Kwatta Reep m „Sta hier... sta daar..:" nieuw toneelstuk van Ank van der Moer Jeugdige solisten speelden met het Concertgebouworkest (Badetuc Al het nieuws op watersport-gebied watersport-tentoonstelling Amerikaanse violiste speelt in Renaissancezaal N.Pli.O. concerteerde onder leiding van Marinüs Adam met Uninsky als solist 7 Buitengewoon concert van Jeugd en Muziek Lemaire en Beumer Perzisehe Tapijten handgeknoopte Smyrna Nieuwe uitrit bij huize „De Rijp" 't is weer Veiling van contemporaine kunst in Amsterdam Artiesten voetballen tegen secretarie-ambtenaren IN HET RAI-GEB0UW AMSTERDAM Ongeval bij Hoogovens Dames van VZV verlieten de laatste plaats Aanbesteding bouw viaduct te Overveen gaat door Huize „Melanie" bestaat twaalfeneenhalf jaar ALFA MIN Faillissementen WOENSDAG 9 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De vereniging „Jeugd en Muziek'', waar van het centraal bureau te Amsterdam ge vestigd is, ontplooit bij het bevorderen van het contact tussen de toonkunst en de muzikale jongeren een grote activiteit. Zij stimuleert het zelf musiceren op allerlei instrumenten, solistisch en in verschillende vormen van samenspel. Zij wijst de weg tot het oprichten van jeugdkoren en or kesten, organiseert muziek- en filmavon den en lezingen, laat zich vertegenwoor digen door haar leden bij muziekcongres- sen in binnen- en buitenland en zij geeft een tijdschrift uit, dat haar leden op de hoogte houdt van alles wat zich op hei gebied der muziek afspeelt en dat met be langrijke artikelen hun muzikale kennis beoogt te verdiepen. Onlangs heeft de vereniging in samen werking met de Nederlandse Orkeststich ting tot beheer van het Concertgebouw orkest, een nieuw initiatief genomen, dat voor het Nederlandse muziekleven van grote betekenis zal kunnen worden. „Jeugd én Muziek" wil namelijk concerten organi seren, waarop jeugdige muziekvrienden zich thuis gevoelen en waardoor zij wor den aangetrokken. Niet alleen de school jeugd, maar alle jeugd wil zij op deze con certen verenigen om te luisteren naar mu ziek, vertolkt door voortreffelijke orkesten en zo mogelijk door jeugdige, pas afgestu deerde, talentrijke solisten. Het eerste concert van deze opzet werd dinsdagavond in het Concertgebouw te Amsterdam gegeven. Het Concertgebouw orkest onder leiding van de dirigent Wil lem van Otterloo verleende zijn mede werking en vier jorige instrumentalisten traden als solisten op. Het moet voor de initiatiefnemers, in het bijzonder voor de directeur van „Jeugd en Muziek" Max Vredenburg, een grote vol doening zijn geweest onder het auditorium, dat de zaal en het podium geheel bezette, zo zeer vele jonge muziekenthousiasten op te kunnen merken. De sfeer van muzikale ontvankelijkheid, die telkens weer op deze avond treffend aan de dag trad in de „hoorbare" aan dacht-stilte, moet het musiceren voor de uitvoerenden wel tot een bijzondere vreug de gemaakt hebben. Zij inspireerde tot voortreffelijke, verheugende prestaties. Het eerste werk van het uitnemend sa mengestelde programma was het Dubbel concert in d van Johann Sebastian Bach, een werk, dat doorgaans in de bezetting van twee solo-violen en strijkorkest met continuo wordt uitgevoerd, maar dat nu ten gehore werd gebracht met een viool en een hobo als solo-instrumenten. Zij werden bespeeld door de violiste Jeannelotte Hertzberger en de hoboïst Heinz Friesen, twee begaafde kunstenaars met een prach tig ontwikkelde speeltechniek, een gezonde muzikaliteit en met zin voor schone klank Weliswaar was het volume daarvan bij de viool niet groot, maar dit nam niet weg, dat mede door de begeleiding, een heel goede indruk van Bach's fraaie concert gegeven kon worden. Bijzondere technische beheersing en so nore, dynamisch rijk