Eisenhower en Adenauer zijn het roerend eens r T rompetsignaal „terugtrekken" stoorde rede van Macmillan Rode streep voor zitting van Frans parlement is bereikt WERELDNIEUWS Van dag tot dag Twee plannen FIETSEN HOUDT U FIT! VIETS Co. SS"'" Syngman Rhee voor de vierde keer president Moskou verwerpt nieuw Frans reisprogramma Margriet is nog zo heerlijk zo echt een blad van déze tijd..! Consignatie van Russen in Duitsland opgeheven racitótoel 3 Zijn stemgeluid overstemde rumoer in de zaal Tunesische ambassade wil FLN-bureau niet sluiten Oppositie meldt geknoei op stembureaus Kroesjtsjev eist meer contact met gewone man iong' Vrijheid der Westberlijners blijft voorop staan In geen geval een speciale bijeenkomst voor het bezoek van Kroesjtsjev (23 maart-3 april) Labourmotie inzake Nyassaland verworpen Fiets op een PEERLESS Fiets Adenauer en Ben Goerion Mevrouw Roosevelt na pleidooi voor integratie met dood bedreigd 0p de GENS DAG 16 MAART 1960 Met het besef, dat zij elk in staat zijn de nder van de aarde weg te vagen, doch daarbij waarschijnlijk ook zélf het leven •noe'ten laten, zijn de delegaties van Oost n West in Genève rondom de conferentie- .afel gaan zitten. Zo omschreef de New York Times de gevoelens die aan beide zijden heersen ten opzichte van het ver schrikkelijk gecompliceerde probleem der ontwapening, waarvoor de Amerikaanse delegatieleden maar vast een jaar heb ben uitgetrokken. Het Westerse plan, ge baseerd op een eerder ingediend Brits plan, komt in zoverre overeen met de Rus sische voorstellen, die Kroesjtsjev vorig jaar in de UNO ontvouwde, dat het óók bestaat uit drie etappen, dat het ook een zekere geleidelijkheid voorschrijft in de ontwapeningsprocedure en dat het ook be gint bij de conventionele strijdkrachten en de A. en H.-wapens voor de laatste etappe laag liggen. Neemt men er nader kennis van, dan ziet men echter ook evidente verschillen, die duidelijk de posities der beide blok ken markeren. Want in de eerste etappe wil het Westen al een garantie tegen over- rompelingsaanvallen: een verplichting tot het verstrekken van inlichtingen over al le raketlanceringen. In de tweede etappe moeten lanceringen van raketten voor sa-vernietiging reeds verboden worden. In het Russische voorstel komen die ra ketten veel meer achteraan en gaat het in de tweede etappe om de opheffing der militaire bases op vreemd grondgebied. Amerika verlangt dus primair de grootste troef van de Russen de intercontinen tale raketten te elimineren en Rusland richt zich vooral tegen de ruggegraat van het Amerikaanse defensiestelsel: de bui tenlandse bases. Of de twee reuzen onder de onderhan delingspartners bereid zullen zijn hun beider verschrikkelijke mogelijkheden te genover elkaar weg te schrappen zal ten eerste afhangen van de mate van overeen stemming die men kan bereiken over de controle. Ook al is van Amerikaanse zij de verklaard, dat men zich wat betreft de eerste etappe niet al te zeer zal vastbij ten in de noodzaak van een waterdichte controle om het overleg niet bij voorbaat te blokkeren, die controle blijft primair. Zij vindt haar uitdrukking in het plan voor een internationaal lichaam voor ontwape ning, de i:D.O. (International Disarma ment Organisation) waarvan de taak en de bevoegdheden gedurende het tweede sta dium (na een grotere conferentie, inclu sief China) verder zullen uitgroeien mo gelijk zelfs tot een internationale politie macht. Maar toch zou deze I.D.O., in wat voor prille vorm dan ook, in het éérste stadium al inlichtingen over raketlance ringen moeten krijgen en in het tweede stadium al mee mogen neuzen in de oor logsbegrotingen De Russen hebben in hun- plannen tot nu toe slechts gewaagd van toepasselijke con trole bij elke étappe en Kroesjtsjev heeft letterlijk gezegd: „Wanneer de ontwape ning alomvattend en volledig is, dan zal de controle op de uitvoering ook alomvat tend en volledig zijn." Het vooraf uitbou wen van een controlelichaam heeft van Russische zijde steeds het