Mode Reisbureau noemt folder van Voorjaarsbeurs misleidend MORGEN OP Fa. A. EVERTS ^,EIKS' Aannemers beginnen kort geding tegen de Staat Balletavond door Studio van Leonard Salaz Uitspraken rechtbank Raad Velsen neemt nog geen beslissing Al het nieuws op watersport gebied DONDERDAG 10 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 TE WEINIG BLOEMEN H. C. Vermeulen: Het is geen bloemententoonstelling" Burgerlijke Stand van Haarlem Cursus over moderne kunst bij de Woodbrookers Auto ramt brugleuning van Catharij nebrug Zaterdag in behandeling Gouden eeuw' voor bende kwajongens verveelde Boekhouder verduisterde 60.000 gulden S a men voeging IJ m o nd Beverwijk wil overeen komst met Haarlemse Volkskredietbank opzeggen Jeugdconcerten bestaan vijfentwintig jaar Penningmeester verduis terde 48.000 gulden Politeia houdt forum over de loonpolitiek watersport-tentoonstelling RAI-GEB0UW AMSTERDAM UIT STAD EN STREEK 10 LEKKER EN Een Haags reisbureau dat verscheidene excursies naar de Haarlemse Voorjaars beurs voor de Vrouw heeft georganiseerd, OA'erweegt een protest in te dienen bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en wellicht ook bij de Algemene Neder landse Vereniging van Vreemdelingenver keer. Het meent dat de folder die het bu reau van organisatie in Heemstede heeft gezonden aan reisbureaus en huisvrouwen organisaties in den lande te hoge verwach tingen doet ontstaan over het bloemrijke karakter van de beurs. Het noemt de fol der misleidend en volgens de directeur van het reisbureau hebben teleurgestelde bezoekers van zijn gezelschap zich uitge laten in bewoordingen als „dit is bedrog". Een reisgezelschap uit Leeuwarden zou slechts tien minuten in het Krelagehuis zijn geweest, waarna het teleurgesteld is vertrokken. Het reisbureau heeft zelfs en kele groepen die deze week de beurs zou den bezoeken geadviseerd maar thuis te blijven. Er zouden enkele bezoeksters zijn die weigeren het entreegeld, dat door het reisbureau is voorgeschoten, terug te be talen. De bezwaren van het reisbureau richten zich voornamelijk tegen de zinsnede in de folder dat er in Haarlem een groots beurs en bloemenfeest zou zijn „Damesbeur sen hebben we in Den Haag ook wel, maar de mensen wilden na de afgelopen winter bloemen zien", aldus de directeur van het bureau en daarmee wilde hij wellicht zeg gen dat aan de verwachtingen over de op de beurs aanwezige bloemen en planten niet is voldaan. De directeur noemde de folder „een staaltje van opschepperij". Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem'- Tel. 12181 Showroom: Wagenweg 104» Tel. 12730 BADKAMERS - DOUCHECELLEN BEVALLEN van een zoon: 8 maart: M. J. E. Fijlstra-Brand (2 zns.); N. C. Dub belman-van Roosmalen; A. C. A. Kors- Hagedoorn. BEVALLEN van een dochter: 6 mrt. H. C. M. Raymans-Vink; 7 maart: C. M. Prins-van Zeist; M. E. Barkmeijer-Nolten; 8 maart: A. J. H. van der Tooren-Kuijper; R. .J. Beens-Vonk; M. G. Terranea-Loer- akker; M. J. Slinger-Johnson; 9 maart: A. G. Bosman-Rijbroek: G. F. Willems- Groenendijk; H. C. J. Bruijntjes-van Velt- huijsen; C. E. Thomassen-Uitcndaal; P. S. M. Hol-Hilarius. ONDERTROUWD: 9 maart: H. M. de Vries en C. T. Smit; J. S. A. Hoek en C. C. M. Pijnaker; G. Scheepmaker en H. M. Vermeer; A. A. Kas en T. S. M. van Kam pen; B. J. Kok en M. A. B. van Beek; G. Brink en J. T. Honkoop: G. J. A. Koer- huis en M. L. Mes; W. M. Out en A. M. Tangermann: M. H. Hary en E. I. Peettoom; H. A. Sparreboom en J. Robinson. GETROUWD: 9 maart: P. B. N. M. Post- ma en K. H. Pihl; A. C. M. Kompier en T. M. van der Meer; H. J. W. Willemse en J. M. Rutte; J. W. H. Prins en M. L. Post- huma; B. J. Stoof en J. Bakker; A. Ver- nout en M. Blom; W. Philippo en T. M. J. Hoogkamer; G. J. Smit en C. P. M. Geuke: J. Amelink en J. Polderman. OVERLEDEN: 6 maart: C. C. P. Sweek- horst, 62 j., Eikenstraat; 7 maart: A. M. Volkers-Bakker, 65 j., Hazepaterslaan; A. J. F. van