Hygiëne op vele kampeer terreinen onvoldoende pius 12 mineralen Uitgaan in Haarlem Groen Co HOMBURÊ «complee t« êum N HOUT-O LUX OP EN OM HET Grote behoefte aan kampeerplaatsen aan de kust van Holland „Kleine kampeerders" worden veelal geweerd Mevrouw, hebt u reeds uw voor deel gedaan met de drastische prijs verlaging van Homhurg's vleeswaren Zo nee, vraag dan bij uw winkelier om inlichtingen en ooku zult verbaasd zijn over deze enorme prijsver- laging van de bekende en geroemde Homhurg's vleeswaren. Probeert u dan met een eens die heerlijke Homhurg's rookvers, de Gelderse worst welke door haar bereiding en verpakking dagenlang onveranderd heerlijk blijft. de Glorie van Cuyk .S11-g g g 10 vitaminen Dr. Drees naar Israel BE H0UTWERF N.V. Vragen over positie zuivelmarkt 13 ANWB-ONDERZOEK WIJST UIT: n o De ideale gezondheidsdragee voor U en Uw gezin! Flacon met 100 dragees f 4.20 .V. PHILIPS-DUPHAR Jhr. dr. Van Beyma verongelukt n nieuw Ho u twérfp rod uct TONEEL VOLKSUNIVERSITEIT AMATEURTONEEL DIVERSEN Centrale Verwarming Oliestook-installaties LEZEN EN LATEN LEZEN TENTOONSTELLINGEN Onrustige Zenuwen? e- VRIJDAG 11 MAART 1960 De A.N.W.B. heeft in het afgelopen kam- peerseizoen een onderzoek ingesteld naai de toestand op een groot deel van de Ne derlandse kampeerterreinen, dit, omdat reeds incidenteel was vastgesteld, dat de ac commodatie van de kampeerplaatsen geen gelijke tred heeft gehouden met de storm achtige ontwikkeling van het kamperen in de na-oorlogse jaren. De resultaten van dit onderzoek, die thans zijn vastgelegd in een door de A.N.W.B. uitgegeven brochure, „Kampeerders van nu en morgen", zijn opmerkelijk. Eén toilet per 180 kampeerders De A.N.W.B. constateerde dat op vele terreinen de drukke vakantieweken van 1959 de hygiënische toestanden onvoldoen de waren. Op enkele terreinen hadden 180 kampeerders de beschikking over één toi let, terwijl een verhouding van 1 toilet per 150 kampeerders ternauwernood accepta bel is. Op andere kampeerplaatsen was een vierde deel van de toiletten gesloten omdat de putten overliepen. Over het alge meen bleken de terreinen in de typische toeristengebieden te weinig sanitair te hebben om de stroom van kampeerders goed te kunnen verwerken. De wasgele genheden op het merendeel van de terrei nen wordt door de toeristenbond als „be paald onvoldoende'' gekenschetst. De A.N.W.B. stelt in zijn brochure dan ook, dat de controle op deze voorzieningen aanzienlijk verscherpt dient te worden en Advertentie Advertentie dat een beroep op de medewerking van de overheid in het belang van de volksgezond heid stellig verantwoord is. Kampeerdeskundigen van de bond heb ben inmiddels een sanitaire inrichting ont worpen, die voor een luttel bedrag aange bracht kan worden. Deze inrichting zal op de nationale kampeer- en caravantentoon stelling „Goed Kamp" die van 8 tot en met 12 april in de Houtruslhallen te Den Haag door de A.N.W.B. wordt georganiseerd, te bezichtigen zijn. De jongeren in het gedrang Meer en meer gaan de beheerders van kampeerterreinen er toe over, individueel kamperende jongeren te weren. Op slechts vier percent van de door de A.N.W.B. be zochte terreinen bleken de beheerders lei ding te geven aan de jeugd. De tijd ont breekt dc meeste terreinbeheerders in het hoogseizoen om speciaal aandacht te schenken aan de jongeren. Op de moderne kampeerterreinen, die veelal als „sociaal-toeristisch" worden