m i Assuradeur speelt „mooie meneer met vervalst betalingsbewijs Eerste deel aanleg sportpark bij Orionweg praktisch klaar 22 Ingebruikneming van sportvelden niet eerder dan eind 1962 JCFQ W E BER Vragen van J. Prikkel over Volkskredietbank ^teuten teel? Christelijke Oratorium Vereniging bereidt viering vijftigjarig bestaan voor grieven aan de redactie „Met hartelijke gelukwensen" VRIJDAG 19 FEBRUARI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 MODERNE BRILLEN Adjudant J. C. Last kwart eeuw bij de politie Burgerlijke Stand van Haarlem Jaarvergadering HVGB „International Night" van vrouwen werkzaam in bedrijf en beroep HAARLEMSE RECHTBANK Acht maanden celstraf geëist wegens oplichting van i man koop i Padvinders gedenken geboortedag van B. P. direct stofzuigen mogelijk veerkrachtige lus-pool niet besmettelijk moderne kleuren practische breedte (I30c.m.) uiterst solide 70 ^fouten Ute£ fa/Vr, hfütt'diUAhcJeJi! Blijf slank, dus gezond! Nu heeft de tuinman tijd voor V l Groei van wijkverpleging Aerdenhout-Bentveld Toernooi in Aalsmeer A mateurtoneel Het Oosten in de competitie Een van de voorbereidende werken die verband houden met de aanleg van het gemeentelijke sportpark nabij de Orion weg in Haarlem-Noord, met name het rechttrekken en op diepte brengen van de Delft ten noorden van het Mendelcolle- gis, is praktisch voltooid. De Delft die hier vroeger een flauwe bocht naar de Delftlaan maakte is thans over een af stand van 450 meter gecorrigeerd. Als ge volg daarvan zal ook het talud tussen het water en de Delftlaan aanmerkelijk bre der worden, op sommige plaatsen zelfs tweemaal zo breed als in de oude toe stand. Op het ogenblik wordt met be hulp van een baggermolen en twee mo biele kranen de laatste hand gelegd aan deze oeververbetering. Op het terrein zelf waar het sportpark zal komen is men met de eerste fase van de aanleg, het omspuiten van de grond, zo goed als klaar. Men hoopt in mei van dit jaar te kunnen beginnen met het stor ten van de 40 cm zandlaag, waarin de drainering zal worden aangebracht. Daar na zal het terrein bedekt worden met een laag teelaarde die de ondergrond zal vormen voor de grasmat van de sport velden en van de diverse aanplantingen. Bij de totstandkoming van het sportpark spelen uiteraard allerlei factoren van technische en financiële aard een min of meer belangrijke rol. Ook de weersom standigheden kunnen het verloop van de aanleg gunstig of ongunstig beïnvloeden. Verwacht wordt dat het sportcomplex, mits er zich geen buitengewone vertra gende omstandigheden voordoen, eind 1962 in gebruik genomen zal kunnen wor den. Advertentie possend bij UW uiterlijk Forse herenbril in moderne kleuren ƒ18- —mm IrvisLtesn— GROTE HOUTSTt. 166 U HOUT MUS De adjudant J. C. Last van de gemeen tepolitie te Heemstede viert dezer dagen zijn 25-jarig ambtsjubileum. De jubilaris kwam in februari 1935 als korporaal bij de politietroepen, bij welk korps hij in 1939 werd bevorderd tot sergeant. Op 15 september 1940 deed hij zijn intrede als agent tweede klasse bij het Heemsteeds politiekorps. In januari 1943 volgde zijn bevordering tot agent eerste klasse. Op 1 augustus 1945 werd hij hoofdagent en op 1 januari 1946 verwierf hij de rang van brigadier. Op 1 januari 1954 werd de heer Last bevorderd tot adjudant. In Heemstede is adjudant Last werk zaam bij de geüniformeerde dienst. Hij is onder meer belast met het uitmaken van de dienst van het surveillance personeel en met de instructie van het korps reser- ve-politie. De officiële huldiging van