De Gaulle's dilemma ligt niet in het doel van een nieuw Algerije, maar in de weg erheen r op ieders lip! Het grootste obstakel is een Frans leger, dat slechts voorwaardelijk lijkt te gehoorzamen f^Pr raatótoel WERELDNIEUWS Van dag tot dag Op losse schroeven Hammarskjoeld: toestand in Nabije Oosten slechter Bomaanslagen in Madrid Op DE REBELLIE IS D00D- LEVE DE REBELLIE MAÏZENA DURYEA 3 Honderd arrestaties in communistische kring KOFFER OF DOODKIST GEGARANDEERDE MINDERHEID SLIPPENDE KOPPELING PAPA DE GAULLE VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 Ruim vijftien maanden lang onder handelen nu reeds deskundigen der Grote Drie in Genève over de stopzetting van proeven met kernwapens en ofschoon nog maar enkele maanden geleden een ak koord nabij scheen, is op het ogenblik zelfs de hoop daarop ver te zoeken. De moeilijk heden begonnen naar aanleiding van nieuwe onderzoekingen door de Ameri kaanse commissie voor kernenergie. Door een hoeveelheid conventionele springstof, die in explosieve kracht zou overeen komen met die van een klein kernwapen, tot ontploffing te brengen in een oude zoutmijn in Louisiana ontdekte de com missie, dat de schokgolven van onder aardse kernexplosies belangrijk minder intensief waren wanneer deze in een soort kelderruimte werden ontketend. Theo retisch zou een bom van 19.000 ton, tot explosie gebracht in een dergelijke onder aardse ruimte, slechts een waarde van 4.75 volgens de schaal Richters op de seismo graaf doen aflezen en daardoor gemakke lijk verward kunnen worden met schok golven, teweeggebracht door aardschok ken. Deze seismische waarde van 4.75 zou echter volgens de Russen reeds zijn af te lezen bij een kernexplosie van slechts 1700 ton. De Amerikanen achtten dus als gevolg van het gebrek aan zekerheid bij de seismische waarnemingen wederzijdse controles noodzakelijk en de Russen ver wierpen dit gebrek aan zekerheid en dus eveneens deze locale controlenoodzaak. Daarop zijn dan de Verenigde Staten vorige week gekomen met hun voorstel om, gezien de onmogelijkheid om tot een bevredigende controle voor kleine onder aardse kernproeven te komen, alle proe ven. die geen hogere waarde dan 4.75 op de seismograaf doen aflezen, dan maar voorlopig van het verbod op kernproeven uit te zonderen. Zonder enige twijfel ook de New York Times heeft dit gemeld geschiedde dit mede op aandrang van hoge Amerikaanse generaals, die vinden, dat er nodig nieuwe proeven moeten wor den toegevoegd aan de 132 welke reeds door de Verenigde Staten werden ge nomen (bijna het dubbele van het aantal proeven van Engeland en Rusland te zamen!). Die proeven worden door de generaals nodig geoordeeld om de „atoom koppen" voor verschillende raketten te perfectioneren Dit vooruitzicht is nu echter weer door kruist door de Russische tegenvoorstellen, die opeens wèl een controlemogelijkheid inhouden, zij het ook nog maar in beginsel. Eisenhower heeft hier thans op gerea geerd met de verklaring, dat de Russen „hun volkomen starre houding" schijnen te^ laten varen. Nu is het een feit, dat het in* dit opzicht met die starheid nogal mee valt, want zowel van Engelse als van Amerikaanse zijde is al herhaaldelijk de indruk te kennen gegeven, dat de Russen bij hun onderhandelingen worden ge dreven door een reële bezorgdheid met name voor uitbreiding van het aantal lan den. dat kernwapens ontwikkelt. Die bezorgdheid was terecht. Frankrijk, dat in de Sahara zijn eerste kernproef heeft genomen, heeft nu al aangekondigd, dat het zich niet aan een verbod op kern proeven zal houden omdat het zijn achter stand in de ontwikkeling van kernwapens wil kunnen inlopenHet maakt een breed gebaar door te herhalen, dat het wèl aan een algemeen verbod op het be zitten van kernwapens zal voldoen. Daar mee zou namelijk meteen de voorsprong der drie andere landen op Frankrijk de wereld uit zijn. Het is duidelijk dat de