aangemerkt, blijken over het algemeen gemotoriseerde toeristen met hogere inko mens te bivakkeren. Juist voor de vakan tiegangers met de zeer smalle beurs wor den veel minder voorzieningen getroffen dan algemeen wordt verondersteld. Deze groep is dan ook op de kampeerterreinen in ons land relatief slechts zwak vertegen woordigd. Meer differentatie nodig De A.N.W.B. dringt er op aan dat in bre de kring beseft moet worden dat 'n grote re differentiatie in de kampeerbedrijven geboden is, aangezien er „vele wijzen van kamperen zijn ontstaan". Deze verschil lende soorten kampeerders verdragen el kaar niet of nauwelijks, wanneer zij hun tenten op één terrein hebben opgeslagen. Dc kampeerders volgens de voor-oorlogse begrippen, storen zich aan de grote aantal len hedendaagse kampeerders die op een kampeerterrein niet willen volstaan met het verblijf in de natuur, doch die hun va- kantieplezier ook vooral zoeken in de can- tnies, die veelal voorzien zijn van een ra dio. een televisietoestel, ping-pongtafels en soms ook een juke-box. Juist deze laat ste groep maakt de exploitatie van de can- tine rendabel en de beheerder zal zich soms aan moeten passen aan de wensen van deze kampeerders. De terreinbeheer ders zelf, die meestal meer voelen voor „dia-avonden", hinken vaak op twee ge dachten en trachten een middenweg te zoeken tussen de wensen van alle soorten kampeerders, hetgeen bij voorbaat tot mislukking gedoemd is. Geconcludeerd wordt dat dc meeste kampeerders gezelligheid en de mogelijk heid tot vertier prefereren boven het ver blijf in de natuur. Tal van prachtig gele gen kampeerterreintjes werden, zelfs in het drukke vakantieseizoen, nagenoeg verlaten aangetroffen. Dc reden hiervan is, dat zij niet gelegen zijn in de nabijheid van een zwembad/een dorp met een gezel lige winkelstraat of een andere vermaaks- mogelijkheid. Dat er in Nederland geen plaats zou zijn voor de „rustbehoevende" kampeerder is dan ook niet juist. Wel is cr, naar de mening van de rapporteurs, een dringende behoefte aan de stichting van enige grote kampeercentra aan dc kust van Noord- en Zuid-Holland. Tevens bepleit het rapport de vestiging van kampeerterreinen bij de toeristen plaatsen en de watersportgebieden. Een voortdurende toeneming van de drommen buitenlanders op de kampeerterreinen dwingt tot het inrichten van eenvoudige kampeerplaatsen langs de toeristische in valswegen en zogenaamde vluchtterrein- tjes voor hen, die op de grote terreinen geen plaats meer kunnen vinden. Voor de ze categorie is een kampeer-informatie- dienst, enigermate analoog aan de hotel informatiedienst. De A.N.W.B. concludeert dat hoewel :=?-d c, C O o w O T) rt T O P 4J(« *-• 3 O te 2 - o CL, -O g -ö u O CJ cl- fi e 8 g c H N S ét 0 3 H M u Og dohyfral Op 20 maart vertrekken dr. W. Drees en zijn echtgenote naar Israel, waar zij de gasten zullen zijn van de Israëlische re gering, die het echtpaar Drees zoveel mo gelijk van het land wil laten zien. Ook staan ontmoetingen met president Ben- Goerion en andere hoge autoriteiten op het programma. Dr. Drees zal o.m. de kibboets Choelioth- sde Nechemiah bezoeken, waarvan vele leden afkomstig zijn uit Nederland. Op 28 maart wordt het Nederlandse woud ingewijd, in aanwezigheid van ver tegenwoordigers van de Israëlische rege ring. het corps diplomatique en het Joods Nationaal Fonds. Bij deze gelegenheid zal dr. Drees een boom in het Nederlandse woud planten. Hij