Drie ton nodig om zaak der Zuid-Molukken te steunen pius 12 mineralen WYBERT »compleet« In Nieuw-Guinea wordt hard en met toewijding gewerkt aan de Papoea-opvoeding Australië maakt liever geen ophef van samenwerking met Nederland Zacht maar regenachtig Scherpe critiek op minister Luns Nederlandse auto heeft botsing in Frankrijk Twee jaar geëist voor overval op taxichauffeur Binnenkort conferentie te Hollandia GRIEP! Keuze van Starfighter gemotiveerd „Schrikkeljarigen" krijgen een geschenk van Purmerend Partijen in en uit het Kiesregister I 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 2 Actie van „Door de eeuwen trouw" Symbool van recht" Chauffeur in arrest 10 vitaminen De ideale gezondheidsdragee voor U en Uw gezin! Flacon met 100 dragees f 4.20 .V. PHILIPS-DUPHAR STAATSSECRETARIS BOT TERUG Gebruik regelmatig Kerkelijk Nieuws Kort nieuws Prof. Docters van Leeuwen overleden TWEED VOORDAARS- MANTELS EN DASSEN (Van onze Haagse redacteur) Ter gelegenheid van de herdenking van het uitroepen van de „Republiek Zuid-Mo lukken", hetgeen op 25 april tien jaar ge leden zal zijn, heeft de stichting „Door de eeuwen trouw" een actie op touw gezet ter financiering van een grootscheepse voorlichtingscampagne, de vorming van een strijdfonds en de oprichting van een „Erezuil van solidariteit", welke men voorlopig in Den Haag hoopt te kunnen plaatsen, maar na de verkrijging van de onafhankelijkheid der Zuid-Molukken naar Ambon zal worden overgebracht om daar het in 1950 door de Indonesiërs verwijder de monument „Door de eeuwen trouw" te vervangen. Om al deze projecten te kun nen uitvoeren is een bedrag van drie ton nodig. Bijna tien percent daarvan is reeds door de Ambonezen in Nederland beschik baar gesteld. Naar de voorzitter van de stichting „Door de eeuwen trouw", de heer H. Coenradi, woensdagmiddag op een persconferentie in Den Haag verklaarde zal het gedenkte ken „de solidariteit met het lijdende en strijdende volk van de Zuid-Molukken" symboliseren evenals het respect en de waardering der Nederlanders en het ver trouwen in de toekomst der Zuid-Moluk ken. Het zal 'n centrum worden van uitin gen en manifestaties voor de in Nederland vertoevende Zuidmolukkers en een mijl paal van tien jaar strijd om recht en vrij heid markeren. De ontwerper van het monument is de eenendertigjarige Ambonnees Maarten Mual, die zelf de volgende toelichting gaf: de zuil symboliseert het recht, dat in dit geval labiel is. Hij begint van het zwaarte punt uit en loopt breeduit omhoog in twee gestrekte armen, die God om recht en hulp vragen. Een Ambonese (donkere) figuur rechts en een Nederlandse (wit) links pro beren het recht te verkrijgen door de la biele zuil in balans te houden. In het voet stuk staat de datum „25 april 1950" gebei teld, de dag van de oprichting van de „Republiek der Zuid-Molukken". Het voet stuk heeft de vorm van een aambeeld met een oplopend bovenvlak, dat de moei lijke weg om recht te verkrijgen symbo liseert. Het zeven meter hoge en vijf ton wegende gedenkteken zal uit zowel hier als in de tropen bestendige materialen, als koper, brons en graniet, worden ver vaardigd. Overigens staan de voorlichtingscampag ne en het strijdfonds waarmee onder meer medicijnen voor Ceram kunnen wor den aangeschaft op de eerste plaats. Het gedenkteken zal, althans op dit ogenblik, alleen worden uitgevoerd wanneer er vol doende middelen binnenkomen. De Ambonese organisaties zullen hun „nationale gedenkdag" vieren met een manifestatie in Den Haag. In het Zuider park zal een herdenkingsbijeenkomst wor den gehouden, waarbij ongeveer tweedui zend Ambonezen zullen defileren en ver volgens in optocht naar de Dierentuin trekken, waar een feestelijke bijeenkomst wordt gehouden. De heer Coenradi ontwikkelde enige po litieke beschouwingen, waarin hij onder meer zei: „Sinds 19 mei 1959 hebben wij een regering waaraan ook wordt deelge nomen door vertegenwoordigers van par tijen die zich in hun verkiezingsprogram- (Van