Spartanen hadden bepaald geen geluk tegen de Glasgow Rangers Eervolle nederlaag (3-2) in kwartfinales Europa-beker Keeper Nevin- maakt een schot van Feestelijke thuiskomst voor Nederlandse kunstrijdsters Molenaers won Parijs - Nice H WP en Aalsmeer 2 kampioen, Kijk Uit 3 en Lasker degraderen Al na vier minuten leidden de Schotten Jeugdelftal was veel zwakker dan Belgen Centrale training in Den Bosch Moreel aangetast Rug tegen de muur In eigen spel terug Boek over Nederland Loting halve finales De Engelse tegenstanders van „Jong Oranje" Engeland op 152 voor 2 tegen West-Indië Standen in de handbalcompetitie Routeschema van de Ronde van Spanje Viertallencompetitie is bijna afgelopen DONDERDAG 10 MAART 196 0 21 (Van onze sportredacteur) Het is allemaal nogal meegevallen gisteravond in het stadion Feijcnoord in Rotterdam, waar Sparta de eerste ontmoeting speelde tegen Glasgow Rangers voor de kwartfinale van het toernooi om de Europese voetbal beker. De prognoses omtrent het resultaat lagen zo ongeveer tussen een ruime nederlaag en een „inmaakpartij". Welnu, de Spartanen brachten het voor 53.000 uiterst rumoerige toeschouwers - er was zelfs een heel legertje Schotten - tot een alleszins eervolle 3-2 nadelige score en had het de Rot terdammers wat meegezeten, wel dan hadden ze nog kunnen winnen ook. Dat zou weliswaar geflatteerd zijn geweest, maar de kansen op een kleine zege waren er toch maar en dat had zelfs de meest verstokte Spart:a-sup- porter niet durven hopen in de wedstrijd tegen de ploeg, die via vier over winningen (5-2 en 2-0 tegen Anderlecht uit België en 2-1, 2-0 tegen Rode Ster Bratislava) de kwartfinale had bereikt. Sparta had geen geluk gisteravond. Niet alleen keek men na vier minuten al tegen een achterstand aan, erger was nog dat in de tweede helft de Schotten met puur geluk aan de ijzersterke greep van Sparta konden ontsnappen. De Ierse rechts binnen van de Spartanen, Crossan, trapte een keer tegen de paal toen de Schotse doelman al was verslagen, later raakte hij nog een keer de lat en verder was er nog een moment waarop keeper Nevin slechts met pure veine een goal kon voorkomen. En w« zijn er dan ook van overtuigd, dat had Sparta op een van deze momenten het geluk aan haar zijde gehad Glasgow Rangers volkomen van het veld gespeeld was, ondanks het surplus aan zuivere voetbalcapaciteiten. Maar zo ver kwam het niet en dus bleven de Rotterdammers op een 23 nadelige score, waarmede hun kansen op de halve finale wel verkeken zyn. Want in eigen huis staan de Rangers als puur ongenaakbaar bekend. Crossan onschadelijk. De doelman van de Rangers heeft de bal gevangen, maar toch wil de Sparta- midvoor Fitzgerald nog een poging doen. Het lijkt er daarbij veel op of- hij zijn linker vuist wil gebruiken. Laten wij één ding voorop stellen: Glas gow Rangers speelde beter voetbal. Maar ook al was dan de technische vaardigheid van de Schotten aanzienlijk beter, al toon de men meer begrip voor positiespel en was men vooral in de korte sprint heer en meester, het.was toch maar zo dat deze full-time professionals moreel niet tegen de overrompeling waren opgewassen. Daar bleek aanvankelijk nog niets van. Zoals gezegd, al na vier minuten kon links buiten Wilson een uiterst gladde aanval