Kans dat ongeorganiseerden maandag werk hervatten Friese Slagerij FERDINANDS belevenissen Stelt gemeente aannemers aansprakelijk? HPC versloeg DWR met liefst 9-3 Drie doden in het verkeer Moordenaar van„Blonde Marie" krijgt zes jaar B. en W. van A'dam willen deelnemen NAV O-alarmsysteem was een nacht onbezet Doodstraf op terreur van peronisten in Argentinië Ben Goerion en Adenauer voerden lang gesprek T, WATERBOLK 6 DE BOUWSTAKING IN HAARLEM Terug in Teheran G. Molenaar veertig jaar bij de PTT Bridge-wedstrijd voor kankerbestrijding Verdacht gedrag van twee Haarlemmers die op de derde man wachtten L. Binkhorst kampioen in eerste klasse De biljartuitslagen Verhoging jaarwedden van Gedeputeerde Staten Lezing over sterrenwereld voor Culturele Kring Gemeente-avond van Gereformeerde kerk Studiereis door EEG- landen gewonnen Rode Kruis heeft te weinig leden Emissie Hoogovens Zeven decemberdivisie krijgt monument Luxemburgse majoor wordt wegens verzuim vervolgd elekiro-monteur aank. monteur floriade opent 25 maart DINSDAG 15 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Indien de bouwstaking na deze week voortduurt zal dit een bijzonder ernstige achterstand veroorzaken in de nieuwbouw. Momenteel ligt in Haarlem het werk aan ongeveer 1500 woningen, woningwet- en premiebouw, stil. Ik heb echter goede hoop dat op verscheidene grote projecten het werk komende maandag weer zal worden hervat door ongeorganiseerde bouwvak arbeiders die niet langer de financiële gevolgen van de staking wensen te dragen Mocht de staking toch langer voortduren dan zal de gemeente overwegen verschei dene aannemers aansprakelijk te stellen voor de financiële schade die de gemeente wegens renteverlies en huurderving lijdt". Dit deelde de directeur van de dienst voor de Volkshuisvesting van de ge meente Haarlem, de heer G. B. F. Hoes, ons vanmorgen mee in een gesprek over de gevolgen van de bouwstaking voor bouw activiteit in de Spaarnestad. De heer Hoes gaf als zijn mening te kennen dat in het bijzonder de reeds geruime tijd op gang zijnde werken onder de staking te lijden hebben. Op pas gestarte projecten, zoals in Schalkwijk, vinden het heiwerk en het betonwerk gewoon doorgang. De heer Hoes zei uit gesprekken met on georganiseerde arbeiders de indruk te heb ben gekregen dat zij nog deze week de ontwikkeling in het bouwconflict wilden afwachten, maar dat men in ieder geval aanstaande maandag weer aan de gang wil gaan. De Sjah en keizerin Farah zijn in Teheran teruggekeerd na een officieel bezoek aan Pakistan en het zuiden van hun land. Toen het keizerlijk paar op het vliegveld aankwam, moest keizerin Farah haar hoedje vasthouden om het niet aan de wind prijs te geven. De heer G. Molenaar, besteller 1 bij de P.T.T. en wonende in de Reitzstraat 55 te Haarlem zal op dinsdag 22 maart zijn veertigjarige ambtsjubileum vieren. De jubilaris begon als telegrambesteller in 1920 te Hoorn zijn loopbaan; in 1925 volg de in Spanbroek zijn benoeming tot be steller en kort hierna vertrok hij naar Amsterdam waar hij ging werken op de afdeling expeditie. In maart 1930 werd hij op eigen verzoek overgeplaatst naar Berk hout; in mei 1940 volgde overplaatsing naar Haarlem waar hij op de afdeling be stelling geplaatst werd. In 1947 volgde zijn benoeming tot besteller 1 en, tegelijkertijd werd hij belast met onderhoudswerk aan de Transorma (sorteermachine). In 1956 tenslotte werd de heer Molenaar aange wezen als plaatsvervangend voorman per- rondienst. De jubilaris houdt ter gelegenheid van