clytia MODE Stratenmaker ging na ontslag uit gevangenis onmiddellijk inbreken Schippers gunden elkaar voor open brug geen voorrang Ga^ri?Ai5cK cl vtia Voor land- en tuinbouw in nabij e toekomst grote kapitalen nodig HOFSTEE - SCHOENEN VRIJDAG 11 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 HAARLEMSE RECHTBANK de moderne, sportieve hoed Negende „Hiswa" vanmorgen geopend haute coiffure beauty culture Wij hebben de eer U uit te nodigen voor onze exclusieve openings rece' op dinsdag maart 1 n de middag tussen 3 en 3 uur w, mWo\MS J zeqqes e*v frcUujvG cCv Wt^.' Kerkelijk Nieuws Lord Hartfield voorzitter van de Jockey Club De competitie voor bridgeparen HA ARLEMSE RECHTBA NK Poging tot oplichting van twee kantoorbedienden stffS Met ingang van 14 maart Haarlemse bakkers gaan oude broodprijs berekenen „Doe Open'-actie Voetbalwedstrijd tussen ambtenaren en artiesten Wethouder D. J. AGeluk verricht aftrap Nieuwe Schouwtjesbrug gaat 285.000,- kosten Cross-country NHRV Omdat ze elkaar geen voorrang gunden bij het passeren van de geopende spoor brug over de Achterzaan in Zaandam za ten op 20 oktober van het vorig jaar twee schippers van binnenvaartschepen elkaar letterlijk in het vaarwater. Er ontstond een aanvaring en een van de schepen was tegen de spoorbrug gebotst. Beschuldigd van onvoorzichtig varen had zich donder dag een 22-jarige zetschipper uit Tholen voor de Haarlemse rechtbank te ver antwoorden. De kantonrechter had hem eerder een boete van 75 opgelegd. In ho ger beroep vorderde de officier van Jus titie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, bevestiging van het vonnis van de kan tonrechter. De verdachte, schipper van de „Een dracht", ontkende elke schuld aan het vaarincident. Volgens hem was hij eerder bij de brug aangekomen dan het andere schip, de „Pieternella Maria". Omdat de brug op dat moment nog niet geheel was opengedraaid wilde de verdachte voor de brug aan. een van de daar zich bevinden de palen (remmingen) meren. De „Pie ternella Maria" zou zich toen tussen de „Eendracht" en de remming gewrongen hebben om eerder de spoorbrug te kun nen passeren met als gevolg dat beide schepen met elkaar in aanvaring kwa. .- men. De schipper van de „Pieternella Ma ria" had daarentegen aan de politie ver klaard dat de verdachte zijn schip met op zet zo had gemanoeuvreerd dat de „Pie ternella Maria" het varen onmogelijk ge maakt was. Bovendien zou de verdachte nadat beide schepen naast elkaar de brug waren gepasseerd opzettelijk tegen de „Pieternella Maria" zijn aangevaren, waardoor dit schip averij opliep en ook huisraad in de kajuit werd beschadigd. De verdachte zou hem hebben toegeroepen: „Je gaat -dwars door de brug heen!" De brugwachter van de spoorbrug ge tuigde uitvoerig hoe een en ander zich had toegedragen. Op een desbetreffende vraag van de president, mr. H. J. Ferwerda, be vestigde hij dat hij de schipper van de „Pieternella Maria" te kennen had gege ven .dat hij het eerst door de brug kon gaan. „Ik merkte wel dat die twee niet op één stoel zaten," zei deze getuige, waar mee hij wilde uitdrukken dat beide schip pers het met elkaar aan de stok hadden. Overigens gaf hij toe van scheepvaart geen. verstand te hebben. De officier van Justitie meende dat de schuld van verdachte duidelijk genoeg vast stond. Verdachte had haast en wilde het eerst de brug passeren. Toen hij merk te dat de andere schipper, die op een klei ner schip voer, hem voor wilde zijn wilde hij dat verhinderen. „Net als een grote Amerikaanse slee die het niet kan hebben dat een lelijk eendje hem voorbij gaat." De raadsman van de verdachte, mr. H. J. P. Dolk, bestreed dat het bewijs voor de schuld van zijn cliënt was geleverd. Hij stelde dat het juist de schipper van de „Pieternella Maria" was geweest die voorrang had geforceerd. Zijn cliënt was 'Advertentie ^WETT.GED.y Uw waarborg voor kwa li feit In alle goede zaken verkrijgbaar De voorzitter van de Koninklijke ver