Horen en zien Fantoom in de bar PANDA EN DE TROETELTROEP AVONTUREN VAN EEN HOND HOEST UW KIND...? YDO EN DE DRAAK Opheffing van de draadomroep lijkt ongegrond Grammofoonplaat voor actie „4 maal Z...N" Mi i EH q Officiële waarschuwing tegen Britse oliekachel 15 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN" Voortreffelijke eenakter van Charles Vildrac Het leven begint bij de veertig Passiestonden uit Haarlem Schrootaffaire vanavond over T.V. Huisvrouwen zijn het eens Kerkelijk Nieuws Bébé houdt van Charrier - zonder vraagteken - NAVO-taptoe in juli DOOR WILLIAM IRISH AANHANGMOTOREN De radio geeft zaterdag T elevisie pro gramma VRIJDAG 11 MAART 1960 20. U moet zorgen, dat de gestolen brandkast en de ontvreemde juwelen da delijk weer bij de rechtmatige eigenaars worden terugbezorgd", zei notaris Hendri- kus Foliant. „Wijlen Uw tante Petronella zou het nooit hebben goedgekeurd, dat haar troetels in een huis verbleven, ivaar gestolen voorwerpen werden verstopt". „Ik heb niets verstopt!" zei Panda veront waardigd, „en de troetels hebben die boel zelf gestolen!" „Dat doet niet terzake", zei de notaris. „U bent verantwoordelijk voor hun gedrag, dus als zij stelen, draagt U de schuld. Zorg dus, dat het kwaad her steld is, wanneer ik weer kom controle ren, anders kan ik niet tot uitkering van de erfenis overgaan". En met een korte groet ging de notaris heen. Maar toen Pan da de troetels verzocht, om de gestolen waar terug te brengen, weigerden zij be slist. „Ik wil niet op klaarlichte dag met een gestolen brandkast over straat lo pen", zei de inbreker. „En wij niet met gestolen juwelen", vulde de tweeling aan. „Als de boel terug gebracht moet worden, zorg je daar maar zelf voor. Hier is het adres". En zo ging Panda even later met een heel kostbare lading onderweg. Dat is me ook wat", dacht hij, „nu laten ze mij voor de narigheid opdraaien. Ik ge loof, dat tante Petronella die troetels veel te veel heeft verwend!" Het is met de televisie-eenakter „De derde" van Ed Hoornik een dubieuze zaak. Wij zagen hem donderdagavond in het NCRV-programma en werden getroffen door de waarheid der emoties, welke eruit te voorschijn trad. De abrupte confron tatie evenwel met een probleem, dat een veel fijnzinniger voorbereiding vraagt dan in dit kort bestek moge'lijk bleek, deed de totale uitwerking weer teniet. Hoornik stelde het geval van een echtpaar, dat in het verzet naliet een medestrijder te waarschuwen voor de Gestapo. Die na latigheid werd dan wel begrijpelijk en bij na vergeeflijk gemaakt door de motieven, welke er een rol in speelden, maar zij had dan toch maar tot gevolg dat de vriend werd weggehaald en naar het concentratie kamp overgebracht. Daar zou hij zijn ge storven. Het schuldgevoel achtervolgt het paar. De vrouw gelooft niet, dat de ver zetsstrijder dood is. Aan boord van een schip ontmoeten zij een jonge vrouw, die met haar broer reist, maar de broer is mensenschuw. Hij komt nooit aan tafel. Is hij de verzetsstrijder? Hij is het inder daad, maar als hij eindelijk het echtpaar ontmoet en hun schuldgevoel hem duide lijk wordt, geeft hij voor dat hij al was gearresteerd vóór iemand hem had kunnen waarschuwen. Daarmee valt de beklem ming van jaren van het echtpaar af. Kort gezegd: een mooi gegeven, dat evenwel door de beknoptheid, waarmee het werd gesteld, al meteen heel nadrukke lijk de aandacht vroeg en daardoor niet natuurlijk aandeed. Daarmee bleef men worstelen. Het was allemaal waar, maar het deed vaak overdreven aan. Hoornik liet te weinig de omgeving een drama tische rol spelen. Hij koos een schip, maar men haalde er de benauwende engheid van steeds hetzelfde afgebakende ontmoe- tingsgebied niet uit. Een misslag van Peter Koen was het om de verjaardagsviering van