onderhandelaars in Genève hierdoor in een onmogelijke positie worden gebracht, want hier zijn de Grote Drie nog lang niet aan toe. Frankrijk zet hiermee in feite de moei zaam verworven resultaten van vijftien maanden onderhandelingen opnieuw op losse schroeven. En het zal een zware taak voor de Westelijke diplomatie worden om Frankrijk te doen inzien, dat kernproeven geen nationale maar een internationale aangelegenheid vormen De parachutisten, elitetroepen van het Franse leger: Al in 1835 schreef de Fransman Alfred de Vigny: „iedere soeverein aanschouwt triest zijn armee: deze kolos die aan zijn voeten is gezeten, onbeweeglijk en stom, hindert en verschrikt hem. Hij vreest dat hij zich tegen hem zal keren NEW YORK (UPI) —De secretaris generaal van de UNO, Dag Hammars kjoeld, heeft donderdag op een perscon ferentie in New York verklaard, dat er te kenen zijn van een slechter worden van de toestand in het Nabije Oosten. In de sfeer van wantrouwen, die er helaas bestaat, kan een maatregel van een der partijen, die op zichzelf onschuldig is, leiden tot maatregelen van de tegenpartij, die krachtiger zijn dan de toestand vereist. Dit soort kettingreacties moet voorkomen worden, zo zei hij. CAIRO (Reuter) Het Egyptische blad „Al Akhbar" heeft donderdag ge waarschuwd, dat de strijdkrachten van de Verenigde Arabische Republiek niet meer lijdelijk zullen toezien als Israel de bestandsovereenkomsten schendt. Bui tenlandse waarnemers in Cairo hechten betekenis aan deze verklaring, die vol gens hen de mening van officiële kringen weergeeft. „Al Akhbar" schreef dit donderdag naar aanleiding van de uitspraak van woensdag van de gemengde bestandscom missie, waarin Israel aansprakelijk werd gesteld voor de recente incidenten in de gedemilitariseerde zone aan de Israë- lisch-Syrische grens. Waarnemers teke nen hierbij aan dat voor de troepen van de V.A.R. in de Syrische en de Egyptische provincie sedert 1 februari de alarmtoe stand geldt en dat maarschalk Amcr een inspectiereis heeft gemaakt naar de Sinaï en het Syrische grensgebied. Advertentie Chief Whip 20 stuks f. 1.- MADRID (AFP) In Madrid zijn don derdag drie bomaanslagen gepleegd, die naar de mening van de Spaanse politie gezien moeten worden als een vergeldings actie van de anti-communistische campag ne van de regering. Donderdagmorgen vroeg ontlofte er een bom voor het ge bouw van de regeringsgezinde-Falanx in Madrid. De man, die de bom plaatste, werd ernstig gewond en overleed later in een ziekenhuis. Omstreeks dezelfde tijd ontplofte er een bom in het stadhuis. Er ontstond een brand maar niemand werd gewond. Ten slotte vond de politie een bom in het hoofdkantoor van de Spaanse luchtvaartmaatschappij. In de afgelopen tien dagen zouden onge veer honderd mensen in Madrid en ande re Spaanse steden gearresteerd zijn, die verdacht worden van communistische sympathieën. De Spaanse politie jaagt op mensen, die als afgevaardigden hebben deelgenomen aan een kortgeleden gehou den congres van de verboden Spaanse com munistische partij. De politie meent dat deze afgevaardigden naar Spanje terugge keerd zijn met instructies, die een ople ving van de activiteit van de communis ten in Spanje ten doel hebben. Het con gres zou ergens in Europa vermoedelijk in Praag gehouden zijn. De politie heeft drie betogers in hech tenis genomen en de republikeinse vlag weggehaald. (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma De rebellie van Algiers was voorbij, de mannen van de barricaden werden eggevoerd in trucks, een parachutisten-luitenant zei zachtjes: „De rebellie is dood, leve de rebellie". De zucht van opluchting, die door de westelijke wereld voer, was begrijpelijk, maar voorbarig. De zondagsopstand, die Frankrijk aan de rand van de burgeroorlog bracht, mag over zijn. de oorlog in Algerije die Frank rijk met een uiteindelijke militaire dictatuur blijft bedreigen, gaat voort. Het is een afschuwelijke oorlog: honderd doden per dag, mensenjacht per helikopter, de gillende nachtmerries van Algerijnse jongens in Tunesische hospitalen, wier door napalm geschroeide huid in grote stukken loslaat, de martelbank, de elek troden en de badkuip in een zeker gebouw in Algiers. Dat is de ellendige dood. Er is ook. het ellendige leven van kou en honger in de internerings- en concen tratiekampen. Er is tenslotte de angst in de afgelegen Franse boerderijen van Xabyhë of de Aurès, waar het iedere nacht gebeuren kan: de overval van F.L.N.