WF j de zonnige RAN O de msnapedfitf. van demsïe Wuj. Chefarine Episcopaat over de structuur van sociale organisaties Braziliaanse staatsman zoekt contact met Nederland Kort en bondig Weinig verandering NAAIMACHINES Griep? Chefarine„4" doet wonderen Eén „katholiek verbond van de arbeidaanbevolen Taxichauffeur beroofde passagiers Landbouwschap wil industriespreiding in Deltaplan De Antwerpen-Rijn- verbinding Gemeentepersoneel kreeg salaris uitbetaald Jongens overvallen Twee doden in het verkeer ENGEL Hongaar bij ruzie doodgestoken 2 035 ~C9 Toelichting van nir. Luns Nederlandse studente in Engeland vermist Steun gevraagd voor ontwikkeling van Rio Grande do Stil Landstaal in liturgie onderwerp voor Concilie Herziening tienjarenplan van Suriname WOENSDAG 16 MAART 1960 In een onderhoud met de katholieke sociale organisaties heeft kardinaal Alfririk, aartsbisschop van Utrecht, het standpunt van het Nederlandse episcopaat uiteen gezet ten aanzien van de aanpassing der organisatiestructuur aan de veranderde omstandigheden. Hiermee beantwoordt het episcopaat aan een verzoek daartoe, gedaan in 1951. De verklaring van het Nederlandse episcopaat, welke is uitgegeven in de vorm van een schrijven, is het resultaat van de studieopdracht, welke de bis schoppen gegeven hebben aan de commissie-Beaufort. De bisschoppen hebben zich verder laten adviseren door hun permanente commissie voor maatschappelijke vragen, welke herhaalde malen contact heeft gehad met de betrokken organisaties. Zij richten zich voornamelijk tot de organisaties der werknemers. Het advies, der bisschoppen bepaalt zich tot drie vraagstukken: de al of niet op richting van bedrijfsbonden, de samen werking van alle katholieke werknemers in één centrale of federatie en de onder linge verhouding en taakverdeling dei- vak- en standorganisaties. De oprichting van bedrijfsbonden in plaats van de tot dusver gehandhaafde horizontale organisatievorm is geen kwestie van katholiek beginsel, aldus de bisschoppen. Doch wanneer de verticale organisatievorm der bedrijfsbonden ge kozen wordt, stelt, het episcopaat enige voorwaarden. Inzake de vraag of er één of meer vakcentralen dienen te komen, stelt het episcopaat, dat de huidige ont wikkeling van de maatschappelijke struc turen pleit voor een gezamenlijk overleg van de uitvoerende, mediale en leiding gevende werkers om te komen tot oprich ting van één katholieke centrale, waarbij alle katholieke beroeps- en vakorganisaties rechtstreeks zijn aangesloten en waarin de drie genoemde groeperingen als zodanig aanwezig zijn. In dit ..Katholieke verbond van de arbeid" zouden zodanige maat regelen getroffen dienen te worden, dat de genoemde groeperingen garantie hebben volledig tot hun recht te zullen komen. Mocht de ene centrale voor het ogenblik onbereikbaar blijken, dan denkt het epis copaat aan de vorm van een drieledige federatie. Om praktische redenen zal deze federatie zo geformeerd moeten zijn, dat directe besluitvorming in de top mogelijk is. Ten aanzien van de taak en de ver houding der vak- en standsorganisaties meent het episcopaat, dat de taak der vak- Advertentie per hele liter De geheide gebeide van Wynand Fockink ZEER OUDE GE NEVE R Wynand Fockink - Anno 1679 De Zwijndrechtse politie heeft de hand gelegd op een 26-jarige Rotterdamse taxi chauffeur, die heeft bekend in de nacht van 5 op 6 maart in Zwijndrecht een van zijn passagiers te hebben beroofd van een por temonnee met 125 en een andere pas sagier een biljet van tien of 25 gulden af handig te hebben gemaakt, nadat hij hem had mishandeld. De man is ter beschik king van de officier van Justitie in Dor drecht gesteld. