Theo Mann-Bouwmeesterring uitgereikt aan Caro van Eyck door minister Cals SNELFIX -FILATELIE - N.Ph.O. Jeugdconcertenserie besloten Puzzel nummer 23 ARTIFORT Ere-expositie in Rotterdam van werk van Kees Verwey De negen muzen WITTE KRUIS WITTE KRUIS „Moordkomedie" in Voorburg voor hof Kunstschilder moet woning ontruimen 4 GROOTSE HULDIGING IN AMSTERDAM Niet strafbaar als valse aangifte"? Henk Bakker 65 REFUGIÉS LUXEMBOURG Schilder maakte val van dertig meter ZATERDAG 12 MAART 1960 Merkbaar onrustig heeft het publiek, dat vrijdagavond de Amsterdamse Stadsschouwburg geheel vulde, tijdens de opvoering door de toneelgroep Theater van het vooroorlogse successtuk „De kleine vossen" van Lillian Hellman onder regie van Robert de Vries de uitreiking door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van de als hoog ste onderscheiding op het gebied van de dramatische kunst in Nederland begeerde Tneo Mann-Bouwmeesterring aan Caro van Eyck verbeid. Tegen elf uur was de voorstelling van het spel van hebzucht afgelopen. Een goed kwartier later werd de als draagster van dit ereteken aangewezen actrice door haar bejaarde collega Jan Musch tot voor het voetlicht gebracht, waar zij minutenlang aanhoudende ova- Minister mr. J. M. L. Th. Cals, die vol gens zijn zeggen door de nieuwe departe mentale taakverdeling nu al enkele jaren het directe contact met het toneel moet missen, begon met zijn dankbaarheid uit te spreken jegens de staatssecretaris, die het had goedgevonden dat hij diens plaats innam.In even delicate als geestige be woordingen herinnerde deze excellente spreker aan de moeilijkheden, die de uit voering van de testamentaire beschikking van Else Mauhs, de vorige draagster, had meegebracht. Bijna had het kleinood het lot gedeeld van de Ifflandring: te worden bijgezet in een museum. Met een sierlijke bescheidenheid, die niet alle kunstenaars in gelijke mate bezitten, aldus de minister, heeft Caro van Eyck haar verwondering over de haar geschonken hulde geuit, me nende dat anderen van haar leeftijdsklas se er evenzeer voor in aanmerking kwa men. Op dat punt stelde hij haar gerust met de verzekering, dat zij niet alleen mocht vertrouwen op de eerlijkheid in de oordeelvorming van de beide deskundigen mej. G. Alingh Brugmans en de heer Cor van der Lugt Melsert, maar tevens op dc instemming met de keuze door zeer velen in den lande. „Domweg als toneelliefhebber" getuig de minister Cals van zijn bewondering voor haar vermogen (het was jammer, dat hij bij herhaling haar toneelnaam tot „me vrouw Eik" verbasterde) om een ver scheidenheid van grote vrouwen uit de we reldlitteratuur tot leven te wekken. Het gezegde van Iffland, volgens hetwelk het zekerste middel om een edel mens te lijken het pogen is om een edel mens te zijn, werd door hem gebezigd als sleutel om het ge heim van haar kunst te ontdekken: de adel van haar gestalte, de rijkdom van haar geest, de gloed van haar hartstocht. Maar waaraan ontleent Caro van Eyck dan het vermogen tot uitbeelding van slechte ka rakters, zoals dat van Regina in „De kleine vossen" bij wijze van actueel voorbeeld? Ook daar had spreker een antwoord op: aan de studie der criminologie, die deze gewezen studente in de rechten bij wijze van liefhebberij bedrijft. Ten slotte zei de minister nog, dat het feit dat hij een onderscheiding uitreik te die geenszins door de overheid is inge steld, beschouwd mocht worden als een gebaar van de waardering