ARDE Burgemeester Cremers heropende Haarlemse brandweerkazerne De geschiedenis van de Haarlemse brandweer Agenda voor Haarlem en de IJmond Haarlem treedt uit V olkskredietbank Bouwbureau van O.W. in Koudenhornkazerne Onderwijsvoorstellen in de Haarlemse raad Al het nieuws watersport gebied Bevrijdingsspelen voor jongere schooljeugd UIT STAD EN STREEK 9 Wij mogen trots zijn op dit nieuwste brandweergebouw in ons land Na aanrijding overleden Velsen-1J muiden Beverwijk Heemskerk Voorstel van B. en W Nader overleg in komende periode B. en W. vragen ruim een ton voor nieuwe rioleringen B. en W. vragen raad krediet van 14.500 sinaasappel citroen vruchtenlimonade Ritmeester F. C. Hage veertig jaar bij het PEN Waldenzenpredikant spreekt in Haarlem watersport-tentoonstelling RAI-GEB0UW AMSTERDAM VRIJDAG 11 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In het St. Elisabethsgasthuis in Haar lem is donderdagmiddag de 22-jarige P. C. Alderen uit Aalsmeer overleden ten ge volge van verwondingen, die hij dinsdag- vond bij een aanrijding door een bus op de Kruisweg in Hoofddorp had opgelopen. De man had met zijn motor die avond een on verwachte wending gemaakt, waardoor de bestuurder van de bus de motor niet meer had kunnen ontwijken. De Haarlemse burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft donderdagmiddag de verbouwde brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem offi cieel in gebruik gegeven. Hij deed dit door in de garage met een brandweerbijl een klap te geven op een draad, waarmee hij de alarminstallatie in werking stelde. Er rinkelden bellen en boven de uitritten gloeiden rode lampen aan. Op dit alarm rukte de brandweer ditkeer echter niet uit maar marcheerde van een punt uit de stad, voorafgegaan door vier trommelen de politiemannen naar de kazerne toe. In de kolonne reed het hele materieel aan autospuiten en ladderwagens mee. Hier bij trokken onder meer de vier in witte polyesterpakken gestoken bemanningsle den van de poederbluswagen de aandacht. De burgemeester verrichtte de herope ning in het bijzijn van verscheidene wet houders en raadsleden talrijke mensen uit brandweerkringen en andere genodigden. Hij zei dat de geschiedenis van de Haar lemse brandweer zo lang en bewogen is dat hij niet alles had kunnen opschrijven. Hij herinnerde er aan dat in 1943 het be- roepspersoneel slaapgelegenheid kreeg in het gebouw van het Leger des Heils. Na de oorlog drong deze instelling aan op ont ruiming, maar de burgemeester wilde uit drukkelijk stellen dat het Leger des Heils steeds ten volle begrip heeft getoond voor de moeilijke situatie, waarin de brand weer verkeerde. heer G. J. Stap, gaf in grote lijnen een overzicht van de geschiedenis van de brandweer van het moment af dat deze in een oude school was gehuisvest. In 1937 werd de brandweerkazerne aan de Op 2 april 1958 stelde de raad 412.900 beschikbaar voor de verbetering van de Concertgebouw: Vandaag 19.30 uur: Jeugdconcert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Animeermeisjes", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamer geheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donder dag 14, 19 en 21.15 uur: Onstuimige drif ten", 18 jaar. Zaterdag 23.30 uur: Het ge val Chessman", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Op grond van overspel", 18 j. Minerva Theater Vandaag tot en met woensdag 20.15 uur: „The nun's story", 14 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „Trouwe kameraden", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag en zater dag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De rest is zwijgen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeft. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Gezocht wegen moord", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „M een stad zoekt zijn moordenaar", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Ave Maria". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter?", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „Watt en half Watt op avon tuur", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastr. 22): Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur: tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 20 maart op werkdagen van 13—17 uur): expositie van werken van Alechinsky, Appel, Corneille, Jorn en Nanninga. In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 10—22 uur: ex positie van grafieken van Henk Huig. Museum Het Huis Van Looy (Kampei- laan): Tot 28 maart dagelijks van 10—13, 14_17 en 19—21 uur en zondags van 14— 17 uur: expositie interscholair Jeugdtoer- n°H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 1116 uur expo sitie van aquarellen van Bernie Stuart. DIVERSEN Krelagehuis: Vandaag 10—17 en 19—23 uur Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. Minerva Theater: zaterdag 14 uur: Aer- denhouts Kindertoneel met „De Gelaarsde kat". VRIJDAG 11 MAART Thalia*, 20 uur: „Bittere rijst". Rex, 20 uur: „Geheimagent Gorilla". Nederlands Hervormde Kerk, Concert Christelijk Mannenkoor den". ZATERDAG 12 MAART Pieter Vermeulenmuscum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. Thaia, 19 en 21.15 uur: „Bittere rijst Rex, 20 uur: „Geheim-agent Gorilla". VRIJDAG 11 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tijger baai". W B. Theater, 20 uur: „Texas". ZATERDAG 12 MAART Bioscopen: als vrijdag. Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „King Creole". Zondagmiddag 14.30 uur: „Bloedig conflict". alias De 20 uur: „IJmui- alias De brandweerkazerne en in juni van dat jaar een aanvullend krediet van 88.000. „De oude toestand was eigenlijk een blamage, maar nu hebben we een gebouw waar we trots op mogen zijn. Het is het nieuwste brandweergebouw in Nederland en ongetwijfeld een der beste," aldus mr. Cremers die verder iedereen dankte die aan de verbouwing heeft meegewerkt. Toch moest het hem van het hart dat de garageruimte nog onvoldoende is. „Maar," zo zei hij, „ook dit zal wel in orde komen. De stad breidt zich uit en de wapens waarmee branden moeten worden bestreden, worden steeds aangevuld. Haarlem kan in dit opzicht niet achterblij ven," vervolgde de burgemeester. Hij wees verder op het; waardevolle element dat wordt gevormd door het goede samen spel tussen beroepspersoneel en vrijwilli gers en hij bracht hulde aan alle brand weerlieden. De woorden van de burge meester ontlokten een driewerf „hiep hoi". De commandant van de brandweer, de Gedempte Oude Gracht gebouwd. Spreker wees op de moderne opleiding die het hui dige brandweerkorps krijgt. Ten slotte bood de commandant de burgemeester het bijltje aan waarmee mr. Cremers de of ficiële ingebruikgeving had verricht. Het gezelschap ging vervolgens de vernieuw de kazerne bezichtigen. Het college van B. en W. arriveerde ruim een half uur later dan het tijdstip dat op de van het college uitgegane uit nodiging was vermeld. Van deze vertra ging werd aan de aanwezigen geen uitleg gegeven. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de gemeenschappelijke regeling in zake de Volkscredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten per 31 december 1960 te beëindigen. Dit omdat opnieuw een onzekere toestand is ontstaan sinds het uit treden van de gemeenten Velsen, Heems kerk, Bloemendaal en Beverwijk. Ook bij B. en W. van Haarlem bestaat enig be zwaar tegen de bestaande gemeenschap pelijke regeling met name tegen de rege ling betreffende de verstrekking van werk kapitaal. Dit werkkapitaal vormt welis waar een steeds wisselend bedrag maar een groot gedeelte is permanent in ge bruik bij de Volkscredietbank en heeft der halve het karakter van een vaste lening. Naar het oordeel van B. en W. moeten daaraan ook de voorwaarden gesteld wor den, die voor een vaste lening gelden. Teneinde in het overleg met de betrok ken gemeenten dit punt aan de orde te kun nen stellen en ook ten aanzien van de ande re bepalingen volkomen vrijheid van han delen te behouden, willen B. en W. de ge meenschappelijke regeling beëindigen, op dat in de periode van 1 april tot 31 decem ber kan worden beoordeeld welke weg ten aanzien van de bank moet worden gevolgd en welke maatregelen in verband daar mee moeten worden getroffen. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om bedragen van 72.800 en 32.200 beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van de rioleringen van een gedeelte van de Zijlweg en van de Peper straat en het Drilsmaplein in Haarlem. Met de klap van een hakbijltje stelde de Haarlemse burgemeester de alarm installatie van de verbouwde brand- weerkazerne in werking. Daarmee ivas de officiële heropening een feit. De foto toont van Iniks naar rechts de com mandant van de brandweer de heer G. J. Stap, de ondercommandant de heer Brouwers en burgemeester Cremers. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 14.500 voor het vestigen van een bouwbureau van de dienst van Openbare Werken in de Koudenhornka zerne. Dit bouwbureau zal zich bezighouden met het verrichten van de nodige opme tingen en voorbereidende werkzaamheden voor de vestiging van het hoofdbureau van politie in de door Defensie te onrui- men kazerne. Omtrent het tijdstip van overdracht van de kazerne staat momenteel nog niets vast. De ondei'handelingen tussen B. en W. en de ministeries van Defensie en Binnenlandse Zaken over de bijdrage van Haarlem voor de verplaatsingskosten van de afdeling Luchtdoelartillerie en de finan ciële bijdrage van Binnenlandse Zaken in die kosten en in de verbouwing van de kazerne, zijn thans nog niet tot een einde gekomen. Zoals wij indertijd berichtten is men bezig met de geleidelijke liquidatie van de 127ste afdeling Zware Luchtdoel artillerie, die in de kazerne was gehuis vest. In afwachting van het resultaat van de besprekingen tussen Haarlem en de beide genoemde ministeries, is het nog niet zeker of Defensie een andere be stemming aan de kazerne zal geven, voor dat het gebouw aan Haarlem zal worden overgedragen. B. en W. van Haarlem stellen de gemeen teraad voor om voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de school in de Eemstraat 15 te Haarlem een bedrag van 5450 beschikbaar te stellen. De aanschaf fing van boeken, leer- en hulpmiddelen en de inrichting van de dokterskamer van de Dr. Huetschool vergen vervolgens 2500. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Mr. J. H. Thiel- school staan: 1. mevrouw G. Wullems-De Roos te Heemstede; 2. mevrouw I. F. M. Dörr-Schampers te Haarlem en 3. mejuf frouw N. Kasten te Medemblik. De voor drachten ter benoeming van 2 onderwij zeressen aan de Van Zeggeleschool II te Haarlem luiden: Eerste voordracht: 1. A. M. Sonnevelt-Huisman te Haarlem; 2. mevroq H. C. Drost te Haarlem. Tweede voordracht: 1. mevrouw H. C. Drost en 2. mevrouw A. M. Sonnevelt-Huisman te Haarlem; 2. mevrouw H. C. Drost te Haar lem. Tweede voordracht 1. mevrouw H. C. Drost en 2. mevrouw A. M. Sonnevelt- Huisman. Tenslotte verzoeken B. en W. om ontslag te verlenen aan mejuffrouw G. Max als onderwijzeres aan de Frans Hals- school. De Haarlemse brandweer als ge organiseerd korps dateert uit het jaar 1813. De gilden die in de voorgaande eeuwen de brandbestrijding hadden verzorgd, waren in de napoleontische tijd opgeheven. De stedelijke besturen waren genoodzaakt hun brandweer organisatie opnieuw op te bouwen. Zo ook in Haarlem. Op 14 oktober 1813 werd een brandweerkorps opgericht, dat bestond uit een vrijwillig kader en dooi de burgemeester aangewezen man schappen. Over deze verplichte dienst moet men niet te licht denken, want hiertoe behoorde ook het geregeld nachtwacht houden op het stadhuis. Twee keer per nacht moest de ronde worden gedaan door alle straten om na te gaan of er ergens onraad was. De „aangewezen" brandweer schijnt echter niet voldaan te hebben, want op 1 februari 1821 werd de verplichte dienst vervangen door het aanstellen van bezol digde manschappen, die zich voor de brandweerdienst zelf konden aanmelden. Het kader bleef bestaan uit vrijwilligers zonder enige bezoldiging. Het korps be stond uit een aantal brandspuiten. In 1846 waren dit er acht, elk met zeventig man schappen en een kader bestaande uit een kapitein, eerste luitenant, tweede luite nant, sergeant-majoor en drie sergeants. Deze militaire rangen zijn zeer lang ge handhaafd en pas in 1930 vervangen dooi de meer