zijn jubileum op 22 maart receptie in de kantine van het postgebouw aan de Bal juwslaan van 10.30 uur tot 12 uur. Zaterdag houdt de afdeling Heemstede van het Koningin Wilhelmina Fonds haar tiende bridge-wedstrijd in restaurant „Dreefzicht" in Haarlem, waarvan de to taalopbrengst weer geheel voor de kanker bestrijding zal worden bestemd. Deze wed strijd staat onder auspiciën van het dis trict „Kennemerland" van de Nederland se Bridge Bond en de bridge-club „Boe- kenroode". De leiding berust bij de heer H. de Vries. Er zal worden gespeeld vol gens het Hoolwell systeem. Zoals gewoon lijk hebben divei-se particulieren en be drijven weer talrijke fraaie prijzen be schikbaar gesteld. Er zullen niet meer dan honderd paren aan deze wedstrijd kunnen deelnemen. Men kan zich aanmelden bij de volgende adressen: Restaurant „Dreefzicht"-, tele foon 10670. Mevrouw L. Timmers, Maas straat 14. Heemstede, telefoon 38245. M. A. J. Daniels, Heemsteedse Dreef 159, telefoon 35246. L. R. Dijkhuizen. Dolfijn straat 20, Haarlem, telefoon 55033. H. dc Vries, Prins Mauritslaan 99, Overveen, te lefoon 60107. Twee Haarlemmers hielden zich volgens de Velsense politie nogal verdacht op in de Grahamstraat te IJmuiden. Zij waren daar maandagavond laat met een per sonenauto. Zij verklaarden de surveil lerende agent te wachten op een kame raad, die ergens in een IJmuidens café aan Bacchus zat te offeren. De politie agent wachtte een tijd, maar de derde man kwam niet opdagen en temeer daar de papieren van de auto der Haarlemmers ook niet geheel en al klopten, nam de agent hen mee naar het hoofdbureau. „Deze mensen beginnen, doordat ze maar een zeer geringe uitkering uit de stakings kassen krijgen, financieel aan de grond zitten. Ze willen zelfs een knokpartij op het werk met stakers riskeren", aldus de heer Hoes. Als gevolg van de bouwstaking zal on der meer ook het plan om het winkelcen trum in Parkwijk met Pinksteren in ge bruik te nemen hoogstwaarschijnlijk niet verwezenlijkt kunnen worden. Met be trekking tot de bouwprojecten die in op dracht van de gemeente Haarlem in uit voering zijn, verklaarde de heer Hoes dat men ernstig de mogelijkheid overweegt de betrokken aannemers aansprakelijk te stellen voor de schade die de gemeente ondervindt als gevolg van renteverlies op geïnvesteerd kapitaal en huurderving. „Het staat namelijk helemaal niet vast dat deze aannemers zich zonder meer bij de staking van de arbeiders hadden moeten neer leggen. De arbeiders, en zeker de onge organiseerden niet, waren immers niet ver plicht te staken". De heer Hoes voorzag bij voortduring van de bouwstaking grote moeilijkheden voor de gehele financieel-economische toe stand van ons land, omdat verminderde in komsten van een grote bevolkingsgroep ook het teruglopen van de koopkracht zal betekenen. Damtitel Kennemerland Terwijl enkele hoofdklasser nog in een scherp duel waren gewikkeld voor de bezetting van de finaleplaatsen, sloeg de IJmuidenaar L. Binkhorst in de eerste klasse zijn slag. Deze nog jonge speler veroverde in 1959 het kampioenschap tweede klasse en boekte ook in zijn ver eniging DCY reeds bijzondere successen. Voor de finale hoofdklasse wisten A. Douma en H. Gerrevink van groep A zich te plaatsen. Douma door zijn afge broken partij met J. v. Straten veilig in de remisehaven te loodsen. Gerrevink bracht zijn twee afgebroken partijen, respectievelijk tegen H. Belien en J. Drayer, beide tot remise. Het wachten is nu nog op een finalist, uit groep B. De aanwijzing daarvan is