onze correspondent in Parijs) De chauffeur van een Nederlandse vrachtauto wordt sedert woensdag te Com- piègne (Frankrijk) in arrest gehouden. Naar het Parijse dagblad France Soir be richt zou hij na een aanrijding met een Franse personenauto onjuiste verklarin gen aan de politie hebben afgelegd. Even buiten het dorpje Orvillers-Sorel in het departement Oise op de grote rijks weg tussen Parijs en Rijssel botste de Ne derlandse vrachtauto tegen een personen auto, die werd bestuurd door de heer Paul Farcy. Deze 30-jarige Fransman was juist dezer dagen getrouwd en zijn vrouw zat naast hem in de auto. Mist is waarschijn lijk een van de oorzaken van de botsing, die tot gevolg had dat de Franse personen auto volledig werd vernield. Uit de over blijfselen kon men slechts de lijken van de beide inzittenden bergen. Twee jaar gevangenisstraf is voor de rechtbank te Rotterdam geëist tegen een 19-jarige magazijnbediende en een 17-jari- ge slagersknecht uit Rotterdam, die op 3 oktober een overval op een taxichauffeur hebben gepleegd. De jongelui waren die avond op stap ge gaan om ergens een auto open te maken en daarmee te gaan rijden. Dit lukte ech ter niet. Toen rees het plan een taxichauf feur te overvallen en er met diens wagen en eventueel zijn geld vandoor te gaan. Zij bestedden een taxi en vroegen de chauf feur naar een stil gedeelte van Rotterdam- Zuid te rijden. Daar lieten ze hem stoppen en even later kreeg de chauffeur, de 30- jarige G. A. Boot, een klap met een alarm pistool op het hoofd. Hij werd vervolgens over de voorbank naar achteren getrok ken, maar de chauffeur verzette zich zo danig, dat de jongelui van hun plan moes ten afzien en op de vlucht sloegen. Op aan wijzingen van de chauffeur konden zij spoedig worden aangehouden. Op 10 maart zal de rechtbank uitspraak doen. DUITSE ARBEIDER DOOR SCHROTKRAAN AANGEREDEN De in Dusseldorf wonende E. Fehren- schild, van de Dillinger Stahlbau is don derdag bij het boren van een gat bij de Martin-staalfabriek op het terrein van Hoogovens in IJmuiden aangereden door een schrotkraan. Fehren schild stond op een kast. Met een pijnlijke linkerdijbeen en een schaafwond aan de arm is hij in het Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen. Een foto van de maquette van de door Maarten Mual ontworpen erezuil ter herdenking van de oprichting van de „Republiek der Zuid-Molukken". ma positief hebben uitgesproken over de Republiek der Zuid-Molukken, namelijk de A.R. en de V.V.D., terwijl in de regering ook leden van de C.H.U. zitten die de Zuidmolukse zaak zijn toegedaan. Onze hoop kan en mag dus niet ongegrond zijn dat het kabinet-De Quay op z'n minst welwillend zal staan tegenover de rechts- strijd der Zuid-Molukken". De heer Coen radi bleek echter ten aanzien van minis ter Luns minder gerust, vooral na zijn opmerkingen over de Zuid-Molukken bij de behandeling van de begroting van zijn departement in de Tweede Kamer. Want wel verklaarde minister Luns toen dat Ne derland de plicht heeft de Ambonezen zo veel mogelijk morele steun te verlenen en elke niet strikt noodzakelijke krenking te vermijden, maar ook „dat de nationali teitskwestie niet moet worden overtrok ken, waarbij voor Ambonezen de keuze in beginsel op Indonesië moet vallen". For meel, aldus nog steeds de heer Coenradi, staat minister Luns op het standpunt van de morele steun, materieel levert hij zelfs geen schijn van welwillendheid Ook zei de heer Coenradi te vrezen voor de inzich ten van de hoge ambtenaren van Buiten landse Zaken die een actieve roï spelen in het beleid jegens Indonesië en Zuidoost- Azië. Daarentegen toonde hij zich zeer verheugd over het rapport van de Anti- Revolutionaire partij over het vraagstuk der Zuid-Molukken, waarvan hij de lezing bij herhaling aanbeval. Advertentie dohyfral ii „De Papoeabevolking van Nederlands Nieuw-Guinea heeft de indruk gewekt, het volste vertrouwen te hebben in de wijze waarop wij hen opvoeden. Die opvoeding is gericht