de jubilaris door de burgemeester en het po litiekorps zal plaats hebben op woensdag 24 februari om elf uur in het Verversings huis, wandelpark Groenendaal te Heem stede. BEVALLEN van een zoon 16 febr.: E. H. Otter-Meissner, A. M. Kuin-Groen, T. J. Meijer-Van Rietschoten; 17 febr.: M. J. van de Molen-Van Galen. BEVALLEN van een dochter: 16 febr. G. M. R. Fijnheer-Gottmer; 17 febr.: A. H. Schut-De Nie, P. A. Heijne-Loos, A. G. van der Putten-Kelderman. OVERLEDEN: 16 febr.: G. W. van der Duim-Helmink, 67 j., Crayenesterlaan; J. C. van Mourik-Vlok, 76 j., Leidsevaart; H. Baars, 73 j., Zomervaart; E. van Os, 72 j., Kamperlaan; A. A. Calandt, 73 j., Dr. Leijdsstraat; 17 febr.: G. W. Brussé-Van Zonneveld, 84 j., Sophiastraat; M. C. van Wunnik-Kroonstuiver. 75 j., Dr. Schaep- manstraat; W. Baartman-Broertjes, 46 j., Gasthuisvest; C. J. Koers-Smit, 48 j., An- toniestraat. ONDERTROUWD: 18 febr.: W. J. Smidt en C. van Wijk, J. Koopman en M. J. Otte. GETROUWD: 18 febr.: P. J. Schouten en C. Bokelman, J. H. Bos en M. A. Aker sloot De Delft stroomt al door haar nieuwe bedding. Een dragline is hier bezig met het leggen van de ondergrond voor de verbrede oever tussen water en Delftlaan. Rechts het in aanleg zijnde gemeentelijke sportpark. Woensdagavond heeft de Haarlemse zwem en poloclub HVGB onder voorzitterschap van de heer H. G. Marsman in Haarlem de jaar lijkse algemene vergadering gehouden die matig bezocht werd. In zijn openingswoord releveerde de voor zitter dat het jaar 1959 niet gunstig voor HVGB was geweest; hij sprak de hoop uit dat in het nu reeds begonnen jubileumjaar het verloren gegane terrein zal worden her wonnen. Het verslag van de penningmeester gaf een gunstig resultaat aan. De heer A. Nater kreeg de prestatie-beker en de heren C. Hoogendoorn en P. Kok wer den prestatie-medailles uitgereikt. Bij de verkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter de heer H. G. Marsman; secretaris de heer J. van Emme rik; penningmeesteresse mej. L. Dekker; com missarissen de heren R. Boon en H. Mons. Tot T.C.-secretaresse werd benoemd mej. L. Saveur. Het voorstel van het bestuur om tijdelijk de contributie met ƒ1.te verhogen verkreeg de instemming der vergadering. Uitvoerig werd de viering van het 60-jarig bestaan besproken. Het volgende programma werd goedgekeurd: medio mei organisatie van een aspiranten zwemfeest; 18 juni re ceptie en des avonds een reunistendiner; be gin juli ev feestay>«d er* #4. julj jselactie- zwemweastrijden. De afdeling Haarlem van de Neder landse Bond van Vrouwen werkzaam In Bedrijf en Beroep heeft woensdagavond in het gebouw Wilhelminastraat 3 de In ternational Night gevierd zoals dit overal in de wereld waar afdelingen van deze bond gevestigd zijn in de tweede helft van februari elk jaar geschiedt. Nadat de voorzitster, mejuffrouw Chr. Bielle, be langstellenden van zusterverenigingen had begroet en de afgetreden voorzitster, mejuffrouw F. Jantzen, waarderend had toegesproken, werd overgegaan tot de ge bruikelijke kaarsenceremonie, waarvén de betekenis werd uiteengezet. Speciaal werd ook aandacht geschonken aan de kaars van de toekomst en aan die landen waar nog geen vrije menings uiting heerst en de kaarsen op het ogen blik nog gedoofd zijn. Het internationaal onderwerp voor dit jaar was de ontmoeting tussen oost en west. Dit onderwerp werd behandeld door mevrouw M. Diekman uit Den Haag, re dactrice van het tijdschrift „Oost en West". Spreekster gaf een kort overzicht van de geschiedenis van de Nederlandse Antillen en