I Albert Heijn A.H. SUPERMART TIPS upeHtfarfr FABER Prins Bernhard in Soedan aitiyea uirir Speciaalzaak WtLr Jac. van Maris Agenda voor Haarlem en de IJmond MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 „Moord op maat" GEHAKT verpakking 148 SAUCIJZEN 500 gr 158 Lamscoteletten 168 Jaffa's 7 voor Spinazie uterbiik Sperziebonen 'biTk 100 58 89 Bloemkool per stuk 69 Diepvries-Poularde Verse Poularde kg 495 POULARDE 5.25 XWART KIP ,ooPg,,m 46 Grote Houtstraat 99 Receptie „Oosthoek" Toon Hermans in Minerva Jazzconcert in „Vreeburg" werd druk bezocht UW RIJBEWIJS? Dan naar POTM A Bogaard winnaar van openingswedstrijd Slot en Dë Jong blijven leiden in Haarlem Kindercircus „Elleboog" voor „Tot Steun" Afscheidsdienst voor echtpaar Koksma Kinderen gered uit brandende woning Panique in Squaw Valley Ir. C. H. Holgen verlaat Conrad Stork Hijsch n.v. Teisterbant-expositie door 900 personen bezocht „Nova Zembla" vierde tachtigjarig bestaan Ds. J. van Dam aanvaardt beroep naar Sneek Haarlem-dames waren te zwak voor waterlelies Het waterpoloprogramma Kerkelijke onderscheiding voor gouden koorzanger Man maakt val van ruim vier meter van dak UIT STAD EN STREEK Beroepententoonstelling in Haarlemse Vishal Burgerlijke Stand van Haarlem Vels en-I Jmuiden Beverwijk HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCI^fl COURANT i A mateurtoneel In de bijna veertig jaar van haar be staan, had de Heemsteedse toneelvereni ging „Nut en Genoegen" tot dusver nog nimmer een thriller gespeeld, zodat de beide opvoeringen van „Moord op maat", een detectivespel in drie bedrijven door Jan de Kok. voor dit ensemble in zekere zin een experiment zijn geweest. Ook voor de regisseur dus, die gelet op de resulta ten welke hij hierin met deze spelers be reikte, de specifieke eisen van een derge lijk genre nog niet geheel heeft aange voeld, althans niet wist te verwezenlijken. Een thriller vraagt immers in de eerste plaats sfeer en spanning en het is aan de regie deze elementen via het toneel op het publiek in de zaal over te brengen. In dit geval de toeschouwers, die de beide laat ste zaterdagen in wijkgebouw „De Prince- hof" in De Glip aanwezig zijn geweest. Het was nu juist de spanning, waar het deze voorstellingen het meest aan man keerde. Als voorbeeld van dit foutieve in zicht noemen wij de manier, waarop de kleermaker Raccordini werd gespeeld. Dit beweeglijke mannetje verkreeg van Ben Wagemans geheel de statuur van de kluchtspelfiguur, met het logische gevolg, dat zijn opkomst door het publiek telkens met de nodige hilariteit werd ontvangen. Nu is het mogelijk, dat deze rol ook door de schrijver is ingelast met de bedoeling, deze te laten fungeren als de traditionele komische noot. Hij dient dan enigszins ge matigd te worden gespeeld, zodat het pu bliek zijn handelingen gadeslaat met een geamuseerde glimlach en niet, zoals hier geregeld het geval is geweest, onder da verende vrolijkheidsbetuigingen, want op deze manier werd de toch al zo moeizaam bereikte spanning, met één slag doorbro ken, hetgeen de regisseur stellig had kun nen voorkomen. Ook de vertolking, welke door Dick Beck aan inspecteur Fedder werd gegeven, moet beslist onvoldoende worden genoemd. Hij miste de voor een dergelijke figuur onontbeerlijke autori teit en allure, hetgeen vooral tot uitdruk king kwam door de slappe en bijna ge moedelijke wijze, waarop de diverse ver horen door hem werden geleid. Met uit zondering wellicht van Hanna van der Bos-de Graaf, die een gedecideerde en vrij natuurlijke Irene Holterman speelde, hebben de overigen er ons niet van kun nen overtuigen, dat het hier een toonaan gevend milieu van „captains of