was de eerste-minister van Nederland die destijds een eerste ..boomcertificaat" voor dit woud heeft ge kocht. In totaal werden tot op heden 43.000 bomen geplant in dit bos, een geschenk van het Nederlandse volk bij het tienjarig bestaan van de staat Israel. Jhr. dr. U. H. van Beyma. werkzaam bij de ..Division of interchurch aid and service to refugees" van de Wereldraad van Ker ken, met speciale bestemming voor inter kerkelijke hulp buiten Europa, is met zijn vrouw bij een auto-ongeluk in de Zwitser se Jura om het leven gekomen. Zij hadden een bezoek aan Nederland gebracht en keerden naar hun woonplaats Genève terug. Tot juli 1953 was jhr. dr. Van Beyma gedelegeerde van de Nederlandse Zen dingsraad in Djakarta. Binnenkort zou hij zijn functie bij de Wereldraad neerleggen, omdat hij een benoeming aanvaardde bij de Wereldvoedselorganisatie. waarvoor hij zich in Rome zou vestigen. Advertentie Een luxe betimmering van massief hout voor een normale beurs. Bruynzee! kasten en keukens Kampersingel 20-24 - Tel. 12104 - 11932 door zijn onderzoek de wensen en gewoon ten van sommige groepen kampeerders vrij goed bekend zijn, een peiling naar de werkelijke behoeften van het zeer grote aantal „gezelligheids-kampeerders", ge wenst zal zijn. De bond is van oordeel dat dit zou moeten geschieden in de vorm van een kampeer-sociologisch onderzoek. Zaterdag 12 maart, Stadsschouwburg, 20 uur. Het Rotterdams Toneel geeft een voorstelling van ,,'n Hete zomeravond", geschreven door Ted Willis, onder regie van Ton Lutz. Medewerkenden zijn on der anderen Enny Meunier, Trees van der Donck, Ina van Faassen, Donald Jo nes, Onno Molenkamp en Pim Dikkers. Zondag 13 maart, Stadsschouwburg, 20 uur. Het Rotterdams Toneel geeft een voor stelling van „de Meeuw", geschreven door Anton Tsjechov, onder regie van Peter Sjarov. Medewerkenden zijn' Jose phine van Gasteren, Lia Dorana, Manon Alving, Ton Lutz, Max Croiset, Coba Keiling, Steije van Brandenberg, Pieter Lutz en Jan Lemaire Sr. Zondag 13 maart. Concertgebouw, 20 uur. Het Amsterdams Volkstoneel geeft een voorstelling van „Rooie Sien", onder re gie van Beppie Nooy. Maandag 14 maart, Stadsschouwburg, 20 uur. De Nederlandse Comedie geeft een voorstelling van „Joseph in Dotan", ge schreven door Vondel, onder regie van Johan de Meester. Medewerkenden zijn Johan Schmitz, Eli Blom, Johan Fiolet, Paul Huf, Frans 't Hoen, Peter Oosthoek en Tom van Beek. MUZIEK Vrijdag 11 maart, Concertgebouw, 19.30 uur. Het N.Ph.O. geeft een jeugdconcert onder leiding van Marinus Adam. De mezzo-sopraan Didi Sanders verleent haar medewerking aan dit programma, waarop werken staan van Mendelssohn, Castellano, Poulenc en Poot. Maandag 14 maart. Clubgebouw sportveld Kleverlaan, 19 uur. Muziekavond van Jeugd en Muziek. Dinsdag 15 maart, Nederlands Hervormde kerk, Bennebrock, 20 uur. Kerkconcert door het Christelijk gemengd koor in Bennebroek, met medewerking van de sopraan Tine van Raalte, de alt Tony Jaanus, de bas Hans van der Leeuw en de organist Cor Kool. Op het program ma staan werken van Bach, Buxtehude, Telernann. Mendelssohn, Vogel en Post. Woensdag 16 maart, Gebouw Protestanten bond, Postlaan 16, Heemstede, 20.15 uur. Concert van het Aerdenhouts Vrouwen- kooi-, onder leiding van Arthur Orobio de Castro met medewerking van de organist Louk Nelissen. Uitgevoerd worden wer ken van onder anderen Bach, Stanley, Orlando di Lasso en Fauré. Dagelijks