ZESTIC JAAR ZINGEN C0URV0ISIER ALBA Wentelbedden „Astrid" Beroep tegen weigering van bouwvergunning aanvaard REIZEN RIKKETIK Op de (röntgen) foto „DE BAK" Volksdansen VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Rijdend Bijbelhuis" komt in Haarlem-Noord Vijf voorlichtingsavonden over tuinverzorging Handballers vergaderden Eerste paal geslagen voor „Sancta Maria" HEEMSTEEDSE GEMEENTERAAD City in IJmond-N. Beddenspeciaalzaak Hoofdbode Nijenhuis onderscheiden Raad acht plan - in tegenstelling tot B. en W. - aanvaardbaar Tijdelijke wijziging van route buslijn 2 5 Van Mensen en Dingen Advertentie Door het Nederlands Bijbelgenootschap wordt reeds enige jaren een toernee door Nederland gemaakt met twee tot bijbel winkels omgebouwde auto's. Eén dezer „rijdende bijbelhuizen" komt volgende week in Spaarndam en Haarlem-Noord. Maandagavond komt de auto aan de West- kolk in Spaarndam, dinsdagavond op de Gijsbrecht van Aemstelstraat, woensdag avond in de Eksterstraat nabij de Sions- kerk en donderdagavond in het Batavie renplantsoen in Haarlem-Noord. Op de maandagavonden 7, 14, 21 en 28 maart en 4 april zullen vijf voorlichtings avonden gegeven worden over het zelf on derhouden van tuinen, georganiseerd door de afdeling Bloemendaal en omstreken van de Koninklijke Nederlandse maat schappij voor tuinbouw en plantkunde. Behandeld zullen worden: „Gazon en pa den" door de heer F. Harkema; „Hees ters en bomen" door de heer A. Jonker; Vaste planten" door de heer A. de Jager; „Eenjarige zaadbloemen" door de heer J. H. Barnhoorn; „Fruit en groenten" door de heer A. Jager. Deze avonden zullen worden gehouden in hotel „Bloemenheu- vel" aan de Bloemendaalseweg. Advertentie RADIO een toon apart TELEVISIE in toon en beeld een toonbeeld OFF. DEALER GR. HOUTSTRAAT 158 HAARLEM Telefoon 15426 Met het oog op de mogelijkheid dat vol gend seizoen in de badmintonhall, die aan de Kleverlaan in Haarlem zal verrijzen, zaalhandbal gespeeld kan worden kwa men de verevigingen van de afdeling Haar lem van het N.H.V. in restaurant Spaans in Haarlem bijeen. Er werd een commissie benoemd be staande uit de heren Chr. v. Arum (afde lingsbestuur), F. Zieren (Concordia), Vrie- ling (TI.TBB), Weijers (IJmond) en J. Kro ger (Full Speed), die contact op zal nemen met het. bestuur van de „Stichting bad mintonhall Duinwijck" en alle andere za ken zal regelen. Donderdagmiddag is het startsein gege ven voor de bouw van de nieuwe r.k. mid delbare meisjesschool „Sancta Maria" in Haarlem-zuid. Achter de tennisbanen van „Eindenhout" heeft de voorzitter van het curatorium, de heer Th. Hoffscholte, de eerste paal geslagen. Voor deze plechtig heid had hij zich uitgemonsterd in het te nue van een „koppensneller": oliejas, helm en stevige leren handschoenen. De plechtigheid geschiedde in een druilerige regen en werd desondanks bijgewoond door leden van het curatorium, docenten, ouders en natuurlijk een enthousiaste schare van leerlingen. Wat onwennig hanteerde de heer Hoff scholte de heimachine om een stalen paal van 2Vi ton en 51/» meter lengte de grond in te boren. Die paal ging de grond in pre cies op de plaats, waar zich straks de hoofdingang van het nieuwe schoolgebouw zal bevinden. Er zullen nog 290 betonnen palen worden geheid, waarmee de aartne mer ongeveer zes weken werk zal hebben. Dan is een stevig fundament voor het ge bouw gelegd. Zoals gebruikelijk bij een dergelijke plechtigheid heeft de heer Hoffscholte niet alleen maar de heimachine bediend, maar ook een toespraak gehouden. Hij werd hier bij ,nu en dan onderbroken door een drif tig stoom afblazende machine. De heer Hoffscholte zei dat na deze indrukwekken de dag twee jaren van intense bouwactivi teit zullen volgen. In september 1962 zullen de meisjes dan voor het eerst het nieuwe gebouw kunnen betreden. De voorberei dingen hebben niet minder dan vijf jaar geduurd. Het gebouw zal volkomen bere kend zijn voor modern