HUG ZEKERHEID VOOR ZEEMAN Steeds mensen drinken Nieuw haltegebouw van NZH f op Haarlems Stationsplein KOFFIE Informatiebord met tweeduizend straatnamen en busverbindingen Agenda voor Haarlem en de IJmond NIET SEUME DE ZORCBREKERS BLOEMEN- BAKKEN TEKENINGEN EN COLLECTE Amusement voor „Doe open 5 V elsen-lJ muiden Beverwijk Haarlemse primeur Wandeltochten in en om Bloemendaal meer Prof. mr. J. A. Diepenhorst spreekt over actuele politiek Bakkers gaan opnieuw over broodprijs praten Wellicht verhoging met ingang van 14 maart Mr. P. J. G. Kapteyn te Leiden gepromoveerd Mr. H. J. Pot in Leiden gepromoveerd W. A. Haverkort koninklijk onderscheiden A. A. M. Sieters veertig jaar bij notariskantoor n „Doe Open" in Bloemendaal DONDERDAG 10 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op het Stationsplein in Haarlem wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd aan het nieuwe haltegebouw van de Noord- Zuidhollandse Vervoermaatschappij. De laatste aanwinst van deze busonderne ming zal naar alle waarschijnlijkheid in de eerste week van april in gebruik worden genomen. Het gebouw een ontwerp van de Haarlemse architect W. Bollebakker bestaat uit twee ruimten, een kantoor en een wachtverblijf voor reizigers. In het kantoor is een gedeelte bestemd voor de afgifte van abonnementen en weekkaar ten. Tevens kunnen de reizigers er inlich tingen verkrijgen over de busroutes e.d. Ook is er een ruimte waar de haltechefs hun administratieve bezigheden kunnen verrichten. De wachtruimte in het gebouw- is hoofdzakelijk bedoeld voor reizigers op BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 20 uur: „Voor wie de klok luidt". Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Animeermeisjes", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamersgeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Ferry to Hongkong", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „On stuimige driften", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Anna". 14 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Op grond van overspel", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Summermadness". 18 jaar. Vrijdag tot en met woensdag 20.15 uur: „Th1 nun's story" 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moeste 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14. 18.45 en 21.15 uur. zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 18.45 en 21.15 uur „De rest is zwijgen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Bengaalse brigade", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Gezocht wegens moord", 14 jaar. .Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur: .M een stad zoekt zijn moordenaar", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoorf): Vandaag 20 uur: „Razzia", 18 jaar. Vrijdag tot en met maandag 20 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter?". 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastr. 221: Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur: tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Galerie Espace (Klein Heiligland 361: Tot 20 maart op werkdagen van 13—17 uur: expositie van werken van Alechinsky. Appel. Corneille, Jorn en Nanninga. „In 't Goede Uur" (Korte Houttsraat 11: Tot 1 april dagelijks van 10—22 uur: ex positie van grafieken van Henk Huig. Museum Het Huis Va Looy (Kamper- laanl: Tot 28 maart dagelijks van 10—13. 