Chalet Gillette Kikvorsman Jan Vos aan het werk in Haarlems riool Grond in erfpacht voor aanleg tennisbaan in Aerdenhout Vestigingsbesluit voor export van bloembollen bepleit Gevonden Academiedagen in Krelagehuis kaas <J5rieven aan de redactie Agenda voor Haarlem en de IJmond VRIJDAG 18 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Burgerlijke Stand van Haarlem Zanussi koelkasten f ALBA R. P. Goetsch sprak over de plaats van de vrouw Chalet kaas heerlijk gezellig Jaarvergadering K.A.B.O. afd. Bloemendaal Jaarverslag Heemsteedse openbare leeszaal en bibliotheek Fotowedstrijden voor leden van NRV in Haarlem Examens UIT STAD EN STREEK HOFSTEE - SCHOENEN Blauwe 75 AI het nieuws op watersport- NZH-haltekantoor wordt op 11 april geopend watersport-tentoonstelling RAI-GEB0UW AMSTERDAM Velsen-IJmuiden Beverwijk H eemskerk Vanmorgen hebben de gebroeders Jan en Egbert Vos uit Haarlem, kennis gemaakt met een nieuwe tak van hun toch al uitgebreid onderwaterinspectie- bedrijf. Aannemer W. Jansen had namelijk de hulp van de kikvorsmannen ingeroepen om enkele aluminium-afsluiters aam te brengen in het riool op de hoek van de Kloosterstraat en Spionkopstraat in Ho.arlem-Noord. En daarom liet Jan Vos zich vanmorgen omstreeks half elf met een zwaar zuurstofapparaat op de rug in de kwalijk riekende rioolput glijden. Eerst om een gat, waarvoor de afsluitdeksel moest worden aangebracht, leeg te scheppen. Na een half uur was dit karwei, dat onder water plaats had, gereed en nadat de zuurstofflessen op nieuw waren gevuld ging hij over tot het aanzienlijk zwaardere werk: het op hun plaats brengen van de afsluiters. Enkele tientallen mensen hebben met afgrijzen gezien hoe Jan Vos zich steeds weer, geassisteerd door zijn broer Egbert, in het riool liet zakken. „Het is er wat donker", vertelde hij tijdens een rustpoos, „nee, van de stank heb ik geen last. Je moet als kikvorsman nu eenmaal alles aan pakken en het verschilt eigenlijk weinig of je nu in een riool werkt of dat je over de bodem, van een rivier wandelt". De Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen heeft besloten dit jaar akademiedagen te houden voor Noordholland en Utrecht. De bijeenkoms ten zullen plaatshebben op vrijdag 22 en zaterdag 23 april in het Krelagehuis te Haarlem. Op die dagen zal een vijftal lezingen worden gehouden, waarin culturele, eco nomische en technische aspecten van de kuststrook van Noordholland zullen wor den behandeld. Dr. A. J. Verhage uit Wassenaar zal spreken over internationa le problemen rondom de bloembollenex port, de heer S. L. Hartz uit Haarlem over „Droge detectivestory zonder da der". Voorts zal dom A. Beekman O.S.B. uit Egmond-Binnen een rede houden over de voormalige Egmonder Abdij als cul tuurcentrum. Vrijdagmiddag volgt 'n ontvangst in het gebouw van het provincieel bestuur dooi de Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, en door een college van Gedeputeerde Staten. Zaterdag 23 april staat onder meer een lezing op het programma door dr. P. Kor- ringa uit IJmuiden over enkele aspecten van de overbevissing van de Noordzee, waarna dr. J. C. Brandt Corstius uit Utrecht spreekt over Haarlemmerhout, Pall-Mall en Maliebaan. Advertentie BEVALLEN van een zoon: 16 maart: B. A. Koekvan Zon. 17 maart: G. A. van der Werff— de Wit (2 zns), I. M. van Wal- semFischbein. BEVALLEN van een dochter: 14 maart: C. A. OmtzigtSpruijt; 16 maart: H. Balm Kuijper (2 drs); 17 maart R. E. L. Dirk- senvan Emmerick, J. MolemaStroot- man. OVERLEDEN: 13 maart: F. J. van Heus- den, 55 j., Hazepaterslaan; 14 maart: M. Düllmann, 84 j., Kamperlaan; 15 maart: J. J. M. Beukelaar—Steemers, 75 j., Wester houtstraat, A. Schippers, 74 j., Burgwal. 