van daar thans heersende toe standen. De vrouw is daar het middelpunt en het hoofd van het gezin, doch buitens huis treedt zij niet naar voren. Dit geeft uiteraard conflicten, wanneer de kinderen in Holland gestudeerd hebben en naar hun geboorteland terugkeren. Ook op de ze den en gewoonten aldaar ging spreekster uitvoerig in. Het Haarlemse raadslid de heer J. Prik kel (Arb.) heeft aan B. en W. van Haar lem schriftelijke vragen gesteld over de Volkskredietbank voor Haarlem en om liggende gemeenten naar aanleiding van het raadsvoorstel van B. en W. van Bloe- mendaal, volgens welk de Bloemendaalse raad wordt voorgesteld de gemeenschap pelijke regeling te beëindigen en voorts naar aanleiding van de reeds eerder plaats gehad hebbende uittredingen van de ge meenten Vclsen en Heemskerk. De heer Prikkel vraagt, of B. en W. de oorzaken van deze uittredingen kunnen meedelen en informeert voorts naar de conclusie van het rapport van de directeur van de Stichting voor Krediet en Voorschot te Amsterdam dat betrekking heeft op de Volkskredietbank De heer Prikkel vraagt het college ver der, of het met behoud van de Volkskre dietbank niet mogelijk zou zijn tot een zo danig efficiënt beheer te komen, dat een lagere rente voor de kredietnemers mo gelijk is en het nadelig saldo tot een aan zienlijk lager bedrag wordt teruggebracht. Het Haarlemse raadslid herinnert er in dit verband aan, dat de kredietnemers thans nog een rente van 8 a 9 percent be talen, niettegenstaande het feit dat on langs een verlaging heeft plaatsgehad. Voorts memoreert de heer Prikkel dat de begroting van de Volkskredietbank voor 1960 een tekort aanwijst van 59.475, waarvan 40.943 voor rekening van de meente Haarlem komt. De personeelslas ten voor 1960 zijn begroot op ruim 140.000 bijna 60-.percent van de totale uitgaven. Tegen een 34-jarige Haarlemse assura deur heeft de officier van Justitie by de Haarlemse rechtbank, mr. H. Lagerwaard, donderdag wegens oplichting en valsheid in geschrifte acht maanden gevangenis straf met aftrek geëist. Verdachte stond terecht omdat hij een dertigjarige Heem- steedse koopman zou hebben bewogen hem een auto af te geven waarby hü vertelde binnenkort 45.000 te krijgen. Later toon de de assuradeur de Heemstedenaar het bewüs van een girobctaling op zijn eigen rekening ten bedrage van 12.500, maar van PTT kreeg de Heemstedenaar de mededeling dat de assuradeur slechts 25 had gegireerd en dat daarom de cheque van 8579 die verdachte aan de koopman had gegeven niet gedekt was. De assura deur stond dus tevens voor het vervalsen van het stortingsbewijs terecht. De assuradeur schreef op een adverten tie, waarin de koopman voor 8500 zijn auto aanbood. Verdachte maakte een proefrit en nam de wagen. Hij zei spoedig 45.000 te ontvangen en dan te zullen be talen. Hij kreeg verscheidene keren uitstel van betaling. Toen gaf hij een cheque af, uit te betalen door een bank, maar de bank schreef de koopman dat zij hem de relatie met de assuradeur beslist ontraadde en dat deze niet voor een krediet ter grootte van de koopsom voor de auto in aanmerking kwam. De koopman nam een advocaat in de arm. Deze stelde de assuradeur het ul timatum vóór een bepaalde datum te beta len. Daarna zou hij bij niet-betaling de auto moeten teruggeven. Verdachte rea geerde niet op deze brief. Naar zijn zeg gen, omdat hij de auto niet meer wilde hebben. Hij zei dat de wagen hem is opge drongen. De president mr. H. J. Fcrwer- Voor alle padvinders en padvindsters van het district Haarlem zal zondag om