KAAL?-6WS?'X00$? Plannen voor bouw van ziekenhuis in Hoofddorp BOEKPERS BULLETIN TOTALE UITVERKOOP Drie maanden en f 10.000 geëist voor onjuiste belastingaangifte Experiment met „Praktisch jaar" wordt ook dit jaar voortgezet Sleephopperzuiger voor Brazilië Agenda voor Haarlem en de IJmond Koningin ontving het eerste sleuteltje Leidsch Dagblad honderd jaar EEG-ministerraad kwam niet tot resultaat Wethouder Happé slaat eerste paal voor nieuw kantoorgebouw Hella Haasse sprak voor Humanistisch Verbond BOEKHANDEL DE BOEKPERS HAARTONICUM 't verjongt en verstevigt Uw haar! Pre-season sale no. 7 HAARLEMSE RECHTBANK HER VORMDE VR OUWENDIENST Leger knevelt persbureau PIA in Indonesië sinaasappel citroen vruchtenlimonade UIT STAD EN STREEK VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De bekende schrijfster Hella S. Haasse sprak donderdag voor een talrijk gehoor in een der zalen van restaurant Brink- mann over de levensbeschouwing van twee moderne Engelse schrijvers, Law rence Durrell en Iris Murdoc. Na een kor te schets van deze auteurs en hun plaats in het maatschappelijke en litteraire le ven van onze dagen Durrell, die uit Ier se ouders in India geboren, in een diplo matieke loopbaan vele landen bezocht en beschreef; Iris Murdoc, docente in de fi losofie ging spreekster nader in op de essentie van hun letterkundig oeuvre. Grote aandacht werd gewijd aan het groots opgezette vierdelige werk van Dur rell, dat zich afspeelt in Alexandrië, dat conglomeraat van volkeren, rassen en godsdiensten. De zeer bijzondere concep tie van dit boekenkwartet geeft een zeer eigen visie op tussen-menselijke verhou dingen, neergeschreven in een zeer tast bare vorm. Zich sterk inlevend in zijn per- sonnages geeft de auteur als het ware een in een glazen bol geprojecteerd, vele fa cetten van het menselijk leven tonend beeld. Bij Iris Murdoc is kenmerkend naast een superieure ironie, haar bewustheid van de betrekkelijkheid van maatschappe lijke normen, vormen en verworvenheden, alsmede haar genegenheid haar tederheid ook voor de medemens. De aanwezigen ondergingen bij de in dringende wijze waarop de inleidster haar kenschetsing gaf tegelijk iets van de boei ende persoonlijkheid van mevr. Haasse zelf. IN VOORBEREIDEND STADIUM In april zal in de gemeenteraad van Haarlemmermeer vermoedelijk een voorstel van B. en W. aan de orde komen om gemeentelijke mede werking te verlenen aan de stichting van een ziekenhuis in Hoofddorp. De plannen voor dit ziekenhuis verkeren nog in een zeer voorbereidend sta dium. Algemeen is de overtuiging dat dit ziekenhuis er moet komen. Met de voorbereiding zullen echter wel enkele jaren gemoeid zijn. Het sociografisch bureau van de gemeen te Haarlemmermeer heeft in zijn laatste kwartaaloverzicht een beschouwing opge nomen over de behoefte aan ziekenhuis bedden. Gezien het aantal inwoners heeft het sociografisch bureau berekend dat in 1962 in Hoofddorp een behoefte aan min stens 210 ziekenhuisbedden zal'zijn ont staan. Hierbij wordt er rekening mee ge houden dat de randgebieden van de uit gestrekte gemeente georiënteerd zijn op de omliggende steden als Amsterdam, Haarlem en Leiden. Desondanks blijft dus een grote behoefte aan ziekenhuisbedden bestaan. Deze behoefte wordt nog groter, doordat te verwachten is dat het aantal verkeersongelukken als gevolg van de snelle toeneming van het aantal voertui- Advertentie Wegens huurovername wordt Grote Houtstraat 55-57 te Haarlem, opgeheven. In verband hiermede begint zaterdag 27 februari a s. de van onze voorraad BOEKEN, VULPENHOUDERS, FOTOALBUMS etc. gen nog zal stijgen. Reeds thans eist het verkeer op de wegen in Haarlemmermeer belangrijk meer slachtoffers dan het