in 't Goede Uur tot 14 maart, van 21 tot 22 uur: Klassiek grommofoon- platenconcert van werk van Beethoven. Van 14 tot 21 maart werk van Schubert en Schumann. Vrijdag 11 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur (ingang Groot Heiligland): Mr. H. E. Phaff, gemeentesecretaris van Haarlem, houdt een lezing met kleurendia's over het interieur van stadhuis, vroeger en nu." Maandag 14 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur (ingang Groot Heiligland): Dr. C. J. Schuurman geeft een cursus, getiteld: „De psychologie van het huwelijk". Woensdag 16 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur (ingang Groot Heiligland): De heer H. de Wijs houdt een lezing over het onderwerp: „Wat maakt u van uw woning?" Woensdag 16 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur (ingang Groot Heiliglan^): Mevrouw G. la Croix-Hansen houdt een lezing over de ontwikkeling van de persoon lijke smaak. Donderdag 17 maart, Frans Halsmuseum, 14 uur (ingang Groot Heiligland): De heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum, houdt een lezing over „de kunstschatten van het Frans Halsmuseum". Donderdag 17 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Haarlems Tooneelensemble geeft een voorstelling van „Zomer in december". Vrijdag 11 maart. Wethouder Westerveld- school, 20 uur. Forumavond van de ver eniging „Volksonderwijs". Vrijdag 11 maart. Café-restaurant Brink- mann, 20 uur. De heer S. L. Hartz houdt een lezing over het ontwerpen van post zegels. Zaterdag 12 maart. Concertgebouw, 20 uur. Feestavond van de Rijkskweekschool. Zaterdag 12 maart. Minerva Theater, 14 uur. Het Aerdenhouts kindertoneel geeft een opvoering van de Gelaarsde Kat. Zaterdag 12 maart. Gebouw Raamsingel 30, 15 uur. De heer G. Kraamwinkel houdt een inleiding over het muzikaal drama tische element in de pedagogie. Zaterdag, 20.15 uur. Mr. M. Stib- be houdt een lezing, getiteld: „Wat is anthroposophie?" Zaterdag 12 maart. Hotel „Die Raeckse 20 uur. Dans- en amusementsavond ten bate van de vluchtelingenactie „Doe Open". Zaterdag 12 maart. Aula Marnix van St. Aldegonde Lyceum, 20 uur. Feestavond van het C.J.M.V. tamboers- en pijpers korps „Haarlem". Zaterdag 12 maart. Café-restaurant Tres long, Hillegom. 19.30 uur. Finale Miss Bril verkiezing. Zondag 13 maart. Gebouw Raamsingel 30, 11 uur. De heer H. Polderman houdt een inleiding over „Het beeld in de peda gogie". Zondag, 15.30 uur. De heer J. Kraam- Advertentie BLOEMENDDAAL TELEFOON 54855 1-Iet Tweede-Kamerlid de heer Egas (P.v.d.A.), heeft aan de minister van Landbouw en Visserij de volgende schrif telijke vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, de kamer een inzicht te verschaffen in de oorzaken van de huidige zeer hoge aanvoer van melk? 2. Kan de minister voorts mededelen waardoor de scherpe daling van de prij zen van zuivelprodukten veroorzaakt is? 3. Welke verwachtingen heeft de minis ter van de afzetmogelijkheden van zuivel produkten in de komende maanden? 4. Wat denkt de minister te doen om aanbod en vraag beter op elkaar af te stemmen? 5. Hoe is de ontwikkeling in de andere E.E.G.