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. Twee Zwijndrechtse vrijgezellen lieten zich in de bewuste nacht uit Rotterdam met een taxi naar huis brengen. Onder weg gaven zij een lift aan een 26-jarige Dordtenaar, die eveneens de laatste trein had gemist. Zij werden door een Rotter damse taxichauffeur naar Zwijndrecht ge reden waar het gezelschap en de chauf feur nog wat gezellig napraatten in de wo ning van een der passagiers. Er werd een plaatje gedraaid, wat gegeten en gedron ken en de Rotterdamse chauffeur vond het blijkbaar gezellig want hij bleef „plak ken". Intussen werd de rit afgerekend en de chauffeur kreeg een goede fooi. Een der Zwijndrechtenaren voelde zich ineens onpasselijk en de taxichauffeur bracht hem bereidwillig naar bed. Na dit hulpbe toon bracht hij de Dordtenaar naar diens woonplaats. Nog in Zwijndrecht rijdende, eiste hij nogmaals betaling van de ge maakte rit, maar de passagier weigerde dit. Daarop stopte de chauffeur zo plotse ling, dat de passagier van zijn zitplaats onder het dashboard schoot, waarna de chauffeur hem mishandelde en hem uit de taxi werkte. Tijdens de worsteling zag de Rotterdammer kans een biljet van 10 of 25 uit de zakken van zijn slachtoffer te nemen. Voor de naar bed gebrachte Zwijndrech- tenaar kwam de volgende ochtend de ont goocheling. Hij was zijn portemonnee met ongeveer 125 kwijt. De Rotterdamse re cherche arresteerde de man donderdag. Op het kantoor van het taxibedrijf waar hij werkte, werden nog enkele verkoolde resten aangetroffen van de portemonnee. Ook een aan de beroofde Dordrechtse pas sagier toebehorende grammofoonplaat werd nog in het bezit van de verdachte chauffeur aangetroffen. organisaties naast de blijvende beharti ging van materiële belangen en de ver zorging van beroepsmatige aangelegen heden zich meer dan vroeger moet uit strekken tot de godsdienstig-zedelijke, maatschappelijke en culturele vorming van de mensen, die bij haar zijn aange sloten. Dit betekent integratie van het werk der vak- en standsorganisaties. De studiecommissie Deltaplan van het Landbouwschap heeft zich beraden over de ruimtelijke ordening in het Deltage bied. Het Landbouwschap aanvaardt hel als een noodzakelijkheid, dat bij de uit voering van de plannen voor de ruimtelij ke ordening in Zuidwest-Nederland veel cultuurgrond verloren zal gaan en tal van agrariërs van hun bedrijven zullen moe ten wijken. Het doet dit met het oog op de grote ontwikkelingsmogelijkheden van het Deltagebied en het nut hiervan voor geheel Nederland. Wel meent het Landbouwschap dat zo mogelijk voor niet-landbouwkundige doel einden alleen de slechtere gronden moe ten worden gebruikt, ook van dat land, dat door de Deltawerken blijvend boven water is gekomen. Voorts zal bij de plannen de regeling moeten worden getroffen, dat de wijkende agrariërs elders, onder meer door inschakeling van domeingronden op het „oude land" en in de IJsselmeerpol- der waarbij ook verkrijging in eigen dom mogelijk moet zijn hun beroep kun nen voortzetten. Mede op grond van de overweging dat het gebruik van goede grond bij de uitvoe ring van de plannen moet worden beperkt, staat het Landbouwschap een spreiding van industrievestiging voor over geschik te plaatsen in het hele Deltagebied met in achtneming van regionale concentratie. Het meent voorts dat de ontwikkeling van Westelijk Noord-Brabant vraagt om een spoedige bouw van een brug over het Ha ringvliet ten behoeve van de Beneluxweg. Minister Luns heeft dinsdag in de Twee de Kamer nog eens uiteengezet, hoe het staat met de besprekingen met België over een Antwerpen-Rijn-verbinding. In de zomer van 1959 heeft België gevraagd de onderhandelingen over „een" kanaal te hervatten. Daartoe was de regering steeds bereid geweest. In de Belgische nota was een juridische binding gelegd tussen de Delta-werken en de Antwerpen-Rijn-ver- binding. Die binding heeft de Nederlandse regering niet aanvaard, maar zich