de auteur op dit schip met enkele shots in beeld te brengen, terwijl wij nog met onze gedachten bij de Hoornik van Dachau verbleven. Trouwens: wij vonden de enscenering slordig en Koen niet erg gelukkig met zijn beeldovergangen. Daar hielp ook het feit, dat het een telerecording wa9, bijzonder nadelig aan mee. Nee, dan de eenakter van Charles Vil drac „Bezoek". Daarin speelden Luc Lutz, Ton Kuyl en Emmy Lopez Dias een zeer genuanceerd op de sfeer afgestemd brokje menselijke tragiek en blijdschap uit en daar ook trof Peter Koen prachtig de toon. Het was een kamermuziekstukje van de eerste orde. Wij constateerden hier wel de dramatische functie van de omgeving, bij na het uitgangspunt van de auteur. Wan neer Hoornik er zijn spel ook op geschre ven had hij was immers daardoor ge- inspireerd zouden wij niet gemist heb ben waarnaar hij in „De derde" vergeefs zochten. Een kwestie van toneelroutine, van inhaerente waarden, eigen aan de dramaturgie. Maar, zoals gezegd, aan eerlijkheid, aan waarheid ontbrak het de auteur niet. Beeldschermer „Het leven begint bij de veertig". Dit is de titel van een NCRV-programma, dat op woensdag 16 maart op de beeldbuis wordt gebracht. Met filmflitsen en beeld statistieken willen de samenstellers van dit programma op geanimeerde wijze aan tonen, tot welke uitzonderlijke prestaties vele veertigjarigen zich in staat hebben getoond en op welke moeilijkheden men kan stuiten als men eens iets anders wil. De heer W. Kielich, zojuist terug van een Amerikaanse reis, heeft de samenstelling van het programma op zich genomen. Het wordt een reeks luchtige bespiegelingen over de vier kruisjes als mijlpaal in hel mensenleven. En de medewerkenden zijn: prof. mr. dr. M. H. K. van de Graaf, God fried Bomans, Hetty Blok, Fanny Kelk en Jan Bronk. In het NCRV-radioprogramma van de komende vijf weken zal een gedeelte van de woensdagavond-uitzendingen in beslag genomen worden door bijzondere passie stonden, die ongetwijfeld ook van de zijde van jonge mensen grote belangstelling zul len genieten. De passiestonden worden ge deeltelijk verzorgd door de leerlingen van 'iet Eerste Christelijk Lyceum in Haarlem. Weliswaar worden de diensten (in de aula van de school) geleid door de schoolpredi- kant, ds. D. ter Steege, maar de schrift- 'ezing, de voordrachten en de muzikale begeleiding worden geheel door de jeugd verzorgd. Op woensdag 16 maart a.s. om 20.00 uur zal men naar de eerste passie- stonde uit Haarlem kunnen luisteren. Onder het opschrift „Alweer de draad omroep" publiceert de „Consumenten gids" de volgende beschouwing: „De P.T.T. heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat gerapporteerd om trent de Draadomroep, en in dit rapport suggesties gedaan ter verbetering van de „zorgwekkende" toestand waarin de exploitatierekening van de D.O. zou ver keren. Zeer ernstige suggesties, gedaan op gedegen wijze, zoals in een officieel rapport te doen gebruikelijk is. Er wordt zelfs gewaagd van opheffing van de Dienst! Nu zijn wij in de eerste plaats niet zo bijzonder onder de indruk van het zorg wekkende in de toestand van de D.O. Het jaar 1958 leverde een verlies op van 3,7 miljoen, volgens de stukken. Onder de ex ploitatiekosten vinden wij echter een ook door de P.T.T.