-landen en is in het kader van het gemeenschappelijk landbouwbeleid een verbetering van de zuivelmarkt te ver wachten? Ballet en parlement Welk een tegenstelling tussen de eerste dag van de week en de twee daarop vol gende dagen. Maandagavond viel cr in de Koninklijke Schouwburg heel wat sierlijks en tevens prettige opgewektheid te bele ven. Dit bij de zeer geslaagde galavoor stelling, door de gemeente Den Haag aan de president van Peru aangeboden. Neder lands vorstelijk paar, het Peruaanse staatshoofd, diens vrouw alsmede zijn kleinkinderen hebben met alle overige gasten van het Haagse gemeentebestuur van een fraaie balletvoorstelling genoten. En daarna vond er nog op ongedwongen, gezond-democratische wijze, waarvan men in 's lands hoofdstad nog bepaald wat kan leren, een aangenaam samenzijn bij de buffetten plaats. Het vrijwel volledige kabinet was aanwezig en er viel ontegen zeglijk ook daar een gemoedelijke op gewektheid waar te nemen. Het was zelfs mogelijk met een der nauw bij de toto aangelegenheid betrokken rpinisters in een niet Calvinistisch-zware sfeer over die kwestie te praten. En toen, zowel dinsdag als woensdag, op luttele afstand van dc Koninklijke Schouwburg, in wat eens de stadhouder lijke balzaal was, dus in de Tweede Ka mer, uitermate droge debatten over het wetsontwerp in zake de huurverhoging Het had er veel van weg alsof het onder werp in de afgelopen maanden reeds dood geschreven en -gepraat was. Bovendien wilde het noodlot, dat met uitzondering van de heer Bommer (P.v.d.A.) dc afge vaardigden, die het woord voerden, weer eens in hevige mate blijk gaven van hun gebrek aan spreekvaardigheid. Regeren is vooruit zien Nu moet ik wel een verzachtende om standigheid voor de saaiheid van de ge- dachtenwisseling vermelden. Deze was, dat de Kamer achterwege liet om te be ginnen met een discussie, waarin het con flict; in de bouwnijverheid, dat heel het land in zekere beroering gebracht heeft, in het brandpunt van de beraadslagingen zou staan. Op zichzelf zou dit, juist nu het ging om het probleem van de woninghu- ren en dus tevens van allerlei, dat daar mee samenhangt, voor de hand gelegen hebben. Maar ja, in nuchtere wijsheid be sloot de Kamer niet terstond de gelegen heid aan te grijpen, die zich in de vorm van een door de heer Van Mastrigt (C.H.) te houden interpellatie voordeed. Eerst wilde zij braaf haar bijdrage leveren om de reeds op een kier staande deur nog open te houden voor de mogelijkheid, dat de huurverhoging, gelijk in het wetsont werp is bepaald en gelijk de regering wenst, nog met 1 april zal kunnen ingaan. Daarvoor is nodig, dat de Eerste Kamer op woensdag 16 dezer genoemd ontwerp als ook de andere, welke daarmee nauw samenhangen (zo bv. het ontwerp ter ver hoging van de grondbelasting en dat van de personele belasting) in de afdelingen zal kunnen onderzoeken. Een week latei- zal dan het voorlopig verslag dienen te verschijnen en nagenoeg onmiddellijk daarna de memorie van antwoord, wil on ze Senaat, zij het knarsetandend, nog be reid zijn op 29 maart de ontwerpen te be handelen en ten slotte aan te nemen. De •leden van de Eerste Kamer zijn al ten zeerste verontwaardigd dat zij zich weer, tengevolge van tijdnood, in een situatie geplaatst zien, die zij als een dwangposi tie kwalificeren. Vandaar, dat er reeds iets van een dreiging in de lucht was, dat zij zich niet zouden haasten. Met het: re sultaat, dat dan de huurverhoging geen wetskracht met 1 april zou kunnen krij gen. Dat zou de regering dan aan zich zelf te wijten hebben. Inderdaad wist zij, nu al maandenlang, dat een late indiening harer voorstellen bij de Tweede Kamer tot een in gevaar komen van de datum van 1 april zou kunnen leiden. Niettemin