op één doel: zelfstandigheid, en wel zodanig dat zij zelf over haar toe komst kan beslissen. Wanneer dat doel is bereikt, is onmogelijk te zeggen. Evenmin weet ik, hoe het zal uitpakken. Ik kan slechts hopen dat de bevolking goede re laties met het Westen zal blijven onder houden." Deze woorden sprak mr. Th. Bot, staats secretaris van Binnenlandse Zaken voor Nieuw-Guinea, nadat hij gistermiddag met enige vertraging om kwart voor vier op Schiphol gearriveerd was. Mr. Bot was op 9 januari naar Nieuw-Guinea vertrokken om zich ter plaatse te oriënteren, ter voor bereiding van de begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer. Voorts bracht de staatssecretaris een bezoek aan het Aus tralische deel van Nieuw-Guinea en aan Australië zelf. Op de terugreis deed hij New Vork aan voor een „oriënterings-be- zoek". „Het is werkelijk verkwikkend om te zien, met welke bijzondere toewijding, om niet t^ zeggen hartstocht, aan die opvoe ding in Nieuw-Guinea wordt gewerkt," al dus mr. Bot. Van 3 tot 9 maart aanstaan de zullen Nederland en Australië een twee de conferentie houden over de samen werking op administratief en technisch ge bied tussen het Oostelijke (Australische) en het Westelijke (Nederlandse) deel van Nieuw-Guinea. Op de vraag, in hoeverre de staattsecretaris het wenselijk achtte, deze samenwerking uit te breiden tot po litieke en militaire zaken, antwoordde hij slechts met te zeggen dat hij in Canberra op de noodzakelijkheid van Australische (Van onze Haagse redacteur) Van 3 tot 9 maart wordt in Hollandia de tweede conferentie gehouden van de Australische en Nederlandse territoriale besturen en vertegenwoordigers van de betrokken regeringsdepartementen voor Nieuw-Guinea. Men doet er goed aan van deze besprekingen, welke in het kader van de Australisch-Nederlandse samenwer king in Nieuw-Guinea-aangelegenheden worden gehouden, geen opzienbarende re sultaten te verwachten. Deze samenwer king groeit het beste zonder dat er veel op hef van wordt gemaakt Dat komt voor al door het geschil in benadering van het Nieuw-Guineaprobleem: voor Nederland is het een internationaal omstreden ge bied, zodat men hier te lande geneigd is de samenwerking met Australië uit te bui ten, terwijl men in Canberra waar men het noordelijk deel van het eiland boven dien als trustgebied voor de Verenigde Naties beheert ervan doordrongen is, dat men het niet zonder de naburige Aziatische landen kan stellen, zodat men er liever niet mee aan de weg timmert. Aldus het hoofd van de directie Nieuw- Guinea van het departement van Binnen landse Zaken, de heer J. A. van Beuge, in een woensdagmiddag voor het Contactcen trum op voorlichtingsgebied in Den Haag gehouden causerie over de Australisch- Nederlandse samenwerking in zake Nieuw-Guinea betreffende. Deze samen werking is na een bezoek van minister Kernkamp aan Canberra in 1953 geruis loos op gang gekomen en in 1957 uitge mond in een gemeenschappelijke ver klaring. In concreto ging men over tot het wederzijds benoemen van verbindings ambtenaren, werd er door Nederland een attaché voor Nieuw-Guinea-zaken te Can berra aangesteld een dergelijke voor ziening werd door Australië niet getroffen en worden er op gezette tijden confe renties belegd van het type als nu te Hol landia staat te beginnen. Aanvankelijk liep alles minder vlot om dat men aan Australische zijde dacht dat alleen Nederland belang had bij de sa menwerking, doch geleidelijk is daarin een kentering gekomen. Vooral in de verbin dingen zijn grote verbeteringen tot stand gekomen. De K.P.M. vaart nu eens in de maand langs de noordkust en eens in het kwartaal langs de zuidkust naar Port Mo resby. De Verenigde Nederlandse scheep vaartmaatschappijen hebben hun route van Nederland naar Hollandia eens in de zes weken doorgetrokken naar Port Mo resby en er zijn ook telegraaf- en telefoon verbindingen tussen de beide delen van het eiland geschapen. Ten aanzien van de taal is men over eengekomen geleidelijk