afhankelijk van het resultaat van de uitgestelde partij J. H. MeureP. v. d. Berg. Meure is reeds veilig, doch v. d. Berg kan zich nog plaatsen. De negende ronde bracht voor de eer ste klasse de reeds genoemde beslissing. Binkhorst, die zijn inhaalpartij tegen J. Oorthuys tot winst had gebracht, kon tegen Th. Bot niet verder komen dan remise. Daar zijn concurrent J. Boerkoel een afgebroken partij met W. Persoon moest opgeven en tegen H. Mast even eens slechts tot remise kwam, bereikte Binkhorst het afdelingskampioenschap eerder dan werd verwacht. De strijd in deze klasse heeft zich nu verplaatst naar de bezetting van de tweede en derde plaats, welke recht geven op promotie naar de hoofdklasse. Die strijd is in volle gang gekomen door een over winning van W. Persoon op J. Oorthuvs en een keurige winstpartij" vari PL Noble op H. Leeuw. W. Gomes versloeg Th. van Wort. Met nog een ronde te spelen is de situatie aan de top van de ranglijst als volgt: 1. kampioen L. Bink horst 14 uit 10, uitgespeeld. 2, 3 en 4 J. Boerkoel, H. Ie Noble en W. Persoon met elk 11 uit 9. In de tweede klasse, waar J. de Boer verleden week reeds beslag legde op de titel, spitste de strijd om de twee vol gende promotieplaatsen zich toe. J. de Boer voegde nog een overwinning aan zijn reeks toe tegen A. Zandbergen. J. v. d. Wereld won zoals werd verwacht van J. v. Kempen. C. Lenaarts versloeg D. Douwstra en L. v. d. Meer bracht C. J. v. d. Does tot overgave. G. ter Wolbeek zorgde voor een verrassing door S. Lem mers te kloppen. Na de voorlaatste ronde luidt de stand aan de top van de rang- lijst: 1. kampioen J. de Boer 18 uit 9, 2. en 3. L. v. d. Meer en J. v. d. Wereld met elk 12 uit 9, 4. S. Lemmers 12 uit 10 en 5. J. Thyms 11 uit 9. Vrijdag 18 maart wordt het kampioen schap eerste en tweede klasse afgeslo ten in het ,Hof van Holland" in Haarlem. In t Sportfondsenbad in Haarlem kregen de reserves van DWT voor de tweede klasse dames HVGB tegenover zich, die het aan schotvaardigheid ontbrak. De strijd resulteerde in een 60 overwinning voor DWT 2. Voor dezelfde afdeling heeft HPC uit gespeeld tegen Nereus 2 en verloor met 51; HPC en Nereus 2 delen nu de bovenste plaats van de ranglijst. Voor de vierdeklasse dames speelde HPC 2 met 5 dames tegen een volledig Njord en verloor met 11—0. Njord staat met vijf overwinningen ongeslagen aan de top van de ranglijst. Voor de eersteklasse heren werd DWR met 9—3 verslagen door HPC. In snelheid deden de ploegen weinig voor elkander onder. In de eerste helft kwam HPC door een doelpunt van Prins en Wiers met 20 voor, waarna Piet de Bruyn voor een overtreding het water werd uitgezonden. Na de hervatting bracht Wiers de stand op 30. Toen mocht Piet de Bruyn weer aan de strijd deelnemen en scoorde meteen maar. Hierna scoorde HPC een serie van drie doelpunten: Wiers, Termeer en Prins (61). V. de Pol en Piet de Bruyn zorgden voor 63, waarna Prins en Termeer (2) de HPC-overwinning op 93 brachten. DWT heeft in Zaandijk gespeeld tegen Nereus en met 74 verloren. HVGB speelde zondagmiddag in Alkmaar tegen DAW. Door inschieten van Boon had HVGB met het ingaan van de rust een 1—0 vooi-sprong. Na de hei-vatting zwaai de de balans om in het voordeel van DAW door doelpunten van Van Bekkum en Pie- ters. Door Valk werd de DAW-voorsprong vergroot, nadat Rol en Boon (HVGB) het water waren uitgestuurd. Hogeland ver kleinde de HVGB-achterstand, waarna Rol een verkregen spelersmeerderheid uit buitte (33). Uiteindelijk was het DAW dat door Hottentot de 43 zege in