onderwijs. Maar dit gebouw zal ook een sociale betekenis krijgen. Want hier zullen de leerlingen le ren op harmonieuze wijze met elkaar sa men te leven. Tenslotte wenste de heer Hoffscholte de bouwers veel voorspoed toe bij het werk. Het Adviescollege voor het IJmondge- bied heeft medio 1958 aan het Nederlands Economisch Instituut opdracht verstrekt een rapport uit te brengen omtrent de vestigingsplaats van de „city" in de IJmond-Noord. Het Nederlands Econo misch Instituut heeft thans aan het Ad viescollege voor het IJmondgebied geadvi seerd, vestiging van het hoofdcentrum van de IJmond-Noord in het Breestraatcen- trum en omgeving in overweging te ne men. Bij het bezien van de mogelijkhe den waren niet alleen in aanmerking te nemen in hoeverre door krotopruiming en sanering ruimte kan worden gevonden voor de groei van het bestaande centrum tot hoofdcentrum van de IJmond-Noord, maar ook in hoeverre ruimtelijke moge lijkheden gevonden kunnen worden voor verlegging van het zwaartepunt van het bestaande Breestraatcentrum in noord- en noordwestelijke richting. Stichting van het hoofdcentrum in de Breestraat en om geving zou gepaard dienen te gaan met stichting van een aan het hoofdcentrum ondergeschikt nevencentrum op het grondgebied van de gemeente Heemskerk. Advertentie 1 pers. 15 jaar gar. 58.00, 49.50 2 pers. 15 jaar gar. 72.50, 62.50 bovenplanken in blanke uitvoering 43.75 39.50. 32.75 U slaagt voordeliger bij GIERSTRAAT 73 - TELEFOON 15777 De hoofdbode van het Heemsteedse raad huis, de heer G. Nijenhuis, gaat maan dag met pensioen. Na afloop van de don derdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad heeft hij zijn jarenlan ge rol van stille, toegewijde dienaar even verbroken om enkele woorden tot de ge meenteraad te spreken. In welgekozen bewoordingen gaf de hoofdbode uiting aan zijn gevoelens van dank tegenover de raad, die hij zo vele jaren heeft gediend. De heer Nijenhuis zei in zijn ambtelijke loopbaan de raad meermalen te hebben zien veranderen. „Tot mijn grote vreugde hebben zich tussen u en mij nooit enige moeilijkheden voorgedaan. Altijd heb ik uw sympathie en waardering ondervon den. Ik hoop dat u nog verder veel goed tot stand zal brengen tot groei en bloei van onze mooie gemeente", aldus de hoofdbode. De burgemeester, mr. A. G. A. ridder van Rappard, zei dat voor de functie van hoofdbode bijzondere eigenschappen ver eist zijn. De heer Nijenhuis bezt deze in hoge mate. „Altijd hebt u stijl en bescha ving getoond en ons vele attenties bereid, die ons zeer goed hebben gedaan". De bur gemeester wees erop dat de hoofdbode een vertrouwenspositie inneemt en voor velen een vraagbaak is. „Steeds hebt u uw stille, dienende functie op voortreffe lijke wijze vervuld. U was een heer in het verkeer met de raad, de ambtenaren en het publiek. U verdient aller achting en sympathie", zei de burgemeester die meedeelde dat aan de scheidende hoofd bode de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau was toe gekend. Hierna speldde de burgemeester de onderscheiding op. Voorts bood mr. Van Rappard de heer Nijenhuis een geschenk onder couvert aan. De nestor van de raad, de heer Van der Linden, zei dat de heer Nijenhuis zich vele jaren lang dienstbaar had getoond en zijn plicht had gedaan. De hoofdbode is daar bij op voortreffelijke wijze door zijn echt genote bijgestaan. Beiden verdienen, aldus de heer Van der Linden, onze grote dank. Hij sprak de hoop uit dat de heer Nijen huis en diens echtgenote lange tijd van een welverdiende rust zullen genieten. Omdat de hoofdbode veel zal gaan wan delen, bood de heer Van der Linden hem een wandelstok aan. Mevrouw Nijenhuis ontving een boeket bloemen. Tot slot sprak de scheidende hoofdbode, die maandagmiddag in het verversings huis „Groenendaal" zal recipiëren, een dankwoord voor de onderscheiding en de geschenken. betreffende grond echter wel aanvaard baar. Mr. P 1 i e s t e r (Prot. Chr.) zei het voorstel van de meerderheid van B. en W. niet overtuigend te achten. Hij was van mening dat de bebouwing volgens het aan de orde zijnde plan niet zo met de omrin gende bebouwing zou „botsen". „We moe ten de gegadigde niet dwarsbomen", zei mr. Pliester, die wees op het positieve standpunt van de welstandscommissie. Mevrouw Van der Meulen-Hou- w e r (Arb.) kon zich bij dit betoog aan sluiten. Naar haar oordeel moet de al of niet aanvaardbaarheid van een bouw plan de doorslag geven, waarbij het stand punt van de welstandscommissie veel ge wicht in de schaal moet leggen. „Dit plan geeft geen aanstoot en is niet verwerpe lijk, ook niet voor de Dreef", vond de heer Scheer (V.V.D.) „Doordat de kwestie nu al vier jaar hangende is, wordt de bouwer gedupeerd". Ook de heer Zegwaart (K.V.P.) achtte het huidige bouwplan aanvaardbaar en verklaarde zich daarom tegen het voorstel van B. en W. Wethouder Corver voerde aan dat de welstandscommissie weliswaar adviseert, doch dat de uitein delijke bevoegdheid te allen tijde bij B. en W. berust. De heer Van der Linden (K.V.P.) liet een ander geluid dan zijn fractiege noot Zegwaart horen. Hij was van het plan geschrokken, noemde het „lelijk" en maakte vooral bezwaar tegen een gepro jecteerde gevel aan de Jacob van Cam- penstraat. Alleen om deze blinde gevel zou de heer W i 11 e m s e (K.V.P.) het voorstel van B. en W. eveneens steunen. De voorzitter, mr. A. G. A. ridder van Rappard en wethouder Van Lent gaven een uitvoerige toelichting op de kwestie. De voorzitter zei tegen het plan bezwaren te hebben, omdat hij het voor de betreffende plaats verwerpelijk acht. Wet houder Van Lent vond dit niet het geval. Hij schetste de moeilijkheden waardoor de behandeling van dit bouwplan zo lang slepende is. De schuld hiervoor ligt echter in het geheel niet bij de gemeente. De as pirant-bouwer heeft een paar keer van architect moeten veranderen, omdat de aanvankelijke plannen onverantwoord wer den geacht. Mr. Rutgers (V.V.D.) meende dat de bouwer te laat een halt toegeroepen is, waardoor de zaak zo lang in behandeling is geweest. Wethouder Van Wijk noemde de kwestie zeer moeilijk. Zijns inziens detoneert het huidige plan met de omge ving. Uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. verworpen, waardoor de appel lant dus geen moeilijkheden van de zijde der gemeente meer zal ondervinden. Politiebureau De overige voorstellen werden alle aan genomen. Op een vraag van de heer Zegwaart over opmerkingen die de burgemeester in het openbaar had gedaan ten aanzien van een nieuw politiebureau, deelde de voor zitter mee dat B. en W. hebben besloten een bekende architect een rapport te la ten samenstellen over de mogelijkheden om tot een betere huisvesting te komen. Hierbij wordt onder meer gedacht aan uitbreiding van de „Merelhorst", waarin thans de openbare bibliotheek en lees zaal zijn gevestigd, en overbrenging van de bibliotheek naar het huidige politiebu reau. In dit plan zal de uitbreiding van het raadhuis mede punt van studie uit maken. Mr. Pliester bracht de Volkskredietbank en het uittreden door de gemeente Bloe mendaal ter sprake. Wethouder Van Wijk zei dat B. en W. zeer spoedig hun stand punt in deze zullen bepalen. Ook bij het college leven bezwaren ten aanzien van de bank. „Er moet inderdaad een radica le koerswending komen". De heer Pliester wees voorts op overlast van het grote aantal eenden. De voorzit ter moest hem toegeven dat het aantal eenden in vijvers en singels een grote om vang had aangenomen. De K.R.O.revue „Rikketik" komt op 28 februari In het concertgebouw. Aan het pro gramma werken mede Berry Kievits, Gerard Walden, de Selvera's, het trio Willy Re, Harry Boda en nog vele an deren. Voor de muzikale omlijs ting draagt het K.R.O. re vue-orkest zorg onder leiding van André van Wattingen. wanneer de patiënt ziekte verschijnselen gaat vertonen. Het streven moet dus zijn de