geschakeerde toon- vorming hoorde men in het muzikale spel van dë~ klarinettist Piet .Honingh j^ij zijn voordracht van het Concertino vaïi Carl Maria von Weber. Het was, cpm ver tol king, die ook door de mooie combinatie van klarinettimbre en orkestcoloriet zijn muzi kale spanning voortdurend behield. De vierde van de jonge solisten, de vio liste Marietta Vogel dwong respect af voor Na verleden jaar in Amsterdam een uit voering gegeven te hebben in het Stedelijk Museum, komt de Amerikaanse violiste Anka-Marie Moraven ook dit jaar weer enkele kamer muziekavonden in ons land verzorgen. Morgen, donderdag 10 maart speelt zij in de Renaissancezaal van hei Frans Halsmuseum in Haarlem, aan de vleugel begeleid door Kees Steinroth. Zij zal werken uitvoeren van Francesco N}. Veracini, Ernest Chausson, Johannes Brahms en James Beale. Anka-Marie Moraven werd geboren in Philadelphia en begon op vijfjarige leeftijd met de vioolstudie. Na haar universitaire studie studeerde zij aan de Music Academy of the West in Santa Barbara, Californië. viool bij Roman Totenberg en kamermuziek bij de cellist Joseph Schuster en de pianiste Soulima Strawinsky; later aan de Kneisel Hall, Blue Hill. Maine, viool bij Joseph Fuchs en kamermuziek bij Arthur Balsam. In 1950 ontving zij een studiebeurs over eenkomstig het Fulbright-programma voor een voortgezette vioolstudie in Frankrijk. In New York nam zij deel aan de kwartet- lessen van de violiste Lillian Fuchs. In de zomer van 1958 werd Miss Mora ven geëngageerd door Nadia Boulanger als lid van het kwartet van het Amerikaanse Conservatorium in Fontaine'oleau. De Amerikaanse componist James Beale, van wie zij donderdagavond de Sonate voor viool en piano speelt, werd in 1924 geboren in Wellesley Hills in Massachu setts. De sonate is in 1956 geschreven. Beale is lector aan de universiteit in Seattle. Washington. Hij doceert harmonie, orkestratie, improvisatie en compositie. haar geladen, karakteristieke vertolking van de veeleisende „Tzigane" van Maurice Ravel. Technische problemen als gecom pliceerde flageoletten, pizzicati en andere kunstgrepen in deze grillige, bewogen „rapsodie de concert" werden uitstekend bedwongen. Alleen wenste men de klank van Mariëtta Vogels viool groter van sterkte en doordringender van draagkracht. Hartelijke, langdurige toejuichingen wer den een verdiende beloning voor de jonge solisten. Na de pauze hebben de toehoorders ge noten van een tot in details verzorgde, tintelende of lyrisch-gevoelige en door lenige ritmiek en klankschoonheid uit muntende vertolking' van Mendelssohns „Italiaanse" symfonie (op. 90) door het Concertgebouworkest onder de eminente directie van Willem van Otterloo. Vermelding verdient nog, dat Max Vre denburg vóór de aanvang van het concert bij het programma een toelichting gaf, deels met behulp van grammofoonplaten. „Jeugd en Muziek" wil concerten als dat van dinsdagavond tot een traditie maken, niet alleen te Amsterdam, maar ook in andere Nederlandse steden en met andere symfonie-orkesten. Moge dit streven een volledig succes brengen! P. Zwaanswijk Advertentie Leidsestraat 28, Amsterdam tel. 32735 Het kleine perzische tapijthuis met de grootste collectie goede Specialiteit: tapijten iedere kleur en afmeting. Op de Bloemendaalseweg tegenover hui ze „De Rijp" tussen de Korte Kleverlaan en de Mollaan zijn dezer dagen vier oude beuken gerooid. Bij hotel „Rusthoek" zijn inmiddels een paar witte strepen aange bracht als voorbereiding van een ander wegprofiel. Het ligt in de bedoeling bij hui ze „De Rijp" een nieuwe uitrit te maken. Zoals wij reeds berichtten ligt het in de bedoeling huize „De Rijp" te verbouwen tot een bejaardentehuis onder leiding van een commissie uit de diaconieën van de