industry" betrof. Daarvoor schoten zij over het al gemeen te veel in distinctie tekort en was bovendien de uitspraak te onverzorgd. De intrige van deze thriller is geba seerd op de onderzoekingen van inspec teur Fedder naar de oplossing van de moord op het echtpaar Holterman. Het gelukt hem uiteraard aan het slot de dader te ontmaskeren; ditmaal met behulp van een tape-recorder. Nu werd naar onze smaak door de auteur te nadrukkelijk met dit apparaat gemanoevreerd om tot een ontknoping te geraken, welke het stuk met een vernuftig geconstrueerde climax besluit. Advertentie UIT ONZE SLAGER!) Prima magervlees 500 gr. Uit onze afdeling GROENTE EN FRUIT UIT ONZE POELIERS AFDELING Heerlijk malse per 500 gram 240 gewicht per stuk varieert van 7501000 gram AAN HET SPIT GEBRADEN vers gewicht 1 kilo Voor soep en ragoöts It 839 Op de receptie van Haarlemse Korfbal vereniging „Oosthoek" heeft de heer H. Arends, namens de KNKB, aan de jubi lerende vereniging de bondswimpel uit gereikt. Het HKB-bestuur schonk korfbal manden en bloemen, en de Haarlemse korf balverenigingen twee ballen, en envelop met inhoud en bloemen. Toon Hermans is met zijn intensieve voorbereidingen tot een nieuwe „One man show" vrijwel gereed gekomen, zodat de eerste voorstellingen hiervan zeer binnen kort kunnen worden verwacht. Tot de eerste plaatsen, waar hij dit nieuwe pro gramma voor het voetlicht zal brengen behoort ook Heemstede, waar hij van maandag 28 tot en met donderdag 31 maart in het Minervatheater zal optreden. „Doe Openin Bloemendaal De „Doe Open"-actie in Bloemendaal is zaterdagavond begonnen met een jazzcon cert in hotel „Vreeburg", die door zeer veel jongeren werd bijgewoond. Vier combo's en jazzorkestjes wisselden elkaar af. Ieder optreden werd door de tubaspeler-trombonist Hans IJzerdraad van commentaar voorzien. Na een wat zwak begin van de combo onder leiding van Ton Vingerhoeds, re vancheerde dit ensemble zich met een uitstekende vertolking van de Blues March, welke later op de avond werd her haald. De pas een week bestaande Lorentz Five hadden in Peter de Vries een knappe trompettist. Het optreden van „Les Dé- Tricheurs du Jazz" kenmerkte zich door soepel spel. Tenslotte traden de Jazz Preechers op met een programma dat meer in het experimentele vlak lag. De heer IJzerdraad vroeg zich dan ook af, of de muziek in de categorie oude- dan wel nieuwe jazz thuishoorde. De avond werd besloten met een bal op de muziek van „Les Détricheurs du Jazz". De jongerenclub „De Twintigers" van de Volksuniversiteit voor Haarlem en om streken heeft eveneens meegewerkt aan de „Doe Open"-actie. Het bestuur heeft namens de leden een bedrag van f 57,22 afgedragen. Advertentie Onze ervaring uw sukses. Sinds jaren voor AUTO. MOTOR en SCOOTER Raamvest 23 Telefoon 14114 In het „Van der Aartsportpark" heeft de Haarlemse wielerclub „Dc Kampioen" zon dag het seizoen geopend met een wed strijd over veertig kilometer. Deze ope- ningsrit droeg een levendig karakter en door toedoen van Gieske en Koger kwam er vrij spoedig een kopgroep van twaalf man waarbij alle favorieten tot stand. Deze kopgroep, die werd gereduceerd tot negen man, heeft het verdere verloop van de strijd beheerst. Een eindsprint tus sen de negen aanvoerders scheen tenslot te de beslissing te moeten brengen, doch het pakte toch nog anders uit, want een attente Bert Bogaard verraste zijn riva len in de slotronde met een felle demarra ge en bleef volledig buiten schot. De sprinters mochten zodoende slechts om de tweede plaats spurten en dat pleit won Koger. De uitslag luidde: 1. Bogaard, 2. Koger, 3. Visser (Santpoort), 4. Buis (Vijfhuizen), 5. Van der Horst, 6. Blommaert, 