ST0MABHA5 Haarlems Dagblad Forum van Ver. Volksonderwijs behandelde onderwijs problemen Boeiende expositie in Bloemenheuvel van werk van Dirc Lindeboom Agenda voor Haarlem en de IJmond Koninklijk goud voor A. A. M. Sieters Zes maanden voor huisvredebreuk, weerspannigheid en belediging Al het nieuws op watersport- gebied 7 V eisen-IJ muiden Beverwijk Oecumenische raad houdt excursie naar Nocturnen Hotel Van Aken wordt uitgebreid met 11 kamers Lente bij Rainbow Rioolaanleg wordt thans ook „besmet" verklaard Kerkelijk Nieuws Formitroïformidabel HAARLEMSE POLITIERECHTER A anmeldingsfo rmulier Kunst- en filmavond Ned. Blindenbond watersport-tentoonstelling RAI-GEB0UW AMSTERDAM Koninklijke onderscheiding voor N. C. v. d. Putten Feestavonden van Klaas de Vriesschool in Haarlem De schaderegeling voor de Frans Elza Burgerlijke Stand van Haarlem JliNSDAG 15 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In Huize Bloemenheuvel te Bloemendaal is tot 4 april een tentoontselling te zien van tekeningen van Dirc Lindeboom. In de catalogus lezen we dat Lindebooms ver beeldingen „al tekenend" tot stand kwa men en de titels slechts als toevoegsels be schouwd moeten worden. Men moet Lin deboom echter niet als een figuur zien, die nooit een bepaald resultaat voor ogen zou hebben. Tekeningen als „De Sceptici" en „Critiek zij ons doel" zullen toch zeker van het begin af zo bedoeld zijn. Ik moet alleen zeggen dat vele der tegenwoordige critici heel andere heren zijn dan Linde boom hen zag; luchtiger in hun bekijken der dingen. Men verwondert zich er trou wens een beetje over dat Lindeboom critici zo kon zien, daar men gezien Lindebooms werk zich zo moeilijk kan voorstellen dat hij zelf onder critiek ge leden zou hebben. Wel is het zo dat een Melle meer van deze tijd wordt gezien en Lindeboom in een vroegere periode gesitueerd wordt. Vorm en uitvoering van zijn werk roepen herinneringen op aan wat rond de laatste eeuwwisseling werd gemaakt. Ik verge- BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Animeermeisjes", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Marguerite Gaütier", 18 j. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Onstuimige driften", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Opgrond van overspel", 18 j. Donderdag 14 en 20 uur: „De glimlach van een zomernacht", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en woensdag 20.15 uur: „The nun's story", 14 jaar. Don derdag 20.15 uur: „De jonggehuwden", 14 jaar (Bijz. Kerkewerk Herv. Gemeente Heemstede). Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De rest is zwijgen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur „Moordenaar aan boord", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: ,.M een stad zoekt zijn moordenaar", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 uur: „De verkeerde man", 14 jaar. Donderdag 20 uur: „Als Parijs ontwaakt", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal) Tol 4 april dagelijks van 1017 uur, zondags van 1417 uur: expositie van tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 20 maart op werkdagen van 1317 uur: expositie van werken van Alechinsky. Appel. Corneille, Jorn en Nanninga. H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede) Tot 21 maart dagelijks van 11—16 uur: expo sitie van aquarellen van Bernine Stuart. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: expo sitie vèn grafieken van Henk Huig. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rood)) Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. Kunstzaal „Vomitif" (H. Roozenlaan 53, Overveen): Tot 21 maart dagelijks van 20— 22.30 uur en zondags va.i 1017 uur: ex positie van werken van Arnold van Doorn. Nelly Angevare en Louis Perron. Remonstrantenhuis (Wilhelminastr. 