16 maart: J. Ek, 51 j., Stuivesantplein. H. G. van Nus, 68 j., Gasthuisvest. G. W. Waanders, 78 j., M. van Heemskerkstraat. J Wit, 79 j., Schouwtjeslaan. .ONDERTROUWD: 17 maart: H. J. Preuss en E. S. M. Seller. GEHUWD: 17 maart: J. M. Duine en A. Heuving. Advertentie NIEUW VOOR HAARLEM Inhoud 135 liter Compressor systeem Betaling eventueel in overleg Gr. Houtstraat 158 - Telefoon 15426 Voor de afdeling Haarlem van de Neder landse Huisvrouwenvereniging heeft in het Haarlemse Concertgebouw de heer R. P. Goetsch, leraar aan de Rijks H.B.S. te Almaar, woensdagmiddag een lezing ge houden over „De plaats van de vrouw in de samenleving in de loop der eeuwen". Beheers het spel niet der krachten, dat in De presidente van de afdeling, mevrouw A. Hamaker-Willink leidde de spreker in. Met een gedicht van Henriëtte Roland Holst, waarvan de laatste regels luiden: Beheerst het spel niet der krachten, dat in haar hart luiden gaat, zette de spreker zijn lezing over dit vrouwelijke onderwerp in. Met grove lijnen schetste de heer Goetsch het beeld van de vrouw bij de verschillen de volkeren aan het begin van onze jaar telling en daarvoor. Van Egypte, waar de vrouw vrijwel gelijkberechtigd was met de man, naar China waar de vrouw echter een ondergeschikt leven leidde. De Grie ken waren in de oudheid één van de weini ge volkeren die een vrouw een zekere in tellectuele opleiding lieten genieten, een opleiding die resulteerde in een, vaak ten onrechte van ontucht betichte klasse van geestelijk hoogstaande vrouwen, onder wier invloed vele vooraanstaande figuren uit deze tijd leefden. Het voor het vrouwelijk geslacht nogal negatief uitvallende eerste deel van deze lezing, werd door de presidente onder kend, getuige haar opwekking aan het be gin van de pauze tot het drinken van een kopje koffie: „Deze troost hebben wij wel nodig." Na de pauze belichtte de heer Goetsch de andei-e kant van de medaille. Reeds in de achttiende eeuw begon de emancipatie van de vrouw terrein te winnen en in de negentiende eeuw veroverde de vrouw het recht in sommige landen een woordje mee te spreken in de politiek, iets wat in Neder land tot na de eerste wereldoorlog heeft geduurd. De eerste feministische tentoonstellin gen werden in 1898 en 1913 gehouden. Men kreeg vrouwelijke studenten er stude ren relatief meer meisjes af dan jongens, aldus de spreker en in Duitsland werd een school voor meisjes geopend, voor het leren van passende beroepen. Dat de emancipatie nog lang niet is vol tooid, bleek uit het slot van de lezing waar de spreker vertelde dat er aan het einde van deze maand in Buenos Airos een inter nationale conferentie wordt gehouden, tij dens welke de wettige en sociale positie van de vrouw onder de loep wordt geno men. Schorsing invoerrechten. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tot goed keuring van de schorsing van de heffing van invoerrechten op bepaalde soorten methylalcohol zonder beraadslaging of stemming goedgekeurd. Advertentie Zwitserse Imp.. J.,C. N.'Boe.ritVg - Amsterdam De afdeling Bloemendaal van de Katho lieke Bond van Overheidspersoneel hield donderdagavond haar jaarvergadering in het r.k. Verenigingsgebouw in Vogelen zang. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. v.d. Berg, gewaagde van het ru moer rond de overgang van week- naar maandlonen en memoreerde voorts de jubilea van drie leden. Voorts werd de viering van het veertigjarig bestaan her dacht. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer P. v. Duin, wees een zeer behoor lijk batig saldo aan. De kascommissie kon zich met het gevoerde beleid geheel ver enigen. Naar aanleiding van een opmer king van een der leden, deelde de voorzit ter mede, dat een rooster zal worden sa mengesteld over het aftreden van be stuursleden. De districtsbestuurder, de heer Siep, gaf een toelichting op de werkklassificatie waarmee men ook in Bloemendaal al druk bezig is. Het behandelde onderwerp gaf aanleiding tot een uitgebreide gedachten- wisseling. De gemeentelijke bibliotheek van Heem stede heeft in 1959 ruim 145.000 keer een boek uitgeleend, waarvan 106.000 door de algemene afdeling en 39.000 door de r.k. afdeling. Het totaal aantal ingeschreven lezers bedroeg 4016, waarvan 2875 in de algemene en 1141 in de r.k. afdeling. Van deze lezers waren 1783 bij de jeugd afdeling ingeschreven, 1166 bij de algemene en 617 bij de r.k. afdeling. Deze cijfers vermeldt het verslag over 1959 van de gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek van Heemstede. Totaal bezochten 10.812 personen de leeszalen, t.w. 91.110 de algemene en 1702 de r.k. leeszaal. Van deze bezoekers waren 6938 mannen en 3874 vrouwen. Het aantal in gewerkte boeken steeg tot 26.789. Het aan tal uitgeleende boeken in de jeugdbiblio theek was weer hoger dan in 1958. Als onderdeel van