wel bereid verklaard tot onderhandelingen. In de jongste Benelux-bijeenkomst. maar los van het Benelux-verdrag en alleen omdat de ministers juist bijeen waren, is gespro ken over de wijze waarop de onderhan delingen zullen worden gevoerd. Van Ne derlandse en Belgische zijde zullen een of meer onderhandelaars worden aangewe zen, die voor het eind van het jaar of in het begin van het volgend jaar, een rap port zullen uitbrengen aan de regeringen. Daarna zal op basis van het rapport een beslissing worden genomen en zullen de eigenlijke onderhandelingen beginnen. De hoofdonderhandelaar van Belgische zijde is baron De Gruben, laatstelijk ambassa deur in Bonn. Advertentie Hoge voedingswaarde Regelt de spijsvertering Bestrijdt "overwicht" Voor het zoutloos dieet óók Sanovite zoutarm overal verkrijgbaar De 17-jarige Wilhelmina B. uit Rijsen- burg, had vorige week dinsdag uit Londen per K.L.M.-vliegtuig naar Nederland moe ten vertrekken, maar is niet komen op dagen en wordt sindsdien vermist. Zij stu deerde aan de Royal Academy of Drama tic Art, een toneelschool te Londen. Het laatst heeft men haar gezien toen zij in Bayswater een hotel verliet in gezelschap van een jongeman,, wiens voornaam David scheen te zijn. Zij droeg een donkerblauwe jas en had een koffer bij zich. Zij had niet meer dan drie pond sterling, ruim dertig gulden, bij zich. De politie heeft de zaak in onderzoek. Crisisin On ster land (Van onze correspondent) Het gemeentepersoneel van Oosterland heeft maandag zijn salaris over de maand februari uitbetaald gekregen. Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft, ondanks het feit. dat er op de betaal- staten slechts één handtekening voorkomt, de gemeenteontvanger gemachtigd de sa larissen uit te betalen. Zoals bekend wei geren de afgetreden wethouders de betaal- staten te tekenen. Wanneer straks de ge meenterekening van Oostei'land door Ge deputeerde Staten goedgekeurd moet wor den zal er, aldus een officieel schrijven van gedeputeerden aan de gemeenteont vanger van Oosterland, rekening mee ge houden worden dat de staten door slechts één persoon getekend zijn. Inmiddels gaat burgemeester Laurense verder met zijn pogingen om een gemeenteraad te forme ren. Alle kandidaten die op de kieslijsten voorkomen zijn nu aangezocht. Niet één echter is er die in de raad zitting wil ne men zolang de burgemeester voorzitter is. De burgemeester heeft zich nu gewend tot kandidaten van de S.G.P., de A.R. en de Partij van Gemeente Belangen. Deze nieuwe kandidaten behaalden bij de jong ste verkiezingen niet de vereiste vijfen twintig percent van de kiesdeler. Zondag werd in Oosterland een metersgroot plak kaat aangebracht waarin een deel van de bevolking de wens te kennen gaf dat de af getreden wethouder, de heer Zeijler, maar burgemeester moest worden. Advertentie Op het langepad in het Kralingsebos in Rotterdam zijn een 19-jarige reisbureau employé en een 17-jarige kantoorbediende aangevallen door twee havenarbeiders. De aanvallers, de 21-jarige H. S. en de 20-ja- rige J. F. H. V., sloegen de jongelieden in het gelaat en trapten hen tegen het onder lichaam en benen. De kantoorbediende kreeg o.a. bloeduitstortingen in het gelaat en schaafwonden aan de benen. S. en V. zijn in het politiebureau aan de Boezem singel in bewaring gesteld. Nabij Veenhuizen is de 42-jarige, ge huwde heer L. Hoving uit Smilde (Dr.) door onbekende oorzaak met zijn auto de Kolonievaart ingereden. Toen men hem uit het water gehaald had, waren de le vensgeesten reeds geweken. Naderhand is de auto door een kraanwagen uit de vaart gehaald. In Dedemsvaart is gisteravond het ne genjarige meisje Hendrikje Pouls op de weg langs het Ommerkanaal bij het over steken aangereden door een vrachtauto uit Dedemsvaart. Zij overleed ter plaatse. (Van onze