RENAULT AUTOMOBIELEN SAAB Deining onder de winkeliers over vestiging van groot warenhuis Prof. Diepenhorst gaf analyse van huidige politieke malaise EXPOSITIE i=tiH=W=» BRONNLEY Burgemeester opende beroepen- tentoonstelling in de Vishal Nieuwe garage voor 125 bussen aan Leidsevaart in Haarlem Mr. Phaff belichtte interieur van Haarlems stadhuis Toto veroorzaakt wellicht massale uittocht bij chr. sportverenigingen A! het nieuws op watersport gebied Jaarverslag bureau voor school- en beroepskeuze „Discriminatie van voetgangers" Ook nieuw kantoor in Tempeliersstraat? Vijf kandidaat-huurders van winkels hebben zich teruggetrokken 7 watersport-tentoonstelling RAI-GEBQUW AMSTERDAM Stijgend aantal onderzoeken HOE WONEN WD? HUIDVERZORGINGSZEEP l.so STUDIO LOHR Kamerlid pleit voor betere bescherming Verkeersverordeningen in Haarlem GRATIS STQFZ UI G ER UITBREIDING BIJ N.Z.H.V.M. Rondetafelbespreking over Opening der Kerken Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN de meest gewilde f 8.25 WINKELCENTRUM IN „SINNEVELT" Kleuter verdronken Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERDAG 12 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgaande van de algemeen in Neder land heersende politieke malaise heeft prof. mr. J. A. Diepenhorst vrijdagavond in restaurant Brinkmann te Haarlem voor de leden van de Centrale Antirevolutionai re Kiesvereniging „Nederland en Oranje" een inleiding gehouden over „Actuele poli tiek", waarbij hij het Antirevolutionaire standpunt ten aanzien van enkele actuele vraagstukken nader toelichtte. Eén van die onderwerpen was de com merciële televisie, die door de Antirevolu tionairen wordt afgewezen op grond van ethische motieven. In de eerste plaats om dat bij invoering ervan sociale ongelijk heid ontstaat alleen de grote concerns kunnen er gebruik van maken en omdat van de commerciële televisie volgens spre ker een ongunstige invloed op de publieke moraal uitgaat. Wat dc sporttoto betreft merkte prof. Diepenhorst op, dat de gedachte grote be dragen te kunnen winnen geen gunstige in vloed heeft op de volkszeden. De Antire volutionairen wijzen de toto dan ook af, tenzij men de prijzen zodanig stelt, dat de belangstelling ervoor spoedig taant. Prof. Diepenhorst waarschuwde er echter voor, dat er over enige tijd een massale uittocht uit de protestants-christelijke sportvere nigingen zal ontstaan, indien blijkt, dat de neutrale verenigingen wel van alles kun nen doen dank zij de opbrengsten van de toto. Hij zag voor wat betreft de protes tants-christelijke sportverenigingen een taak weggelegd voor de christelijke vak beweging. voor de kerken en ook voor de christelijke partijen, die de regering om een subsidieregeling ten gunste van de christelijke sportverenigingen zullen moe ten vragen. Prof. Diepenhorst kwam op zijn actuele vraagstukken na een interessant betoog, waarbij hij ook de Antirevolutionaire par tij aan een critisch onderzoek onderwierp. Het gebrek aan politieke belangstelling in Nederland weet prof. Diepenhorst voor namelijk aan de moeilijkheden bij kabi netsformaties. De onzekerheid maakt vol gens velen de politieke inspanning vrijwel zinloos. De moderne ontwikkeling op aller lei gebied en de noodzakelijkheid Neder land leefbaar te maken voor een steeds groeiende bevolking maken, dat de vrij heid van ministers kleiner is, dan zij vroe ger was. Door de vele deskundigen en spe- sialisten in de Kamerfracties van de par tijen en door de vele andere organen, die er de laatste tijd zijn bijgekomen bij voorbeeld de Sociaal Economische Raad maken de partijen in het parlement op ve len vaak een naargeestige indruk. De christelijke partijen hebben het wat de communicatiemiddelen en de mogelijkhe den de bevolking te bereiken veel moeilij ker dan de grote partijen, meende prof. Diepenhorst. Het sterke punt van de Anti- Advertentie 11 t/m 20 maart 1960 - entree f 2.- Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 u. Voordelige N.S.-dagretourkaart Incl. tram/bus en toegangsbewijs. Het aantal onderzoeken van het Haar lemse gemeentelijke bureau voor schooi en beroepskeuze vertoont blijkens het jaarverslag 1958-1959 een gestadige groei ondanks het feit, dat de personeelsbezet ting naar aantal dezelfde is gebleven. De werkwijze van het bureau bleef onveran derd, zowel in 1958 als in 1959. Wel wer den maatregelen genomen om de produk- t.ie zoveel mogelijk te stimuleren omdat nog steeds een stijgend aantal mensen de hulp van het bureau inroepen om tot een goede beroepskeuze te geraken. Het jaar verslag noemt speciaal de onderzoeken voortvloeiende uit de nieuw opgerichte school voor individueel nijverheidsonder wijs, de „Lieven de Keyschool". Dit on derzoek verkeert nog in een experimen teel stadium en een definitieve methode is nog niet duidelijk aan te geven. Eveneens moest door gebrek aan per soneel en dus aan tijd het onderzoek van de proefklassen voor zover het op de weg van het bureau voor beroepskeuze lag, ge staakt worden. Dit valt, aldus het jaar verslag, temeer te betreui-en, omdat reeds de onvolledige aanpak, waarmee begon nen kon worden, resultaten opleverde, die doen vermoeden hier een selectiemiddel te kunnen toepassen, naast onderwijstech nische middelen, die een juistere progno se kunnen geven over de te verwachten prestaties van de leerlingen op de scho len voor v.h.m.o. Aan de hand van een paar praktische voorbeelden geeft het ver slag aan hoe de samenwerking tussen bu reau en school tot merkwaardige resul taten kan leiden. Ten slotte nog een paar cijfers: het aantal aanmeldingen steeg van 391 in 1954 tot 820 in 1958 en 947 in 1959. Het aantal onderzoeken van 366 in 1954 tot 840 in 1958 en 959 in 1959. Het aan tal ingeschrevenen op de wachtlijst daal de van 107 in 1954 tot 40 in 1958 en 28 in 1959. revolutionaire Partij werd altijd gevormd door de kiesverenigingen. Deze hebben echter ook te lijden van de algemene ver gadermoeheid. Ofschoon spreker er een voorstander van was, dat veel van het his torisch goede behouden dient te blijven, was hij toch van mening, dat de Antirevo lutionaire Partij op sommige punten wel wat vooruitstrevender kan zijn. In dit ver band noemde spreker een mogelijke ver nieuwing van het beginselprogramma en een sterkere vertegenwoordiging van vrou wen in vertegenwoordigende lichamen. Hij besloot met op te merken, dat de Antire volutionaire Partij een eigen weg moet zoeken, een open oog moet hebben voor de problemen van de eigen tijd en een eigen oplossing moet geven voor actuele vraag stukken. Dan zou wellicht ook meer geest drift en politieke belangstelling ontstaan. Woensdagavond heeft prof. Diepenhorst dezelfde inleiding gehouden voor „Neder land en Oranje" te Hillegom. Advertentie Automobielbedrijf FUNTE&MAN Zandvoortselaan 365 - Bentveld Voor demonstratie tel. 42212 Advertentie dinsdag 15 en woensdag 16 maart a.s. hotel BOEKENROODE - Heemstede 9—18 uur; bovendien op dinsdag 15 maart LEZING Aanvang 20 uur Advertentie ZANDVOORTSELAAN 69 Telefoon 36355 HEEMSTEDE Het K.V.P.