lands- gemiddelde aangeeft. Ook met het oog op de stijgende verkeersonveiligheid zou de aanwezigheid van een ziekenhuis in Hoofddorp gewenst zijn. Besprekingen zijn thans binnenskamers gaande over de bouw van een protestants- christelijk ziekenhuis. Ten aanzien hier van wordt overleg gepleegd tussen per sonen van verschillende protestantse groe peringen. Gedacht wordt aan een zieken huis dat uiteindelijk een capaciteit van tweehonderd bedden zal hebben. Aller eerst zou gerekend kunnen worden op een capaciteit van 140 bedden. Aan het zie kenhuis zou een polikliniek worden ver bonden. Ook in een kring van enkele artsen wordt de stichting van een ziekenhuis in Hoofddorp bestudeerd. Dit zou gaan in samenwerking met enkele grote indus trieën en maatschappijen, voor wie de aanwezigheid van een ziekenhuis in Hoofddorp mede van belang is. Belanghebbende en ter zake kundige personen zijn er van overtuigd dat een ziekenhuis in het centrum van Haarlem mermeer volkomen verantwoord is. Onder meer zijn officiële instanties op het ge bied van de volksgezondheid en het ge meentebestuur van Haarlemmermeer deze mening toegedaan. Bij de n.v. scheepsbouwwerf en machi nefabriek „De Klop" te Sliedrecht, een der vennoten van de I.H.C. Holland is met goed gevolg de dubbelschroef sleephop perzuiger „Minas Gerais" te water ge laten. De doopplechtigheid werd ver richt door mevrouw E. G. de Sousa Leao, echtgenote van de ambassadeur van Bra zilië in Nederland. De tewaterlating werd bijgewoond door diplomatieke vertegen woordigers van Brazilië en Nederland. De hoofdafmetingen van het schip zijn: 71,55 bij 13 bij 5,40 meter. Op de vrijgekomen helling zal de kiel worden gelegd voor het zusterschip van de „Minas Gerais", dat „Rio de Janeiro" genoemd zal worden en dat het laatste ob ject is van de grote opdracht van de Bra ziliaanse regering aan de I.H.C., welke medio 1958 werd verstrekt. Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur Concert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Vandaag 19.30 uur: Interscholair jeugdtoernooi. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.1 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Zij kwamen naar Condura", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30. 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamer geheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „De politie volgt het spoor", 18 jaar; zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur. zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woens dag 14 en 20 uur: „Stranding", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: ..Room at the top", 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 en woensdag 14.30 uur: „Old Yeller". alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag en zater dag 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.1o. 18 45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 18.45 en 21.15 uur: ..De man die verdwijnen moest", 11 jaar. Zondag uur: ..Wen die Götter lieben". alle leef tijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.1j>. 19 en 21.15 uur: „Het teken van Zorro 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15. 19 en 2L15 uur en maandag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: ..De muis die brulde", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur: „Heimatlos". 14 jaar. Zondag 14 30 uur: „Alleen op de wereld", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.): Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1). Tot 1 maart dagelijks van 10—22 uur: expositie van tekeningen v. Hans Mulder. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 1317 uur: expositie van leden-beeldende kunste naars van de Haarlemse Sociëteit Teis- terbant. V else ti-IJ m u id en VRIJDAG 26 FEBRUARI Rex, 20 uur: „De naakte Maja". Thalia. 20 uur: „Some like it hot". Duinwükkerk, 20 uur: Orgelconcert. ZATERDAG 27 FEBRUARI Rex, 20 uur: „De naakte Maja". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Beverwijk VRIJDAG 26 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Danny Kaye aan de Rivièra". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Die Gitarre und das Meer". W.B. Theater, 20 uur: „De zevende reis van Sindbad". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Concert Rosa Spier. Advertentie W.~£k 1 NEEM ONMIDDELLIJK F1XAD0Z+H Actie „Doe O pen* De Koningin heeft gistermiddag een de putatie ontvangen bestaande uit de voor zitter van de Nederlandse Jeugd Gemeen schap, ds. N. O. Steenbeek, alsmede de leider van de actie „Doe open", de heer P. van Haaien, en een twaalftal jongens en meisjes van 17-25 jaar, leden van het Nederlands Nationale Jeugd Comité voor het Wereldvluchtelingenjaar. De actie „Doe open" wordt geleid door de Nederlandse Jeugdgemeenschap in overleg met het Nederlands Nationaal Comité voor het Wereldvluchtelingenjaar. Verkocht worden sleuteltjes, die als sym bool zijn gekozen voor een nieuwe le- Koningin Juliana heeft donderdag een deputatie jongeren ontvangen van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, die deelnemen aan de actie „Doe Open" voor het wereld-vluchtelingenjaar. Men toonde de vorstin de affiches en bood haar het eerste sleuteltje van de actie aan. vensmogelijkheid. De actie begint offi cieel op 27 februari in het gehele land en wordt uitsluitend door jongeren georgani seerd. De opbrengst is bestemd voor het bouwen van een gemeenschaps- en cultu reel centrum in de vluchtelingenkampen Friedrichsfeld en Ohmstede in West- Duitsland, waar een groot aantal vluch telingen uit Polen en Letland verblijven De deputatie bood de Koningin het eer ste sleuteltje van de actie aan. Dinsdag 1 maart is het honderd jaar ge leden, dat het Leidsch Dagblad werd op gericht. Het was de heer A. W. Sijthoff. die het blad als een uitgave van de in 1850 door hem opgerichte A. W. Sijthoff's Uit geversmaatschappij deed verschijnen. Aan vankelijk bedroeg de oplage slechts 180 exemplaren. Het duurde tien jaar voordat dit aantal was gestegen tot 300. Na afschaffing van het dagbladzegel in 1869 waarvoor de strijd reeds in het nummer van 2 maart 1860 werd aange bonden steeg de oplage vrij snel. Zij bedraagt thans 22.500. Van de oprichting af heeft het blad ernaar gestreefd een politiek onafhankelijk orgaan te zijn, be houdens een korte periode 1869 tot 1873 toen het een uitgesproken liberaal karakter droeg. De oprichter van het Leidsch Dagblad, de heer A. W. Sijthoff, richtte tezamen met Martinus Nijhoff en D. A. Thieme in 1869 Het Vaderland op en gaf ook de stoot tot de oprichting van het Rotterdams Nieuws blad (1879) en de Haagsche Courant (1883). Het beheer van het Leidsch Dagblad be rustte van 1886 tot 1917 bij de jongste zoon van de oprichter, de heer G. H. Sijthoff. van 1917 tot 1959 bij de heer J. W. Henny, oud-voorzitter van de Nederlandse Dag bladpers, en sedert 1959 bij de heer E. A. E. van Dishoeck. In 1905 werd het bedrijf omgezet in een n.v. en in 1908 betrok het Leidsch Dagblad een eigen afdeling in het gebouw aan de Doesstraat, waarin de uit geversmaatschappij was en ook nu nog is gevestigd. Op 1 maart 1914 verhuisde het bedrijf naar de Witte Singel, waar de ar chitect W. M. Dudok in 1917 een gepaste behuizing voor de administratieve dienst ontwierp. Gedurende het directoraat van de heer Henny (42 jaar) onderging het be drijf vele moderniseringen en werd het machinepark aanzienlijk