met een doelpunt afronden en ook daarna gaf niemand nog iets voor de kansen van de Rotterdammers, die na deze vroege tegenslag slecht plaatsen en weinig be grip voor eikaars bedoelingen konden op brengen. Van verantwoorde opbouw was geen sprake en het had niemand verwon derd als McMillan en Murray de voor sprong hadden opgevoerd. Maar dat gebeurde niét en dat was voor Sparta een prikkel. Allengs werd het even wicht hersteld en Van Ede kreeg zelfs een schone kans op de gelijkmaker na een Onder het toeziend oog van bondsvoor zitter Schroder heeft het Nederlandse .ieugdelftal woensdagmiddag in Breda met 2-4 verloren van de Belgische FIFA-jeugd, dat over alle linies beter voetbal speelde. Het Nederlandse team was veruit de min dere van de gasten, die levendiger en ge varieerder voetbalden en wat betreft lichaamsbeheersing en ba'lcontrole duide lijk boven onze jeugdige landgenoten uit staken. Bij de Nederlanders bevond zich slechts één uitblinker, namelijk linkshalf Schrij vers van NAC, die het hoofd koel hield en uitstekend plaatste. Het aanvalstrio Van Straalen (Elinkwijk), Engelsma (Ajax) en Woest (GVAV) stelde hevig teleur. Het meeste gevaar kwam van de Bel gische middenvoor Claatssen, die reeds in de 18de minuut een door linksbuiten Puis gelanceerde pass wist te bemachtigen. De zeer schotvaardige Belgische aanvalsleider scoorde onhoudbaar voor de Nederlandse doelman Van der Merwe (0-1). Het was in de 36ste minuut wederom Claassen, die een prachtige trekbal van rechtsbuiten Smeets wist uit te buiten. Zijn dropshot plofte via de onderkant van de lat in het Nederlandse doel (0-2). Na de hervatting ontplooiden de bezoe kers met prachtige combinaties opnieuw een offensief, waardoor de Nederlandse verdedigingslinie werd teruggedrongen. Het duurde toch nog tot de 66ste minuut voordat de Belgen weer konden scoren. Weer was het middenvoor Claessen die het leder op magnifieke wijze langs de Nederlandse doelman schoot en hiermede de hattrick op zijn naam bracht. Nog geen vier minuten later viel de vierde Belgi sche treffer te noteren. Het was linksbin nen Van Ingelghem, die na bijzonder fraai samenspel met rechtsbinnen Deurwaarder, ongetwijfeld de briljantste speler van de Belgische voorhoede, de aanval afrondde. De Nederlandse jeugd keek toen tegen een 0-4 achterstand aan en misschien is dat de reden geweest dat er meer tempo en vaart in de Nederlandse aanvalslinie kwam. Vrijwel onmiddellijk na de aftrap bracht middenvoor Engelsma (Ajax) de stand op 1-4. Even voor het einde schoot linksbuiten Adelaar (Velox) een door scheidsrechter Martens toegekende straf schop in (2-4). voortreffelijke pass in de ruimte van Vil- lerius. De Sparta-veteraan miste lelijk, maar een terugslag op de pas verworven moed had de misser niet. Integendeel, weer gooiden de Rotterdammers er een schepje bovenop. Zelfs het feit dat tien minuten voot de rust het Sparta-overwicht weid onderbroken door een goa! varde Schot Baird een zeer fraai doelpunt, mogelijk geworden door een dekkingsfout van spil Schilder vermocht de Spar tanen niet. te desillusioneren. Men zette het offensief onverdroten voort en zowaar, in de veertigste minuut kwam de tegentreffer. Een treffer die ook direct het moreel van de Schotten aan tastte. Want