halfvijf in de Bakenesserkerk een wij- dingsdienst worden gewijd, die onder lei ding van de heer E. de Boer uit Zaandam zal staan. Een dag daarna zullen alle padvinders en padvindsters over de gehe le wereld de dag herdenken, waarop de stichters van de padvindersbeweging, lord en lady Baden Powell, werden gebo ren. Op deze dag zullen de padvinders zich speciaal voor anderen inspannen. De padvindsters zullen 's morgens voor het huis van de Commissaris der Konin gin aan de Paviljoenslaan de vlag hijsen. Tevens hernieuwen zij dan hun belofte, 's Middags en 's avonds zullen er overal in Haarlem en omgeving bijeenkomsten zijn voor de vendels en kringen. da hield verdachte voor dat hij toch op de advertentie reflecteerde, terwijl hij geen geld had en het saldo op zijn girorekening slechts 4.75 bedroeg. Verdachte vertelde dat hij bezig was met het financieren van de overneming van een artsenpraktijk van twee ton in Limburg. Daarvan verwachtte hij een provisie van 10.000. De koopman had tevoren als getuige reeds verteld dat hij aandrang op de assu radeur heeft uitgeoefend. De president vroeg verdachte waarom hij zich ten onrechte meester in de rechten noemde. Verdachte antwoordde dat hij rechten heeft gestudeerd en zijn vader, toen deze op sterven lag, het plezier heeft willen gunnen te denken dat zijn zoon de titel had behaald. De officier van Justitie meende dat ver dachte aan grootheidswaan lijdt. Hij heeft meer willen bereiken dan hij kan. De raadsman, mr. A. Beets, schetste zijn cliënt als een harde en bekwame werker, die echter zonderlinge en abnormale dingen doet. De raadsman zei de handel wijze van de koopman met een persoon als de assuradeur niet te kunnen bewon deren. De koopman wist toch dat de cheque niet gedekt was. Ondanks de slech te inlichtingen van de bank ging hij weer met de assuradeur praten. „U behoeft niet meteen te betalen", zei hij. Verdachte wil de de auto niet meer, maar kon niet goed „nee" zeggen. Hij wilde tegenover de koop man doen alsof hij de auto wel had kun nen kopen. Daartoe vervalste hij het stor tingsbewijs en toen de koopman zei: „Maar je kunt nu toch betalen", gaf de assuradeur de girocheque af. De raadsman meende dat de koopman het misdrijf, waarvoor verdachte terecht stond, heeft uitgelokt De koopman wilde met alle geweld van de auto af, omdat deze hem te duur was. Mr. Beets zei niet over tuigd te zijn van de oplichting en hij be pleitte een voorwaardelijke straf en toe zicht. Uitspraak donderdag 3 maart om half tien. Advertentie Alleen verkrijgbaar bij p.'Mt. WONINGINRICHTING BEVERWIJK Het bestuur van de Christelijke Orato riumvereniging te Haarlem treft voorbe reidingen ter herdenking van het vijftig jaar bestaan der vereniging in het voor jaar van 1961. De C.C.V. werd namelijk opgericht in mei 1911, waarna men in het najaar van datzelfde jaar de eerste uit voering gaf in het Gemeentelijk concert gebouw met het oratorium „Christus" van Franz Liszt. Het bestuur ontveinst zich niet, dat ook vooral de laatste jaren de moeilijkheden ook de C.O.V. niet zijn voorbijgegaan. Dit betreft vooral het herenkoor, dat de laat ste jaren sterk inkromp in verhouding tot het aantal damesleden. Men was dan ook genoodzaakt, de laatste jaren voor uitvoeringen steeds een beroep te doen op herenleden van andere verenigingen. Thans echter is in verband met de voor bereiding van de viering van het gouden jubileum een propagandafeestcommis- sie gevormd, die zich als eerste taak heeft gesteld te trachten het herenkoor een uit breiding te doen