Balen, 61 j., Scholerweg; 8 maart: J. Kamminga-van den Broek, 74 j., Kam persingel; H. A. Waning, 81 j., Amster damsevaart; C. de Nieuwe, 74 j., Doel- straat; J. de Jong, 84 j., Gasthuisvest. Uit het liele land komen gezelschappen van voornamelijk dames de Haarlemse Voorjaarsbeurs bezoeken. De fotograaf maakte deze opname dezer dagen op een moment dat er tientallen autobus sen aan de Leidsevaart waren gepar keerd. Verde zei de dii-ecteur dat hoewel hij met zijn gezelschap van 170 mensen kwam er slechts voor veertig plaats was in de mode show. Toen hij hierover ging klagen bij het directiekantoor op de beurs zou daar zijn gezegd: We kunnen vanmiddag geen gezeur aan ons hoofd hebben". De presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen onder welker auspiciën de Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw wordt gehouden, deelde ons desgevraagd mede, dat bij de vereniging geen officiële klachten over de beurs zijn binnengeko men. Mevrouw Hamaker-Willink zei zelf een klacht te hebben over een reisbureau in Noordwijk. In zijn eigen bulletin heeft dit bureau de zaken opzettelijk anders voorgesteld dan het in werkelijkheid is om de mensen voor een excursie te doen in schrijven. Verder noemde zij het een groot bezwaar voor een goed bezichtigen van de beurs dat de meeste bezoekers op dinsdag komen. „De mensen kijken niet verder dan op oog hoogte en de talrijke bloemenkronen in de lucht zien ze dan niet",- aldus mevrouw Hamaker. De directeur van het bureau, dat de Voorjaarsbeurs jaarlijks organiseert, de heer H. C. Vermeulen, zei ons dat in de folder wordt gesproken over een beurs die in het teken staat van „de vrouw en haar bloemen". „Dit i.s geen bloemententoon stelling. Dat staat er niet. Ik weet zelf wel wat een bloemententoonstelling is, want ik heb de „Flora" in Heemstede georga niseerd", aldus de heer Vermeulen. Verder zei hij dat vóór de opening van de beurs voor 7500 aan bloemen en plan ten is aangebracht. Er hangen 42 bloem kronen en de stadskwekerij heeft prachti ge exotische bomen en gewassen geleverd. Maandagavond zijn de bloemen ververst en dit zal zo nodig geregeld worden ge daan. „Dat er niet voldoende plaats in de modeshow was, wist het reisbureau. Dat hebben we het reisbureau tevoren telefo nisch gezegd. Het kwam met zijn gezel schap op dinsdag en dat is juist een top dag. We hebben die dag in plaats van vijf zelfs zeven shows laten houden en het ge zelschap is in de laatste show nog ge plaatst". Verder zei de heer Vermeulen dat hoe wel het Krelagehuis eigenlijk niet hele maal geschikt is om de beurs te houden, er weinig klachten zijn. „Ontevreden mensen zijn er altijd, maar ik kan gerust zeggen dat de beurs goed is". Een standhouder wie wij vroegen naar zijn mening over de hoeveelheid bloemen en planten op de beurs zei: „Meneer, ik heb paf gestaan toen ik zag wat er aan bloemen en planten is binnengebracht. Het is toch een beurs die met bloemen is aangekleed? Maar de mensen hebben meer aandacht voor wat ze kunnen krijgen en halen bij de stands en de bloemen en planten zien ze over het hoofd". Op 26 en 27 maart wordt in het Wood- brookers-centrum te Bentveld een week-: eindcursus gehouden over het onderwerp „De waardering van moderne kunst". Sprekers zijn Marius van Beek over „Het oordeel" der tijdgenoten", Louis Gans over „Hoogtepunten uit de twintigste- eeuwse kunst" en D. Dooyes over „De betekenis van de moderne kunst en de museum-politiek". Onderscheiding. Professor dr. E. H. Hermans te Rotterdam, buitengewoon hoogleraar bij de faculteit der geneeskun de te Utrecht, is benoemd tot officier in de orde van het Legioen van Eer. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De nieuwe mode, die Irma Spruit ge creëerd heeft of uit buitenlandse mode centra heeft geïmporteerd en die we gis terenavond in restaurant Brinkman te zien kregen, heeft het vrouwelijk silhouet weer in evenwicht gebracht. De empirelijn is geheel verdwenen: de taille is verlaagd tot op normale hoogte of zelfs een ietsje „om laaggetrokken" door een door een sleuf getrokken band. De collectie vóór de pauze bestond uit boutique modellen, waarvan vooral de Weense bijdragen bijzonder boeiden. Zeer chique zijn de grof gebreide rechtvallende mantels, klassiek van lijn en toch steeds modieus. Zo'n linnen ensemble in marine blauw of een zachte pasteltint of in een mooi ge nuanceerd streepdessin, is altijd een zeer dankbaar piece in onze zomergarderobe. Het jasje is vaak in een iets uitlopende lijn, evenals de rok. Hier en daar werd onze aandacht gevestigd op een dubbele knoop- sluiting; ook de voor dit seizoen zo favo riete tresgarnering was op flatteuze wijze toegepast. Stijlvol waren de shantung japonnen in effen tinten met in plooien gelegde rokken, geschikt voor ieder tijdstip van de dag. Na de pauze konden we zien hoe Irma Spruit haar eigen ideeën voor de komende zomer tot uitdrukking had gebracht. Ze toonde een voorkeur voor het wat sluike en vloeiende silhouet. Haar tailleurs en man tels werden door een losse strik bijeenge nomen of door een blind aangebracht koord bijeengerimpeld. De knopen dien den vaak alleen als garnering, terwijl de sluiting blind was aangebracht. Een nou veauté is de manier van knopen aanzetten met een reepje van de stof. Veel mantels zijn kraagloos en met een effen tresgarne ring afgebiesd; de grote opgezette zakken lopen tot in de zijnaad. De rechte drie kwart mouwen, die boven even wijd zijn als onder geven een aardig effect. Voor de middag en avond keert de tu niekstijl herhaaldelijk terug, recht en los- vallend en vooral mooi tot uitdrukking ge bracht in de 7/8 mantel over het strakke rechte rokje. Veel jurkjes waren van zuiver zijde; speels maar niet altijd even flatteus wa ren de getailleerde zijden japonnetjes met een over japon van voile. Meer bewonde ring wekte bij ons het vieux rose shantung japonnetje met achter platte plooien, die uit een schouderpas tevoorschijn sprongen en door een laag geplaatste ceintuur be dwongen werden. De boeiende voorjaarscollectie van „l'Abeille" die door mevrouw Obsthoorn ontworpen is, bloeide volledig open in de sfeervolle zalen van Duin en Kruidberg. De modellen waren zeer mooi en stijlvol: bruin was de kleur, waarmee de ontwerp ster speelde; van tabaksbruin tot warm goudblond met een nuance roze toe, voor de ochtend zowel als voor de avond. Voor de ochtend en middag uiterst elegante en sembles van fijn geruite stoffen in zacht- gemêleerde tinten bestaande uit een vaak afgebiesd jasje dat in de taille door een ingewerkte ceintuur bijeen werd geno men. Deze taille-aanduiding vonden we vaak in de collectie terug; de op model gemaakt bandeau was van achteren enigs zins rond lopend en werd van voren sa- mengestrikt. Een Chanel-achtige souples se en chic vonden we in veel modellen te rug en waar marine met blauw altijd het voorjaar regeren, waren de fantasiedes sins in deze collectie een vondst. Voor de avond effen zijden japonnetjes, met een ceintuurtje om het middel: een voudig maar van een superieure eenvoud, die men alleen in de haute couture aan treft. Wat „l'Abeille" ontwierp was inder daad goede haute couture. Zeer mooie pakjes met korte en vrij lange jasjes, waar soms de daaronder gedragen blouse als een soort gedrapeerde shawl, de kraag van het jasje vormde. Mooi waren de blou ses en japonnen van echte zijde, die een pracht verwerking hadden gevonden door heel fijn ingestikte plooitjes. De jasjes en ook japonnen gaven een enigszins bomberend effect door coupe naden, die op heuphoogte in fijne plooitjes uitsprongen. Dit bollende effect op de heu pen werd soms nog geaccentueerd door een ongewerkte stijve onderrok. De 'ja ponnen werden vaak met een bolero-ach- tig jasje gecompléteerd, dat echter tot in de taille liep. De effen of fantasie voe ring vormde