de wacht sleepte. Waterpolo-uitslagen: Heren derde klasse: DAW 2HPC 2 01. Heren vierde klasse: DWR 2HPC 3 22. Heren vijfde klasse: NVA 3Haarlem 3 24. Afdeling Vetera nen: DWR—LZC 2—2: HVGB—HPC 5—2. Afdeling AM: NVAHaarlem 46. Af deling AJ II: DWT—Njord 2—3. Terwijl er nog steeds mensen levend onder de puinhopen in Agadir gehaald worden, bestudeert kroonprins Moulay Hassan van Marokko plannen voor de bouw van een nieuw Agadir. Tevoren heeft de prins de leiding gehad bij de reddingsoperaties. De uitslagen in de competitie van de KNBB, district Haarlem, waren: Afd. 3 band I: Ons GenoegenDES 2 60, Groenendaal 1Ploutpoort 1 06. Afd. 3 band II: TOP 2Houtpoort 2 60, Vriendenkring—Groenendaal 2 60, DES 3 —Suisse 1 60. Afd. A: Scheiwijck 1—IVV 1 2—4, 1939 Bl'daal 1—IVV 1 0—6. Afd. C II: KennemerlandDe Vaart 1 1—7. Afd. D 1Suisse 5—IVV 3 4—4. De Vaart 2Het Noorden 1 71, Hof van Holland 2 —IVO 2 8—0. Afd. D II: ADO 3—Irene 1 6—2, Park zicht—1939 Bl'daal 2 5—3. Afd. E 1: ADO 4Irene 2 62, Het Noor den 2—ADO 5 4—4, IVV 4—Houtpoort 3 6—2. Afd. E II: Centr. H'stedo-ADO 6 3—5, Insulinde 2OVS 3 80, Suisse 6De Vaart 3 6—3. Enige leden van dc Provinciale Staten van Noordholland hebben de Staten voor gesteld de jaarwedden van de leden van Gedeputeerde Staten der provincie, thans bedragend 15.000, ingaande 1 januari 1960 te verhogen tot 18.000. Dit voorstel zal in de vergadering van hedenmiddag aan de orde komen. Rennebroek Maandagavond hield de Culturele Kring Bennebroek in „Oud Berg en Dal" haar op een na laatste bijeenkomst van dit seizoen welke ook ditmaal weer goed was bezocht en die gewijd was aan de wonderen van de sterrenhemel. De heer H. Kleibrink, verbonden aan de Leidse sterrenwacht heeft hierover een boeiende uiteenzetting gegeven. Na een welkomstwoord van de voorzit ter, de heer P. van der Lijn begon de heer Kleibrink met een uiteenzetting over de betekenis van de sterrenkunde en in het bijzonder over radio-sterrenkunde, een wetenschap die zich vooral na de bevrij ding sterk heeft ontwikkeld. Spreker gaf daarna een bondige beschrijving van de Melkweg die vooral in augustus en september des avonds bij heldere hemel duidelijk is te zien en als een witte band door het hemelruim loopt. Feitelijk is de Melkweg een geheel eigen sterrenstelsel, evenals de aarde met zon en sterren een eigen stelsel vormt. Uitvoerig besprak de heer Kleibrink de taak van de zon die als een soort moeder voor de aarde fungeert, In het hart van de zon bevindt zich een geweldige kernenergiebron, honderden „atoombommen" ontploffen daar. De uit stromende energie is de zonneschijn en het is wel eens interessant te bedenken, dat na 8'/; minuut deze energie als zonne schijn op de aarde komt. Andere planeten echter zijn miljoenen lichtjaren van de aarde verwijderd en of die ooit door men sen bezocht kunnen worden, zal wel een grote vraag blijven. Met een boeiende film over de radio-te lescoop te Dwingelo werd het eerste ge deelte afgesloten. Na de pauze besprak de heer Kleibrink nog tal van bijzonder heden over de sterren en lichtte deze met film en dia's toe. Lisse Maandagavond werd in de oud-holland- se zaal van de „Witte Zwaan" in Lisse een goed bezochte gemeente-vergadering ge houden door de Gereformeerde Kerk. De hoofdschotel van deze avond was een cau serie van mevrouw Dijk uit Leiderdorp over het boek van prof. dr. J. Lever geti teld „Creatie en evolutie". In het tweede gedeelte van de avond kwam de kerkelijke boekhouding ter tafel en werd ten slotte een uiteenzetting gege ven