ondergaan opdat het jubi leum-concert, dat men rich voorstelt te ge ven. geheel met eigen krachten kan wor den verzorgd. Het was vooral onder de jarenlange lei ding van de heer George Robert, dat de C.O.V. in Haarlem zich een klinkende naam wist te verwerven. Zeer groot en gevarieerd was het aantal werken, dat men in de loop der jaren tot uitvoering bracht, waarbij ook aan de werken der moderne componisten een grote plaats werd inge ruimd terwijl de heer Robert er steeds op uit was werken op het programma, te plaatsen die in Haarlem nog met, of slechts sporadisch waren uitgevoerd en menige eerste uitvoering kreeg de C.O.V. op haar naam staan. De jaarlijkse twee uitvoeringen van Bach's Matthaus Passion maakte George Robert tot een in Haarlem jaarlijks terug kerende traditie, waarvoor de belangstel ling zeer groot is. Ook dit jaar zal dit werk weer in de Ge meentelijke concertzaal ten gehore wor den gebracht en wel onder leiding van George Robert op maandag 11 en dinsdag 12 april. Als solisten zullen dit jaar mede werken Jeannette van Dijk, sopraan, Wat ty Krap, alt, Carel Willink, bas, (Chris tus-partij), Herman Schey, bas (aria's), Tom Brand tenor (evangelist), Jan van der Ree, bariton (kleine partijen), Arjen Blanken tenor (aria's), Piet Kee orgel, be geleiding Noord Hollands Orkest. Voorts heeft men in studie geno men het oratorium: „Das jüngste Ge richt" van Dietrich Buxtehude, dat eveneens onder leiding van George Ro bert in de Gemeentelijke concertzaal zal worden uitgevoerd op 23 en 24 november a.s. Voor het jubileumconcert heeft men de keuze bepaald op Joh. Seb. Bach's „Hohe (Verkort weergegeven) Verbouwing. Tot onze grote vreugde constateerden wij kortgeleden dat er een begin werd gemaakt met de verbouwing van een pand aan de Grote Markt in Haar lem, waarin volgens aankondiging een kan toor van een verzekeringsmaatschappij zal worden gevestigd. Nu blijkt, dat de lang gekoesterde wens een einde van de ont siering van de Grote Markt nog geen einde neemt, maar dat aangezien er gevaar van instorten bestond de top van de gevel moest worden afgebroken. Bij navraag bleek dat de laatste vergunning nog steeds niet is verkregen om tot restauratie te kunnen overgaan. Een en ander brengt met zich mede, dat de mooie oude plafonds welke in het restauratieplan opgenomen zijn, zeer ernstig gevaar lopen onherstel baar vernield te worden en dat de ont siering van onze mooie bloemenstad voor onbepaalde tijd zal voortduren. Ligt hier geen belangrijke taak voor de vereniging Haarlems Bloei? G. J. D. Advertentie 't ideate slankheidsmiddel voor dames en heren Messe". Men stelt zich voor, de uitvoering van dit werk tot een zeer bijzondere te maken, niet alleen in de keuze van de so listen, doch ook, door het uit te voeren in de Grote Kerk op de Grote Markt. In elk geval zal de uitvoering niet plaats heb ben, vóór de restauratie van het orgel zal zijn voltooid en men wil trachten de in wijding van dit gerestaureerde orgel met deze uitvoering te doen samenvallen. Verdere plannen voor een waardige en feestelijke herdenking van het gouden ju bileum der C.O.V. zijn thans in voorberei ding, terwijl de repetities voor de Hohe Messe reeds weer zijn begonnen. In ver band hiermede doet het bestuur van de C.O.V., een dringend beroep op heren in Haarlem en omgeving, die over een goe de zangstem beschikken, eens met het koor te komen kennismaken op een repetitie avond in het wijklokaal van de Noorder- kerk, elke dinsdagavond, opdat de viering van dit jubileum in alle opzichten zal slagen. Advertentie Laat juist in deze maanden Uw tuin verzorgen. 