basis-Engels in het voortgezet onderwijs voor de Papoea's te bevorderen. Bovendien is op twee scho len te Port Moresby en te Rabaul het Ne derlands als keuzevak ingevoerd. Er zijn aanbevelingen gedaan het Australische onderwijs aan te passen aan het Neder landse systeem. Beide gouvernementen hebben zich tot taak gesteld de bevolking duidelijk te maken, dat zij tot één ras en één land behoort. Daarom worden bij het onderwijs uit sluitend kaarten gebruikt van het eiland in zijn geheel. In het Australische deel is ook een Engels leerboekje verschenen over „Onze buren op Nieuw-Guinea". Voorts worden gezamenlijke campagnes georganiseerd tegen de malaria en de framboesia en tegen de kindersterfte. De heer Van Beuge zei dat men in de toe komst ook het probleem van de relatieve overbevolking van Nieuw-Guinea geza menlijk zal moeten oplossen, want bij een vooruitgang van de volksgezondheid en dus van het aantal inwoners zal de grond onvoldoende opleveren om de bevolking te voeden. Wat de politieke toekomst van het eiland betreft, maakte de heer Van Beuge ge wag van de in Australië levende denkbeel den om Nieuw-Guinea tezamen met de Nieuw-Hebriden en Frans Caledonië te verenigen in een Melanesische federatie, doch dat zal de bevolking in de toekomst zelf moeten beslissen. De Fransen voelen er in elk geval niet voor. De Australische Labourparty bepleit het gehele gebied on der auspiciën van de Verenigde Naties te beheren. Advertentie Alleen in dozen met Wybert-beeldraerk In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer zegt de minister van De fensie inzake de begroting 1960 dat de keuze van de „Starfighter"-straaljager als vervanger van de huidige aanwezige vliegtuigen het resultaat is van een diep gaand onderzoek, dat meer dan een jaar in beslag heeft genomen. Tijdens deze pe riode werd een groot aantal vliegtuigen be studeerd aan de hand van daartoe opge stelde operationele eisen, die inhielden dat het nieuwe vliegtuig zowel offensief als defensief moet kunnen worden gebruik Het eindresultaat van dit onderzoek, dat te zamen met de Belgische luchtmacht staf werd uitgevoerd, toonde aan dat de „Starfighter" de gestelde eisen het dichtst benaderde. Belangrijke bijkomende fac toren op logistiek gebied, verband hou dende met de omstandigheid dat ook de Duitse en Canadese luchtmacht dit vlieg tuig hadden uitgekozen, alsmede de pro- duktie-mogelijkheden zijn tevens van in vloed geweest op de beslissing. morele steun heeft gewezen. Zowel in Australië als in Amerika zou mr. Bot een „aandachtig gehoor," „veel begrip" en soms zelfs „enthousiasme" hebben ont moet, doch hij wenste niet in détails te treden. Gebrek aan onderwijzers Over de voortgang in de ontwikkeling van de Papoeabevolking zei mr. Bot, dat er tussen de verschillende residenties nog enorme verschillen bestaan. Het tempo van deze ontwikkeling achtte hij zeer gunstig, hoewel er een groot gebrek aan onderwijs krachten is. „Zowel in de pas opengeleg de gebieden als elders is het mij opgeval len dat de bevolking actief geïnteresseerd is en dat zij zeer te spreken is over de wijze waarop zij door de Nederlanders wordt bijgestaan. Het is echter een uiter mate groot gebied waar niet minder dan 300 verschillende talen worden gesproken. De verschillende stammen leefden ver deeld en veelal op voet van oorlog met el kaar en wij trachten nu eenheid te be reiken door die stammen met elkaar in vreedzaam contact te brengen om daarna een samenwerking tot stand te brengen." De contacten tussen Nederlands en Aus tralisch Nieuw-Guinea zijn ook van be lang. Deze maand is een begin gemaakt met een uitwisseling: zestien Papoea's uit het Oostelijke deel zijn naar het Neder landse gebied gekomen om de opleiding van de handelsmarine te volgen en omge keerd zijn vier mannen uit Nederlands Nieuw-Guinea naar het Australische ge bied gegaan om aldaar de scheepsbouw te verkennen. Mr. Bot heeft zowel in het westelijke als in het oostelijke gebied lan