7. H. Pe ters (Heemstede), 8. Rutte (Haarlemmer- liede), 9. Jansen, 10. Sminia, 11. Krab benbos, 12. Van Tintelen (Vijfhuizen), 13. Deinum, 14. Van Dijk. Bij de C-klassers, die een half uurswed strijd reden, zegevierde R. Wagner vóór Filippo, W. Wagner, Krijgsman, Post, Ra makers en Otte. De leden van de damclub 't Oosten, Frans Slot en Abe de Jong, leiders van de voor wedstrijd om de damtitel van Kennemer- land, zijn in uitstekende vorm. De overige hoofdklasse-spelers, verdeeld in twee groe pen van tien, zijn vrijwel gelijkwaardigen. Behalve De Jong en Slot, die zich reeds definitief in de finale hebben geplaatst heb ben velen nog kans op een der overige vier plaatsen. Slot won deze week van Meurs en ir. M. Krijgsman heeft nu na zeven partijen de volle buit, dus 14 punten, binnen. L. Visser won van Van der Kroft, J. Poppen verloor van J. ter Haak, C. Schelfhout verloor van J. Warmerdam, en Krijgsman speelde re mise met Warmerdam. P. v. d. BergJ. H. Meure uitgesteld, H. BelienH. J. Gerre- vink afgebroken. J. Drayer remise met Abe de Jong, J. van Straten wint van Nico Blom, J. Drayer remise met N. Blom. In de eerste klasse moest de belangrijke partij Leo BinkhorstOorthuis worden uit gesteld. Th. Bot verloor van H. Le Noble, C. Kaan remise met Th. Mast, H. Leeuw remise met Th. Wort, W. Persoon—J. Boer- kool afgebroken. Geen wijzigingen aan de kop zodat Bink horst en Oosthuis blijven leiden. In de tweede klasse blijft de DCY-er J. de Boer maar winnen. Zijn voorsprong na de zevende ronde (de leider won alles) op zijn concurrenten is zo groot dat De Boer de volgende ronde het kampioenschap van Kennemerland tweede klasse op zijn naam kan brengen. De uitslagen luiden: Jan Thijms wint van A. Zandbergen, G. van KempenD. Dorenstra uitgesteld, J. de Boer wint van L. v. d. Meer, P. Lenaerts verliest van S. Lemmers, C. J. v. d. Does wint van J. ter Wolbeek, W. GomesH. Le Noble remise. Zaterdag 5 maart zal door het kinder circus „Elleboog" uit Amsterdam in het Minervatheater te Heemstede een jeugd- matinee worden gegeven, waarvan de to taalopbrengst is bestemd voor de Haar lemse afdeling van de vrijzinnige voogdij vereniging „Tot Steun". Deze vereniging is een landelijke organisatie met vieren twintig zelfstandige afdelingen, welke in de plaats der ouders treedt, wanneer dezen hun kinderen zelf niet kunnen opvoeden. De kinderen worden door de rechter aan de vereniging opgedragen, die tot hun meerderjarigheid de voogdij behoudt. Als het enisgzins mogelijk is worden zij in pleeggezinnen ondergebracht; in speciale gevallen is echter voor korte of lange tijd opname in een inrichting noodzakelijk. Het bestuur wordt bijgestaan door sociale werksters, die de kinderen regelmatig be zoeken. Ook wordt vaak de hulp ingeroe pen van een medisch opvoedkundig bu reau, of van een aan deze inrichting ver bonden psycholoog. „Tot Steun" wordt in belangrijke mate door het Ministerie van Justitie gesubsi dieerd, doch daarnaast vereisen bijkom stige omstandigheden ook extra financiën. Al deze extra kosten worden niet gesub sidieerd, zodat de vereniging hoopt met de opbrengst van bovenvermelde voorstel ling de kas weer enigszins te kunnen ver sterken. Vóór vertrek naar Kythera Zoals wij in ons blad van zaterdag reeds uitvoerig hebben bericht, zullen de heer en mevrouw J. M. Koksma uit Heemstede binnenkort naar het Griekse eiland Kythe ra vertrekken, om hier in dienst van de Wereldraad van Kerken zijn deskundig heid aan te wenden, onder meer bij de be strijding der erosie. Aan dit vertrek is zon dagavond een oecumenische kerkdienst voorafgegaan, gehouden in de Nederlands hervormde kerk aan het Wilhelminaplein in