1417 en 19—21 uur en zondags van 14— 17 uur: expositie interscholair Jeugdtoer- n°H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 11—16 uur: expo sitie van aquarellen van Bernie Stuart. DIVERSEN Krelagehuis: Vandaag 19—23 uur en vrijdag 10—17 en 19—23 uur: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 4 maart). Concertgebouw: Vrijdag 16.15 en 19.30 uur: jeugdconcert N.Ph.O. DONDERDAG 10 MAART Rex, 20 uur: „Een vrouw wist teveel". Thalia, 20 uur: „Val aan". VRIJDAG 11 MAART Thalia, 20 uur: „Bittere rijst". Rex, 20 uur: „Geheim-agent alias de Go- -Mla". DONDERDAG 10 MAART Kenncmcr Theater, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tijger baai". AV.B. Theater, 20 uur: „Texas". VRIJDAG 11 MAART Bioscopen: als donderdag. De sierlijke Lijven van het nieuwe haltegebovw van de NZHVM op het Stationsplein komt op deze foto goed tot. uiting. de interlokale lijnen en de rondritten. Het haltegebouw staat op het perron dat zich het dichtst bij het station bevindt. Bij de N.Z.H. hoopt men dat men dit eer ste perron ook zal kunnen gebruiken als halteplaats voor lijn 15 (Haarlem-Zand- voortj en voor bussen die de rondritten onderhouden. Naast het kantoorgedeelte bevindt zich een open, maar overdekte wachtruimte waar een tweetal banken is geplaatst. Als bijzondere voorziening en dienstver lening aan de reizigers zal bovendien op de westelijke wand van het kantoor en van buiten duidelijk zichbaar een groot infor matiebord worden aangebracht met alle straatnamen van Haarlem, Heemstede en Blocmendaal in alfabetische volgorde met daarbij vermeld de busverbindingen. Op dit vier meter brede en 1.30 meter hoge bord zal men de namen kunnen vin den van liefst tweeduizend straten. Bovcn- ien kan men er op zien op welk perron men de desbetreffende bus kan aantref fen. Deze enorme namenlijst betekent een Haarlemse primeur. Op zaterdagmiddag houdt de Politie- sportclub Bloemendaal wandeltochten over 10 en 25 km. Het parcours leidt in noorde lijke richting, ondermeer door „de Kenne- merduinen". Voor de jeugd is er een apart parcours van 10 km door de duinen ten zuiden van de Zeeweg uitgeschreven. De start, z.al plaats hebben in gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad in Overveen. Advertentie daarom opnieuw goedkoper De Koffie HAG-proef 1959 heeft deze vanouds bekende coffeïne- vrije koffie weer in vele huisge zinnen ingang doen vinden. Het verrukkelijke aroma en de fijne pittige smaak van HAG zullen ook u bekoren. Koffie HAG spaart hart en zenuwen! Dat betekent onbeperkt genot zonder nadelige gevolgen. Importeur: HAG-Verkoopkantoor, Haarlem - Postbus 619 Op vrijdag 11 maart des avonds om acht uur zal prof. mr. J. A. Diepenhorst in Brinkmann te Haarlem voor de centrale anti-revolutionaire kiesvereniging „Neder land en Oranje" spreken over de actuele politiek. Naar wij vernemen r.al de Rayon ale Bakkerijcommissie te Haarlem vanavond bijeenkomen teneinde een nadere bepaling van de broodprijs te bespreken. Men heeft namelijk het plan de prijzen voor het on gesneden wit- en bruinbrood op te trekken tot bedragen, die hoger komen te liggen dan de op 20 januari door de regering vast gestelde minimumprijzen van respectieve lijk 38 en 36 cent. De „normale" broodprijzen liggen el ders in het land op 42 cent voor het volks witbrood en 38 cent voor het volksbruin- brood met inbegrip van de door het mini sterie toegestane prijsverhoging van 1 cent wegens de verhoging van de meelprijs. Naar wij voorts vernemen zou de groep zich noemende „echte" bakkers besloten hebben medewerding aan deze broodprijs- verhoging te verlenen met ingang van maandag 14 maart aanstaande indien van de zijde van het grootbedrijf, de n.v. Ver- maat's Bakkerijen, bepaalde concessies zouden worden gedaan. Deze zouden onder meer hieruit dienen te bestaan, dat, de fir ma Vermaat. gedurende de vier weken van de bakkersvakantie de uitgifte van de ze geltjes zou staken. Woensdagmiddag heeft aan de Rijksuni versiteit te Leiden de promotie plaats ge had van mr. P. J. G. Kapteyn te Leiden op een proefschrift getiteld „De gemeen schappelijke vergadering der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal." De promovendus