heeft zij de fout begaan ik voeg er aan toe, in navolging van wat menigmaal ook door kabinetten-Drees is gedaan op ge heel onvoldoende wijze haar kennis in re kenkunde te hanteren. Zij mocht dan ook de Tweede Kamer dankbaar zijn, dat de ze haar, hoezeer het Kabinet weer eens niet genoeg vooruit gezien had, dermate ter wille is geweest, dat zij de interpella tie-Van Mastrigt achter op de agenda plaatste. Dat wil zeggen, na afhandeling van de huurverhogings- en daarmee sa menhangende ontwerpen. Onverwachte strijd Liep het, wat de huurverhoging zelf aan gaat, in het algemeen gunstig voor de re gering en was het bij de behandeling daar van een saaie boel, plots ging het beeld veranderen, toen het ontwerp-verhoging van de grondbelasting aan de orde was. De vier fracties, welke tot de naaste vrien den van het Kabinet gerekend kunnen worden (K.V.P., A.R., C.H. en V.V.D. met uitzondering van mr. Van Leeuwen), wil den thans van een verhoging der grondbe lasting met 38 miljoen gulden niets weten. Zo kwam het tot een motie-Lucas (K.V.P.), welke ten doel had de behandeling van dit wetsontwerp te schorsen om eerst maar eens de fiscale kat in haar geheel uit de boom te kijken. Voordat er sprake van zou kunnen zijn over het onderhavige ont werp te beslissen, moeten wij het gehele veld van de belastingen, dus ook van de tot stand te brengen belastingverlagingen, kunnen overzien. Aldus hetgeen, mr. Van Leeuwen daargelaten, de woordvoerders van de „regeringsgroepen" voorstonden. En aldus ook de strekking van de motie- Lucas. Voet bij stuk Het leek er bepaald op, dat men ach ter de ministerstafel op zulk een tegen stand niet had gerekend. Staatssecretaris mr. Van den Berghe zat er kennelijk mee in. Hij trachtte te lijmen met behulp van een compromis. Doch daarvoor waren de tegenstribbelende, anders „bevriende" af gevaardigden niet te vinden. IJlings zag minister Zijlstra zich als „hoofddebiteur", om een uitdrukking van mr. Van Leeu wen te bezigen, naar de Kamer ontbo den. Het belangrijkste in het door hem te berde gebrachte was, dat hij ener zijds verklaarde, dat de ontwerpen tot verhoging van de grondbelasting en van de personele belasting van het begin af gezien waren als „onderdelen van het huurbeleid en dus ook van het Kabinets beleid", doch dat hij aan de andere kant zelf schorsing der beraadslagingen vroeg. Dit echter met een ander doel dan dat van de aangehouden motie-Lucas. Minis ter Zijlstra wilde namelijk gelegenheid hebben om de ontstane verwikkeling nog deze week (in de vrijdagse bijeenkomst van de Ministerraad) punt. van nader speciaal beraad te doen uitmaken. Het komt mij voor, dat er voor het kabinet in deze zaak maar één juiste houding is. Te weten, voet bij stuk hou den. Als men voortdurend het standpunt van de samenhang tussen de twee genoem de wetsontwerpen én de huurverhoging heeft ingenomen, gaat het toch niet aan dit plots te verlaten. Daarom zal de re gering m.i. er verstandig aan doen de nu nog in verzet zijnde bevriende Kamerle den tot inkeer te bregen. Gebeurt dit en slaagt het kabinet erin, komende dinsdag de thans aangehouden belastingverho- gingsontwerpen door de Tweede Kamer aangenomen te krijgen, dan is de kans nog niet verkeken, dat de huurverhoging met 1 april zal gaan werken. Maar an ders valt dit vrijwel zeker voor uitgeslo ten te houden. Applaus voor De Pous Tot besluit dezer parlementaire week vond dan nog de