-Tweede-Kamerlid mr. Van Rijckevorsel meent dat de wettelijke be scherming van de voetganger op korte termijn opnieuw gezien moet worden, in verband met de (eerder deze week gepu bliceerde) beslissing van de Hoge Raad, dat een voetganger geen voorrang heeft op afslaand rijverkeer. Hij pleit ervoor, in schriftelijke vragen aan de minister van Verkeer en Waterstaat, de bestaande dis criminaties van de voetgangers ten op zichte van het rijverkeer zoveel mogelijk op te heffen, waartoe zijns inziens een wij ziging van art. 28 van het wegenverkeers reglement te overwegen ware. Vrijdagmiddag heeft in Brinkmann in Haarlem de opening van de vijfde beroc- pententoonslelling van de Stichting tot Bevordering van de Beroepcnvoorlichting plaatsgehad door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, die in zijn openingswoord zijn waardering en bewondering uitsprak voor degenen, die het initiatief tot deze exposities hebben genomen en voor de bestuurders van de genoemde stichting, die elk jaar weer voortgaan met het ontplooien van nieuwe ideecn. Mr. Cremers was voorts van oor deel, dat het steeds groter technisch kun nen van de jongeren in Haarlem een be langrijk argument is geweest en nog is bij dc kandidaatstelling van Haarlem voor de vestiging van de derde Technische Hogeschool. Een presentatie, aldus de burgemeester, die ongetwijfeld resultaat zal opleveren. Voor de officiële opening had de voor zitter van het voorlopig bestuur van de Stichting, jhr. mr. B. W. F. van Riems dijk, eraan herinnerd, dat het initiatief van de heer M. J. F. Ehrbecker, vijf jaar geleden genomen, uitgegroeid is tot een steeds terugkerend evenement dat niet beperkt blijft tot het organiseren van steeds groter wordende tentoonstellingen. Men heeft namelijk het plan om naast de exposities in de toekomst ook lezingen en filmmiddagen te organiseren en in het algemeen de Haarlemse jongeren steeds meer adviezen te geven. Jhr. mr. Van Riemsdijk was daarbij van oordeel dat dit alles tot stand komt in het belang van de jongere mensen die op deze manier op de hoogte gebracht worden van de mogelijkheden die het be drijfsleven kan bieden en tevens noemde spreker de expositie van een algemeen economisch belang omdat men uitsluitend met goed geschoolde werkkrachten een goed resultaat kan bereiken. Jhr. mr. Van Riemsdijk deelde ten slotte mee dat ongeveer drieduizend scholieren de tentoonstelling die tot en met 12 april in de Vishal zal blijven zullen bezoeken en hij besloot zijn toespraak met een woord van hulde aan mr. ir. E. R. Deves die met zijn medewerkers van het Gewes telijk Arbeidsbureau altijd voor de directe organisatie van de beroepéntentoonstelling heeft zorggedragen. Vervolgens vertrok het gezelschap naai de Vishal waar een rondgang over de ex positie volgde. Van de talrijke stands die te zamen een beeld vormen van het (Haarlems) be drijfsleven noemen wij graag de stands van de grafische industrie, de Nederland se Spoorwegen, de Hoogovens, de metaal bewerking, de confectie-industrie en voor al van de kraamverzorging waarvan de samenstellers meer dan sommige andere exposanten begrepen hebben hoe zij hun vrij beperkte ruimte zo goed mogelijk konden uitbuiten. Advertentie Voor demonstratie: Fa. FUNTERMAN - TEL. 42212 B. en W. van Haarlem hebben besloten de splitsingen van de Prins Bernhardlaan met de Berlagelaan en de Cornelis Sprin gerlaan in Haarlem aan te wijzen als voor- rangssplitsingen in die zin, dat het ver keer, gaande over de Prins Bernhardlaan voorrang heeft. Voorts hebben B. en W. besloten de Zoetestraat in de richting van de Zijlstraat naar de Krocht