ge reizen gemaakt, waardoor hij soms slechts enkele uren in de diverse dorpen kon verblijven. Hij sprak met dg„bestuurs ambtenaren en hield „spreekuur" voor ieciereen. die maar iets had te zeggen. Ner- ^fens had hij de indruk gekregen dat de bevolking zich bedreigd gevoelt door een Indonesische invasie, wel werd hem door het ongevraagd overhandigen van papie ren en middels spandoeken duidelijk ge maakt, dat men geen prijsstelt op de komst van de in Nederland verblijvende Ambonezen of van Indonesiërs. „Men is sterk gekant tegen de komst van deze mensen, om de simpele reden dat zij de baantjes straks zelf willen bezetten, een glasharde economische en sociale reden dus." De staatssecretaris beklaagde zich er over dat de wereldpers zijn bewoordingen niet altijd op de juiste wijze heeft weer gegeven. „Ik heb nooit gezegd dat er in de toekomst een Melanesische unie zal ko men. Ik heb gezegd dat de bevolking van het Oostelijke en dat van het Westelijke deel te zijner tijd zelf over haar lot zal beslissen. Er zijn vele mogelijkheden en een ervan is zo'n unie, maar het is niet aan ons om hierover te beslissen. Ook heb ik nimmer gezegd dat de opvoeding van de bevolking over enkele tientallen jaren gereed zal zijn. Ik kan wel de tijdsduur aangeven van de aanleg van een weg, maar dit zijn mensen en dat maakt het onmogelijk een tijdstip te bepalen". Verslag voor de UNO Nederland streeft in zijn politiek ten aan zien van Nederlands Nieuw-Guinea geen ander doel na dan zich te kwijten van zijn verantwoordelijkheid jegens de bewoners van dit gebied en hun zo spoedig mogelijk in absolute vrijheid hun eigen toekomst te laten bepalen, zo heeft donderdag de heer L. J. Goedhart voor de UNO-commissie over niet-zelfbesturende gebieden ver klaard. De heer Goedhart die vice-voorzitter van deze commissie van veertien leden is, was de eerste spreker in een algemeen debat over een rapport betreffende de vorderin gen van afhankelijke gebieden sinds de oprichting van de UNO. Hij zei dat de Ne derlandse regering zich „intens bewust is van de noodzaak om de toenemende ont wikkeling van het onder haar bestuur staande gebied te bevorderen." Vervolgens gaf dr. J. V. de Bruyn van de Nederlandse delegatie een overzicht van de algemene vooruitgang die in Neder lands Nieuw-Guinea is gemaakt. Hij legde de nadruk op de noodzaak om een juist evenwicht tussen de geestelijke en mate riële behoeften van de inheemse bevolking te vinden. Te veel nadruk op de materiële aspecten van de vooruitgang zou tot resul taten kunnen leiden, die tegengesteld zijn aan hetgeen men wil bereiken. Dr. de Bruyn verklaarde dat in de afge lopen tien jaar het gebied onder bestuurs- controle aanzienlijk is uitgebreid en dat de deelneming van de Papoea's aan wat men een nieuwe manier van leven zou kunnen noemen, aanzienlijk is toegenomen. Ook de oprichting van vakbonden vor men een belangrijke ontwikkeling. Geref Gemeenten in Nederland Beroepen te Bruinisse en te Rhenen H. Ligtenberg te Rotterdam-West. Oud.-Geref. Gemeenten Bedankt voor Lisse B. Toes te Kinder dijk. Geref. Gemeenten Beroepen te Klaaswaal M. Blok te Rijs- sen. Staatssecretaris mr. Th. Bot tijdens zijn persconferentie op Schiphol. Onderscheiding. De ambassadeur van Peru in Nederland heeft aan de gevol machtigde minister van Suriname in Ne derland, mr. dr. R. Pos, het grootkruis uit gereikt van de orde „Al Merito por Ser- vicios distinguidos", de hoogste onder scheiding, die Peru kent. Waagcafé. Het historische gebouw De Waag achter het stadhuis te Delft, is in hoofdzaak als fietsenstalling in gebruik. De Delftse studenten hebben nu bij het gemeentebestuur een plan ingediend voor het vestigen van een café-chantant in het gebouw. B. en W. staan er niet af wijzend tegenover. De studenten willen drie voorstellingen geven van het eigen studentencabaret. Voorts zal ook het op treden van andere gezelschappen en solis ten mogelijk zijn. Wegaanleg aanbesteed. De rijkswater staat in 's