die de regering de kunst van -het1 "toneel1 toedraagt. -De eigenlijke plechtigheid werd door de tus senkomst van een veelkoppig vreemdelin genlegioen van fotografen en filmcamera mannen volledig aan de meer dan twee duizend ogen van de zaalbevolking ont trokken Ferd. Sterneberg In een jubelende feestrede ging Ferd. Sterneberg, sprekende namens de Neder landse Vereniging van Toneelkunste naars, nader in op de bijzondere kenmer ken van de artistieke persoonlijkheid van Caro van Eyck, daarbij op treffende wijze verwantschappen met haar fameuze voor gangsters Theo-Mann-Bouwmeester en El- se Mauhs aantonend. Beiden waren beto verende figuren, klein van stuk maar groot van allure, fel ingesteld op het weer geven van majestueuze schoonheid, in ieder opzicht meer dan gewoon. Caro van Eyck heeft, aldus deze spreker met ter za ke dienend enthousiasme, diezelfde trots in haar opgeheven hoofd, diezelfde inten siteit en eveneens een stem waarin het le ven vibreert. Ook Robert de Vries getuig de van zijn respect voor de liefde en de vakbekwaamheid, die Caro van Eyck aan het opbouwen van haar rollen besteedt. Dat zij er daarbij altijd zorg voor draagt haar creatie te laten passen in de collec ties met „braven-geroep in ontvangst moest nemen. Na af loop van de plechtigheid maakte de vereerde actrice haar plannen bekend om te voorkomen dat er betreffende de schenking aan een opvolgster opnieuw een impasse zou optreden. Binnen drie maanden zal zij bij een notaris een enveloppe deponeren met de naam van een generatiegenote, die zij het sieraad het meest waardig acht. Zij behoudt zich echter het recht voor om bij leven en welzijn, indien daar aanleiding toe mocht komen te bestaan, een verandering in deze verzegelde toekenning aan te brengen. Uiteraard wenst zij zelf het tijdstip van overdracht aan een kunstzuster te bepalen. Advertentie Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever Ter gelegenheid van zijti zestigste verjaardag op 20 april In het museum Boymans-Van Beu- ningen te Rotterdam zal van 23 april tot 12 juni (geringe wijzigingen in die data zijn mogelijk) een ere-expositie gehouden worden van aquarellen en tékeningen van de Haarlemse kun stenaar Kees Verwey, die op 20 april aanstaande zestig jaar wordt. De expositie zal voornamelijk aquarel len bevatten bloemstukken, stillevens en portretten en als zodanig heeft zij de toevallige extra-attractie te corresponderen met de Floriade, die in Rotterdam gehou den wordt (van 25 maart tot 25 september). Voorts worden zwart-krijtschetsen geëx poseerd. De tentoonstelling zal in totaal ruim honderd nummers bevatten. Verwey schrijft zelf een inleiding tot de catalogus. Omdat de overzichtsexpositie van het werk van Kees Verwey de laatste twee jaren in verschillende steden is geweest, werd besloten in Rotterdam uitsluitend aquarellen en tekeningen ten toon te stel len; bovendien zal aldus voor het eerst een goed overzicht van Verwey's aquarelleer kunst verkregen worden. Ook in Haarlem zal een ere-expositie gehouden worden en we] in het museum Het Huis Van Looy. Vermoedelijk zal die in augustus zijn. tieve prestatie van een ensemble achtte hij een gelukkige omstandigheid, die bo vendien de waarde der uitverkiezing ver hoogt De directeur van Theater sprak de hoop uit, dat „de ring niet zou gaan knel len" in perioden van tegenvallers, herin nerend aan een opmerking die Albert van Dalsum eens maakte: „Als het een acteur met