uitgebreid. Als hoofdredacteuren hebben het blad gediend de heren J. van den Dop, J. W. Henny en de heer W. W. Menkhorst. Thans treedt de heer J. W. Brouwer op als hoofd redacteur van het blad. Ter gelegenheid van het eeuwfeest wordt dinsdagmiddag een receptie gehouden in het Stedelijk Museum De Lakenhal te Leiden. Kort nieuws Illegale leges. In de heden te houden raadsvergadering van Heiloo zullen B. en W. de raad voorstellen aan de 787 tele- visietoestelbezitters de vijf gulden leges te restitueren, die dezen betaald hebben voor een vergunning tot het plaatsen van een televisiemast Deze legesheffing was geregeld in een uit 1937 daterende bouw verordening, die betrekking had op radio antennes en later ook gehanteerd werd voor televisie-antennes, hetgeen bij nader onderzoek in strijd werd bevonden met de Woningwet. De vorige maand heeft ook 't gemeentebestuur van Wieringermeer be sloten tot terugbetaling van deze leges- gelden, nadat Gedeputeerde Staten er het gemeentebestuur op hadden gewezen, dat de legesverordening hier niet juist werd toegepast. Dierenziekenhuis. De afdeling Ren- kum van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft besloten 1300 te besteden voor een op te richten dierenziekenhuis alsmede 1000 voor de aanschaffing van een röntgenapparaat. Het ziekenhuis zal worden gevestigd bij het dierentehuis, dat geëxploiteerd wordt door de afdelingen Wageningen en Renkum van de vereniging. Joegoslavisch verkeersbureau. In Am sterdam in de Marnixstraat 186 is een toe ristenbureau voor Joegoslavië gevestigd. Directeur is de heer J. W. E. Riemens. Advertentie Wilt o weten wat dit voorjaar de toon aan geeft? Kom dan naar „House of England" en... u 2iet 't. In de etalages, in de vakken! Want „House of England" voert exclusief de laatste creaties uit de internationale modecentra. Boven dien kunt u zich, uitsluitend in de maand februari, enkele van deze nouveauté's aanschaffen tegen een zeer speciale prijs. De zevende aanbieding in onze serie „voorseizoen-verkopen" is een Italiaans Icamgaren kostuum van Serafino Bertotto in de nieuwe „Unea Dorlca" v.a. 179.50 waarvan de streepmotieven geïnspireerd zijn op de Dorische zuilen. Warme, gloedvolle kleu rencombinaties uit het zonnige zuiden. 1-rij, 2- en 5-kn. modellen. AMSTERDAM Reguliersbree- straat 21-23 Tel. 37880 Twee maanden gevangenisstraf en 10.000 boete of drie maanden hechtenis heeft de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bouman donderdag geëist tegen een 66-jarige Haarlemmer die over 1956 en 1957 totaal ongeveer 4300 te weinig in komstenbelasting zou hebben betaald. Verdachte is firmant in een loodgieters- bedrijf geweest en hij heeft een sigaren zaak gehad, waar zijn vrouw in stond. Na het overlijden van zijn vrouw in april 1957 dreef de Haarlemmer de zaak enkele maanden zelf, waarna hij haar overdeed. In de jaren 1954 tot en met 1957 zou hij voortdurend te lage inkomsten uit deze si garenzaak hebben opgegeven. Hij vernie tigde een deel van de inkoopfacturen en boekte in het kasboek niet de werkelijke bedragen, maar berekende een bruto winst percentage. Degene die de zaak overnam had verklaard dat de Haarlemmer eens in zijn bijzijn een factuur in de kachel gooide met de woor den: „Dat moet jij ook doen, want anders maak je geen winst". Verdachte zei zich hiervan niets te kunnen herinneren. Ver der had de opvolger verklaard dat de Haarlemmer gemiddeld f 800 omzet per week boekte, maar in werkelijkheid be droeg de omzet ongeveer 1200. Over 1955 gaf verdachte een inkomen op van 14.963.14 doch hij had 20.681 verdiend. Over 1930- waren deze bedragen respectievelijk 11.630,95 en 18.641. In totaal betaalde hij over deze beide jaren ongeveer 