omgeslagen de kraag van het jasje. Typerend in de hele collectie was wel de blouson-lijn; de zijden blouses en de lijfjes van de japonnen „hingen" tot over de taille. Van corsages was een dank baar gebruik gemaakt als garnering; en het is verrassend hoe zo'n enkele vaagge- kleurde roos, gestoken in ceintuur of de colleté wonderen kan doen. Als totaal wordt in deze voorjaarscol lectie vol eigen ideeën de nieuwe mode zeer goed geïnterpreteerd en de modieu ze hoeden van Toon Smit met de hoge bol of de flatteus gewelfde rand droegen niet weinig er toe bij, dat we van een echte haute couture collectie konden spreken. Katy Vanmorgen om half negen is een 41- jarige vertegenwoordiger uit Haarlem met zijn auto op de Catharijnebrug geslipt en tegen de brugleuning gereden. De auto draaide een halve slag om en belandde opnieuw tegen de brugleuning. De ver tegenwoordiger werd niet gewond. De auto daarentegen wérd zeer ernstig beschadigd evenals de brugleuning die over acht meter ontzet werd. Thans is duidelijk geworden wat de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouw bedrijf, de heer Dura, bedoelde toen hij bekend maakte dat de aamnemers „in het offensief zullen gaan". Naar wij van de zijde van de Raad van Bestuur vernemen is heden namens ver schillende aannemersorganisaties een dag vaarding uitgebracht aan de Slaat der Nederlanden, aan het College van Rijks- bemiddela*ars en aan de leden van dit col lege persoonlijk. Gevorderd wordt, aldus de mededeling van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, dat de gedaagden niet langer aan de goedkeuring van de C.A.O. de voor waarde verbinden waartegen de aannemers opkomen, namelijk het niet verrekenen op basis van het tussen de aannemers en de opdrachtgevers overeengekomen contract. Er wordt een dwangsom gevraagd van een miljoen gulden per dag. Zaterdagmorgen om tien uur zal de pre sident van de rechtbank te 's Gravenhage dit kort geding behandelen. Nader ver neemt het ANP nog dat de eisers zijn de Nederlandse Aannemersbond en Patroons bond voor de Bouwbedrijven in Nederland, N.A.P.B., de Nederlandse Katholieke Aan nemers- en Patroonsbond, de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers, de Vereni ging Betonaannemersbond (B.A.B.), de Nederlandse Bond van Bouwondernemers, het Nederlands Instituut van Aannemers Grootbedrijf, de n.v. Dura. Leonard Salaz heeft als leider van een balletschool, bij zijn voorbereidingen tot een uitvoering, te kampen met de gebrui kelijke moeilijkheden. De ouders en fa milieleden der leerlingen, die bij een der gelijke voorstelling het grootste deel van het publiek uitmaken, zouden er immers geen genoegen mee nemen wanneer hun kind van medewerking werd uitgesloten. Vandaar dat op zulk een avond voor elke leerling emplooi moet worden gezocht. Leonard Salaz lost dit probleem altijd op met een groot sprookjesballet, waar zelfs de jongste klassen vrij gemakkelijk in kun nen worden ondergebracht. Bij de leerlin genuitvoering welke woensdag in het Mi nerva theater te Heemstede werd gege ven, was dit „Doornroosje", het bekende sprookje, dat in Salaz' choreografie op zeer bevattelijke wijze in ballettaal werd overgebracht. Uiteraard was dit in vele opzichten meer een bewegings- en lijnen spel dan ballet, doch de bijzonder fraaie kostuums en de vele geestig ontworpen tafereeltjes resulteerden in een allerfleu- rigst kijkspel. Een der hoogtepunten hier van was de lampionnendans, uitgevoerd door een dozijn van de allerkleinste leer- lingetjes, waarvan het succes nooit zo groot zou zijn geweest, indien deze feil loos was verlopen. Want de charme van dergelijke dansjes bestaat juist uit de bij na chaotische situaties, welke door deze prille ballerina's met de grootste ernst worden opgeroepen. Na dit met veel hilariteit en bijval ont vangen openingsnummer, kreeg Leonard Salaz de handen vrij om met zijn gevor derde leerlingen, geassisteerd door