een rol eens niet zo goed gaat, dan is hij toch altijd nog slecht op niveau". De Commissaris der Koningin in de pro vincie Gelderland onderscheidde zich van vele gelegenheidssprekers door de vondst van een rake karakteristiek: „Caro van Eyck slaagt erin de ene gestalte na de an dere aan te nemen zonder haar persoon lijkheid te verliezen". Als voorzitter van het stichtingsbestuur van Theater vertolk te hij de wens, dat de ring ook een symbool van trouw aan het Nederlandse toneel zou mogen zijn, in het bijzonder aan het gezel schap waarvan zij thans deel uitmaakt. De hoofdstedelijke wethouder, ypor kunptza-. 'keiVmi*. A:. 'de Roos'; herinnerde'eraan "dat- het Amsterdammers waren, die in 1911 de gedachte aan een ring hebben omgezet in een daad. Hij toonde zich dankbaar, dat zijn stad de plaats van handeling bij de joyeuze overdracht heeft mogen zijn en complimenteerde het spelende ensemble met „de onder moeilijke omstandigheden bereikte resultaten, waarmee het toneel leven is verrijkt". Dat was een opmerke lijk geluid. Caro van Eyck In haar dankwoord knoopte Caro van Eyck daarbij aan, de leiding van Theater prijzend om de vitaliteit, die zoveel tot haar artistieke vernieuwing heeft bijge dragen. Zij vergeleek haar leven met een sprookje, waarin na een begin van vurig verlangen alle boze geesten zich ver schrikkelijk op haar stortten, haar bero vend van haar werklust, haar geld, haar illusies („zelfs mijn hond stierf"). Maar het is goed afgelopen en thans bekroont een gouden i-ing haar hervonden geluk. Ontroerd dankte zij ook haar ouders, in het bijzonder haar moeder die dit eerbetoon nog heeft mogen beleven. Getroffen toonde Caro van Eyck zich eveneens door de har telijke en waardige reacties van haar vrouwelijke collega's. Duidelijk maakte zij het besef, dat. het dragen van de naar Theo Mann-Bouwmeester genoemde ring grote verplichtingen oplegt. Rijtoer Kort na middernacht kon de rijtoer dooi de Leidsestraat beginnen, die haar in een kernachtige en amusante toespraak dooi de rector van de senaat van het Amster dams Studentencorps werd aangeboden. Uit honderden kelen van toegestroomde belangstellenden schalde opnieuw het ge juich, thans door de Marnixstraat, toen zij plaats nam in het open rijtuig dat haar, met escorte van ruiterij en schutters, van de artiestenuitgang van de schouwburg vervoerde bij fakkellicht naar het restau rant Carlton, waar het gemeentebestuur op gulle wijze recipieerde. Onder de ook daar aanwezigen bevonden zich vele ver tegenwoordigers van de oudste toneelge neratie, zoals Rika Hopper, Eduard Ver kade, Louis van Gasteren en Albert van Dalsum, maar ook alle leerlingen van de scholen voor dramatische kunst in den lande. De gezellige sfeer werd twee keer onderbroken voor het aanbieden van nog meer geschenken: een ring om te dragen door de „Vrienden van Theater" en een karaf met glazen door de vrouwelijke aca- Haitink naar San Francisco. Bernard Haitink, de nieuw benoemde dirigent van het Concertgebouworkest te Amsterdam vertrekt 26 maart naar San Francisco voor het leiden van een drietal concerten met het symfonie-orkest van die stad. Op de programma's van deze uitvoeringen komen ook de symfonische variaties van Henk Badings voor. Contour. De jaarlijkse tentoonstelling „Contour der beeldende kunst", voor de negende maal in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft gehouden, wordt zaterdag 19 maart om drie uur geopend door de