nauwelijks was een oorver dovend gejuich losgebarsten van dc don kere tribunes, omdat De Vries na een hoge inzet van Van Ede het net van de goede zijde had getroffen, of weg was het Schot se zelfvertrouwen en da*armede het zui vere inzicht en het maatgevoel. De Ran gers poogden zelfs met „bevriezen" tijd te winnen en het rustsignaal van de Engelse scheidsrechter Kelly moet hen dan ook uiterst plezierig in de oren hebben ge klonken. Sparta begon direct na rust met een voortzetting van de overrompelingspogin gen. Zoals bij de Schotten vrijwel alles over de international-rechtsbuiten Scott liep een uiterst vaardig speler van het type Moulijn, die in Van der Lee een ge- V oef bol makkelijk te passeren tegenstander had zo werden vrijwel alle aanvallen van Sparta geleid door de virtuose Crossan. Dit stevige manneke verzette bergen werk en hij was het dan ook die in de zesde minuut eigenlijk verdiend had de gelijk maker op zijn naam te schrijven. Van zeker 25 meter schoot hij toen zo enorm hard op het doel van de Rangers, dat doel man Nevin slechts een te late reflex beweging kon maken. De bal ketste echter tegen de paal, kwam bij Crossan terug die opnieuw inknalde. Via een schoenpunt prikte Niven zonder het te weten het leer corner. Maar Sparta ging door. Glasgow Ran gers stond met de rug tegen de muur. maar zoals gezegd de Spartanen hadden geen geluk. Van Ede en Crossan schoten rakelings naast na snelle en goed geva rieerde aanvallen en binnen een minimum van tijd was. er van een Schots overwicht in het geheel niets meer te bespeuren. Spil Paterson maakte nog een keer duide lijk hands alleen scheidsrechter Kelly zag het niet maar dan scheen uitstel van executie. Edoch, dat kwam anders uit. In de achttiende minuut namelijk zette de Schot Scott voor, doelman Van Dijk stompte de bal weg, die weer voor het doel werd gekopt door Wilson. Weer stompte Van Dijk, maar Schilder, die een poging tot koppen deed. hinderde hem daar mede dusdanig, dat de bal precies voor de voeten kwam van midvoor Murray, die het leer hard en onhoudbaar in een leeg doel knalde. (1-3). Direct was Glasgow Rangers weer in het eigen spel terug. Direct zag men weer het zuivere combineren en het prima timen bij de crosspasses. Op dat moment deerde het de Rangers niet of Sparta moedig bleef volhouden en enkele keren Bosselaar, Crossan en Fitzgerald dicht bij een goal kwamen. Crossan trof zelfs nog met een flitsend schot de onderkant van de lat, waarna een back nog een keer redding kon brengen vlak voor de doellijn. Pas toen De Vries een schuine voorzet van Van Ede omtoverde tot een treffer, raak ten de Rangers weer van de kook. Maar toen was er nog maar drie minuten te spelen en bleef er voor Sparta te weinig tijd over om alsnog de gelijkmaker ter wereld te brengen. Te meer daar de Schot ten op allerhande manieren tijd probeer den te rekken en een doorbraak van Van Ede met grof geweld verijdelden. Wij geven Sparta in de tweede wedstrijd voor de kwartfinale weinig kans tegen de Rangers, maar als de Rotterdammers even moedig partij geven als gisteravond mo gen zij zich uiterst capabele kwartfinalis ten van het Europa-bekertoernooi noemen, een prestatie die nog geen enkele Neder landse kampioensclub op zijn naam heeft kunnen