-raad niet voldoende ge grond geachte uitkering aan het Rijk van ZHi percent, zijnde ƒ0,6 miljoen, benevens ingecalculeerde interest ad 1,7 miljoen. Wanneer men nu weet, dat de P.T.T. ren te incalculeert op basis van 6 percent van de vervangingswaarde der investeringen, zal men met ons eens zijn, dat de eerste post geheel en de tweede zeker voor de helft op het verlies in mindering kunnen worden gebracht. Hiervan blijft dan 2,3 miljoen over. Eveneens met bovenstaan de correcties maakte de Telefoondienst een winst van 59 miljoen in 1958. En wij herinneren ons, dat deze extra-belasting altijd door de P.T.T. wordt gerechtvaar digd met het argument, dat het gehele be drijf rendabel moet zijn, en niet in de eerste plaats de afzonderlijke onderdelen. Dan het zogenaamde „kwijnende" be staan van de D.O. Over 1957 was het ver lies, op dezelfde wijze gecorrigeerd als bo ven.. ƒ2,3 miljoen! Veel beangstigende groei zit er dus niet in. Desondanks, het tekort is er, en als er iets aan te doen zou zijn, dan zoveel te beter. Nu wordt in het jaarverslag 1958 van de P.T.T. opge merkt dat particuliere abonnementen op de D.O. worden opgezegd, maar dat col lectieve abonné's (ziekenhuizen, bedrijven enz.) in grote mate toestromen. Enige doeltreffende propaganda in deze rich ting (bij scholen bijv.) zal naar onze me ning deze ontwikkeling zeker bevorderen. Men zou kunnen beginnen met, alle on vriendelijke gezichten in Eindhoven ten spijt, het „publiek" eens voor te rekenen, hoeveel voordeliger een D.O.-aansluiting uitkomt, vergeleken bij een eigen toestel. Laat men deskundige rapporten publice ren, waarin de geluidskwaliteiten van bei de worden vergeleken. Laat men snel een eind maken aan een voornaam bezwaar, en muziek blijven uitzenden na midder nacht. Wij willen nu eenmaal graag zelf bepalen wanneer het bedtijd is! Al l'/s jaar geleden schreven wij over draadtelevisie en ook hier zien wij weer een merkwaardige ontwikkeling. Wij ad viseerden destijds om maar vast een aan sluiting op de D.O. aan te vragen. Dit be zorgde ons een officiële reprimande van de P.T.T., daar „slechts een klein deel van de netten voor televisie geschikt zou kunnen worden gemaakt". We zullen en kele schakels overslaan en volstaan met te vermelden dat volgens het Jaarverslag 1958 „het vraagstuk van de televisie-dis tributie in technisch opzicht als opgelost mag worden beschouwd," en dat volgens het Rapport het merendeel der netten voor draadtelevisie geschikt kan worden gemaakt." Wij hebben dus blijkbaar een voorzeggende geest gehad. En bovendien komt nu plotseling de P.T.T. zelf in het Rapport met een reeks mogelijkheden van draadtelevisie om te watertanden. Recla mefilms, uitzendingen overdag enz. Het heeft er de schijn van, dat Den Haag zich aan de invloed van Eindhoven gaat ont worstelen. Opheffing van de D.O. zou een betreu renswaardige daad zijn, zonder redelijke grond. Ook wij wensen Eindhoven goede zaken, maar één ding gaat daar toch al tijd boven: Bevrediging van de consump tieve behoeften op de beste wijze, voor het mins té geld!" Vanavond zal over de Nederlandse tele visie een documentaire worden uitgezon den, gewijd aan de schrootaffaire. Deze film, samengesteld door Pier Tania en Arie de Ruyter, vergt ongeveer een uur. Dat is vier maal zolang als aanvankelijk was be doeld. Het slot van het vastgestelde pro gramma, „Interpol calling", zal daarom vervallen. Advertentie op het punt van lekker koken. Lekker koken wil zeggen Maizena Duryea gebruiken voor het binden van groenten, soepen en sausen. „Zij zoeken zich zelf niet" staat met grote letters op de grammofoonplaat, die van morgen af, verkrijgbaar zal zijn. Op de belangeloos ontworpen hoes staat een grote foto van een Surinaamse ver pleegster, die een Surinaamse baby in de armen houdt. Dat betekent dat de actie „4 maal ZN" er weer een belangrijke bron van inkomsten heeft bij gekregen en dat Johan Bodegraven naast alle bijdragen, die hij al voor zijn actie in de radio-uit zendingen noemt, ook een, hopelijk grote, opbrengst van de grammofoonplatenver- koop zal kunnen noemen. Het initiatief tot het maken van een langspeelplaat, die de boodschap van „4 maal ZN" zal weergeven, komt van een groep muzikale christelijke jongeren. Dank zij de belangeloze