22): Tot 17 maart op zondag, maandag, dins dag en woensdag van 13—16 uur: expo sitie van werken van Freek Souwer. DIVERSEN Vleeshal Woensdag 12.35 uur: Bezin- ningspauze. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 11 maart). DINSDAG 15 MAART Thalia, 20 uur: „Het geheime comman do". WOENSDAG 16 MAART Thalia, 20 uur: „Het geheime comman do". Rex, 20 uur: „Geen liefde duurt eeuwig". DINSDAG 15 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Luxor Theater, 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank". WOENSDAG 16 MAART Bioscopen: als dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: Concerl Noordhollands Philharmonisch Orkest. „Critiek zij ons doel" leek even met Melle omdat bij deze ook veel beelding pas schilderend gevonden werd. Bij Lindebooms werk werd ook wel gedacht aan Jeroen Bosch, die vermoede lijk toch bewuster op zijn doel afging. Maar hoevele meer bekende surrealis tische schilderijen kunnen ons als bedrog voorkomen naast Lindebooms bizarre en van een merkwaardige humor getuigende vondsten. Lindeboom is even uitzonderlijk als een Escher, van wiens werk hier kort geleden een tentoonstelling gemaakt werd. Maar Lindeboom is gevoeliger. Tegenover Eschers denkwerk staat Lindebooms in tuïtie. Lindeboom heeft weinig geëxposeerd en is te weinig bekend. In Bloemenheuvel wordt dus alleszins iets bijzonders ge bracht: een tentoonstelling, die men niet mag missen. Bob Buys Advertentie Hebt U maagklachten? Misschien zelfs' reeds maanden of jaren? Neem dan geen lap middel, dat U slechts tijdelijk helpt en dat U dus moet blijven inne men, doch STOMABRAS dat een blijvende ver betering brengt. Met het oog op de toenemende belang stelling voor de wekelijkse „Nocturnen" in de Maranathakerk in Amstex-dam waarin een nieuwe vorm wordt gezocht voor de protestantse eredienst organi seert de Oecumenische Raad van Ker ken voor Haarlem en omgeving voor dinsdagavond 22 maart een excursie naar zulk een bijeenkomst. Deelnemers kunnen zich tot en met donderdag nog voor deze excursie opgeven bij de secretaris van de Oecumenische Raad, mr. H. M. Kits van Heijningen, Wilhelminapark 13. De „noc turnen" worden geleid door de Amster damse predikanten ds. W. Barnard en ds. W. G. Overbosch, terzijde gestaan door de kantor Frits Mehrtens. De hotel-accommodatie in Haarlem wordt op het ogenblik weer enigszins uitgebreid aangezien de eigenaar van hotel Van Aken op de hoek van de Baan en het Houtplein in Haarlem het pand Baan 13 heeft aange kocht. De heer G. A. van Aken deelde ons mede, dat men thans druk bezig is aan de verbouwing en men hoopt de elf nieuwe ka mers, die plaats bieden aan 24 personen nog voor het seizoen gereed te hebben. Sa men met de dependance in het pand Baan 9 en het eigenlijke hotel-café-restaurant komt hierdoor de accommodatie van hotel Van Aken op 30 kamers, waarin ongeveer 65 personen ondergebracht kunnen wor den. Advertentie Na 9 succesvolle dagen Voorjaars- beurs, nu weer onze complete voor jaarscollectie in de Anegang. SPECIALE AANBIEDING Zuiver wollen jumper „Pull-Polo" met korte mouw, kraag op 2 ma nieren te dragen. Frisse lentetinten 10.75 Italiaans vest met korte mouw, grote kraag, zuiver wol lila, geel, linde 14.75 ANEGANG 26 TELEFOON 10645 Bouwstaking in Haarlem Het stakingscomité van de bouwvakken in Haarlem heeft besloten ook de riole ringswerkzaamheden „besmet" te verkla ren. Met het oog op het belang voor de volks gezondheid zullen echter enkele riolerings objecten in zoverre worden afgewerkt, dat openliggende riolen worden afgedekt. Dit zal gebeuren bij de werkzaamheden in het Kleverpark, de Paul Krugerkade, de Rozenstraat en de Kampervest. Zodra deze riolen zullen zijn dichtge maakt, zal er niet meer gewerkt worden aan objecten van rioolaanleg. De staking heeft zich in Haarlem weder om uitgebreid tot verscheidene bouwwer ken, waar tot dusverre nog incidenteel werd gewerkt. In heldere