Hervormde gemeenten uit Haarlem en omgeving. Voorlopig zal het nog wel enige tijd duren, voordat dit bouwplan, ontwor pen door het architectenbureau Berghoef en Klarenbeek uit Aalsmeer, uitgevoerd zal worden. Advertentie voor 10 Kwatta- soldaatjes krijgt U van Uw winke lier een 20 cents Manoeuvre reep gratis (geldig tot 31 december '60), Vóór de aanvang van het achtste dinsdagavondconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest nam de voorzitter van het bestuur, de heer W. Mensink, het woord in verband met een bijzondere gebeurtenis. Het gold het veertigjarig jubileum van een orkestlid, de heer J. van der Beek, plaatsvervangend eerste hoornist. In enkele hartelijke woorden schetste de heer Mensink de verdiensten van de jubilaris- en kon hem vervolgens onder applaus van de aanwezigen een onderscheiding op de borst spelden.-: slè1 goude»-medaille behorend-bij de orde van Oranje-Nassau. V' V V .7 Nadat het concert op pittige wijze door Marinus Adam en het orkest geopend was met een ouverture van Johan Wagenaar, trad de Frans-Russische pianist Alexander Uninsky op in het eerste pianoconcert van Chopin (in f). Uninsky is ongetwijfeld een goed pianist die zijn zaken leent en met allure over het voetlicht brengt. Dat hij een groot kunstenaar is, daarvan ben ik niet zo zeker, evenmin als na zijn op treden met het orkest in een vorige abon nementscyclus. Wat ik in zijn spel mis, is een overtuigingskracht die uit een werke lijke oprechtheid voortkomt, voortdurend krijgt men het gevoel dat de pianist niet volledig betrokken is bij zijn eigen pres tatie. Het gevolg hiervan is dat hij min of meer „naast de muziek" musiceert (met naast de noten, om misverstand te ver mijden): De melodieën ademen niet onder zijn handen, de accenten klinken gefor ceerd, het rubato mist gratie en soepelheid De Romance, één brede lyrische frase met gevleugelde fiorituren omrankt, kon aan merkelijk losser van de toetsen klinken en het hoofdthema van de finale miste de echte speelse veerkracht die de vele her halingen doet vergeten. Bovendien krijgt men de indruk dat de pianist fysiek juist iets te kort schoot, hetgeen zich vooral uitte in de stroeve en niet zelden kwetsen de beklemtoningen in het passagewerk van de rechterhand. Ik hoop niet dat ik toehoorders die wellicht van deze uitvoe ring genoten hebben tegen mij inneem met Hoogste prijs voor een Campigli Tijdens de gistermiddag voortgezette veiling bij „Mak van Waay" te Amsterdam is het kleine doekje „Majorie" van Kees van Dongen geveild voor 8400.en „Het grijze hoedje" van dezelfde schilder voor 7200.—. Beide werken kwamen in handen van Nederlandse verzamelaars. Een Vlaams landschap met ploegende boer van de- Bel gische schilder Constant Permeke bracht 5400.op en zijn zeegezicht „Blauwe avond" 2100.Diens „grijze zee" daar entegen bracht hef niet verder dan 700 na een aanvankelijke inzet van 1000. Ook deze doeken blijven in ons land. Op een aquarel van Rik Wouters is le vendig geboden; deze „Dame aan een tafel in een interieur" ging voor 3600 naar oen Belgische particulier. Enkele kleine doe ken van Karei Appel werden op 620 en 860 afgeveild. Zijn „Figuur" uit 1951 bracht het met 1550.boven de duizend gulden. Veel belangstelling was er voor een doek- van Campigli „Baders op een rots". Na een inzet, van 2500.steeg de prijs snel tot 4800.Twee werkjes van Clavé brachten 2400.en 2450.op. De „Terre au printemps" van Corneille, die reeds eerder te zien was op de Corneille- expositie in het Stedelijk Museum te Am sterdam, bracht het tot 1650. Van de oudere werken zij nog vermeld: een landschap van I-Iondecoeter 700. en een paneel uit 1649 van Gerard Hont- horst 1400.Tenslotte brachten enkele doeken van Isaac Israels het. boven de 2000.