medewerking van platenmaatschappij en -dealers zal men vandaag een plaat kunnen kopen tegen een zeer lage prijs en twee gulden hier van is dan nog voor de actie ten bate van een Diaconessenziekenhuis in Suriname. De actie verloopt goed. Van de ander half miljoen die men eind mei bijeen denkt te hebben, is nu al meer dan 800.000 gulden binnen en het is verrassend te zien hoe hard men allerwegen voor de diaco- nessenarbeid in Suriname werkt. De medewerkenden aan de grammofoon plaat zijn Marry en Thea Verhey met geestelijke liederen, begeleid door gitaar en ukelele; Piet Sybrandy, de jonge zan ger van het moderne geestelijke lied; het Cross Quartet met negro-spirituals op En gelse en Nederlandse tekst; de zanger John Buurman met geestelijke liederen en het grote I.J.E.-koor uit Rotterdam onder lei ding van Frits Heuvelink. Begeleidingen worden verzorgd door pianist Flip de Ko ning, Hans van der Steen, hammond-orgel en piano. Wim Hardenbol, trompet en organist Freek de Keizer. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Dongen Ph. Kroes, kand. te Apeldoorn. Aangenomen naar Zevenhuizen (Z.H.) W. F. van der Staat te Bierum. Doopsgez. Broederschap Aangenomen naar Drachten A. J. van der Linde te Balk en Woudsend. Geref. Gemeenten Beroepen te Zaandam A. Vergunst te Rotterdam. CU PARIJS (Reuter) Een Parijse recht bank heeft bepaald dat er geen aanleiding is dadelijk te beslissen of een maatschap pij die „Charrier mineraalwater" produ ceert, een reclamecampagne moet beëin digen zoals de filmster Brigitte Bardot en haar echtgenoot Jacques Charrier hadden geëist. De maatschappij had reclamebor- den en advertenties geplaatst met het op schrift „houdt bébé (baby) van Char rier?" Brigitte, die in januari het leven schonk aan een zoon, en haar echtgenoot eisten van de maatschappij schadevergoeding. Hun advocaten hadden betoogd dat de leuze een onrechtmatig gebruik was van de bijnaam van Brigitte (B.B.) en van de naam van Charrier. Door het vraagteken achter deze spreuk werd de liefde van Brigitte voor haar echtgenoot in twijfel getrokken, zo zeiden zij. De rechter verklaarde echter te heb ben opgemerkt dat het vraagteken achter de leuze verdwenen is en dat men een baby ziet die een fles mineraalwater om klemt. Derhalve is het niet urgent te be slissen of de publiciteitscampagne moet worden gestaakt. Gezegd werd dat het filmechtpaar de zaak voor een andere gerechtelijke instan tie opnieuw aanhangig zou kunnen maken. Elf orkesten en drumbands en een excer- citie peleton, in totaal ongeveer 600 man, zullen aangetreden staan als de derde NAVO taptoe in Arnhem gehouden wordt. Dit zal ditmaal van 11 tot 16 jidi het geval zijn. Er zal een film van de komende tap toe gemaakt worden. In de bij de NAVO aangesloten landen zal deze film later wor den gedistribueerd. Voor de uitvoeringen gedurende de zes dagen rekent men op 45.000 bezoekers. Thans worden er door het stichtingsbe stuur nog besprekingen gevoerd met de landen, die voor deelneming zijn aange zocht. De NAVO-kapel zal niet optreden aangezien het de bedoeling is deze kapel, samengesteld uit musici van muziekkorp sen van de NAVO-landen eens in de vijf jaren voor het voetlicht te halen. De muzi kale leiding van de taptoe berust wederom bij de directeur van de kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht kapitein H. F. van Diepenbeek. Voor het samenstellen van een affiche heeft het stichtingsbestuur voor deze derde NAVO-taptoe ook een prijsvraag uitgeschreven onder de leerlin gen van de middelbare scholen in ons land. Advertentie Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met KINDER HONING SIROOP^ Advertentie Alle Formule meubelen kunt U dagelijks van 9-5 uur bezichtigen in Kempkes meubeltoonzalen Oude Schans 