bonden Nederlandse watersportverenigin gen, de heer A. J. Dragt, heeft vrijdag ochtend de negende Hiswa watersportten- toonstelling in het RAI-gebouw te Am sterdam geopend. De heer Dragt sprak over deze Hiswa als „een evenement van internationale al lure in de wereld van de watersport" De watersport heeft veler belangstelling en het aantal beoefenaren stijgt nog steeds. De overvolle wegen leiden er toe, dat een afbuiging van de recreatie naar het water van overheidswege gepropageerd gaat worden, aldus de heer Dragt. Er zijn nu 125 stands op een nuttige ruimte van 6.000 vierkante meter. De tijd, dat de watersport een middel van vermaak voor een klein aantal bevoorrechten was ligt heel ver achter ons. Volgens een schat ting aan de lage kant waren er in 1954 in Nederland 8.000 motorboten en 18.000 zeil jachten. Voor 1960 worden deze cijfers ge schat op 12.000 motorboten en 30.000 zeil jachten. Veel kunst-stoffen Zijn de geijkte materialen als hout, staal en ook aluminium nog lang niet verdron gen, toch is duidelijk de opmars van de kunststoffen als plastic en polyester te zien. Niet alleen voor kleine zeilscheepjes en visbootjes wordt dit moderne materiaal gebruikt, maar ook voor grote zeewaardige zeiljachten en motorkruisers. Een voor beeld hiervan is de „Swiftsure". een 10 me ter lang geheel plastic midzwaard.iacht. het eerst voor de brug gekomen en had, naar goed scheepvaartgebruik, daardoor voorrang bij het passeren van de brug. Ook kritiseerde mr. Dolk het feit dat de brugwachter, „hoewel hij niet eens weet, wat stuurboord of bakboord is", zich met het al dan niet voorrang hebben van een der schepen had bemoeid. De raadsman concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank zal op donderdag 24. maart om half tien in deze zaak uitspraak doen. Advertentie y zandvoortsclaan heemstede-tel. 57580 üffu beauty culture Advertentie Ballograf _f *flYI ■mmwmmmmmmmmmm. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In Treslong te Hillegom beleefden we het zomer-festijn, dat modemagazijn de Groot uit Heemstede voor ons bereid had. Een dubbel festijn in dit geval, aangezien deze firma zowel dames als herenkleding cre- eert. Veel van de herencollectie is door de heer De Groot zelf ontworpen en gesneden en hij heeft daarbij gebruik gemaakt van de mooiste en meest exclusieve materia len. Prachtige tweeds en Engelse kamga- rens in matting weefsel zijn tot zeer mo dieuze kostuums verwerkt. De pantalons zijn tot aan de knie gevoerd en het jasje is geheel volgens de nieuwe lijn; met het splitje, de drie-knoopsluiting en de smalle Italiaanse revers volgt de man de mode op de voet. Vooral als hij daarbij een pan talon met smalle pijpen en zonder omslag draagt. En met een lakens vest in een van de nieuwe modetinten kan hij zich ook eens echt luxueus gekleed voelen. De damescollectie, die het betere mid dengenre vertegenwoordigt volgde in haar dessins de grote mode van dit seizoen, waarin de pepita, en Prince de Galles rui- gen, met de pied de poule en bloemmotie ven, het merendeel van de collectie vorm den. De wijde ingewerkte rokken van de japonnen staan door de stijve onderrok wiegend uit en geven een extra charme aan de vrolijke zomerstoffen. De gobelins, die een nouveauté vormen voor de komende zomer, zijn van kwaliteit al zwaar genoeg en vragen niet meer om een versteviging. Geheel nieuw zijn de vro lijke Provence rokken, die geheel zijn te- gengevoerd en door hun aparte dessinering zeer attractief zijn. Ook hier zagen we veel chemisierjurken in mooie kleurige stof fen van soepel vallende kwaliteit. Daarin komt dit prettig zittende model ook het beste tot zijn recht. Heel fijntjes waren de angora jersey pakjes in zachte, pastel tinten en ook de linnen structuurmantels met de moderne 3/4 mouwlengte zijn on ontbeerlijk op koele zomerdagen. Elk gen re was op deze show vertegenwoordigd en men is er zeker in geslaagd met deze col lectie de fleur en vrolijkheid van