—; zijn „Baders aan het Lido- strand" kwam voor 4100.in handen van een verzamelaar. deze weinig vleiende beoordeling. Ik meen echter dat er heden ten dage tientallen pianisten te vinden zijn die dit repertoire stuk nobeler en bezielder weten te bren gen dan Uninsky. Dat hij een naam heeft als internationaal solist en in het bijzonder als vertolker van Chopin is mij welbekend. Het orkest begeleidde onder leiding van Adam over het algemeen verdienstelijk. Het gedeelte na de pauze werd geheel in beslag genomen door dc eerste Symfonie van Brahms. Ik zal hier niet te veel over zeggen. Het lijkt me dat Adam een keus gedaan had die weinig in overeenstemming was met de aard van zijn muzikaliteit. Wil een dergelijk werk naar klank en opbouw voldoende plastiek krijgen, dan vereist dit. een voorbereiding op het punt van frase ring, klankevenwicht, dynamische con trasten, etcetera, die hier kennelijk onvol doende was geweest. Het resultaat was dat men Brahms recht toe recht aan te horen kreeg en er zijn weinig componisten die dan zó vervelend kunnen worden als hij. Men hoopt. Marinus Adam bij een vol gende gelegenheid te horen in werk dat hem beter ligt dan deze symfonie. Sas Bun ge Doe Open-actie Zaterdagmiddag om twee uur spelen Ne derlandse artiesten en Haarlemse secre tarieambtenaren op het EDO-terrein in Haarlem een voetbalwedstrijd ten bate van de actie „Doe Open' voor de vluchte lingenkampen. Het stadhuis-elftal ziet er als volgt uit: doel: J. Otterdijk; backs: C. Venneker en D. Jonker; halflinie van links naar rechts: J. van Asselt, A. Braakman en F. Meulen- broek en voorhoede v.l.n.r.: C. Oderkerk, J. Meinema, H. Bos, C. de Waal en H. Cor net. De ambtenaren spelen in de Haar lemse kleuren: rood hemd, witte broek en rode kousen. Het elftal der artiesten bestaat uit: doel: G. Veer; backs: Pipo de clown en Eddy de Valk; halflinie: Pipas, Ton van Maren en D. van der Linden en voorhoede v.l.n.r.: Joop de Knecht, Ger Faber, Joe Andy, Willy Alberti en Toby Riks. De artiesten spelen in blauw hemd met witte mouwen, witte broek en blauwe kousen. De heer Kick Smit treedt als scheids rechter op. Grensrechters zijn de heren De Goor en D. Vrolijk. Advertentie 11 t/m 20 maart 1960 - entree f 2. Geopend van 10-17 uur en van 19.30-22.30 uur Voordelige N.S.-dagretourkaart Incl. tram/bus en toegangsbewijs. In de Haarlemse stadsschouwburg heeft de Haarlemse Toneelclub maandagavond gisteravond volgde de tweede voorstel ling een comedie van Ank van der Moer „Sta hier., sta daar.." ten doop ge houden. Is het al een bijzondere omstan digheid als een toneelspeelster ook het to neelschrijven beoefent, het feit, dat zij haar stuk door amateurs laat uitvoeren, is evenmin een aangelegenheid, welke men zonder haar te signaleren voorbij laat gaan. Waarom door amateurs? Is het bescheidenheid van de schrijfster, heeft zij het bewust zo gewild, vindt zij het stuk het meest voor hen geschikt, wil zij er mee experimenteren? Allemaal vragen, die zich opdringen. Dat Ank van der Moer voor toneel kan schrijven heeft zij reeds bewezen. Of zulks impliceert dat „Sta hier., sta daar.." daarom een ge slaagd stuk is, mag men nog niet op voor hand aannemen. Men moet zijn talent iedere keer opnieuw bewijzen. Trouwens: toneelschrijven is evengoed een vak als toneelspelen. Wie meent dat het een zo maar uit het ander voortvloeit, vergist zich. Men kan stellen dat de gunstige voor waarden aanwezig waren. Nochtans moes ten ze verwezenlijkt worden Ank van der Moer lijkt, evenals dat met andere Nederlandse toneelschrijvers het geval is geweest, geboeid te zijn door de weerslag van de gebeurtenissen in Indo nesië op het leven van de Nederlanders. Dat denkt men tenminste, maar haar uit gangspunt is toch