brengen. Van 9 tot 14 mei wordt in Glasgow een Hollandse week gehouden. Om de spelers van Glasgow Rangers beter met Neder land in contact te brengen dan door hun vèrblijf van enkele dagen in Rotterdam voor de wedstrijd tegen Sparta mogelijk was, heeft jonkheer S. W. H. Trip als ver tegenwoordiger van het comité voor The Dutch Week, de spelers na afloop van de bekerwedstrijd een boek over Nederland aangeboden. Gisteren is in Brussel de loting verricht voor de halve finales van de Europese bekercompetitie. Het resultaat was: Eintracht (Frankfort) of Wiener SK (Wenen) tegen Sparta (Rotterdam) of Glas gow Rangers (Glasgow). BarcelonaReal Madrid. Eintracht heeft de eerste wedstrijd, ge speeld op 3 maart in Frankfort, tegen Wiener SK voor de kwartfinale gewonnen met 21. Bij de eerste centrale training van dit jaar waren in liet stadion „De Vliert" in Den Bosch de volgende veertien spelers aanwezig: Pieters Graafland, Kerkum, Klaassens, Cor van der Gijp, Rijvers en Walhout (allen Feijenoord), De Munck, Kraay en Van der Linden (allen DOS), Van der Hart, Notermans en Wilkes (allen Fortuna), Kuys (NAC) en Steegh (VVV). In deze eerste bijeenkomst beperkte de bondscoach Elek Schwartz zich tot een lichte conditietraining en werd het accent meer op een gezellig samenzijn gelegd. Wilkes kon wegens een lichte blessure niet aan de oefeningen deelnemen. Moulijn was door ziekte verhinderd. Van de tech nische commissie was niemand aanwezig. Over de weigering van PSV om zijn spelers voor de centrale training beschik baar te stellen liet niemand zich uit. Plet Engels voetbalteam onder 23 jaar, dat woensdag 16 maart op het. terrein van Sheffield Wednesday tegen Jong Oranje speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Macedo (Fulham); achter: Cohen (Fulham) en McNeil (Middlesbrough); midden: Setters (Manchester United) aanv., Swan (Sheffield Wednesday) en Kay (Sheffield Wednesday); voor: Payne (Southampton), Eastham (Newcastle Un.), Baker (Hibernian), Grea ves (Chelsea) en Holliday (Middlesbrough). Reserves: Humphreys (Leeds Un.), La- borne (Everton) en Burnside (West Brom- wich Alb.). Het Engels elftal vertoont vijf wijzigin gen in vergelijking tot het elftal dat woensdag in Glasgow tegen Schotland ge lijk speelde (4-4). Cricket Colin Cowdrey, die bij afwezigheid van Peter May het Engelse team aanvoerde, is op de eerste dag van de vierde test match West-IndiëEngeland, die in Georgetown in Brits Guyana wordt ge speeld, met 65 not out gebleven. Hij leverde daarmee een belangrijk aandeel in de score van 152 runs, die Engeland voor het ver lies van twee wickets op die eerste dag bijeen sloeg. Door de regen kon men voor de lunch slechts 15 minuten spelen. In totaal stond Engeland, dat voor de vierde achtereen volgende maal de toss had gewonnen, bijna vier uur aan bat. De standen In de hoofd- en districtsklasse van het Nederlands Handbalverbond luiden: Dames Hoofdklasse: Heren WLC 14—19 BlauwWit 8—15 Hygiëa 1218 Aalsmeer 8—12 Zeeburg 13—18 PSV 10—10 Athene 13—14 Olympia 1210 Niloc 12—10 Niloc 8—8 UDI13— 9 DES 11— 8 PSV 12— 7 Swift 9—7 Olympia 13— 7 Hellas 8-4 DISTRICT WEST A Dames Eerste klasse: Heren Athleta 1016 Sport Vereent 9—16 Amstel 10—13 ÏJmond 8—13 AVA 10—13 Rapiditas 10— 9 Sagitta 10—12 WVGV 