gesloten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee en ten slotte besloten B. en W. dat het in het vervolg verboden is op het gedeelte van het zuidelijk trot toir in de Zijlstraat tussen de Grote Markt en 't Pand en op het gedeelte van het westelijk trottoir in dc Koningstraat tus sen de Grote Markt en dc Jacobijnestraat rijwielen te plaatsen. Advertentie -• in bruikleen bij reparatie GR. HOUTSTRAAT JKUSa Tel 16693 132 Binnenkort waarschijnlijk dc volgende maand al zal op het terrein van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij aan de Leidsevaart in Haarlem be gonnen worden met dc bouw van een uit twee hallen bestaande garage, die plaats kan bieden aan 125 autobussen. Het ligt in de bedoeling dat deze imposante stallings ruimte, met een lengte van 100 meter en een breedte van 44 meter, nog dit .jaar in gebruik wordt genomen. Daarmee zal de derde en voorlopig laatste fase van de nieuwbouw van de N.Z.H.V.M. zijn voltooid. Eerder kwamen de garage voor dienst auto's en de bedrijfsbrandweer, het magazijn, het transformatorgebouw en de nieuwe werkplaats met garage-inrit, andere bedrijfsruimten en dc kantine gereed. De uit breidingsplannen van de maatschappij zijn echter met dc straks te bouwen garage niet uitgeput. Naast deze garage is ruimte gereserveerd voor de bouw van nog twee garagehallen. De N.Z.H. zal deze accommodatie hard nodig hebben wil z\j in de naaste toekomst haar wagenpark van 350 bussen onder dak kunnen brengen. De nieuwe garage is geprojecteerd op het terrein gelegen ten zuiden van de hui dige bedrijfsgebouwen. De hiervoor be stemde grond is reeds bouwrijp gemaakt. Aan de westzijde zal &e garage grenzen aan het terrein van de overhemdenindus trie Kerko. De twee door een muur geschei den garagehallen worden elk 100 meter lang, 22 meter breed en 6 meter hoog. De ruimten zullen tegen brand beveiligd wor den door een automatische sprenkelinstal latie. Voorts zullen ten behoeve van de brandweer in het dak speciale afsluitbare openingen worden aangebracht, welke te vens zullen dienen voor het afvoeren van de uitlaatgassen der bussen. Ten einde de garage zoveel mogelijk van tocht te vrijwaren, zullen de in- en uitrit ten alle aan één kant van het gebouw ko men te liggen. De bussen kunnen uitslui tend vooruit rijdend hun plaatsen in de ga rage innemen. Om dat te kunnen doen moeten de chauffeurs om de bestaande ge bouwen heen en via de garage-inrit binnen, komen. De garage-inrit zal, naast stal lingsruimte. ook worden gebruikt als ser vicehal waarin de wagens rijklaar ge maakt worden. Dit werk zal niet langer dan vijf minuten vergen, gedurende welke tijd de chauffeur achter zijn stuur blijft zitten. De muren van de garage worden opge trokken van baksteen met daarboven een dakconstructie van ijzeren spanten. Het dak zelf zal worden samengesteld uit ce mentvezelplaten met een bedekking van rubberoid. De garagevloer zal bestaan uit klinkerkeien. In de voorgevel van de garage, die voor zien zal worden van centrale verwarming, zal verder een elektrische klok worden aangebracht én op het dak zal evenals dit het geval was op de vroegere remise, een windwijzer worden geplaatst. Alle bussen in Haarlem De directie van de N.Z.H. streeft ernaar alle bussen van de onderneming, uitge zonderd die van de stadsdienst, welke wa gens in de remise aan het Soendaplein in Haarlem-Noord worden gestald, in de ga rages aan de Leidsevaart onder te bren gen. Wanneer de N.Z.H.V.M. over enkele ja ren de tramlijn Den Haag-Wassenaar- Leiden van de Haagse Tramweg