bezwaar ont moet, dat een dergelijk lichaam „veran derd zou worden in een orgaan voor het verzamelen van spionagegegevens over de bewapening der staten, terwijl in feite met de ontwapening geen begin wordt ge maakt." Een alternatief voorstel tot gedeeltelij ke ontwapening dat Kroesjtsjev onmiddel lijk op zijn grotere plan deed volgen voor zag wél in een onmiddellijke controle. Maar dit plan betrof de vestiging van een inspectiezone in Midden-Europa en een atoomvrije zone in Midden-Europa. De voorwaarde daarvoor was vermindering en vervolgens terugtrekking van de bui tenlandse troepen op Europees grondge bied. Bovendien wordt hierin de ontwa peningskwestie onmiddellijk verbonden met de delicate Duitse kwestie. Het is daardoor begrijpelijk, dat het Westex-se voorstel van thans zich richt op Kroesjt- sjevs éérste plan en niet op het tweede. Advertentie De beste merken in alle modellen. BONN (Reuter) De Tunesische am bassade te Bonn heeft een verzoek van de bondsregering om niet langer onderdak te verlenen aan een bureau van de Algerijn se verzetsbeweging F.L.N., van de hand gewezen, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn bekendgemaakt. De Tunesische ambassadeur heeft laten weten, dat het bedoelde bux-eau geen poli- 'eke activiteit bedrijft, maar sociaal en xenslievend werk onder de Algerijnen in 'e bondsrepubliek doet. (Van onze correspondent in Londen) Premier Macmillan werd gisteravond herhaaldelijk geinterrumpeerd door le den van de semi-fascistische Liga van Rijksgetrouwen, toen hij in een congres gebouw in Westminster een rede hield over zijn reis door Afrika. Toen Macmil lan begon werd het spreken hem onmoge lijk gemaakt door een jongeman die op de eerste rij van het balkon zat en op een trompet het militaire signaal „terugtrek ken" begon te blazen. Hij werd spoedig de zaal uitgewerkt, terwijl hij schreeuwde: „Sta achter Zuid-Afrika". Een andei-e jon geman riep: „Denk aan Cyprus en Ke nya". Ook hij werd de zaal uitgezet. Mac millan ging onverstoox-baar voort, maar werd tien minuten lang onderbroken door uitroepen van demonsti'anten die op tac tische wijze door de gehele zaal waren verspreid. Macmillan boog zich over naar de mi- ci-ofoon en zijn stemgeluid overstemde het rumoer. Slechts eenmaal nam hij de moei te een betoger te antwoorden, namelijk toen hij over zijn bezoek aan Ghana sprak. Een man met een grote baard, een beken de verschijning op politieke vergaderingen sprong op en riep: „Het is dictatuur en u weet het" en voegde er aan toe „Schande". Macmillan diende hem met stemverhef fing van repliek: „Het is geen schande, maar het is een glorie voor Engeland dat wij geloof bezitten in onze eigen constitu tionele instellingen en ze over de hele we reld helpen verspreiden". Deze opmer- SEOEL (Reuter) Dr. Syngman Rhee Is bij dinsdag gehouden verkiezingen voor de vierde maal tot president van Zuid-Ko- rea gekozen. Hij was de enige kandidaat. De verkiezing van Rhee was een feit toen hij meer dan het vereiste een derde deel van de ruim elf miljoen uitgebrachte stemmen had behaald. SEOEL (UPI) De Democx-atische par tij van Zuid-Korea heeft de regering en de liberale partij van president. Syngman Rhee beschuldigd van intimidaties en ver valsing van stembusuitslagen. De regering zou de politie opdracht heb ben gegeven een „atmosfeer van angst en spanning" te creëren bij de stemlokalen. In een groot aantal plaatsen zouden demo cratische bijzitters de toegang tot de stem lokalen zijn geweigerd. In andere plaatsen werden zij naar buiten gewerkt nadat zij zich toegang hadden verschaft. Poong gekozen Syngman Rhee's partijgenoot Lee Ki Poong is gekozen tot vice-president van de Zuidkoreaanse republiek. Poong behaalde 3.650.052 stemmen, meer dan tweemaal zo veel dan zijn democratische kandidaat die het tot 1.034.714 stemmen bracht. Deze, John Mjoen Tsjang, gaf Zijn nederlaag toe maar verklaarde op een persconferentie dat „deze verkiezingen de ergste zijn die ik ooit heb gezien, in de