- terroristen in het donker, de verminkingen, het halsafsnijden van een heel gezin. De buren merken het pas als de volgende dag de deur niet open gaat. Die vijf jaar oorlog;, afschuwelijk op zichzelf, zijn nog dreigender in hun mo gelijke nasleep. Het F.L.N. en het Fran se leger schieten, in hun worsteling van dolle honden, beiden hun doel voorbij. Het F.L.N. betaalt met stromen bloed een uitzinnig voorschot op Algerijc's vrij heid, maakt van de jongemannen, die morgen de kaders van een nieuwe staat zouden moeten vormen, van haat vergif tigde terroristen. Het gefrustreerde Fran se leger, in geobsedeerde angst voor nog een nederlaag, dreigt Frankrijk op te of feren om Algerije te behouden. Dit is een oorlog die eindelijk moet op houden. niet door een capitulatie van een der partijen, maar door een rechtvaardige arbitrage, een taak die in eerste instan tie De Gaulle toevalt. Het is duidelijk dat het zelfbeschikkingsrecht der Algerijnen niet het bittere alternatief mag waar maken, waarvoor de Europeanen in Alge rije zich gesteld menen te zien: „de koffer of de doodkist". De terugkeer van een miljoen desperate Fransen en een half miljoen verbitterde soldaten zou de fas cistische besmetting van Frankrijk kun nen betekenen. De toekomstige positie van het miljoen Europeanen naast de né gen miljoen Algerijnen vereist waarbor gen, die alleen een Federale, Algerijnse republiek, in enigerlei vorm met Frank rijk verbonden, kan geven. Vandaar De Gaulle's etnische „herverkavelingsplan", dat Algerije in acht provincies op rassiale en religieuse basis gaat verdelen. Het is veel betekenend dat Ferhat Ab bas woensdag in een overigens psycho logisch niet handig gefraseerde rede tot de Europeanen deze heeft opgeroepen mee te werken aan de vorming van een „Verenigde Algerijnse Republiek". Dat houdt dus in een statenbond: het sluit uit de verdeling van Algerije in een onafhan kelijk en een Frans-blijvend deel, een op lossing die in Ierland en Palestina al zo pijnlijk is gebleken. Zo zich dus aan de horizon vaagjes het beeld begint af te tekenen van een mo gelijke nieuwe staatsvorm voor Algerije, op de weg daarheen liggen nog bijkans onoverkomelijke obstakels, en wel aan de Franse kant. Wat het F.L.N. betreft hoeft De Gaulle zijn belofte tot zelfbe schikkingsrecht slechts wat nader te pre ciseren en duidelijke garanties te geven omtrent onpartijdig toezicht op het refe rendum waarin Algerije straks over zijn toekomst zou beslissen, om dat F.L.N. tot staking van het vuren te bewegen. In Frankrijk zelf beschikt De Gaulle over een ruim voldoende meerderheid om een stoutmoedig Algerijns beleid te voe ren. De Europese bevolking in Algerije, die voor het eerst met stampvoeten haar zin niet heeft gekregen, lijkt door deze psychologische schok althans voorlopig toi een soort moedeloze meerderjarigheid te zijn gekomen en spreekt ineens over „gegarandeerde minderheid worden". Wat let De Gaulle dus door te zetten? Het Franse leger. Gehoorzaamt het Franse leger het staatshoofd of gehoorzaamt het hem slechts voorwaardelijk? De werkelijke vuurproef zal komen wanneer het F.L.N. naar Parijs zal gaan om te onderhande len. Inmiddels heeft De Gaulle, om het leger aan de zijde van het wettig gezag terug te brengen, al een veelbetekende prijs betaald. Hij gaf het leger in zijn rede van 29 