het vijftigjarig be staan van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereniging heeft het be stuur van de N.R.V. een fotowedstrijd uitgeschreven voor amateurfotografen on der de leden. Op vrijdag 25 maart en op maandag 25 april zullen deze fotowed strijden gehouden worden in de tuinzaal vn het gemeentelijk concertgebouw. Eén dame en drie heren zullen elkaar dan be strijden en hun mooiste dia's laten zien, terwijl zij voorts zullen vertellen over de reizen waarop de dia's betrekking hebben. Aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte de heer J. M. Boon te Velsen. Aan de Technische Hogeschool te Delft is ge slaagd voor het kandidaatsexamen voor civiel- ingenieur de heer C. Heegstra te Haarlem. Nieuws in het hort Rode Kruis. Donderdag 24 maart houdt de afdeling Haarlemmermeer van het Rode Kruis haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het verenigingsgebouw ,,'t Verscholen Nest" in Hoofddorp. Jaarvergadering. De A.-R. Bondskies- vereniging Haarlemmermeer houdt haar jaarvergadering op woensdagavond 23 maart in het verenigingsgebouw ,,'t Ver scholen Nest" in Hoofddorp. Praten. De afdeling Bennebroek van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de houdt dinsdag 22 maart in „Oud Berg en Dal" een praatavond. Advertentie Amsterdamstraat 29 - Telefoon 12282 .RENATA" SCHOENTJES vanaf 7.90 Advertentie Het beste mesje en het beste apparaatGillette! Met Gillette scheert u zich werkelijk glad en het is wonderlijk hoe fris en schoon u zich daarna voelt Probeer het morgen ook! per 5 stuks En vóór het beste resultaat: Gillette scheercrèmè De gemeenteraad van Bloemendaal heeft B. en W. gemachtigd zodra de Coöpera tieve Vereniging tot aanleg en exploitatie van tennisbanen „Elswout" G.A. officieel is opgericht, in erfpacht uit te geven een perceel grond, gelegen aan de P. J. B. Ruys de Perezlaan te Aerdenhout voor de tijd van twintig jaar tegen een j&'arljjkse canon van negentig gulden per jaar. Dit besluit werd genomen na een uit voerige bespreking, waarbij de gedachten van de raadsleden onder meer uitgingen naar een verzoek van de in oprichting zijnde vereniging om een geldlening te garanderen. De stichtingskosten van de baan worden geraamd op 9600. Van dit bedrag nemen de veertig leden/oprichters gezamenlijk 2000 voor hun rekening en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten is bereid 7600 als lening te verstrekken met hypotheek op de baan, mits de ge meente de regelmatige betaling van de rente en aflossing garandeert. Uit de bespreking bleek dat de raads leden sympathiek stonden tegenover de plannen, maar de meesten van hen waren van mening, dat zij onvoldoende waren Het Bedrijfschap voor de Bloembollen- handel heeft in een brief aan het Pro- duktschap voor Siergewassen gepleit voor een vestigingsbesluit ten behoeve van de export van bloembollen. Het bedrijfschap heeft op verzoek van het produktschap de argumenten uiteengezet, op grond waar van het zich uitspreekt over een vesti gingsbesluit voor de bollenhandel. Het bestuur van het bedrijfschap rekent het zich tot zijn taak alles in het werk te stellen om een vestigingsbesluit tot stand te brengen. Het wijst erop dat stel lig meer dan vijftig a zestigduizend bui tenlandse afnemers broeiers, groothan- zedelaren, zaadhuizen, supermarkets rechtstreeks van de exporteurs in Neder land kopen. Alleen bij een gedegen vak kennis kan aan deze afnemers een ge- hoorlijke voorlichting worden gegeven over de behandeling van de bloembollen. Dit is van groot belang daar zelfs kwa litatief goede bloembollen bij een ver keerde behandeling geen of een minder goede bloem geven. Door de totstandkoming van een vesti gingsbesluit zal worden voorkomen dat buitenlandse afnemers door teleurstellen de ervaringen met niet-vakkundige leve ranciers. minder zullen gaan afnemen. On- deskundigen kunnen de bloembollenhandel zeer ernstige schade toebrengen. Dit spreekt temeer daar men slechts met Advertentie zeer geringe investeringen een bloembol lenexportbedrijf kan beginnen. Het bestuur van het bedrijfschap wijst er voorts op dat de bollenhandel een ge heel eigen karakter draagt, doordat zij vele variëteiten omvat en voor de ver schillende afzetgebieden speciale eisen gelden. Bij het