Haagse redacteur) De volgende maand zullen drie Neder landse deskundigen, waaronder een land bouwkundig ingenieur en een specialist op het gebied van de waterbouwkunde, naar de Braziliaanse staat Rio Grande do Sul vertrekken om daar, in samenwerking met inheemse experts, een rapport op te stellen over de ontwikkelingsmogelijkhe den van het Atlantische kustgebied. Dat is het resultaat van de besprekingen welke de gouverneur van Rio Grande do Sul tij dens een verblijf van vier dagen in ons land heeft gevoerd, onder meer met de mi- nister-president, de minister van Sociale Zaken en de regeringscommissaris voor de emigratie. Tot besluit van zijn goodwill-missie in Nederland, waar hij ook tot zijn tevreden heid heeft gesproken met de Nederlandse Heidemaatschappij en andere onderne mingen, vertelde de 37-jarige ingenieur Leonel Brizola, die in zijn staat een ge vierd lijsttrekker van de Braziliaanse Par tij van de Arbeid is, aan een aantal Neder landse journalisten een en ander over Rio Grande do Sul, een autonome staat in de naar Noordamerikaans patroon opgezette Braziliaanse federatie. Rio Grande do Sul is tien keer zo groot als de Westduitse Bondsrepubliek, telt slechts vijf miljoen inwoners (drie miljoen van Portugele oor sprong, één miljoen van Duitse en één mil joen van Italiaanse) en draagt een agra risch karakter. Het gebied waarvoor gouverneur Brizo la het Nederlandse bedrijfsleven en Neder landse emigranten wil interesseren is even groot als ons land, si ook waterrijk met hiel en daar duinvorming en heeft een iets warmer, maar verder gelijksoortig kli maat. Men wil er een zeventig kilometer lang kanaal doorheen graven van de hoofd stad Porte Alegre naar de oceaan, hetgeen men een geknipt karwei acht voor Neder landse bedrijven, en men zou ook Nederlanders willen gebruiken voor de ontwikkeling van de visserij met de daaraan verbonden verwerkende in dustrie. Overigens moet er op al die plannen nog duchtig gestudeerd wor den, zowel technisch als economisch-finan- cieel. De uitzending van de in de aanhef genoemde Nederlandse deskundige vormt de grondslag voor die onderzoekingen. „We hebben het altijd van de immigra tie moeten hebben, zodat we die lijn ook nu willen vervolgen", zei de heer Brizola. Er wonen in Rio Grande do Sul reeds zes tig Nederlandse gezinnen, de' grote óon- Gezicht op de hoofdstad van Rio Grande do Sul, Porte Alegre. centratie van Nederlandse emigranten is in de staat Sao Paulo gevestigd. Hun ver tegenwoordiger, de heer Hoogenboom, was met de gouverneur meegereisd, even als een half dozijn Braziliaanse journalis ten. De heer Brizola had trouwens niet al leen aan Nederland gedacht als hulp voor de ontwikkeling van zijn land. Hij had een bezoek aan de jaarbeurzen van Milaan en Leipzig al achter de rug en hij vertrekt vandaag naar Bonn. Overigens moest de heer Brizola bij de Nederlandse journalis ten wel enige terughoudendheid constate ren. Men herinnerde hem aan de moeilijk heden welke Fokker in Brazilië heeft on dervonden. „Dat is een federale aangele genheid waar ik geheel buiten sta. Ik zou Fokker graag in Rio Grande do Sul geves tigd zien", verzekerde de gouverneur, die bovendien de nadruk legde op het volstrekt democratische karakter van de Brazi liaanse samenleving. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTR. 181 TEL. 14444 VATICAANSTAD (AFP) De kwestie van het gebruik van de landstaal in plaats van de Latijnse in de r.k. liturgie zal zeker aan het algemeen concilie worden voorge legd. Dit is in geloofwaardige kringen ver nomen na de zinspeling die de Paus zon dag op dit vraagstuk in een rede heeft ge maakt. In zijn encycliek „Mediator Dei" heeft Paus- Pius de XII in 1947 een uitge breid plan bekendgemaakt voor de ver nieuwing van de liturgie. Maar na de Eerste Wereldoorlog werd op initiatief van het episcopaat van Canada, Frankrijk en Duitsland reeds in sommige onderdelen van de liturgie de landstaal gebruikt in plaats van het Latijn. De Heilige Stoel stond het gebruik van de landstaal onder meer toe bij het bidden van de kruisweg en de rozenkrans. Kort geleden werd dit ook voor sommige niet-essentiele gedeel ten van de doop, het vormsel en de huwe lijksinzegening toegestaan. Voor de rechtbank te Arnhem is drie jaar jeugdgevangenisstraf geëist tegen de 18-jarige Evert B. uit Waardenburg, die ervan wordt verdacht in Zaltbommel voor een cafetaria de twintigjarige Hongaar Mihany Biro met een mes een dodelijke steek in de borst te hebben toegebracht. In de cafetaria was ruzie ontstaan tus sen een zekere Tonny van H., een broer van de verdachte Jacques B., en enkele Hongaren. De eigenaar van de cafetaria ontruimde zijn bedrijf, maar buiten ont wikkelde zich een algemene vechtpartij. :De.i: verdaühtQ:- ZKEiy"!tkrto hij' zijn "bï'oèr1 Jacques in "gevaar zag en - dat hij hem iJsvHlde ontzetfeiiL Toert Miro naar hem -trap te had hij een mes getrokken en toege stoken. Hij zei geen hekel aan Hongaren te hebben. De verstandhouding was steeds goed geweest. De officier achtte doodslag bewezen. De raadsman mr. A. H. Trijbits meende, dat hier sprake is van nood weerexces, aangezien verdachte een in gevaar verkerende broer te hulp schoot. Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak over veertien dagen. De rechtbank behandelde afzonderlijk de zaak tegen de 24-jarige losarbeider Tonny van H„ die bij de vechtpartij met een boksbeugel de 23-jarige Hongaar J. Ko- vacs een zware hersenschudding zou heb ben geslagen. De officier eiste twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Volgens de officier was Van H. de gangmaker van de vecht partij, die zulke afschuwelijke gevolgen had. Hij staat bekend als een vechters baas als hij drank op heeft en hij is al twee keer wegens mishandeling veroor deeld. Mr. H. G. Brinkert, de raadsman, zei niet bewezen te achten, dat Van H. het oogmerk heeft gehad, zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Hij voelde zich door een overmacht bedreigd en verdedigde zich toen met de boksbeugel. Uitspraak over veertien dagen. Eervol ontslag I. Bij Koninklijk Be sluit is aan mr. J. E. van der Meulen op zijn verzoek, met ingang van 1 juni 1960, eervol ontslag verleend uit zijn ambt van vice-president van de Hoge Raad der Ne derlanden, tevens aangewezen als lid van het Hoog Militair gerechtshof te 's Gra- venhage, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten in verschillen de rechterlijke betrekkingen aan den lande bewezen. —Eervol ontslag II. Bij Koninklijk Be sluit is aan mr. P. I. J. M. van der Velden op zijn yerzoek, met ingang van 1 juni 1960 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van kantonrechter te Nijmegen, onder dankbetuiging voor de in rechterlijke be trekkingen bewezen diensten. Plannen. De minister van Binnen landse Zaken, mr. E. Toxopeus, die verge zeld was van de secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, dr. A. Gunther, heeft maandag op uitnodiging van het gemeente bestuur een bezoek aan Apeldoorn ge bracht en kennis genomen van de plannen (onder andere tunnelplan, doorbraakplan centrum van Apeldoorn, raadhuisplan) die Apeldoorn voor de nabije toekomst heeft. Examens rij-instructeurs. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft mede gedeeld, dat door hem een ambtenaar van zijn ministerie is benoemd als gedelegeerde in de raad van toezicht van de Stichting VAMOR. Nu de minister de doelstellingen van de VAMOR en de voorwaarden, waar op de rijschool-instructeurs geëxamineerd zullen worden, heeft bekrachtigd, kan de VAMOR op 1 juli van dit jaar met deze examens beginnen. Van 15 april af kunnen gegadigden zich daarvoor bij het secreta riaat van de VAMOR schriftelijk aanmel den. Hoofdcommissaris vraagt ontslag. Naar wij vernemen heeft de hoofdcom missaris van het Rotterdamse politiekorps, H. M. C. A. Staal, ontslag gevraagd in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, hetgeen op 1 december een feit zal zijn. Het is de be doeling dat de sollicitatie naar de dan vakante functie zo spoedig mogelijk wordt opengesteld. Surinaamse delegatie komt in april naar Nederland In tegenstelling tot eerdere berichten zal de Surinaamse delegatie, die in Nederland besprekingen zal voeren over de herzie ning van de financiering van het Suri naamse tienjaren-plan, in april naar Ne derland vertrekken. Aanvankelijk had de Surinaamse regering gemeend te moeten wachten totdat de parlementaire delegatie een bezoek aan Nederland, had gebracht, doch hierop is men thans teruggekomen. De delegatie, die uit de ministers Ema- nuels, Essed en Sedney en de statenleden Pengel, Lachmon, Rens, Radhakishun, Ooft en Heidweiler zal bestaan, zal om streeks 9 april via de Antillen en Ameri ka naar Nederland vertrekken. De reis zal op de Nederlandse Antillen 'Worden onderbroken om met de Antil liaanse autoriteiten van gedachten te wis selen over' evèntuele wijzingen in het ko ninkrijksstatuut. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 genees* middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen falen. A BEROEMDE GENEESMIDDELEN ff! L IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep, Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. f 0.80, Voordelige gezinsverpakking 100 tabl, f3.50 Door een lagedrukgebied bij de Alpen is de wind in ons land toegenomen uit noordoostelijke richting. De koude Scandi navische lucht die zich gisteren boven de provincies Groningen en Friesland bevond is hierdoor verder over Nederland uitge stroomd. Tegelijkertijd dreef er bewolking binnen die de afgelopen nacht een grote temperatuurdaling tegenging. Voor mor gen is er weinig verandering in het weer beeld te verwachten. De regenkansen blij ven gering terwijl de temperaturen onge veer dezelfde waarden bereiken als van daag. In Noord-Europa heerst nog steeds een matige vorst. Daarentegen zijn de tem peraturen in de landen rond de Middelland se Zee tamelijk hoog. WEERRAPPORTEN Donderdag 17 maart Zon op 6.51 uur, onder 18.47 uur. Maan op uur, onder 8.57 uur. Maanstanden c20 maart 7.41 uur laatste kwartier. 27 maart 8.38 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 16 maart Hoog water 5.39 en 17.56 uur. Laag water 1.20 en 13.47 uur. Donderdag 17 maart Hoog water 6.20 en 18.40 uur. Laag water 1.57 en 14.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen c 68 a d binnen- en buitenland. d 2 Neerslag: laatste 24 uur. "S E <u fa s c3 Den Helder geheel bew. o 6 0 Ypenburg geheel bew. no 12 0 Vlissingen geheel bew. no 15 0 Eelde geheel bew. ono 11 0 De Bilt geheel bew. ono 13 0 Twente geheel bew. o 11 0 Eindhoven geheel bew. ono 16 0 Zd Limburg mist no 16 0 Helsinki sneeuw o -2 0,7 Stockholm geheel bew n -0 0 Oslo geheel bew. no 3 0 Kopenhagen geheel bew. ono 3 0 Aberdeen geheel bew. zzo 6 0,1 Londen motregen nno 16 0,1 Amsterdam geheel bew. ono 10 0 Brussel geheel bew. no 17 0 Luxemburg zwaar bew. no 16 0 Parijs zwaar bew. wnw 13 2 Bordeaux half bew. wnw 14 0,2 Grenoble regen windst. 18 7 Nice geheel bew. n 15 19 Berlijn mist no 7 0 Frankfort zwaar bew. no 17 0 München mist zzw 14 0 Zürich half bew. zo 12 0 Genève regen no 13 0.1 Locarno geheel bew z 6 25 Wenen zwaar bew. z 16 0 Innsbruck onbewolkt w 15 0 Athene zwaar bew. windst. 18 Rome regen no 18 5 Ajaccio regen windst. 16 16 Madrid onbewolkt w 13 0 Mallorca half bew. nnw Lissabon licht bew. w

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2