anders. Zij bepaalt zich in hoofdzaak tol een groepje Rode-Kruis- verpleegsters en soldaten, die op een bui tenpost in Indië gelegerd, hun wel en wee ervaren in de periode, die van de ene po litionele actie naar de andere voert om ten slotte te resulteren in de repatriëring. In haar voorwoord tot het stuk stelt de schrijfster, dat zij haar figuren en dan vooral de vrouwelijke hoofdrol weliswaar niet losmaakt van de dramatische gebeur tenissen om hen heen, maar dat die figu ren toch het meest geboeid worden door persoonlijke conflicten en gevoelens, wél ke desastreuze wending het wereldgebeu ren ook neemt. Hun belangstelling ligt in de dagelijkse dingen van het leven, in de taak waarvoor zij zich geplaatst zien, in eigen lief en leed. Deze stelling is natuur lijk haar goed recht, maar dat houdt wel in, dat die persoonlijke conflicten en ge voelens op een zeer hoog niveau moeten liggen, willen zij het kunnen opnemen te gen de enorme betekenis der historische gebeurtenissen, waartegen zij zich heten af te spelen. Ik geloof dat hier de vergis sing ligt van de schrijfster. Reden ook, waarom zij haar spel een „Comedie" noemde, wat het niet geworden is, omdat dit niet kon. Men kan die gebeurtenissen niet losmaken van de persoonlijke gevoe lens. Dat schept een dramatische twee spalt, welke onherroepelijk naar twee kan ten verkeerd uitwerkt. Die persoonlijke gevoelens en conflicten worden al gauw banaal, wanneer ze niet door een situatie worden geschapen, welke dramatisch even geladen, tragisch en fataal is als het we reldgebeuren, waarin die situatie wordt Bij de nieuwe ruwijzergietmachine van de Hoogovens in IJmuiden was een mon tagewerker uit Schiedam dinsdagmiddag bezig met een kabel aan te trekken. Hier bij werd een takel gebruikt, die met be hulp van een trekstang moei worden be diend. Bij het naar zich toetrekken van deze stang kreeg de man deze in het ge zicht., waardoor hij inwendige kneuzingen opliep. De man is ter observatie in het Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk op genomen. Advertentie In de eerste klasse dames van de com petitie district Noordholland heeft VZV de onderste plaats van de ranglijst verlaten en staat nu in de middengroep. In Velsen kreeg VZV de dames van Haarlem op be zoek, die met een invalster voor de mid- voor Corry Holm de strijd aanbonden. Het was voor het Haarlem-doel een gaan en komen van de VZV aanvalsters. Nel Toon, Ninni Selderijk-Kint en Wil Mossel hadden de stand reeds op 3-0 gebracht voordat Gita Hellingman een Haarlem- aanval met een doelpunt afrondde. In de tweede helft had Haarlem weder om de handen vol aan de VZV-aanvalsters. Nel Toon en Ninni Selderijk-Kint namen toen ieder twee doelpunten voor hun reke ning, waarmede de eindstand 7-1 werd. „Oscar". De Zandvoortse toneelgroep „Sandevoerde" zal zaterdag 19 maart in „Zomerlust" een opvoering verzorgen van het blijspel „Oscar" van Claude Magnier. geplaatst. Daarom kan men ook niet van een achtergrond spreken. Ieder der figu ren bevindt zich midden in dat gebeuren. Men moet wel van goeden huize komen om er met de persoonlijke conflicten zo door heen te manoeuvreren, dat beide elemen ten dramatisch tot hun recht komen. Uit deze overwegingen kan de lezer al afleiden dat ik de conceptie van Ank van der Moers spel mislukt acht. Zij heeft na melijk geen eenheid kunnen bereiken. De levens van haar figuren wogen niet op te gen de gebeurtenissen om hen heen en men voelde pijnlijk de afwezigheid van hun binding. Weliswaar deed de schrijf ster zich kennen als een goed schilderes van sfeer, weliswaar deelde zij haar figu ren emoties toe, die in een goed monden de dialoog hun uitweg vonden, maar dat is niet voldoende. Op de keper beschouwd werd het lot van de hoofdfiguur