exporteren heeft men trouwens niet alleen met verkopen, sorte ren, verpakken en verzenden van de bol len te maken, maar ook met de bijzon dere behandelingen als prepareren, ram men van de groei enz. Ook in het kader van de internationale handelspolitiek blijkt bij overleg met de buitenlandse organisaties over de econo mische integratie steeds weer de wens naar voren te komen dat de export van bloembollen slechts aan uitdrukkelijk er kende vakkundige exporteurs wordt voor behouden om de afnemers een zekere waarborg voor een goede levering te ge ven. Het is niet de bedoeling de bollen handel tot een gesloten bedrijf te maken of de toetreding van nieuwe exporteurs te beletten. Slechts wil het bedrijfschap be reiken dat toekomstige exporteurs zich op hun taak terdege voorbereiden om tot een bevredigende uitoefening van de bollen handel te komen. Op maandag 11 april des morgens om half elf zal de opening plaatshebben van het nieuwe NZH-haltekantoor aan het Stationsplein te Haarlem. 11 t/m 20 maart 1960 - entree f 2.- Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 u. Voordelige N.S.-dagretourkeart Incl. tram/bu» en toegangsbewijs. (Verkort weergegeven) Bouwstaking. Naar aanleiding van het artikel „Kans dat ongeorganiseerden maan dag werk hervatten" kan ik u gerust mee delen: lauw kans! De heer Hoes (directeur van de dienst Volkshuisvesting) blijkt zeer slecht ingelicht te zijn en had er beter aan gedaan voor hij zijn verklaringen aan uw verslaggever gaf zich in verbinding te stellen met het centraal stakingscomité. Dit had hem kunnen inlichten waarom deze staking in feite gaat en hem ook eens kunnen laten praten met ongeorganiseerde stakers, vaders van 6 a 7 kinderen, die weten waarom zij staken. G. HAACK, Zwaluwstraat 47, Haarlem. ingelicht. Is een aantal van veertig leden niet te gering en wat zal er gebeuren als leden zich terugtrekken, wanneer blijkt dat de exploitatie geen succes oplevert? zo werd gevraagd. Wethouder mr. Wildt Me ij boom (V.V.D.) deelde mee, dat maar één baan aangelegd kan worden, omdat het aan grenzende terrein, toebehorend aan de Er ven Van der Vliet, niet te koop is. Op het ogenblik telt de vereniging in oprich ting veertig leden, die zich verbonden hebben vijftig gulden te betalen en een bedrag van honderdvijfentwintig gulden in een reservefonds te storten. Deze veer tig leden hebben prioriteit bij het bespre ken van de banen. Later zullen anderen in de gelegenheid worden gesteld de banen te huren. Per jaar worden aan inkomsten verwacht achttien- tot negentienhonderd gulden voor baanhuur; de prijzen zijn in- overeenstemmingmet die van andere banen in Haarlem en omgeving. De jaar lijkse uitgaven worden op hetzelfde bedrag begroot. Nadat verscheidene leden het woord hadden gevoerd werd besloten de grond in Aerdenhout in erfpacht uit te geven. In tussen zullen B. en W. nader overleg ple gen met het voorlopige bestuur voor het inwinnen van nadere inlichtingen. Pas dan zal over het garanderen der lening wor den beslist. Een uitgebreide discussie werd gevoerd over een voorstel van B. en W. tot het trefen van een nadere regeling betreffen de de kosten van het spraakonderwijs. De raad verenigde zich met het voorstel, zij het dat het woord „autokosten" op ver zoek van ir. VanderLaan (V.V.D.) ver vangen werd door „verplaatsingskosten". Waterwinplaats Bij het voorstel van B. en W. een kre diet te verlenen van 140.000 voor uit breiding van de watei-winplaats, waarvoor een lening zal worden aangegaan, herin nerde mr. Vliegen (Arbeid) aan een vroeger besluit, waarbij de waterprijs ver hoogd werd ten behoeve van de reserve voor onderhoud en vernieuwingen. Waar om wordt het bedrag van 140.000 niet uit de reserve geput? Wethouder mr. Wildt Me ij boom antwoordde dat er een reserve is van 195.000; als daarvan 140.000 bestemd wordt voor de nieuwe werken, dan blijft er weinig over voor andere werken. Daar om is het van belang een lening te sluiten. Het voorstel van B. en W. werd aanvaard. Woningbouw Mevrouw Fahrenfor t-M e u f f e 1 s (V.V.D.) vroeg bij het voorstel tot het ver lenen van een krediet voor wegenaanleg en voor het bouwrijp maken van een terrein in Vogelenzang, waar woningwetwoningen gebouwd zullen worden, aandacht voor de bouw van woningen