'Straks als het voorjaar is ziet TT flaarvan hét fleurige resultaat! Woensdagavond had in het wijkgebouw in de Eikenlaan in Aerdenhout de alge mene ledenvergadering plaats van de Wijkverpleging Aerdenhout-Bentveld, een afdeling van de Noordhollandse Vereni ging „Het Witte Kruis". Het voornaamste punt van de agenda was de bestuursverkiezing. Aan mevrouw F. Lowerse-Van Lohuizen en mevrouw D. Willemse-Giesen, die als bestuursleden af traden wegens vertrek uit Aerdenhout, werd door de voorzitter mr. P. J. Prinsen Geerlings dank gebracht voor het werk door haar voor de vereniging gedaan. Bij acclamatie werden in haar plaats me vrouw L. J. Reinders Folmerbol en de heer G. P. van Dam gekozen. De voorzitter las daarna het jaarver slag voor, waarbij ondermeer werd geme moreerd dat in het begin 1959 het nieuwe wijkcentrum in het gebouw van de Reli gieuze Kring in gebruik werd genomen. Iedere woensdagmiddag is daar zitting van het consultatiebureau, afwisselend voor kleuters en zuigelingen. In het begin van het jaar stonden er 29 zuigelingen on der controle, thans zijn er 71. Vijfennegen tig kleuters bezochten het consultatiebu reau in begin '59, thans zijn er 149. Het bureau staat onder leiding van mevrouw dr. Huibregtse-Meijerink. De moeder schapscursus werd door negentien jonge moeders bezocht onder leiding van zuster Valstar. Het aantal leden nam in 1959 met 67 toe en bedraagt nu 817. De finan ciële toestand der vereniging is gunstig, dank zij ook de gemeentesubsidie. Er werd ook een cursus e.h.b.o. gehouden in sa menwerking met de Vereniging Snelver- band uit Haarlem, waaraan negentien personen deelnamen. De cursus wordt wat de theorie betreft door dr. A. de Smit geleid; de heer Schotman geeft on derricht in verbandleer. In de plaats van zuster A. G. Haagsma trad zuster L. A. Molenaar als wijkverpleegster per 16 ja nuari 1960 in dienst. In oktober 1959 trad de heer W. G. ten Houte de Lange als secretaris af en werd opgevolgd door zijn echtgenote, mevrouw A. R. ten Houte de Lange-Huisman. Aalsmeer houdt op zaterdag 20 februari in het veilinggebouw „Bloemenlust" een internationaal zaalhandbaltoernooi, waar aan wordt deelgenomen door de Duitse verenigingen „Gummersbach" en „Mün- ster", de districtskampioen Niloc (Am sterdam), alsmede Sport Vereent uit Utrecht en de organiserende vereniging. Woensdag bestond er in de stadsschouw burg voor de leden en donateurs van „De Kennermer Kunstkring" een dubbele re den tot tevredenheid. In de eerste plaats kon aan het begin van deze avond door de beschermheer worden bekendgemaakt, dat de even populaire als actieve voorzit ter van deze toneelvereniging, de heer H. M. Hartman, enige uren geleden met goed gevolg een zware operatie had doorstaan. De wensen voor een spoedig en algeheel herstel, welke op deze mededeling volg den, werden door de vele aanwezigen met een spontaan applaus onderstreept De andere reden tot voldoening kwam voort uit het gespeelde stuk, dat de gehele avond oorzaak is geweest van een daverende vrolijkheid. Het was „Met hartelijke gelukwensen", een blijspel in drie bedrijven door Dick van Maasland, die kennelijk op een handi ge wijze het beproefde systeem van de oude Duitse klucht heeft nagevolgd. Men herinnert zich dergelijke geforceerde his tories misschien nog wel door „In 't Gou den Haantje" en „De Spaanse Vlieg". In de betreffende klucht werd het traditione le slippertje gemaakt door Antoon Roos en dat nog wel aan de vooravond