ons mee gedeeld met soms triviale effecten en werd haar innerlijke verscheurdheid ons meren deels feitelijkerwijze verhaald. Haar ver meende dood en onmiddellijke opstanding wat later gevolgd door het bericht, dat in het vliegtuig, waarmee zij had kunnen ver ongelukken, de echtgenote zat van de man die zij liefhad, deze samenhang van toe val en geluk bij een ongeluk, vermoordde ten slotte elk geloof. Haar stuk kreeg de lengte van het verhaal van de bode, het kon door zijn tweeslachtigheid niet naar een aangrijpend stuk menselijk beleven uitstijgen, het zal te vol met de doodge wone dingen, die de schrijfster zo belang rijk vond en die het ook zijn, mits zij wezenlijk zijn verbonden met de mens in zijn verschijning naar buiten. Dat wezen kwam er niet uit. Het werd gesuggereerd, niet beproefd, niet met waarachtig theater beproefd. Ook bij een opvoering door professionals zou de zwak heid doorzichtig zijn gebleven. Zoiets speelt men niet weg. Naar vermogen hebben de spelers en speelsters van de H.T.C. de dramatis per sonae en het dient gezegd, dat Ank van der Moer hun wel degelijk een typerende inhoud weet mee te geven onder regie van de schrijfster opgebracht. Mevr. J. van Olphen-Odink kon de gekwelde Ina Halvetius naar het innerlijk niet totaal waar maken. De uiterlijke expressie moest vaak te hulp schieten, al is het be grijpelijk dat zij, de ontoereikendheid dei- figuur tegenover het totaal van het stuk in aanmerking genomen, daarmee moest volstaan. Naar haar aard trof mevr. P. Ebbinge Wubben-de Graaf de verpleegster Minny nog het raakst. Mej. B. Schreuder bereikte met haar impulsieve en spontane Femke Hoekstra een vooral goed klinken de slotscène. Een onopvallende rol was mevr R. Emmer-Aronds toebedeeld. In de juiste toonaard verscheen mevr. H. J. R. Vogel-von Grumbkow ten tonele als Yam. De in het proces minder sterk ingrijpen de herenrollen van L. Straus, P. B. Dom- hoff en mr. J. Roggeveen kregen de hun waardige vertolking. Mr. N. Drost gaf zijn Fred Warmond een gentlemanlike aan zien mee, waarin men zich bedroog en dat men vervolgens toch weer als het echte moest aanvaarden, een karakter, dat in zijn gecompliceerdheid niet uit de verf kwam. Het aandeel der overige medewer kenden was gering. Men kon vaststellen, dat de Engelssprekende Grace naar we zen niet Engels was, ook al streefde me vrouw M. G. van der Broek-Flemming naar de perfectie. Het decor van Johan Greter in de uit voering van H. C. Voskuilen bleek prak tisch en aantrekkelijk Er was aan de op voering zeer toegewijd gewerkt. P. W. Franse Westelijke Randweg De voor donderdag 17 maart uitgeschre ven aanbesteding van de bouw van een viaduct over de Julif-'nalaan te Overveen. als onderdeel van de westelijke randweg tussen de Heussensstraat en de Zijlweg, zal doorgang vinden. Zoals bekend is heeft ir. W. van der Laan. raadgevend ingenieur te Bloemendaal, een ontwerp gemaakt, voor een lange „kuip" bij de Julianalaan en mr. dr. P. J. Witteman had daarom namens be woners van de Julianalaan en omgeving aan Gedeputeerde Staten van Noordhol land verzocht de aanbesteding van de bouw van een viaduct uit te stellen. De gemeenteraad van Bloemendaal be sloot vorige week maandag adhesie te be tuigen aan het verzoek en Gedeputeerde Staten van Noordholland te verzoeken het plan van ir. Van der Laan op zijn finan ciële en economische merites te onder zoeken. Ook besloot de raad aan Gedepu teerde Staten te verzoeken ir. Van der Laan en mr. dr. Witteman uit te nodigen het plan toe te lichten. Als de aanbesteding achter de rug is dan betekent het nog niet dat het werk gegund wordt. Er bestaat dus nog aan leiding voor de provincie aandacht te be steden aan het plan van ir. Van der Laan. Tot heden had deze