ziekte in een zo vroeg moge lijk stadium op te sporen en de grootste kans hierop heeft men, wanneer de gehele bevolking röntgenologisch wordt onderzocht", aldus dr. Stoffelsma. De leider van het districts consultatiebureau spreekt tenslotte duidelijke taal, als hij schrijft: „Wij dringen er op aan dat iedereen èn in zijn eigen belang èn in dat van zijn medemens deelneemt aan het bevolkingsonderzoek. Laat u niet weerhouden door een stille vrees, dat er mo gelijk een afwijking bij u wordt ontdekt of wel door de mening dat tuberculose een ziekte is die aan u voorbij gaat". Iedereen mag hopen dat deze woorden niet tegen dovemansoren zijn gezegd. Slechts één punt op de agenda voor de vergadering van de Heemsteedse gemeen teraad, die donderdag is gehouden is ge ruime tijd in bespreking geweest. Dat was het voorstel van B. en W. om het beroep tegen de weigering van een bouw vergunning af te wijzen. In overgrote meerderheid is de raad niet op dit voor stel van het college ingegaan. Met veer tien tegen vier stemmen werd het voor stel, nadat het korte tijd ook in besloten zitting was besproken, verworpen. Voor stemden alleen de wethouders mr. Van Wijk en Corver, alsmede de heren Van der Linden en Willemse (K.V.P.). Wethouder Van Lent nam in het college een minderheidsstandpunt in en schaarde zich bij de tegenstanders. Het ging hier om een reeds vier jaren hangende kwestie: namelijk de bebouwing van het braakliggende stuk grond aan de Heemsteedse Dreef, hoek Jacob van Cam- penstraat. De heer C. G. Waleveld, Mars straat 9, Haarlem, heeft hiervoor* bij de gemeente enkele keren achtereen een bouwplan ingediend. Een paar keer heeft de welstandscommissie het: onaanvaard baar uitgesproken. Een vorig jaar april ingediend gewijzigd bouwplan werd in be ginsel aanvaard. In totaal heeft de wel standscommissie niet minder dan twintig keer over de plannen voor de bebouwing van het braakliggende stuk grond gespro ken. Hoewel de welstandscommissie het vorig jaar ingediende plan voor de bouw van een dubbel woonhuis aanvaardbaar heeft geacht, heeft de meerderheid van B. en W. toch geweigerd hiervoor een bouwvergunning af te geven. Het plan als zodanig achtte het college wel aan vaardbaar. Echter kon het college er niet mee akkoord gaan dat het op de betref fende grond aan de Dreef zou worden uit gevoerd, daar het plan naar het oordeel van B. en W. niet voldoende samenhang heeft met de omringende bebouwing. B. en W. meenden dat voor het bouwterrein een betere, meer verantwoorde eigentijd se bouwstijl zou moeten worden toegepast. De raad achtte het bouwplan voor de Advertentie Met het oog op werkzaamheden aan de Kampervest in Haarlem zal de route van stadslijn 2 van de N.Z.H. met ingang van maandag tijdelijk worden gewijzigd. In de richting Haarlem Noordwest (Delftwijk) zal worden gereden: Hout plein, Gasthuissingel, Kampersingel, Turf markt, Spaarne. In omgekeerde richting naar Haarlem Oost (Willem Pijperstraat) zal de route leiden via: Spaarne, Gedemp te Oude Gracht, Verwulft, Gierstraat, Gro te Houtstraat, Houtplein. De halten op de Kampervest zullen in verband hiermee tijdelijk worden ver plaatst. Die voor de richting Haarlem Noordwest naar de Kampersingel bij de Eendjespoortbrug, die voor de richting Haarlem Oost naar de Gedempte Oude Gracht bij het Groot Heiligland. „Slechte mensen zingen niet", heeft de grote Duitse dichter Heine eens gezegd. Als dat waar is dan zijn de mensen van het Haarlemse gemengd koor „Polyhymnia" vast niet kwaad, want die weten wat zingen is. Op 1 juni bestaat het koor zestig jaar. In die tijd hebben heel wat mensen bij „Polyhym nia" het zingen geleerd. Tal loos zijn de uitvoeringen die het koor heeft gegeven. Deze zomer gaat het het diaman ten jubileum vieren met hoe kan het anders ver scheidene concerten in Haar lem. Bloemendaal, Overveen en Zandvoort. Op 16 mei is het eerste feestconcert in het Concertgebouw. „Polyhymnia" heeft