73-75-77 Amsterdam télefoon 020-222166 of te Waddinxveen formule meubelen Z 'n Kempkes product Levering uitsluitend via de erkende meubelhandel (Van onze correspondent in Londen) De Britse minister van Binnenlandse Zaken Butler en Lord Hailsham hebben respectievelijk in het Lagerhuis en het Ho gerhuis gewaarschuwd tegen het brandge vaar dat drie miljoen draagbare olieka chels van het type „drip-feed radiant" op leveren wanneer ze op de tocht staan. De ze waarschuwing is gisteravond over de radio uitvoerig herhaald. In november zijn in het plaatsje Ware, in Hertfordshire, bij een brand veroor zaakt door een dergelijke oliekachel vijf kinderen uit een gezin om het leven geko men. De regering is van oordeel dat de uitvoering van dit soort oliekachel een wijziging zal moeten ondergaan en zal de nodige stappen doen. Inmiddels waar schuwt de regering tegen het optillen van een brandende oliekachel. Ook zijn door de radio instructies gegeven wat te doen in geval een oliekachel brand veroorzaakt. Volkomen veilig? Van de zijde van de fabrikanten wordt echter gezegd dat de oliekachel volkomen veilig is wanneer men de voorschriften op volgt. In Engeland komen jaarlijks zes honderd personen door brand in hun wo ningen om het leven. 106. En zo eindigt deze wonderlijke geschiedenis van Ydo en z'n draak. Het ging hem verder goed, en overal in 't land kende men de jonge marskramer op z'n goedhartige draak. En die twee bleven nog heel veel jaren bij elkaar, als goeie kameraden. 11) Sta ik onder arrest?, vroeg Scott Henderson aan Burgess toen hij opstond en naar de hal liep. Burgess antwoordde niet regelrecht. Het antwoord lag verscholen in het bevel, dat hij de derde man bij het weggaan gaf. Doe die lamp maar uit, Joe. Voorlopig zal er wel niemand zijn, die hem nodig heeft. HOOFDSTUK IV De auto stond op de hoek geparkeerd, toen ergens dichtbij een onzichtbare torenklok begon te slaan. Opgelet, het begint, zei Burgess. Ongeveer tien minuten hadden ze hier, met draaien de motor, op gewacht. Henderson, die niet vrij was maar ook nog niet in staat van beschuldiging was gesteld zat op de achter bank tussen Burgess en één van de twee andere man nen van het hoofdbureau, die afgelopen nacht hadden deelgenomen aan de ondervraging. Een derde man, die zij Dutch noemden, stond naast de wagen op het trottoir. Hij hing daar maar wat rond. Even voordat de klok was gaan slaan, was hij gaan knielen om zijn schoenveter vast te maken, maar het geluid van de eerste slag was nog niet verklonken, of hij stond al rechtop. Het was precies zo'n avond als de dag tevoren. Het uur van de afspraakjes: de lucht was in het westen oranje-rood gekleurd en iedereen had kennelijk een be paald doel. Henderson bewoog zich niet, doch bleef rustig tussen zijn twee bewakers zitten. Het moest hem wel duidelijk geworden zijn, hoeveel verschil enkele uren kunnen maken. De flat, waarin hij woonde, was vlak achter hen ge legen. Hij was daar echter niet meer geweest. Hij had nagenoeg de gehele dag in een cel van het huis van be waring, dat aan het hoofdbureau van politie grensde, gezeten. Met matte stem zei hij tot Burgess: Nee, iets verder terug. Ik was juist voor de etalage van die lingeriezaak, toen ik de eerste slag hoorde. Ik kan me dat heel goed herinneren, nu ik het weer voor mij zie en de klok hoor. Burgess herhaalde het voor de man op het trottoir. Je moet nog iets teruggaan, tot die lingerie-etala ge, Dutch. Ja, zo is het goed. AU right, start maar. De tweede slag had zojuist weerklonken. Burgess druk te een stopwatch in. De lange, magere, roodharige man op het trottoir be gon te lopen. De wagen zette zich op het zelfde moment in beweging. De chauffeur zorgde ervoor, dat hij Dutch enkele meters vóór bleef. Dutch zag er eerst nogal zelfverzekerd uit, maar zijn benen bewogen zich nogal stijfjes. Vrij spoedig liep hij echter al minder geforceerd. Wat vindt u er van?, vroeg Burgess. Ik geloof, dat ik iets vlugger liep dan hij, zei Hen derson. Als ik nijdig ben, loop ik altijd nogal snel. Gisteravond liep ik héél vlug. Iets sneller, Dutch, zei Burgess. De magere man op het trottoir versnelde zijn pas enigszins. Hoe is het nu?, vroeg Burgess. Ja, zo is het wel ongeveer goed.