eerste plaats van wege het aantal mensenlevens die ze heb ben geëist. We zullen een aanklacht bij het opperste gerechtshof indienen. De verkie zingen zijn onwettig en ongeldig." king ontlokte krachtig applaus. Daarna werd het rustiger in de zaal. Er werden alleen nog maar af en toe zwakke pro testen gehooi'd. De premier bepleitte terughoudendheid inzake Afrikaanse kwesties, maar hij zei dat hij oneerlijk zou zijn geweest als hij had nagelaten de Zuidafrikanen te vertel len dat Gx-oot-Brittannië tegen „apart heid" is gekant. Wij moeten, zo betoogde hij, wij moeten onze geschillen echter niet uitstrekken tot terreinen welke ze niet be horen te raken. Om die reden is de pre mier gekant tegen de boycot van Zuidafri- kaanse goederen, welke het vakbondscon gres en de Labour-partij deze maand heb ben georganiseerd uit protest tegen de „apartheid". Hij noemde die boycot „ge vaarlijk voor dit land dat van zijn export leeft." PARIJS (UPI) Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken onderhandelt via de Russische ambassadeur te Parijs nog steeds met de Russische regering over het programma voor Kroesjtsjevs bezoek aan Frankrijk. De Franse regering had maandagavond een ontwerp gereed. Dit werd via de Rus sische ambassade naar Moskou doorge stuurd. Nog vóór middernacht was het antwoord terug: het programma was af gekeurd. De Russische premier beoogt meer contact met de gemiddelde Frans man te krijgen dan de Franse regering aanvankelijk voorzien had, zo wordt te Pa rijs vex-nomen. Momenteel is men bezig in overleg met de Russische ambassadeur een nieuw pro gramma op te stellen, dat dan ter goed keuring aan Kroesjtsjev zal worden voor gelegd. Ondanks het feit dat Kroesjtsjevs bezoek vier dagen korter zal dui-en dan aanvankelijk het plan was, wordt de tijd die is uitgetrokken voor bespi-ekingen met De Gaulle niet vermindex-d. Advertentie MARGRIET Sudhouderik«d» 83, Amitardtm WASHINGTON (UPI) Bondskanselier Adenauer en president Eisenhower heb ben, na afloop van hun besprekingen te Washington, in een communiqué ver klaard dat de vrijheid van de Westberlij ners gegarandeerd moet worden in eni gerlei toekomstige overeenkomst ter re geling van de Berlijnse kwestie. De West berlijners moet niet alleen hun vrijehid, maar ook hun recht van zelfbeschikking worden gegarandeerd. Na afloop van de bespi-eking waaraan ook de Amerikaanse en Westduitse minis ters van Buitenlandse Zaken hadden deel genomen, verklaarde Adenauer ervan overtuigd te zijn dat het Westen ten aan- (Van onze correspondent in Parijs) Hoewel officieel nog altijd geen cijfers worden genoemd is het nu toch wel zeker dat gisteren, met ten minste 277 aanvra gen van kamerleden de rode streep is be reikt waarboven het Franse staatshoofd generaal De Gaulle constitutioneel ver plicht wordt in een speciale zitting van het parlement te berusten. De malaise onder de Franse boeren vormt de aanleiding van het verzoek waarachter nu meer dan de helft der leden van de Nationale Vergade ring zich heeft geplaatst om haar vakantie te mogen onderbreken om dit probleem nader in ogenschouw te kunnen nemen. Vanmiddag kwam het bureau van de Ka mer bijeen om de verdere stappen te over wegen. Generaal De Gaulle voelt echter weinig of niets voor een nieuwe zitting van het parlement waarvoor hij, als formaliteit, een speciaal decreet zal moeten onderte kenen. Haast zal de president der x-epu- bliek zeker niet tonen, in geen geval mogen de parlementsleden er op hopen dat ze tij dens het uitgestelde bezoek van premier Kroesjtsjev elkaar in Parijs kunnen ont moeten. Om echter niet nog meer kwaad bloed te zetten in politieke kringen is het niet uitgesloten dat generaal De Gaulle de Kamer zal toe staan een week eex-der te vergaderen dan tot dusver was voorzien. Inplaats van 26 april zou het parlement thans de 19de bijeen kunnen komen om tij dens een of meer zittingen over de land bouwpolitiek zijn mening te kunnen zeg gen. Premier Kx'oesjtsjev van de Sovjet-Unie zal