Maat schappij overgenomen en deze tramdienst door een busverbinding vervangen zal heb ben, zal dit een belangrijke uitbreiding van wagenpark met zich meebrengen. Niet minder dan 350 bussen zal men dan nodig hebben om vlotte lokale en interlokale verbindingen tot stand te kunnen brengen. Al die wagens zullen voor de kleinste repa ratie tot de grote onderhoudsbeurt in de hoofdwerkplaats aan de Leidsevaart te recht kunnen. Tem peliersstraat Een ander plan dat dc directie van de N.Z.H. al geruime tijd in studie heeft en zo spoedig mogelijk hoopt te verwezenlijken is de vervanging van de twee houten ha-lte- gebouwtjes aan de Tcmpcliersstraat in Haarlem dcor een stenen gebouw van twee verdiepingen. Op de begane grond zouden dan komen een kantoor voor de haltechefs en een voor dc verkoop van weekkaarten en abonnementen, een verblijf voor het burpersoneel en een wachtkamer voor de reizigers. Op de bovenverdieping wil men Dinsdagmiddag om drie uur zal het Co mité Opening der Kerken in het gebouw van de Broedergemeente, Parklaan 34, te Haarlem een rondetafelbespreking hou den, gewijd aan het vraagstuk van de ope ning van Protestantse kerken. Het comi té heeft dezer dagen een rondschrijven doen uitgaan naar een kleine honderd stadskerkeraden, die hebben gecorrespon deerd over plannen om deze zomer de kerken de gehele dag, of een gedeelte van de dag (bijvoorbeeld van tien tot vier of vijf uur) open te stellen. Het comité hoopt dat vele kerken deze zomer de proeven met openstelling zullen hervatten. Plaat selijk worden daarvoor bejaarden en er varen „kerkwachten" gezocht. Advertentie SFEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Advertentie SriNWICL Johs. Vrij moed Zonen N.V.- Schiedam Sedert 177 6 Voor de Volksuniversiteit Haarlem en omstreken heeft de gemeentesecretaris van Haarlem, mr. H. E. Phaff, vrijdag avond in het Frans Halsmuseum een cau serie gehouden over „Het interieur van het stadhuis, vroeger en nu." Hij deed dit ter toelichting op een groot aantal dia's en ter voorbereiding op een excursie die vanmiddag in het stadhuis is gehouden. Met behulp van de dia's stelde mr. Phaff de kostbaarheden van het stadhuis interieur in het licht. Vele prachtige de tails die voor de bezoeker van het stad huis haast onopgemerkt moeten blijven, kon men nu van dichtbij bewonderen. Dank zij de voortreffelijke kwaliteit van de dia's kreeg men vele onderdelen van het interieur te zien in een uitermate gun stige' belichting, die men meestal niet in het stadhuis aantreft. Hierdoor konden verborgen kleinoden de belangstelling krijgen die zij door hun schoonheid ten volle waard zijn. De gemeentesecretaris vertoonde eerst een zestal dia's van het exterieur, dat in verschillende tijden tot stand gekomen is. Hierna zag men beelden van de vestibu le met enkele in de balken gesneden koppen waarna de aanwezigen lange tijd de gravenzaal konden bewonderen. Deze heeft niet altijd een representatieve functie gehouden en had oorspronkelijk een sobere aankleding. In deze zaal zetel de vroeger de rechtbank. De langs de mu ren hangende gravenstukken zijn afkom stig uit een voormalig klooster in de Gro te Houtstraat. De gebrandschilderde ra men komen uit een Bloemendaals kerkje; voor vijf gulden per stuk werden de ra men eertijds verkocht. Aandacht ver kreeg ook de fraaie kroon in het midden van de grote zaal. Mr. Phaff gaf voorts een beschrijving van de burgemeesters- en de secretaris kamer. In de eerste kamer kreeg de schouw speciale belangstelling, in de twee de kamer werd de aandacht gericht