kunstcriticus de heer H. Redeker. De expositie is georganiseerd door „De Kring", vereniging voor schone kunsten te Delft, in samenwerking met een college van adviseurs. Minister Cals bewondert de ring aan de vinger van Caro van Eyck. In het midden Jan Musch. demici. Glansrijk is een voorname tradi tie in het kunstzinnig leven in de oorspron kelijke luister hersteld. David Koning Advertentie DE eckte, PIJNSTILLER Kiespijn... maar ook andere plagende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! Wederom heeft de rechterlijke macht zich moeten bezighouden met de zaak te gen de vier Hagenaars, die in de avond van 21 december 1958 op de Koningin Ju- lianalaan te Voorburg bij wijze van „grap" een moordaanslag hebben geën sceneerd. De Haagse rechtbank had het viertal op 3 november ontslagen van rechtsvervolging, zulks op strikt formeel juridische gronden. Het openbaar ministe rie ging van dit vonnis in hoger beroep. De vier mannen is „het. doen plegen van hel; doen van een valse aangifte" ten las- tegelegd, een ingewikkelde constructie, die nieuw is in de geschiedenis van de Ne derlandse rechtspraak. De procureur-generaal bij het Haagse hof meende, dat de vier mannen door de rechtbank ten onrechte niet strafbaar zijn geacht. Hij eiste, dat zij ieder zouden wor den veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden waarvan de helft voorwaardelijk. „Wij hebben tegenwoor dig in ons land al een nozemprobleem. Als men weet dat men dergelijke grappen als deze straffeloos kan uithalen, is het hek van de dam", aldus mr. baron Van Voorst tot Voorst, die ook uitvoerig in ging op de juridische aspecten van het geval. De verdedigers, mr. F. H. Piket, en mr. P. de Prez, waren van oordeel dat de verdachten volgens de bestaande wetge ving niet gestraft kunnen worden. Mr. Piket wees op de mogelijkheid die de Leid.se hoogleraar prof. Van Beminelen naar aanleiding van dit geval ook al had geopperd, namelijk dat er een extra wets artikel gecreëerd zou moeten worden, waarbij „het wekken van de schijn, dat een misdrijf is gepleegd" ook strafbaar gesteld zou worden. Volgens de hiAdige wetgeving is een concrete relatie noodza kelijk tussen de intellectuele dader en de materiële uitvoerder van de valse aan gifte, zo meenden beide pleiters, en aan gezien er geen enkel contact bestaan heeft tussen de vier verdachten en de mensen, die aangifte deden van een moordaan slag, is aan deze voorwaarde dus niet voldaan. De procureur-generaal zeiin zijn re pliek dat volgens de wet de genoemde relatie niet vereist is en dat het recht- bankvonnis derhalve onjuist is. Het hof zal op 25 maart uitspraak doen. MICHAEL UWE OVERLEDEN. Dc Zwitserse balletdanser Michael Uwe is donderdagmorgen dood aangetroffen in zijn pensionkamer in de Italiaanse stad Nervi. Sectie op het lijk wees uit dat Uwe overleed aan indigestie en maagkrampen, veroorzaakt door het nemen van een koud bad onmiddellijk na een maaltijd met laag gehalte aan calorieën. De vierentwintigjarige danser was woens dagavond uit Parijs aangekomen voor het jaarlijkse ballet dat Leonide Massine in Nervi houdt. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft vrijdag in beroep een eis tot onteigening toegewezen, die door de Rijkswaterstaat was ingediend met betrekking tot de wo ning van een kunstschilder aan de Boxtel- seweg in Vught.. Volgens Rijkswaterstaat vormt deze woning een verkeersobstakel en moet ze verdwijnen krachtens het bij haar in uitvoering zijnde omleggingsplan van wegen in de gemeente Vught. De raadsman van de kunstschilder, mr. I-I. B. S. Holla, stelt, daar tegenover, dat het plan, zoals het nu uitgevoerd wordt, niet het plan is, dat ter visie heeft gelegen en bij K.B. is goedgekeurd. Er zijn volgens hem na het ver-schijnen van het K.B. zo veel ingrijpende veranderingen aange bracht, dat. van uitvoering van het origine le plan niet meer zou kunnen worden ge sproken. Hij meent, dat goedkeuring van een dergelijke handelwijze tot overheids- willekeur zou kunnen leiden. In eerste aanleg was een eis tot ontruiming van de woning door de kantonrechter te 's-Herto- genbosch afgewezen. De kunstschilder zelf grondt zijn weigering om de door hem bewoonde woning te verlaten op het feit, dat hem door de gemeente Vught geen an dere woning is aangeboden waarin hij zijn atelier kan vestigen. Mr. Holla heeft tegen het vonnis van de rechtbank cassatie aangetekend. Vandaag viert de bekende auteur van talloze toneelspelen voor het amateur repertoire, Henk Bakker, zijn 65ste verjaardag. Onlangs heeft hij de be werking voltooid van Multatuli's „Woutertje Pieterse", dat door de Haarlemse Letterlievende Vereniging „J. J. Cremer" onder zijn regie in stu die is genomen. Het laatste concert voor scholieren door het Noordhollands Philharmonisch Orkest bracht een afwisselend programma. Ma- rinus Adam opende met de Ouverture „De Hebriden" van Mendelssohnna in zijn in leiding op de illustratieve momenten, on dergebracht in een klassiek vormschema, gewezen te hebben. De Heemsteedse zan geres Didi Sanders bracht vervolgens drie oud-Spaanse liederen ten gehore in de be werking van Joaquin Nin, waarvan de pianobegeleidingen door Marinus Adam op kundige wijze voor orkest gezet waren. Deze drie liederen, met hun weemoedige archaïsche melodiek in het laatste lied Horizontaal: 1. ver sterkte stad, 5. ver tegenwoordiger, 9. gem. in Limburg, 11. stok, 13. telwoord (Eng.), 14. woedend, 16. tegenstelling van stad. 18. bijwoord, 19. plaats in de oud heid, 20. strijdperk, 21. bekende afkor ting, 22. academische titel (afk.), 23. voor zetsel, 25. vast rant soen, 26. vast deel van een boom, 28. muzieknoot, 30. bij woord, 32. maan stand, 34. brandverf, 35. orient expresse (afk.), 36. nauwe ope ning, 38. half (Lat.), 40. bekend gebouw in Amsterdam, 41. neisjesnaam, 43. wiel, 44. liniaal (Vlaams), 47. stad in Italië, 48. stad in Drente. Verticaal: 1. stad in Fr. aan de Maas, 2. hemellichaam, 3. voorzetsel, 4. ik (Lat.), 5. biersoort, 6. voornaamw., 7. einde, 8. stad in Spanje, 10. eenjarig kalf, 12. lichaams deel, 15. lied, 17. vo gel, 18. kledingstuk (meerv.), 22. water kering, 24. bloeiwijze, 27. oplopende vlakte, 29. zijtak Seine, 31. stad in Z.-H., 33. pape gaai in Nieuw-Zeeland, 35. familielid, 37. Ierland, 39. metaalhoudende delfstof, 41. Turks bevelhebber, 42. groente, 45. voeg woord, 46. boom. OPLOSSING PUZZEL NO 22 Horizontaal: 1. Hedel, 5. Segre, 9. ori gine, 11. vee, 13. Sem, 14. elk, 16. Eist, 18. gnoe, 19. L.K., 20. entre, 23. el, 24. Aare, 26. Aken, 28. pal, 29. pat, 31. eer, 33. orka, 41. sta, 42. Erp, 44. Dee, 45. aren, 47. rest, 35, Arno. 36. mandaat, 37. Isar. 39. rijst, 49. A.P., 50. stoot, 52. T.p., 54. keep, 56. snel, 58. alt, 59. lek, 61. era, 62. evenaar, 65. tar ra. 66. pronk. Verticaal: 1. Havel, 2. does, 3. er, 4. lis, 5. sim, 6. en, 7. geen, 8. enkel, 10. Gent, 12. elkaar, 15. Loenen, 17. ter. 18. gek, 21. nep, 22, rat. 25. Alkmaar, 27. eertijds. 