9-8 Vriendschap 10-10 UD 10— 8 JHC 10— 9 Concordia10— 7 Spirit 10— 6 Aalsmeer 2 86 DSG 10— 1 AHC 10— 5 Tweede klasse A: Dames Tweede klasse B: De Blinkei-t9—15 BlauwWit 915 DWS 10—13 ADO 8—13 Attila 10-12 SEW 8—11 Laren 89 Tonegido 810 HHC 9—9 VZV 9-10 BSV 10—8 Niloc 2 9—9 Lijnden 107 Tavenu 98 SDW 10— 3 AOG 9—1 Concordia91 Tweede klasse A: Heren Tweede klasse B: Unitas 10—15 SSVU 9—14 Arma 812 Zeeburg1012 Niloc 2 9—10 Amersfoort 7— 6 Achilles10— 3 HOC 9—0 Lijnden 1013 Attila 9—11 Vriendschap 1011 Zandv.meeuwen 1010 Laren89 BHC 9—6 Tonido 9— 5 De Blinkert94 (Van onze Amsterdamse redacteur) De politie van Schiphol had gistermid dag geen halve maatregelen genomen: toen het K.L.M.-toestel „Arabische Zee" om tien over halfvier „zilveren" Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel thuisbracht was het platform met ijzeren hekken af gezet en stond een legertje agenten ge reed om te voorkomen dat de huldiging van beide kunstrijdsters een chaos zou worden, zoals een maand geleden bij hun terugkeer van de Europese kampioen schappen. De hekken en de agenten wa ren niet nodig geweest. Ligt de Olympi sche strijd ver in het verleden? Was het de vorige maal de televisieuitzending uit Garynisch Partenkirchen, die de suppor ters naar Schiphol dreef? Of was het aan komstuur minder gunstig? In ieder geval stond slechts een honderdtal nieuwsgieri gen de meisjes op te wachten, en drong hun gejuich nauwelijks tol het vliegtuig door. Maar opvallend was de enorme hoeveel heid bloemen, die ouders, familieleden, vrienden, het Nederlands Olympisch Co mité en Schaatsbond kwamen aandragen, zelfs Jan Pesman was met verloofde en een bos tulpen naar Schiphol gekomen om zijn sportzusters te verwelkomen. In het gereserveerde restaurant „De Wijde Wereld" sprak luit.-gen. C. F. Pa- hud de Mortanges, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, de achter een stapel kleurrijke boeketten gezeten meisjes toe. Het was natuurlijk in de eer ste plaats Sjoukje die geroemd werd om haar prestaties, maar uiteraard waren er ook veel hartelijke woorden voor Joan Haanappel, die in Squaw Valley de vijf de plaats bezette. „Jullie prestaties hebben ons met trots vervuld, jullie hebt er vier jaar achtereen hard voor gewerkt, maar die vier jaar hebben een enorm verschil in rijden ge bracht". Gen. Pahud bracht dank aan de milde gevers, die training en uitzending mogelijk hadden gemaakt. De heer A. Wesselo, vicevoorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij- dersbond, zei: „Jullie hebben het heel Het is de 26-jarige Belg Yvo Molenaers geweest, die woensdag de eerste etappe van de wegwedstrijd ParijsNice heeft gewonnen. In de 180 km lange etappe van Parijs naar Gien wist hij tesamen met zijn landgenoot Schroeders, de Fransman Du- card en de Nederlander Michel Stolker 45 km voor de finish uit het peloton te ont- snoppen. Wielrennen Met zijn vieren bouwden de vluchtelin gen een voorsprong op die op een gegeven moment zelfs twee minuten bedroeg. En het leek er zelfs op dat bij de eindstreep de voorsprong op het peloton nog groter zou zijn. Zover is het echter niet, gekomen. Want één jagende meute met aan het hoofd de Belg Rik van Looy wist dé achterstand op de leiders tot 55 seconden terug te brengen. Op het marktplein van Gien was het de Belg Yvo Molenaers, die in de sprint zijn Het routeschema voor de Ronde van Span.ie 1960, die van 29 april15 mei gehouden zal wor den, ziet er als volgt uit: 29 april, le etappe: Gyon, ploegentijdrit over 77.40 kilometer; 30 april, 2e etappe: Gyon—La Co- runa, 235 km; 1 mei, 3e etappe: La CorunaVigo, 200 km: 2e mei, 4e etappe: Vigo—Ordenes, 105 km; 3 mei. 5e etappe: OrnenesZamora, 287 km; 4 mei, 6e etappe: ZamoraMadrid. 