is secretaris van het Europa Instituut en hoofdassistent in het Volkenrecht aan de Leidse Universiteit en is een zoon van de heer P. J. Kapteyn uit Aerdenhout, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal en lid van het Europese Parlement. Mr. Kapteyn verdedigde op voortreffe lijke wijze zijn proefschrift en de zeven stellingen. Promotors waren prof., mr. F. M. baron van Asbeck en prof. mr. C. H. F. Polak. De faculteit der rechtsgeleerdheid verleende mr. Kapteyn de graad van doc tor in de rechtsgeleerdheid „met lof". In één van zijn zeven stellingen komt de promovendus tot de conclusie, dat een wet telijke regeling van het stakingsrecht overbodig is. nu de Hoge Raad in zijn ar rest van 15 januari 1960 erkend heeft dat werkweigering in collectief verband geen wanprestatie oplevert, indien de omstan digheden waaronder zij plaats vindt, „van dien aard zijn, dat naar de heersende rechtsovertuiging in redelijkheid van de werknemers niet kan worden gevergd de arbeid voort te zetten of bepaalde werk zaamheden te verrichten." Voorts stelt mr. dr. Kapteyn dat er geen reden bestaat om aan alle maatschappe lijke werkers in functie (ongeveer 4200) een verschoningsrecht toe te kennen. Of een bepaalde maatschappelijk werker zich met succes op dit zwijgrecht kan be roepen. is afhankelijk van zijn bezit van een wettelijk erkend diploma en boven dien van de taak. die hij in concrete ver vult. De promotie werd door zeer vele belang stellenden bijgewoond. Aan de rijksuniversiteit in Leiden is woensdagmiddag mr. H. J. Pot uit Haar lem, secretaris van het Scheidsgerecht voor de Bloembollenhandel, gepromo veerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Hij deed dit op een proefschrift over „Maatschappij en recht", waarin hij be schouwingen levert over „de maatschap pelijke werking van het recht als studie object der rechtswetenschap". Nadat mr. Pot zijn stellingen had verdedigd en hem de doctorsbul was uitbereikt. bestond in de receptiezaal gelegenheid hem geluk wensen aan te bieden. Onder de vele personen die de promotie bijwoonden waren onder meer de voorzit ter en secretaris van de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur. ï-espectievelijk de heren Van Nispen tot. Pannerden en De la Mar, de oud-presi dent van de Haarlemse rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, de deken van de Orde van advocaten in het arrondissement Haarlem, mr. C. Blanke voort, de voorzitter van het Scheidsge recht voor de Bloembollenhandel, mr. dr. L. Sprey, de kantonrechter mr. J. E. Goudsmit. enige leden van de rechtbank, vele advocaten en notarissen. Als para nimfen fungeerden mr. A. R. IJlzinga Veenstra en mr. B. J. Lambers. Bij zijn afscheid als huismeester van het Huis van Bewaring te Haarlem wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is aan de heer W. A. Havei'kort toegekend de eremedaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. De directeur van het Huis van Bewaring, de heer J. J. Klein, heeft de heer Haver kort toegesproken en mededeling gedaan van de koninklijke onderscheiding. Hij speldde de medaille op en bood namens het personeel een geschenk aan. Op 15 maart zal de heer A. A. M. Sie ters, bureauchef ten kantore van de no tarissen J. de Reede en J. Brants Kzn, in Haarlem de dag herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij no taris P. F. de Bordes, de voorganger van de notarissen mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven, wier kantoor in 1941 werd voortgezet door de notarissen De Reede en Brants. Gedurende deze veertig jaren is de heer Sieters onafge broken op hetzelfde notariskantoor werk zaam geweest, de laatste tien jaar als chef de bureau, in welke werkkring hij zich door zijn behulpzaam optreden veel vrien den heeft gemaakt. Op de