januari, waarmee hij het gevaar van een burgeroorlog bezwoer, opdracht tot „totale vernietiging der rebellen" en hij beloofde het Je supervisie over het re ferendum. Zeker was het breken van de onheilige verstandhouding tussen leger en rebellen eerste noodzaak, maar deze opportunistische concessies zullen een re geling van het conflict niet vergemakke lijken. Dat de non-opportunist De Gaulle ze heeft gedaan bewijst zijn twijfel aan gehoorzaamheid der militairen. Dat leger, althans de grote groepen po- liticerende officieren die er zo'n vaste greep op hebben, heeft van die beloften goede nota genomen. Het heeft de leiders van de voortijdig begonnen rebellie (de Duitse journalist die haar door zijn inter view met Massu voor de geplande datum deed beginnen, heeft eigenlijk een Fran se onderscheiding verdiend) bewogen zich over te geven „omdat de strijd op een an der front zal worden voortgezet". De me thodiek van die strijd berust in de eer ste plaats op „de slippende koppeling" tussen Algiers en Parijs. De Franse re gering kan verordonneren wat zij wil, als dat Algiers niet zint, worden de orders op een bepaald bevelsniveau, vooral dat der kolonels, eenvoudig niet uitgevoerd. De orders van De Gaulle op te houden met martelen van gevangenen en met het hergroeperen van de afgelegen wonende Algerijnse bevolking in centrale kampen, zijn finaal in de wind geslagen. Wat willen die militaire activisten met hun passieve weerstand winnen? In de eerste plaats tijd, ze zeggen: „Frankrijk is eeuwig, De Gaulle niet". De Gaulle is niet jong meer, wie zal hem opvolgen? ger niet onbetwistbaar bewezen is. Nu gaat her erom een formule te vinden die aan alle partijen eer laat en gedeeltelijke bevrediging verschaft. Een Algerijnse statenbond, op enigerleiwijze geassocieerd met Frankrijk, zou daarin kunnen voor zien. Maar daartoe zou De Gaulle, die hooghartig alle „politieke onderhandelin gen" met het F.L.N. afwees, toch op zijn minst Ferhat Abbas en de zijnen moeten raadplegen. Algerijnse refugiés in Tunesië, gevlucht voor de strijd. Postbode Als ik geen stukjesschrijver was en zelfs dat ben ik niet zo vaak als mijn echt genote eigenlijk graag zou zien dan zou ik postbode willen zijn. Vroeger heb ik de normale begeerten gehad ten aanzien van beroepen, die ik na het bereiken van de volwassenheid zou willen uitoefenen: zij varieerden (en dit zij opgemerkt zonder enige behoefte aan profanie, van welke soort ook) van trambestuurder tot snoep winkelier, van Paus tot arts en van vliege nier, via postbode, tot stukjesschrijver. Het laatste ben ik geworden, het voorlaat ste is een sinds enige rijd geregeld terug kerende ambitie. Ik wil geenszins zeggen dat het schrij ven van grote en kleine, belangrijke en volstrekt oninteressante stukken geen boeiende, afwisselende en soms ook wel financieel-aantrekkelijke arbeid is. Maar ik blijf jaloers op de schijnbaar zo zorge loos rondwandelende brievenbesteller, die met een vaste greep in zijn tas iedere pas serende brievenbus doet overlopen van tijdingen van de meest onbegrijpelijke va riëteit. Ik weet in het geheel niet of dit in strijd zo zou Zijn met de PoStwet, maar als ik postbode was zou ik mij niet kunnen be dwingen te letten op alle postzegels en op alle afzender-vermeldingen op de brieven die ik rondbracht. Zij zouden mij een voort durend gevoel geven van nauw, reëel con tact met de rest van de wereld, een hechte verbintenis met de afzenders van brieven in Scharregat, Angola, New York, Port- au-Prince en Maastricht. Neem een gewone dag in de oogst van mijn brievenbus. Hierbij moge ik nadruk kelijk vermelden dat met deze opsomming geen enkele op- of aanmerking is bedoeld tegen de afzenders van deze geschriften (je moet zo oppassen in dit land; alle zui len hebben voetbalknietjes en voeten met eksterogen op de tenen). Afgelopen dins dag nu kwam het volgende uit de bus: een