Ma rianne SaÉstadt en Bob Verbrug'ge van het Scapino ballet, de kwaliteit van het programma op te voei-en. Dit geschiedde met enige levendig uitgevoerde volksdan sen, waarvan de Gopak, gedanst door Will van Gilst, Renée van Deutekom en Leo nard Salaz, moest worden gebisseerd. Na „La fille et la mort", een nummer dat wij ons nog van verleden jaar herinneren, werd het gedeelte voor de pauze afgeslo ten met „Reflets Marabesques", aange kondigd als „reclame-ballet," waarvan de zin ons echter door de enigszins vage cho reografie volkomen is ontgaan. Hoogtepunt van deze voorstelling werd het eerste ballet na de pauze: „Romeo and Juliet", op muziek van Tsjaikofski, welk bekend verhaal door Salaz' choreo grafie een uitstekend dramatische vorm verkreeg. Hierin excelleerde ook Marian ne Sarstadt, wier prestaties als soliste het publiek met het echte ballet kwamen confronteren. „De hoedenwinkel," een ko misch intermezzo in revuestijl van de twintiger jaren, was eveneens van verle den jaar blijven „overstaan" en verwierf dezelfde stormachtige bijval. Nieuw was het ballet „Fini", een humoristische visie op een balletrepetitie, waarin de choreo graaf alweer Leonard Salaz weer blijk gaf van zijn fantasie. Aan het slot was er veel enthousiasme aan beide zij den van het voetlicht en weinig minder bloemen. Deze hulde concentreerde zich eerst voornamelijk op Leonard Salaz, de enthousiaste leider van deze balletschool die zijn verschillende medewerksters in het bijzonder de bekwame pianiste Willy Haak gul in de warme bijval liet delen. SYDNEY (Reuter) Een vijftienjarige jongen wiens „bende" ongeveer 320.000 had gevonden, heeft de politie verteld, dat hij „alle snoepgoed van de wereld had gekocht" en daarna ongeveer 5.000 gulden aan zijn amakkers had gegeven. „Ik gaf het geld weg omdat ik moe werd het uit te geven". Leden van de bende, jongens van elf tot achttien jaar, werden plotseling rijk. Sommigen van hen betaalden andere jon gens om boodschappen voor hen te doen of om hun huiswerk te maken. De politie vernam dat de jongens het geld in een theekist, onder een hoop oude rommel in een circusopslagplaats hadden gevonden. Het is niet bekend aan wie het geld toebehoort. Het zou de buit van een inbreker kunnen zijn of de opbrengst van zwarthandelaars uit de oorlogstijd. Een deel van het geld bestaat uit bundels bankbiljetten met opeenvolgende serie- De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 26-jarige vrouwelijke kantoorbe diende uit Haarlem schuldig verklaard aan een aanrijding met dodelijke afloop en haar conform de eis veroordeeld tot twee maanden hechtenis. Bovendien werd verdachte voor vijf jaar de bevoegdheid ontzegd een motorrijtuig te besturen. Op 29 oktober van het vorig jaar had verdachte met haar auto op de Schiphol dijk in de gemeente Haarlemmermeer tij dens een inhaalmanoeuvre een frontale botsing veroorzaakt met een motorrijder. De berijder van de motorfiets, een 30-ja- rige Amsterdammer, werd daarbij op slag gedood. Bij de behandeling van deze zaak veertien dagen geleden had verdachte ver klaard dat zij plotseling een groot licht op haar zag afkomen. De motorrijder had zij in het geheel niet gezien. De auto waarin zij reed had zij even geleend van haar aanstaande zwager. Ooggetuigen van het ongeluk verklaarden dat verdach te te langzaam inhaalde en dat de mo torrijder geen verblindend licht had ge voerd. Belastingontduiking Een 66-jarige Haarlemmer werd we gens belastingontduiking veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Hij zou over 1956 en 1957 totaal onge veer 4300 te weinig belasting hebben be taald nadat hij inkomsten uit zijn siga renzaak had verzwegen. Als omzet per week gaf hij f 800 op terwijl deze in wer kelijkheid 1200 bedroeg. Veertien dagen geleden vorderde de officier van Justitie twee maanden gevangenisstraf en 10.000 boete. De rechtbank veroordeelde voorts een 49 jarige toneelschrijver