deze zo mer te verhogen. De nieuwe voorjaarscollectie, die Dick Holthaus introduceert, bedoelde een ware aanpassing te zijn aan de behoeftes van deze tijd. Dynamisch van lijn zoals hij het zelf uitdrukt en comfortabel in het dragen. De boutique collectie van vóór de pau ze beantwoordde in veel opzichten aan dit verlangen. Ieder zal één van die linnen ensembles willen bezitten die voor ons klimaat haast een onontbeerlijk deel van de zomergar- derobe vormen. Over een getailleerd ja ponnetje zonder ceintuur met een strikje of band als enige garnering en meestal een vrij lage halsuitsnijding, zorgt het Op een donderdag in het Haarlemse Concertgebouw gehouden coöperatiedag van de Katholieke Land- en Tuinbouw- bond heeft de directeur van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank, drs. F. P. J. Bakx, als zijn mening gegeven dat het belastingstelsel in de naoorlogse jaren de reservevorming in de landbouw zeer heeft bemoeilijkt. De financiering is in de laat ste jaren niet zonder moeilijkheden ver lopen, omdat er voor de vernieuwing van bedrijfsgebouwen en technische appara tuur in het land- en tuinbouwbedrijf, als mede voor de verdergaande mechanise ring een grote behoefte aan kapitaal be stond. De heer Bakx sprak over „Financie ringsvraagstukken bij land- en tuinbouw- coöperaties". Hij zei dat in de land- en tuinbouw steeds grotere kapitalen nodig zullen zijn. Dit vindt zijn oorzaak onder meer in de voortschrijdnde rationalisatie door het afvloeien van arbeidskrachten uit de land- en tuinbouw. Een gezonde ver houding tussen het eigen en „vreemd" kapitaal bij de coöperaties dient steeds in het oog te worden gehouden. Het eigen vermogen van de coöperaties zal moeten worden vergroot. De heer Bakx bestreed de bewering dat de coöperaties fiscaal zou den zijn bevoordeeld ten opzichte van het particuliere bedrijf. Hij gaf de besturen van coöperatieve instellingen in overwe ging aankopen enz. zo veel mogelijk zelf te financieren. De secretaris van de commissie land bouwkrediet, drs. W. M. N. van den Wil denberg, gaf een toelichting op het onlangs verschenen rapport over „Het landbouw krediet in Nederland". Hij wees op de be zwaren die in land- en tuinbouwkringen ten aanzien van de werkwijze van kredietver- lenende instellingen bestaan. Als gevolg hiervan bestaat een zekere terughoudend heid ten aanzien van het opnemen van kredieten. Bij de boerenleenbank zijn na melijk te veel mensen bij het opnemen van kredieten betrokken. De heer Van den Wildenberg noemde de huidige financiële positie van de land- en tuinbouwers over het algemeen gezond. Van de boeren financiert tachtig percent met eigen geld, bij de tuinders is dit per centage 65. Bij de jonge boeren en tuin ders ligt het percentage echter veel on gunstiger. In de komende jaren zullen grot.e investeringen in het boerenbedrijf Chr. Geref. Kerken Beroepen te Doornspijk E. Ven erna te Zwijndrecht. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Berkel: M, J. C. Blok te Utrecht-Noordwest. Examens. De classis Gouda-Leiden- Woerden heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de héér D. Noort te Rijnsburg. kand. aan de Theol. Hoge school te Kampen. nodig zijn. Over het algemeen zijn de boerenleenbanken hiervoor wel berekend. Nagegaan is of een ruimere kredietverle ning kan worden toegepast. Dank zij de boerenleenbanken verkeert de land- en tuinbouw ten aanzien van de kredietver lening in een zeer gunstige positie, aldus de heer Van den Wildenberg, die wees op de wenselijkheid dat in de besturen van de plaatselijke banken meer jongeren wor den opgenomen. Na deze inleidingen werd een forum ge vormd, dat een verdere toelichting gaf op de tijdens de inleidingen aangesneden kwesties. korte rechte jasje voor de bekroning van het ensemble. Met een imprimé jakje over het eenvoudige effen linnen japonne tje kan men de nodige variaties aanbren gen. In de couture collectie van na de. pauze dwongen de