4300 aan inkomstenbelasting te weinig. Een belastingambtenaar verklaarde als getuige dat het vernietigen van inkoop facturen veel bij sigarenhandelaren voor komt Het experiment van de Centrale Ker- geraadscommissie Hervormde Vrouwen dienst in Haarlem met het zogenaamde „Praktisch jaar" voor meisjes met eind examen ulo, dat op 15 augustus 1958 met twaalf meisjes is begonnen, zal ook dit jaar worden voortgezet. Op 10 maart ko men de ouders met de commissie samen in het wijkgebouw Gedempte Oude Gracht 104 in Haarlem voor overleg ter voorbe reiding van het derde jaar. Deze derde groep gaat half augustus 1960 beginnen. Ouders, die erover denken hun dochters hieraan mee te laten doen, kunnen zich om inlichtingen wenden tot mevrouw J. Kop penHaagsma, Acacialaan, Bloemendaal of tot mevrouw ir. M. Waardenburg-Lin- deyer, Wilhelminapark 26, Haarlem. Het initiatief tot dit „Praktisch jaar" is in 1957 genomen door de centrale kerke- raadscommissie als logisch gevolg van de ervaringen opgedaan bij de beroepsvoor lichting van de Christen Jonge Vrouwen federatie, waar men onder de indruk was gekomen van het tekort aan beroepskrach ten, zowel op het terrein van het onderwijs (kleuter-, lager-, nijverheids- en middel baar-onderwijs) als op dat van de sociale beroepen (verpleegster, kraamverzorg ster, kinderverzorgster en kinderbescher ming). Het bleek, dat meisjes, die eind examen ulo hadden gedaan, gewoonlijk te jong waren voor de opleiding van ver pleegster. Daaruit ontstond de wenselijk heid van een overbruggingsjaar, waarin zij het verzorgende beroep zouden leren kennen, enerzijds met de veeleisende-, an derzijds met de dankbare kant ervan. Van verschillende zijden ondervond men veel medewerking voor dit plan. Bij het theo retisch deel van de opleiding werden één avond per week cursussen koken en kos tuumnaaien gegeven, respectievelijk op de Prot. chr. Nijverheidsschool in de Tette rodestraat en door „Jong Haarlem vooruit" in het Gymnasium. Overdag wer ken de meisjes ongeveer acht uur in de in richtingen en gebruiken daar de middag maaltijd. Verder zijn de meisjes extern, waardoor het contact met het eigen gezin gehandhaafd blijft. Toch is ook de waarde van het gemeenschapsleven in een in richting van groot belang. Daarom gaan de meisjes na negen maanden extern te zijn geweest, drie maanden intern maarj dan in het buitenland, werken. De eerste groep is destijds naar Brussel geweest. De tweede groep gaat op 1 april naar Duits land, waar de meisjes in Münster in het Diaconessenhuis zullen worden te werkge- steld. Mevrouw A. Vermet-de Ruiter en mevrouw Oskamp zijn in januari in Mün ster geweest, waar zij uitstekende indruk ken hebben gekregen van de mogelijkhe den in het Diaconessenhuis. Behalve het ziekenhuis zijn onder hetzelfde dak onder gebracht een kinderhuis en een bejaarden centrum, alsmede een kleuterdagverblijf. De meisjes logeren in het zogenaamde „Mutterhaus", waar zij na hun dagtaak tevens een cursus zang, sport en culture le zaken volgen. Ook worden zij opgenomen in het zogenaamde „Diakonische Jahr", waarmee men in Duitsland enige maan den vroeger begonnen is dan in ons land. De raads. .n, mr. B. W. Stomps, vertel de dat de vrouw van zijn cliënt er een gewoonte van had gemaakt sigaren of snoepjes aan klanten cadeau te geven. Als verdachte deze verliesposten had genoteerd zou het aan de belasting onthouden be drag veel lager zijn geweest, aldus plei ter. Verdachte zei ten slotte dat hij het voor zijn accountant niet had willen weten dat hij verlies leed. Hij vertelde geregeld geld uit het loodgietersbedrijf in de sigarenzaak te hebben gestoken. Thans moet hij leven van een kleine toelage van zijn opvolger en van