nu op 23 maart zijn bezoek aan Fx-ank- rijk beginnen. Oorspronkelijk zou het dins dag 15 maart zijn begonnen. Het bezoek zal tot 3 april duren. Het is dus met drie dagen bekort. Twee dagen na Kroesjtsjevs bezoek vertrekt premier De Gaulle naar Londen. (Reuter) Functionaxdssen van het Franse ministerie van Buitenlandse Za ken hebben verklaard nooit te hebben ge twijfeld aan de reden (griep) van Kroesjt sjev voor het uitstel van zijn bezoek aan Franki-ijk. Zij zeiden dat er geen vex-band bestaat tussen het uitstel en de moeilijkhe den over het progx-amma van de Russische premier. LONDEN (Reutex-) De socialistische oppositie in het Britse lagerhuis heeft dinsdag bij de x-egering aangedrongen op beëindiging van de noodtoestand in Nyassaland en vrijlating van de Afrikaan se leider dr. Hastings Banda. Een desbe treffende Labourmotie werd echter met 207 tegen 161 stemmen verworpen. Advertentie zien van Berlijn een krachtig beleid zal voeren. Hij verklaarde zeer voldaan te zijn over de conferentie, waar de sfeer zeer goed was geweest. „Ik hoop dat de president ook voldaan is", zo voegde Adenauer hieraan toe. In het communiqué werd voorts ver klaard dat de president en de bondskan selier geloven dat hun gedac.htenwisse- ling „geleid heeft tot een verdere coöx-- dinatie van de standpunten van beide re geringen met betrekking tot een aantal ge meenschappelijke problemen. Minister Von Brentano heeft na een onderhoud met zijn Amerikaanse ambt genoot Herter vei'klaard, dat er geen ver schil van mening tussen Washington en Bonn bestaat over enige belangrijke kwestie. Krans voor Dulles Vóór het bezoek op het Witte Huis leg de de bondskanselier een krans op het graf van de minister van Buitenlandse Za ken John Foster Dulles. De laatste maal dat Adenauer Washington bezocht was om de begrafenis van Dulles bij te wo nen in mei van het vorig jaar. Adenauer is naar de Verenigde Staten gekomen om te zien of het. westelijk stand punt, zoals dat in december 1959 te Pa rijs met het oog op de komende topcon ferentie werd geformuleerd nog van kracht is. Ook wil hij zien, hoever het westelijke voorbereidende werk voor deze conferentie is gevorderd, zo heeft de woordvoerder van de Westduitse x-ege- ï-ing, Von Eckardt, te New Yox-k verklaard. Hij drong er bij de westelijke mogendhe den op aan, met een krachtig eigen standpunt het hoofd te bieden aan de on- buirgzame positie die de Sovjet-Unie, vol gens hem, aan de conferentietafel zal in nemen. Adenauer, die van de Pi-inceton univer siteit (New Jersey) een eredoctoraat in de rechtswetenschappen heeft ontvangen, zei in een rede na de plechtigheid onder meer dat de verdediging van de vrijheid in de wereld in Berlijn op het spel staat. Hij waarschuwde het Westen zich te laten inpalmen door Russische gebaren van sterkte en nog minder door Russische drei gementen. „De werkelijke kern van de Duitse kwestie is niet zozeer het hei-stel van de eenheid, maar het teruggeven van het recht op zelfbeschikking aan de zestien miljoen Duitsers in de Russische bezet tingszone," aldus Adenauer. Schim van Dulles MOSKOU (UPI) Volgens het Russi sche regeringsorgaan „Izvestia" is het hoofddoel van Adenauer „de belofte van de Amerikaanse regering los te krijgen het Berlijnse vraagstuk niet op de topconfe rentie op te lossen". Zijn bezoek aldus het blad heeft hem vele gelegenheden om „een brede kring van mensen te ontmoeten die invloed hebben op de buitenlandse poli tiek en de propaganda van de Verenigde Staten". Hierbij besteedt hij volgens de Izvestia vooral aandacht aan „degenen die een vooraanstaande rol speelden in de tijd dat Dulles nog minister van Buitenlandse Zaken was en die nog steeds belangrijke posten bezetten in Washington of in in vloedrijke organisaties". En als hij naar Japan gaat, zal Ade nauer „veel aandacht besteden aan de idee van de vestiging van een „nieuwe as" tussen Madrid, Bonn en Tokio," aldus het Russische regeringsorgaan. Tijdens hun bezoek aan de Verenigde Staten