mantels en tailleurs het mees te respect af. De wollen shetlands leen den zich uitstekend voor een soepele ver werking. De ruimvallende en enigszins bollende rokken door de losse plooitjes vormden een mooie voortzetting onder de korte rechtvallende jasjes met ronde schouderlijn. De tegen elkaar gestikte openvallende naden vormden naast de op vallend mooie knopen een rijke en stijl volle garnering. De taille, vaak zeer vaag aangegeven, was bij de japonnen een weinig verlaagd en bij de cocktailkleding geaccentueerd door een gedrapeerde bandeau of losge strikte volant. Deze waren bij de warm getinte imprimé's in effen gehouden, zoals ook de donker afstekende biesgarnering. De jeugdstijl-motieven waarmee dit sei zoen veel katoenen stoffen zijn gesierd, worden door Dick Holthaus nog eens ex tra omlijnd door de contouren te bordu ren met kleine steentjes, of door de bloem motieven uitgeknipt apart te verwerken. Holthaus toont grote voorkeur voor derge lijke speelse vondsten en hij weet er vaak aardige effecten mee te bereiken. Hoewel apart, zijn de leren vesten op de overi gens zeer mooie trois pieces van linnen, zeker niet praktisch in een zomergarde- robe. De handgeweven zuiver zijden ensem bles met een lijfje dat geheel geborduurd was, zijn zeer geschikt voor officiële en feestelijke gelegenheden en zullen minder gauw vervelen dan de vaak wel erg ge zochte cocktailmodellen. Kleurige kettingen in meerdere snoeren om de hals gelegd zullen dit seizoen de lage halsuitsnijding van de mantels vullen maar ook de imprimé japonnen. Mis schien dat als reactie op deze overdaad de eenvoudige, maar zeer stijvolle couture pakjes ons daarom het meeste bekoorden in deze collectie? Kalt/ Advertentie Op de onlangs te Londen gehouden jaar lijkse algemene vergadering van de Jockey Club werd Lord Hartfield benoemd tot voor zitter. Bij zijn afscheidsrede bracht de scheidende voorzitter Lord Dudley of Grindstead dank aan het oudste lid van de Jockey Club Sir Winston Churchill voor de vele verdiensten die hij gedurende zijn jarenlange lidmaat schap voor de Club heeft gehad. Natuurlijk kan er maar één voorzitter van de Jockey Club zijn, en het is ook niet ieder een gegeven zoveel jaren lang met een groot aantal paarden op de races te verschijnen, maar het is wel mogelijk 's morgens met dat frisse welverzorgde gevoel de dagtaak te beginnen door na het scheren Jockey Club After Shave Lotion te gebruiken. In stoere fles voor i 3.95. In de dames-bridgecompctitie voor paren in het district Kennemerlanci N.B.B. is er nog volop spanning in alle afdelingen. Mei nog twee zittin gen zijn de kampioenen van het vorige jaar; de dames BlomMeijer, nog lang niet kansloos. De starïden luiden als volgt: Hoofdklasse: 1. Brossois—Fabel 217,85 percent; 2. BlomMeijer 209,52: 3. Van EckeltThoden v. elzen 207.15: 4. MoltzerViskil 206.55; 5. Broer Var. Hees 195.35; 6. Xieck—Vos 192,86 7. Cohen— De Groot 188,69; 8. Stoorvogel—Wulff 181,55. Eerste klasse: 1. Bakker—Van Leeuwen 224,10 percent; 2. Van Dijk- Olto 216,38; 3. Versluijs— De Wil 215.77; 4. Eijking—Verkroost 209,82: 5. Philippo—Servaas 209,23: 6. Brouwer—Joustra 206,85; 7. Havinga—Hofstede 205.65: 8. Van dei- Horst—Van Wijk 203,76; 9. GroenewegenNasette SU.alcn—Grupping 198,51; 12. Knuijt—Knuijt 202.32; 10. HorsmeijerKooperberg 200,61; 11. Van 196,44; 13. BakkerDe Leeuw 195.23; 14. Bilder- beek Witjas 186.91; 15. Van Danzig—Perry 155.48. Tweede klasse: 1. Sprenger—Teunissen 218,57 percent: 2. Levy—Potjewijd 216,66; 3. Crok—Klok- kers 207,29? 