gebruikelijke brandweerrangen. Boven deze spuiten stond als algemeen leidinggevend lichaam de staf der brand weer, bestaande uit een commandant, een tweede commandant en twee adjudanten. Deze stafleden kwamen weer voort uit de kaderleden van de spuiten. Een nadeel van dit systeem was dat de kaderleden, wanneer zij als zodanig wer den aangesteld, totaal ongeoefend waren en van brandweer en brandbestrijding niets wisten. Ook de staf ging dit bezwaar inzien en toen in 1868 een nieuwe moder ne tweewielige brandspuit werd aange schaft en hiervoor de nodige manschap pen moesten komen, deed de staf onder leiding van commandant Van Ek het voor stel aan B. en W. hiervoor vrijwilligers aan te stellen om zo geoefende kaderle den te kunnen vormen voor de overige spuiten. Het gemeentebestuur zag hier wel iets in en zo werd op 19 augustus 1868 de tien de brandspuit in dienst gesteld. Zesen twintig vrijwilligers en vier kaderleden zorgden voor de bediening. De vrijwillige brandweer, Spuit No. 10, was geboren en weldra was „De Tien" de algemeen be kende naam van dit vrijwilligerskorps. Deze naam leeft thans nog voort in de ont spanningsvereniging. De animo der vrij willigers was zo groot en het optreden bij brand zo succesvol dat in 1877 het korps werd uitgebreid met twee kaderleden en 24 vrijwilligers, terwijl de in dat jaar aan- Advertcntie geschafte nieuwe brandspuiten 10A en 10B door de vrijwilligers mochten worden be diend. Spuit 10 had ook het privilege te allen tijde, wanneer er brand was, te mo gen uitrukken. Voor de andere spuiten was dit uitrukken bij toerbeurten gere geld. De superioriteit van het vrijwilligers korps was zo groot, dat de andere negen spuiten steeds minder aan bod kwamen om brand te blussen. Voor het laatst kwa men deze in actie bij de kazernebranden aan de Koudenhorn in 1913. Ongeveer twee jaar later werden deze spuiten dan ook opgeheven. Nu was aan het einde van de vorige eeuw ook de politie ingeschakeld bij de brandbestrijding. Zij kreeg hiertoe de be schikking over een handslangwagen „Jet je" genaamd. De bedoeling van de „poli- tiebrandweer" was dat van het politiebu reau af bij brandalarm direct kon worden uitgerukt en de brandbestrijding kon be ginnen, waarna de vrijwilligers het werk konden overnemen. Men volgde deze werkwijze mede omdat de alarmering van het brandweerpersoneel nog zeer gebrek kig was. Toen begin 1900 langzamerhand belkringen werden aangelegd voor de vrij willigers werd dit beter en moest de po litie het veelal afleggen tegen spuit 10, hoewel de vrijwilliges op het belsignaal in hun woning eerst naar het spuithuis aan de Grote Markt moesten gaan om het brandadres te vernemen en met spuit en slangenwagen zich te voet naar de brand moesten begeven. De slangenwagens wer den dan veelal door twee man op de fiets getrokken. De politiebrandweer heeft het uitgehouden tot in het begin der jaren twintig. Het in dienst stellen van gemoto riseerd materieel maakte de hulp van de politie toen overbodig. Het in gebruik nemen van de gemeen tewaterleiding in 1898 bracht voor de brandweer ook een grote verandering. Men kon nu de brandkranen gebruiken en de handslangenwagens deden hun intrede, terwijl de handbrandspuiten steeds min der dienst gingen doen. Geen stoomspuit Typerend voor Haarlem is, dat men hier nooit de stoomspuit heeft gekend. De waterleiding gaf zo'n grote hoeveelheid water onder een zeer behoorlijke druk, zo dat aan een stoomspuit geen behoefte was. Pas in 1926 nam de brandweer de eerste autospuit met afneembare mechanische ladder in gebruik, nadat in 1924 de eerste brandweerauto verschenen was. Deze was uitsluitend ingericht voor werken op de waterleiding. In de jaren dertig kwamen er enkele autospuiten en een tweewielige polder spuit. Verder bracht de brandweer uit de in 1927 geannexeerde gemeente Schoten een babyspuit in een motorzijspan mee. Tot 1937 bestond het brandweerpersoneel uit vrijwilligers, terwijl men daarnaast de beschikking had over de uit ongeveer twintig man bestaande „ladderbrigade". Deze afdeling was reeds omstreeks de eeuwwisseling opgericht en de manschap pen hiervan