een roemrijk verleden. Het koor begon in de vierde (de laag ste) afdeling. Het was in de tijd dat er nog maar één eer ste prijs in een afdeling te behalen was. Tegenwoordig is een aantal van tien eerste prijzen geen zeldzaamheid. Toen „Polyhymnia" die ene eerste prijs had verworven stapte het over naar de derde afdeling en zo ver- volgens tot in de afdeling Uitmuntendheid, die het in de jaren dertig bereikte. Oudere lezers zullen zich nog wel de tuinconcerten op zondagavonden in de mu ziektent bij het Brongebouw waar thans het Sport- fondsenbad staat her inneren en de matinees op zondagen in het Concertge bouw a raison van een kwartje. Meestal stond het publiek buiten in een lange rij te wachten. „Die grote animo is er tegenwoordig wel af", zegt de voorzitter de heer A. N. Zonneveld. Bij de drie of vier winteravond concerten is de zaal niet al tijd vol. Maar dan spreekt hij weer over de historie van het koor. Over de begintijd, waarin de heer Wolterus Grootendorst nog directeur was. En dan de tijd van Wil lem Hespe die tussen 1914 en 1940 de dirigeerstok zwaaide. Beroemde solisten zoals Jos Orelio, Engelse Sewing en het duo Van der Hoek kwa men de zondagmiddagcon- certen opluisteren. Met plezier denkt de heer Zonneveld aan de internatio nale concoursen, lp, J925 kwamen prachtige koren uit Polen, Hongarije en Zweden naar Haarlem. In 1930 hield „Polyhymnia" een inter nationaal kwartetconcours Nevel in de morgen, een schuitje in de Haarlemse Schotersingel en de nog wat trieste bomen van het Staten Bolwerk. Dit samen vormt hel onderwerp voor het stem mingsbeeld, dat onze fotograaf op deze foto vastlegde. Enkele uren nadat de kiek was genomen was de mist verdwenen. De zon scheen stralend, de vogels en de man, die de bladeren uit de grond baggerde, floten om het hardst, kortom het was al een beetje voorjaar. Over een paar weken geeft de kalender het pas toe. Maar wij hebben het van de week al gemerkt. Het was al lente. De gehele maand maart kunnen Heemstedenaren zich op de (röntgen)foto laten zet ten. Met ingang van volgen de week woensdag begint na melijk het bevolkingsonder zoek op longafwijkingen. De hele maand zal een onder- zoekauto in de gemeente ge stationeerd zijn. Woensdag morgen begint het onderzoek in de wagen op het Raad huisplein. Daarna volgen nog zestien standplaatsen. De wa gen komt dus zo dicht moge lijk bij de inwoners, om het de mensen gemakkelijk te maken. Bij bejaardencentra gaat de auto zelfs „voor de deur" staan. Het gemeentebestuur hoopt nu maar dat iedere inwoner die niet geregeld wordt door gelicht aan het onderzoek deelneemt Daarmee doet men zichzelf èn zijn mede mens een groot plezier. De kosten behoeven helemaal geen bezwaar te zijn. De wethouder van Volksgezond heid, de heer J. C. Corver, zal zich als eerste laten door lichten en daarmee het goede voorbeeld geven. Dit gebeurt woensdagmiddag om twee uur. Wie nog twijfelt aan de onschatbare waarde van dit bevolkingsonderzoek, moet even naar dr. J. Stoffelsma, leider van het districtscon- sulettiebureau voor de tuber culosebestrijding in Haarlem, luisteren. Deze schrijft on dermeer: „In het begin van deze eeuw stierven jaarlijks per honderdduizend mensen ongeveer tweehonderd perso nen aan t.b.c. Na de tweede wereldoorlog is dit cijfer bij na tot vier gedaald". Dit prachtige resultaat is uiter aard óók aan geregeld mas saal bevolkingsonderzoek te danken. Er is echter beslist geen reden om nu maar de tuberkelbacil zijn gang te la ten gaan. ..Het wachtwoord van de t.b.c.bestrijding blijft dus: opsporing. Deze opsporing kan meer en meer geïntensi veerd worden dank zij de steeds voortschrijdende ont wikkeling van de moderne röntgenapparatuur. Het rönt genonderzoek van de borst- organen heeft namelijk ge leerd dat er longtuberculose kan zijn zonder dat de per soon in kwestie zich ziek voelt en dat er reeds grove afwijkingen kunnen zijn, Met als achtergrond