Heemstede. De dienst werd ingeleid met het gezamenlijk zingen van het eerste vers van psalm 97, gevolgd door schriftlezing door de predikante, dr. J. L. Klink. Haar predikatie was geheel aan de komende uit zending van de heer en mevrouw Koksma gewijd, waarbij spreekster de kerkgan gers eerst in gedachten meenam naar dit eiland met zijn naam als muziek. Dit be trof echter de vroegere situatie op Kythe ra; eerst een geliefd vakantieoord, nu een vervallen grootheid, arm en bijna verla ten. „Komt hier en helpt ons!" werd ge zegd en gelukkig heeft het echtpaar Koks ma aan deze dringende bede gevolg willen geven. Dr. Klink wees vervolgens op het uit zonderlijke van deze uitzending, welke immers tijdens een kerkdienst geschiedt. Zij trok daarom een vergelijking tussen de tocht van Paulus van Klein-Azië naar Grie kenland, negentien eeuwen geleden, toen hier voor het eerst de boodschap van het Evangelie werd gebracht. Sindsdien zijn veel christenen moe ge worden en verlaten zij de kerk, zodat de velden, eerst rijp om te oogsten, nu dor zijn geworden en onvruchtbaar. Toch gaat God door met Zijn werk, in Christus op aarde begonnen en daarom moet het Evan gelie in deze tijd een bepaalde gestalte worden gegeven. De kerk moet het zout der aarde en het licht der wereld zijn, als de echo van God's woord in de twintigste eeuw. En al komt God dan ook niet dichter bij de mens door een vruchtbaar gemaak te Sahara of voldoende calorieën voor iedereen, toch zal de bestrijding van ar moede en apathie op Kythera door de We reldraad van Kerken, in zekere zin een antwoord op dit Evangelie zijn. Aldus wordt Gods goedheid gestalte gegeven in de verste uithoeken der aarde. Ds. A. Oskamp legde op zijn beurt even eens de nadruk op het oecumenisch ka rakter van deze dienst, om daarna vast te stellen, dat het slagen van de opdracht aan de heer Koksma van velerlei omstan digheden afhankelijk is. Gedeeltelijk van het technisch vermogen en de bereidheid tot medewerking van het Griekse volk, maar vooral van de geestelijke bagage, welke door het vertrekkende echtpaar zal worden meegevoerd. Wat dit laatste be treft wenste ds. Oskamp te verzekeren dat zijn gemeente met steun en gebed achter hen zal blijven staan. Ten slotte sprak de heer Koksma zelf, waarbij hij onder meer een kort verslag uitbracht van de omstandigheden, welke hij bij zijn recente bezoek op Kythera had aangetroffen. Het is een eiland van dertig kilometer lang en twintig breed, droog, dor en arm. Wellicht is de onkerkelijkheid der bevolking uit deze moedeloosheid en ellende ontstaan. Het eiland, eenmaal aan Aphrodite de godin der vruchtbaarheid gewijd, verkeert thens in het laatste stadium aer erosie, doch de heer Koksma had goede hoop. deze te kunnen elimine ren door middel van bebossing en nieuwe waterreservoirs. De dienst werd daarop door ds. Oskamp met gebed besloten. In een woning aan het Burgemeester Hoff- manplein te Rotterdam heeft vanmorgen een felle brand gewoed. Drie kinderen konden uit de vlammen worden gered. Hun moeder, mevrouw Van Kwawegen, was naar het sou terrain gegaan om enkele werkzaamheden te verrichten. Boven in de achterkamer bevon den zich drie van haar acht kinderen. De overigen waren naar school. In een ledikantje lag een 15 maanden oude baby. Verder waren thuis een driejarig dochtertje en een vijfjarig zoontje. Het is vrij zeker dat het jongetje een doosje met lucifers uit een schort van zijn moeder heeft gehaald en ermee heeft gespeeld Toen mevrouw Kwawegen boven kwam zag zij tot haar schrik dat haar huis kamer in brand stond. Zij rende naar buiten om in een winkel de brandweer te bellen. Buren redden de baby. De oudere