28. polis. 30. adder. 32. Rotte, 34 Aar, 38 stapel, 40. setter, 42. ent, 43. pro, 48. esp, 48. ets, 49. akant, 51. open, 53. plank, 55. eter, 57. Nero, 59. Lea, 60. kap, 63. vr, 64. ar. Prijswinnaars: Een prijs van 7,50 is toegekend aan: J. Tromp van der Putten, Reguliersstraat 30, Haarlem; een prijs van 5 aan: K. Toeset jr., Kluyskenslaan 19, Santpoort; een prijs van 2,50 aan: C. van Beveren, Herenweg 124, Heemstede. Een boekwerkje zal worden toegezonden aan: G. J. Lahaise-Van Kuijk, Koediefs- laan 29, Heemstede; R. Verwayen, M .K. Hofstedestraat 6, IJmuiden; J. L. Wijd- oogen, Heerenduinweg 159, IJmuidén- Oost; J. E. van Roden-Ros, Planeten- weg 224, IJmuiden; mevrouw Magielsen, Caninefatenstraat 78, Haarlem; mej. J. G. Boegschoten, Oranje Nassaulaan 152, Overveen; mevrouw A. Westerwal-Com- mandeur, Röntgenstraal 2, IJmuiden; J. 't Mannetje, Van Telsstraat 21, Hillegom; L. H. Duits, Hof van Egmond 34. Haarlem; C. M. Bronkhorst, Clivialaan 14, Heem stede. afgewisseld door een humoristische noot, die ook in de orkestratie goed was be waard zouden ook op een „volwassen" programma niet misstaan. De zangeres droeg ze met. begrip en met een geschool de, zij het niet grote, stem voor. Ook als componist was Marinus Adam op dit programma vertegenwoordigd en wel niet een Fantasie over het Valerius-lied „Merck toch hoe sterek". De jonge toehoor ders zullen er wel plezier in gehad hebben de vele kleurrijk 'geïnstrumenteerde evo luties te volgen die de bekende melodie doorliep. Een intermezzo vormde hierop de toe spraak van een scholier tot dr. J. H. R. de Smidt. die vijfentwintig jaar geleden tot de initiatiefnemers van de jeugdconcerten behoorde en die hiervoor thans een bloem rijk huldeblijk en een spontaan applaus in ontvangst mocht nemen. De heer De Smidt dankte met enkele woorden op zijn beurt, waarbij hij het aandeel van het orkest, dat zich steeds volledig had ingezet voor deze pedagogische muziekuren, onder streepte. Het grootste deel van de orkest leden had zich echter reeds tijdelijk terug getrokken daar het vierde programma nummer slechts de medewerking van zeven instrumentalisten vereiste. Het betrof „La Bestiaire" van Poulenc de titel was overigens onjuist in de meervoudsvorm opgegeven, iets wat eigenlijk niet mag voorkomen. Het is de vraag of de arti ficiële kinderlijkheid die tekst en muziek van deze korte cyclus kenmerkt, bij een jeugdig publiek aanslaat; ik kreeg de in druk dat de vijf epigrammen van vier regels te vluchtig, en te iel waren voor een zaal met kinderen die toch nooit helemaal rustig zijn. Aan Didi Sanders, die zich voor de tweede maal solistisch liet horen, lag het niet. Zoiets is ook beter geschikt voor een kleinere ruimte, lijkt me. Met het slotstuk: de Vrolijke Ouverture van de Vlaamse componist Marcel Poot zal wel niemand moeite gehad hebben. De leut van het geval miste zijn uitwerking niet. Sas Bunge Advertentie meubelen in onze showroom weteringschans 253 te amsterdam kunt u thans al onze nieuwe modellen bezichtigen dagelijks geopend van 9 tot 5 uur levering via de woninginrichting LUXEMBURG. Tér gelegenheid van het Wereldvluchtelingenjaar zal op 7 april een serie van twee postzegels ivorden uitgegeven in de waarden 2,50 fr. (oranjegeel en leiblauw) en 5 fr. (lei- blauw en lichtviolet). De eerste zegel brengt rüuchtelingen die om gastvrij heid smeken in beeld en de tweede x O zegel