geboortekaartje van kennissen (al thans van hun jongste zoon); een brief van een belastingconsulent- minzaam-aanbevclend; een brochure van ene Gé Bakker te Am sterdam, die mij aankondigt dat Het Gro te Gebeuren, in de Boodschap van God beloofd, zal plaats vinden in oktober 1960 in Los Angeles, Californië; een schrijven van een instelling die ont dekt heeft dat mijn rijbewijs ook geldig is voor het besturen van de allergrootste vrachtwagens (hetgeen ik nooit gedaan heb en ook niet zou durven) en die mijn mening vraagt over een bepaald merk heerlijk, om in een tenslotte misschien ge publiceerde enquête te horen onder de ca tegorie „geen mening". een wat verlate kerstkaart uit Boston, Massachusetts, en een reclamefolder van een groot winkel bedrijf. U zoudt kunnen denken dat deze samen stelling gefantaseerd is, zoals zoveel dat in rubriekjes als dit wordt geschreven. Maar ik verzeker u, dat dit een authentie ke lijst is. Het is ook een vrij normale. De ze afwisseling in bezorgde produkten be reikt de postbode bijna dagelijks. En zij brengt mij tot mijn stelling, dat het bestellen van brieven moet leiden tot een soort „l'art pour l'art"-houding van de postbode teri aènzien van zijn werk. In de wetenschap dat hij zoveel volstrekt zin loos materiaal brengt (hoewel, toegege ven, er nu en dan ook interessanter dingen bij zijn) moet hij een gevoel krijgen dat het bestellen-om-het-bestellen boven alles gaat. Hij bezorgt het voortreffelijk en zo vlug als hij het maar in handen krijgt. Hij brengt Boodschappen en nieuwtjes, berichten en ook wel rommel. Maar aller lei mensen hebben het de moeite waard gevonden om deze dingen aan mij, hun klant, toe te zenden tegen betaling van niet onbelangrijke bedragen. En hij zal het brengen. Of het sneeuwt of regent, of de zon schijnt of dat de buurjongetjes pro beren de poes tegen hem op te hitsen. Ik heb maar één bezwaar tegen de postbode. Meestal brengt hij rekeningen. E. Romayn Niemand is groot genoeg op eigen kracht in zijn schoenen te stappen. De groepen die de macht hebben zullen zijn opvolger bepalen, Hebben links en uiterst links die macht? De kolonels hebben, niet zonder reden, een lage dunk van de weerstands- wil van links. Zij zien de arbeiders gechlo roformeerd door de nieuwe welvaart, zij zien Fransen die met een zucht van op luchting alle politieke verantwoordelijk heid op de schouders van „Papa De Gaul le" afwentelen, en zij zien De Gaulle in ho ge eenzaamheid nalaten het volk weer ac tief in de staatszaken te betrekken. De ko lonels menen derhalve, dat het niet zo las tig zal zijn, als de dag komt, een maar schalk Juin als president en een Soustelle als premier te installeren. Of die dag na derbij gebracht zal worden door De Gaul le het lot van Abraham Lincoln te laten de len, is een vraag die speelt door de breinen van die Fransen die er zich openlijk op la ten voorstaan fascist te zijn. Zo dringt de tijd en maakt De Gaulle's dilemma steeds knellenden De oorlog die Frankrijks toekomst en hemzelf bedreigt moet ophouden. Maar wat voor het F.L.N. aanvaardbaar is, is voor het Franse leger onaanvaardbaar en omgekeerd. De Gaul le kan als arbiter niet zonder meer be schikken, omdat zijn autoriteit over het le- Onze reisredacteur sluit zijn repor tage uit Parijs, Algiers en Tunis af met een beschouwing over de kansen op het oplossen van het Algerijnse conflict. Nadat hij eerst de aarze lingen van het F.L.N. heeft uiteen gezet sotnt hij hier vooral de pro blemen aan de Franse kant op en de consequenties, die falen van de vredespogingen in Algerije voor Frankrijk zouden kunnen hebben. De stagnerende situatie kan door het mislukken van het complot van Al giers en door de reeds afgelegde en nog af te leggen verklaringen van Ferhat Abbas opnieuw in beweging komen. Deze reportage geeft achter gronden van het probleem en duidt aan wat.er .op het spel