de A.O.W. Tegen een 49-jarige Beverwijkse toneel schrijver die over 1956 en 1957 ongeveer 2300 te weinig belasting betaalde eiste de officier van Justitie drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 4000 boete of drie maan den hechtenis onvoorwaardelijk. Verdachte had op zijn belastingaangif ten vermeld dat hij over 1956 f 7330,82 had verdiend en over 1957 6805,27. Hij verzweeg echter de inkomsten uit de auteursrechten van heropvoeringen van toneelstukken. „Houd er maar geen aan tekening van, dat doe ik ook niet", zou zijn uitgever hem hebben gezegd. De raadsman, mr. O. H. van Wijk, ver telde dat zijn cliënt buiten zijn schuld ge zinsmoeilijkheden heeft gehad en dat hij door de uitgever weer in het zadel was geholpen. Hij wilde zijn werkgever niet in moeilijkheden brengen door de inkomsten uit de heropvoeringen aan de belasting op te geven. Mr. Van Wijk bepleitte een voorwaardelijke gevangenisstraf en een lagere geldboete. Uitspraken op donderdag 10 maart om half tien. DJAKARTA (AFP) Alle diensten, welke worden verzorgd door het Indone sische persbureau „PIA" moeten met in gang van vrijdag worden gestaakt we gens een verschijningsverbod, opgelegd door de militaire autoriteiten. Een woord voerder van het militaire commando deel de mede, dat deze maatregel is genomen wegens een bericht in het Indonesische bulletin van PIA van donderdag, dat als volgt werd aangekondigd: „Tijdelijke af wijking van het verbod tot het houden van openbare bijeenkomsten, ten behoeve van de ontvangst van de officiële Russische gast". PIA vermeldde in het bericht, dat openbare bijeenkomsten toegestaan wa ren tijdens het gehele verblijf van Kroesj- tsjev in Indonesië, terwijl het leger daar voor alleen toestemming had gegeven voor de dag van zijn aankomst. Dit is voor het eerst, dat het militaire commando een verbod oplegt, dat alle diensten treft van PIA, dat voor verschil lende Indonesische persorganen de voor naamste nieuwsbron is. Advertentie Het Europees vervoer Een ontwerp-reglement van de Europe se Executieve Commissie ter voorkoming van discriminatie in prijzen en voorwaar den in het vervoer in de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap heeft donderdag in Brussel niet de goed keuring van de Ministerraad van de E.E.G., gekregen. Als gevolg van Italiaanse en Nederlandse oppositie tegen de in het ont werp-reglement opgenomen bepaling over een aan de vervoersmaatschappijen op te leggen publikatieplicht van prijzen en voorwaarden van transportcontracten kon den de voorstellen van de commissie de voorgeschreven meerderheid van stem men niet behalen en werd besloten, dat de Europese Executieve Commissie zich na der op deze kwestie zal beraden en een nieuw voorstel zal indienen. Advertentie Ballograf zeqqzs e»v scHufot, dz, Maandag 29 februari 's morgens om tien uur zal de Haarlemse wethouder van openbare werken, de heer VV. F. Happé, de eerste paal heien voor h-' kantoorgebouw van Fluor-Schuytvlot n.v., dat op de hoek van de Schipholweg en de Schalkwijker- straat in Haarlem zal verrijzen. Nieuws in het kort Lezing over kleurenfotografie. Woens dag 16 maart wordt door de cineast Hille Kleinstra in de aula van de openbare ULO-school te Hoofddorp een lezing ge houden over 'Teurenfotografie, die zal worden toegelicht met kleurendia's. Geslaagd. Aan de hogere en middel baar technische schooi voor elektronica in Hilversum zijn geslaagd voor het eerste gedeelte (wiskunde) van het examen voor hoger elektrotechnicus de heren R. A. v. d. Linden, Badhoevedorp en F. A. van Spanje uit Haarlem. Voor het examen radiomonteur N R. G. is geslaagd de heer J. Tas uit Aalsmeer.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7