kinderen waren zelf naar buiten gelopen. Met zes stralen heeft de brandweer het vuur, dat danig had huisgehouden in de wo ning, geblust. KHARTOEM (Reuter) Prins Bern hard is zondag in Khartoem, de hoofdstad van Soedan, aangekomen voor een twee daags officieel bezoek. Op zijn program ma staan ontmoetingen met de president van de Soedan, Abboud, en de minister van Financiën, Sayed Ahmed. Prins Bern hard zal semi-officiële besprekingen over economische samenwerking tussen Neder land en de Soedan houden, aldus meldt Reuter. Geheim zendertje. De P.T.T. heeft in het buurtschap Zuideinde (gemeente IJsel- muiden) een geheime zender in beslag ge nomen bij de 16-jarige V. H. aldaar. Tegen de overtreder werd proces-verbaal opge maakt. Advertentie Ongeregeldheden bij huldiging SQUAW VALLEY, zaterdag In spanning wachtte het stadion op het ver schijnen van de winnares. Eindelijk kwam er beweging bij de ingang onder de eretribune de verslaggevers schoten naderbij het was de schaats-ster maar niet de zo suc cesrijke. Eigenlijk was ze nóg succesrijker; een leger van bewonderaars omzwermde haarhoffelijk haar geringste wens ver vullend. Het leed geen twijfel; zij was de meest populaire, de meest geliefde sport vrouw van Squaw Valley. Spoedig werd de reden duidelijk. Niet alleen was zij mooi en geestig, bovendien omhulde haar een zó lentefrisse, interessante geur dat iedereen haar spoorslags sympathiek vond. Zij wilde iedereen haar geheim wel toever trouwen; zij gebruikt PANIQUE, het nieuwe, verrukkelijke Franse parfum van René Pas cal. Het is ook in Nederland verkrijgbaar in sierlijke flacons van 4.25. Advertentie Da ROTEL COMBI, het anige apparaat compleet met mixer, aapcentrifuge en groentesnijder op één motor f. 195,- 2 Jaar schrift, garantie gratis receptenboek ROTEL SUPER (nog meer mogelijkheden)!. 246,- Rotel (Holland) N.V., Amsterdamse Veerkade 6 A, Den Haag. Alleenverkoop voor Haarlem: Fa. Keiler Macdonald Zijlstraat 56 Zaterdagmiddag heeft ir. C. H. Holgen, in de bovenkantine van de n.v. Werf Con rad Stork Hijsch te Haarlem, afscheid genomen van het bedrijf waaraan hij niet minder dan veertig jaar verbonden is ge weest en dat hij thans op bijna zeventigja rige leeftijd gaat verlaten. De heer Holgen, die sedert 1945 de func tie bekleedde van directeur van het Haar lemse bedrijf werd achtereenvolgens toe gesproken door de president-commissaris, ir. C. T. Stork, de directeur ir. F. C. Rau- wenhoff en namens het personeel door de bedrijfsleider de heer K. Siekman. Alle sprekers roemden de grote werkkracht van de scheidende directeur en zij wezen op het aandeel, dat de heer Holgen heeft gehad in de opbouw van de n.v. vooral na de oorlog toen hij ir. J. J. Bom opvolgde De diverse sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van talrijke cadeaus, waarvoor ir. Holgen na de pauze uitvoerig dankte. Daarbij wees de jubilaris erop. dat het bedrijf een uitstekende toekomst tegemoet kan gaan mits het door goede samenwerking perfect werk in een vlot tempo blijft afleveren. Vervolgens kregen de vele belangstel lenden de gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van ir. Holgen. Advertentie INTERIEURVERZORGING Telefoon 58.58.6 Binnenweg 201 207 ETALEERT TERYLENE effen en gedessineerd Zondag 28 februari is de lustrum-ten toonstelling van leden van de sociëteit „Teisterbant" in de Vishal te Haarlem ge sloten. De expositie, waaraan door ruim dertig leden-kunstenaars werd deelgeno men, heeft ruim negenhonderd bezoek sters en bezoekers getrokken. Voorzitter G. W. Polderman opende za terdagavond met een kort woord de feest avond van de Spaarndamse ijsclub „Nova Zembla", die ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van deze ijsvereni- ging in het gebouw St. Bavo in Haarlem werd gehouden. De heer Polderman schetste in zijn toe spraakje tot de aanwezige leden wier stem men voor de aanvang de zaal met een verwachtingsvol geroezemoes vulden, de situatie van vroeger, toen er op de ijsbaan nog geen voldoende accommodatie aan wezig was. Dit is nu anders geworden. Op de 50.000 vierkante meter ijs die de club nu, ijs en weder dienende, ter beschikking staat kun nen de ruim driehonderd leden van de vereniging naar hartelust hun sympathieën voor het ijs botvieren. De heer Polder man bedankte allen die geholpen hadden aan de opbouw van „hun" ijsvereniging en sprak ten slotte de wens uit dat een ieder een genoeglijke avond mocht heb ben. Het werd inderdaad een genoeglijke avond voor de aanwezige leden van de ijsclub. Een programma dat verzorgd werd door „The Maluku showband", met zang van Pia Kersbergen en Joop Koster, door Piet van den Berg, Ben van Winger den en Rita Horné met conférences en sketches, bereikte zijn hoogtepunt tijdens het bal, dat met medewerking van „The Sunny Side Combo", na het cabaret ge geven werd. Ds. J. van Dam te Haarlem heeft het tweede beroep, dat de Baptisten Gemeente te Sneek op hem uitgebracht, aanvaard Daarmee zal de vacature te Sneek, die in de herfst voor 1959 is ontstaan door het vertrek van ds. Ph. Lindeman naar Gro- ningen-noord, weer vervuld worden. Ds. Van Dam is in 1926 geboren en ont ving zijn theologische opleiding aan de Rijksuniversiteiten te Utrecht en Gronin gen. In 1950 werd hij in zijn eerste ge meente te Ter Apel als predikant bevestigd, vanwaar hij in 1952 naar Zandbulten (Fr.) vertrok. Sinds september 1956 dient ds. Van Dam de gemeente te Haarlem. In zijn Haarlemse periode werd de post [Jmuiden geïnstitueerd als zelfstandige gemeente. In Haarlem was ds. Van Dam voorzitter van de plaatselijke afdeling van Kerk en Vrede". Ook in landelijk opzicht bekleedt ds. Van Dam verscheidene functies. Zo was hij enkele jaren lid van de Jeugdraad der Ned. Baptisten Jeugd Beweging en één der redacteuren van NBJB-orgaan „Jong Leven". Ook verscheen van zijn hand een boekje „Geloof en Leven", dat hij samen stelde met ds. J. Reiling te Bilthoven. Voorts is ds. Van Dam thans eindredac teur van „De Christen", het weekorgaan van de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland. Hij is secretaris van het bestuur van de Nederlands Baptistencentrum „De Vinkenhof" en van de Unie-Radio commis sie. Ds. Van Dam is lid van het bestuur van 't „Convent van Kerken inzake radio- en televisiediensten", en eveneens van het bestuur van de Stichting Pensioen- en Invaliditeitsfonds der Unie. De eerste televisiedienst uit een Neder landse Baptisten gemeente werd najaar 1957 van Haarlem uit door ds. Van Dam geleid. Haarlem is er niet in geslaagd wederom een overwinning te behalen in de strijd tegen Waterlelie, die zaterdagavond voor de eerste klasse dames in het Sportfond senbal in Haarlem werd gespeeld. Door Henny Ranshuysen nam Waterlelie in de eerste nelft de leiding, waarna in de tweede helft Gita Hellingman de eindstand op 11 bracht. Verder heeft Waterlelie in de afgelopen week de punten gedeeld met VZV (33), waardoor de stand luidt: DWT 5 9 Waterl. 