bedienden de mechanische ladders. Tevens werden deze manschap pen ingeschakeld bij schoorsteenbranden en langdurig nablussingswerk, terwijl zij ook de schouwburgwachten vervulden. Voor al deze diensten ontvingen zij een uurvergoeding. Ten slotte waren nog twee man „beroepspersoneel", de zogenaamde brandspuitmakers, die zorgden voor het onderhoud van het materieel. In deze jaren was de brandweer zeer ge- Advertentie en ter afwisseling 2° §f lichte sigaartjes 1.2O m Op woensdag 16 maart hoopt de heer F. C. Hage, wonende Brakenburghstraat 33 in Haarlem, de dag te herdenken dat hij veertig jaar geleden bij het Provin ciaal Elektriciteitsbedrijf in Bloemendaal in dienst trad. De heer Hage bekleedt se dert 1953 de functie van directie-secreta ris. Voordien, sedert 1920, was hij werk zaam op de afdeling comptabiliteit, waar hij gedurende de periode van 1 septem ber 1946 af de functie van chef vervulde. Behalve zijn drukke functie van directie secretaris bij dit bedrijf heeft de heer Hage voorts de leiding over de onder hem ressorterende bureaus documentatie, correspondentie en bewaking. Verder is hij sedert 1954 vice-voorzitter van de ju bileumcommissie van het P.E.N. en lid van de commissie ontwikkelingsbiblio theek. De jubilaris zal woensdagmorgen eerst op zijn afdelingen worden gehuldigd en daarna door de directie en de staf wor den ontvangen. Des middags tussen drie en vijf uur recipieert hij in café-restau rant Brinkmann. Vanavond houdt de Waldenzenpredikant pasteur E. Rostan in de Waalse kerk op het Begijnhof 30 te Haarlem een lezing met dia's over de Waldenzenkerken in Piemont in Italië. Pasteur Rostan is moderator van de synode van deze oude protestantse kerk, die de meeste belijders heeft in noordwest- Italië. Hij houdt een lezingentournee via de Waalse gemeenten van ons land, waarbij gelden worden ingezameld voor zijn in het algemeen zeer behoeftige gemeenten. De lezing wordt in het Frans gehouden. Advertentie op 11 t/m 20 maart 1960 - entree f 2.- Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 u. Voordelige N.S.-dagretourkaart lncl. tram/bu» en toegangsbewlls. decentraliseerd. Het materieel was on dergebracht in een particuliere garage in de Smedestraat alsmede in de spuithuizen aan de Grote Markt en in de Generaal Cronjéstraat. Werkplaats en magazijn wa ren in de Pandpoort, administratie en seinzaal waren ondergebracht in enkele lo kalen van een leegstaande school aan de Gedempte Oude Gracht. Op deze plaats verrees in 1937 de brandweerkazerne. Toen voldeed deze aan alle eisen. Thans is deze dus aanzienlijk vergroot en gemoder niseerd. Bij de ingebruikneming van de kazerne in 1937 breidde het beroepsperso neel zich tot tien man uit. In 1943 kregen de vrijwilligers hun congé en kreeg Haar lem, zoals de meeste grote gemeenten een staatsbrandweerpolitiekorps. Na de bevrijding werd dit korps, nu als gemeentelijke brandweer gehandhaafd tot 1948. In dat jaar maakten de vrijwilligers hun rentree. Toen werd het korps gefor meerd dat thans de brandbestrijding en wat daarmee samengaat, verzorgt. Een korps dat bestaat uit ongeveer 130 vrijwil ligers en 34 man beroepspersoneel. Een korps waarin vrijwilligers en beroeps personeel van hoog tot laag eendrachtig samenwerken om de rode haan in Haar lem geen kans te geven. Ook de jongere schooljeugd van Haar lem zal ter gelegenheid van Bevrijdings dag 1960 een geschenk ontvangen. Naar aanleiding van het raadsbesluit om aan de oudere schooljeugd een boekwerkje over de bezetting aan te bieden, is in de raads vergadering waarin hiertoe werd besloten opgemerkt, dat ook de jongere school jeugd een geschenk zou moeten ontvangen ter gelegenheid van de vijftiende herden king van de bevrijding. B. en W. stellen de raad nu voor een krediet van 7.000 ter be schikking te stellen voor de aankoop van een aantal bevrijdingsspelen in de geest van het aloude ganzebordspel. Uitbeeldin gen als „put", „gevangenis", „herberg" zijn daarbij vervangen door voorstellingen van enige gebeurtenissen uit de bezettings tijd en de bevrijding van ons land. Het aantal leerlingen dat voor dit geschenk in