en duidelijke uiteenzettingen heeft maandagavond in de aula van het Laurens Costertyccum een forum, samen gesteld uit de dames M. Bollebakker en M. J. Poldermans en de heren J. Buijs jr., J. de Vries, A. J. Poelstra, J. P. Bloemsma en drs. D. C. Monté geantwoord op vragen van de niet zo talrijke toeschouwers, be- trefrende de schoolopleiding die zoon of dochter eventueel kan genieten. De heer W. Hazevoet heette als ver tegenwoordiger van de vereniging „Volks onderwijs" die deze avond geox-ganiseex-d had de aanwezigen welkom, waarna de voorzitter van het forum de heer J. Buijs jr. de leden van het forum aan het publiek voorstelde. De belangrijkste vx-aag, die ook wel het uitvoerigst door het fox-um wei-d behan deld, luidde: bestaat er een mogelijkheid om via de ambachtsschool naar de h.t.s. te komen? Foi'umlid J. P. Bloemsma, leraar aan de lagere technische school, legde aan de hand van overzichtelijke figuren op een bord uit, dat er nu op de ambachtsschool een voorbereidende klas bestaat, die een jaar duurt en waarna de leex-ling allex-lei richtingen op kan. Naast deze mogelijk heid kan de leerling in een zogenaamde v.u.t.o.-klas tei-echtkomen, waar hij klaar gemaakt wordt voor het toelatingsexamen van de schakelklas van de h.t.s. of de eei-- ste klas van de u.t.s. of e.t.s. Indien deze opleiding helemaal gevolgd wordt, is het mogelijk dat de leerling bij zijn negen tiende jaar op de h.t.s. zit, zodat dus uit stel van dienstplicht verkregen kan worden. Uit de voorbereidende klas waar ruim 750 leex-lingen zitten, zijn er gemiddeld vijftien of zestien die op deze manier slagen voor de h.t.s. Het fox-um richtte echter een waarschuwing tot de aanwezige ouders dat de opleiding op de h.t.s. een zeer zware is. en dat zelfs leex-lingen met h.b.s.-b of mulo-b-diploma niet altijd slagen. Geeft de huishoudschool de mogelijk heid voor algemene ontwikkeling en het leren van taken, was één van de volgende vx-agen die het forum werd voorgelegd. Mejuffrouw. M. J. Poldermans zette in aansluiting hiex-op uiteen, dat op' dé tegen woordige huishoudscholen en nijverheids scholen voor meisjes wel degelijk ruimte wordt gelaten voor algemene ontwikke ling. Verdere uitbreiding is niet mogelijk omdat de leex-linge te zwaar belast wordt door de vele uren en de vele vakken die haar schoolleven dan in beslag zouden nemen. De vraag of werkelijk de "noodzaak be stond om naast de bestaande technische school, een school te stichten voor kin deren met een zekere handvaardigheid, die echter in geestelijk opzicht de theorie lessen niet kunnen volgen, werd met een volmondig ja door het forum beantwoord. Het hoofd van het gemeentelijk bureau voor school- en bex-oepskeuze, drs. G. P. J. van Alkemade, gaf een nadere toelichting op deze vraag, waaruit bleek dat deze school in een behoefte voorziet. „Waar moeten andex-s leerlingen, voor wie de ambachtsschool te moeilijk is en die zeker ook niet in aanmerking komen voor mulo of h.b.s., maar die wel een technische handvaardigheid bezitten, naar toe?" De duur van deze school is vier jaar en de klassen zijn stei'k individueel gericht. De vooi'zitter van het forum moest ten slotte wel een einde aan de talrijke vragen maken. Na een kort sluitingswoord van de heer Hazevoet, die dank bracht aan de leden van het forum, werd deze bijeenkomst gesloten. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hedel: J. C. Schuurman te Bleskensgraaf; te Gouda: Joh. van der Velden te Dordrecht. Aangenomen naar Kampen (Ver. van Vrijz. Herv.): J. W. Schaap te Oldehove. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Groningen-Zuid: S. Zijl stra te Eindhoven. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-Kralingen: H. van Leeuwen te Arnhem en D. Slagboom te 's Gravenzande; te Barendrecht: M. Tanis te Middelharnis en E. Venema te Zwijn- drecht. Beroepen te Klundert: J. C. van Ravenswaaij te 's Gravenhage-Schevenin- gen. In de voorzaal van restaurant Brink- mann in Haarlem is vanmorgen de heer A. A. M. Sieters, bureauchef ten kantore van de notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. in Haarlem, onderscheiden met de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Dit ge schiedde tijdens een huldiging ter gele genheid van het feit dat de heer Sieters vandaag veertig jaar aan hetzelfde nota- x-iskantoor was verbonden, waaxwan de laatste tien jaar als chef de bureau. Daar de burgemeester van Haax-lem verhinderd was, speldde de heer De Reede de jubilaris de koninklijke onderscheiding op. Tevoren kenschetste de heer De Reede mede namens notaris Brants de heer Sie ters met de woorden „rustig temidden van de golven" en hij voegde er aan toe: „Rustig, maar nooit saai". Spreker zei dat het notariële werk bij de heer Sieters in goede handen is. Hij weet vertrouwen te wekken en geheimen te bewaren. De heer De Reede waardeerde in de jubilaris on der meer de sympathieke en oprechte wij ze van omgang met zijn patroons, onder geschikten en cliënten. Nadat hij de heer Sieters de gouden eremedaille had opge speld overhandigde hij hem een geschenk in couvert. Mevrouw Sietex-s kreeg bloe men. De heer A. D. Th. Bruijning voerde als oudste kandidaat namens het personeel het woord. Behalve het gevoel voor hu mor en het goede humeur van de jubila ris roemde hij diens bescheidenheid en hulpvaardigheid. De heer Sieters stelt zijn kennis en vaax-digheid graag ter beschik king van andex-en. Nooit doet men tevex-- geefs een beroep op hem. Deze spreker Advertentie voorkomt keelaandoeningen en griep! Formitrol tabletten op basis van formaldehyd werken sterk antiseptisch en desinfecterend! een produkt van Dr. A. Wander A.G. - Bern Zes maanden gevangenisstraf, het maxi mum dat de politierechter kan opleggen, was maandag het vonnis voor een 48-ja- x-ige Haai-lemse chauffeur. Hij stond te recht wegens huisvredebreuk, weerspan nigheid en belediging van een ambtenaar in functie. Op 28 december kwam de man weer eens aan de woning van een Haarlemse, die echter niets meer van hem wilde we ten. Hij was onder invloed van drank. Voor de deur ontstond een ruzie. De chauffeur drong de gang binnen en greep daar de vrouw bij de keel. Een brigadier van politie die juist met zijn zoontje pas- seei'de kwam tussenbeiden. De man liet zich niet zo maar meenemen en op een gegeven moment lagen de politieman en de chauffeur over de stx-aat te rollen. Het zoontje ging naar het bureau om verster- king te halen. Ten slotte op het bux-eau gekomen probeerde de chauffeur een der politiemannen te laten stx-uikelen. De bri gadier had bij de vechtpartij een paar krabben over zijn gezicht gekx-egen. „Och, die vechtpartij kan ik vei'geten, edelachtbax-e", zei de brigadier ter zitting, „maar niet dat vex-dachte mij heeft uit gescholden voor „S.S.'er". De chauffeur zei dat hij had gespx-oken van „S.S.-methoden" De officier van Justitie, ïrir. H. Lager- Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Z\j die zich met ingang van 1 april 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. waard, eiste zes maanden gevangenisstraf en de politierechter, mr. H. J. Ferwex-da, vonniste confox-m. Neusbeen kapot geslagen Zes weken gevangenisstraf kreeg een 27-jarige Haax-lemse chauffeur-monteur die in de nacht van 21 op 22 februari een Haax-lemmer die met zijn gezin uit Zand voort terugkeerde, mishandelde. De zoon van de mishandelde man vex-- telde ter zitting als getuige dat vex-dachte in de bewuste nacht een groentekist op de auto van zijn vader had gegooid. Toen zijn vader er iets van zei, kwam de chauffeur-monteur op hem af en sloeg hem het neusbeen kapot. Vex-dachte is reeds enige kex-en wegens mishandeling veroordeeld en hij loopt nog in een proef tijd. Drie maanden