uit Beverwijk tot een boete van 2500 of zes maanden hechtenis en een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand met een proef tijd van drie jaar wegens het verzwijgen van inkomsten voor de belasting. Ver dachte had de inkomsten uit auteursrech ten van heropvoeringen van door hem ge schreven toneelstukken niet op het belas tingformulier vermeld. Hierdoor betaalde hij over 1956 en 1957 2300 te weinig be lasting. De officier van Justitie had veertien da gen geleden tegen de toneelschrijver drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd en 4000 boete geëist. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft woensdag wegens fraude trecht gestaan een 49-jarige boekhouder van het „Leeu warder autobedrijf". In de jaren 1947- 1958 had de boekhouder 60.000.ten na dele van zijn werkgeefster ontvreemd. Hij boekte geregeld uitgaven te vroeg, waardoor kasoverschotten ontstonden. De ze wendde hij ten eigen bate aan. Een accountant ontdekte pas in 1958 de fraude. Zijn superieuren wilden de zaak stil hou den, gezien de vele verdiensten die de boekhouder anderszins voor het bedrijf had gehad. Ze schonken hem 10.000,— en de rest zou afgehouden worden op zijn tantièmes. Een half jaar na de ontdek king werd echter toch nog een gerechte lijk onderzoek ingesteld, doordat er publi citeit aan de zaak werd gegeven. De bescherming van verdachte door diens superieuren werd door de officier van Jus titie, mr. L. Janssen, maar matig ge waardeerd. Verdachte had volgens hem op •te grote voet geleefd en had steeds meer geld nodig, waardoor hij met knoeierijen begon, die van kwaad tot erger voerden. Hij eiste een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. De raadsman, mi". H. Smeding, bepleit te clementie. Uitspraak over veertien da gen. f In de woensdagavond gehouden raads vergadering van de gemeente Velsen is de raad nog niet tot een beslissing gekomen over de samenvoeging in de IJmond. De kans op een meerderheid die één gemeente wenst, lijkt gering. De gemeenteraad van Beverwijk sprak zich uit voor uitbreiding der gemeente met Heemskerk. Twee leden stelden dat zij ook uitbreiding met de ge meente Velsen wensten Het gemeentebestuur van Beverwijk stelt de raad voor de deelneming aan de gemeenschappelijke regeling met de Volkskredietbank van Haarlem en omlig gende gemeenten, met ingang van 1 janua ri 1960 te beëindigen. Mocht de raad al dus besluiten dan zal het college zich met het gemeentebestuur van Velsen verstaan om te vernemen onder welke voorwaar den de Volkskredietbank van Velsen ook aan inwoners van Beverwijk gelden wil verstrekken. In het vorige jaar zijn ook Velsen en Heemskerk uitgetreden. Ongetwijfeld zal dank zij een aantal maatregelen de ex- plotatie in de komende jaren gunstiger worden, nadat in 1956' en 1957 het finan ciële evenwicht van de bank ernstig ver stoord werd. B. en W. van Beverwijk vinden echte) dat zolang de zware personeelslasten (on geveer zestig percent van de totale uitga ven) niet in een juistere verhouding van de bankomzet komen te staan, het ook niet mogelijk is de tarieven te verlagen Uit een gesprek met het gemeentebe stuur van Velsen is gebleken dat de Volkskredietbank van Velsen kredieten aan inwoners van de gemeente Beverwijk en Heemskerk kan verstrekken tegen een belangrijk lager tarief dan dat aan de Haarlemse Volkskredietbank. Advertentie gêdboogdg imdwwMM Vrijdag 11 maart zal in de Tuinzaal van het Concertgebouw om ongeveer 21 uur een receptie worden gehouden ter gelegen heid van het vijfentwintigjarig bestaan van de jeugdconcerten. Dr. J. R. H. de Smidt, één van de initia tiefnemers en lid van de commissie „Mu ziek" zal op deze avond gehuldigd worden. De rechtbank te Leeuwarden heeft woensdag de fraudezaak behandeld, tegen een 61-jarige manufacturier uit Sneek. Deze verdachte was ervan beschuldigd tussen 1951 en 1958 een bedrag van ruim 48.000.te hebben