een bijbelse scène uit „De vlucht naar Egypte". De zegel van 2.50 fr. is ontworpen door Bernard Heyart en die van 5 fr. door Frangois Kinnen. De druk geschiedde bij Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem. BELGIË. Op 21 maart zal voor de Dag van de postzegel een zegel van 3 fr. in circulatie ivorden gebracht. De zegel vertoont de gravin van Tassis, ge boren Alexandrine de Rye te paard. Zij was de echtgenote van graaf Leonard II Frans van Tassis, die de zesde groot meester van de posterijen der Neder landen was. Na de dood van haar ge maal in 1628 nam zij tot 1645 het ambt van grootmeesteres waar als voogdes van haar zoon Lamoral II Claudius- Frans. Tot 28 mei a.s. is de zegel aan alle Belgische postkantoren verkrijg baar. WEST-DUITSLAND. De Westduitse vluchtelingenhulppostzegels, die even eens op 7 april verschijnen, bestaan uit de waarden 10 pf. (groen, violet en zwart) en 40 pf. (blauw, rood en zwart). Op de zegels komt een gestileerde voor stelling voor van de wereldbol en het embleem van het Vluchtelingenjaar, de ontwortelde boom. Het ontwerp is van Hermann Rastorfer uit Frankfurt am Main. De "oplage van de 10'pf. bedraagt 30' miljoen en'van de 40 pf: 20 miljoen- exemplaren. - --i - r - ISRAEL. Ter gelegenheid van de On afhankelijkheidsdag en de twaalfde verjaardag van de stichting van de staat Israel zullen binnenkort twee postzegels met afbeeldingen van bloe men verkrijgbaar worden gesteld. Het zijn een 0.12 agorot met de pancratium Pancratiummaritimum), familie der nar cisachtig en en een 0.32 agorot mét' de Drummond's teunisbloem (Oenothera drummondi), familie der teunisbloem- achtigen. De zegels zijn gedrukt in foto lithografie. Ontwerper is Zwy Narkiss uit Tel Aviv. DE MALI FEDERATIE (SENEGAL EN SOEDAN) heeft een serie van tien waarden met afbeeldingen, van vogels en vissen het licht doen zien: 5 fr. pape- mm l i fwr im* gaaivis, 10 fr. drukicervis, 15 fr'. sebavis, 20 fr. wimpervis, 25 fr. borsteltandvis, 30 - fr. sneppervis, - 85 fr. tandbrasem, 100 fr. amethystmerel, 200 fr. gooche laarsvalk en -500 fr. gonolek. De laatste drie waarden zijn luchtpostzegels. HONGARIJE. De Hongaarse poste rijen hebben een serie van acht waar den het licht doen zien, die elk een ver schillend motief van kant. uit. Kiskun- halas uitbeelden: 20, 30, 40, 60 filler en 1, 1,50, 2 en 3 forint. Vrijdagmiddag is bij de in aanbouw zijn de elektrische centrale aan de Waalhaven te Rotterdam een plank, waarop twee con structieschilders uit Rotterdam zaten té werken, uit een strop geschoten. Een der schilders viel van dertig meter hoogte naar beneden en moest ernstig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. De tweede schilder kwam met de schrik vrij. Het tweetal was, zittend op eèn plank die in kabels hing op een hoogte van der tig meter, bezig aan de achterzijde van een ketelhuis te werken. Eén hunner, de 27-jarige M. A. Jaspers kreeg een stofjé in zijn oog en schoof over de plank naar zijn collega, de 28-jarige C. Stam, die hem zou gaan helpen. Plotseling schoot de plank aan één kant uit de strop en kwam verti caal te hangen. Eerstgenoemde viel der tig meter naar beneden. De heer Stam wist na een val van drie meter een richel te grijpen, zodat hij in de lucht bleef hah- gen. Via steunbalken, die aan het pand za ten en een plank wisten "andere werklieden hem uit zijn benarde positie te verlossén.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4