gedenkdag zal tussen 11 pn 12 in restaurant Brinkmann. Grote Markt te Haarlem gelegenheid bestaan de jubilaris geluk te wensen. Op het. raam. naast de deur zijn vijf vlaggetjes geschil derd, met. daarachter vijf aankondigingen in vijf ver schillende talen; English spo kenDuitsFrans Italiaans.... Spaans. Als de deur opengaat ziet men een lang smal pijpe- laatje, links en rechts tafel tjes, achteraan links een bar; het geijkte interieur van een „snack-bar". De heer Joh. Wolff, eigenaar van de her opende snack-hall „Istime- wa" in de Kruisstraat, heeft niet altijd een dergelijke zaak gedreven. „Het is altijd mijn wens geweest om te va ren en dat heb ik dan ook gedaan; vierentwintig jaar." Geboren in 1910, in Cara cas, Venzuela uit een Hol landse vader en een Spaanse moeder is de heer Wolf! op gevoed in Paramaribo. Sa men met. zijn tweelingbroer hij is er trots op dat hij vier minuten ouder is kreeg hij zijn eerste baan bij de politie in Suriname. Hij. omdat de politie een goed voetballer kon gebruiken, zijn broer omdat het politie werk hem aantrok. Joh. Wolff verveelde zich echter en ging varen. Als ketelbin kie, als pantry-boy en later als hofmeester zwierf hij langs de kusten van Zuid- en Noord-Amerika, Australië, de Philippijnen, India, door de Perzische Golf, Middel landse Zee, langs Japan en China. ChinaSjanghai. Zijn levendige bruine gezicht ver trekt in lachrimpels als hij vertelt dat. gewapende Chi nese soldaten, telkens als er een passagiersschip op de rede voor Sjanghai voor an ker ligt, op het schip de wacht hielden. „Drie in elk gangboord en met de bajo net op het geweer". Hij geeft een draai aan de bar-kruk voor hem„Ze mochten zelfs geen glaasje water aan nemen. Als de bemanning van het schip naar het zeemanshuis wilde werd er een iijst opge maakt, kregen de mannen naamkaarten op hun borst en werd tenslotte de hele „bak", na geteld te zijn, in een overvalwagen naar het zeemanshuis in de stad ver voerd. Na aankomst zitten, tellen en aan het eind van elke rij stoelen een gewapen de soldaat. Overigens had de heer Wolff niets dan goeds voor de ontvangst die Hollandse zeelui ten deel viel in Azië. Tijdens de reis op zee maakte hofmeester Wolff onder meer een scheeps- krantje en hij schreef brie ven naar de kinderen van een school in Ridderkerk, die zijn schip, „De Ridderkerk", geadopteerd hadden. Vierentwintig jaar op zee. vijfentwintig dagen tijdens de crisis om het Suez-kanaal indatzelfde kanaal vastgele gen filmsterren aan boord gehad, Bing Crosby.... ge-, zien hoe de kinderen in Koe weit met stokjes op grote Joh. Wolff in zijn nieuwe snack-hall „Istimewa" in Haarlem. bladeren schreven,Het was de prettigste tijd van mijn leven". De heer Wolff is getrouwd, heeft vijf kinderen, waarvan alleen de jongste nog in ons land is en hij heeft nu een eetgelegenheid in Haarlem. Toen hij verleden jaar zomer de zee de rug toekeer de, heeft de heer Wolff eerst in Rotterdam een soortgelijke zaak gehad en met de ken nis, die hij ook daar opge daan heeft is hij naar Haar lem toegekomen. In plaats van de rusteloze onzekerheid van de oceaan, is het nu de rustige zeker heid van de rekeningen en de nota's, die hij elke avond onder ogen krijgt. Veel verschil? „Och, ik moest natuurlijk wel even de scheepsdiscipline afwennen". Van een lezer (of lezeres) uit Bennebroek ontvingen wij naar aanleiding van het bericht in deze rubriek „Niet Heine" een briefkaartje waarin onder meer het vol gende staat: „De gevleugel de woorden: „Wo man singet lass dich ruhig nieder. böse Menschen haben keine Lic- der" zijn afkomstig van dr. Martin Luther, geboren 10- 11-1483, overleden 18-2-1546. De door de inwoonster van Heemstede genoemde Johann Seume dichtte op deze woor den een gedicht van 26 cou pletten, waarvan er negen nog wel gezongen