de hi storische Doelen poseerde omstreeks 1920 het koor „Polyhymnia", zoals het toen was samengesteld, voor de fotograaf. De heren waren gekleed in stemmige kos tuums, de dames in het witte concerttoilet. en in 1950 wederom een Internationaal koorconcours. In 1926 was het koor tijdens de pinksterdagen in Brussel. Het was in de tijd van de relletjes tussen Vlamingen en Walen. Het koor gaf een concert op de Grand Place. „Het was niet altijd rustig in de stad en het was wel eens spannend, hoor", ver telt de voorzitter. In 1930 maakte het koor een drie daagse trip naar Keulen en andere plaatsen langs de Rijn. Verder heeft „Polyhym nia" gezongen in ziekenhui zen en inrichtingen. In de oorlog werd het koor ont bonden en daarna nam de Haarlemmer Henk Ariz de dirigeerstok ter hand. Hij is nog steeds directeur. Be faamdheid heeft ook het in middels opgeheven kinder koor „Polyhymnia" ge kregen. Het kwam meestal met de hoogste prijzen uit de bus. Met een zekere trots vertelt de voorzitter dat de bekende zangeressen Annie Woud en Aaltje Noordewier hun eerste zangstudie bij ..Polyhymnia" hebben ge noten. Verscheidene bestuurs leden en leden zijn al langer dan veertig jaar aan het koor verbonden. De heer Zonneveld was twee jaar geleden vijftig jaar voor zitter. De secretaris, de heer Jac. Bos. een der oprichters van het koor, werd tien jaar geleden gehuldigd, omdat hij vijftig jaar zijn bestuurs functie had vervuld. De heer H. P. Ulsamer, is reeds drieënveertig jaar lid, waar van veertig jaar als penning meester. Eveneens drieën veertig jaar lid is het be stuurslid W. de Zayer, die ook geruime tijd muziek- commissaris was. Thans zit ten verder in het bestuur de heer W. P. Souwer en de muziekcommissarissen me juffrouw L. Kokkeltoren, Ondanks het koude, gure weer komen de reisbureaus op het ogenblik al weer met hun reisgidsen uit Natuur lijk, want de vakmensen we ten dat men drie keer plezier kan hebben van de vakantie: van de voorbereiding, van de tocht zelf en tenslotte van de napret De voorbereiding is - een ieder weet het - uiterst be langrijk, want het welslagen van de vakantie hangt er ten nauwste mee samen. De mo gelijkheden om zich enige tijd aan de sleur van het da gelijks werk te onttrekken zijn legio en de juiste keuze is bepaald niet eenvoudig. Om de aspirant-vakantie gangers bij te staan met raad en daad zijn in Haarlem op nieuw de deuren van het „Adviesbureau voor vakan tiebesteding" geopend.Iedere maandagavond van acht uur tot half tien zitten in het NVV-gebouw aan de Kruis weg 74 enkele reisdeskundi- gen te wachten op een ieder, die inlichtingen wenst te ontvangen over de diverse vakantiemogelijkheden. Of men nu een gezelschapsreis of een privéreis wil maken, een tocht per auto, motor of (brom)fiets, iedereen kan er terecht Men zal er beslist geen spijt van hebben. De leerlingenvereniging van de Rijkskweekschool in Haarlem houdt zaterdag 12 maart in het Concertgebouw in Haarlem de jaarlijkse feestavond. Aanvang acht uur. Opgevoerd wordt het toneelstuk „George en Mar garet", onder regie van mejuffrouw Jobs van Zuy- len. Bal na tot drie uur. De Haarlemse Volksdans- federatie houdt zondagavond 28 februari om acht uur in de gymnastiekzaal aan de Badhuisstraat in Haarlem een instructie-avond. Op het programma staan de momen teel zo populaire Israëlische volksdansen. ook reeds ruim veertig jaar lid, en mevrouw P. C. van der Spek. Zoals reeds is gezegd, gaat „Polyhymnia" verscheidene jubileumconcerten organi seren. Nu zou het bestuur het bijzonder op prijs stellen als oud-leden, ook van het vroegere kinderkoor, van nu af aan weer gedurende en kele maanden op de repe tities zouden komen om het thans ongeveer 50 leden tel lende „Polyhymnia" te ver sterken voor de uitvoering van de jubileumconcerten. De repetities zijn op woens dagavonden in de bovenzaal aan de Grote Houtstraat 175 in Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5