voor alleenstaan den. Wethouder mr. H ij s z e 1 er (Prot. Chr. Groep) deelde mee dat dergelijke wonin gen vermoedelijk gebouwd zullen worden nabij de Kennemerweg. Vogelenzang is minder geschikt voor woningen voor al leenstaanden dan Aerdenhout, Overveen en Bloemendaal. In de nieuwe woningen in Vogelenzang zullen twaalf gezinnen uit Bloemendaal en Overveen worden onder gebracht. De raad verleende B. en W. een krediet voor het inrichten van een opvangcentrum voor kampeerders langs de Zeeweg, welk centrum pas gebruikt zal worden als elders in de omgeving geen ruimte is. Men kan er slechts één nacht verblijven. In ant woord op een vraag van mevrouw F a h- r e n f o r t deelde wethouder H ij s z e 1 e r mee, dat B. en W. zullen nagaan of het treffen van een regeling met Zandvoort, de Kennemerduinen en kampeervereniging mogelijk is. Na enige discussie, waarbij ir. V a n d e r Laan (V.V.D.) pleitte voor de belangen van de bewoners, werd afwijzend beschikt op een adres van enige bewoners van Duinlustpark, die bezwaren hadden tegen het aanleggen van een pad van het ter rein van het „Sint Joseph-gesticht" naar de Duinlustparkweg. Burgemeester dr. D. H. P e e r e b o o m Voller heeft aan het begin van de ver gadering meegedeeld, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland de gemeente begroting van 1960 hebben goedgekeurd en dat de jaarlijkse excursie van de raads leden door de gemeente bepaald is op 14 april. Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Con cert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Zaterdag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met „De zomer van de zeventiende pop". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur: zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „The horse soldiers", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamer geheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Roemrijke daden van Danny", alle leeftijden. Zondag 11 u.: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Lilli en de gang sters", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur, zaterdag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur: „A song is born", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag en zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Charmante garpons", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De strijdkreet der on- tembaren", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag 14.15. 19 en 21.15 uur: „From here to eternity", 18 jaar. Zon dag 11 uur: „Ave Maria". Theater Monopole (Zandvoort) Vandaag tot en met zondag 20 uur: „De liefdes nachten van Lucretia", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „Liever lui dan moe", alle leeft. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 4 april dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1417 uur: expositie tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 20 maart op werkdagen van 1317 uur: expositie van werken van Alechinsky, Appel, Corneille, Jorn en Nanninga. Galerie „Uittenhout": Tot 4 april dage lijks van 1117 uur: expositie van werken van Kini Keiler. H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 1116 uur: expo sitie van aquarellen van Bernine Stuart. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: expo sitie van grafieken van Henk Huig. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rood): Tot 24 maart dagelijks van 917 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. Kunstzaal „Vomotif" (H. Roozenlaan 53, Overveen): Tot 21 maart dagelijks van 20 22.30 uur en zondags van 1017 uur: ex positie van werken van Arnold van Doorn, Nelly Angevare en Louis Ferron. VRIJDAG 18 MAART Thalia, 20 uur: „De hel van Birma". Rex, 20 uur: „Het teken aan de wand". Patronaatsgebouw, 19.30 uur: Uitvoering Chr. gymnastiekvereniging. ZATERDAG 19 MAART Thalia, 1921.15 uur: „De hel van Birma". Rex, 20 uur: „Het teken aan de wand". VRIJDAG 18 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen". VV. B. Theater, 20 uur: „Song of Sche herazade". ZATERDAG 19 MAART Bioscopen: als vrijdag. Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De zwarte orchideezondag middag 14.30 uur: „De scherpschutter".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5