werden op een volkswijsje. Als ik me niet vergis staan er enige van in „Erks Liedcrschatz". Naar ik meen luidt het eer ste couplet: „Wo man singet lass dich ruhig nieder ohne Furcht was man im Lande geaubt, wo man singet wird kein Mensch beraubt, böse Men schen haben keine Lieder". Door de telefoon zei de heer Stuut al: „Kom op een woensdagavond, dan zijn we aan het repeteren." En dus gingen wij op een woensdagavond naar de Jel- gersmastraat in Haarlem, waar ten huize van de heer H. Stuut het cabaretgezel schap „de Zorgbrekers" in derdaad druk aan het repe teren was. Nadat de kennis making achter de rug was en de eerste aarzeling overwon nen. vertelde mevrouw A. Stuut iets meer over het wel en wee van dit nog jonge cabaret-gezelschap. „Maart verleden jaar zijn we eigenlijk pas begonnen, samen met mijnheer Nol Grootegoed uit Bloemendaal, die piano speelt, In het ge zelschap hebben natuurlijk wel wisselingen plaats gehad, maar we zijn altijd met elf man gebleven." De heer en mevrouw Stuut hebben enige tijd in Amster dam gewoond en daar heb- „De Zorgbrekers" in actie, op het podium van „Die Raeckse". ben ze ook al in dit amuse- men tswerk gezeten. Mevrouw Stuut „op het toneel heet ik Annie Duits" heeft veel in kinderoperet tes gezongen. „Wij wonen pas drie jaar in Haarlem", zegt Annie Duits nog, voor dat ze naar de ontruimde achterkamer gaat om haar nummer „door te nemen". De heer Stuut, de leider van dit gezelschap, komt naast ons in de voorkamer zitten, waar eveneens de overige leden van het gezel schap op hun beurt wachten om op te komen. „Ik schrijf zelf de teksten," vertelt de heer Stuut en laat een lijvig boekwerk zien, vol met dichtbeschreven velle tjes. Als de heer Stuut naar de achterkamer gaat om de be windteugels bij de repetitie weer in handen te nemen, bladeren we het album door, dat zijn vrouw ons onmidde- lijk na binnenkomst al gege ven heeft. Foto's van het. eerste op treden in het C.M.J.V.-ge- bouw, op 16 september 1959. Foto's met twee. drie leden van het gezelschap op het toneel.foto's met een stuk tekst eronder geschreven. Niet. veel foto's overigens. Maar ze beginnen pas. Het cabaretgezelschap, dat uit elf leden bestaat, trad op 5 maart in het café-restaurant „Die Raeckse" op en daar voor repeteerde men de af gelopen weken zo druk de schetsjes, liedjes en spelletjes in die ontruimde achterka mer van nummer 35 in de Jelgersmastraat. Als de heer Stuut ons naar De heer W. van Willige, directeur van de Stichting Haarlems Bloei, heeft een brief gericht aan „allen, die de naam „Bloemenstad" eer aan willen doen". In die briel schrijft de heer Van Willige ondermeer: „Om de naam van Haarlem als bloemenstad, zeker nu het eeuwfeest van de Koninklijke Algemene Vereniging voor bloembollencultuur gevierd wordt, nieuwe luister bij te zetten, zou het interessant zijn als in het centrum het aantal bakken met bloemen aan de gevels, luifels etc., zou kunnen worden uitgebreid". „Bij voldoende interesse", zo vervolgt de Haarlems Bloei-directeur, kunnen de bloembakken gezamenlijk tegen een zeer billijke prijs gekocht worden. Leent het pand zich daarvoor niet, dan zouden regelmatige bloem- versieringen in de etalages gedurende het bollenseizoen zeer welkom zijn." Tot zover de heer Van Wil lige, die zich alle mogelijke moeite getroost om zijn stad een zo fleurig mogelijk aan zien te geven. Elk jaar weer laat hij zijn lieve bloemen meisjes op Haarlem los, elk jaar opnieuw loopt hij als eerste met een bloem in het knoopsgat door de stad en altijd weer probeert hij zijn straten en pleinen door mid del van bloemen een vrolij ker aanzien te geven. Nu weer door het idee van de bloemenbakken. Een idee waar wij volkomen achter staan en met de heer Van Willige hopen wij, dat alle rechtgeaarde Haarlemmers daaraan