4. Buchman—Beelen 207,00; 5. Hartel Mcnsink 204,34 6. Cohen Sneidcrs 203.82; 7. FaaseSpringveld 199,65: 8. Polak—Spiele 199,14; 9. Bürmeister—Van Maanen 188,19; 10. Van Gel deren—Philips 183,94; 11. Van Vliet-Van Zaal 178,01. Voor de rechtbank in Haarlem stond donderdagmiddag een 27-jarige straten maker terecht, die op 30 oktober van het vorig jaar zou hebben ingebroken in een school aan de Planetenlaan in Haarlem. De volgende dag zou hij bovendien in Zaan dam een fiets gestolen hebben en enkele dagen later was hij door de politie gegre- en. „We zeiden, we hebben 'm weer", verklaarde de officier van Justitie, mr. J. van den Oever, „hij was net weer uit de gevangenis gekomen of hij begon weer in te breken". De verdachte voerde als verdediging aan, dat hij als stratenmaker niet aan het werk kon komen, en dan ging stelen om aan de kost te komen, maar de officier van Justitie accepteerde dit argument niet en vroeg een gevangenisstraf voor de tijd van één jaar met aftrek van het voorar rest en een voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met een proef tijd van drie jaar. De verdediger, mr. K. A. F. J. Pliester, die de houding van zijn cliënt tegenover de maatschappij volkomen negatief noem de, sloot zich bij deze eis aan. De officier van Justitie kwam tot een zelfde eis, maar dan door te brengen in de jeugdgevangenis, na de behandeling van de zaak tegen een 24-jarige verwarmings monteur uit Zaandam, die zoals hij ver klaarde van zijn moeder een bedrag van 250,- had weggenomen „om haar pijn te doen". De ouders van de monteur hadden ten einde raad een klacht bij de politie in gediend. De verdediger, mr. J. A. M. Thijs- sen, wees op de moeilijke jeugd die de ver dacht heeft gehad en die hij voor 'n groot deel in opvoedingsgestichten had doorge bracht. Overigens kon pleiter zich wel met de eis verenigen. Tenslotte behandelde de rechtbank de zaak tegen een 58-jarige Haagse koopman, die in hoger beroep terecht stond omdat hij op 24 april van het vorig jaar op de Rijks weg tussen Den Haag en Amsterdam met zijn auto een andere wagen geen gelegen heid gegeven zou hebben om te passeren door steeds weer zijn snelheid te vergro ten. „Ik beschouwde het als een soort sport", had de koopman tegenover de politie ver klaard. Inzameling voor Agadir: Vanmorgen zijn twee twintigjarige kan toorbedienden uit Hoofddorp voor de offi cier van justitie in.Haarlem geleid, ver dacht van een poging tot oplichting. De kantoorbedienden waren deze week bij een landbouwer gekomen met een intekenlijst voor de slachtoffers van Agadir. Zij wek ten de indruk dat de actie uitging van de Nederlands Hervormde kerk in hoofddorp. Op de intekenlijst hadden zij al een aantal namen met daarachter de giften ingevuld. De landbouwer vond de bedragen echter hoog en kreeg daarom argwaan. Hij waar schuwde de politie, die de jongemannen in rekende. Advertentie Op een terrein, gelegen aan de Van Alkemadelaan en de Wassenaarseweg in Den Haag is het imposante hoofdgebouw van het nieuwe ANWB-kantorencomplex verrezen. Het gebouw, dat een lengte heeft van 93 meter, een diepte van 15 m en een grootste hoogte van 37V2 m bekroond met een enorm ANWB-embleem zal vermoedelijk in september van dit jaar in gebruik kunnen worden genomen. Het Haagse personeel van de Toeristenbond, ca. 600 man, thans nog verspreid over 22 kantoren in 13 verschillende straten, zal hier de beschikking krijgen over een moderne en efficiënt ingerichte werkruimte, waarin alle mo gelijke nieuwe snufjes, zoals elastische vloeren, geluidsabsorberen.de plafonds, dubbele kantelramen, ventilatiesleuven etc. zijn verwerkt. Op eigen parkeerterreinen zal plaats zijn voor 300 auto's. Het gebouwencomplex zal straks voorts omvatten een enorme bezoekersrotonde van 50 m diameter, welke afgedekt zal worden met een betonnen koepel, een Wegenwacht-oplei dingscentrum, een wegenwachtverblijf met 25 bedden, een groot technostation. garages, werkplaatsen en een viertal dienst woningen. Beplanlingsstroken zullen het terrein een aantrekkelijke vorm verlenen. (Foto K.L.M. Aerocarto n.v.) „U bent onverbeterlijk", meende de pre sident, mr. H. J. Ferwerda. „Het is geen manier van rijden", aldus de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, „ik vraag bevestiging van het vonnis van de kantonrechter: 200,- boete en een half jaar intrekking van het rijbewijs. De rechtbank