor 1960 is voor subsidie aan het Resi dentieorkest een bedrag van f 619.385 uit getrokken; voor subsidie ten behoeve van het dit jaar te houden Holland Festival, evenals in 1959, een bedrag van ƒ115.000; voor subsidie aan de vaste bespeler van de Koninklijke Schouwburg (Haagse Kunst stichting) een bedrag van 333.120; voor subsidie aan de Nederlandse Opera f 125.000; voor subsidie aan het Nederlands Ballet ƒ115.000 en voor subsidie aan de Stichting Amsterdams Ballet ƒ25.000. Verder wordt voorgesteld, het aan de Johan Wagenaarstichting te verlenen sub sidie te verhogen van f 5.000 tot f 7.000, en aan de Jacob Marisstichting en de Jan Campertstichting dezelfde subsidies te verstrekken als vorig jaar, respectievelijk ƒ7.000 en ƒ7.500.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7