interpellatie-van Mas trigt plaats. Zij leverde, naar het mij voor komt, een gelukkig resultaat op. Onom stotelijk kwam vast te staan, dat de Ka mer eensgezind met het door het Kabinet- De Quay gevoerde beleid in het bouwcon- flict kan instemmen. En overduidelijk bleek, hoezeer de aannemers in de bouw vakken het door hun wel uitermate hals starrig', onverstandig en zelfs onverant woordelijk optreden verkorven hebben Minister de Pous liet er terecht geen twijfel overbestaan, dat de regering al bui tengewoon goedertierend tegenover de aannemers is geweest en daarmee tot het uiterste is gegaan. Natuurlijk wilde men ook gaarne van de bewindsman horen wat de regering zal doen, bij voordgezette kop pigheid der werkgevers. Minister De Pous toonde zich een zeer wijs man door thans alles wat op dreigementen kon gelijken achterwege te laten en door zodoende de kans te behouden dat het conflict nog tot een bevredigend eind zal komen zonder speciale wettelijke voorzieningen. Er ging van zijn rustige bedachtzaamheid tegelij kertijd een innerlijke kracht uit. De Ka mer werd door heel dit optreden zozeer be koord, dat het zeldzaamheid in ons Ne derlands Parlement zelfs tot een ap plausje kwam. Nu, dit was alleszins ver diend. Dr. E. van Raalte Lijst van door dc Stadsbibliotheek aangeschafte boeken: Komahs: Boudier-Bakker, Heiligdom van 't hart: Madame Solario; Ruyslinck, De madonna met. dc buil (verhalen); van de Walle, Wachtend op de dag van morgen; Jünger, Der erste Gang; Langgasser, Gang durch das Ried; Schneider, Das Érdbeben; Schnurrc, Eine Rechnung die nicht aufgeht; Zuckmayer, Eine Sommer in Oester- reich; Dinesen, Anecdotes of destiny; Hunter, A matter of conviction: Jhabvala, Esmond in In dia; Marqand, Women and Thomas Harrow; Tal bot. Return; White, Elephant Hill; Perrein, La sensitive; de Rivoyre La mandarine. Ontwikkelingsboeken: von Düekheim, De cul tuur van de stilte; Parrot, De schatten van het Louvre en de bijbel; van Doorn en Lammers, Moderne sociologie; de Vrankrijker, Een groeien de gedachte; De geestelijk-hygiënische problema tiek van dc middelbare schooljeugd; Schoolkin deren uit onderscheiden Nederlandse milieus, dl. 1, Bodemonderzoek: Hosking en Noailles, Hoe de vogels geboren worden: Rae. The strange story of Dr. James Barry; Roon, Fit blijven; Finlay, De wereld van Odysseus; van der Plas, Met een bloem in de mond; Windisch, Nieuwe fotoschool, dl. 1, De techniek; Jaspert, Johann Strauss; Ehmann, Chorische Stimbildung; Provence-Cóte d'Azur. (Les guides bleus); Mees, Alva. winkel houdt een lezing met als onder werp: „Wat is anthroposophische peda- godie". Zondag 13 maart. Concertgebouw, 14.30 uur. Het Leids Jeugdtoneel geeft in een jeugdmatinee een opvoering van „Sim- mie en Jimmie". Maandag 14 maart. Remonstrantenhuis, 20 uur. Dr. J. J. Smith spreekt over het onderwerp: „Als het weer voorjaar is". Maandag 14 maart. Gebouw speeltuin „Kindervreugd", Godfried van Bouillon straat, 20 uur. Broeder Basilius Sewalt houdt een lezing, met als onderwerp: „Christendom contra communisme in China". Maandag 14 maart. Café-restaurant Oud Berg en Dal, 20 uur. De heer H. Klei- brink spreekt over de sterrenhemel. Maandag 14 maart. Gebouw Bloemenheu- vel, 20 uur. Voorlichtingsavond van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Maandag 14 maart. Aula Laurens Coster- lyccum, 20 uur. Forum van de vereni ging „Volksonderwijs". Maandag 14 maart. Tuinzaal