staat. Griep. De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, zal waarschijnlijk nog tot begin volgende week zijn ka mer moeten houden wegens een griep aanval. De 84-jarige kanselier moet sinds dinsdag het bed houden. Sterk. „Dat meisje wordt niet oud, ze zal geen twaalf jaar worden", zo verklaar de indertijd de gemeente-arts van Mon- tespecchio, een dorpje in de Italiaan se Apennijnen. Die dokter is overle den, doch het meisje, Filomena Cava- ni vierde donderdag haar 102e verjaar dag. Toen zij zestien jaar was en in een klooster wilde gaan, kon zij haar roeping niet volgen wegens haar zwak ke gezondheid. Toen zij twintig was trouwde ze. Zij kreeg vier kinderen en heeft vele kleinkinderen. Wie? Het roken van sigaretten bekort het leven van de mens met ongeveer een vijfde dag voor elk opgerookt pak je sigaretten, aldus de Amerikaanse Nobelprijswinnaar Linus Pauling in een lezing te Los Angeles. Pauling zei dat de mens theoretisch bijna onsterfelijk genoemd kan worden. Als een man niet rookt, niet achter vrouwen aanzit, niet auto rijdt of fn een vliegtuig vliegt, geen röntgenstralen ontvangt en steeds in een loden pak loopt tegen stralingen zou hij bijna eeuwig kunnen leven, maar, zo voegde hij eraan toe, wie zou dat on der die omstandigheden nog willen? Marsvaardig. De 56-jarige dr. Barbara Moore, die onlangs in 23 dagen een wandeltocht van 1.600 km. maakte van Schotland naar Wales, vertrekt over enige weken naar de Verenigde Staten. Zij wil daar van kust tot kust wande len, een afstand van 5.000 km, waar na zij nog wandelingen door Zuid-Afri ka en dwars door Australië op haar programma heeft staan. Schat. De Dalai Lama verkoopt, volgens een bericht van het in India verschij nende Britse blad „The Statesman" zijn fabelachtige rijkdom aan gouden staven, zilver en oude munten om ze om te zetten in geld voor beleggingen. De schatten van de Dalai Lama werden in 1951 door honderden muilezels naar Gangtok vervoerd, toen de Chinezen Ti bet binnenvielen. De maharadja van Sik kim had beloofd voor de schatte zullen zorgen die in de oude koninklijke stal len werd ondergebracht Mysterie. Vijftien landen hebben Argen tinië de verzekering gegeven dat geen van hun onderzeeboten opereren in de buurt van de Golfo Nuevo, waar de Ar gentijnse marine reeds meer dan twee weken op jacht is naar een mysterieuze boot Argentinië heeft 25 landen ge vraagd of zij onderzeeboten in dit ge bied hadden. Vijftien landen hebben ont kennend geantwoord, waaronder de Sovjet-Unie en Nederland. Hoewel al gemeen wordt aangenomen dat tenmin ste een van de twee boten uit de Golf is ontsnapt wordt er nog steeds door Ar gentijnse schepen en vliegtuigen gepa trouilleerd. Het ministerie van marine in Buenos Aires heeft medegedeeld dat zich geen „nieuwe Qntwikkelingen" heb ben voorgedaan. Uitvinding. Volgens een bericht van het persbureau „Nieuw China" heeft een Chinese mijnwerker een methode ge vonden om ontploffingen van een mengsel van koolstof en waterstof bij het boren in steenkoolmijnen te voorko men. Bij deze methode wordt gebruik gemaakt van hydraulische druk en niet van boormachines. Eigendom. De Tunesische regering heeft bekendgemaakt, dat een Franse bom menwerper uit Algerije woensdag op Tunesisch gebied bij de grens enkele bommen heeft afgeworpen, die schade veroorzaakten aan „eigendom". Tune sië heeft „zeer krachtig" bij Frankrijk geprotesteerd. Eigenheimers De namen van geografische oorsprong voor Israëlische wijnen zul len door bijbelse namen en aanduidin gen van Hebreeuwse en Aramese oor sprong vervangen worden. Israëlische port wordt „Partom", de naam van de wijn waarvan sprake is in de boeken Esther en Daniël, Champagne wordt „Sassonia" (Hebreeuws voor „borre lend") en Sauternes wordt „Lavan Atik" (oude witte). Sherry krijgt de Aramese naam „Sjariar". Advertentie maakt Uw groenten zo lekki

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3