6 3 Nereus 5 8 VZV 5 3 Haarlem 7 5 HPC kreeg voor de tweede klasse dames DAW op bezoek, dat revanche heeft geno men voor de in de thuiswedstrijd geleden nederlaag. In de eerste helft hielp Nonnie Plomp DAW aan een 20 voorsprong. Na de hervatting schoot Marleen Smit raak Ineke Moermond bracht de stand op 13 De stand is nu: HPC 7 11 DAW 7 Nereus 2 7 9 DWT 2 6 DWT 7 8 HVGB 6 In de eerste klasse heren heeft DWT het eerste succes geboekt. De strijd ging tegen DAW, dat in de thuiswedstrijd de Haar lemmers met 52 had verslagen. DWT be gon aanvankelijk de strijd met 6 tegen 7 welke meerderheid door Hans van Bekkum werd uitgebuit. Hier completeerde Fons Roozekrans DWT. Piet de Jong bracht de DAW-voorsprong op 20. Jan Eichhoorn en George Westerman brachten de rust stand op 2—2. Na de hervatting kreeg DAW eeen spelersmeerderheid. Tegen de verhou ding maakte Fons Roozekrans er uit een zwaar gedekte positie 32 van, nadat Piet Meijer de DWT-voorsprong reeds vergroot had. DAW herstelde zich. De Witte pas seerde de DWT-doelman (43). HPC heeft voor deze afdeling uitgespeeld tegen Ne reus dat met 65 won. Hierdoor is de stand: HVGB 6 9 DWR 6 8 Nereus 7 8 HPC 7 DAW 7 8 DWT 7 NVA bond voor tfe derde klasse de strijd aan tegen de reserves van HPC. In de eer ste helft kwamen de Heemstedenaren met 20 voor te staan. Na de rust werd door NVA de achterstand verkleind, maar het werd tenslotte een 31 overwinning voor HPC 2. In de derde klasse is de volgorde: 't Zwet 5 8 DAW 2 4 HPC 2 5 7 NVA 5 1 Nept. 2 5 6 De waterpolouitslagen luiden: heren vijf de klasse: DWR 3—NVA 2 4—0; HZV— NVA 3 011. Afdeling veteranen: DWR— HPC 5—2; LZC—HVGB 4—6. Afdeling AM: DWT—VZV 2—7; Haarlem—DWR 9—3. Afdeling AJ II: DWR—Njord 2—5; DWT—HVGB 1—1. De kring zwemcompetitie Door de Heemsteedse zwem- en polo club HPC wordt dinsdagavond in het Sportfondsenbad in Haarlem de vijfde ont moeting van de zwemcompetitie kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwem- bond georganiseerd; de volgende wedstrij den zullen gezwommen worden; 33 1/3 meter rugslag meisjes afdeling A. 66 2/3 meter vrijeslag jongens afdeling B. 200 meter schoolslag heren senioren. 66 2/3 meter schoolslag meisjes afde ling B. 5 x 33 1/3 meter vrijeslag estafette meis jes afdeling A. 66 2/3 meter rugslag heren nieuwelingen. 4 x 66 2/3 meter rugslag heren nieuwelin gen. 4 x 65 2/3 meter wisselslagestafette meis jes afdeling B. 100 meter vrijeslag heren junoren. 66 2/3 meter vlindetrslag dames junioren. Voor de derde ronde van de bekercompe- titite KNZB wordt op vrijdag 4 maart in Den Haag gespeeld de wedstrijd HZPC 2— HPC. Voor de competitie district Noordholland zijn op zaterdag 6 maart in het Sportfond senbad in Haarlem vastgesteld: Heren vijf de klasse: HPC 4—Njord: DWT 3—NVA 2. Dames eerste klasse: DWTNereus. Heren vierde klasse: DWT 2VZV 2. Heren eer ste klasse: HVGB—DWR. Advertentie ZIE ONZE NIEUWE VOOR] AARSCOLLECTIE BARREVOETESTR. 19 - TEL. 15051 Zondagmorgen is de heer L. Warmer dam in Spaarndam de kerkelijke onder scheiding Pro ecclesia et pontifice te beurt gevallen, omdat hij vijftig jaar koorzan ger was. De eerste tien jaar was hij ver bonden aan het koor van de parochiekerk in Haarlemmerliede, de resterende veer tig jaar was hij directeur-organist in de bijkerk St Adelbertus in Spaarndam. Na de hoofdmis reikte pastoor Wijsbroek de onderscheiding aan de heer Warmerdam uit Zaterdagmorgen omstreeks half elf is een 23-jarige bouwvakarbeider uit Amster dam van een zinken loods aan de Prins Bernhardlaan in Haarlem gevallen. Hij maakte een val van viereneenhalve meter en is met een hersenschudding in het Gro te Gasthuis opgenomen. Het slachtoffer was met enige collega's bezig de loods af te breken. Hij stond op het dak, toen, ver moedelijk tengevolge van de wind. enige zinken platen begonnen te glijden, waar door hij van het dak viel. Niettivs in het kort Mooiste kat. Tijdens de internatio nale kattententoonstelling die het afge lopen weekeinde in Gent (België) is ge houden, verwierf de blauwe Perzische angorapoes van mevrouw C. P. Gunckel- Dekking