namens de stichting „gereformeerd Jeugdhuis" over de exploitatie en de ver- bouwingsplannen van het huidige Groene Kruisgebouw, welk gebouw in de loop van deze maand aan de stichting wordt over gedragen als het nieuwe Groene Kruisge bouw in gebruik genomen wordt. Dit ge bouw zal doeltreffend worden ingericht. Hoofddorp Zevenentwintig Nederlandse plattelands jongeren zullen onder auspiciën van de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging voor' de Landbouw. „Centraal1 Bureau" G. A. te Rotterdam in I960 of 1961 een veertiendaagse studiereis maken dooi de zes landen van de Europese Economi sche Gemeenschap. Het zijn de prijswinnaars van de opstel wedstrijd, die de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging onder het motto „Groei mee met de E.E.G." vorig jaar ter gelegenheid van haar diamanten jubi leum heeft uitgeschreven. Er werden 65 opstellen ingeleverd, waarvan naar het oordeel van de jury 27 voor bekroning in aanmerking kwamen. Tot de prijswin naars behoort de heer A. Verbeek uit Hoofddorp. Hillegom De afdeling Hillegom van het Rode Kruis heeft maandagavond in „Treslong" haar jaarvergadering gehouden. Een uitvoerig overzicht van de werkzaamheden, alsme de van de financiën werd hier gegeven. Na het openingswoord door de voorzitter, de heer L. de Vreeze, gaf de secretaris, de heer S. Laman. een overzicht van de ac tiviteiten. De afdeling is begonnen met het zgm. welfare-werk voor zieken, waar voor vrijwilligers zijn aangetrokken, die reeds een cursus hebben gevolgd. De lectuurinzameling verliep goed. Een groot aantal tijdschriften kon worden door gestuurd. De ieider van de lectuurdienst, de heer C. G. van Dam, ontving niet min der dan 288 boeken voor zieken. Onder de 124 deelnemende afdelingen staat Hille gom wat betreft de lectuurinzameling op nummer dertien van de ranglijst. Twee zieken konden vorig jaar een boot tocht met de „Henry Dunant" meemaken. Het financieel verslag vermeldde een te ruggang van de inkomsten, van 1854 in 1958 tot 1441 in 1959. Ter vergadering werden verscheidene suggesties gedaan om de inkomsten op te voeren. Doordat dokter H. F. ten Hoopen zijn functie als commandant van de Rode Kruiscolonne moest neerleggen, trad een teruggang in de activiteiten aan de dag. Het ledental liep vorig jaar terug, groten deels veroorzaakte door vertrek van leden naar elders. Het ledental van ongeveer driehonderd werd voor een gemeente van bijna vijftienduizend inwoners veel te klei geacht. Het bestuur hoop meer medewer king van de inwoners te krijgen. Tot slot sprak de heer De Vreeze een dankwoord tot allen die het werk van het Rode Kruis hebben gesteund. Op de rijksweg Harlingen-Franeker is een personenauto tegen een boom gereden. De achttienjarige H. J. Hoogland uit Har- lingen werd daarbij ernstig gewond en overleed enige uren later in een ziekenhuis. De auto werd bestuurd door de dertig jarige H. C. Westra uit Harlingen. Deze werd levensgevaarlijk gewond. Hoogland was leerling van de zeevaart school en liftte met de heer Westra naar Groningen. In Vlaardingen is de 68-jarige wielrijder C. Donkersloot aldaar, doordat hij geen voorrang verleende, in aanrijding gekomen met een personenauto. Hij werd met ern stige verwondingen opgenomen in een zie kenhuis. waar hij thans is overleden. De 24-jarige beroepsmilitair C. de Jong is met. zijn motorfiets even buiten de be bouwde kom van Leerdam in een bocht tegen een boom gereden en dodelijk ver ongelukt, De oorzaak van het ongeval is onbekend. Wegens doodslag