hebben bondskanselier Ade nauer van West-Duitsland, en premier Ben Goerión van Israel in New York besprekingen gevoerd. Deze foto werd gemaakt in het Waldorf-Astoria-hotel, waar zij beiden logeerden. BONN (Reuter) De drie westelijke geallieerde militaire hoofdkwartieren in Duitsland hebben de reisbeperkingen voor de Russische militaire missies in West- Duitsland opgeheven. De reisbeperkingen waren uitgevaar digd, nadat het hoofdkwartier van het Ro de leger in Oost-Berlijn aan de leden van de geallieerde militaire vertegenwoordi- gingen nieuwe passen had vex-strekt, die waren uitgeschreven ten name van de Duitse Democratische Republiek, hetgeen inhield dat de missieleden waren geaccre diteerd bij het Oostduitse ministerie van Binnenlandse Zaken. De Verenigde Staten Groot-Brittannië en Frankrijk hadden hiertegen geprotesteerd, waarop het Rus sische hoofdkwartier in Potsdam de nieu we passen introk „om de sfeer en de be trekkingen tussen de grote mogendheden in het bijzonder voor de topconferentie niet te schaden." Dit Russische antwoord wordt door de westelijke geallieerden „ge heel bevredigend" geacht. NEW YORK (Reuter) Mevrouw Roo sevelt, weduwe van president Roosevelt kreeg dinsdag, na haar terugkeer uit het zuiden waar zij binnen vijf dagen twee maal telefonisch met de dood werd be dreigd, een paar politiemannen mee naar haar woning in New York. Zij had onder meer in St. Petersburg in Florida voor een gemengd publiek van negers en blan ken gesproken. Wij zijn er nog niet Altijd ben ik een man van de strikte we tenschap geweest, die niets aan het toeval, doch alles aan de kennis en de kunde der geleerden overlaat. Wie zó leeft, leeft naar behoren en met het uiterste minimum aan risico's. Daarom verheugt het mij, meer dan ik in de eenvoudige taal, mij gegeven, kan uitdrukken, dat er nu zuigtabletten tegen zere keel en voor desinfectie in de handel zijn gebracht die, blijkens geadverteerde mededeling, niet alleen amylmetacresol en phenol bevatten, doch ook kamfer en taloe-siroop en dat nu (eindelijk!) een tandpasta te krijgen is met hexachloro- phene. Wij gaan de goede weg op; dat ziet gij wel. Maar wij zijn er nog niet. Mijn befaamde collega Beachcomber van de Daily Express deelt mede, dat zijn even befaamde vriend doctor Strabismus in zijn vrije uren tussen zijn gestage ar beid, gewijd aan de vervolmaking van de Lunatik, die op reis zal gaan naar de Melkweg, een nieuw soort respirameter ge construeerd heeft, die op een (niet verlich te) wijzerplaat de kubieke inhoud van iede re menselijke ademtocht registreert, de meest nutteloze uitvinding sedert die van Tallgrove (van Oxford), die het instru mentje construeerde, waarmee het ge wicht van de schaduw van een worst op een zonnewijzerplaat kan worden vastge steld. Dit stemt tot verheugenis en de wereld zou er goed aan doen haar dankbaarheid jegens doctor Strabismus voornoemd op niets te raden latende wijze kenbaar te maken. Niettemin wacht diezelfde wereld op een tandpasta met pneumoratiofaldahiet, dat tanduitval-bij-onverwachts-niezen voor komt en waar blijft het haarwater, dat tul- samalmoline, extract van gaudensis ri- colara en retrosaldaphrenolomaline bevat, dat niet alleen roos voorkomt, doch ook een dusdanige splitsing der haarwortels te weegbrengt, dat de toepassing leidt tot de verdubbeling van de haardos En hoe lang zo vraag ik (pro domo atque meo ipso) moeten wij wachten op het geantihydro fileer de sigarettenfilter, bevattende hybrasolityl, geest van ammo niak en stroop van senne, dat niet alleen het roken zuiverder, doch tevens onmoge lijk maakt? Dat de geleerden hiermede druk doen de zijn gedurende de weinige slapeloze uren, hun gelaten door hun koortsachtige arbeid, gewijd aan de algehele uitroeiing der mensheid, moge tot voldoening strek ken. Niettemin is ons ongeduld om door middel van de ivetenschap, gewijd aan le- venverlengende samenstelling van schoen smeer, schijngehakt, loempiavulling en mondwater, ons leven nog veiliger