gevangenisstraf luid de de eis. De politierechter maakte ex- zes weken van. Dure fles wijn Een 18-jax-ige student stond terecht we gens diefstal in vereniging of heling van een fles wijn. Met enkele vrienden wilde de student op een avond in een Bloemen- daals x-estaurant naar binnen, toen er een feestavond aan de gang was. De jongelui werden echter niet toegelaten. Een vriend van de student ontdekte in de gang een paar flessen wijn en hij gaf er een aan vex-dachte. Deze nam de fles mee naar huis. De officier van Justitie wilde er i-eke- ning mee houden dat vex-dachte 'student is en met een geldboete volstaan. Hij eis te 150. Verdachte zei dit bedrag moei lijk te kunnen betalen. De politiex-echter antwoordde dat op het geen de student had gedaan, normaal ge vangenisstraf staat. Hij veroox-deelde ver- dachte tot 50. Diefstal in pension Tot een maand gevangenisstx-af met af trek van voox-arrest werd een 30-jarige Haax-lemmer veroordeeld. Vex-dachte was tenlastegelegd dat hij onder meer uit het pension van zijn vriend messen, lepels, blikken conserven, handdoeken en flessen drank had gestolen. Ook zou hij uit het atelier van een Haax-lemse fotograaf een sigax-ettenaansteker en foto's hebben weg genomen. Verdachte gaf slechts de ont vreemding van de conserven, de handdoe ken, de messen en de foto's toe. De offi cier van Justitie, mx\ H. Lagerwaard, achtte het bewijs voor de gepleegde dief stallen bewezen en vorderde een maand gevangenisstraf zonder aftx-ek van voorax-- rest (drie weken). Mr. W. Boers, de raads man van vex-dachte, meende dat het be wijs voor de schuld van zijn cliënt niet geleverd was. De vriend van verdachte zou namelijk de indruk hebben gewekt dat hij De Nederlandse Blindenbond houdt don- dei-dag 24 maart in de tuinzaal van het Concertgebouw in Haarlem een kunst- en filmavond. Medewerking verleent de mu ziek-, zang- en toneelvei-eniging Musicor- da met de opvoering van o.a. de operette Maske in Blau. Voorts zal de film De stoute schoenen worden vertoond. Het scenario van deze film is geschreven door de blinde px-edikant en dichter ds. Jan Wit. Advertentie 11 t/m 20 maart 1960 entree f 2.- Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 u, Voordelige N.S.-dagretourkaart Incl. tram/bus en toegangsbewijs. in het pension baas in eigen huis was en dat verdachte zich genoemde voorwerpen vrij mocht toeëigenen. Vrijspraak Een 25-jarige H.T.S.'er uit Haarlem stond vervolgens terecht op beschuldiging dat hij op 15 oktober van het vorig jaar als bestuurder van een bestelauto een op de Gedempte Voldersgracht in Haarlem geparkeerde auto had aangereden en daar na was weggereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Een 18-jarige elektri- ciën getuigde gezien te hebben dat de aangereden wagen schade had opgelopen. Vex-dachte en dx-ie mede-scholieren, die ook in de auto van verdachte hadden ge zeten, vex-klaax-den echter dat zij na de aanrijding waren uitgestapt, maar dat zij geen enkele beschadiging aan de gepax-- keerde auto hadden waargenomen. De of ficier van Justitie achtte het tenlastege- legde bewezen. De politierchter was hef. daar niet mee eens en sprak verdachte vrij. De heer J. de Reede speldt de bureau chef van het notariskantoor, de heer A. A. M. Sieters, de koninklijke gouden eremedaille op. bood de heer Sieters een boekwerk en een vulpen aan. Vervolgens spraken de heer H. J. Bred- dels, een oud-collega van de jubilaris die ruim 35 jaar met deze heeft samenge werkt. en de heer M. Ringnalda, voorzit ter van de afdeling Haarlem van de Bond van notarisklerken. Nadat de heer Sietei-s voor de hartelij ke woorden, geschenken en bloemen had bedankt, maakten talrijke aanwezigen, onder wie vele oud-collega's en makelaars gebruik van de gelegenheid de heer Sie ters en zijn gezin geluk te wensen. Veertig jaar bij Incassodienst Vandaag herdenkt