en diefstal is vanmor gen door de Haagse rechtbank de 27-jari- ge Haagse schilder A.S., die in de nacht van 30 op 31 december de 47-jarige Ma rie van E., bijgenaamd „Blonde Marie", in haar kamer in Den Haag heeft ge wurgd, veroordeeld tot zes jaar gevange nisstraf met aftrek en ter beschikking stelling der regering. De officier had 12 jaar met aftrek geëist. Toen de vrouw dood was, had de schil der het lijk ontdaan van een gouden ring, een horloge en buitendien uit de kamer van de vrouw een hoogtezon, een bontjas- je en 50,— meegenomen. De verdediger achtte de schilder sterk verminderd toerekeningsvatbaar. Hij be val opneming in een psychopatenasiel aan. B. en W. van Amsterdam stellen de ge meenteraad voor te besluiten om voor een totaal nominaal bedrag van f 4.997.800 deel te nemen in de emissie van f 51.556.000 nieuwe aandelen tegen 150 percent door de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden in de tweede helft van maart. Amsterdam is als gewoon aandeelhouder in de gelegenheid in de uitgifte deel te nemen, omdat het in bezit is van 12.452 gewone aandelen Hoogovens van 600, 42 certificaten van 600 en 3 certificaten van 100, in totaal een nominaal bedrag van 7.496.700. B. en W- zijn van oordeel dat Amsterdam zijn belangen bij het Hoog- ovenbedrijf dient te handhaven in dezelfde verhouding als op het ogenblik. -QriOI 09v|'>0 7d*öfï> 3*1 •- N Sedert, de terugkeer van de 7 december divisie in 1950 uit Indonesië, worden jaar lijks op 7 december de gevallenen her dacht, zowel in Nederland als in Indone- siec. De herdenking werd in Nederland ge houden bij het nationaal monument te Amsterdam, in Indonesië bij het divisie monument op het ereveld Menteng Poe- loe te Djakarta. Toen dc regering het vorig jaar besloot de herdenking van alle gevallen militai ren voortaan te doen plaatsvinden op 10 mei werd besloten, de herdenking op 7 december, die een traditie was geworden, voortaan te houden bij het divisie-staf kwartier te Schaarsbei-gen. Door de bond oud-strijders „7 december" is nu het initiatief genomen om aldaar een passend divisiemonument op te rich ten, dat op 7 december 1960 zal worden onthuld. Het ontwerp is reeds gereed, een urn met aarde van het ereveld Menteng Poeloe zal zichtbaar in het monument worden opgenomen. De uitvoering van de bouw zal geschieden door het huidige 7 de cember geniebataljon. LUXEMBURG (UPI) De Luxemburg se minister van Buitenlandse Zaken en het Leger, Eugen Schaus, heeft bekendge maakt dat het strategische alarmsysteem in het Centrale Europese Hoofdkwartier van de NAVO in Fontainebleau in de nacht van 29 februari zonder dienstdoend officier was. De officier-, die die avond dienst had, majoor Aloyse Schlitz, van het Luxem burgse leger, is naar Luxemburg terug geroepen, aldus Schaus. Schaus bevestigde, dat Schlitz wegens plichtsverzuim zal worden vervolgd. Hij noemde het incident „hoogst betreurens waardig". Woordvoerders van het Luxem burgse leger en de regering gaven de vol gende officiële lezing van de gebeurtenis sen op 29 februari. De majoor was met zijn chauffeur weggegaan om te eten. Om elf uur kwam hij terug en men vertelde hem dat er naar hem gevraagd was. Des ondanks vertrok de majoor weer, naar verluidt, in vrouwelijk gezelschap. De nacht had hij blijkbaar doorgebracht in bars in de buurt van het hoofdkwartier. Pas de volgende morgen keerde hij op het hoofdkwartier terug waar generaal Etienne Valluy hem om een verklaring van zijn gedrag vroeg. Schlitz was niet in staat een bevredigend antwoord