op een schoorsteenstuk dat nog herinnert aan de rechtspraak van vroeger. De vroed schapskamer is thans de kamer van B. en W., de inrichting is echter sterk gewij zigd. Dia's werden vertoond van de zaal, waarin vroeger de Staten van Holland ver gaderden, van enkele poorten en besloten hoekjes. Uitvoerig stond mr. Phaff stil bij de wapens welke in het stadhuis te vin den zijn, waarover hij vele bijzonderhe den vertelde. Voorts vertelde hij over de inneming van Damiate, waarbij de Haar lemmers een belangrijke rol hebben ge speeld en welke inneming op een groot wandkleed wordt uitgebeeld. Van dit ge restaureerde kleed kreeg men enkele nieu we dia's te zien, die geen betere kijk op het wandkleed hadden kunnen geven. Vrijdag heeft generaal Frans Jonathan Pieter Sachse, de stichter van Hollan- dia op Nieuw Guinea, zijn negentigste verjaardag gevierd. Een bijzondere at tentie op deze dag ivas, dat de resi dent van Hollandia, de heer Eibrink Jansen, hem vanuit dat verre oord per telefoon feliciteerde. Generaal Sachse in zijn woning aan de Haagse Schuyt- straat. het rayonkantoor van de vervoersdienst Noordholland, dat thans nog in het gebouw aan de Leidsevaart is gevestigd, onder brengen. De onderhandelingen tussen de directie van de N.Z.H. en de gemeente Haarlem over de bouw van dit nieuwe haltekantoor zijn nog niet geëindigd. Van gemeentezijde heeft men zich inmiddels welwillend te genover het bouwplan getoond. Overigens behoeft men de verdwijning van de twee houten gebouwtjes niet te betreuren. Afge zien van hun ouderdom beantwoorden ze al lang niet meer aan hun doel. Het groot ste gebouwtje dateert al uit 1903. In dat jaar werd het als halte kantoor aan het De twee haltegebouwtjes aan de Tem peliersstraat in Haarlem die, naar de N.Z.H.V.M. hoopt, spoedig zullen ver dwijnen om plaats te maken voor een doelmatiger kantoor van twee verdie pingen. Links op de foto het gebouwtje, dat al sedert 1903 dienst doet. Spui in Amsterdam in gebruik genomen bij de oprichting van de elektrische tram lijn Haarlem-Amsterdam. In 1914 toen de tram uit het Spui moest verdwijnen ver huisde het gebouwtje naar de Tempeliers straat in Haarlem waar het sindsdien trouw zijn diensten aan het tram- en later busvervoer heeft bewezen. In ons blad van 27 februari jongstleden maakten wij, in een artikel over het in aanbouw zijnde winkelcentrum aan het Plesmanplein en de Anthony Fokkerlaan in Haarlem-Noord, melding van onder handelingen die gevoerd werden over de vestiging van een groot „Amerikaans" warenhuis, een soort „winkel van Sinkel", in een van de twee winkelpanden. Dit be richt heeft kennelijk veel onrust en ver ontwaardiging gewekt bij verscheidene Haarlemse middenstanders, die eveneens vergevorderde plannen hadden in dit deel van „Sinnevelt" een niéuwe winkel te openen. Voor vijf van hen is het vooruit zicht dit warenhuis straks in hun onmid dellijke nabijheid te hebben zelfs aanlei ding geweest een streep door hun plannen te halen en zich niet in de winkelgalerij te vestigen. Het betreft hier een aardap pelen-, groenten- en fruitzaak, een slagerij, twee levcnsmiddelenbedrijven en een dro gist. Deze vijf middenstanders hebben, naar wij vernemen, de bouwer van het winkelcentrum, Meijers Metselbedrijf in Duivendreehl, reeds schriftelijk ervan in kennis gesteld dat zij zich als kandidaat huurder terugtrekken. Een van deze winkeliers, de heer P. J. van de Nieuwenhoff, vertelde ons dat hij wei nig te spreken is over de gang van za ken. „Maanden ben ik bezig om alles piek fijn in orde te hebben