Hertogenbosch heeft aanbesteed het maken van de aarden baan met ver harding voor de wegomlegging bij Oos terhout. Er waren 33 inschrijvingen. De hoogste was die van de Amsterdamse Bal last Mij. met 2.956.000 en de laagste die van de Aannemingsmij. W. Rassenberg en Zonen, Breda, met 2.563.300. Alle babies, die op maandag 29 februari 1960 in Nederland worden geboren zullen van het gemeentebestuur van Purmerend een verzilverd lepeltje met het wapen van Purmerend en de 'inscriptie 29-2-1960 kun nen krijgen. Om het geschenk te ontvan gen behoeven de ouders slechts een ge boortekaartje te zenden aan P F 60 te Purmerend. De gemeente Purmerend voert deze ge schenkenactie wegens de viering van 8 tot en met 16 juli van het feit dat 550 jaar ge leden stadsrechten werden verkregen. Tijdens de feestdagen zullen „schrikkelja rigen" in Purmerend een reünie houden. Op 79-jarige leeftijd is in Leersum over leden prof. dr. W. M. Docters van Leeu wen. De heer Docters van Leeuwen werd op 16 maart 1880 te Batavia geboren. Hij studeerde in Amsterdam en in Utrecht. In 1907 promoveerde hij in de hoofdstad. Gedurende een jaar trad hij op als assis tent van prof. Pekelharing te Utrecht. Van 1918 tot 1932 trad hij op als directeur van 's lands Plantentuin te Buitenzorg. Blijkens een mededeling in de Staats courant heeft de Kiesraad in het volgens de Kieswet bij te houden register als po litieke groeperingen ingeschreven: „Le gioen Gepensioneerden en ambtenaren" en de „Nationale Unie". Uit het register zijn geschrapt: „Neder landse Oppositie Unie," „Nationale Unie op Algemeen Christelijke Grondslag" en „Partij voor Overheidspersoneel". Advertentie SPECIAALHUIS REGENKLEDING Het K.N.M.I. deelt mede: De depres sie, die donderdag met regen ons land naderde, nam in de afgelopen nacht snel in betekenis af. De opvullende kern trok langs de zuidelijk provincies naar Duits land. Over ons land bleef een oud front liggen, dat van veel bewolking vergezeld gaat. De koude lucht uit Scandinavië stroomde in de afgelopen 24 uur over een groot deel van Duitsland uit. Zij zal ech ter ons land niet kunnen bereiken, aan gezien een volgende oceaandepressie op dringt in de richting van de Britse eilan den. Daardoor zal de wind weer toene men uit richtingen tussen zuidoost en zuid en tamelijk zachte lucht aanvoeren. Van wege het naderbij komen van het front van de depressie nemen de regenkansen weer toe. WEERRAPPORTEN Zaterdag 27 februari Zon op 7x33 uur, onder 18.14 uur. Maan op 7.45 uur, onder 19,23 uur. Maanstanden 26 februari 19.24 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 26 februari Hoog water 3.28 en 15.43 uur. Laag water 11.22 en 23.48 uur. Zaterdag 27 februari Hoog water 4.11 en 16.25 uur. Laag water 12.11 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen c? binnen- en buitenland. •a-* d S 1 Neerslag: laatste 24 uur. Eu u O Sa Den Helder geheel bew. zo 5 Ypenburg motregen zo 6 4 Vlissingen motregen w 7 11 Eelde geheel bew. o 4 0,2 De Bilt geheel bqw. zo 6 3 Twente geheel bew. o 7 2 Eindhoven mist windst. 7 5 Zd Limburg mist w 9 9 Helsinki onbewolkt n -8 Stockholm licht bew. windst. -1 Oslo zwaar bew. nno -3 Kopenhagen geheel bew ozo 1 Aberdeen zwaar bew. windst. 2 22 Londen geheel bew. w 10 6 Amsterdam motregen ozo 6 4 Brussel motregen w 11 7 Luxemburg motregen w 7 20 Parijs geheel bew. w 14 8 Bordeaux mist ozo 17 Grenoble geheel bew. nw 15 0,4 Nice licht bew. nnw 15 Berlijn geheel bew. o 1 Frankfort geheel bew. nno 6 13 München regen w 6 4 Zürich regen wzw 6 14 Genève zwaar bew.' zzw 8 5 Locarno licht bew. ono 7 Wenen regen n 8 2 Innsbruck geheel bew. verand. 9 3 Athene half bew. w 18 Rome zwaar bew. windst. 16 0 Belgrado regen zw 17 2 Ajaccio zwaar b?w. no 18 Lissabon zwaar bew. z 18 Madrid onbewolkt windst. 16 Mallorca licht bew. windst. 18 Squaw Valley: 16 uur plaatselijke tijd, lichte sneeuw, wind nnw, 4 meter per seconde. Temperatuur 1 graad.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2