verduistex'd, ten na dele van de rooms-katholieke spaarbank „St. Jozef" te Sneek, waarvan hij admi nistrateur-penningmeester was. Het geld, dat verdachte zich had toe geëigend, was buiten de officiële zittings uren van de bank, door spaarders gestort en slechts gedeeltelijk door hem verre kend. De administrateur was tot zijn ge drag gekomen doordat zijn zaak er niet zo florissant voor stond en hij zijn broer voor 9.000,- moest uitkopen. Hij hield bedragen achter, manipuleerde met boek jes van bejaarde spaarders en droeg hy- potheekgelden, die vervroegd werden af gelost, niet af. Op f 15.000,- na, is het door hem verdusterde bedrag aangezui verd door liquidatie van zijn zaak. De officier van Justitie, mr. H. W. Kui pers, zei in zijn requisitoir onder meer, dat verdachte, die in rooms-katholieke kringen in Sneek grote bekendheid genoot zeker geen misdadiger in de gangbare zin van het woord is. Hij eiste een jaar en negen maanden gevangenisstraf met af trek. De raadsman, mr. J. J. van Botten- burg, die onder meer wees op de open hartige wijze, waarop zijn cliënt na ont dekking van de fraude zijn misstap had bekend, vroeg clementie. Uitspraak over veertien dagen. Maandag 14 maart zal in de aula van de Economische Hogeschool te Rotterdam een bijeenkomst worden gehouden die gewijd is aan de loonpolitiek. Deze bijeenkomst is georganiseerd door de Democratische So cialistische Studentenvereniging „Poli teia" en begint te 19.30 uur. In het forum hebben zitting prof. dr. J. Tinbergen (voor zitter), prof. dr. J. E. Andriessen (C.H.U.), de heer A. Kloos (N.V.V.), Th. Coppes (K.A.B.), prof. dr. H. J. Witteveen (V.V.D.), en de heer R. Zijlstra (Chr. Werkgevers Org.). Tijdens de discussies zullen zowel theoretische achtergronden en conse quenties voor het economische leven als de praktische uitvoerbaarheid van de ge leide loonpolitiek en het vrijere stelsel aan de orde komen. Advertentie 11 t/m 20 maart 1960 - entree f 2.- Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 u. Voordelige N.S.-dagretourkaart Incl. tram/bus en toegangsbewijs. Nieuws in het kort ".v.vv: Avond-puzzelrit. Op woensdagavond 16 maart houdt de motorclub Haarlem en omstreken een avond-puzzelrit. De start heeft om 20.30 uur plaats bij café „De witte zwaan", Kinderhuisvest 53 rood te Haar lem. Men kan voor deze rit inschrijven bij het secretariaat, Zaanenlaan 31, Haarlem. Ned. Christen Vrouwenbond. De af deling Bennebroek van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt op vrijdag 11 maart de maandelijkse bijeenkomst in „Reho- both" te Bennebroek. Op deze bijeen komst zal mejuffrouw M. S. J. van Dam spreken over „De tragedie der ontheem den". Opbrengst bazaar. De bazaar welke door de hervormde vrouwenvereniging was georganiseerd om de laatste onkosten van de restauratie van „Rehoboth" te Bennebroek te dekken, heeft 2.100 op gebracht. Ouderavond Ilartenlustschool. Op donderdag 17 maarl houdt de oudercom missie van de Hartenlustschool in Bloe- mendaal een ouderavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. De heer J. Algera, inspecteur van het onderwijs in Velsen, zal dan spreken over: „Welke mgoelijk- heden biedt het Nederlandse onderwijs onze kinderen?" Ouderavond Wethouder Rohlingkleu- tcrschool. Op maandag 21 maart wordt in het gebouw van de school in Overveen een ouderavond gehouden van de Wethou der Rohlingkleuterschool. Drie leden van de oudercommissie zijn periodiek aan de beurt van aftreden, namelijk mevrouw C. C. Wery-Feith, mevrouw G. Hover-Ritse- ma en de heren W. J. van der Werff. Zij zijn alle drie herkiesaar. Uit raa-m gevallen. Het tweejarig dochtertje van de familie G. aan de Dr. de Visserstraat, te Veenendaal, is uit een openstaand slaapkamerraam gevallen en zes meter lager op de tegelplaats terecht gekomen. Met een zware hersenschudding is het meisje naar een ziekenhuis over gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7