- Bij een kruispunt werd de auto korte tijd opgehouden door een rood verkeerslicht. De wandelaar liep echter door. Dat had Henderson de vorige avond ook gedaan. Hij had de lichten niet eens opgemerkt. De wagen haal de Dutch halverwege het volgende blok weer in. Ze waren nu in Fiftieth Street. Eén blok lag al ach ter hen. Toen twee. Al gezien? Nee, nog niet. Maar misschien zijn we er al voor bij en heb ik het niet herkend. Het was vuurrood, ro der dan die daar. Het hele trottoir leek wel rood ge verfd. Nog niets gezien? Ik voel nog geen klik in mijn herinnering. Burgess waarschuwde hem: Nu moet u oppassen! Als u nog langer blijft twij felen, ondermijnt u nog uw eigen theoretische alibi. U had nu al binnen moeten zijn. Het is achteneenhal- ve minuut over zes. Ach, u gelooft mij toch niet, zei Henderson ver moeid. Wat heeft het dan voor zin! Het kan geen kwaad om precies vast te stellen, hoe lang je loopt van het ene punt naar het andere, zei de tweede man. We zouden dan nauwkeurig we ten hoe laat u er wérkelijk binnen gekomen bent. Dan hoeven we alleen nog maar af te trekken. Negen minuten over! zei Burgess toonloos. Henderson had zich voorovergebogen. Hij keek in gespannen naar de voorbij glijdende gevels. Plosteling schoven er enkele onverlichte neon-letters voorbij. Hij draaide zich snel om. Daar is het! Ik geloof, dat het dat is! Maar giste ren brandden die letters. Anselmo's, zo iets was het. Ik ben er bijna zeker van. Iets buitenlands Naar binnen, Dutch! Burgess drukte de stopwacht in. Negen minuten en tieneneenhalve seconde, zei Burgess. Die tieneneenhalve seconde wil ik u wel cadeau geven voor het verschil in drukte op straat tus sen nu en gisteren. Negen minuten dus van de hoek bij uw flat naar hier. En ik geef u nog één minuut, die u wel nodig gehad zult hebben om van uw woning bij de hoek te komen, waar u de eerste slag hoorde. Dat heb ben wij al gecontroleerd. Met andere woordenHij draaide zich om en keek Henderson aan: ....als u op een of andere manier kunt bewijzen, dat u hier uiterlijk om zeventien minuten over zes binnen bent gekomen, maar dan ook geen seconde later, dan heeft u een waterdicht alibi. Ik kan bewijzen, dat ik hier om tien minuten over zes was, zo ik tenminste die vrouw kan vinden, ant woordde Henderson. Burgess opende het portier. Laten we naar binnen gaan. Heeft u deze man al eens eerder gezien?", vroeg Burgess. De barkeeper steunde zijn kin op zijn rech terhand. Hij komt me wel bekend voor, gaf hij toe, Maar de hele avond zie ik niets anders dan gezich ten, gezichten en nog eens gezichten. Ze gaven hem iets meer tijd. De barkeeper keek van opzij naar Henderson. Toen liep hij naar de andere kant en bekeek hem van daar. Ik weet het niet, zei hij aarzelend. Vaak is de omlijsting even belangrijk als het schilderij, zei Bur gess. Laten we het eens op een andere manier pro beren. Wilt u even achter de bar gaan staan? Het ge hele gezelschap liep in de richting van de bar. Op welke kruk zat je, Henderson? Ergens hier. De klok was precies tegenover mij en de kom met pinda's stond ongeveer twee krukken verder. Ga maar zit ten. Denkt u nu nog eens goed na, barkeeper. Vergeet ons maar en concentreer u op hem. Henderson liet het hoofd zakken en staarde somber naar het glimmende blad van de half ronde bar, pre