250 km; 5 mei, 7e etappe: MadridMadrid, circuit van 186 km; 6 mei, 8e etappe: MadridSaragossa, 264 km; 7 mei, 9e etappe: SaragossaBarcelona. 229 km; 8 mei, 10e etappe: BarcelonaBarbastro, 259 km: 9 mei. 11e etappe: Barbastro—Pamplona. 240 km; 10 mei, 12e etappe: PamplonaLogrono, 120 km; 11 mei. 13e etappe: LogronoSan Sebastian, 201 km: 12 mei, 14e etappe: San Sebastian Vittoria, 225 km; 13 mei, 15e etappe: Vittoria—Santander, 232 km: 14 mei, 16e etappe: Santander—Bilbao, 187 km: 15 mei, 17e etappe: le gedeelte Bilbao— Guernica. 116 km; 2e gedeelte GuernicaBilbao, individuele tijdrit over 53 km. Het parcours voert over zeven cols van de eer ste categorie, zes van de tweede en vijf van de derde categorie. tegenstanders klopte. Schroeders en Du- card eindigden in dezelfde tijd als de Belg. Alleen Michel Stolker had in de nauwe straten van Gien moeten lossen en ein digde met 11 seconden achterstand op de winnaar. De uitslag was: Molenaers (België) 4 uur 58 min. 39 sec. over 180 km; 2. Schroeders (Belg.) z.t. 3. Ducard (Frankrijk) z.t.; 4. Stolker (Ued.) 4 uur 58 min. 50 sec. 5. Van Looy (Belg.) 4.59.24; 6. Graczyk (Frankrijk) z.t. 7. G. Desmet (Belg.) z.t. 8. Mortiers (Belg.) z.t. 9. Thomin (Frankrijk) z.t. 10. Van Looveren (Belg.) z.t. Het puntenklassement: 1. Molenaers 5 pnt. 2. Schroeders 3 pnt. 3. Ducard 2 pnt. 4. Stolker 1 pnt. moeilijk gehad. Het afwerken van al die brokstukken van wedstrijden moet een martelgang zijn geweest, maar ik hoop dat ons landje-zonder-ijsbanen deze hoog staande kunst op internationaal terrein zal blijven meespelen". De berg bloemen werd weer hoger, en mevrouw Odink van de Haagse IJsclub deed er nog enkele cadeautjes bij. En pas toen hadden de meisjes gelegenheid iets te zeggen. „Straks gaan we op tournee met demonstraties", zei Sjoukje, en Joan somde op: „de 27ste gaan we naar Dort mund, dan Düsseldorf en Berlijn, dan..". „Ho ho ho", kwam de heer Wesselo tussenbeide, „het wordt allemaal heel an ders, de bond zal uiteindelijk de tournee vaststellen, en we hebben aanbiedingen uit Polen en Tsjechoslowakije en „In ieder geval wil ik eerst eens een paar weken uitrusten", zuchtte Sjoukje, „en na de tournee begint de training na tuurlijk weer, oh, in Squaw Valley was het machtig, nee daar hebben we niet veel naar andere wedstrijden gekeken, we zaten meestal te kaarten „Ik zal het nog wel eens willen over doen", vond Joan, „maar eerst zou ik wel eens een week in hetzelfde bed willen slapen". In Amstelveen trof men reeds voorberei dingen om Sjoukje een groots welkom te bereiden, maar de auto waarin Sjoukje zat reed door zonder te stoppen rich ting Bussum, waar in de televisiestudio al op haar werd gewacht. Amstelveners boden klok aan Staande m de witte, zelfgemaakte sport auto van haar broer Jan heeft Sjoukje Dijkstra 