zal in al deze zaken op don derdag 24 april uitspraak doen. Advertentie Amsterdamstraat 29 - Telefoon 12282 FORTSCHOENEN vanaf maat 24 6 maanden garantie De heer C. van Helden, voorzitter van de Rayonale Bakkerijcommissie voor Haar lem en omstreken, deelt ons mee, dat na een voorbespreking tussen de partijen be trokken bij het Haarlemse broodconflict en de directeur van de Nederlandse Bak- kcrijstichting, dr. G. II. J. M. Verhaegen, tijdens de vergadering van de Rayonale Bakkerijcommissie, die donderdagavond in Haarlem is gehouden omtrent de brood prijs een voorlopige overeenstemming is bereikt. Van maandag 14 maart af zullen in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal de oude broodprijzen berekend worden plus 1 cent verhoging die op 11 januari 1960 met het ministerie van Economische Zaken is overeengekomen. Zoals wij gisteren reeds meldden zullen de prijzen na maandag zijn: blankwit brood 42 cent, bruinbrood 38 cent en volks witbrood 39 cent. De n.v. Vermaat's Bakkerijen heeft voorts toegezegd tijdens de bakkerij-va kantie van 11 juli tot en met 6 augustus de uitgifte van de zegeltjes te staken. Met dit besluit is een einde gekomen aan het Haarlemse broodconflict dat ruim een half jaar in Haarlem heeft bestaan. De Haarlemse wethouder van Onderwijs en Kunstzaken de heer D. J. A. Geluk zal morgenmiddag om twee uur op het EDO- terrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan in Haarlem de aftrap verrichten voor de voetbalwedstrijd tussen artiesten en se- cretariepersoneel ten bate van de jeugd- actie „Doe Open" voor de vluchtelingen in West Duitsland. Wij geven hieronder nog eens de opstel ling van beide elftallen: Artiesten doel: Chris Veer (Spotlights), achter: Pipo Kané (clown) en E. de Valk (Spotlights), midden: A. v. d. Linden (mu sicus), Tom van Maaren (N.C.R.V.) en B. Bibasz (Leedy Trio), voor: Toby Rix (Toe- teriks), Willy Alberti (tenor), Joe Andy (baljongleur), Ger Faber (Leedy Trio en Joop de Knegt (zanger. Secretariepersoneel doel: Jan Bever- dam, achter: Kees Venneker en Fred Braakman, midden: Frans Meulenbroek, Dick Jonker en Joop van Asselt, voor: Henk Cornet, Kees de Waal, Herman Bos, Jinne Meinema en Kees Oderkerk. De oud-international Kick Smitis scheidsrechter. Vóór de wedstrijd en in de pauze zullen de leden van het artiestenelftal aan belang stellenden handtekeningen geven. De jeugdactie „Doe Open" heeft thans in Haarlem 26.400 sleuteltjes bij scholen en 24.200 bij jeugdgroepen uitgezet. Rechtstreekse giften kunnen worden ge stort op girorekening nr. 31186 van de Am sterdamse Bank n. v. ten gunste van het actiecomité „Doe Open". Dit geldt niet voor die groepen, die reeds sleuteltjes heb ben afgenomen. B. en W. van Haarlem verzoeken de ge meenteraad om voor het vernieuwen van de Schouwtjesbrug in Haarlem een be drag van 285.000,- beschikbaar te stellen. B. en W. menen namelijk, dat deze vernieuwing mede met het oog op de vei ligheid van de weggebruikers niet langer is uit te stellen. Er is een plan gemaakt voor een nieuwe brug waarbij gedacht is aan twee rijbanen, elk van zes meter breed, met daartussen een verkeersheuvel ter breedte van 1.20 m. De trottoirs zijn geprojecteerd op een breedte van 2.50 m. De doorvaarhoogte is. ontworpen op 2.10 m, hetgeen voldoende is. De brug zal be staan uit een gewapend betonnen portaal met eveneens gewapend betonnen aan sluitende vleugelmuren. Deze vleugelmu ren zullen aan de buitenzijde worden be kleed met metselwerk. De aan de west zijde van de vaart aanwezige houten be schoeiing zal worden vervangen door een gewapend betonnen keermuur met een be kleding van metselwerk. Zaterdag houdt de Noordhollendse Rui- tervereniging een cross-country in het „Naaldenveld". De start is om half drie achter huize „Groot Bentveld" in Aerden- hout. Er hebben zich reeds 35 deelnemers gemeld, die om twee uur het parcours zul len verkennen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7