te geven en Valluy ontzegde hem de toegang tot het hoofdkwartier en zond hem naar Luxemburg terug. Daar werd hij door mi nister Schaus onmiddellijk geschorst. BUENOS AIRES (UPI) De Argen tijnse strijdkrachten zijn maandag in toe stand van paraatheid gebracht, om op 27 maart vrije en ordelijke verkiezingen te waarborgen. Het gerucht doet de ronde, dat dc staat van beleg zal worden afge kondigd. De minister van oorlog gen. Ro- dolfo Larcher heeft een urenlange bespre king met leden van de generale staf ge had. De Peronistische terroristen, die pro beren de verkiezingen te verstoren, heb ben de waarschuwing ontvangen, dat zij krachtens de militaire jurisdictie de dood straf onder ogen moeten zien. De regering heeft haar maatregelen ge nomen na een weekeind van sabotage en terreur. Een bom heeft de woning ver nield van een officier van de inlichtingen dienst van het leger. Een kind van de of ficier werd gedood en zijn andere drie kin deren, zijn vrouw en hijzelf raakten ge wond. Eerder was in Mar Del Plata een aan de staat toebehorende opslagplaats van benzine verbrand. Deze brand is aan opzet toegeschreven. De schade bedroeg een miljoen gulden. NEW YORK (Reuter) Bondskanse lier Adenauer en de Israëlische premier David Ben Goerion hebben maandag in New York voor het eerst een onderhoud met elkaar, gehad. West-Duitsland en Is rael onderhouden geen diplomatieke be trekkingen. Zij hebben wel contact met el kaar door middel van een schadevergoe dingscommissie. Het gesprek heeft twee uur geduurd. Na afloop zei Adenauer „diepgeroerd" te zijn. Plij verklaarde er zeker van te zijn, dat het Duitse volk en de Duitse re gering ervan overtuigd zijn, dat de wederzijdse samenwerking met en de steun voor Israel ook in de toekomst vruchten zal dragen. Ben Goerion her innerde aan wat hij vorige zomer in het parlement gezegd had: namelijk dat het Duitsland van vandaag niet het Duits land van gisteren is. Na zijn ontmoeting met Adenauer zei hij overtuigd te zijn van de juistheid van zijn oordeel. Van Westduitse zijde werd verklaard, dat geen van de twee regeringsleiders de kwestie van het aanknopen van diploma tieke betrekkingen ter sprake wilde bren gen, omdat zij beiden van mening waren dat er belangrijkere kwesties zijn. Later hadden Adenauer en Ben Goerion ieder afzonderlijk een onderhoud met de secretaris-generaal van de UNO, Ham- marskjoeld. HET VOORJAARS- SEIZOEN BREEKT AAN Wij kunnen voor direkt plaatsen een Beschaafde, aanko mend Verkoopster (17 a 18 jaar) Wij geven de voorkeur aan een jonge dame. die grote interesse heeft voor het dames-modevak. U kunt zich persoonlijk melden bij: RAINBOW Anegang 26 - Telef. 10643 GEVRAAGD: NIJMAN - SPAARNE 34 hoek Damstr. Aanm. tot 6 u. 's Maandags tot 7 uur. 's Zaterdags tot 1 uur DOORREGEN O.LAPPEN 1.50 per 500 gram RIBLAPPEN 2.18 per 500 gram MAGERE O.LAPPEN ,f 2.50 per 500 gram Afgehaald en contant bij: 7 EIKENLAAN 41 Telef. 38765 TE KOOP AANGEBODEN: BANKETBAKKER IJ AUTOMATIEK Brieven No. 2323 bur. v. d. bl. ENERGIEKE JONGEMAN 37 jaar, zoekt een passende werkkring. Gaarne in be drijf met toekomstmogelijk heden. Ruime technische en leidinggevende ervaring. Prima verkoper. In bezit van alle rijbewijzen. Briever gaarne No. 2318. Enkele overjarige GASFORNUIZEN en WASMACHINES tegen zeer lage prijs GEN. CRONJéSTRAAT 94 Telef. 55027 kom... zie... en geniei van de grootste Flora tentoonstelling aller tijden, a Rotterdam 25 maart-25 september iedere dag van 9-24 u.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6