's avonds als een vorstin de on stuimige hulde in ontvangst genomen van de bevolking van Amstelveendie in een enorme massa was samengestroomd voor het huis van dokter Dijkstra aan de Am- sterdamscheweg. Hoe anders dan de for mele ontvangst op het vliegveld enkele uren tevoren! Onmiddellijk na de televisie-uitzending, die om kwart over acht plaatshad en waarin Siebe van der Zee Sjoukje naar haar Olympische ervaringen had ge vraagd, waren de Amstelveners naar het doktershuis gekomen. Voorlopig moesten zij genoegen nemen met een groot portret van de succesvolle kunstrijdster dat be woners van de buurt Randwijk tegen de met Friese vlaggen versierde gevel hadden gehangen. Maar om halftien verscheen Sjoukje zelf. Evenals bij de huldiging na de Euro pese kampioenschappen ging zij naar het balkon en nadat het muziekkorps „Pa trimonium" het Wilhelmus had laten klin ken, waren het gejuich, de hoera's en het gezang van „Sjoukje is weer terug uit Amerika" en „lang zal ze leven" niet niet van de lucht. De temperatuur liet niet toe dat het feest zich in de openlucht bleef afspelen. De vermoeidheid van het sportmeisje zelf trouwens ook niet. Maar de intieme hul diging in de huiskamer was er niet min der hartelijk om. Hier overhandigde Mar- ga Rammers namens de Amstelveense be volking het prachtige cadeau: een Friese stoeltjesklok met een afbeelding van de De Haarlemse schaakclub HWP en het tweede tiental van de schaakclub Aalsmeer zijn kampioen geworden van hun afdeling in de Noordhollandse Schaakbond. Tegen over deze schaakvreugde stond de degra datie van Kyk Uit 3 (IJmuiden) en Lasker (Uitgeest). Het protest van VHS 2 inzake de uitslag van de wedstrijd VHS 2Sant poort voor de competitie der overgangs klasse is nog niet behandeld maar zal ver moedelijk nog deze week een beslissing krygen. In de tweede klasse C is HWP kampioen geworden en het zal nu met de kampioen van afdeling 2 D (Heemstede) twee promo tiewedstrijden gaan spelen voor een plaats in de eerste klasse. Het eerste treffen is op 17 maart in Haarlem, waarna op 28 maart in Heemstede de tweede ontmoeting volgt. De HWP'ers danken hun kampioenschap aan het falen van de Oosten-reserves die bij de schaakclub Zandvoort hun Water loo vonden. Een overwinning had de vol gelingen van Rothert op gelijke hoogte met Schaken HWP kunnen brengen. Als gevolg van de verrassende overwinning van Zandvoort werd Kijk Uit 3 definitief naar de laatste plaats verwezen. De IJmuidenaren degra deren nu naar de derde klasse. De schaakclub Lasker leed in de derde klasse B een duidelijke nederlaag tegen Witte Paard en zal nu haar geluk in de vierde klasse moeten beproeven. Ongetwij feld een teleurstellng voor de schakers uit Uitgeest die jaren achtereen net de aan sluiting met de tweede klasse hebben ge mist. Bij de vierde klassers behield in afdeling C Het Oosten 4 haar goede kampioenskans door een ruime zege op Aalsmeer 3. De be slissing zal hier wel vallen in het duel tus sen de twee favorieten Santpoort 3 en Het Oosten 4. Aalsmeer 2 is overtuigend kampioen ge worden in de vierde klasse D. In het be slissend duel met „concurrent"' Rolland 3 kwam een 9-1 score op het bord. Voor twij fel was dan ook geen ruimte gelaten De bloemkwekers promoveren automatisch naar de derde klasse. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: N.H.S.B. Tweede klasse C: ZandvoortHet Oos ten 2 5V)4té (HWP kampioen, Kijk Uit 3 degra deert), Rolland 2KSC 5L—l'-. Derde klasse B: Oppositie 2—Purmerend 2 4—4 voorl., LaskerWitte Paard 2',i—7>,é (Lasker de gradeert). Derde klasse C: Zaandam 5Bl'daal 3 6té3V>. Vierde klasse CHet Oosten 4Aalsmeer 3 73, Weenink 3—HWP 3 5L—4b>, KSC 2—VVV 4 3—3 voorlopig. Vierde klasse D: Heemstede 3—Halfweg 2 6J;- 3'.». Het Oude Slot 2-SSCH 2L—7'é, Aalsmeer 2 Rolland 3 9—1 (Aalsmeer 2 kampioen en pro moveert). Enkele eindstanden geven het volgende beeld: 2 C: 3 C: 4D: HWP 8 Santpoort 2 10 Aalsmeer 2.. 9 Het Oosten 2 6 Zaandam 5 6 Heemstede 3 8 Rolland 2 6 Bloem.daal 3 4 Rolland 3 6 KSC 4 DOS 4 SSCH 3 Zandvoort 4 Sehoorl 4 Halfweg 2 3 Kijk Uit 3 2 Weenink 2 2 't Oude Slot2 1 De competitie wordt, deze week voortgezet. Het vierde tiental van de Haarlemse schaakclub Het Oosten heeft voor de com petitie in de Noordhollandse Schaakbond een grote zege behaald op Aalsmeer 3. Door dit resultaat heeft Het Oosten 4 nog steeds een kans op het kampioenschap. De gedetailleerde uitslag van dit treffen luidt: Het Oosten 4Aalsmeer 3: F. AdamsW. Aal deren 1—0. G. v. d. HaakV. Schindler 01, Jac. KroonsbergG. van Wieringen 10, H. Boerema W. van Haaf ten 0—1, Chr. Meyer—R. de Ruiter 0—1, H. J. BertramC. Kortenoever 10, L. de GraafJ. Buchner 10, Jac. de MareG. Piët 10. H. W. KramersE. Kaysan 10, J. de Mare J. v. d. Schilden 1-0. Totaal 7—3. Op 8 maart zal de wedstrijd Santpoort 3 Het Oosten 4 moeten beslissen over het kampioenschap. Sjoukje Dijkstra bij haar feestelijke thuiskomst. Langweerder Wielen. Het geschenk ging vergezeld van een vier meter lange rol met vele honderden handtekeningen van buurtgenoten. „Wat enig, wat geweldig", bracht Sjouk je uit. Vader Dijkstra dankte namens zijn dochter voor het cadeau en voor de vrien delijke woorden van de leden van het buurtcomité die duidelijk naar voren had den gebracht hoe trots Amstelveen wel is een kunstrijdster van wereldformaat in zijn midden te hebben. De korte receptie die volgde besloot met een hartversterkend drankje voor de 42 man politie die voor de woning van de Dijkstra's waren samengetrokken. En daarna was het bedtijd voor Sjoukje die vandaag nog wel een gat in de dag zal hebben geslapen. Bridge In de hoofdklasse van de bridgecompe- titie voor viertallen, district Kennemer- land NBB, zijn de beslissingen om het af delingskampioenschap en degradatie ge vallen. Het districtskampioenschap hoofd klasse zal worden behaald door een BOC- team, daar zoals verwacht was drie teams van BOC het afdelingskampioenschap wisten te behalen. In de eerste klasse had de onverwachte nederlaag van Pelikaan 1 tegen Spel Vriendschap 3 tot gevolg, dat niet Peli kaan doch R.K. Haarlem 1 zich kampioen van afdeling C mocht noemen. Nadat Da- miate 1 en R.K. Haarlem 2 in een beslis singswedstrijd hebben uitgemaakt wie kampioen van afdeling A wordt, zullen de vier afdelingskampioenen, te weten Spel en Vriendschap 2, R.R. Haarlem 1, Boe- kenroode 3 en de winnaar van bovenge noemde beslissingswedstrijd een prom '<e- competitie spelen om drie plaatsen in "U hoofdklasse.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 21