en dan moet je in de krant lezen dat aan de overkant een wai'enhuis komt waarin je alles kunt lo pen wat je maar bedenken kunt. Oók aai'dappelen. gx-oenten en fruit, alles ver- pakt en zelfbediening. U begrijpt wel dat ik als detaillist daar niet tegenaan kan boksen. Dan moet er dik geld bij. De huur van de winkel alleen al bedraagt vijf honderd gulden in de maand. Nee, voor mij is de aardigheid eraf. En die andere vier winkeliers denken er net zo over", aldus de heer Van d<? Nieuwenhoff. De vijf winkels waar het hier om gaat zouden deels aan het Plesmanplein, deels aan de Anthony Fokkerlaan komen. Het daartegenover liggende winkelpand aan de Anthony Fokkerlaan zal geheel als wa renhuis worden ingericht en een bedrijfs- oppervlakte beslaan van 400 viex-kante metex*. „Geen privé-monopolie" De grieven van de heer Van de Nieu wenhoff en zijn collega-winkeliers zijn in het bijzonder gericht tegen het feit dat zij, volgens hen, tot slechts enkele maanden voor de opening van hun nieuwe zaak on kundig zijn gelaten over de vestiging van het warenhuis. Zij hebben nu alle op drachten tot het inrichten van de winkels moeten annuleren. De heer Van de Nieu wenhoff zei dat hij al vrij hoge kosten had gemaakt bij het uitwerken van zijn plannen voor de inrichting van een nieu we aardappelen-, groenten- en fruitzaak aan het Plesmanplein. „Wat ben ik blij dat ik nog geen huurcontx-act heb gete kend! Mijn ogen zijn net op tijd open gegaan". De heer Meijer van Meijers Metselbe drijf in Duivendi-echt deelde ons naar aan leiding van het vorenstaande mee, dat hem inderdaad bekend was, dat sommige gegadigden voor de winkels de voox-lopige huurovereenkomst wensten op te zeggen. De heer Meijer is echter van mening, dat hij aan geen enkele zaak een „privé- monopolie" kan toezeggen. „Het moet een winkelcentrum worden en niet een bxxurt met allemaal aparte zaken uit verschil lende branches". Ten slotte deelde de heer Meijer ons mee, dat hij nog in con tact staat met diverse andere gegadigden voor de panden en dat hij zich boven dien op zakelijke gronden, indien nodig, niet zonder meer bij de eenzijdige opzeg ging van de winkeliers zal neexdeggen. Na urenlang zoeken en dreggen heeft de rijkspolitie vrijdagavond uit de Lem- stervaart het lijkje opgehaald van het tweejarig zoontje Karei van de familie Bol uit de Schouwstraat te Emmeloord. Het knaapje werd al enkele uren vermist voor dat de buurtbewoners en de rijkspolitie gingen zoeken in de nieuw gebouwde en nog niet volledig bewoonde buurt. Eerst in de vallende schemering lukte het het stoffelijk ovex-schot te bergen. Advertentie DE EERSTE" COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING, ZIJLWEG 63 - TELEFOON'!5141 (2 LIJNEN) Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon: 9 mrt: M. G. den HaanVan der Laan. 10 maart: J. M. Westdorp—Lommerse, G. T. Wassen- Bosch, A. J. Paanakker—Van Slingerlandt, M. G. J. van NuusVan den Berg. 11 maart: B. C. RuheMartin, L. van Geluk Hoogenstrijd, M. C. J. Slappendel—Mai- gret. BEVALLE^ van een dochter: 10 maart: M. J. Schreurs—Sessink, A. P. Hoek—De Boer, W. G. SchoenmakerDam; 11 maart: M. J. C. DorlandtAnthonisse. OVERLEDEN: 9 maart: B. Goedhart, 65 j., Gasthuisvest. H. Boeijing, 82 j., Jans straat. 10 maax-t: A. H. J. Molkenboer, 87 j., Middenlaan. W. E. H. Plantjé, 68 j., Korte Spaarne. G. J. Kerkvliet, 85 j., Kam perlaan. ONDERTROUWD: 11 maart: G. J. van Bedaf en A. H. Steensma. GEHUWD: 11 maart: H. Huttinga en G. van der Knaap.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7