nog geen bericht ont vangen het plan toe te lichten. Het dertigjarig bestaan van de afdeling Haarlem en omstreken van de Christen Jonge Vrouwenfederatie en het twaalfen- halfjarig bestaan van Huize „Melanie", internaat voor gezinshulpen, tevens ter op leiding tot eenvoudige sociale beroepen, der C.J.V.F. aan de Spruitenbosstraat 17 te Haarlem zullen op dinsdag 29 maart herdacht worden met enkele bijeenkom sten. Des morgens om half elf is er een samen komst in het gebouw aan de Spruitenbos straat. Mevrouw ir. M. Waardenburg-Lin- deyer, mevrouw mr. J. Prinsen-De Jong, echtgenote van de Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland, me juffrouw mr. J. J. H. ten Broecke Hoek stra, lid van de Tweede Kamer en de heer G. d'Olivat, hoofd van de Christelijke mulo-school te Bloemendaal, zullen het woord voeren. Om halfvier des middags komen verte- tegenwoordigers van kerkelijke en over heidsinstanties in Huize „Melanie" bijeen, evenals afgevaardigden van vrouwenor- organisaties en medewerksters; mevrouw S. J. Kleyn-Van Wijk heeft de leiding van de bijeenkomst en mejuffrouw M. W. Bar- ger uit Zeist zal een inleiding houden. De avondbijeenkomst in het wijkgebouw aan de Gedempte Oudegracht 104 is gewijd aan het wereldvluchtelingenjaar. De film „De vallende ster" zal worden vertoond. Advertentie tegen pijnen Capsule bevat Acetylsalicylzuur en gr'eP De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werden op geheven de faillissementen van: J. Sche per, chauffeur K.L.M., Maxwellstraat 2 te Haarlem, uitgesproken op 29 september 1959. Rechter-commissaris mr. J. P. Peter sen, curator mr. H. C. R. M. v. Cranen- burgh, Wilhelminastraat 5 te Haarlem en van J. Kooy, koopman, Zuidpolder straat 62 rd. te Haarlem, uitgesproken op 3 november 1959. Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. J. H. van Wijk, Kenaupark 24 te Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem is met ingang van 4 januari 1960 voor de tijd van anderhalf jaar, définitief surséance van betaling verleend aan Th. E. R. Lieve, tandarts, Middenlaan 60 te Haarlem. Procureur mr. S. Groen en be windvoerder mr. J. Spreij, Ged. Oude Gracht 65 te Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem van 8 maart is met ingang van 8 december 1959 voor de tijd van één jaar, définitief surséance van betaling verleend aan: de vennootschap onder firma Con structie- en Scheepsreparatiebedrijf „De Volharding", Breesaapstraat 31 te IJmui den en haar vennoten: R. G. Jagtenberg en G. Bos, beiden te IJmuiden. gemeente Velsen. Procureur mr. C. F. M. van Kop pen te Haarlem. Bewindvoerder is mr. H. J. Pot, Ged. Oude Gracht 92 te Haar lem. Advertentie eg KOOP VROEGTIJDIG =1 O O Wij brengen u elke week uit een uiterst fijne zomercollectie, een leuk artikeltje tegen een bijzonder lage prijs. Deze week NO IRON BLOUSJES streepjes en ruitjes prijs ƒ4.50 Kleine stijging per maat. "n',e BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEM BEVALLEN van een zoon: 4 maart: W. J. van Norde-van der Wekken; 8 maart: J. E. Aubrun-Ouendag, C. G. Teeuwen- van Leeuwen. Van een dochter:? maart: M. J. Netz- Janssen; 8 maart: L. T. Gerlofs-Jautze. OVERLEDEN: 5 maart: J. Paulen- Tromp, 56 j., Papentorenvest; 6 maart; H. P. Arentz, 86 j., Crayenesterlaan; W. Dave- laar, 73 j., Gasthuisvest; 7 maart: A. C. Wempe, 57 j., Rijksstraatweg, H. Belder- Reumann, 81 j., Oranjeplein. ONDERTROUWD: 8 maart: G. J. G. Vin- kesteijn en E. M. W. Nelissen; F. W. Mar tens en C. G. J. van Rooden; W. H. Ander sen en S. M. E. van Eskert; G. A. Konijnen berg en G. M. van der Voort; T. A. Kop en W. M. Dietz. GEHUWD: 8 maart: F. L. Visser en J. Bouwhuis: J. J. P. Kraaijer en M. G. Simons.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7