te ma ken dan het reeds is, gerechtvaardigd. Een krachtig „quousque tandem!" is dus geboden, Elias Advertentie 'n gezonde beweging Verjong Uzelf en ook Uw fiets! Heet van de naald. Een groep Ameri kaanse artilleristen hebben dinsdag in White Sands (Nieuw-Mexico) een Red- stoneraket met een televisiecamera ge lanceerd. Deze camera kan opnamen van de schade, die door de x-aket wordt vex-- oorzaakt. uitzenden. De raket bevat een capsule met de televisiecamera, die kort voor de raket haar doel treft, wordt uitgestoten. De camera neemt dan, hangende aan een parachute, op namen van de „inslag" en zendt deze terug naar de lanceerplaats. Bep, wereldnieuws Het dubbele. President Eisenhower zal binnenkort het congres verzoeken, wij zigingen aan te brengen in de immi- gi-atiewet, zodat ongeveer 300.000 per sonen per jaar tot de Verenigde Sta ten kunnen worden toegelaten, het dub bele van het huidige gemiddelde van 154.000 immigranten per jaar, aldus is dinsdag door de Republikeinse congres- leiders meegedeeld na een bespreking met de pi-esident. Bendevorming. Meer dan 400 vracht auto's vormen een kolonne van x-uim tien km op de gx'ote weg van Rio de Janeiro naar Bahia in Brazilië. Zij kunnen niet voor- of achteruit, doox-dat de wegen onbruikbaar zijn geworden door de ernstige overstromingen, die bx-uggen heeft weggeslagen en de we gen vernielde. Daar de 2000 inzittenden van de voertuigen gebrek kregen aan levensmiddelen, vormden zij benden die de dorpen in de omgeving gingen plun deren. De gouvex-neur van de staat Bahia heeft opdracht gegeven, de kolon ne vanuit de lucht van levensmiddelen te vooi'zien en zond een versterking van de politie. Te laat. In de steenkolenmijn te Logan heeft een reddingsploeg dinsdag twaalf lichamen geborgen van mijnwerkers die een week geleden door een instorting ondergronds opgesloten zijn geraakt. In totaal raakten achttien man opge sloten de hoop dat de x-esterende zes levend zullen worden aangetroffen heeft men na het aantx-effen van de twaalf doden opgegeven. Opwekking. Een opwekkingsbijeenkomst van Billy Graham trok zondagavond in Cairo 6000 mensen en christelijke lei ders noemde het de grootste opwek kingsbijeenkomst uit de geschiedenis van Egypte. Naar schatting 2000 men sen bleven achter nadat zij Grahams preek hadden aangehoord „om zich te bekeren tot Christus". Deze week brengt de evangelist in Jeruzalem door. Verplichting. De commissie der UNO voor mensem-echten heeft, ondanks krachti ge bezwaren van de zijde van het Sov jetblok een verklaring over de asiel rechten aangenomen. In deze vei'kla- ring wordt bepleit, dat de x-egering geen asiel ontzeggen mag aan vluchtelingen wier leven in gevaar is. De landen van het Sovjet-blok hebben de discussie over het ontwerp steeds tegengewerkt en zij hebben thans laten weten dat zij zich tegen de „haastig opgestelde, on bevredigende" verklaring zullen vex-- zetten, wanneer deze in de Algemene Vergadering der UNO ter tafel komt. Eerste bezoek. De leider van de Hon- gaarse communistische partij Janos Ka- dar komt woensdag voor een officieel bezoek van vijf dagen in Warschau aan. Hij staat aan het hoofd van een dele gatie van regerings- en partijfunctiona rissen. Zijn Poolse ambtgenoot Vladys- lav Gomoelka en de Poolse pi-emier Josef Cyrankiewicz brachten in mei 1958 een bezoek aan Hongarije. Het is Kadars eerste bezoek aan Polen sinds de opstand van 1956. Aan het werk. De leiding van de Clydes- dale-mijn, waar in januari ruim 400 Afrikaanse mijnwerkers het leven lie ten door een instorting, heeft bekendge maakt dat de werkzaamheden onmid dellijk hervat zullen worden in de on beschadigde zuidelijke schacht. Tijdens het weekeind had een regeringscom missie bepaald dat de mijn gesloten moest worden. De commissie is op dit besluit terug gekomen met dit voorbe houd, dat alleen gewerkt, mag word' o op een afstand van tenminste 50 me' - - van de plaats waar vroeger werd ge werkt.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3