van zijn zilveren huwelijksfeest! In een overmoe dige bui, inviteerde hij in de toen door hem bezochte nachtgelegenheid „Parisiana" zowel de toilet- als de vestiairejuffrouw op zijn bruiloftsfeest, welke dames, zoals la ter tot zijn grote ontzetting blijkt, deze uit nodiging serieus hebben genomen. Tot overmaat van ramp blijkt de adspirant- verloofde van één zijner dochters dan de ober-kelner van „Parisiana" te zijn, met welke culminatie van toevalligheden het gebruikelijke spel van vrolijke verwikke lingen een aanvang kan nemen. Volgens dezelfde regels moet de gestrafte boeme laar zich daarop drie bedrijven lang in al lerlei angstige bochten wringen en de erg ste beproevingen doorstaan, alvorens aan het slot de lucht in de familie weer is ge zuiverd. Onnodig hieraan toe te voegen, dat bij deze verzoening de gebruikelijke jonge paartjes evenmin mochten ontbre ken. Het moet de spelers worden nagegeven, dat zij van deze onbetekenende klucht, on der regie van de heer A. van der Borg, een opvoering wisten te geven, welke geheel aan de specifieke eisen van een dergelijk genre beantwoordde. Dat wil dus zeggen in een levendig tempo - mede als gevolg van een voorbeeldige rolkennis en het met de benodigde animo uitspelen van de diverse kluchtige situaties. Bij dit alles fungeerde Piet van Zeist in de rol van de geplaagde Antoon als een enthousiast aanvoerder. Jammer was het, dat de re gie hem had veroorloofd de gehele avond een dergelijk luid stemregister te gebrui ken, dat er van enige nuancering geen sprake meer kon zijn. Ook de uitspraak van zijn klinkers, vooral de ee, was weinig fraai. De beste typeringen waren dan ook van Leny van Opzeeland-Kion en Rie La blans-van Koningshoven, die de beide ver tegenwoordigsters van „Parisiana" met veel komisch aplomb hebben uitgebeeld. Bert Lauer kwam als Nicolaas Stok een heel eind in de goede richting. Hij verkeer de echter in het nadeel dat men had ver zuimd hem een passende „kop'' te laten schminken, zodat zijn jeugdig uiterlijk niet in overeenstemming was met het dwaze mannetje, dat door hem moest wor den voorgesteld. Van deze, met veel ge rechtvaardigde hilariteit onthaalde voor stelling moet dan ten slotte nog worden vermeld, dat Tonny Blommaerts-de Gruyter met veel gevoel voor humor een beheerste echtgenote speelde en Corry Wassenberg met Henk Kooij een ideaal blijspelpaartje vormde, dat wat prima ar ticulatie en vlotte allure betreft, eveneens op veel waardering aanspraak maakte. De Haarlemse schaakclub Het Oosten heeft weer met een aantal teams wedstrijden ge speeld voor de competitie van de Noord hollandse Schaakbond. Zoals uit onderstaande gedetailleerde uitslagen blijkt met wisselend succes: HWP 3Het Oosten 4: Van Keulen—F. Adams 0-1; HoltkampG. Slobbé 0-1, Van Schie— H. J. Bertram 0-1, v. d. Stoop jr. H. Boerema 1-0; v. d. Stoop sr.L. de Graaf 0-1, v. d. Berg—R. de Kruyf 1-0, Joosten— A. J. Buys 1-0, BaasJ. de Mare 1-0, Cla- veauxF. W. Leis 0-1, Mossinkoff—S. H. Sival 1-0. Totaal 5-5. Afgebroken wedstrijden uit duel Het Oos ten 3—Zandvoort 2: A. R. de Kruyf—Ver- haert 1-0, C. FrijnEldering remise. Totaal 5-5 Bloemendaal 2Het Oosten 3: P. Rotteveel L. Beijer 0-1, H. W. Hogenbirk—A. R. de Kruyff 1-0, E. C. Lindenbergh—M. J. v. d. Pas 1-0. K. Schulz—W. M. Teeuwen remise, W. F. CramerW. M. Marinissen 1-0, D. W. van Dalfsen—J. D. Ravensbergen 0-1, J. Lan- kamp—A. de Busser 1-0. P. Schultink—C. Frijn remise. J. G. Raaphorst—G. Slobbé 0-1. Totaal 5'/t-4y3.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5