Concertge bouw, 20 uur. Filmavond van de Neder landse Christelijke Reisvereniging. Maandag 14 maart. Café restaurant „Het wapen van Heemstede", 20 uur. Bijeen komst van de Heemsteedse dia-club „De Toverlantaarn". Dinsdag 15 maart. Stadsschouwburg, 20 uur. Cabaretvoorstelling van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond. Woensdag 16 maart. Café-restaurant Brinkmann, 20 uur. De heer A. E. Wun- derink houdt een lezing, getiteld: „Wat is spiritisme?" Woensdag 16 maart. Aula Gymnasium, 19.30 uur. Mevrouw dra. M. M. Boldingh houdt een inleiding over het onderwerp: „Filosofie en religie - grenzen en grens overschrijdingen". Woensdag 16 maart. Concertgebouw 14.15 uur. De heer R. P. Goetsch houdt een lezing, getiteld: „De plaats van de vrouw in de loop der eeuwen". Woensdag 16 maart. Café-restaurant Brinkmann, 20 uur. Prof. dr. R. van Bra- kell Buys houdt een inleiding met als onderwerp „Madame Guyon, het gebed van de rust". Woensdag 16 maart. Stadsschouwburg, 20 uur. Cabaretvoorstelling van de Alge méne Nederlandse Grafische Bond. Donderdag 17 maart. Gebouw Maatschap pij lot Nut van 't Algemeen, Lange Veerstraat, 14.30 uur. De televisieregis seur Ben Steggerda houdt een lezing over de televisie. Donderdag 17 maart. Wykgebouw Neder lands Hervormde Gemeente, 20 uur. Ir. H. Vos houdt een lezing over de sociaal economische positie in Nederland. Donderdag 17 maart. Bovenzaal Concert gebouw. 20 uur: Voorlichtingsavond over Nieuw Zeeland van het Gewestelijk Ar beidsbureau. Iedere zaterdag van 20 tot 23.50 uur is de Jongerensociëteit „Haerlem" geopend in het gebouw op het sportveld aan de Kleverlaan. Teylermuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 11—15 uur behalve maan dag en eerste zondag van de maand van 1315 uur: Expositie tekeningen en etsen van Rembrandt. Dezelfde openings tijden. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur; zondagen 13—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1016 uur, des zondags van 1316 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur, op zondagen van 14—17 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur": Gedurende de gehele maand maart tentoonstelling van grafiek van Henk Huig. Dagelijks geopend van 10—22 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1 rood: Tot 24 maart tentoonstelling van werken van Haarlemse schilders. Dage lijks geopend van 9 tot 17 uur. Museum „Het Huis Van Looy", Kleine Houtweg: Van 5 tot 28 maart tentoon stelling van, door scholieren vervaardig de, tekeningen, handwerken en kunst voorwerpen. Dageliiks geopend van 10— 13, 14—17 en 19—22 uur. Op zondag ge opend van 1417 uur. Galerie Espace, Klein Heiligland 36: Tot 20 maart werken van Alechinsky, Appel, Corneille, Jorn en Nanninga. Geopend op werkdagen van 11—17 uur. H. W. Mesdaglaan 17, Heemstede: Van 5 tot 21 maart tentoonstelling van aquarel len van Bernine Stuart. Dagelijks ge opend van 11 tot 16 uur. Gebouw Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158. Van 13 maart tot 4 april ten toonstelling van tekeningen van Dirc Lindeboom. Geopend dagelijks van 10- 17 uur. Zondags van 14-17 uur. Hendrik Roozenlaan 53. Overveen. Van 10 tot 21 maart expositie van werken van Arnold van Doorn, Nelly Angevare en Louis Ferron. Dagelijks geopend van 20- 22.30 uur. Zondags van 10-17 uur. Advertentie Mijnhardfs Z©EiuwfcfeSetten

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13