aanmerking komt bedraagt 19400. Voorts vragen B. en W. een krediet van 2.500 om als aanvullend subsidie toe te kennen aan het Haarlems Comité voor Na tionale Feesten. De reeds toegekende sub sidie van 3.500 is niet toereikend geble ken voor een wat luisterijker viering van de bevrijdingsdag in de buitenwijken. Nieuws in het kort Beeldhouwkunst. Donderdag 17 maart zal de heer Van Borssum Buisman, ad junct-conservator van het museum Teyler in Haarlem, op uitnodiging van de perso neelsvereniging der gemeente Haarlem mermeer, in het raadhuis in Hoofddorp een lezing houden over „De moderne beeld houwkunst". Blyspel. Volgende week zaterdag avond geeft O.O.N.A. in Hillegom 's avonds in de zaal van hotel „Flora" een opvoering van het blijspel „Voorste rij, vierde van links" door Maarten van Vught. 4 x ZN. In Hillegom zal maandag avond in hotel Sistermans een centraal co mité voor de actie „4 x ZN" worden inge steld. Dit comité zal als overkoepelend or gaan voor alle plaatselijke activiteiten fun geren. Bezwaren. B. en W. van Haarlem stel len de gemeenteraad voor om de bezwaren, die mevrouw A. Bos en de heer C. Ame- link hebben ingebracht tegen het ontwerp- uitbreidingsplan „Grote Sluis" te Spaarn- dam, ongegrond te verklaren. Culturele Kring. De culturele kring Bennebroek houdt maandagavond weer een bijeenkomst in „Oud Berg en Dal". De heer H. Kleibrink zal spreken over „De sterren". Met dia's wordt de inleiding toe gelicht. Wandeltochten in Bloemendaal. De in ons blad van donderdag aangekondigde wandeltochten van de Politie Sportclub Bloemendaal -.worden niet morgen, maar op zaterdagmiddag 26 maart gehouden. De start is in gebouw „Domi" te Overveen. Humanistisch Thuisfront. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor afwij zend te beschikken op een verzoek om subsidie van de Stichting Militaire Te huizen van het Humanistisch Thuisfront. Indertijd is aan de stichting meegedeeld dat een eventuele nieuwe aanvrage om subsidie nogmaals in overweging genomen zou kunnen worden, wanneer het Huma nistisch Thuisfront in Haarlem een tehuis voor militairen zou hebben gevestigd. Voorzieningen aan badhuis. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 5.550 voor het treffen van enkele voorzieningen aan het badhuis in de Wichersstraat. Aankoop perceel. B. en W. vragen de raad een krediet van 5.500 voor de aan koop van het perceel Lange Herenstraat 7. Dit pand wil het college aankopen om te voorkomen, dat er een bedrijf in gevestigd zal worden. De toestand ervan is echter zo, dat B. en W. het onmiddellijk na de eigendomsverwerving willen slopen. Plantsoenaanleg. B. en W. van Haar lem verzoeken de raad om voor plant soenaanleg op een terrein aan het Van Zeggelenplein een krediet van f 7.500 uit te trekken. Verhoging krediet B. en W. van Haarlem stellen de raad voor om het voor de bouw van het kantoorgebouw voor Haarlems Bloei aan het Stationsplein be schikbaar gestelde krediet van 151.000 te verhogen met 14.747. Herstel pergola. Voor het herstel van de pergola in het Noordersportpark in Haarlem is een bedrag van f 8.750 nodig. B. en W. vragen de raad dit krediet ter beschikking te stellen. Torenuurwerk. Indien de Haarlemse raad met het desbetreffende voorstel ak koord gaat zal het torenuurwerk van de Bakenesserkei-k gerapareerd worden waar voor een krediet van 1.500 noodzakelijk is. Voor speeltuinen. B. en W. verzoeken de raad aan het Haarlems Speeltuin Ver bond en aan de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin een subsidie toe te kennen tot 1.000 voor de inrichting van elke door hen in exploitatie genomen nieuwe speeltuin. Garantie. B. en W. van Haarlem ver zoeken de raad om de regelmatige voldoe ning van de rente en aflossing te garan deren voor een geldlening van f 2.000 die het district Haarlem van de Nederlandse Padvinders wenst aan te gaan. Magazynbouw. B. en W. van Haar lem stellen de gemeenteraad voor om het krediet voor de bouw van een magazijn op het voormalige Holland Nauticcomplex aan de Spaarndamseweg met 3.310 te verhogen en te brengen op 1Ï8.610.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9