willen meedoen. We wachten af. Tot het voorjaar. Op het ogenblik zijn in honderden winkeletalages in Haarlem, Heemstede en Bloe mendaal dierentekeningen opgehangen, die door school kinderen van de Prinses Ireneschool en de Louise de Colignyschool zijn ge maakt. De tekenleraar van deze scholen, de heer Hofman, heeft de kinde ren, die in leeftijd variëren van 12 tot 15 jaar, geheel vrij gelaten en het gevolg is ge weest, dat er een enorme va riatie in tekeningen is ont staan. Vervolgens zijn de tekeningen verspreid over de winkeliers, die op deze ma nier nogmaals de aandacht vestigen op de collectes, die de Stichting Kennemer Die rentehuis deze week houdt. Van 7 'tot en met 12 maart worden er huis-aan-huis- collectes gehouden en op 12 maart heeft er tenslotte bo vendien nog een straatcollec te plaats. Men kan meehelpen het doel van het Kennemer Die rentehuis het oprichten en instandhouden van een die renasiel, dierenpension, die renhospitaal en dierenbe graafplaats te verwezen lijken door zich op te geven als collectant(e). Dat kan gebeuren in Heemstede bij mevrouw Quakernaat, Bern- hard Zweei-slaan 28, Heem stede, tel. 39807, in Haarlem- Noord bij mevrouw Rijpma, Marnixstraat 54, Haarlem, tel. 50715, in Haarlem en in Bloemendaal bij mevrouw Hillinga, Slangenkruidlaan 36. Haarlem, tel. 42985. de voordeur begeleidt, valt ons bij 't afscheidnemen nog iets op. „Bent u in dienst," vragen wij, wijzend naar een legerjas met een sergeants streep op de mouw. „Ja, ik ben kleermaker bij de Intendance in Amster dam"', antwoordt mijnheer Stuut. „Alleen maar voor mijn plezier", voegt hij er nog aan toe, voordat de deur achter ons dichtvalt Als onderdeel van de actie „Doe Open" houdt de remon strants-lutherse jeugdgroep in „Die Raeckse" te Haarlem op zaterdag 12 maart des avonds om acht uur een grote dans- en amusementsavond. Aan deze avond werken mee „The Jokers", Wim Bit ter, Leni Blom, „The Apron- strings" en „The Green horns". De conference wordt verzorgd door Puck de Haan. Na afloop is er een bal tot twee uur in de morgen, waar bij de dansmuziek wordt verzorgd door het orkest „The Rythm Boys". De optocht met versierde fietsen en autopeds van leerlingen van de Bloemen- daalse scholen in Bloemendaal-Dorp, die woensdagmiddag in Bloemendaal ten bate van de „Doe Open"-actie gehouden is, heeft in totaal 231,52 opgebracht. Er namen in totaal 280 kinderen aan deze op tocht deel. Ook werd er weer huis aan huis door een aantal kinderen gecollec teerd. De start had plaats op het Kerk plein. Mevrouw mr. M. N. Peereboom Vol lerSedee heeft na afloop de prijzen uit gereikt; ditmaal op het bordes van de r.-k. kerk in Bloemendaal. De eerste prijs ging naar Erik Swakman van de Bornwater- school; de tweede en derde prijs respec tievelijk naar Henriëtte van der Leeuw en Ferry Plevier, beiden van de Christelijke lagere school. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: E. Maas-van der Bijl, dr.; A. J. Koppen-van der Raad. dr. ONDERTROUWD: H. G. Flinterman en J. G. Goedhart; K. Bakker en J. H. Nij- land. GETROUWD: C. J. Slobbe en H. B. M. Duivenvoorde. OVERLEDEN: C. de Vries, 53 j.; H. D. Groenendaal, 72 j.; G. Siepel, 70 j.C. H. Langereis-Zeeman, 72 j.; Wed. J. E. Gor- ter-Beens, 78 j.; Wed. M. G. M. de Bruijn- Wilmink, 66 j. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: J. van Wijngaarden en W. S. Verbaan; D. P. Koning en L. M. van Diest. GETROUWD: H. J. Boon en J. Th. A. Kroft. GEBOREN: Yvonne Elisabeth Ingrid, d. van F. van Schaik en A. E. van Blomme- stein; Joost Gérard, z. van G. L. M. van Kollenburg en J. F. M. Theeuwes; Catha- rina Elisa Anna Maria, d. van H. W. J. Meekels en J. Bruggeman. OVERLEDEN: C. J. Hana, 80 j.Wed. L. M. Abrahams-Elfering, 73 j.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5