de heer N. C. van der Putten, controleur bij de gemeente lijke incasso-stortings- en ophaaldienst, het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst der gemeente Haax-lem trad. In verband hiermede werd de jubilaris met zijn echtgenote en dochter vanmorgen ten stadhuize door de burgemeester ont vangen. Mr. O. P. F. M. Cremers felici teerde de heer Van der Putten met zijn jubileum en stelde daarbij de verdienste van de jubilerende ambtenaar in het licht. De burgemeester zei het zeer op prijs te stellen de jubilaris te kunnen mededelen, dat hém bij Koninklijk Besluit de ereme daille in brond, vex-bonden aan de orde van Oranje Nassau is verleend. De bur gemeester bevestigde het aan deze onder scheiding verbonden eremetaal vervol gens op de borst van de jubilaris. De heer Van der Putten dankte de bur gemeester hartelijk voor de hem verleen de onderscheiding en voor de tot hem ge richte wooi'den. In de loop van de dag maakten de direc tie en veel collega's gebruik van de gele genheid om de heer Van der Putten met zijn jubileum geluk te wensen, waarbij hem namens het personeel een verrekij ker werd aangeboden. De leerlingenvereniging van de Klaas de Vriesschool te Haax-lem heeft vrijdag en zaterdag in gebouw St. Bavo de jaar lijkse feestavonden gehouden, eerst voor de leex-lingen uit de eerste klassen met ouders en leerkrachten en zaterdag voor de leex-lingen van de hoogste klassen, de oud-leerlingen, ouders en leerkrachtten. De avonden werden beide geopend door de voorzitster van de leerlingen-vex-eni- ging", Nan Westera. Het uitgebreide,programma bevatte on der meer koox-zang onder leiding van de heer E. van 't Kaar, dans van Marijke Bak ker op een mazurka van Cajaturjan, zang van Jaap Hartog, die zichzelf begeleidde op de gitaar en een geestige conference door de heren De Bock en Van der Graaf. Na de pauze werd er een spel der ver beelding in twaalf taferelen opgevoerd, waarin op kluchtige wijze banden werden gelegd en verbroken tussen de negentien de eeuwse x-omantiek en de twintigste eeuse techniek. Het feest werd gesloten met een bal, dat tot twee uur duurde, onder leiding van de heer G. Fortgens. De dansmuziek werd verzorgd door de „Dawn Club Seven" on der leiding van Ronny van Beaumont. Nu het openbaar onderzoek door de ma- rineraad heeft geresulteerd in de uitspraak, dat fouten aan de zijde van de Koninklijke Marine de oorzaak zijn geweest van de aanvaring op 25 september 1959, tussen H.M. Vliegkampschip „Karei Doorman" en het Belgische vissersvaartuig „Frans Elza". zal de staatssecretaris van Defensie (Ma rine) in contact, treden met de reder en de nabestaanden van de bemanning van het overvaren Belgische vaartuig, teneinde tot een voor alle partijen bevx-edigende oplos sing te komen. Dit heeft de marine-voor lichtingsdienst medegedeeld. BEVALLEN van een zoon: 12 maart: D. A. van den Berg-de Lange; J. M. de Haan-Franken; J. M. A. Slangen-Hout man; W. Klingers-Roest; 13 mrt.: J. Pronk- de Waal; C. M. Rauwers-van der Ploeg; M. J. T. van Sambeek-Levelt. BEVALLEN van een dochter: 10 mrt.: S. C. ten Hagen-de Kam: 12 maart: H. M. Geijsen-Hesseling; F. H. Ketting-de Vries; J. M. A. Slangen-Houtman; W. Wesseling- van den Berg; 13 maart: G. Knoef-Witte- veen; E. W. J. van Essen-Franse; J. M. C. Voets-van Drunen; 14 maart: J. E. Eich- horn-de Ruiter; S. E. Px-insen-Lichtleitnex-, ONDERTROUWD: 14 maart: J. M. H. Blom en G. E. M. Balm. GETROUWD: 14 maart: M. F. Janssen en A. Wagenvoort. OVERLEDEN: 11 maart: J. Vex-burg-van der Kamp, 83 j., Kenaupark; H. C. H. Se- ders-Turnhout, 78 j., Oranjeplein; S. C. Atzema-de Wijn. 54 j., Emmastraat; P. A. M. Steynebrugh. 64 j., Nw. Gracht; 12 mrt.: M. Bok-Klok, 81 j„ Ged. Raamgracht 11; J. Snooij. 84 j„ Teslastraat; 13 maart: A. Keuning-Deutekom, 66 j., Pijlslaan.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7