uit Bloemendaal de eerste prijs Mevrouw Gunckel kwam hiermee in het bezit van een medaille, die door koning Boudewijn van België was uitgeloofd. Veertig jaar. Dinsdag is het veertig jaar geleden dat de heer A. A Hey in dienst trad van de koninklijke bloem bollenkwekerij en exporthandel n.v. gebr Van Zanten in Hillegom. Hij is thans chef van de afdeling hyacintenteelt en van de broeierij. Gebedsdag. Onder auspiciën van de afdeling Hillegom van de Nederlandse Christen Vrouwenbond wordt vrijdag avond aldaar een gebedsuur gehouden in het kerkgebouw van de chr. geref. ge meente aan de Hofstraat. Bazaar. De bazaar, die verleden week aan de Lisserdijk werd gehouden, ten bate van het Rode Kruis, heeft 1.250 opgebracht. Telexen met Luxemburg. Met ingang van morgen zullen de telexabonnees in Ne derland rechtstreeks telexnummers in Luxemburg kunnen kiezen. Van 11 maart tot en met 12 april wordt in de Vishal te Haarlem een beroepenten toonstelling gehouden onder auspiciën van de Stichting tot Bevordering van de Be roepen voor 1 i ch ti ng. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem zal de tentoonstelling vrij dagmiddag 11 maart om half drie in één der zalen van café-restaurant Brinkmann op de Grote Markt openen. BEVALLEN van een zoon, 25 februari: C. T. M. Jansen—Friethoff; 26 febr.: E. M. G. OotesDe Könnigh; 27 febr.: R. Tho massenDe Deugd; J. M. SmitsKluijs- kens. BEVALLEN van een dochter, 24 febr.: T. L. KranenburgHart; 26 febr.: H. KroesKijk in de Vegte. OVERLEDEN. 25 febr.: M. S. Scheidt. 68 j„ aKmperlaan: J. J. Heerens, 80 jaar. Korte Lakenstraat; 26 febr.: A. Schilp- zandVerloop, 82 j„ Gr. Houtstraat; C. A. J. PijzelmanVan Eek, 76 j„ Krelage- straat; C. de Bruin. 10 m.. Solostraat; D. Hendriks, 65 j„ Gasthuisvest; F. J. Bost- dorp. 90 jaar. Gasthuisvest. Minerva Theater: Dinsdag 20.15 uur: Piano-recital Hans Richter-Haaser. Stadsschouwburg: Dinsdag 20 uur: To neelgroep Ensemble met „Kent u de melk weg?" Vleeshal: Vandaag 20.15 uur: Concert ,Die Haerlemsche Musyckcamer". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Zij kwamen naar Condura", 18 j Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur. dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaap kamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14. 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Stranding", 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur „Moutarde van Sonaansee", alle leeft Woensdag 14.30 uur: „Old Yeller". a.l. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Een vrouw wist te veel". 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bereden bandieten", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „Liefde zoals een vrouw begeert", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastraat 22) Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13—16 uur: Tentoonstel ling van werken van Freek Souwer. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. ,In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat l)- Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: ex positie van grafiek en tekeningen van Henk Huig. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 26 februari.) MAANDAG 29 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Some like it hot". MAANDAG 29 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". Luxor Theater, 19 en 21.1 uur: „Die gitarre und das Meer". W.B. Theater, 20 uur: „Cocaïnesmokke laars". DINSDAG 1 MAART Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: .Terug uit de hel". Luxor "Hieater, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja"

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7