cies zoals hij de vorige keer had gedaan. Het werkte. De barkeeper knikte met de vingers. Ja, dat deed het 'm! Die sombere pief! Nu herinner ik me hem. Gis- tersond is hij hier geweest, is het niet? Hij heeft maar weinig gedronken en hij bleef niet lang. Nu willen we graag weten hoe laat u hem gezien heeft. Tijdens het eerste uur van m'n dienst. Het was toen nog niet druk. Het begon pas vrij laat vol te lopen. Dat gebeurt wel eens meer. Hoe laat begon uw eerste uur gisteren? Zes uur. Tot zeven uur. Ja, maar hoe laat zag u hem precies. Dat zou ik graag willen weten. Hij schudde het hoofd. Het spijt me wel, hoor, maar ik kijk alleen tegen het einde van mijn dienst naar de klok. Nooit in het be gin. Het kan zes uur geweest zijn, maar ook half zeven of hoe laat dan ook. Het heeft écht geen zin om dat te vragen. Ik heb er geen notie van. Burgess keek Henderson aan en trok zijn linker wenk brauw even op. Toen richtte hij zich weer tot de bar keeper. Vertel eens iets over die vrouw, die hier op dat mo ment ook was. Met catastrofale onwetendheid vroeg de barkeeper: Welke vrouw? Hendersons gelaatskleur veranderde langzaam van bleek in doodsbleek. Een kort gebaar van Burgess weer hield hem er van iets te zeggen. U heeft hem dus niet zien opstaan om met een vrouw te gaan praten? (Wordt vervólgd) 'Advertentie van IV280 pk HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8 50 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.L VPRO: 10.00 Samen thuis, vraaggesprek. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voelt u zich thuis?, gesprek. 10.30 Gevar. progr. 11.30 Viool en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Nieuwe gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Act. sportnieuws. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Gram. 14.55 Vragenbeantw. 15.10 Harmonie-ark. 15.35 Apartheid: Gevaar voor de wereld, toespr. 15.50 Radio-Kamerorkest. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Muziekkiosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje, zing. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, le- Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Quiz. 21.40 Lich te muz. 22.10 Oude gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Soc. comm 22.55 Lichte muz. 23.25 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Voor de oudere luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 15 jaar gele den. praatje. 13.20 Nieuwe gram. 13.30 Lichte muz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Amateursprogr. 14.20 Kunstkron. 14.50 Amateursprogr. 15.15 Franse les. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Gevar. muz. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Gevar. muz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Brabants ork. en solist. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 God aan de grens, hoorspel (dl. 2). 21.10 Pol. praatje. 21.20 Lichte muz. 22.00 Gram. 22.15 Lonen en prij zen. praatje. 22.25 Boekbesor. 22.30 Nieuws. 22.40 Voor de jeugd. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gespro ken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Radiojourn. 15.00 Accordeon- spel. 15.15 Omr.ork. 15.45 Accordeonspel (verv.). 16.00 Gram. (Om 16.30 Reportage wielerwedstrijd ParijsNice). 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelreciial. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19 30 Gram. 20.00 Omr.- orkest. 20.30 Gram. 21.15 Amus.muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gevarieerde muziek. VOOR ZATERDAG Eurovisie: NTS: 15.2516.45 Rep. hockeywedstr. KRO: 17.00 17.00 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Pianospel. 20.40 Gevar. programma. 21.50 Film.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15